ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD, - PAG. 6 BUITENLAND Het Abessijnsch conflict NIEUWE BESPREKINGEN TE LONDEN Tana-meer mag niet onder vreemde controle staan PRIJSSTIJGING IN DUITSCHLAND Het vleesch met 25 procent verhoogd De dagbladen uit Rijnland en Westfalen hebben herhaaldelijk den laatsten tijd ge wezen op de voortdurende prijsstijging welke zwaar drukt op de bevolking van deze streken. De bladen maken er de boe ren en handeldrijvenden een verwijt van dat zij „hun particuliere belangen boven het algemeen belang stellen". De Nationaal-Zeitung van Essen consta teert, „dat de prijs van nagenoeg alle levensmiddelen gestegen is ondanks de verordening van den prijs-commissaris". Begin Juli is de vleeschprijs met 46 pro cent gestegen, waardoor het leven, in Duitschland belangrijk duurder geworden is dan in Nederland Tevens drukt de National Zeitung haar spijt er over uit, „dat de verkoop van vleesch-conserven tot dusver nog niet veel resultaat heeft gehad, ondanks de uitste kende kwaliteit van deze conserven, wel ke onder controle van het Ministerie van Voedingswezen staan". „Dit komt", zoo schrijft het blad, „om dat de slagers tot dusver verwaarloosd heb ben dit product te lanceeren, met het ge volg, dat het gestelde doel: de verkoop van vleesch te vergemakkelijken, nog niet bereikt 'kon worden". GEEN RETRAITES BU DE RUKSWEER Volgens een bericht uit de Weensche Reichspost heeft het Duitsche Ministerie van Oorlog afwijzend beschikt over het I bezoek van leden van de Duitsche weer macht van beide confessies, om aan de jaarlijksche retraites deel te mogen ne men. GRANAAT UIT WERELDOORLOG TE VENETIë ONTPLOFT. Drie dooden en één zwaar gewonde. Tijdens verbeteringswerkzaamheden aan een der kanalen te Venetië stuitten de ar beiders op een granaat uit den wereld oorlog. De granaat ontplofte en drie arbei ders werden gedood, terwijl een vierde ar beider zwaar gewond werd. DUIZENDEN DAKLOOS IN BENGALEN. Overstrooming beslaat gebied van 200 vierkante mijL Ruim 10.000 menschen zijn dakloos ge worden door de overstroomingen in Benga len. Er zijn weinig slachtoffers te betreu ren, maar de ellende is verschrikkelijk en de regeering treft maatregelen om levens middelen te distribueeren en epidemieën te vermijden. Een oppervlakte van ongeveer 200 vierk. mijl in het district Burdwan staat onder water. SLAAPZIEKTE IN JAPAN BREIDT ZICII UIT. De slaapziekte, welke in de omgeving van Kobe heerscht, heeft grooteren omvang aangenomen. Men vreest, dat ook Tokio er door zal worden getroffen. Het aantal doo den is aanmerkelijk gestegen. Het is nu tien jaar geleden, dat de ziekte het laatst heeft gewoed. LUCHTVAART BRITSCHE LUCHTLIJN NAAR BERLIJN? Route over Amsterdam. Er zijn plannen is overweging voor een nieuwen luchtdienst van Engeland naar het continent. Hillmans Airways en de United Airways zouden dan een luchtroute naar Amsterdam en Berlijn in exploitatie nemen van Abridge, een vliegveld in Essex. Er zijn tevens onderhandelingen gaande met de Noorsche Luohtvaart-Mij. voor een directe luchtroute EngelandNoorwegen. LANDING VAN EEN DUITSCHEN ZWEEFVLIEGER. Gistermiddag is te Hatert bij Nijmegen de Duitsche zweefvlieger Hessel Konrad uit Duisburg met zijn zweefvliegtuig in een korenveld nabij de kerk geland, zonder eenige averij op te looien. De vlieger was van plan om naar Noord-Duitschland te vliegen, maar werd door den wind naar Nederland gedreven. Hij telefoneerde naar Duisburg en is eenige uren later per auto afgehaald. Het vliegtuig werd gedemonteerd en is naar Duisburg getransporteerd. De Nederlandsche Rondvlucht 1935. DE BALANS VAN DEN EERSTEN DAG. De eerste dag van de Nederlandsche Rond- vlucht-1935, welke dank zij de tot blijd schap stemmende groote deelname van bui- tenlandsche sportvliegers, een sterk inter nationaal karakter droeg, is voor het lucht- toerisme van groote propagandistische be- teekenis geweest, waarvan ongetwijfeld in de toekomst een vruchtdragende invloed zal uitgaan. Goed voorbeeld doet goed volgen: De Rondvlucht-1936 zal de waarheid van dit spreekwoord voorzeker aantoonen! De ernst en de toewijding, waarmede deze modernste aller sporten beoefend dient te worden, kweekt onder haar die naren een gevoel van saamhoorigheid en zoo voelden zich vandaag Neerland's be kendste sportvliegers en instructeurs van de Nationale Luchtvaart School, de vertegen woordigers van onze militaire luchtvaart zoowel van leger als marine, en de beman ningen en passagiers van de KL.M. luchtomnibussen Jan van Gent en Duif tot hen behoorden o.im. gewezen generaal C. J. Snijders en Kolonel V. F. M. LJssel de Schepper één groote familie met de sportvliegers uit België, Duitschland, En geland, Frankrijk, Hongarije, Oostenrijk, Polen en zelfs Amerika, Sportieve, vlotte buitenlanders, die, naar enkelen ons toever trouwden, Nederland vandaag klein van oppervlakte, maar groot van durf en initia tief hebben bevonden. Eén hoogtepunt op dezen dag was, be halve uiteraard de vlucht zelve, die de schoonheid van ons land, in bonte afwis seling van panorama's, voor een, die haar vermocht te genieten, ontsloot, was de ontvangst van de deelnemers op het prach tig geoutilleerde vliegveld Twente door de Twentsche Aero Club, wier voorzitter, de heer H. J. P. van Heek, tijdens de in den feestelijk versierde hangar aangerichte kof fietafel, na zijn woord van welkom tot de gasten, gelegenheid vond zijn tafelbuurman, den gewezen Generaal C. J. Snijders, hulde te brengen voor de stuwende kracht, die van hem uitgaat voor de bevordering van onze luchtvaart. De burgemeester van Oldenzaal, de heer G. H. P. H. Bloemen, fungeerend als waar nemend voorzitter van het Luchtvaart Comité Twente, wekte de aanwezigen op tot een langer verblijf in Twente's schoone natuur op een later tijdstip. Het optreden van Markelosche volks dansers oogstte, vooral onder de buitenlan ders grooten bijval; voor de meer dan tien duizend 'bezoekers, die van heinde en verre gekomen waren om een gedeelte van dit aviatisch gebeuren mee te maken, was het komen en gaan der deelnemende vliegtui gen een interessant schouwspel, terwijl de vlotte landing van het auto-giro-vliegtuig van den heer Mees uit Rotterdam, een at tractie op zichzelf beteekende, zooals ook de stoute stuntvluchten door Duitsche vlieger-acrobaten. De Jan van Gent was ter beschikking voor bezichtiging, de Duif voor een lange serie rondvluchten. Ook de vlucht naar het luchtvaartterrein „Noord-Nederland" bij Eelde, ten Zuiden van Groningen voor de Jan van Gent een half uur geschiedde zonder inciden ten. Een dichte menigte wachtte hier op het terras van de Aero Cluib, voor het eerst in gebruik genomen, alsmede bij het nieuwe stationsgebouw en de groote hangar, de komst der vele vliegtuigen af en weldra stonden de Nederlandsche en buitenland- che toestellen broederlijk naast elkander op het veld. Persfotografen maakten zich in een oog wenk meester van gezagvoerder Viruly, de stewardes, mej. Bongerdman en de oudste luchtpassagiere van dezen dag, de 83-jarige mej. Nieuwenhuis, die met hun drieën op de gevoelige plaat werden vastgelegd. Ook de Noord-Nederlandsche Aero Club met haar voorzitter, den heer J. van Cal- car, bleek er den slag van te hebben, het den gasten naar den zin te maken. Onder de aanwezige autoriieiten bevon den zich voorts de burgemeester van Gro ningen, Mr. P. W. J. H. Cort van der Lin den, Assen's burgemeester, de heer H. L. Boltenius Loman, wethouders en Gede puteerden. Opmerkelijk is overigens de stijgende lijn, welke in de voortreffelijke organisatie van deze Rondvluchten, waartoe voor en kele jaren de heer A. Plesman het initia tief heeft genomen, waarna de Commissie voor Luchttoerisme van de Koninklijke Ne derlandsche Vereeniging voor Luchtvaart met medewerking van andere organisaties de zaak verder ter hand nam, valt waar te nemen. Het landen en startten der vliegtuigen geschiedde onder leiding der bekwame startofficieren in volmaakt orde. Initiatiefnemmers en leiders bleken ten volle voor hun taak berekend en zoo ein digde deze eerste dag der Rondvlucht-1935 op een wijze, welke zelfs den meest ver stokten pessimist ten volle heeft moeten bevredigen. Na zich in respectievelijke hotels te Gro ningen verfrischt te hebben, brachten auto bussen de deelnemers naar Paterswolde, waar in het Familie Hotel een maaltijd werd aangericht, die rijkelijk met dranken en toespraken was besproeid. Op den tijd, die er nog restte voor de Zaterdag zich aandiende, had de Vereeni ging tot Bevordering van het Vreemdelin gen Verkeer te Eelde, Paterswolde en Om streken, beslag gelegd, teneinde haar gas ten een gondelvaart en vuurwerk aan te bieden, terwijl tevens van de gelegenheid tot dansen een druk gebruik werd gemaakt. Vandaag gaat de vlucht over de Wad deneilanden, met een langdurig oponthoud op het vliegveld De Kooy, terug naar Waal- haven. UIT DE OMGEVING ABBENES BOERDERIJ EN WONING AFGEBRAND Gisteravond omstreeks half negen is ten gevolge van hoiobroei brand uitgebroken in de kapitale boerderij „Vondel's Land- leeuw" van den heer Kranenburg aan den Hoofdweg alhier, gemeente Haarlemmer meer. De brand sloeg van den hooiberg over op de vooraadschuur, welke geheel gevuld' was met den oogst van pl.m. 60 ha. bouwland. Hoewel de brandspuit van Ab- benes en de motorspuit van Hoofddorp spoedig ter plaatse waren konden 't woon huis en de daarnaast gelegen arbeiderswo ning niet worden behouden. Alles brand de uit. De schade is aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. HILLEGOM Gevestigd: J. F. A. Uphoff, uit Sas- senheim. Brouwerdwarsstraat 3 D. Mooijekind, uit Nordwijkerhout, Beeklaan 34 M. de Ridder en gezin uit Benne- broek, Haarlemmerstraat 60 A. C. Schönhage, en gezin, uit Lisse, Leidsche- straat 153. Vertrokken: J. van der Aar en ge zin naar Udenhout P. Bruinenberg naar Bennebroek T. J. van der Laan naar Lisse. Geboren: Johannes Wilhelmus z. van C. Janssen en M. S. Wijngaarden Anna Maria d. van F. W. van der Voorn en H. H. Peperkorn Maria Agatha d. van M. Weijers en A. A. van der Lans Johan na Maria d. v. P. A. Zonneveld en J. M. Lommer se Petrus Simon Antonius z. v. P. J. G. Damen en M. S. B Staats Theo dora d van J. A. van der Hulst en B. Vreeswijk Cornelia d. van J. Wijnia en D. Both. Ondertrouwd: J. G. M. de Haas en J. Baak. Getrouwd: J. Koster en M. M. Wijn gaarden W. J. J. Seijsener en W. A. Kolster W. Th. van der Reep en C. v. Leeuwen G. Braakhekke en A. H. Kij- ne W. de Jong en J. Vreeken. KATWIJK. Geboren: Johannes Martinus, z. v. A. A. v. d. Vlis en K. Guyt. Gijsbert, z. v. J. van Duyn en M. v. d. Plas. Cornells, z. v. J. v. d. Plas en H. v. d. Oever. Gijsje, d. v. P. Hoek en E. Dijkhuizen. Evert Bene, z. v. J. M. de Jong en A. Nobbe. Wilhelmina Janny, d. v. A. Onderwater en T. v. Egmond. Nicolaas, z. v. H. Haas noot en M. Th. K. P. Goedknecht. Teu- nisje, d. v. D. de Jong en J. Haasnoot. Overleden: Arie Kuyt 78 j., gehuwd met N. Hoek. Ondertrouwd: P. Zwanenburg en J. van der Plas. E. Hoek en K. Vooys. P. van Duyn en G. van den Oever. KATWIJK AAN DEN RUN. Veiling. Nu de aanvoer van aardap pelen gaat afnemen en die van bloemkool gaat toenemen en de regel is dat dit laat ste product slecht op 3 dagen in de week wordt aangevoerd, besloot het bestuur van K. en O. niet meer 5 maal doch 3 keer per week te veilen. Vervolgens werd besloten alle publiek niet meer zoo den vrijen loop te laten op terrein en in gebouwen en zal daarom de toegang voortaan voor onbe voegden verboden zijn. Een advertentie die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat en waarin over beide onderwer pen mededeeling wordt gedaan, kunt U in dit blad aantreffen. NOOTDORP. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan den heer W. Boot te Driebergen vergunning verleend tot het bouwen van een landbouwerswoning aan den Langelandscheweg. Oranjeconcert. Op den vooravond van I den verjaardag van H. M. de Koningin, 30 Augustus eJc., zal door de Chr. Harmonie- vereeniging „Concordia", de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" met af- deeling kinderkoor, allen te Nootdorp en de Chr. Muziekvereeniging „Concordia" uit Monster, des avonds te acht uur aan de burgerij van Nootdorp een openbaar Oran jeconcert worden aangeboden in den tuin van den Gouden Star. Uitgevoerd zullen worden o.a. eenige stukken, waaraan alle deelnemende ver- eenigingen tesamen medewerken. Het geheel staat onder leiding van den heer van der Knaap. Openluchtzangavond. Op Woensdag 4 September a.s., des avonds te acht uur zal door de Gemengde Zangvereeniging „Zang- lust" uit Nootdorp in samenwerking met de Gemengde Zangvereeniging „Thabor" uit Scheveningen en het Wassenaar's Man nenkoor, alles onder leiding van den heer G. van de Water aan de 'bevolking een open baar concert worden aangeboden in den tuin van Café „De Gouden Star". Baldadigheid. Een 30-jarig bewoner van den Veenweg werd op heeterdaad be trapt op het oogenblik, dat hij met steenen gooide tegen het blauwe plaatsnaambord van de A.N.W.B., zoodat dit ernstig werd beschadigd. Op eenige plaatsen was het emaille gebarsten en stukgegooid. Deze ergerlijke baldadigheid, waaraan niemand iets heeft, en waardoor voorwer pen van algemeen nut, welke de burgerij niets kosten, geschonden worden, zal streng worden vervolgd. De kosten van deze bor den vallen niet mee en zullen zeker wel 15.bedragen. Uit het politicrapport. De politie werd gewaarschuwd, dat eenige verdachte per sonen zich in den avond van den 22en Aug. achter de R. K. kerk zouden ophouden. Na een ingesteld onderzoek werden om circa half één 's nachts door de politie twee vreemde personen aangetroffen. Gisteren is in Downingstreet 10 onder voorzitterschap van den waarnemenden eersten minister Ramsay MacDonald een bespreking gehouden, die twee uur ge duurd heeft en waaraan alle nog te Londen vertoevende ministers, n.l. de mi nister van buitenlandsche zaken, de mi nister van oorlog, de minister van kolo niën, de Eerste Lord der Admiraliteit, de afdeelingschef van het Foreign Office en verschillende andere hooge ambtenaren deelnamen. Terwijl Mac Donald gisteren avond per trein naar Schotland is ver trokken, blijft Sir Samuel Hoare in de om geving van Londen, om voortdurend van den gang van zaken op de hoogte te blij ven. De Fransche regeering is langs diploma- tieken weg van de beslissingen van het Britsche kabinet op de hoogte gesteld. In wel-ingelichte kringen wijst men er op, dat het niet de bedoeling is, een bijzonde re mededeeling aan Italië te doen. Het hier en daar opgedoken bericht, dat Eden binnenkort naar Parijs zal gaan voor een bespreking met Laval wordt tenminste als voorbarig beschouwd. Omtrent de ontvangst van de Britsche kabinetsbesluiten te Rome melden de En- gelsche correspondenten, dat er geen en kele persstem van beteekenis is inzake het besluit der Britsche regeering, zich aan haar verplichtingen volgens het Volken bondsstatuut te houden. Tegelijkertijd laat men in Rome doorschemeren, dat de kabinetszitting heeft opgeleverd, wat men er in Italië van had verwacht. Het besluit, de onderhandelingen langs diplomatieken weg voort te zetten, acht men welge- mend, doch hopeloos. Omtrent het verloop van de besprekin gen van Donderdag weet de „Star" van gisteravond nog te melden, dat het kabi net- met eenstemmigheid het standpunt aanvaardde, dat het Tana-meer en de bron nen van de Blauwe Njjl in geen geval on der toezicht van een vreemde mogendheid komen te staan. Voorts zou besloten zijn, bepaalde strategische punten in de ver binding tusschen het moederland en de Roode Zee te versterken. De „Manchester Guardian" weet te mel den, dat het Britsche aanbod om een ge deelte van Britsch Somaliland met de ha ven Zeila aan Abessynië af te staan in ruil voor Abessijnsch e concessies aan Italië, ondanks de onvriendelijke ontvangst in het Lagerhuis toch nog van kracht blijft indien daardoor de vrede gehandhaafd zou kunen worden. Baldwin weer te Aix-les-Bains De Britsche minister-president Baldwin is gistermiddag te Aix-les-Bains terugge keerd, om zijn in verband met de Brit sche kabinetszi,tting afgebroken vacantie- verblijf voort te zetten. Het troepentransport naar Oost-Afrik a Het vliegtuig-moederschip „Miraglia" is van Napels vertrokken met bestemming Massaua. Het vaartuig heeft verscheidene eska ders bombardements- en verkennings vliegtuigen aan boord. Naar dezelfde plaats zijn vertrokken de mailbooten „Madda", „Verace" en „Gala" met aan boord maischappen der divisie „28 Maart" alsmede lastdieren en oorlogs materiaal Alles moet gereed zijn Het leger van Abessynië heeft order ontvangen zich op alle gebeurlijkheden voor te bereiden. Alle jongens en mannen van 15 tot 80 jaar zijn gereed om even tueel op te trekken. Er is echter op dit oogenblik nog geen kwestie van een algemeene mobilisatie. Hiertoe zal pas worden overgegaan, wan neer de keizer op zijn witte paard het commando over zijn troepen op zich zal nemen. DUITSCHLAND. ITALIË. DEMONSTRATIEVE MANOEUVRES. In Noord-Italië worden op het oogenblik groote manoeuvres gehouden, onder lei ding van Mussolini zelf. Deze hebben onder de huidige politieke omstandigheden een beteekenis, welke ver re uitgaat boven de normaal technische van zulke jaarlijksche oefeningen op groote schaal. Immers, de opzet van deze oefe ningen en de keuze van het terrein vallen nauw samen met het feit, dat Italië naar buiten wil demonstreeren, dat het, niette genstaande het eenige honderdduizend troepen gemobiliseerd heeft voor de cam pagne in Abessynië, volkomen in staat is ook aan zijn Brennersfront de noodige aan dacht te wijden en dat het paraat blijft de zelfstandigheid van Oostenrijk eventueel met wapenen te verdedigen. In de buitenlandsche pers wordt dan ook bijzondere aandacht besteed aan de oefe ningen. AMERIKA. ROOSEVELT DE DUURSTE PRESIDENT DER VER. STATEN. „President Roosevelt is de grootste ver kwister dien Amerika ooit heeft gekend, misschien de grootste van alle tijden". Al dus wordt beweerd in een merkwaardig do cument, dat is opgesteld door Charles Eaton, lid van het Huis van Afgevaardigden. In drie jaren tijds, aldus Eeaton, heeft Roose velt bijna evenveel uitgegeven als in al de 124 jaren, van den eersten president George Washington tot president Wilson toe. De uitgaven van de regeering-Roose- velt bedragen volgens een raming van den president zelf voor 1934, 1935 en 1936 in to taal 24.206.533.000 dollar, terwijl alle re- geeringen te zamen van Washington tot Wilson slechts 24.521.845.000 dollar hebben uitgegeven. Het document somt verder op, welke ver kiezingsbeloften Roosevelt niet is nageko men en verzoekt hem om in een vergade ring van beide Huizen van het Congres uit een te zetten waarom hij zijn beloften niet heeft vervuld. Wegens de overwegend democratische meerderheid van het huidige Congres is het document practisch van geen beteeke nis meer, maar het publiek toont er groote belangstelling voor. POST EN ROGERS TER AARDE BESTELD Met groote plechtigheid zijn Wiley Poet en Will Rogers, die bij het vliegtuigongeluk te Alaska zijn omgekomen, te Los Angeles ter aarde besteld. Bij de begrafenis van Will Rogers te Los Angeles waren een groot aantal vooraan staande figuren uit de literaire, politieke en kunstwereld en naar schatting een me nigte van 35000 belangstellenden aanwezig. De zanger Lawrence Tibbett zong „Nearer my God to Thee", terwijl Rupert Hughes de grafrede uitsprak, waarna het stoffelijk overschot van Will Rogers in den grafkel der werd neergelaten. Wiley Post werd te Maysville in Okla homa, zijn geboorteplaats, bijgezet. Ook hier was de belangstelling buitengewoon groot. Om 2 uur 's middags werd in geheel Ca- lifornië ter herdenking van Rogers en Post een minuut stilte in acht genomen, terwijl in 12000 bioscopen door het geheele land de voorstelling gedurende twee minuten werd onderbroken. Alle radiozenders staak ten gedurende een half uur de uitzending. Boven New York hebben 35 vliegtuigen van leger, vloot en particulieren, voorzien van zwarte wimpels, rondgevlogen. Vroe gere kameraden van den omgekomen pi loot bestuurden de toestellen. BUITENLANDSCHE BERICHTEN HET EINDE VAN DE DROOGTE EN DE HITTEGOLF TE LONDEN. Gistermorgen vroeg is boven Londen een zwaar onweer losgebarsten, dat gepaard ging met hevigen regenval, die een eind maakte aan de droogte en de hittegolf van de laatste dagen. De bliksem heeft op eeni ge plaatsen schade aangericht. OOK EEN RECORD. De 21-jarige Earl Cramer, die door de politie te New York in arrest genomen was, heeft zich tegenover de justitie er op be roemd, dat hij in den tijd van niet meer dan één jaar 27 personen vermoord had. Hij gaf daarbij nauwkeurige bijzonderhe den omtrent de wijze waarop hij zijn slachtoffers had omgebracht en hoe en waar hij de lijken had verborgen. De po litie heeft terstond een onderzoek inge steld en is er reeds in geslaagd twee lij ken te vinden. RECHTZAKEN BLIKSEMSLAG OF BRANDSTICHTING? Afkeurenswaardige houding van verzekeringsmaatschappijen. In den nacht van II op 12 Juni is te Sla- perstil, onder de gemeente Hoogkerk, een drietal huizen afgebrand. Daar de politie vermoedde dat hier brandstichting in het spel was, werd een onderzoek ingesteld, dat tot gevolg had, dat gisteren de 32-jarige monteur R. K. en zijn 18-jarige vrouw moesten terecht staan voor de Groning- sche rechtbank. Zij waren de bewoners van het perceel, waarin de brand het eerst ont dekt was. De beide verdachten verklaarden dat bliksemslag de oorzaak was van den brand. Het had 's middags geonweerd en toen was de bliksem in den schoorsteen geslagen. Des nachts was daardoor brand ontstaan. Uit het getuigenverhoor bleek echter, dat het overdag maar weinig geonweerd had en in geen geval bliksemslag had plaats ge had. Voorts bleek, dat de verdachten aan de verzekeringsmaatschappij briefjes hadden gegeven omtrent aankoop van enkele ver brande voorwerpen. Zoo fyad men een brief je getoond waarop stond, dat aan hen 100 gram of oonplaten waren verkocht. Deze briefjes waren naar de vrouw toegaf, door haar zelf geschreven met het doel meer verzekeringspenningen te krijgen. De officier van justitie eischte tegen beide verdachten wegens brandstichting en oplichting ieder twee jaar gevangenisstraf. Mr. Domela Nieuwenhuis pleitte vrij spraak voor den verdachte G., mr. Strik- werda voor diens vrouw. DE VALSCHE NOVICE. Oplichting van een klooster. Conform den eisch 'heeft de rechtbank te 's-Hertogenbosch een monteur uit Meche- len (L.) wegens oplichting veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. Onder val- schen naam had hij zich aangemeld in het klooster Stapelen te Boxtel; als novice ge noot hij daar gastvrijheid op grond van ge tuigschriften, die valsch bleken te zijn. In andere kloosters was hij op dergelijke wijze tewerk gegaan. MEINEED. De officier van justitie bij de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft Donderdag één jaar gevangenisstraf geëischt tegen een 32- jarigen arbeider uit St. Oedenrode, wegens meineed, gepleegd bij de behandeling voor de rechtbank van een strafzaak wegens dronkenschap en ordeverstoring in ge noemde gemeente. De verdediger, mr. Tripels uit Roermond pleitte vrijspraak en vroeg onmiddellijke invrijheidstelling van zijn cliënt. Deze werd echter geweigerd. Uitspraak 7 Septembèr.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6