LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG Tl AUGUSTUS 1535 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 13 DE SANEERING VAN HET BLOEM- BOLLENBEDRUF. Drie vragen van het Hoofdbestuur. De Alg. Vereeniging v. Bloembollencultuur komt in vergadering bijeen op 23 Septem ber, des namiddags te half 2. In behandeling zullen worden genomen en in stemming worden gebracht: 1. Acht de algemeene vergadering op heffing van alle saneeringsmaatregelen na den verkoop van den oogst-1935 wensche- lijk? 2. Zoo niet, is de algemeene vergadering van oordeel, dat maatregelen ter voorko ming van overmatige uitbreiding der teelt gehandhaafd moeten worden, maar geen in levering van surplus tegen vergoeding meer moetp laats hebben en geen binnen- en buitenlandsche minimum- of garantieprij zen meer moeten worden vastgesteld? 3. Zoo niet, is de algemeene vergadering dan vain meening, dat de saneeringsmaat regelen ook voor het plantjaar 1935'36 dn vollen omvang moeten gehandhaafd blijven? Ofschoon uit de wijze van opstelling der vragen blijkt, dat het hoofdbestuur aan alle stroomingen in de vereeniging gelegen heid wenscht te bieden om zich te uiten, zou het toch meenen in zijn plicht te kort te schieten als het zich van elk advies om trent den te volgen koers onthield. Het hoofdbestuur is van oordeel, dat de eerste en de derde vraag ontkennend be- hooren te worden beantwoord, de tweede vraag echter bevestigend. Welke bezwaren ook aan elke belemmering van teelt en handel verbonden mogen zijn, een controle op den omvang der cultuur kan naar de meening van de meerderheid van het hoofd bestuur nog niet worden gemist. Liet men de teelt geheel vrij dan zou ongetwijfeld een hoogst ongewenschte uitbreiding te vreezen zijn, omdat dan de bloembollen teelt de eenige bodemcultuur zou zijn, die niet aan beperkende Overheidsmaatregelen gebonden was en waarop zich derhalve buitenstaanders, niet-bloembollenkweekers zouden werpen.. Bij de toepassing van dit toezicht op de teelt ter voorkoming van overmatige uitbreiding, ware het ge- wenscht, dat dit in eigen beheer door het vak kon worden uitgevoerd met sanc ties van Regeeringswege inplaats van voortzetting der teeltcontróle van den Haag uit. Behoudens dit toezicht op den omvang van de teelt, zou het hoofdbestuur alle overige maatregelen na afloop van het plantjaar 1934'35 wenschen te zien ver vallen. Het hoofdbestuur acht het oogentblik ge komen om zoowel den binnenlandschen als den buiitenlandschen handel niet meer te binden aan minimum- of garantie-prijzen. De minimumprijzen hebben, ondanks de moeilijkheden verbonden aan hare hand having, de prijsstabilisatie op een hooger niveau bevorderd dan zonder die prijzen mogelijk zou zijn geweest, maar nu de voortdurende teeltJbeperking den voorraad leverbaar meer in overeenstemming heeft gebracht met*de afzetmogelijkheid, acht het hoofdbestuur de handhaving der minimum prijzen niet meer gewenscht, wegens de ernstige bezwaren die daaraan verbonden zijn. Deze bezwaren zijn de ontduikingen op groote schaal, die niet te achterhalen zijn en een hoogst bedenkelijke verzwak king van de handelsmoraliteit beteekenen en de toenemende verplaatsing van de teelt naar het buitenland, die weliswaar reeds vóór de saneeringsmaatregelen begonnen is, maar door die maatregelen sterk bevor derd wordt. Ook het opkoopen van een eventueel surplus moet naar de meening van het hoofdbestuur niet worden voortgezet. Voor al hierdoor zijn de aan de huidige sanee ringsmaatregelen verbonden zeer hooge kosten ontstaan, kosten, die geheel en al door 'het vak zelf moeten worden opge bracht. Deze kosten worden nog verhoogd, doordat de uitvoering van en de controle op de maatregelen tot stabilisatie van de prij zen ook in de bedrijven zelf hooge admi nistratiekosten meebrengen door de vele noodzakelijke controlemaatregelen. Een ernstig bezwaar van het nu bestaan de stelsel van minimumprijzen en den daar uit voortvloeiend en opkoop acht het hoofd bestuur ook te zijn dat variëteiten, waar van de beteelde oppervlakte in verhouding tot den afzet veel te groot is, of die door andere variëteiten met betere eigenschap pen verdrongen zijn, en die dus niet meer of in veel geringere mate behoorden te worden geteeld, toch in dezelfde, zelfs in steeds toenemende, mate worden voortge- kweekt, omdat het leverbaar van deze va riëteiten, waarvan een teveel is, tegen een vast percentage van den minimumprijs wordt opgekocht. Het stelsel werkt daar door te veel als een premie op de teelt van overbodig gebleken soorten, die niet of slechts am veel geringer mate moesten wor den voortgeteeld, waardoor kraarnverbete- ring wordt tegengegaan, wat voor de toe komst van het bloembollenvak ernstige na- deelen medebrengt. Bij een loslaten vam dit stelsel zullen deze soorten echter van zelf verdwijnen in verhouding van vraag en aanbod. Het spreekt van zelf, dat, indien de sa neeringsmaatregelen slechts met betrek king tot de teeltbeperking zouden worden voortgezet, toch aan de financieele ver plichtingen van de vorige saneeningsjaren ten volle moet worden voldaan. Maar deze verplichtingen zijn zóó zwaar en zelfs in haar vollen omvang nog ndet geheel bekend, dat ook hierin naar de meening van het hoofdbestuur een krachtig argument ligt ■voor het staken van een zóó kostbare rege ling, waarvan het hoe langer hoe meer twijfelachtig wordt, of de uitkomst deze aanzienlijke financieele offers waard is. Het hoofdbestuur hoopt dat het mogelijk HILLEGOM. Personalia. Voor het diploma machine- schrijven systeem „Mercurius" slaagde onze plaatsgenoot de heer H. van der Vos sen. Hij werd opgeleid door den heer F. C. van Lierop Jzn., alhier. Verkeersongeval. Gistermiddag rond half twee kwam en luxe-automobiel, merk „Cadillac" uit de richting Haarlem. Daarin waren 2 personen gezeten, een be jaard heer en diens zoon, beiden uit Den Haag. Ter hoogte van villa „de Kraal" aan de Leidschestraat slipte de wagen op de gladde tramrails, waardoor de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte en de wagen met flinke vaart het ijzeren hek van de villa eenvoudig omver reed en over me ters vernielde. De wagen kantelde opzij. De beide inzittenden konden zonder kwet suren den auto verlaten, die vrij wat ave rij bekwam. Een kraanwagen van het Lisser Automobielbedrijf N.V. had ruim 2 1/2 uur noodig eer de wagen kon wor den weggesleept. De politie hield het ter rein vrij en maakte proces-verbaal op. Geboren: Cornelia Maria, d. van C. H. Zethof en P. C. Zuiderduin Joseph Cornells, z. van C. R. Koppert en E. A. Groot Maria Theresia, d. van H. G. J. Kroon en H. M. A. Straathof Theodorus, z. van N. D. Heemskerk en M. P. Haaster Clemens Cornelis Franciscus, z. van Th. van der Reep en E. Wegmaan Johanna Maria, d. van A. N. Kops en J. Turk. Getrouwd: L. A. Pieters en M. Spren- gers P. Weijers en G. M. Th. van der Ploeg A. J. van Schavend ijk en W. de Rooij. Gevestigd: F. K. van Bourgondiën, Molenstraat 33 R. F. Henk ens, Hoofd straat 79 W. A. Kolster, Meerstraat 23 P. M. R. Litjens, Meerstraat 26 C. Noort, Van den Endelaan 18 P. G. J. van de Pavoordt met vr., Meerstraat 100 J. J. van der Voorn, Havenstraat 46 Sj. Wiersma met gezin, Haarlemmerstraat 71 F. J. M. Zandbergen, Ambachtstraat 13. Vertrokken: W. C. Witteman naar Huijbergen W. M. Witteman naar Ber gen (N.-H.) H. M. A. Versteege naar 's Gravenhage J. A. Rusman naar Oolt- gensplaat Dames Witte naar 's Graven hage Jongens Lommerse naar Ooltgens- plaat J. E. en H. F. Lommerse naar Oolt- gensplaat H. J. Lamfers naar Haarlem mermeer A. Ruighaver met gezin naar Leiden M. A. Groot naar Veghel C. van Leeuwen naar Bennebroek P. C. van Bourgondiën naar New-York (U.SA..). KATWIJK. Geboren: Nicolaas Jacob z. v. H. Haasnoot en G. v. d. Male. Weintje d. v. J. Vink en Z. v. Leeuwen. Geertrui- da Cornelia .Jacobina d. v. D. J. Tuin en C. S. G. Strating. Wilhelmina d. v. K. H. v. d. Plas en M. L. Leeb. Jan z. v. M. v. d. Zwam en A. Jonker. Cornelia d. v. T. Ouwehand en M. v. Duyn. Maarten z. v. C. Jonker en A. van Duyn. Cor nelia d. v. P. v. d. Mark en A. v. d. Plas. Overleden: Rudolf Marie Theodorus Schilp 6 j. z. v. H. Schilp en Cornelia Kalkman. Ondertrouwd: B. v. d. Plas en C. van Beelen. Getrouwd: G. Ouwehadd en N. Kloos P. Zwanenburg en J. v. d. Plas. E. Hoek en K. Vooys. KATWIJK AAN ZEE. Koninginnefeest. Ook ons dorpsdeel hoopt dit jaar het Koninginnefeest te vie ren en op een grootsche wijze. Dit zal plaats hebben op Woensdag 4 September. Aanvang des morgens te 7 uur waneer he rauten het feest komen aankondigen. Te half acht komt de muziekvereeniging al in actie, welke een uitvoering geeft op het terrein van het Zeehospitium. Om 10 uur beginnen de volksspelen met mast- klimmen bij de oude kerk, vervolgens wed loop met hindernissen. Ringsteken, Tob betjesteken en om half drie komt de groo te gebeurtenis de landing van Willem Fre- derik Prins van Oranje, ongeveer bij de Wilhelminastraat. Bij de landing vreug deschoten door „echte kanonnen". Na de landing gaat de stoet vanaf het strand het dorp door, langs Duinoord. Zeeweg naar het Raadhuis te Katwijk aan den Rijn. Daar heeft de ontvangst van den Prins plaats door Burgemeester en Wethouders waarna de stoet weer naar Katwijk aan Zee trug gaat. Te ongeveer kwart over vijf zal dit programma zijn afgeloopen en is er tot 7 uur gelegenheid om den inwendi- gen mensch te versterken. Te 7 uur con cert door U. N. I. en te half negen lampion optocht. Te 10 uur zal U. N. I. nog een half uur den tijd dooden waarna te half elf op het strand groot vuurwerk zal worden ont stoken. NOOTDORP. Verharding Kerk weg. Verleden jaar is door den Polder Nootdorp een gedeelte van den Kerk weg verhard bij wijze van proef. Dit wegdek heeft zoo goed voldaan, dat men besloten heeft ook het overige ge deelte van den Kerkweg te verharden, waarmede men nu bezig is. Geboren: d. van J. de Jong-Steene- veld z. van A. W. Tas-van Winden z. van L. Lam ens-van Beekum. Overleden: A. van Dijk 80 j. Gevestigd: J. Hoekstra van Ensche de T. Koolhaas van Rotterdam H. C. Naaijen van Voorburg E. Albers van Delft Vertrokken: G. van Schie naar Pijn- acker F. A. Somers naar Zoetermeer W. Hendricks en gezin naar Gouda P. van Leeuwen-Gahrmann naar Delft A. M. Post naar Pijn acker J. A. Houniet naar Amsterdam. NOORDWUK. Ten tee ken van rouw. wegens het overlijden van Koningin Astrid van België waait vanaf het Noordwijksche raadhuis de vlag halfstok. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Koel weer is den bloem enkweekers tamelijk welgevallig doch als het met regenbuien gepaard gaat zooals zulks deze dagen het geval is, dan is men op dergelijk weer ook niet gesteld. De snijbloemen hebben nogal geleden van het slechte weer. De prijzen waren wel iets beter. Betaald werd: Gladiolussen in di verse soorten van 20—60 ct. per 100 naar gelang van variëteit en kwaliteit. Het sor timent is vrij groot. Dahlia's 4075 ct. per 100. Pompon-Dahlia's 1525 ct., Leeuwen bekken 0.751.10, Montbretia's 1015 ct., Zinnia's 6090 ct., Helianthus 4070 ct,. Anjers 2540 ct., Rozen 815 ct. As ters in diverse kleuren 2530 ct., Scabio- sa 2535 ct., Physalis 510 ct, Lelies 5.20—6.10. SASSENHEIM. Overleden: L. B. Mudde 72 j. wedn. van H. van de Jong. Ingekomen: H. Hoogewoning, van Lisse. E. Verboom, van Haarlemmer meer. A. J. Diemei, van Voorhout. W. M. M. v. d. Berg, van Noordiwijker- hout. C. M. Renee, van Voorhout. J. van den Berg, van Leiden. H. C. M. Buschman, van Noordwijk. W. L. Re- nee, van Voorhout. Vertrokken: G. H. Willemsen, naar Waalwijk. C. Koomen, naar Heeze. B. J. van der Krogt, naar Warmond. P. A. Kouwenhoven en gezin, naar Leiden. G. K. van der Voort, naar Leiden. TER AAR. Wegafsluiting. Vanaf heden is de weg over de Ringsloot, wegens de vernieuwing van een brug aldaar, voor alle verkeer af gesloten. In verband met deze stremming van het verkeer in de Kerkburg is de weg door Langeraar, die bijna zijn voltooiing nadert opengesteld. Geboren: Johanna Adriana d. van A. C. Hoogeveen en Akerboom. Jacoba d. van T. Kroon en Hofstede. Johannes Jacobus Cornelis z. van C. Borst en Mank. Cornelis z. van H. J. B. Angenent en zal blijken een zoo algemeen mogelijke overeenstemming te bereiken bij het vast stelen van de wenschen van het bloem bollen vaik, en dat het door de algemeene vergadering in te nemen standpunt ook door de andere organisaties zal kunnen wor den gedeeld- Overleden: Jacobus van IJalm, 13 j. Vertrokken: B. G. Henning naar Bloemendaal. VOORHOUT. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te zal in haar nieuwen vorm op den tradi- tioneelen len Dinsdag van de maand Sep tember a.s., in openbare vergadering bij eenkomen, des avonds om 8 uur. Aan de orde is: 1. Beëediging nieuwe leden. 2. No tulen. 3. Verkiezing wethouders. 4. Ingeko men stukken en mededeelingen. 5. a. Ver kiezing commissie voor steunverleening, aftredende leden: G. Bulten, L. van der Geer en G. Witteman. b. Verkiezing com missie voor credietverleening aan kleine kweekers. Aftredende leden: G. Bulten, P. A. van Reijsen en G. K. Spierenburg. 6. Voorstel van burgemeester en wethouders inzake vleeschkeuringsdienst. 7. Voorloopi- ge vaststelling van de rekening van het wa terbedrijf en van de gemeente-rekening over 1934. 8. Besloten zitting. Reclames. Viering Koninginnefeest. Maandag 1 September a.s. zal de RK. Muziekvereeni ging „St. Caecilia" in samenwerking met de Chr. Gemengde Zangvereeniging alhier ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmi na een concert geven vanaf de gemeentelij ke muziektent. Deze beide vereenigingen, die steeds in het brandpunt van de belang stelling van het muziekliefhebbend publiek van Voorhout hebben gestaan, verwachten ook nu wederom veel belangstelling, in de hoop dat een mooi na-zomerweer het hare tot het welslagen zal mogen bijdragen. Bouwvergunningen. Door B. en W. van Voorhout is aan den heer L. P. H. Vester alhier vergunning verleend tot het bouwen van een tweetal woningen aan de Boekhorstlaan, alhier. Eveneens werd reeds vergunning verleend aan den heer H. A. J. Rooij ers te Noordwijk, tot het bouwen van een tweetal dubbel-woonhuizen aan de Teijlingerlaan alhier. Het ingekomen ver zoek van den heer Alkemade te Noordwijk tot het mogen bouwen van een complex arbeiderswoningen aan de 's-Gravendam- scheweg alhier, werd nog even aangehou den, totdat het advies van de Schoonheids commissie en van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zal zijn ontvangen* VOORSCHOTEN. Koninginnedag. De viering van den verjaardag van H. M. de Koningin zal al hier plaats hebben op Woensdag 4 Seu- tember a.s. De feestelijkheden zullen aan vangen des middags te 1.30 uur. De kin deren der verschillende scholen zullen aan treden op de lan van Nieuw-Voordorp, al waar de beoordeeling zal plaats hebben van de versieringen, die de kinderen in den optocht meevoeren. Te 2 uur zal de kinderoptocht plaats hebben door het dorp. Bij aonkomst ii\ de Voorstraat zul len de kinderen eenige liederen zingen, waarna de kinderspelen zullen plaats heb ben. Te 6 uur zal een voetbalwedstrijd wor den gespeeld op het terrein van V. V. tusschen V. V. L. en Rouwkoop alhier. Des avonds te 8 uur geeft het harmonie gezelschap een concert in de Voorstraat en zal de Voorstraat worden geïllumineerd. Tevens zullen op dien dag schietwedstrij den plaats hebben, die te 11 uur vjtl. zul len aanvangen en eindigen te 5'.30 uur n.m. De commisie voor het schieten heeft zich door omstandigheden dit paar genoodzaakt gezien van het gewone propagramma te moeten afwijken. Tot haar spijt kan het vogelschieten niet doorgaan, terwijl het buksschieten gehouden zal worden in het lokaal der oude O. L. School in de School straat. Er zal op de banen knielend ge schoten worden en wel op vier banen. Elk schutter kan deelnemen aan de vrije baan- wedstrijd met drie kaarten, rozenbaan één kaart, personeel één kaart en geluksbaan één kaart. De prijs per kaart is bepaald op 15 cent. Het uitreiken der prijzen zal ge schieden in hetzelfde lokaal des avonds te 7 uxor door den heer R. v. d. Ende, voorzit ter der Koningin Wilhelminavereeniging. WARMOND. Werkloosheid. Bij het orgaan der open bare arbeidsbemiddeling alhier staan op heden 46 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 31 geheel werkloos. „Faljerel". Het bij alle beoefenaars der watersport op de Kagerplassen beken de eiland „Faljerel" behoorende aan deze Gemeente en gelegen nabij het dorp „de Kaag", groot 3.73.67 H.A. zal op Dinsdag 17 September e.k. publiek worden verkocht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Concert. Dinsdag 3 September, des avonds te 8 uur zal die Chr. Muziekvereeni ging „Arti" een concert geven op het IJs- ibaan-terrein aan den Buitenweg. HAZERSWOUDE. De Burgemeester. De ambtswoning, gebouwd voor onzen Burgemeester, is thans gereed gekomen. De heer Warnaar, die tot dusverre te Sassenheim woonde heeft zijn nieuwe woning betrokken. HAZERSWOUDE—GROENENDIJK. Geitenkeuring. Op Donderdag 29 Aug. werd alhier de jaarlijksche geitenkeuring gehouden bij den heer D. G. v. d. Voort, alhier, door de heeren S. de Jong en H. Roest. Zoowel kwantitatief als kwalitatief waren de geiten goed vertegenwoordigd. Ook van de zijde van 't publiek was veel belangstelling, waardoor deze keuring een levendige aanblik gaf te zien, ondanks de donkere wolken, welke zich even voor de keuring samenuakten. De keuring had een vlot verloop door de omstandigheid, dat twee prominente ba zen in hun vak deze keuring verrichtten en zich goed hebben gekweten van de hen opgelegde taak. De prijzen werden na nauwkeurige mon stering als volgt toegekend. Witte onge- hoorne oudeer geiten: le pr. P. Bervoets, 2e pr. B. v. d. Kraan, 3e en 4e pr. J. Wort- man. Éénjarige witte ongehoornde geiten: le prijs P. Wortman met Marregje, zijnde de medaille geschonken door den Provincia len Bond, met welk prachtdier den heer Wortman ook den wisselbeker in zijn be zit kreeg van de vereeniging, 2e pr. J. Wortman, 3e pr. P. Wortman. Gehoornde en bonte geiten: le pr. B. v. d. Kraan, 2e pr. A. v, d. Meer, 3e pr. C. v. Wetten, 4e pr. D. de Boer. Witte ongehoorne lammeren: le pr. X Wortman, 2e pr. A. Streng, 3e pr. A. Riet veld. Gehoornde en bonte lammeren: le pr. D. G. v. d. Voort, 2e pr. X Wortman, 3e pr. A. Streng. Guiste geiten: le pr. X WesseEng, 2e pr. A. Voerman. Hierna werden de prijzen uitgereikt door den heer H. Roest, (daar de edelacht bare heer burgemeester bericht van ver hindering had gezonden), welke beston den uit een wisselbeker, medaille en vele huishoudelijke artikelen, welke benoodigd zijn voor de geitenfokkerij. Volgens de heeren keurmeesters was de algemeene indruk over de aangevoerde geiten zeer goed. Vervolgens werden door den heer Roest nog verschillende wenken gegeven over voeding enz^ om te komen tot een gezonde werkmanskoe. De voor zitter dankte daarna de keurmeesters voor hun vele moeite, welke zij zich dezen mid dag hebben getroost. Hierna sluiting met een toepasselijk woord en opwekking aam alle geitenhouders om lid te worden van de geitenfokvereeniging. Zijn de bezwaren onoverkomelijk om de twee bestaande vereenigingen Groenen dijkHazerswoude Rijndijk tot één samen te smelten? KOUDEKERK. Autorit ouden van dagen. In staat gesteld door de Oranjevereeniging en nog enkele ingezetenen en mede door de be reidwilligheid van de auto-bezitters ving Woensdagmiddag de eerste rit voor ouden van dagen uit Koudekerk aan. Met 7 auto's en 21 oudjes werd de tocht onder nomen. Begunstigd door prachtig weer verliep de reis in alle opzichten naar wensch. Via de prachtige omgeving van Wasse naar arriveerde stoet pl.m. 3 uur in den Haagsche Dierentuin. Wat werd daar al genoten! De apen, ja, bij die apen werd vergenoegd gelachen om hun dolle ver makelijke capriolen. Na een gezellig kopje thee met „wat" er bij, nog even naar de motorbootjes en zoo waar lieten enkele oudjes zich overhalen met htm geleiders een tochtje te maken. Ook dat gaf natuur lijk vroolijke momenten. Daarna werd de reis voortgezet. Nu ging de route langs Vredespaleis en oude Scheveningsche weg naar den Boulevard. Onder het genot van koffie, thee, limonade of iets anders met een paar broodjes werd in bewondering gezien naar het schitterend kleurenspel van een zonsondergang aan zee. Hier bewezen de oude luidjes, dat, al had deze of gene wellicht zijn kwaaltje, de maag nog vrijwel algemeen goed func- tionneerde. Nu kwamen ook de tongen wat meer los en het was weer veel te gauw hoog tijd om naar huis te rijden. De heeren, die den tocht mogelijk maakten en de Oranje-vereeniging, die gelden bijdroeg, mogen met voldoening terugzien op dezen middag, waarop aan onze ouden van dagen nog eens gelegen heid werd gegeven van al het moois in de omgeving van de Residentie te genieten. Dat ze genoten hadden, bleek uit de hartelijke dankwoorden van allen en van die van den „vader" van het „Tehuis", die met een kort woord namens de oudjes voor al het gebodene dank zegde, waarna men hoogst voldaan uiteen ging. Geboren: Maririus Jan z. van Gerrit Schellingerhout en Maria Vermeer Adrianus z. van A. van Weelden en M. van Doesburg. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 3 September, des nam. 7 uur (nieuw tijd). Agenda: 1. Beëediging raadsleden; 2. Be noeming wethouders; 3. Benoeming van 2 leden en van 2 plaatsvervangende leden van het Algemeen Bestuur der Stichting: Drinkwaterleiding „De elf Gemeenten". Af tredende leden zijn: A. J. den Hartog en C. Breedijk en aftredende plaatsvervangers: P. Augustinus en S. Splinter. 4. Benoeming van 2 leden van de Beheerscommissie voor het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf. Af tredend zijn: P. August in us en A. J. den Hartog; 5. Benoeming van 2 leden van de Commissie voor het Ontginningsbedrijf. Aftredend zijn: P. Stam en A. J. Verhaar. 6. Notulen. 7. Ingekomen stukken'en mede- deelnigen. 8. Overeenkomst met de gemeen te Leiden inzake vuilafvoer, met ontwerp en prae-advies. 9. Overeenkomst met ver voerder. Geboren: Theodorus Cornelis Gerar- dus, z. v. C. Kwakkenbos en A. van der Voorn. Lijdia Wilheimdna, d. v. A. Leli- veld en C. T. Tijsterman. Wilhelmus, z. v. W. Blijleven en T. van t Kruis. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 193. In Silam worden witte olifanten als eerbiedwaardige dieren beschouwd. Zoo komt het dat daar iedere witte Olifant een eigen auto heeft al is het niet veel bijzonders. De olifant op bovenstaand plaatje heette Sam Sem en die had altijd een of ander mankement met zijn auto. 194. Op verzoek'van Sim-Sem kwamen Drein Drentel en Piet Prikkel een ochtend bij hem praten, maar ze, troffen het heel erg ongelukkig, daar hij juist bezig was met zich een beetje op te knappen. Niettemin was de olifant heel vriendelijk en beloofde hun over een uurtje aan het hotel te komen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13