Fa. I. ZMIIIWOORT's Slagerijen Donderdag 29 Augustus om 5 uur, Openen wij ons 6e Filiaal, van der Waalsstraat 19, Tel. 3717 OSSENHAAS 75 CENT PER POND BIEFSTUK 70 CENT PER POND ROSBIEF OSSENTONG 50 CENT PER POND 40 CENT PER POND 4 POND RUNDERLAPPEN EN I POND RAUW RUND¥ET F 1.45 UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK LUCHTVAART WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 Oude Vest 55, Tel. 880 - P. K. Koorsteeg 26, Tel. 514 Hoogewoerd 42, Tel. 3390 OEGSTGEEST, Kempenaerstr. 87, Tel. 2411. NOORDWUK, Kerkstraat 64, Tel. 100. Hoofdkantoor Conservenfabriek en Engros-Slachterij „DE RUNSTREEK", Hazerswoude (Rijndijk), Tel. 1785 (3 lijnen) Ter gelegenheid van de Opening geven wij, in al onze winkels, bij aankoop van Een gulden, een HALF PD. LEVERWORST ot een GROOT BLIK LEVERPASTEI CADEAU - Vrijdag en Zaterdag als extra reclame: RUNDVLEESCH Ossenhaas (ook bij ged.) 80 ct. p.p. Biefstuk 75 ct. p.p. Soepvleesch 35 ct. p.p. Rundergehakt 30 ct. p.p. Bij 4 pond1. Mag. Rundlappen vanaf 35 ct. p.p. Ribstuk vanaf45 ct. p.p. Contrafilet 55 ct. p.p. Staartstuk 55 ct. p.p. RUNDVLEESCH 4 pond Runderlappen1.10 Rauw Rundvet40 ct. p.p. Gemalen Rundvet 30 ct. p. p. Runder Schenkel en Mergpijpen Klapstuk35 ct. p.p. bij 5 pond 1.50 Rosbief, vanaf 50 ct. p.p. Schenkelvleesch met been 25 ct. p.p 3 pond Runderrollade1.00 VARKENSVLEESCH Varkensfricandeau vanaf 60 ct. p.p. Varkenslappen vanaf 45 ct. p.p. Varkens Carbonade, vanaf 40 ct. p.p. Varkens Rollade, 3 pond vanaf 1.40 Vet Spek 25 ct. p. p. Mager Spek 35 ct p.p. Bladreuzel 40 ct. p.p. 5 pond Kransreuzel 90 ct. p.p. BLANK KALFSVLEESCH Kalfs fricandeau 60 ct.p.p. Kalfslappen vanaf 40 ct.p.p. Kalfstongen (groot)50 ct.p.st. Kalfs Gehakt35 ct. p.p. Blinde Vinken 65 ct. p.p. Kalfs Oesters 80 ct.p.p. Kalfs Schenkels15 ct. p .st. Kalfs Rollade40 ct. p.p. Rauwe Kalfslever35 ct. p.p. Kalfs Carbonade 35 ct. p.p. VLEESCHWAREN Plockworst10 ct. p. ons Boterhammenworst 14 ct. p. y2 p. Bloedworst 20 ct. p.p. Bakbloedworst20 ctp.p. Tongenworst10 ct. p. ons Gekookt spek13 ct. p y, p. Gekookte Ham 14 ct p. ons Lunchham 15 ct. p. y. p. Leverworst25 ctp.p. Leverpastei (groot) 10 ct. p. bl. Ontbijtspek zonder zwoerd 10 ctpons Gekookte lever 10 ct. p. cms Hoofdkaas8 ct. p. ons, 35 ct. p.p. KATWIJK AAN ZEE. Opening school. De openbare school was wegens bouwvalligheid afgebroken en een nieuwe gebouwd. De opening dezer school zal officieel door B. en W. plaats hebben op Maandagavond 2 September om half 8. Griezelig. Bij het in gereedheid bren gen van het terrein der nieuwe openbare school heeft men twee menschenschedels gevonden. Omtrent de herkomst dezer grie zelige vondst verkeert men in het onzekere. NOORDWIJK. Een nieuw uitbreidingsplan in de maak. Nu het oude uitbreidingsplan van de baan is, stellen Burgemeester en Wethou ders van Noordwijk aan den Raad voor op grond van artikel 36, 4e lid van de Woning wet te verklaren, dat een uitbreidingsplan in voorbereiding is, zulks ter bescherming van het toekomstige uitbreidingsplan en om te voorkomen, dat straatmonden van in het toekomstige uitbreidingsplan te projectee ren straten kunnen worden volgebouwd. Directeur gasbedrijf vraagt ontslag. Naar wij vernemen heeft de heer J. Veer man, directeur van het gemeentelijk gas- en waterleidingbedrijf als zoodanig ontslag aan den raad gevraagd. Afbraak woningen. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor af te bre ken de gemeentewoningen gelegen aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee Nrs. 71 en 73. Een auto „opgelicht". Op verzoek van de politie alhier is te Leiden aangehouden zekere de B. die verdacht wordt zich door oplichting in het bezit te hebben gesteld van een auto. Aanrijdingen. Op het kruispunt Kerk straat en H. Geestweg alhier, had een aan rijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer K. de W. te Amsterdam en een wielrijder. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats, alleen materieele scha de. De politie stelt een onderzoek in. Op het kruispunt BeeklaanVinken- laan alhier, had een aanrijding plaats tus schen een auto bestuurd door den heer S. alhier en een auto uit Leiden. Beide auto's bekwamen belangrijke schade. De Leidsche auto kon niet op eigen kracht verder. De politie stelt een onderzoek in. Geboren Maria Margaretha Jerona, dochter van P. P. Peschier en J. M. den Dubbelden Maria Cornelia, dochter van J. Noordermeer en E. Duivenvoorde. Ondertrouwd: B. Star en E. Hoek L. Korving en W. Th. de Ridder J. v. d. Bent en A. Duindam. Getrouwd: J. J. Haver en H. C. M. Buschman G. J. van Veen en M. C. Hiep C. J. de Ridder en J. K. Peug. NOORDWUK AAN ZEE. Oranjefeest. Het bestuur van de Oranje-ver. te Noordwijk aan Zee, deelt ons mede, dat Vrijdag 30 Aug. des namid dags, de verjaardag van onze geeerbiedigde Koningin eenigszins feestelijk zal worden herdacht. De feestelijkheden worden des namiddags te 1 urn* geopend met koraal- muziek van de kerktoren. Daarna gecostu- meerde optocht van de schoolkinderen. Na den optocht zullen kinderspelen op het strand worden gehouden. Te 8 uur concert op de Noord-Boulevard door de Echo der Duinen en te ongeveer 9 uur Lampion-op tocht onder de begeleiding van de E&e^ek. NOORD WIJKERHOUT. Concert. Dinsdagavond te 8.15 uur is er een concert op de gemeentelijke muziek tent door de muziekvereeniging „De Har- pe Davids", in samenwerking met de zang- vereeniging „Concordia". NOOTDORP. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente is op Dinsdag 3 September a.s. in openbare vergadering bijeengeroepen. De agenda vermeldt o.a. beëediging der Raads leden en verkiezing van twee Wethouders. Sluiting secretarie. In verband met den verjaardag van H. M. de Koningin zal de secretarie Zaterdag a.s. den geheelen dag gesloten zijn. Het oude Raadhuis. In het voormalig Raadhuis, Dorpstraat 107, is ingaande Sep tember 1935 een Modevakschool opgericht. In de school, die aangesloten is bij de Ver- eeniging van Modevakscholen in Nederland, bestaat voor dames gelegenheid om zich grondig te bekwamen in het knippen en vervaardigen van alle mogelijke kleedings- stukken. Aanrijding. E. J. v. V., bestuurder van een vrachtauto van de Melkfabriek „De Heza" uit Rijswijk, die gistermorgen om streeks half negen aan den Achterweg reed, verloor doordat hij asch in zijn oog kreeg de macht over zijn stuur. Hij reed hierdoor met zijn vrachtwagen tegen een paal van het electriciteitsnet, welke doormidden brak. De auto bekwam totaal geen schade, terwijl ook geen persoonlijke ongelukken voorvielen. De kosten van een nieuwen paal zullen door de verzekering worden be taald. OUDE-WETERING. Zwemdemonstraties. Zaterdag 31 Aug. zal de Reddingsbrigade van Oude-Wetering en omstreken, welke brigade nog kort ge leden is opgericht, tegen de veel oudere bri gade van Boskoop uitkomen. Het program ma is met zorg gekozen en zeer afwisse lend, zoodat we zeer zeker vergast zullen worden op spannende wedstrijden. Niemand verzuiime derhalve deze demonstraties en wedstrijden bij te wonen. Het programma laten wij hieronder volgen. Zondag 1 Sep tember vinden nog onderlinge wedstrijden plaats, waaraan door een ieder kan worden deelgenomen. - Programma: 1. 50 meter schoolslag voor dames; 2. Onder water-zwemmen voor heeren en dames; 3. Estafette 4 x 50 meter voor dames, liggende start. Vereischte is bondskleeding. Door den Edelachtb. heer burgemeester J. W. Peek is voor dit num mer een medaille beschikbaar gesteld. 4. Estafette voor heeren. 5 Popduiken voor dames. 7. 50 meter gekleed zwemmen, waarvan de laatste 15 meter met een dren keling. Voor dit nummer is een wisselbeker beschikbaar gesteld. 8. Demonstratie voor leden van de Boskoopsche en van de Ouderweteringsche Brigaden van het red- d envan een drenkeling uit een Ford cabine. De cabine zal in het zwembad te water gelaten worden. Alle wedstrijden worden met tijdopname genomen. ROELOFARENDSVEEN. Geboren: Geertruida M. J., d. v. J. W. de Jong en G.*M. van Veen. Maria Ge- siina, d. v. J. C. Zoet en M. C. Zaal. Jo- hajines Theodoras, z. v. W. v. d. Star en M. K. Ganzevles. Gerardus Johannes, z. v. M. W. Pieterse en J. M. v. d. Krogt. Cornelia Geertruida, d. v. P. Klein en A. Koek. Johanna Bernadina, d. v. Th. C. v. d. Maat en B. G. A. v. d. Berg. Cor nelia Catharina Th., d. v. J. P. Hoogen- boom en J. M. v. d. Meer. Overleden: Hendrikus Petras van Hameren, oud 6 jaren. Grietje Retel, oud 69 jaren. Sophia Maria v. d. Hoorn, oud 6 jaren. Ondertrouwd: Cornells Johannes van Haastrecht en Johanna Josephina van den Broek. Getrouwd: L. P. M. van Velzen en A. C. M. van Velzen. WARMOND. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan de Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor Land en Tuinbouw alhier vergunning verleend tot den bouw van een woonhuis annex een kantoor voor de Bank aan de Verl. Dorps straat alhier. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Koeler weer, beter weer voor bloemkweeker en handelaar. De aanvoer gaat dan iets minderen, de straat handel kan er beter mee weg. Ook met het oog op de komende Koninginnefeesten is de vraag iets beter, vooral voor Oranje kleurige bloemen. De prijzen waren thans als volgt: Dahlia's 0.550.80, Pompon- Dahlia's 0.20—0.30, Scabiosa 0.15—0.30, Helianthus 0.300.60, Zinnia's 0.50 0.60, Godetia 0.300.40, Montbretia 0.10 0.20, Leeuwenbekken 0.801.30, Lelies 5.10—6.00. TER-AAR. Biljartkunst. In het café van den heer Veihoef was dezer dagen te gast de beken de Biljartmeester J. v. d. Laan. Allereerst speelde hij een partij tegen een van onze plaatselijke biljart-amateurs W. Slootweg met een voorgift van 450 caramboles op de 600. Deze partij wist de heer v. d. Laan te winnen al moeten wij zeggen, dat hij juist niet bijzonder goed op dreef was. Uitslag 600 tegen 110. De hoogste serie 74, Sloot weg 12. Het moyenne bedroeg resp. 20 en 3.6. Tot slot kregen wij een serie kunst- fantasie-stooten te zien, waarvoor v. d. Laan van het talrijke aanwezig publiek veel applaus mocht incasseeren. ALPHEN AAN DEN RIJN. OLIEBOLLENDAG ten bate van het Plaatselijk Crisis-Coimite. Met welwillende medewerking van de besturen der Wilhelminavereeniging en Chr. Oranjevereeniging, zal op Maandag 2 September a.s,, ter gelegenheid van het dien dag te vieren Koninginnefeest, een z.g.n. „Oliebollendag" worden gehouden ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité, alhier. Het ligt in de bedoeling dien voormiddag in de gemeente aan de huizen en op straat oliebollen te koop aan te bieden, waartoe deze zullen ?ijn verpakt in zakjes, inhou dende 2 oliebollen, a 10 cent per zakje. Voorts zullen des namiddags en 's avonds op het IJsclubterrein oliebollen op dezelfde wijze te koop worden aangeboden. Deze „Oliebollendag' is mede mogelijk gemaakt door de zeer welwillende mede werking van de Oliefabrieken CaLvé-Delft die de benoodigde hoeveelheid Delftsche slaolie gratis beschikbaar stelden, alsmede door de Gist- en Spiritusfabriek te Delft, de „Tarvo"-Meelfabrieken te Haarlem, de Fa. Zijlstra te Amsterdam, de Fa. De Gruy- ter te 's-Hertogenbosch, de Fa. Albert Heyn te Zaandam en de Broodfabriek „De Zeeuw" alhier, die alle zekere hoeveel heden der benoodigd ingrediënten schon ken, terwijl ook de Fa. Jac. van Vliet al hier, belangloos groote medewerking ver leende. Dank zij deze giften en medewerking be looft bewuste dag een succes te worden voor de kas van het Plaatselijk Crisis- Comité, mits 't Alphensche Publiek slechts zorgt dat alle duizenden oliebollen die zul len worden gebakken, ook worden ver kocht. Ons Comité rekent echter in dezen op alles medewerking en heeft voor dien dag slecht één motto: Koopt en eet olie bollen!! Het Comité voor den Oliebollendag Alphen aan den Rijn: Ir. J D. J. Waarden burg voorzitter; D. van Dien, M. van Vol lenhoven, Mevr. P. Duinker, Mevr. J. A. v. d. Lee, Mevr. J. P. Liefhebber, Mej. H. A. Bakker, A. Veenhuysen, secretaris. Gunning. Door B. en W. is het maken van een rioleering, ophoogen en bestraten voor de verbinding van de Hofzichstraat Toussaintstraat opgedragen aan de aanne mers A. en Joh. A. Schouls te Leiderdorp voor de som van 6881. BOSKOOP. Volksbond. Dinsdagavond hield de R.-K. Volksbond, afd. Boskoop een groote propaganda-vergadering in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw alhier waar als spreker optrad de zeereerw. pater Borromaeus de Greeve O.F.M. met als onderwerp: „Het godsdienstig element in het Vereenigings- leven." De voorz., de heer C. van Capel, sprak tot een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal het openingswoord, waarna het zang koor „St. Caecilia" „Morgenlied" van Bel- tjen en het „Tota Pulchra" van Haagh ten gehoore brach.t Hierna kreeg de zeereerw. spreker het woord. De overtuiging, aldus spr., leeft in mij, dat propaganda vooral in dezen tijd aller noodzakelijkst is. Het R. K. Ver. leven lijdt een slap en teringvol bestaan nu er over heel de we reld en over geheel ons vaderland een toe stand van malaise gekomen is. In de mijn- gebieden lijdein tienduizenden gebrek, de beurzen zijn leeg, industrie en handel zijn doodziek, kapitalen gaan verloren, banken springen, famüies verarmen en nog altijd grijpt steeds die arm van ellende in ons be staan. Een grootere ramp is nog de werkloos heid. Vroeger was men in staat om met goede vuisten en goeden wil zijn brood te verdienen. Thans heerscht er werkloos heid over de geheele wereld en kan men ondanks goeden wil en sterke vuisten geen arbeid vinden. Deze werkloosheid is een verwoesting van het edelste en mooiste wat een volk bezit, het zelfrespect. De internationale toestand is nog minder goed. De wereld dreigt krankzinnig te worden. God weet het of niet een nieuwe wereldoorlog zal uitbarsten. Ik sidder als ik denk wat er gebeuren gaat, hoe duizenden jonge mannen onbekend met oorlogsgevaren, voor kanonnenvleesch moeten dienen. Ik sidder voor deze demon van vernie ling. Bij honderdduizenden komen de men- schen bij elkander wanneer een vUegtuig als de Pelikaan aankomt, maar dan ko men tienduizenden vliegtuigen om ver woesting en verderf over de wereld uit te strooien. Thans gaan de onderzeeërs uit om schat ten en kostbaarheden van den bodem der zee te halen, maar dan zullen .zij trotsche zeekasteelen torpedeeren en de passagiers zullen schaterlachend verstommen in de wateren. Wij staan verbaasd over hetgeen de geleerden gevonden hebben in de la boratoria ter bestrijding -van pest, kanker enz. maar dan zullen diezelfde laboratoria gebruikt worden voor levering van giffen en andere verdedigingsmiddelen. Geen wonder, dat de Paus uitriep: „Dat is misdaad". Ik kan best begrijpen, dat ve len denken, „laat komen wat wil". Wacht maar af, het geeft toch niets. Wij moeten sterk staan om zoolang stand te houden tot wij, als God wil, moeten wijken. In deze overtuiging heb ik dit onderwerp gekozen, waardoor wij een beter inzicht krijgen, dat, al verhezen wij stoffelijke be langen, het godsdienstige behouden moet bHjven, want dit is het kostbaarste en voornaamste voor iederen mensch. De leus van ons, Katholieken, is: „In ge voel van recht het geluk te veroveren." Waarin bestaat dit geluk? Niet in de opvoeding voor het mate rieele voordeel alleen, want ondanks de zegepraal der menschheid over het stoffe lijke zijn wij er toch niet gelukkiger door geworden. Nooit werd er in de wereld zoo'n on rast en opstand waargenomen als thans. De verwaarloozing van de materieele belangen brengt echter ook niet het ge luk; dit materieel is noodig niet alleen voor de werknemers maar ook voor de werkgever. Bij ons is geen klassenstrijd, het moet beiden goed gaan en een mate rieele ondergrond is voor beiden noodig. Het geluk van werkgever en werknemer hangt samen. Wij willen niet terug naar de onbeperkte vrijheid van den werkge ver. Het moet echter ook niet zoover ko men, dat de werkgever al zijn arbeid al leen moet opofferen voor den werkne mer. Wij moeten de overtuiging hebben, dat waarlijk geluk bestaat in evenwichtig heid van het stoffelijke en het godsdien stige element. Het godsdienstige element mag niet ver waarloosd worden, want indien dit weg is dan is de grootste en machtigste steun van i heel ons streven weg. Waarom al die acties? Om een nieuw paardijs voor de werknemers te scheppen? Dat is onmogelijk, want door vuur en zwaard zijn wij uit het paradijs verdreven en door vuur en zwaard alleen zullen wij er weer binnen komen. Als wij het godsdienstige element uit bannen wordt het sociale leven een ramp voor de menschheid. Zonder godsdienst zouden de hartstochten losbreken en al het mooie en edele verbrand worden. Zonder godsdienstig element zouden er zonden bedreven worden en de zieken huizen volkomen, zou het familieleven uit elkander gerukt worden, zou de hebzucht vertiendubbeld worden, zou de zwendel vertienvoudigd worden, zou het wetboek van Christus vervangen worden door een wetboek der zinnen en zouden wij bou wen en bouwen, maar dan een tooverpaleis op zijn kop. Een goddelooze kan rijk zijn aan stoffeUjke bezittingen, zoo arm is hij echter aan het zieleleven. Mannen, broeders het materialisme is de vijand van ieder. Wij moeten trouw blij ven aan onze organisaties en ons niet laten beinvloeden door grootschreeuwers, als bijv. de N. S. B. Verondersteld dat het gebral der N. S. B. op waarheid zou berusten en dat Mus- sert Rijkskanselier werd, de werkloosheid opgelost, de handel en nijverheid hier door weer tot bloei kwam, degene die hun geld verloren hadden, weer regelmatig cou pons van him effecten zouden knippen, dan zouden we in de knechtschap en slavernij vallen van de Staat ten koste van onze beginselen. Wanneer alles aan den Staat zal vallen, besloot spr„ krijgen wij een toestand als in Duitschland: modern heidendom en een satanische haat tegen de Godsdienst. De techniek heeft de sluizen aangebracht in het Suez-kanaal, wij denken aan de techniek van een regenbui door God uitge zonden. Prof. Picard steeg op hoog in de Stra tosfeer, wij zullen echter nog veel hooger stijgen om eindelijk ons hoogste doel te be reiken, God. Nadat het zangkoor het Memorare van Haagh en het Domine Salvam fac van Gie- sen op werkelijk prachtige wijze gezongen had, sloot de voorzitter deze schitterend geslaagde vergadering met den chr. groet. NIEUWKOOP. Gondelvaart. Door de Watersportver- eenigimg Noord-Zuid zal, bij genoegzame deelname, op Zaterdag 31 Augustus a.s. een gondelvaart worden georganiseerd, waar aan het muziekcorps „Eensgezind" alhier haar medewerking zal verleenen. Voor de mooiste versiering en verlichting der boot jes zijn prijzen beschikbaar gesteld. Ver trek vanaf het Zuideinde c«n 8 uur. De bootjes uit dorp kunnen naar het Zuidein de worden gesleept. Vertrek vanaf de Teuntjesbrag om 7 uur. Zij die aan deze gondelvaart wensohen deel te nemen kun nen zich opgeven bij de leden van het be stuur van de watersportvereeniging. Ook niet-leden van de watersportvereeniging kunnen aan deze gondelvaart deelnemen. 'i MET EEN FOKKER C 10 NAAR TURKIJE. Gistermorgen te 11 uur 14 is jhr. G. Sandberg, Hd van de directie der Fokker fabrieken, vergezeld van een mecano van de Rolls Royce-fabrieken, met een Fokker C 10 van Schiphol naar Angora vertrokken, om aldaar deze machine voor de Turksche miMtiaire autoriteiten te demonstreeren. Uit alle deelen der wereld gaan thans militaire vliegtuigen naar Turkije, met de bedoeling orders te krijgen voor de mili taire luchtmacht van het Turksche leger. Ten einde een keuze te kunnen doen, heb ben de luchtvaartautoriteiten aldaar een competitie uitgeschreven voor jagers en en verkenners van verschillende typen, Het vliegtuig heeft echter wegens het slechte weer z'n voorgenomen eerste etappe niet kunnen volbrengen. Het is naar Eind hoven teruggekeerd, vanwaar het vandaag weer vertrok.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7