s De ZilvertentooRsteliing bij avondverlichting STADS NIEUWS WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Morgen (Donderdag) avond van 8-10 u. in het museum „de Lakenhal", DE RIJKSGEBOUWEN. De belasting:kantoren. Indertijd hebben wij medegedeeld, dat er plannen bestonden, de kantoren der ont vangers der rijksbelastingen aan de Lange- brug tijdelijk onder te brengen in een der gebouwen van het voormalig Academisch Ziekenhuis. Naar wij nader vernemen, heb ben deze plannen thans een vasten vorm aangenomen, vermoedelijk met ingang van 1 December zullen deze kantoren worden gehuisvest in de voordrachtenzaal van het Museum v. Volkenkunde met ingang aan de Steenstraat. De vrij komende kantoren aan de Langebrug zullen dan in gebruik worden genomen door den dienst van in voerrechten en accijnzen, welke dients reeds geruimen tijd gebrek heeft. Gebouw voor de automatiseering van de rijkstelefoon. Onlangs hebben wij eveneens medege deeld, dat het gebouw aan de Breestraat, waarin thans het Rijks Ethnografisch Mu seum is gevestigd, zal worden bestemd voor den dienst der Inspectie dèr Rijksbelastin gen, welke thans is ondergebracht in het naast het postkantoor gelegen perceel Bree straat 40. Naar wij thans van welingelichte zijde vernemen, zal dit gebouw worden be stemd voor de automatiseering van de rijkstelefoon. DE ZILVERTENTOONSTELLING. Eenige merkwaardige bekers. De afdeeling „bekers" op de tentoonstel ling van oude zilverwerken te Leiden is goed vertegenwoordigd en telt vele be langrijke, dikwijls fraai gegraveerde of gedreven exemplaren in gebruik bij het avondmaal, bij de gildemaaltijden en bij de feesten gegeven door het bestuur onzer steden (men zie b.v. de bekers van'Kam- pen en Leiden), dat het wel .van belang is de bezoekers opmerkzaam te maken op een paar echt oud-nederlandsche bekers, op de tentoonstelling voorhanden, n.l. den molenbeker, den dobbelsteenbeker en zeker niet in de laatste plaats op den be ker bekend als „Hansje in den kelder". De molenbeker bestaat uit een meest fraai gegraveerde kelk, die tot voetstuk dient voor een molen, van wieken voor zien en met een wijzerbord aan de achter zijde. De toegang tot den molen wordt ge vormd door een ladder, waarop de mole naar, met een zak koren op den rug, die hij naar zijn molen brengt. Langs den lad der loopt een holle buis. Men draait nu den beker om, waardoor de kelk boven en de eigenlijke molen op zijn kop komt te staan, vult de helft met wijn, blaast krachtig in de buis, waardoor de wieken beginnen te draaien en nu bestond de kunst er in den beker te ledigen vóórdat de wieken ophielden te draaien. Tegelijk met de wieken draait het op de achterzijde aangebrachte wijzerbordje mede en dit wijst, wanneer de molenwieken stil blij ven staan het aantal keeren aan, dat de drinker, wanneer hij er niet in slaagt den beker op tijd te ledigen, „tot straf" haar moet uitdrinken of wel het aantal ronden, dat hij als boete, te geven heeft. Een drie tal dezer curieuse bekers, alle midden der 17de eeuw zijn op de tentoonstelling aan wezig. Bij den dobbelbeker was of in den voet of wel binnen een bol van draadwerk, die tot versiering dienst deed, een dobbel steen aangebracht, die, wanneer er ge dronken werd, mede bewoog na lediging van den beker aangaf het aantal malen dat men te geven had. Van de twee bekers van dit type op de tentoonstelling inge zonden heeft de curieuze kroes van het koekenbakkersgilde te Deventer den dob belsteen in den voet, terwijl in den ande ren beker de steen in een bol is aange bracht. Beide dateeren uit het midden der 17de eeuw, de Deventer beker is voorzien van het jaartal 1659. Een geheel ander doel had de beker, die onder den naam van „Hansje in den Kel der" bij onze voorouders bekend was. Deze bestaat uit een schaaltje op meest fraai gedreven voet. In 't midden van het schaaltje bevindt zich een holle bol, die van onder van openingen voorzien is. Van boven heeft de bol eveneens een opening. Schenkt men nu wijn in het schaaltje, dan dringt die eerst door de openingen rond den bol, die een klein verguld zil veren beeldje, waaraan van onderen een hol balletje bevestigd is, naar boven duwt, het beeldje „Hansje" komt uit den kelder en vertoont zich aan de aanwezigen, meestal om aan te duiden, dat in 't gezel schap een der dames vermeerdering van familie verwachtte. Op de 17de eeuwsche stillevens ziet men die soort bekers, waarvan een twee tal op de Leidsche tentoonstelling aanwe zig zijn, de een door een Leidsch, de twee de door een zilversmid uit Vlissingen ver vaardigd, nogal eens afgebeeld. Hedenmorgen is de 17-jarige metselaar W. C. v. D., wonend aan de Hoogewoerd, bij het werk aan de in aanbouw zijnde Ko- revaar-garage, Korevaarstraat 43, van een hoogte van 4.5 a 5 m. door een eternieten plaat gevallen. De jongeman klaagde over pijn in de lendenen en werd door den E. H. D. ter onderzoek overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. VAN ONZE ADVERTEERDERS. 6e FILIAAL FA. I. ZANDVOORT. Door de Fa. I. Zandvoort wordt in de v. d. Waalstraat 19, morgen het zesde filiaal geopend. Wij verwijzen naar de uitvoerige annon ce in dit nummer. DE ZILVERTENTOONSTELLING. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de zilvertentoonstelling bij avondverlichting. GEMEENTERAAD. Verschenen is de agenda voor de Raads vergadering van a.s. Dinsdag. De eerste Dinsdag van September is wettelijk aangewezen als de dag voor de wethoudersverkiezing. Behalve de wethoudersverkiezing bevat de agenda een groot aantal andere pun ten, uitsluitend betreffende verkiezing voor commissies e.d. J. C. TENEY.. Vandaag heeft de onderwijzer van de R. K. School aan het Rapenburg, de heer J. C. Teney, afscheid genomen van zijn school, om een welverdiende rust te gaan genieten. De heer Teney, die een bijzonder ver dienstelijk onderwijzer was, heeft zich in en door de uitoefening van zijn onderwij zers-ambt aller hoogachting verworven, zooals verleden jaar ook op ondubbelzinnige wijze is gebleken bij zijn veertigjarig jubi leum. Bij het afscheid hedenmorgen waren aan wezig de voorzitter van het schoolbestuur rector Reynen, de pastoor der parochie, de zeereerw. heer Beukers en de heer Melief, hoofd der school, die allen den vertrekken- den onderwijzer hartelijk dank hebben ge bracht. WAT GAAT ER IN SEPTEMBER GEBEUREN? Op 19 September a.s. ligt het in de be doeling, de nieuwe Leidsche Veemarkt of ficieel te openen. Gelijkertijd zal een groote zuiveltentoonstelling gehouden worden, die in breede kringen belangstel ling zal trekken. Leiden zal gedurende dien tijd een cen trum zijn van bedrijvigheid; de Leid sche Middenstandscentrale heeft begrepen, dat juist deze tijd uitermate geschikt moet zijn, om aan de Leidsche bevolking, en ho- penlijk aan honderden van buiten, te la ten zien, wat de Leidsche Middenstand ook in dezen tijd, presteeren kan. In opdracht van het bestuur van de L. M. C., heeft de bestaande Propaganda- Commissie de voorbereiding op zich ge nomen van een winkelweek, welke zal worden gehouden bij gelegenheid van de opening der Nieuwe Leidsche Veemarkt, op 19 September a.s. Andere jaren was het gebruik, dat aan het publiek winkelweekbonnen werden verstrekt, die verkregen werden bij aan koop van zeker bedrag. Dit jaar zal een ander systeem worden uitgewerkt. De ver schillende winkeliers zullen in vakgroepen bijeengebracht worden en elke groep zal een zekere zelfstandigheid bezitten. Het gaat nu om het volgende: Elke deel nemer ontvangt een kaart, waarop vermeld staat, dat hij deelnemer is, en in welke groep hij is ingedeeld. Elke groep vormt een eenheid met een eigen wedstrijd en eigen prijzen. Deze kaart wordt in de éta lage opgehangen en voorzien van een of meer letters. Het publiek moet van de ge zamenlijke letters van de gezamenlijke étalagekaarten in een groep, een woord sa menstellen, welke op het vak van die groep betrekking heeft. Het publiek moet dus alle étalages der deelnemers bezichtigen .om bekend te zijn met de letters die op de j étalagekaarten zijn vermeld. Het publiek kan dus aan evenveel wedstrijden deelne- i men, als er groepen zijn. Het aantrekke- lijke voor het publiek zal zijn, dat het dus j zeker veel kans heeft op een prijs in een j of meer groepen. Het publiek zal om aan een wedstrijd in een groep te kunnen deel nemen, bij een der deelnemende winke liers van die groep, een wedstrijdformulier moeten halen, bij aankoop van elk bedrag. De kosten voor de deelnemers om in een groep vermeld te wórden bedragen ƒ5. Leden van een der drie Middenstandsver- ecnigingen, maar ook zij, die zich alsnog als lid opgeven, betalen slechts ƒ2.50. Om het publiek tevoren met een en an der bekend te maken, wordt eenige da gen voor den wedstrijd in geheel Leiden een boekje verspreid, waarin: a. een omschrijving wordt gegeven van den wedstrijd; b. een lijst voorkomt met groepenindee- ling; c. elke groep in volgorde met namen en adressen der deelnemers wordt vermeld. Uit een en ander zal hopenlijk de con clusie getrokken worden, dat deze winkel week voor het publiek zeer attractief zal kunnen worden. Maar daarnaast zal in ruime mate rekening gehouden worden met de belangen der deelnemers, die met vak- en branche-genooten, in groepen ver- eenigd, beter dan ooit van zich kunnen laten spreken. De saamhoorigheid tusschen vak- en branche-genooten hopen wij te bevorderen ten bate van het maatschappelijk leven en de welvaart van allen. Laten alle middenstanders, dus niet en kel de georganiseerden (van hen mag re delijkerwijs spontane deelneming verwacht worden), maar ook de niet georganiseer den, het belang begrijpen, dat van deze winkelweek voor allen kan uitgaan. Laten zij gezamenlijk de Leidsche bevolking too- nen, dat de Leidsche middenstand paraat is en blijft. Laten de Leidsche middenstan ders weer eens van zich doen spreken op een wijze, die respect van de Leidsche ingezetenen zal afdwingen. Gij kunt hieraan medewerken door on verwijld u op te geven aan het secretariaat Leidsche Winkelweek 1935, per adres J. A. Pollmann, Hoogstraat 4. Laat ditmaal nu eens aller medewerking niet moeizaam verkregen behoeven te wor den. Laat het met aller sympathie ge schieden. U geachte Redactie zeer beleefd dankend voor Uwe welwillende medewerking, en alle Leidsche Middenstanders bij voorbaat een welkom toeroepend, J. A. POLLMANN, Secretaris. De Leidsche Zuiveltentoonstelling. Het bestuur der vereeniging tot bevor dering véin den Export van Boeren Leid sche kaas heeft voor de a.s. tentoonstel ling te Leiden twee verguld zilveren en een zilveren medaille beschikbaar gesteld voor de afd. van het vraagprogram groote Leidsche en Export Leidsche kaas, voor zien van het gedeponeerd handelsmerk „LeidenHolland". Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 3292. Sasseniheimsche Stoom- Wasch- en Strijkinriohting „Hol- landia", Sassen'heim, Teylingerlaan 67. Uittr. Venn.: Wed. M. C. C. van Niekerk- Speet; J. P. M. van Niekerk; P. C. van Nie- kerk en M. J. van Niekerk, dd. 1 Jan. 1935. 4123. „De Alphensche Zaadhandel" F. de Vries en Zoon, Alphen aan den Rijn, Raad huisstraat 243. Door uittreding van den ven noot F. de Vries is den vennootschap onder firma ontbonden dd. 19 Juni 1935, terwijl de zaak met toestemming van den uittre- denden vennoot zal worden voortgezet door E. de Vries, onder den ouden naam. De heer Jonker, haltechef der N. Z. H. T. M. te Edam is naar hier overgeplaatst en belast met de controlediensten, in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer H. v. d. Berg. De heer J. Brasker, Hooge Morschweg alhier, herdenkt morgen den dag, dat hij 25 jaar als baas werkzaam is bij Wernink's Kalkfabrieken alhier. Bij den ingang van het Noordeinde al hier, staat een nieuw bord met pijl, dat uitsluitend op voetgangers betrekking heeft. Aangezien dit verwarring voor het rij- verkeer zou kunnen geven, verzocht de K.N.A.C. om verplaatsing daarvan. Thans deelde het Gemeentebestuur van Leiden mede, dat het bedoelde bezwaar gegrond voorkomt en opdracht is gegeven, dit bord een tiental meters verderop in het Noordeinde te plaatsen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. St. Josephgezellenver. Morgenavond zal op de verplichte vergadering kapelaan J. v. d. Gaag een causerie houden over Rome. Alle leden worden dringend ver zocht deze vergadering bij te wonen. Aan vang 9.15 uur. UIT DE RIJNSTREEK ZWAMMERDAM. WEER EEN BRANDKAST MET DYNAMIET OPGEBLAZEN. In het kantoor van een houthandel. In een leegstaand kantoorgebouwtje op het terrein van den Houthandel van den heer J. A. Hoogendijk is in den afgeloo- pen nacht ingebroken. In de brandkastdeur zijn twee gaten ge boord, waarna deze door middel van een dynamietpatroon is opgeblazen. Ongeveer 600.wordt vermist. Voor zoover thans is na te gaan, wordt alleen geld vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. LAATSTE BERICHTEN HEVIGE BRAND TE BEVERWIJK. Drie bovenverdiepingen uitgebrand. Hedenochtend even voor acht uur is een felle brand uitgebroken in een complex arbeiderswoningen aan den Heemskerker- weg te Beverwijk. De brand ontstond in perceel 27 en nam direct een verontrustend karakter aan, doordat het vuur oversloeg naar de ter weerszijden gelegen woningen. Aanvanke lijk bestond de vrees, dat nog meer wonin gen door het, vuur zouden worden aange tast, daar deze huizenrij zeer brandgevaar lijk is geconstrueerd. Enkele bewoners gin gen er dan ook toe over hun woningen te ontruimen. Door krachtig ingrijpen gelukte het de brandweer het vuur tot de drie woningen te beperken. De bovenverdiepingen van de ze huizen zijn geheel uitgebrand. De bene denverdiepingen kregen hoofdzakelijk wa terschade. De oorzaak van den brand is niet bekend. DOODELIJKE AANRIJDING. Gisteravond werd de 19-jarige wielrijder S. Prins uit Zwaag Westeinde op het kruis punt onder Twijzen door een vrachtauto die links door den bocht ging, aangereden en tegen den grond gesmakt. De man be kwam een zware hersenschudding en is vanochtend in het Diaconessenhuis te Leeuwarden, waarheen hij was vervoerd, overleden. BLIKSEMINSLAG. Hedenmiddag is tijdens een kort maar hevig onweer te Ursem bij Alkmaar de bliksem ingeslagen in de boerderij van den heer A. v. Diepen. Aangezien de boerderij vol hooi was, stond de behuizing in een oogwenk in lichte laaie. Ondanks de aan wezigheid van 3 brandspuiten gelukte het niet de boerderij te behouden, zoodat deze tot den grond toe afbrandde. Daar de eige naar vandaag zijn verjaardag vierde, was het huis vol gasten, onder wie de inslag groote ontsteltenis te weeg bracht. Van den inboedel is vrijwel niets gered. TELEGRAMMEN STORM BOVEN NEW FOUNDLAND. Vijftien dood en. St. JOHNS. 28 Aug. (A. N. P.). De storm, welke Zondag boven het eiland heeft gewoed, heeft 15 personen het le ven gekost. De schade wordt geraamd op 250.000 dollar. Meer dan 200 visschersboo- ten werden beschadigd of vernield. Twee schoeners zijn gezonken. De opvarenden zijn verdronken. HET ONGELUK IN DE HERMANN GOERINGSTRASSE. BERLIJN, 28 Augustus. (A. N. P.). Op de plaats des onheils in de Hermann Goe- ringstrasse heeft men kort na middernacht den negenden bedolvene in het Noorde lijke verlengstuk van de middenschacht ge vonden. Men heeft het stoffelijk overschot in den vroegen morgen kunnen bergen Om streeks 8 uur hedenmorgen stieten de red dingsmanschappen aan de andere zijde van deze schacht op een tienden bedolvere, aan wiens berging nog gewerkt wordt. Tot dusverre zijn de toen verongelukten ge- vanden, van wie men acht heeft kunnen bergen. Men is gisteravond laat begonnen aan het graven van een zijschacht aan de zijde v. d. Tiergarten en men is daar reeds eeni ge meters mee gevorderd. Wanneer men de oude schacht bereikt zal hebben, is het niet uitgesloten, dat men op nog andere lijken zal stooten. GERUCHTEN OMTRENT TERUGKEER VAN AARTSHERTOG OTTO. VENETIE, 28 Augustus (A. N. P.). Gisteravond deed hier hardnekkig het ge rucht de ronde, dat aartshertog Otto bin nen zeer korten tijd naar Weenen zou te- rugkeeren, waar hij zich tot koning zou doen uitroepen. Het gerucht was door een prominent Venetiaansch beursman uit Weenen ontvangen. De beurs verkeerde in groote opwinding. Verklaard werd, dat het vaststond, dat Schuschnigg met den te rugkeer van Otto zou instemmen, zij het ook nog niet openlijk, aangezien hij de hoop zou hebben verloren de tegenwoordi ge regeering den as. winter door te hand haven. De nazi-propaganda zou n.l. zulk een omvang hebben aangenomen, dat men omstreeks 40 pet. van de bevolking zou moeten arresteeren om de propaganda ge heel te onderdrukken. Tevens herinnert men er aan, dat Schuschnigg deze geheele aangelegenheid in Mei j.l. met Mussolini heeft besproken en dat deze geen bezwaren had tegen een restauratie, doch alleen van meening was, dat de tijd daarvoor nog niet was gekomen. Door het Italiaansch-Abes- sijnsche conflict moest echter geacht wor den dat de geheele toestand zich gewijzigd had. DE IN NOOD VERKEERENDE PELSJAGERS. KOPENHAGEN, 28 Augustus. (A. N. P.) Het Deensche marine-vliegtuig, dat ver trokken is om hulp te brengen aan de vier pelsjagers, die zich aan de Oostkust van Groenland in nood bevinden, is Dinsdag middag op de Pharoer aangekomen. Oor spronkelijk was het de bedoeling, dat het vliegtuig zijn tocht naar IJsland onmiddel lijk na het innemen van benzine zou voort zetten. Op aanwijzing van het ministerie van marine werd de voortzetting van de reis echter uitgesteld tot den vroegen och- ten van Woensdag. Intusschen zijn de ijsomstandigheden aan de Oostkust van Groenland verbeterd, zoo dat het vliegtuig wellicht geen hulp zal behoeven te verleenen. Volgens een me- dedeeling van het stoomschip „Goodthabt" is het schip, dat ten Zuiden van Scoresby- Sund door het ijs was ingesloten weer los gekomen. Het watervliegtuig dat zich aan boord van het schip bevindt, zal thans starten naar Kaap Berlijn, waar zich de vier pelsjagers bevinden. In een nader bericht wordt nog gezegd, dat, nadat een door het Noorsche schip „Buskle" uitgezonden motorboot onverrich- terzake heeft moeten terugkeeren, een grootere motorboot tot hulpverleening van dit schip is vertrokken. ONVOORDEELIGE LEEUWEN. PRETORIA, 28 Aug. (A. N. P.). De leeuwen van het Kruger National Park BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren Gijsbert Herman, zoon van C. Beekenkamp en I. P. J. Visser Antje dochter van J. Kromhout en C. Aben- Overleden: G. Huismanv. Alphen vr. 39 jaar en W. F. Bontje m. 51 jaar. BIOSCOPEN: Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. zijn een positieve bedreiging geworden. Overdag, tegenover de toeristen koesteren zij zich onschuldig in den zon, maar des nachts klimmen zij de kopsteenen over om zich te buiten te gaan aan het vee van de omliggende boerderijen. Een veefokkerij heeft op deze manier alleen 340 dieren verloren. Daar komt bij, dat de leeuwen zoo slim zijn geworden, dat het uiterst moeilijk is hen onder schot te krijgen. Zij keeren nooit riaar hun prooi terug en vallen op rivierkruisingen het vee aan. Alle pogin gen om hieraan een einde te maken, heb ben tot dusverre gefaald. Sommige boeren hebben zelfs ezels als prooi vastgebonden maar «onverander lijk hebben de leeuwen voor den maaltijd bedankt, en de boeren met hun geweren in de boomen laten zitten. Nu de pogingen van weldwachters en parkbeambten hebben gefaald, hebben de boeren het voornemen gemaakt zelf de handen uit de mouw te steken en een ge duchte opruiming onder de leeuwen, die hun grond betreden, te houden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 28 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 276 vette kalverei 4248, 3640 en 3034 cent per kg. levend gewicht, enkele hooger. 63 nuch tere kalveren f 17 per stuk. 210 varkens: vlecschvarkens, wegende van 9011 kg. 4849 cent, zware 4748 ce-nt, vette 4647 cent per kg. slachtgewicnt. Overzicht: Vette kalveren, ruime aanvoer, handel stug, prijs houdend. Varkens, korte aanvoer, weinig handel, prijs Houdend. WOERDEN, 28 Aug. Kaas. Aanvoer 447 partijen. Met rijksmerk le kwal. f 2124, 2e kwal. f 1920, zware f 24. Handel ma tig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 371/2 Londen 7.31 New York1.479/16 Parijs 9.77i/4 Brussel 24.871/2 Zwitserland 48.22 Milaan 12.10 Madrid 20.25 0slo36.87l/0 Kopenhagao32.771/2 Stockholm 37.821/0 Praag6.13 Weenen Boedapest Prolongatie 4 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. De jongste weekstaat van de Ned. Bank heeft een bevredigenden indruk gemaakt, de crediet-contractie en de goudtoevloei- ing ten bedrage van 5 1/2 millioen gld. wor den als een bewijs voor het herstel van het vertrouwen beschouwd. De wisselmarkt vertoonde als gevolg hiervan eenige ont spanning. Het pond, de dollar en de Fran- sche franc waren een fractie luier. De geldmarkt vertoonde evenwel nog weinig verandering; geld op prolongatie bleef on veranderd op 4 1/2%. Ned. Staatsfondsen waren echter vandaag over het algemeen iets in herstel, waarbij de 4% obligaties Nederland tot boven 94 en de 4% obliga ties Ned. Indië tot boven 92 verbeterden. Oude Schuld waren prijshoudend. De aan- deelmarkt was gedrukt als gevolg van de scherpe reactie, die gisteren in Wallstreet plaats had en die werd beantwoord door een daling van de Amerikaansche waarden op onze beurs tot onder de pariteit New York. De handel in deze papieren droeg een vrij levendig karakter, vooral in Koper en Staalwaarden. Anaconda's hadden de leidüng en openden een dollar lager, om vervolgens nog een kleinigheid te reageeren Op de locale aandeelenmarkt waren Kon. Olies zwak: de eerste koers was reeds on geveer 2% zwakker en daarna zakte de no teering nog een kleinigheid in. De Ameri kaansche oliesoorten waren eveneens over wegend aangeboden, waarbij Continental Oils beneden 13 daalden. Industrieelen wa ren aan den vasten kant en bereikten een noteering van 260. Unilevers waren nage noeg prijshoudend. Aku's daarentegen kon den zich niet ten volle handhaven. Rub bers hadden een flauw verloop; speciaal wat betreft A'dam Rubbers, die na enkele kleine schommelingen een koersverlies van 3% te registreeren hadden. Ook de minder courante soorten werden lager afgedaan. Ook Tabakken hadden van aanbod te lij den en kwamen beneden het slot van gis teren, al bleven de verliezen tot ongeveer 1% beperkt. Suikers maakten geen uit zondering en waren gedrukt. H.V.A.'s wa ren ongeveer 1% zwakker. Er ontstond eenige handel in Ned. Scheepv. Unies, die opnieuw van bepaalde zijde gevraagd ble ken en dientengevolge een kleine koers winst konden incasseeren. Duitsche obliga ties waren kalm en vertoonden weinig ver andering.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3