ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 NOORDWIJK Personalia. Voor het examen wiskun de L o. is geslaagd de heer H. J. Staal, alhier. Aanbesteding. Bij onderhandsche aan besteding voor het verbouwen van de z.g. werkinrichting voor brandweergarage en stempellokaal, werden door de navolgen den ingeschreven: K. Verweij 1950, Gebr. Verloop 1890, A. J. Kapel ƒ1836, J. T. de Best 1797.36, H. A. J. Rooijers 1792, A. v. d. Loo 1740, K. C. de Monije 1740, W. F. Berkhout 1709, K. Imthorn 1525, fa. v. Duin en Vink 1490. Alle inschr- vers zijn woonachtig te Noord wijk; het werk is gegund aan den laagsten inschrij ver, de fa. v. Duin en Vink voor 1490. Diefstal. De heer v. W. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwielbelastingmerk vanaf zijn rijwiel, dat hij nabij den vuurtoren op den Noord-Boulevard had geplaatst. G e v e s t ig di: C. G. J. Philippus van Voorburg, v. Panhuijsstr. 58 Fam. P. v. Gerven van Lisse, Kerkstraat 15 P. P. v. d Lely, St. Jeroensweg 37 Mr. C. Punt, van Leiden, Oude Zeeweg 66 J. v. Beelen ,van 's Gravenhage, Julianaweg 32 H. M. A. Hessing, van Utrecht, Lan- geveld 29 H. W. Stel, van Zutphen, Lan- geveld 29 M. C. v. d. Hoorn, van Alke made, Langeveld 29 M. Wilsrecht van 's Gravenhage, Hoofdstraat 95 P. F. v. d. Meer, van Lisse, Kerkstraat 67 Wed. S. v. d. Werf, van Zoeterwoude, IJmui- derstraat 48 R. E. Foijer, van Amster dam, Oude Zeeweg 74 B. en J. Fukken van Alphen a. d. Rijn, Schoolstraat 83 9. A. Renckens van Leiden, Wilhelmina- straat 15 A. M. Twilt van 's Gravenha ge, Zwarteweg 20 W. C. Roodzant van Terneuzen, Wilhelminastraat 4. NOORD WÏJKERHOUT Personalia. Geslaagd te 's Gravenhage voor het examen coupeuse mej. Rica van Schooten. R.K. Middenstandsvereeniging. In café Guwenberg vergaderde de R.K. mid denstandsvereeniging. De vergadering werd door den voorzitter, den heer H. J. Buschman, met den chr. groet geopend. Deze heette de aanwezigen hartelijk wel kom, doch sprak er zijn spijt over uit, dat er zoo weinig leden aanwezig waren. Hier na werden de notulen voorgelezen door den secretaris, den heer C. Geerlings, en onveranderd vastgesteld. Hierna werden eenige ingekomen stuk ken behandeld, waaronder een schrijven van het hoofdbestuur over de centrale raadsvergadering, welke in den Haag zal worden gehouden. Behandeld werd voorts het onderwerp: „Oprichting eener winkelbeurs". Het vóór en tegen werd besproken. Uiteindelijk be sloot de vergadering om de voorloopige werken voor deze beurs in behandeling te nemen. Met algemeen stemmen werd be sloten om den oud-voorzitter van de Fe deratie, den heer F. S. J. v. d. Eerden, te Lisse als blijk van waardeering voor de vele werkzaamheden welke hij voor den middenstand heeft gedaan, een cadeau aan te bieden met behulp van de omliggnde plaatsen. Hierna volgde rondvraag en slui ting. Opgepast! Door de ambtenaren van de belastingen zijn op een dag 16 processen- verbaal opgemaakt tegen personen die zon der rijwielbelastingmerk fietsten. Boschbrand! Waarschijnlijk door het wegwerpen van een brandende sigaret of sigaar ontstond Vrijdagmiddag brand in het gedeelte bosch tusschen den Gooweg en den Buurtweg, eigendom van Jhr. Gevers. Met vereende krachten slaagde de politie, geholpen door burgers, erin den brand te blusschen door het opwerpen van zand op de vlammen. Men zijn toch voonzichting! NIEUW VEEN. Bijz. buitengew. lager onderwijs. Naar we vernemen zal het bestuur der St. Jo- sephstichting te Bergen (N.-H.), met toe stemming van het Ministerie van Onder wijs, in Huize St. Ursula alhier een schooi openen voor bijz. buitengewoon lager on derwijs (d.i. voor achterlijke kinderen). Voornoemd bestuur zal tevens het beheer voeren over de nieuwe school, die St. Ur- sulaschool zal heeten. Met ingang van 1 Sept. a-s. wordt met het onderwijs begon nen. Hoofd der school is de eerw. zuster Clementina, bijgestaan door de eerw. zus- sters Rosaria en Amica. Nicolaas Boys. Morgen viert Nic. Boys haar één-jarig bestaan en een grootsch opgezet programma zal dan afgewikkeld worden. De festiviteiten vangen aan met een algemeene H. Communie van alle le den onder die Vroegmis. Dan zal een speldje worden aangeboden. Voor eigen rust raden wij aan maar direct zoo'n dingske te koopen, want anders wordt u den geheelen dag geschaduwd. 's Middags wordt op het terrein een prgramma afgewerkt, dat uitzonderlijk groot is en haast een pic-nic op het veld waard. Om twaalf uur vangt de eerste wedstrijd aan en om half zes de vierde. U krijgt dus waar voor een beetje geld. Het volledig programma luidt: 12 uur Nic. Boys aO.D.V. a (Nkp.) om een me daille; 1.30 Nic. Boys IAdolf Kolping I (Lang.), waar een beker voor staat van den heer v. Rossenberg alhier. Vervolgens komen in het veld een paar clubs van een gehalte nog weinig of nooit bij N.B. ge zien en wel D.O.S. (R'veen) tegen St. Mar- tinus I (Amstelveen). Heeft u de fraaie beker met inschrift bij den heer H. G. Akerboom opgemerkt? Dat waarborgt een partij voetbal van hooge kwaliteit met spanning. Tenslotte komt Nic. Boys n bin nen de lijnen en zal trachten op V.D.O. III (Uith.) de medaille te behouden. U ziet, een voetbalvertegenwoorddging op zeer breede basis. Ons dunkt, zoo'n dag kan niet onge merkt langs u heengaan. Wij rekenen op een bezetting als verleden jaar bij de ope ning. U komt toch ook met familie en be kenden? Geboren: Maria Cornelia Theresia en Anthonia Maria Theresia, dochters van F. M. v. d. Berg en Th. M. v. d. Ouweland. Gevestigd: Wessel Sirkel van Den Haag. RUNSBURG. Bloemenhandel. In aanmerking geno men de tijd van het jaar plus de groote aan voer met nog daarbij de te erge warmte, mag het nog verwondering wekken dat de massa bloemen tegen die prijzen kan wor den afgenomen. Wel gaat de aanvoer van b.v. Gladiolussen, Convili's, verminderen doch daartegenover staat een toenemende aanvoer van Asters, Zinnia's, Montbretia's, Statice, enz. De prijzen waren als voigt: Gladiolussen in diverse soorten 0.200.55; Dahlia's 0.400.85; Pompon-Dahlia's 0.150.30; Helianthus 0.250.50; Sca- biosa 0.150.25; Zinnia's 0.400.55; As ters in diverse kleuren 0.200.30; Gode- tia 0.200.30; Anjers 0.400.60. Rozen per bos 0.060.10. VOORSCHOTEN Plotseling overleden. In de Oude Vink alhier is gisteravond de 91-jarige heer H. H. T. uit Rotterdam, die met een gezelschap aldaar was per touringcar, plot seling overleden. Dr. H. de Boer kon slechts den dood constateeren. Het lijk is later naar Rotterdam vervoerd. Aanrijding. Gistermiddag wilde de landarbeider S. zich per fiets begeven naar zijn werk. Toen hij het erf van zijn wo ning aan den Veurscheweg alhier kwam afrijden, kwam hij in botsing met een auto, bestuurd door den heer T. M. Bruins- ma uit Rijswijk, komende uit de richting Leiden, welke hij blijkbaar niet had zien aankomen. De heer S. werd opgenomen en vloog over het voorstuk der auto en door de ruit heen. De fiets werd vermorzeld en de berijder kwam er nog goed af. Met wonden in het gelaat en handen werd hij zeer overstuur binnengedragen in zijn woning. Dr. H. de Boer en eenige leden van de E.H.B.O. verleenden de eerste ge neeskundige hulp De politie heeft de zaak in onderzoek. WARMOND. Bazar Chr. Zangvereeniging. De bazar der Chr. Zangvereeniging „Excelsior" heeft een netto opbrengst van 113.64. Het be stuur zegt aan allen, die hebben medege werkt dit resultaat te bereiken, hartelijk dank. Plotseling dood. De Kapelmeester van Rest. Boerderij „Meerrust" alhier zakte gisterenavond plotseling ineen. De ontbo den geneesheer constateerde een hartver lamming. Hedenmorgen vond men hem dood te bed. Het gebeurde heeft hier groote verslagenheid teweeg gebracht, vooral daar hij tijdens zijn verblijf alhier vele vrienden 'had verworven. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevaarlijk snijden. In den Hoorn kwam gisterenmorgen half elf, nabij „Zwa nendrift" de heer A. B. de TL alhier, met zijn luxe-auto, komende uit de richting Leiden, in botsing met een tegenligger, be stuurd door R. uit Bodegraven. De aan rijding werd veroorzaakt, doordat de H. een voor hem uit rijdende auto wilde pas- seeren, hoewel geen voldoende ruimte aanwezig was. Gevolg was een aanrijding met de auto van R. die na de botsing te gen een boom terecht kwam en grooten- deels werd vernield. Een hoeveelheid kaas die zich in de auto bevond, werd even eens beschadigd. Proces-verbaal zal wor den opgemaakt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BODEGRAVEN. Personalia. Te Rotterdam slaagde voor het examen hoofdakte de heer W. H. v, Liempt. „Willem Teil", Onder presidium van haar voorzitter, den heer H. Göbel, ver gaderde de schietvereeniging in het koffie huis van den heer Vink. Tot bestuurslid in de vacature-A. M. Vink werd gekozen de heer T. F. Oskam. Na verschillende huishoudelijke besprekin gen drukte de vergadering er zijn vreugde over uit, dat er nu een schietgebouw zou komen nabij café v. d. Zwaan. Er zal een fonds gevormd worden voor den inventa ris van het gebouw. Op 5 September zal een onderlinge wedstrijd ter gelegenheid van den varjaardag van H. M. de Konin gin gehouden worden. Op het eind van de vergadering had de prijsuitreiking plaats van de kampioenswedstrijden. De beker werd overhandigd aan den heer A. Vee- lenturf. NIEUWERBRUG. De wethouderszetels. Naar het Bodegr. Nieuws- en Adv.blad meldt, staat thans na gehouden besprekin gen vrijwel vast, dat als nieuwe wethou ders gekozen zullen worden de heeren Baan Batelaan (A.-R.) en H. J. v. d Poll (R.-K.). De heer v. d Marei zal dan niet meer als wethouder terugkeeren. Personalia. De heer C. Versloot slaag de te Rotterdam voor het examen hoofd akte. WOERDEN. DE DYNAMIET-AANSLAG OP DE BRANDKAST. Pas voor de derde maal in ons land toegepasti! Omtrent de inbraak in de fabriek voor melkproducten „Excelsior" weet „Vooruit" nog het volgende vertellen: Deze inbraak is blijkbaar een grootsch opgezette onderneming van Amsterdam- sche inbrekers, die over ervaring en mid delen beschikken. Zij hebben de omgeving van de fabriek en de mogelijkheden op zorgvuldige wijze bespionneerd, zoodat zij wisten, dat zij hun luidruchtige werk kon den verrichten, zonder al te veel gevaar te loopen ontdekt te worden. Ook de ma nier, waarop zij in de fabriek konden bin nendringen, moeten zij tevoren, nauwkeurig onderzocht hebben. Er zijn overigens aan wijzingen voor het vermoeden, dat de in braak reeds maandenlang voorbereid is en eigenlijk reeds een half jaar geleden zou hebben plaats gevonden, indien de politie van Woerden toen niet per ongeluk er een stokje voor gestoken had. In Maart kwam namelijk des nachts door Woerden een auto met drie verdacht uit ziende personen. De politie hield de wagen aan en er bleken drie man in te zitten, die bij de Amsterdamsche politie niet al te gunstig bekend staan. In de wagen lag bo vendien een uitgezochte sorteering inbre kersmateriaal, dat de politie van Woerden gretig in beslag nam. De nachtelijke autorij ders wisten natuurlijk hun onschuld te be wijzen; zij hadden immers nog niets ge daan. De inbrekerswerktuigen bleven ech ter in Woerden en de bedroefde eigenaars werden den volgenden dag noodgedwongen weer losgelaten. Ook de inbrekers, die er gisternacht in geslaagd zijn de brandkast te forceeren, zijn met een auto uit de richting Amsterdam gekomen, zooals de politie heeft weten vast te stellen. Er is dus wel reden om aan te nemen, dat het dezelfde waren, of althans heeren, die met de mislukkelingen van Maart in verbinding staan. Ditmaal lukte het beter. Over het dak wisten de inbre kers een raampje te bereiken, dat zij open maakten en zoo kwamen zij binnen. Veel materiaal hadden zij ditmaal niet noodig. Zij bezaten namelijk een dynamietpatroon en een dommekracht. Met de dommekracht wisten zij de brandkast van de muur weg te krijgen, teneinde de zwakste plaats van Voorzitter: E. Vernède, burgemeester. Aanwezig 11 leden. Na opening door den voorzitter worden de notulen gelezen der vorige vergadering, die onveranderd worden vahtgesteld. Ingekomen stukken: Een adres van den Ned. Bond van Hotel-, Café- Restauranthouders en Slijters „St. Joseph", gevestigd te Utrecht, verzoeken de den raad deze bedrijven voor de perso- neele belasting gelijk te stellen met win kels, daar thans deze belasting veel te zwaar drukt op de bedrijven. Dit adres wordt verzonden naar B. en W. om praead- vies. Een dankbetuiging van het Groene Kruis voor het beschikbaarstellen van de gymnastiekzaal voor de te houden moeder cursus. Wordt voor kennisgeving aangeno men. Een missive van Ged. Staten, meldende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De noodslachtplaats. Door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is verzocht om de tarieven voor het gebruik van de noodslachtplaats met 50 pet. te verminderen, daar bij noodslach- tingen de kosten te hoog worden geacht. B. en W. adviseeren den raad niet aan het verzoek van adressant te voldoen. De in komsten voor de gemeente hebben in 1934 bedragen de som van 5 en de uitgaven voor onderhoudskosten enz. hebben be dragen 215.60, zoodat zeer moeilijk aan den wensoh van adressant zal kunnen wor den voldaan. De heer A. Verboon meent, dat de kos ten voor noodslachting hoog is. Het is voor de gemeente moeilijk hierin verandering te brengen, daar de gemeente gehouden is aan de keuringsdienst in Leiden. Om frau duleus slachten te voorkomen meent spr., dat het beter is iedereen gelegenheid te geven aldaar te slachten en de verplichting op te leggen het slachthuis schoon te hou den. De heer Braggaar zegt, dat het een moeilijke geschiedenis is. De inkomsten hebben bedragen 5. Spreker vraagt of het niet mogelijk is aan de bezwaren te gemoet te komen. De voorzitter zegt, dat de heer van der Hoeven vrij slachten in de noodslacht plaats heeft, wat dan ook zijne belooning is voor het schoonhouden van de nood slachtplaats. Ged. Staten, meent spr., zul len zich beslist verzetten, wanneer de ge meente de noodslachtplaats zouden vrijge ven, daar de gemeente er zich toch reeds op toelegt. B. en W. weten geen meed voordeeliger manier voor de gemeente. De heer D. Limburg vraagt of het niet mogelijk is aan de Mij. van Landbouw de exploitatie van de noodslachtplaats ca deau te doen. Wethouder Eggink meent, dat de slachtrechten niet te hoog zijn, doch men maakt bezwaar, dat de landbouwers in handen komen van één man. Toch weet spr. geen andere oplossing. De heer J. Dijkman zegt, dat een land bouwer, die van de noodslachtplaats ge bruik maaki zonder van der Hoeven, 4 moet betalen voor het slachthuis en 2 voor den winkel, waardoor van der Hoe ven een voorsprong heeft van 6. (wat elke brandkast de achterkant vrij te krijgen. Daarna wurmden zij hun dyna mietpatroon in de brandkast waarschijn lijk duwden zij hem door het sleutelgat naar binnen. Dat wordt althans door de po litie op het oogenblik aangenomen, hoewel een tweede lezing van het geval zegt, dat het sleutelgat veel te klein is en dat zij slechts een gat in de kast hebben geboord. Door een gat in ieder geval ging de patroon naar binnen en een eindje schietkatoen voor de ontsteking bleef er buiten hangen. Over de brandkast wierpen de inbrekers toen een paar lagen nat katoen, opdat de slag van de ontploffing gedempt zou wor den en de stukken niet al te erg in het rond zouden vliegen. Bovendien openden zij een raam om de luchtdruk gelegenheid tot ontwaken te geven. Daarop staken zij de lont aan. Voor de veiligheid hadden zij zichzelf in een ander vertrek begeven. IQe ontploffing van de dynamietpatroon had een sterk vernielende uitwerking op de brandkast. De bovenkant vloog eraf en de achterkant werd eveneens vernield. De buit lag voor het grijpen. De natte katoen belette inderdaad, dat de ontploffing ver gehoord werd. De fabriek staat nogal alleen en al is de klap dan ook stevig geweest, hij was klaarblijkelijk niet zoo hard, dat de omwonenden er iets van gehoord hebben. De dieven hebben hun werk zonder gestoord te worden kunnen doen. Na de inbraak hebben zij de fabriek door een raam in de benedenverdieping verlaten en gingen er met hun auto van door. Nogal in strijd met de goede uitrusting van de dieven op technisch gebied is het feit, dat zij vingerafdrukken en voetafdruk ken hebben achtergelaten. De zaak wordt op het oogenblik door twee Amsterdam sche rechercheurs onderzocht, die bezig zijn te pogen uit te zoeken, welk ontploffings middel gebruikt is en welke waarde aan de vingerafdrukken kan worden toegekend. Het is namelijk niet uitgesloten, dat de die ven zoo vrijgevig met vingerafdrukken zijn geweest, omdat de politie aan deze vinger afdrukken niets heeft. Een beetje ervaren dief laat namelijk tegenwoordig geen vin gerafdrukken meer achter. Of het moeten dan valsche zijn. Inmiddels heeft de poli tie alle hoop tamelijk spoedig de hand te kunnen leggen op de inbrekers. Tot dusverre zijn in ons land nog pas twee inbraken door middel van explosieve stoffen gebeurd, namelijk te Amsterdam en te Druten. Ï.RAAD VAN VOORSCHOTEN dan ook de belooning uitmaakt voor het schoonhouden van de noodslachtplaats, corr.). Wethouder Mens meent, dat de nood slachtplaats, geëxploiteerd op de manier als voorgesteld door sommige raadsleden, de gemeente op grootere kosten zou ko men te staan, daar men dan nog een con troleur zou moeten aanstellen om toezicht uit te oefenen op het schoonhouden. Spr. vraagt zich af, wat er gebeuren zou, wanneer dit praeadvies van B. en W. wordt afgestemd. De voorzitter ontwoordt, dat er dan niets zal geschieden, voordat de voorstellers schriftelijk hun voorstel hebben ingediend, wat dan eerst goed zal worden onderzocht. Daarna acht men het verstandiger geen stemming uit te lokken en dit praeadvies aan te houden. De salarissen van gemeente werklieden. In één der vorige vergaderingen is een praeadvies aangenomen door den Raad om te worden gezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken inzake salarieering gemeentepersoneel. Een missive is inge komen van den Minister, meldende dat Z.Exc. zich over het algemeen met dit praeadvies wel kan vereenigen. Echter niet wat de salarieering betreft van de ge meentewerklieden, die nog gesalarieerd zijn naar het oude loonpeil. Deze loonen moe ten ten spoedigste worden verlaagd en ook gelden voor de tegenwoordige functiona rissen. De organisaties n.l. der Ned. Chr. Bond en de R.-K. Bond van Overheidsper soneel zijn gehoord en vragen rekening te houden met conclusie 27 van het Rapport Schouten. B. en W. stellen den raad voor, voor de beide betrokkene gemeente-werk lieden het loon te verlagen, rekening hou dende met bedoelde conclusie van het rap port Schouten en aldus aan den eisch van den Minister te voldoen. Wat betreft het salaris van den len ambtenaar ter secre tarie tevens gemeenteontvanger merken B. en W. op, dat door de rangsschikking van de gemeente in de 8e klasse het salaris van den ontvanger met 400 wordt verhoogd en de Ministers alsdan het salaris van den len ambtenaar wil verlagen met 400. wat het college van B. en W. niet billijk voorkomt. Ook de organisatie, n.l. het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Ge- men teambtenaren komt een dergelijke ver laging niet juist voor. B. en W. adviseeren den raad om de jaarwedde van den len ambtenaar ter secretarie te verlagen met 200 in plaats van 400. Het salaris van den len ambtenaar wordt dan vastgesteld op 1800 en van den gemeenteontvanger op 2300. De loonen der werklieden met bijzondere vakkennis zijn teruggebracht volgens het praeadvies van 14 Mei 1935 van ƒ28 op 25 per week met 6 jaarlijksche verhoogingen van 1 per week. Verder is thans op alle gemeen teambtenaren de Rijkskindertoelage van toepassing ,adus B. en W. De heer Braggaar meent, dat B. en W. thans gezwicht zijn voor den Minister in zake de salarieering van het gemeenteper soneel. Eigenaardig vindt spr. het, dat de Minister thans ook een voorstel doet voor de salarieering van den len ambtenaar ter secretarie en den gemeente-ontvanger om dezen functionaris 400 te korten. Het college van B. en W. stelt voor om dezen ambtenaar te korten met 200. Spr. zal stemmen tegen het praeadvies van B. en W. De heer D. Limburg meent, dat de ge meente fen de centrale regeering vooral op financieel gebied heden moeten samen werken. Voor den eisch der regeering moe ten wij zwichten, doch spr. meent, dan ook dat aan den wensch van den minister moet worden voldaan betreffende het salaris van den lsten ambtenaar en gemeente ontvanger. Wel echter begrijpt spr. dat men ook het standpunt zou kunnen inne men, te beproeven wat men ook heeft ge daan voor de lagere ambtenaren. De voorzitter zegt, dat men niet moet' vergeten, dat de twee betrokken gemeente werklieden tot op heden geen enkele kor ting hebben ondergaan, dan de 10 pet. voor pesioenpremie, wat geldt voor ieder amb tenaar, doch de eerste ambtenaar-gemeen teontvanger heeft daarenboven reeds een korting ondergaan van 440.50 en om nu de verhooging van 400 geheel te niet te doen, welke verhooging wettelijk is ge waarborgd, dit acht het college van B. en W. onjuist. Spreker vraagt zich af of een loon voor een gemeentewerkman van 27 plus 3 pet. kindertoeslag voor ieder kind beneden de 18 jaar voor een werkman heden nog geen mooi loon is. Wethouder Mens merkt op, dat de Mi nister den eisch stelt inzake de salarissen van twee gemeentewerklieden, waaraan wij ons dus hebben te onderwerpen, of schoon B. en W. getracht hebben dit te voorkomen. Dit erkennen ook de bestu ren van den Ned. Chr. Bond en van den R.-K. Bond van Overheidspersoneel, Waar om zouden wij denzelfden weg niet volgen nu het geldt den len ambtenaar ter secre tarie en den gemeente-ontvanger? Het komt spr. onbillijk voor thans een anderen weg te volgen nu het geldt een hoofdamb tenaar. Spreker meent, dat de heer Brag gaar meestal veel voelt voor adviezen der organisaties en waarom thans niet, nu het hoofdbestuur van den Nèd. Bond van Ge meenteambtenaren een dergelijk advies uitbrengt. Het praeadvies van B. en W. wordt in stemming gebracht en verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Vóór stemmen: wethouder J. A. Mens en C. Eggink en de heer W. A A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. Tegen stemmen: A. Verboon, D. Lim burg, D. de Jong, P. Koot, L. J. van Leeu wen J. Braggaar, J. Dijkman en W. G. Duijnisveld. Ingekomen is een missive van Ged. Sta ten inzake plaatsing van de gemeente in de 8e klasse voor de jaarwedde van den burgemeester, secretaris, ontvanger en wethouders. B. en W. stellen den raad voor te advi seeren dat de gemeente wordt geplaatst in de 8e klasse, daar de gemeente per 1 Aug. 1935 6389 inwoners telde en dus geregeld in zielental toeneemt en er geen termen aanwezig zijn voor deze gemeente om een ander advies aan Ged. Staten uit te teen- gen. Aldus besloten. Thans wordt aan de orde gesteld punt 5 der agenda „deelneming in het Rijn- landsch Borgstelingsfonds". Door het be stuur van deze instelling is verzocht een bijdrage van 0.10 per inwoner, zoodat de bijdrage ongeveer op f 640 kan worden ge steld. B. en W. adviseeren den raad een bijdrage te verleenen aan dit fonds, dat zich ten doel stelt credietwaaraige en cre- dietbehoevende middenstandsbedxijven te hulp te komen in den vorm van een rente loos voorschot, met de bepaling, dat de leening in haar geheel zal moeten worden afgelost, waardoor B. en W. gemachtigd zullen zijn na schriftelijk gedane opzeg ging dit renteloos voorschot op te eischen, met een termijn van drie jaren. De heer W. G. Duijnisveld informeert, welke voordeelen er voor de burgerij aan verbonden zijn. De voorzittejr zegt, dat dit een insteling is om de kleine solide middenstand te hel pen, waarna dit voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. Daarna wordt de verordening op het vergunningsrecht gewijzigd n.l. door de woorden „Omvang van" te vervangen in „omzet van sterken drank". Zoodat in de toekomst bij de schatting niet alleen met den omvang van de lokaliteit, maar ook met den omzet van sterken dank rekening kan worden gehouden. Aldus goedgevonden. In één der vorige vergaderingen is door den Raad besloten op advies van den hoofd ingenieur van de provincie aan te koopen een strook grond nabij de R.-K. kerk, be- r.oodigd voor den aanleg van een trottoir aldaar. Doch thans adviseert de hoofdin genieur van den Provincialen Waterstaat dit besluit te wijzigen, daar ter vermijding van onnoodige kosten het gewenscht is, dat èn de provinvie èn de gemeente ieder voor zich den benoodigden grond zal koo pen op één acte. Voor de gemeente be draagt deze aankoop 210 c.M. a ƒ1 per c.M.2 B. en W. adviseeren den raad het genomen besluit aldus te wijzigen. Aldus aangenomen. Daarna worden nog eenige besluiten comptabiliteit genomen. Afscheid. Aan het einde der vergadering spreekt de voorzitter een woord van dank tot de leden van den raad, die niet meer terug keeren in den nieuwen raad, de heer J. J. Dijkman is elf jaar lid geweest van den raad, de heer L. J. van Leeuwen 8 jaar en de heer D. de Jong 4 jaar. Spreker dankt deze heeren voor hunne werkzaamheden en hoopt dat zij steeds met welgevallen zul len terugzien op den tijd, dat zij lid van den raad zijn geweest. De heer J. J. Dijk man dankte den voorzitter voor zijn vrien delijke woorden en ook de raadsleden voor de prettige samenwerking in den raad, waarna de openbare vergadering wordt ge sloten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7