WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. UI DE „IVAN" NOG STEEDS NIET GEVONDEN. Uit Rotterdam wordt aan de „Tel." ge meld: Nog altijd wordt de opsporing van het gestolen jacht de „Ivan" voortgezet, maar dit heeft nog geen resultaat opgele verd. Van de Engelsche kuststations is geen praaibericht ingekomen, zoodat de voort- vluchtigen dus blijkbaar het Britsche Rijk hebben versmaad en den tocht verder heb ben voortgezet. Wanneer de mededeelingen, die de Over- schiesche politie heeft gekregen, juist zijn, dan varen de vier Rotterdamsche werkloo- zen lustig in de richting van Madeira, wan neer zij ten minste geen lont gaan ruiken. De proviand, die zij aan boord hebben, is in ieder geval wel zooveel, dat zij 't eeni- gen tijd kunnen uithouden, zonder een ha ven aan te doen. Maar op den duur zal het er toch van moeten komen en het is waar schijnlijk, dat zij aan elke haven gesigna leerd staan, zoodat wanneer de „Ivan" den •teven binnen de haven heeft, de beman ning door de plaatselijke autoriteiten wordt •ongehouden. Terwijl de bemanning van de „Ivan" waarschijnlijk al op den Oceaan dobbert, zit de Overschiesche politie niet stil. Zij verhoort de menschen die met de schepe lingen in aanraking zijn geweest, ten ein de de omstandigheden te kunnen beoor- deelen, waaronder de jonge menschen met het jachtje zijn vertrokken. Uit deze verhooren is nu gebleken, dat er niet vier, maar vijf mannen aan boord waren. De schilder namelijk, die den naam van het schip en haven op den steven en denspiegel heeft geschilderd, is Zaterdag middag een groot stuk meegevaren. 's Morgens had hij het woord „Rotter dam" aan beide zijden van het scheepje klaargekxegen, maar de naam van het schip stond en nog niet op. De bemanning kon echter niet langer met het vertrek wachten en daarom werd werd afgesproken, dat zij maar vast zouden afvaren, want voor het schip in zee zou steken kon de schilder gemakkelijk klaar zijn met den naam van de boot. De practijk wees uit, dat dit juist was gezien, want ter hoogte van Schiedam was de schilder inderdaad klaar, en daar is hij dan ook van boord gegaan. Onder weg hebben de zeelui hem verteld, dat er een man achterbleef, doch deze had zich, zoo zeiden zij, op het laatste oogenblik teruggetrokken. Daarvoor in de plaats was echter een an dere werklooze Rotterdammer gekomen, die den tocht zou meemaken. De schilder had ook nog de mogelijkheid overwogen of hij niet mee zou kunnen, maar zes man aan boord zou te veel zijn, en daarom hebben zij hem dan ook aan land gezet, maar zij beloofden hem uit de eerste de beste haven die zijn aandeden een prent briefkaart te zullen sturen. Met deze be lofte is de „Ivan" uit Nederland verdwe- SPORT WATERPOLO OM DEN HAVENBRUG-BEKER. De Zijl I—S. Z. C. I 2—1. In een snel en enthousiast gespeelden wedstrijd is het de thuisclub gelukt voor de vierde maal bovengenoemden beker te winnen. Ondanks het feit, dat S. Z. C. de mede werking had verzekerd van Van Woer- kom (ZIAN) en Mooy (HPC) en de Zijl met een invaller verscheen voor A. H. van Egmond was de overwinning dubbel ver diend. Bijna onmiddellijk na het begin weet Mooy met een hard schot in den hoek Rameau te passeeren. Even later wordt een goed boogschot van P. Lut, nog net gekeerd. S. Z. C. blijft speciaal voor Mooy uiterst gevaarlijk. Toch kan Lut een snel le rush ondernemen, die geen succes ople vert. Enkele -goede schoten van D. Kraayenbrink worden in deze periode even eens gekeerd. Nog eenmaal krijgt Mooy een goede kans, waarbij Rameau fraai redt. Met weinig schietkansen voor de Zijl komt de rust. Na het uitzwemmen in de tweede helft speelt een misverstand bij de Zijl, de thuis club bijna parten. K. Kraayenbrink kan echter het gevaar nog juist keeren. En kele goede Zijl-aanvallen, weet van Woer- kom even goed te houden. Bij een scher mutseling voor het doel moeten twee spe lers het water uit. D. Kraayenbrink krijgt nu vlak voor het doel een vrije kans, wel ke hij jammerlijk mist. Na een snelle rush van Key, weet van Woerkom opnieuw te redden. Steeds blijft de Zijl aanvallen en als D. Kraayenbrink nogmaals een opgelegde kans heeft ge mist, speelt Lut goed naar Key, die on houdbaar inschiet (11). Na het uitzwem- men moet Rameau weer een gevaarlijke doorbraak van Mooy keeren. Een snel schot van Lut slaat van Woerkom juist corner. Bij een S. Z. S.-aanval moet een speler voor de 2 Meter lijn het water uit. De Zijl is met zeven tegen zes iets gevaar lijker, maar. toch weet Mooy nogmaals al leen voor Rameau te komen, maar ook deze aanval wordt keurig gered. Dan moet nog een de Zijl-speler het water uit en met zes tegen zes maakt D. Kraayen brink goed 21. Tegen het einde belandt een ver schot van Mooy op het doel, waar na spoedig het einde komt en de Zijl een verdiende overwinning behaalde. Scheids rechter Scheevelenbosch uit Den Haag leidde tot aller tevredenheid. KAMPIOENSCHAPPEN VAN LEIDEN. Morgenavond worden in de Zwem-inrich- ting „De Zijl" alhier de navolgende num mers verzwommen om het kampioenschap van Leiden. 100 M. vrije slag heeren. 100 M. rugslag heeren. 50 M. vrije slag dames. Deze nummers waren aanvankelijk vast gesteld op 14 Augustus 1.1. ter gelegen heid van de wedstrijd der L. P. S. V., maar moesten toen in verband met door den K. N. Z. B. opgeworpen moeilijkheden worden uitgesteld. Tevens zal dien avond ten overstaan van het bestuur van de Zwem- en Polovereeni- ging „De Zijl" en de Zwemmeesters door een aantal personen alsnog een proef van bekwaamheid worden afgelegd ter ver krijging van het diploma van geoefend zwemmer (ster) ATHLETIEK LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND- ZWEDEN. De Nederlandse he {doeg. Door de N.T.C. van de K. N. A. U. is voor den landen wedstrijd NederlandZwe den, welke Zondag 1 September a.s. te Gro ningen gehouden zal worden, de volgende Nederlandsche ploeg samengesteld: 100 M. hardloopen: Osendarp en Berger. 200 M. hardloopen: Berger en Van Beveren. 400 M. hardloopen: Klasema en Woltjer. 800 M. hardloopen: Bourn an en Tackema. 1500 M. hardloopen Petit en Fr. de Ruyter. 3000 M. hardloopen: van Yperen en A. de Ruyter. 110 M. horden: Kaan en Mesman Scbultz. Hoogspringen: Roelofs. De tweede plaats zal nog nader aangewezen worden. Verspringen: Houtman en Van Welsenes. Polstokhoogspringen: v. d. Zee en Verkes. Kogelstooten: De Bruyn en Brasser. Discuswerpen: De Bruyn en Van Dijk. Speerwerpen: v. d. Pol en Lutkeveld. Estafette (400-300-200 en 100 M.): Osen darp-Klasema-van Beveren en Berger. Als captain van de Nederlandsche ploeg zal fun geer en Ir. A. Paulen. WIELRENNEN GRASBAANWEDSTRIJDEN „NIEUW SWIFT". Zaterdag 31 Augustus houdt b.v.g. ver- eeniging Grasbaan wedstrijden op het Sportmanterrein aan de Groen oordstraat. Deze wedstrijden zijn opengesteld voor on- afhankelijken, amateurs en nieuwelingen. Sprint, afval, koppelwedstrijd. Inschrij ving kosteloos. Prachtige prijzen. Aanvang 4 uur. Aanmelding tot Donderdag 29 Augustus laatste post bij den secretaris J. A. Otten, Haarlemmerstraat 185. ZUID-HOLLAND SC HE WIELRENUNIE. Provinciaal clubkampioenschap. De Commissie voor het kampioenschap der Zuid-Hollandsche clubs heeft besloten, ter gelegenheid van het verrijden van de finale van het kampioenschap der Zuid- Hollandsche clubs op de Rijswij'ksche Wie lerbaan op Zondag 8 September as. dien dag op de baan een wielerreunie zal wor den gehouden voor alle Zuid-Hollandsche renners. Zooals men weet, hebben Sparta (Den Haag), Voorwaarts (Den Haag), Swift (Leiden) en de Rotterdamsche Leeuw zich in de finale geplaatst. De niet hierin ge plaatste clubs, t. w. Feijenoord en Rotter dam, beiden uit Rotterdam, De Mol (Delft), Excelsior (Gouda), Kampioen (Scheveilin gen), Hollandia (Den Haag) en 's Graven- hage (Den Haag) zullen dien dag elk met hun twee beste sprinters uitkomen in een z.g. consolatierace. De toegangsprijs tot de baan is in ver band met het karakter van dezen dag en voor de propaganda, gelijk als bij de voor wedstrijden. AANVAL VAN JAN VAN HOUT OP HET WERELDDUURRECORD. Een mislukte poging. Onze landgenoot Jan van Hout heeft gis teren op de baan van St. Truyden een po ging ondernomen, om het werelduurrecord, dat thans op naam van Richard staat, op zijn naam te brengen. In verband met het slechte weer heeft hij echter zijn poging op moeten geven. Hij zal heden zijn poging herhalen. AUTOMOBILISME DE HONGAARSCHE REIS DER K. N. A. C. Men schrijft ons d.d. 24 Augustus uit Bu dapest: Reds twee dagen lang hebben de deel nemers aan de Hongaarsche reis der K. N. A. C. hun kamp in Boedapest opgesla gen om de sprookjesstad aan een gron dige bezichtiging te onderwerpen; om een diner op de Don au te nuttigen; om de Jo- hannesberg te bestijgen en tot slot om het Buda en Pester nachtleven mee te maken. Als apotheose van hun eerste oponthoud in de Hongaarsche hoofdstad heeft de Ko ninklijke Hongaarsche Automobiel Club in het Pola Café op het Magrgrethen eiland een thé aangeboden aan de deelnemers. 0.a. waren hierbij aanwezig de vice-pre sident en de Secretaris Generaal der K. H. A. C., de heeren Emil Schimauk en Ste- phan von Röck. De dag werd besloten met een diner in het Cziegeler restaurant. Vandaar begint de eigenlijke Hongaarsche reis met als eerste doel Lillafüred. DEVIEZENBEPALINGEN VOOR OOSTENRIJK. Eenige dagen geleden plaatsten wij een bericht waarin de verschillende deviezen- bepalingen, zooals die in de Europeesche landen op het oogenblik gelden waren op genomen. Door een ongelukkige samen loop van omstandigheden was het gedeel te handelende over de in Oostenrijk gel dende bepalingen uitgevallen. De K. N. A. C. zendt ons thans de betreffende passage. Om moeilijkheden bij het verlaten van Oostenrijk te voorkomen, is het in het be lang der buitenlandsche reizigers, de in gevoerde bedragen aan buitenlandsche be talingsmiddelen (bankpapier, gouden en zilveren munten, chèques in vreemde va luta, enz.) door de Oostenrijksche grens controle-ambtenaren in den reispas te la ten vermelden. Deze bedragen mogen bij de uitreis binnen twee maanden weder naar het buitenland worden uitgevoerd. Voorts kunnen de buitenlandsche reizigers de in chèques of bankpapier naar Oosten rijk ingevoerde Schilling-bedragen tot Schilling 2000, in den reispas laten vermel den en deze bedragen eventueel slechts in Schilling-bankpapier binnen twee maanden weder naar het buitenland uit voeren. Bij credietbrieven, die in het buitenland afgegeven zijn, voorts bij reischèques, die de onderteekening van den naar Oosten rijk reizenden buitenlander dragen, bij reisverkeerspaarboekjes van de Oosten rijksche Postspaarbank en bij reischèques van het Oesterreichisohe Verkehrsbureau, vervalt de vermelding in den reispas, aan gezien deze waarden, ongeacht of- zij op binnenlandsche of buitenlandsche valuta luiden, te allen tijde ongehinderd naar het buitenland kunnen uitgevoerd worden. Buitenlandsche betalingsmiddelen, welke niet in den reispas vermeld zijn (zie bo ven), mogen slechts tot een waarde van Schilling 500 uit Oostenrijk naar het bui tenland worden medegenomen. Binnen landsche betalingsmiddelen, welke niet in den reispas vermeld zijn (zie boven), mo gen slechts tot een bedrag van Schilling 200, uit Oostenrijk naar het buitenland medegenomen worden. Voor uitvoer van grootere bedragen van binnen- en buitenlandsche betalingsmidde len is een schriftelijke toestemming der Oesterreichische Nationalbank noodig. Met het oog op de vorengenoemde uit- voer-beperkingen verdient het aanbeveling slechts zooveel buitenlandsche betalings middelen in Oostenrijksche Schillingen om te wisselen, als de reiziger aldaar noodig heeft. WEDSTRIJDEN A.D.C. Deze week heeft de Alphensche Dam Club A.D.C. haar speelseizoen ingezet met de volgende bordenwedstrijden voor de on derlinge competitie: Afdeeling I. W. v. OfwegenF. Oostenman 20 Jac. v. OeverenJ. Godtheip 11 O. SchollaardtJ. Verseput afgebr. D. BevaardtJ. D. v. Berkel 11 J. OostermanW. de Knijff afgebr. Afdeeling n. Jac. v. OfwegenA. Breedijk 02 G. ZijlstraW. J. van Berkel 02 L. van OosteromP. Verkade 20 P. van OosteromK. v. Leeuwen afgebr. G. v. BerkelC. Deelstra 11 H. KosterJ. Lagerweij 02 D. van VlietJ. Deelstra 11 T. LagerweijD. van Vliet 20 J. DeelstraH. Koster 02 J. DeelstraJ. Lagerweij 02 VOETBAL R.-K. Sportver. „Majella". Het bestuur van Majella heeft den heer G. van Leeuwen uit Alphen aan den Rijn aangesteld tot trainer der vereeniging. Al len weten, dat dit voor de eus. competitie noodig is. Hij verzoekt daarom alle leden (en niet de helft) Vrijdagavond as. om 6.45 uur op het terrein aanwezig te zijn, om de eerste les te beginnen. Zaterdagavond om 6 uur zal wegens Ko ninginnedag een gecostumeerde veteranen- wedstrijd plaats vinden tusschen Oude We tering en R. A--veen. N.R.M. ILeidsehe Bakkersgezellen 23. Gisteren speelden de Leidsehe Bakkers gezellen, die uitgenoodigd waren een eere wedstrijd tegen N.R.M. I te spelen tot be sluit van het Jubileum-toumooi can een fraaien beker. Als de scheidsrechter beginnen laat, spe len de Bakkersgezellen met tien man, waar van de N.R.M. profiteert door in een kwar tier tweemaal te doelpunten (20). De Bakkers spanden zich daarna meer in en bij de rust was de stand 21 voor N.R.M. Na de thee speelden de Bakkers rustig ver der en door goed samenspel brachten zij den 20 achterstand op een 23 voor sprong. Deze overwinning was zeker ver diend. De Bakkersgezellen kwamen dus in het bezit van den uitgeloofden beker. De heer J. Neuteboom leidde dezen in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd zeer correct. POSTDUIVEN „Leidsehe Postduiven Club". Zondag j.l. hield de L.P.C. haar concours op Quiévrain met jonge duiven, afstand 202 K.M. Uitslag is als volgt: A. Warnecke 1. 5, 12; F. de Haas 2, 19; J. Barley 3; A. de Kroon 6, 16; A. Krol 7. 9, 10, 17; T. F. Vlieland 8, 11, 18; H. v. Velzen 13; J. Vliegenthart 14, 15. Eerst geconst. duif 10,38,59, laatste prijs- win. 11.2.47. Kampioenschappen gewonnen door Vlie genthart (Vitesse), Vliegenthart (Fond), W. Warnecke (Jonge duiven). OLYMP. SPELEN OOSTENRIJK NEEMT WEL DEEL. De voorzitter van het Oostenrijksch Olympisch Comité heeft verklaard, dat het startverbod, hetwelk door Starhemberg is uitgevaardigd voor Oostenrijksche athleten om in wedstrijden in Duitschland uit te ko men, geen betrekking heeft op de eventu- eele deelneming van Oostenrijk aan de a.s. Olympische Spelen. De voorbereidingen, door Oostenrijk getroffen, zullen op onver anderde wijze worden voortgezet. Aange nomen mag worden dat Oostenrijk te Ber lijn en Garmisch Partenkirchen zal ver schijnen. KERKNIEUWS Kennismaking. „Een afscheid", zoo luidde het laatste .stukje" van Fath. Lefeber. Hij is nu ver trokken. „Huize Vrijland" bij Arnhem, ons sanatorium voor oude en zieke missionaris sen en opleidingsschool voor Missie-Broe ders, is nu zijn „thuis" geworden. Maar niet om er te gaan rentenieren. Hij zou het niet kunnen en niet willen. Druk-be zig-zijn, zich geheel geven aan de goede zaak, stuwen en voo^uithelpenik be hoef het niet te zegenU weet het wel.... dat zit Fath. Lefeber in 't bloed, dat is zijn leven. Huize Vrijland heeft zoo iemand noodig en.ik hoor het u al zeg gen.... 'tis Fath. Lefeber wel toever trouwd. Maarhet Missiehuis te Hoom?? Dat noemde hij met recht zijn levenswerk, zijn hartekind. Het zal hem missenHij heeft afscheid genomen. Afscheid nemen valt zwaar, maarmen ontmoet dan overal toch een vriendenhand en vrienden hart. Ik kom nu kennismaken. Dat heeft zijn lastigen kant. „Aangenaam"Is dan het antwoord en vaak.... men loopt weer door; 't is misgeschoten. Het Missiehuis was Fath. Lefeber's har tekind; het werd dus goed verzorgd. Voor mij zal het echter geen stiefkind zijn; vol strekt niet. We moeten vooruit. Omwille van onze vele jongens met hun heerlijk missie-ideaal moet het Missie-huis van Hoorn blijven wat het tot nu toe werd. „Alle begin is moeilijk", zei de dief, ai hij begon met een aambeeld te stelen.... Voor mij zal het ook moeilijk zijn. Maar met Gods hulp, met eigen werkkracht en met de hulp van velen.... Mag ik er op rekenen??? Dan zal de kennismaking zijn- aangenaam, nuttig en mooi. FATH. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, Postrek. 120937. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij zeggen, hoe de R. K. Kerk in Amsterdam heet, die 't dichtst bij de Overtoomsluizen is en hoe laat er Zondags de H. Missen zijn. Antwoord: Misschien wil een onzer lezers weer zoo vriendelijk zijn ons daarover in te lichten. Vraag: Behoort Beekbergen onder een andere gemeente of is het een gemeente apart, welke een eigen burgemeester heeft. Antwoord: Beekbergen is geen aparte gemeente. Ook is ons niet bekend met wel ke gemeente het een geheel vormt. Vraag: Gebeuren er percentsgewijze meer ongelukken met vliegtuigen of met auto's over de geheele wereld genomen? Antwoord: Om deze vraag te beant woorden zou men de beschikking moeten hebben over de betreffende statistieken van ieder land en allen over eenzelfde tijdperk Onze indruk is, dat deze percentages niet zoover van elkaar zullen liggen. Vraag: Welke is de weg per motor van Alphen a.d. Rijn naar Valkeveen? Hoeveel K.M? Antwoord: Alphen, Nieuwveen, Wilnis, Loenen, Vreeland, 's-Graveland, Bussum, Naarden, Huizen, Valkeveen. Afstand 56 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Har derwijk? Hoeveel KJM? Antwoord: Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk. Afstand 100 K_M. Vraag: Welke is de kortste weg van Oudewetering naar Soestdijk? Hoeveel K.M? Antwoord: Oudewetering, Rijnsater - woude, Nieuwveen, Wilnis, Breukelen, Loosdrecht, Soestdijk. Afstand pl.m. 45 Kilometer. Vraag: Welke is de kortste weg van Hoogmade naar Achthuizen (Overflak- kee)? Hoeveel K.M? Waar moet men over varen en wat bedragen de kosten? Antwoord: Hoogmade, Leiden, Zoe- terwoude, Stompwijk, Zoetermeer-Zeg- waart, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Wil lemsdorp, Moerdijk, Klundert, Dinteloord, Ooltgensplaat, Achthuizen. Kosten van ovefvaren weten we niet, temeer niet wijl u niet aangeeft of u per auto of per fiets wilt reizen. Vraag: Betreffende vereeniging van Meisj es-cadetten. Antwoord: Wend u tot de Graal, Hooigracht 31 te Leiden. Vraag: Welke is de beste weg per fiets van Leiden naar Maasdam, en hoe groot is de afstand? Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Zegwaard, Bleiswijk, Bergschenhoek, Hil legersberg, Rotterdam, Rijsoord, Zwijn drecht, Dordrecht, Wieldrecht, 's-Graven- deel, Maasdam. Afstand 65 K.M. Vraag: In het verslag der jaarverga dering van den D. H. V. B. voorkomende in het tweede blad van Maandag 26 Aug. j.L las ik, dat Pater Esser is benoemd tot Pastoor der St. Augustinusparochie te Am sterdam Gaarne zou ik van u vernemen: L wanneer jater Esser benoemd is? 2. Of de benoemde Pater F. L. Esser is? 3. Van wel ke parochie is Pater Esser Pastoor gewor den? daar er twee parochies zijn, toege wijd aan den H. Augustinus n.1. Postjesweg 123 West, Pastoor M. J. A. Smits en Oud- Nieuwendam, Pastoor V. J. K. C. Wouters. 4. Is de afgetreden Pastoor rustend ge worden of elders als Pastoor benoemd. Zoo ja, waar? Antwoord: 1. Pater Esser is in de tweede week van Augustus benoemd tot Pastoor. 2. Ja. 3. Van de parochie Postjes weg 123 te Amsterdam. 4. Dat weten we niet. KOOPT BIJ HEN. DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN SOSDS vsqsm HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 187. Een der inlanders was echter niets tevreden over het bezoek van het zeemonster. Als dat dier losbreekt gaan we er allemaal aan, dacht hij. Hij ging gauw naar huis en kwam terug met een grooten bom, waarmede hjj behoed zaam naar het monster toesloop. 188. Toen de bilander den bom wierp opende het mon ster met zijn vervaarlijken muil en slikte het voorwerp in een hap naar binnen. Je kon den bom gemakkelijk in zijn lijf zien zitten, maar ontploffen deed het ding niet, daar de lont allang was uitgegaan.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10