RADIO-PROGRAMMA'S M WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1935 1JE LFJDSCHE COURANT UfcKUfc BLAD. - PAG. 4 DONDERDAG 29 AUGUSTUS. GEMENGDE BERICHTEN Auto tegen een boom, Eén doode, één gewonde. Gisteravond omstreeks 7 uur heeft op den weg EindhovenWeert een auto-on geluk plaats gehad, waarbij een dame werd gedood, terwijl een andere dame ernstig werd gewond. In de kom der gemeente Maarheeze is nl. een auto bestuurd door den heer de Zeeuw uit Poeldijk tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en in volle vaart tegen een boom gereden. In den auto zaten behalve de heer de Zeeuw nog diens echtgenoote en een ander echtpaar de heer en mevrouw Luteyn uit Den Haag. De gevolgen van de botsing waren ont zettend. De ruim 50-jarige mevr. de Zeeuw weid op slag gedood, terwijl mevrouw Lu teyn, zoo ernstig gewond werd, dat de ijlings ontboden geneesheer dr. Vissch^rs uit Budel het raadzaam achtte haar naar het ziekenhuis te Weert over te brengen. De beide heeren kwamen er zonder noe menswaardig letsel af. Door de marechaus see te Budel werd proces-verbaal opge maakt. De auto werd totaal vernield. Nader vernemen wij, dat de toestand van mevrouw Luteyn niet zoo ernstig is, als irlch aanvankelijk liet aanzien. Zij had hoofdzakelijk snij wonden bekomen. 80-JARIGE MAN DOODGEREDEN. Gistermiddag om 2 uur is in Overloon bij Venray. de 80-jarige A. v. d. Weyer doodgereden door een vrachtauto uit Vier lingsbeek. De man was o.p jacht geweest met zijn hond. Op den weg van Overloon naar Vierlingsbeek liep de hond voor de auto. De oude man wilde het dier voor een aanrijding 'behoeden, doch kwam daarbij te vallen, zoodat hij den wagen over zich heen kreeg. Toen geneeskundige hulp ter plaatse kwam, was de man reeds overleden. BELG EN NEDERLANDER GEDOOD. Te Gheel in de provincie Antwerpen kwam een motor, bestuurd door Jac. Douze een Nederlandsch onderwijzer uit Valkens- waard, met als duorijder den Belg Albert Vos uit Hamont, in botsing met. een auto, bestuurd door den heer Heylen, reeder te Antwerpen. De heer Vos werd op slag ge dood. De 21-jarige motorrijder Jac. Douze, werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij aan zijn verwondin gen is bezweken. DRIE GEWONDEN BIJ AUTO-ONGELUK TE RODEN. Te Nietap, gemeente Roden, is Dinsdag middag te ongeveer half één vlak bij de openbare lagere school, een auto, bestuurd door de ongeveer 30-jarige mevrouw G. H. uit Groningen, in het mulle zand van den nieuw aangelegden weg geslipt, gedraaid en tegen een boom geslagen. Daarna kwam de auto dwars over den weg te liggen. De wagen werd zoo goed als geheel ver nield. De bestuurster raakte bewusteloos, doch kwam spoedig weer bij en bleek slechts lichte verwondingen aan het hoofd te hebben. De naast haar zittende ongeveer 20-jarige dienstbode, mej. van der M., kreeg een schedelbreuk. Van de twee kinderen, die achter in den auto zaten, zoontjes van mevrouw H., kreeg het jongste, dat onge veer drie jaar oud is, een beenfractuur. Het kind is door de kap van den auto geslagen. De drie gewonden zijn per ziekenauto naar Groningen overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen de snelrijden de auto moest uitwijken voor een springend paard en daarbij in den zachten berm is terecht gekomen. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Op den Hooge weg te Amersfoort heeft I gisteravond om half zeven een ongeval j plaats gehad, waarbij een wiielrijder ernstig j werd gewond. De heer Ponsen uit Amers foort reed met zijn rijwiel op den Hooge weg en wilde juist links afslaan, toen hij door een hem van achteren naderenden auto werd aangereden en tegen den grond gesmakt. In ernstigen toestand is hij naar het'St. Elisabeth Ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. De automobilist beweerde, dat de wielrijder geen teekens heeft gege ven, dat hij links af wilde slaan. DOOR KRUIWAGEN DOODELIJK GETROFFEN. Maandagmiddag had de 57-jarige arbei der H. Veldman te Almelo het ongeluk, dat een zwaar beladen kruiwagen van een loopsteiger liep, tengevolge waarvan hij door een der handboomen met groote kracht tegen den buik getroffen werd; hij is gisteren aan de kwetsuren overleden. „Hbld." TE VER IN ZEE GEWAAGD. Maandagmiddag waagden zich twee da mes, bij opkomend water op Vlieland te ver in zee. Zij bevonden zich n.l. vóór een der golfbrekers en geraakten daarbij in een mui. De kleinste geraakte het eerst in moei lijkheden. De grootste, die haar wilde hel pen, werd daarbij naar beneden getrok ken, zoodat de situatie spoedig zeer critiek werd. Door haar gegil werden enkele in de buurt aanwezige badgasten opmerk zaam gemaakt op het gevaar waarin bei den verkeerden. De heer F. Terbeek uit Bilthoven, die het eerst ter plaatse was, slaagde er in beide dames te grijpen en er eenige meters mee landwaarts te zwemmen. Hierdoor werd de vaste grond bereikt. Een jongere broer van den kranigen redder was inmid dels te hulp gekomen, waarna ze geza menlijk de dames, die toen bewusteloos "waren, op het droge brachten. Daar waren eenige menschen aanwezig om de drenkelingen hulp te verleenen, waardoor het bewustzijn spoedig terug keerde. DUBBELE WONING AFGEBRAND. Gistermiddag brandde te Hoogesmilde de dubbele woning, bewoond door de gezinnen G. Tingen en H. Goor, tot den grond af. Het koren, dat in de schuur lag opgeslagen, en een geldsbedrag van 1200.ging ver- j lor en. De brandweer kon niets uitrichten, Alles was verzekerd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond is de groote boérderij van den landbouwer J. Kleiboer aan den Beem- terweg onder de gemeente Apeldoorn ge heel afgebrand. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat de vrijwillige brandweer van Apeldoorn, bijgestaan door die van Beetum, Vaassen en Teugen, weinig kon uitrichten. De schade wordt door verzeke ring gedekt. DE RELLETJES IN DEN JORDAAN. De toestand van de gewonden. Omtrent den toestand van de twee der drie gewonden bij de relletjes in den Jor- daan te Amsterdam die in het ziekenhuis zijn opgenomen, vernemen wij, dat een van beiden, S. de Kort, wonende aan de Linden- gracht, die met een schotwonde in het dij been maar het Binnengasthuis was gebracht, gisteren naar zijn woning is vervoerd. De 17-jarige W. van As uit de Egelan tierstraat, die een kogel in de linkerborst heeft gekregen en in het Wilhelminagast- huis wordt verpleegd, verkeert niet in levensgevaar. De kogel was echter gister middag nog niet verwijderd. INCIDENT IN DE VENLOSCHE HAVEN. Gevlucht schip voor de tweede maal in beslag genomen. Dinsdagmorgen heeft zich te Venlo aan boord van het sleepschip „Bertha", schip per A. de K., uit Rotterdam, een incident voorgedaan, dat gedurende eenigen tijd de gemoederen van schippers en van de bij dit schip werkende werkloozen heeft be zig gehouden. De „Bertha", die met een lading hout van Rotterdam met bestem ming Venlo, onderweg was is verleden week Woensdag aan de sluis te Weurt, door den rijkscontroleur van de scheeps- bevrachting met lading en al in beslag ge nomen, omdat de schipper niet in het be zit bleek te zijn van de benoodigde papie ren van de bevrachtingscommissie te Rot terdam. Ondanks deze inbeslagneming is de schipper er verleden Zaterdag in ge slaagd met het schip uit Weurt te ver trekken. Zondagavond kwam de „Ber tha" in Venlo voor den wal, en Maandag morgen begon een 30-tal werkloozen met het lossen van de houtlading. De secretaris der bevachtingscomissie te Venlo, die uit Weurt omtrent de verdwijning van het schip op de hoogte was gesteld, waarschuw de de rijkscontrole te 's-Gravenhage, dat de boot in Venlo lag. Toen Dinsdagmorgen en controleur van de berachting uit Den Haag zich op het schip wilde begeven om dit opnieuw in beslag te nemen, werd hij door den schipper lastig gevallen, die hem zelfs dreigde, zoodat de controleur zich genoodzaakt zag het schip te verlaten. Inmiddels werd assistentie van de poli tie ingeroepen, die er in slaagde den man tot kalmte te brengen en proces-verbaal van de bedreiging opmaakte. Namens de rijksbevrachtingscommissie werd last ge geven onmiddellijk het lossen van het hout te staken, hetgeen onder de 30 werkloozen ernstige ontstemming en luid protest ver wekte. In den middag is de „Bertha" onder po- litiegeleide naar Weurt teruggesleept. „Msbd." SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. Na een schietpartij. Gisternacht reed met zeer groote snel heid uit de richting Belgische gi^ns in de dorpsstraat te St. Willibrord een personen auto. De marechaussees uit Sprundel, die dit eenigszins verdacht vonden, sommeer den bestuurder te stoppen. Daaraan werd geen gevolg gegeven, waarna werd over gegaan tot schieten. Een der achterban den werd daarbij stuk .geschoten. In aller ijl werd de rij ksveldwacht en de gemeente politie te Hoeven gewaarschuwd, waar door het gelukte de auto op den verbin dingsweg tusschen den Rijksweg naar Roosendaal en den weg naar Hoeven, ge naamd de Heul tot stilstand te brengen. Bij onderzoek bleek de auto te bevatten 700 K.G. Belgische margarine. De auto, die bestuurd werd door T. uit Boxtel, alsmede de margarine zijn in beslag genomen. Tengevolge van het schieten had de be stuurder een lichte verwonding aan hoofd en handen opgeloopen. „Vad." INBRAAK IN KERK TE RENKUM. Gistermiddag kwam de koster der Ned. Herv. Kerk te Renkum tot de ontdekking, dat in den nacht van Maandag op Dins dag was ingebroken in de consistoriezaal der kerk. De brandkast was opengebroken en ge heel gelicht. Het totaalbedrag, dat wordt vermist, is niet bekend. De politie werd gewaarschuwd en begon onmiddellijk een onderzoek in te stellen. Hilversum, 301 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV., 11.00 KRO., 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en Orkestconcert. 2.00 Gram.pl. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.303.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.45 Causerie. 7.15 Reportage en journ. weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 NCRV-orkest. 9.00 Causerie. Om 10.00 Berichten. 10.3011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Omroeporkest. 10.00 Morgenwijding, en gram.pl. 10.30 Vervolg Omroeporkest. 11.00 Voordracht 11.20 Piano-recital en gram.pl. 12.00 Cantabilé-orkest en gram.pl. I.304 Vioolspel. In de pauze: voordracht. 2.15 Voordrecht. 2.303.45 De Octophonikers en gram.pl. 4.44 Voor zieken en ouden van dagen. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 6.30 Sportpraatje. 7.05 Omroeporkest. 8.00 Berichten waarna Omroeporkest. 8.45 Uit de N. Doelenibaal te Rotterdam: Aanwijzing der winnaars v. d. 3e Slipjacht door G. de Clercq mm.v. Kovacs Lajos' orkest. 9.15 Het Renova-kwintet. 10.00 Vervolg van 8/45. 10.30 Gram.pl. II.00 Berichten waarna AVRO-Decibels. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.24 Orgelspel. 12.05 Het Rutland Square en New Vic- toria-orkest. I.35 Pattison's salon-orkest. 4.10 Sted. orkest Harrogate. 5.05 Orgelconcert. 5.35 J. Reynders en zijn orkest. 6.50 Marius B. Winter en zijn band. 7.55 Het New Georgian Trio. 8.20 BBC-Symphonie-orkest. 10.40 Het Olof-Sextet. II.3512.20 Het Casaniclub-orkest. Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest. 3.20 Zang en piano. 3.50;5,05 Concert uit Rest. „Ritz". 8.20 Hartmann-concert. 9.35 Noorsch-Zweedsche muziek. 10.05 Koorconcert. 10.5011.25 Omroeporkest. DIEFACHTIGE KAPPERSBEDIENDE. Maandag heeft de politie te Rotterdam aangehouden den 31-jarigen kappersbe diende C. H„ A. M., die in dienst was bij een kapper in het Westelijke stadsdeel. Bij den kapper kwam geregeld een klant, die aan de Mathenesserlaan woont. Deze mis te al verschillende malen geld. Als de klant zich liet scheren, had hij de gewoonte om zijn colbertjasje uit te trekken. Uit de por tefeuille in dit colbertjasje miste hij tel kens bankbiljetten. Zoo weer op j.l. Za terdag een biljet van 10.meldt het „Vad." Maandag is de klant weer naar de kap perszaak gegaan. Tevoren echter noteerde hij de bankbiljetten, die in zijn portefeuil le zaten. Na geschoren te zijn ook nu weer had hij zijn colbertjasje uitgedaan telde hij zijn geld en miste opnieuw een „R ad io-P aris", 1648 M. 12.35 Kamermuziek. 3.50 Orkestconcert. 5.10 „Rodogune", spel van Corneille. 9.05 Kamermuziek. 11.1012.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.45 Concert. 12.20 Concert uit Mundhen. 4.20 Piano-recital. 5.20 Het Weragkamerorkest. 7.20 Het Radio-kwintet. 8.30 Sted. orkest Gelsenkirchen. 11.00 Cembalolrecital. 11.2012.20 Omroeporkest, -koor en so listen. Rome, 421 M. 9.00 „La Serva padrona", opera van Per- golesi. 9.55 „La fiamminga", opera van Do- naudy, Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.30 Salon-orkest en gram.pl. 1.30—2.20; 5.20; 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest. 10.30—11.20 Gram.pl. 8484 M.: 12.20 Gram.pl. I.302.20 Salon-orkest. 5.20 Gram.pl. 6.50 en 7.35 Dito. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Herdenking v. d. eerste Duitsche Spoorweg, 9.20 Het Berl. Philh. orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Xylofoon- en pianosoli. II.00 Weerbericht. 11.2012.20 Concert uit Keulen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 8:40—9.20 Deutschl.s. 10.20 Keulen. 11.05 Londen Reg. 12.05 Parijs Radio. 13.00 Brussel (VI.). 14.20 DeutschLs. 15.20 Londen Reg. 15.50 Parijs Radio. 17.10 Diversen. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.20 Parijs Radio. 20.20 Keulen. 22.20 Boedapest. 22.45 Weenen. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Droitwich. 22.00 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). biljet van 10. De politie werd geroepen, de kappersbediende werd gefouilleerd en op hem vond men het verdwenen biljet, waarvan de klant het nummer had geno teerd. De aangehoudene heeft bekend Za terdag en Maandag een biljet van 10 uit de portefeuille van een klant te hebben genomen. Vermoed wordt echter, dat hij dat vroeger nog meer keeren heeft ge daan. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 34) Ze moest dit alles naspeuren, tot er een verklaring voor gevonden was, of tot.... mi Sylvia's hart stokte. Haar liefde voor Jackson die in 't geheim nog steeds brand de, vlamde op. Om hem van blaam te zui veren, zou ze iedereen kunnen kwetsen, zelfs het meisje, dat hij liefhad. „Maar kind, begrijp je dat dan niet? Hoe kon Lloyd dat weten? Als hij jou 's avonds al vertelde waar het snoer gevonden was, hoe kon hij dat weten? Niemand van ons heeft 't hem verteld en hij heeft rech ter Kent, noch Jackson daarna gesproken. Is het niet vreemd dat hij Maar Virginia had zich langzaam omge keerd, tot ze haar vriendin in 't gezicht zag. Ze was doodsbleek. „Dacht je dan dat Lloyd.er iets mee te maken had?" fluisterde ze. En Sylvia staarde haar met brandende oogen aan en zei geen ja, en geen neen. Geen woord werd er meer tusschen hen gewisseld. Virginia stond langzaam op en keek den tuin in. Ze trilde op haar beenen en na een oogenblik keerde ze zich om, en liep langzaam met nietsziende oogen op 't hek toe. Haar gezicht was bleek en strak. Sylvia stond ook op, liep haar achterna, maar hield toen in. Wat had 't voor nut? Ze kon nu niets voor Virginia doen, maar later zou zij het meisje, dat Jackson lief had, kunnen troos ten, misschien nóg méér voor haar doen. Virginia haastte zich naar huis, haar hoofd warrelde van nieuwe gedachten, nieuwe herinneringen, waaraan ze tot nu toe geen waarde had gehecht. Lloyd's ge zicht dien avond, toen hij 't haar verteld had, zijn moreele achteruitgang daaïna. Was het mogelijk, dat hij iets wist van wat er dien avond gebeurd was en waarvan hij niemand iets verteld had? Toen had zijn agitatie natuurlijk geleken door 't nieuws, dat hij meebracht en Virginia was te ont steld geweest, om verder op hem te let ten. Virgina haaste zich voort. Ze kwam thuis, en hoorde van een der bedienden, dat Lloyd nog thuis was. Ze snelde naar zijn kamers, klopte aan en trad binnen. Lloyd had den avond te voren voor zich zelf uitgemaakt, dat hij weer goed in orde was en toevlucht genomen tot het eenige middel, dat hem hielp vergeten. Nu lag hij daar, bleek en beverig, 't licht, dat door de neergelaten blinden binnenkwam ver vloekend en zichzelf beklagend. Zijn hoofd deed hem vreeselijk pijn, zijn hart bonsde op een manier, die hem angst aanjoeg. Hij wenschte, dat er iets was, wat 't leven waard maakte, geleefd te worden. Doch toen Virginia de kamer binnen stormde, was hij een oogenblik stom van verbazing over zooveel brutaliteit. Lloyd's gezicht werd vaalbleek. „Wat be- alles vertelt, van wat er dien avond bij de Monroe's gebeurd is." Lloyd's gezicht wer'd vealbleek. „Wat be doel je?" slaagde hij er in te zeggen en zijn stem was niet meer dan een gefluister. Zijn hart bonsde zoo. Toen werd hij plotseling vuurrood. „Gij mijn kamer uit!" barstte hij uit. „Ik heb je geen permissie gegeven om binnen te komen, wel?" Maar hij had nu met een nieuwe Vir ginia te doen. Ze keerde zich van hem af, en trok een van de gordijnen op, zoodat 't zonlicht de kamer binnenstroomde. Toen ze zich weer tot heim wendde, had haar gezicht zoo'n harde uitdrukking als hij nog nooit in gezien had. „Laat dat gordijn weer zakken!" sput terde hij en bedekte zijn gezicht met de handen. Virginia liep naar hem toe, bleef vlak bij het bed staan, en keek hem strak aan. „Luister", zei ze, „je moet me vertellen, wat je weet, van wat er dien avond voor viel." Haar stem was laag en toonloos. Lloyd zag haar aan en werd door doods angst bevangen. „Ikik heb het je al verteld, toen ik dien avond thuis kwam."_ „Hoe wist je het?" Lloyd's hart stond een moment stil, klopte toen weer heftig. Op zoo iets was hij niet voorbereid. En zijn hoofd deed hem zoo'n pijn, dat hij niet kon denken. Hij moest nu iets zeggen, om te voorko men, dat de verdenking op hem zou val len, maar wat moest hij zeggen? En zijn hart „En hoe wist je het?" herhaalde Virgina, maar nu brak haar stem haast Lloyd vatte moed. „Ga heen", riep hij opnieuw, „en laat dat blind neer, zeg ik je!" Virginia richtte zich op. Er lag ongetwij feld angst en ontzetting in haar broer's gezicht. Ze wist, dat hij geld noodig had gehad. Haar heel ziel vocht nu voor haar liefste. Zelfs haar broer scheen voor haar niet meer te bestaan, alleen de persoon, die iets van dien avond kon vertellen. „Lloyd", fluisterde ze en ze, boog zich over zijn bed, tot haar groote oogen in de zijne schenen te branden. „Lloyd, jij hebt het snoer weggenomen!" Hij schoof van haar weg, zonder zijn oogen af te wenden. Wat had ze ontdekt? Wat kon ze weten? Maar hij kon op deze vragen geen antwoord vinden. Toen herin nerde hij zich Jackson's brief. Zou Jackson terug zijn? Had hij haar geschreven? Zou 't eenig nut hebben te ontkennen? Als ze het toch wist? Maar Lloyd's hersens speelden hem par ten. Hij kon niet denken.... Hij kon al leen maar liggen en haar aanstaren tot hij door haar starren blik tot spreken gedwon gen werd. Jackson heeft- het je verteld", fluister de hij. Virginia keek nog een oogenblik op hem neer, terwijl het licht in haar oogen ver doofde. „Lloyd.... Lloyd!" kreunde ze. Toen keerde ze zich om, strompelde naar haar kamer en wierp zich met brandende oogen op haar bed, waar ze langen tijd bleef lig gen. XIII. Het donkerste uur. Een goed uur later stond Virgina lang zaam van haar bed op, en ging weer naar Lloyd's kamer terug. Hij lag daar nog net zooals ze hem had verlaten, starend naar den muur. In weerwil van alles werd Virginia van droefheid vervuld, toen zij de doffe wan hoop in zijn gezicht zag. Als 't nu iemand anders was geweest te genover wien Lloyd zoo gehandeld had, dan zou ze geprobeerd hebben hem te troosten, maar om Jackson's leven en het hare te verwoesten, alleen omdat hij bang was voor de gevolgen van zijn daad, was wel verregaand egoistisch en wreed. „Ik geloof, dat je beter diet mij alles te vertellen", zei ze. En na een oogenblik keek Lloyd haar met een moedeloozen doffen blik aan, en vertelde wat er dien avond was gebeurd. Hij vertelde ook van Gloria Fenwick, hoe zij er op had aangedrongen een paarlen- snoer te krijgen, en hoe hij dat had gesto len, waarna hij bang voor ontdekking, het in Jackson's jaszak had weggemoffeld. Van het moment dat ze weggegaan was, waren zijn hersens weer langzaam gaan werken, en was hij zich bewust geworden dat zij het nu wist. Hij kon haar beter alles zelf vertellen voor ze het verhaal van iemand anders hoorde. Virginia luisterde totdat hij klaar was. Toen stond ze op, en keek op hem neer. „Ik zal voor je doen wat ik kan, Lloyd", hernam ze. „Maar je moet het rechter Kent ook vertellen, er moet nu klaarheid ko men." Lloyd bleef een poos stil liggen, voor dat hij antwoordde. Hij had een vaag gevoel, dat dit het ein de voor hem beteekende. Maar hij wist nauwelijks wat hij zei, toen hij begon te spreken. „Je zult wel voor me doen, wat je kunt, hè", spotte hij. „Maar ik denk niet, dat het noodig is. Maak je om mij niet bezorgd!" Virginia keerde zich af. De werkelijke beteekenis van die woorden drong op dat oogenblik niet tot haar door. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9