ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 ÜIT HET LEIDSCH DISTRICT. De proefwedstrijd. Zooais reeds eerder is vermeld speelt op 8 September a.s. te Bennebroek het D.H.V.B.-elftal van District Leiden tegen het Haarlemsche. Van daar, dat er op Zondag 1 Septem ber op het Foreholte-terrein een proef wedstrijd wordt gespeeld t.usschen een A en B-elftal. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur. Voor het A-elftal wordt voor shirts van Districtswege zorg gedragen. Het B-elftal speelt in wit shirt waarvoor de spelers wel zelf zorg willen dragen. Maandag 19 Aug. 1.1. is aan de club- secretarissen een oproep gedaan opgaven te verstrekken aan de elftal-commissie van de twee beste van hun club, welke in D.H. V.B.-verband spelen, dit met het oog op het formeeren van een tweetal elftallen, waar uit na het spelen van een proefwedstrijd het definitieve D.H.V.B.-elftal zal wor den gekozen. Het gevolg van deze oproep is, dat slechts 5 club-secretarissen opgave verstrekten te weten, Lisse, V.V.L., Foreholte, S.J.C. en R.W.D. Dit resultaat getuigt toch niet van een algemeen meewerken ten propageering van onze Roomsche sport. De ingebreke ge bleven clubs stellen wij nog in de gelegen heid opgaven te verstrekken tot uiterlijk Dinsdagavond en deze te zenden aan den heer L. J. v. d. Meer, Vinkenlaan 41, Noord- wijk, met vermelding welke plaats de be trokken spelers in een elftal kunnen ver vullen. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. Leiden: Morgen trekt Leiden naar A.V.V. in Leidschendam en speelt daar een wed strijd tegen A.V.V. I ten bate van de T.B.C.-bestrijding. Er staat weer een beker op het spel. Brengt hem weer mee naar de Sleutelstad. Het vertrek is vastgesteld om 2.15 uur per fiets vanaf het Noordeindsplein. Sup porters zijn welkom want het is voor een goed doel. Teylingen: De Competitie nadert weer en dan begint men zoo zachtjes aan weer eens flinke wedstrijden te organiseeren om eens na te gaan, of het elftal nog sta biel is of dat men soms enkele nieuwe le den in het elftal wil toetsen. Zoo is er voor a.s. Zondag een aantrek kelijk program op Sporthof. R.K.A.V. uit Amsterdam zal as. Zon dag om 3 uur den strijd aanbinden met Teylingen I, tevens zal voraf een Junio renwedstrijd plaats vinden tusschen Tey lingen en R.K.A.V. Junioren, welke aan vangt om 1 uur. Om 5 uur speelt het Teylingen b-junioren elftal tegen het K.R.V.-elftal voor de Ne derlaag-wedstrijden. Teylingen II gaat op bezoek bij V.V.S.B. te Noordwijkerhout en speelt om 3 uur. Vertrek per fiets om 2 uur vanaf het K.S.A.-gebouw. D. O. S.: De boot vertrekt morgen half 6 vanuit de Zwet. Ieder gelieve daarom op tijd aanwezig te zijn. Ook de leden moe ten hun plaatsbewijzen halen bij de pen ningmeester. Het programma te IJmuiden is als volgt: eerst speelt O.I.V. ID.O.S. n, daarna speelt A.D.O. I tegen D.O.S. I als hoofdwedstrijd. De junioren spelen tijdens den eersten wedstrijd O.I.V. aD.O.S. a. Ook kan er nog een wedstrijd plaats vin den O.I.V.bD.O.S. b bij voldoende deel name. Alle overige wedstrijden gaan niet door, ook geen training. V. V. L.: Morgen speelt het a-junioren- elftal tegen de dito's van BI. Zwart, aan vang 12 uur. Dan om 1 uur V.V.L. IISt. Lodewijk II. Jongens, doet je best daar de competitie voor de deur staat. Om half 3 V.V.L. I—St. Lodewijk I. Dit kan ook een heel mooie partij voetbal wor den. Dus er is voor de supporters heel wat te genieten. K. R. V.: Morgens komt het eerste in het veld tegen een oude tegenstander en wel R.W.D. I uit Leiden. Dit is tevens de laatste nederlaagwedstrijd. We hopen, dat dit een aangename wedstrijd moge wor den; aanvang 3 uur. O. D. V.: Zondag speelt O.D.V. I tegen O.D.I. uit Leimuiden op het O.D.V.-ter- rein. Aanvang 3 uur n.m. Dit is de eerste nederlaagwedstrijd, welke is uitgeschreven door O.D.V. Deze wedstrijd belooft een heel spannende te worden en zal het aan zien wel waard wezen. O.D.V. II speelt tegen O.D.I. II op eigen terrein om 1.30 uur n.m. De O.D.V. a-junioren moeten in Nieuwveen tegen Nic. Boys junioren om een medaille kampen. Jongens doe je best! Majella: Het le elftal vertrekt om 12.15 uur naar Boskoop om deel te nemen aan de serie-wedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging „Trekvogels". De loting heeft uitgemaakt, dat Majella uitkomt tegen Steeds Hooger I, 'n oude bekende dus. De wedstrijd begint om 2.15 uur. Spelers, maakt 'n uitstekende indruk door spel zoo wel als gedrag! Het thuis-programma wordt verzorgt door de Junioren, die om half drie tegen DOS b spelen. Tenslotte nog iets voor spelers en sup porters. 't Ligt in de bedoeling om eind October een feestavond te geven, evenals vorige keer verzorgd door leden en sup porters. Diegenen, die zich hiervoor be schikbaar willen stellen, worden verzocht dit vóór Woensdag 28 Aug. te laten weten aki den secretaris. A.S. C.: Morgenmiddag om half twee spe len de junioren op het A. S. C. terrein a. d. Schenkelweg een vriendschappelijke wedstrijd tegen de V. V. B. junioren uit Groenendijk. Voor de Senioren was er, bij het schrijven van dit berichtje nog niets bekend, hoewel er een wedstrijd was aangevraagd doch geen antwoord nog werd ontvangen. De adspirant gymnasten wbrden verzocht Maandagavond in de gymzaal aanwezig te zijn, waar onder leiding van den heer Th. Zandbergen de gymnastiek kan beoefend worden, en bij eventueele toenemende be langstelling nieuwe plannen kunnen be sproken worden. Van Nispen: Ons eerste elftal gaat mor genmiddag op bezoek bij Foreholte om al daar het sterke S. M. C. I van Warmond te bekampen. Wanneer een beetje aangepakt wordt kan deze wedstrijd gewonnen wor den. De wedstrijd vangt aan te 3.30 uur. Vertrek Kerkvliet 2 uur. Het derde speelt om 3 uur thuis tegen N. V. C. III en moet nu ook eens een keer winnen, hetgeen toch niet onmogelijk is. De Junioren A spelen om 2 uur thuis te gen de dito van B. S. M. Ook hier kan Jan de Winter en zijn mannetjes het wel tot een overwinning brengen, terwijl de Ju nioren B om 1 uur, eveneens thuis spelen tegen de dito B. van B. S. M. S. M. C.: Na eenige maanden rust komt S. M. C. I morgen weder in het veld en wel in Voorhout om daar voor de eerste ron den uit te-komen van het Bekertournooi van Foreholte. De tegenpartij is het ons niet onbekende Van Nispen I uit de Zilk. Dus S. M. C.'ers jullie weet wat je te wach ten staat. Aanvang 3.30 uur, vertrek 2.30 uur vanaf het voetbalterrein. De overige elftallen hebben nog een week rust. Niet- leden welke nog aan de competitie wen- schen deel te nemen geven zich liefst zoo spoedig mogelijk op. Foreholte: Mórgen zullen de bekerwed strijden voortgezet worden. Om 1.30 uur komt ons tweede elftal in 't veld tegen St. Hooger II een onbekende tegenstander. Denk er aan reserves, ziet den eersten prijs in de wacht te slepen. We rekenen op een mooie voetbalwedstrijd en mondjes dicht. Om 3.30 uur komen in 't veld S. M. C. I te gen Van Nispen I beide partijen zijn geen onbekenden voor elkaar, we zullen hopen, dat het ook een mooie wedstrijd wordt. Ook hopen we dat vele Voorhouters naar deze wedstrijden komen kijken, het zal zeker de moeite waard zijn. OJ).L: Programma voor morgen: ODI n gaat uit voor nederlaagwedstrijd te Nieuw koop tegen ODV I. Aanvang 3 uur. Thuis is een veteranenwedstrijd tegen veteranen van Oude-Wetering. Aanvang 3 uur. V.C.H.: Morgen speelt het eerste elftal de finale der seriewedstrijden van St. Ber- nardus en wel tegen de Kolping Boys-re- serven. Als er van begin tot het einde goed aangepakt wordt is een goed resultaat niet uitgesloten; dus eerste elftallers onderschat uw tegenstanders niet. Aanvang 12.30 uur, vertrek 11.30 uur. Het tweede elftal heeft morgen vrij, zoo dat zij getuigen kunnen zij nvan dezen spannenden wedstrijd. Oosterkwartier ILeidsche Bakkersgez. Dinsdagavond om kwart voor zeven spe len de Leidsche Bakkersgezellen een vriendschappelijken wedstrijd tegen Oos terkwartier I op het terrein bij de zwem plaats de Zijl in de Kooi. Nederlaag-wedstrijden C.G.W. Gisteren speelde C.G.W. II tegen Ons Clubje II en verloor met 81.- Maandagavond speelt C.G.W. tegen P.C. en L. 6.45 op Stoeke-terrein. BILJARTEN DE VERGADERING VAN DE U.I.F.A.B. Bos kan weer amateur worden. Te Brussel vond de vergadering plaats van den Internationalen Biljart Bond (U. I.F.A.B.) plaats. Nederland was op deze bijeenkomst vertegenwoordigd door den penningmeester van de N.B.B., den heer A. van Lennep. Behalve Nederland waren op deze ver gadering gedelegeerden aanwezig van Bel gië, Frankrijk, Zwitserland, Spanje, de Vereenigde Staten en Duitschland, welk laatste land weer in het internationale ver band is opgenomen. Duitschland werd ver tegenwoordigd door den heer Foerster. Nadat men besprekingen had gevoerd over enkele technische aangelegenheden, werden de verslagen van het seizoen 1934 1935 goedgekeurd. Besloten werd het systeem Ave in den vervolge voor alle internationale wedstrij den definitief in te voeren, aangezien de proefneming uitstekend geslaagd was. Dit systeem behelst, dat elke speler een gelijk aantal beurten krijgt. De wedstrijden om de Coupe Glorieux zullen op een andere wijze worden gespeeld dan tot nu toe het geval was. In het a.s. seizoen zal een tournooi worden georgani seerd om het wereldkampioenschap van landenploegen, welk tournooi ongeveer op dezelfde wijze zal worden gehouden als de Daviscup-wedstrijden bij tennis. Momen teel is België houder van de Coupe Glo rieux, en dit land zal de Coupe in een z.g. Challengeround moeten verdedigen. Er wordt gespeeld libre, 45/2, 71/2, 3 band- spel en klassiek fantasiestooten. Voor dit tournooi hebben ingeschreven Nederland, Duitschland, Frankrijk, Spanje en België. In de vergadering werd voorts een voor stel aangenomen om onder bepaalde om standigheden een beroepsspeler weer tot DE STRAAT VAN GIBRALTAR OVERGESTOKEN De Fransche kapitein Charles Flourens is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te steken met behulp van een hy- drosfeer, een eigen uitvinding van hem. Het is een rubber ballon ter grootte van ten voetbal, waardoor een pagaai is ge stoken. De zwemmer gebruikte de ballon als drijver en de pagaai als voortbewegings middel. De snelheid is veel grooter, dan bereikt kan worden met gewoon zwemmen, of zelfs met een crawlslag. Flourens stak de Straat van Gibraltar over in 7 uur 38 min. Tot nu toe is nog geen enkele zwemmer erin geslaagd deze Zeestraat over te ste ken, zoowel door de sterke strooming, als door de vele haaien, welke hier rond- amateur te verklaren. In dit verband staat dus de mogelijkheid geheel open om den Nederlandschen biljartspeler Ary Bos weer tot het amateurisme te doen terugkeeren. Onder voorbehoud van goedkeuring van den Amerikaanschen Biljartbond sprak men zich op deze bijeenkomst in dien geest uit. Behalve Bos zal ook de Franschman Chassereau weer tot het amateurisme kun nen terugkeeren. De internationale kalender. De internationale kalender werd als volgt samengesteld: 8, 9 en 10 November: wereldkampioen schap landenploegen om de Coupe Glorieux. DuitschlandNederl|nd te Düsseldorf, FrankrijkSpanje te Or an. 612 December: wereldkampioenschap pen bandspel te Nice. 27, 28, 29 December: Coupe Glorieux hal ve eindstrijd. 16 Januari 1936: wereldkampioenschap 3 banden te Amsterdam. 1, 2 en 3 Februari: Coupe Glorieux, eind strijd te Antwerpen. 17 Februari: wereldkampioenschappen 45/1 te Montpellier. 5 Maart: Europeesche kampioenschap pen 45/2 te den Haag. 26 Maart: wereldkampioenschappen 45/2 te Barcelona. 16 April: wereldkampioenschappen 71/2 te Berlijn. 7 Mei: wereldkampioenschappen libre te Mulhouse. 28 Mei: wereldkampioenschap Penthatlon te Amsterdam. ONTMOETING WALTER NEUSEL—CARNERA? Te New-York verluidt dat op 1 Novem ber as. in Madison Square Garden een ontmoeting over 10 of 12 ronden zal plaats vinden tusschen Walter Neusel en Primo Camera. Een officieele bevestiging hieromtrent kon echter nog niet verkregen worden. AUTOMOBILISME DE HONGAARSCHE REIS DER K.N.A.C. De deelnemers te Budapest aangekomen. De K.N.A.C. meldt ons: Na een rustdag in Weenen, welke o.a. door de bezichtiging der stad en het Slot Schönbrunn in beslag werd genomen, zijn de deelnemers aan de Hongaarsche reis der Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club gisteravond in Budapest aangekomen. Reeds bij het vertrek uit Weenen werden de K.N.A.C.-leden door den Sportsecreta- ris der Koninklijke Hongaarsche Automo biel Club, de heer Carl von Hild en diens assistent Ladislaw Hoffman, opgewacht om gezamenlijk naar de Hongaarsche grens te rijden, waar de noodige formaliteiten, dank zij hun medewerking, met spoed werden afgehandeld. Als eerste nummer op het programma prijkte een bezoek aan de Staatsstoeterij te Babolna, waar de lunch werd gebruikt. Hier werden de deelnemers ontvangen door den Commandant der stoeterij, Luitenant- Kol. Tibor Pettko-Szandtner en den Pre sident der Gijersche Automobiel Club Pfannl Ienöl. Beide heeren hebben tijdens de lunch de gasten welkom geheeten en beiden herin nerden den deelnemers aan den tijd, dat de Hongaarsche kinderen naar Nederland trok ken om daar nieuwe levensenergie op te doen na een tijdperk van gebrek. De ma nier waarop deze kinderen waren ontvan gen zal het Hongaarsche volk nooit kun nen vergeten. Het was den sprekers een genoegen, dat de vriendschapsbanden, wel ke sinds vele jaren tusschen de beide lan den had bestaan, weer eens opnieuw kon den worden aangehaald. Na de lunch, wel ke uit typische Hongaarsche gerechten be stond, werd den deelnemers de stoeterij getoond. Een fanfare-corps wachtte hen bij den ingang van de stoeterij, terwijl ver schillende paarden werden voorgereden. De zeldzame collectie, welke in Babolna aanwezig is, bracht iedereen in verruk king. De bezichtiging eindigde met een be zoek aan de Puszta. Aan de grens der stad Budapest wachtte de K.N.A.C.-leden een tweede verrassing. Over den weg waren twee Hongaarsche vlaggen gespannen en daartusschen wap perde trots de Nederlandsche driekleur. Ter verwelkoming waren aanwezig Ex cellentie von Lenz, vice-President der Ko ninklijke Hongaarsche Automobiel Club, en Baron van Szentkereszty namens het Handels-Ministerie, terwijl dr. Zilahy als plaatsvervangend Burgemeester den deel nemers welkom heette. De laatste stralen van de ondergaande zon gaven aan de Margrethen-brug een feëeriek aanzien en beloofde den volgen den dag weer schitterend weder. VAN VEILIG VOETGANGERS VERKEER. De K.N.A.C. schrijft: Tot de belevenissen, waarop het bekende „Discite, monite" wel bij uitstek van toe passing is, behooren stellig de overtalrijke noodlottige verkeersongevallen van de wagen. Aangezien het in dit opzicht helaas nog steeds crescendo gaat en de verslagen van die ongelukken zelfs een angstwekkend groote plaatsruimte in de dagbladen gaan innemen, moet worden aangenomen, dat daaruit door het menschdom nog steeds on voldoende leering wordt getrokken, zoodat vermaning niet mag uitblijven. Neemt men bedoelde ongevallen van de laatste weken onder de loupe, dan valt het wederom op, hoe veelvuldig voetgangers het slachtoffer zijn geworden van de ver- keersfout, die zich zelf vroeg of laat on herroepelijk en meedoogenloos straft, n.l. het plotseling of zonder de noodzakelijke voorzorgen oversteken van den rijweg (Rietveld, Rotterdamsche Dijk te Gouda enz.). Het steriotiepe commentaar luidt meestal: „Den bestuurder treft geen schuld". Even noodzakelijk als het is, dat de be stuurder van een motorrijtuig of rijwiel zich gedraagt naar den wettelijken regel, dat hij niet mag rijden „op zoodanige wijze of met zoodanige snelheid, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer wordt be lemmerd of in gevaar gebracht", even noo- dig is het, dat de voetgangers zich onder soortgelijke condities voortbeweegt. Even natuurlijk als het is, dat het snelverkeer onder geen voorwaarde komt op het do mein van den voetganger, de trottoirs of voetpaden, even natuurlijk zal het moeten worden, dat de voetganger het wegdek be stemd voor het rij verkeer niet anders be treedt dan met groote behoedzaamheid en alleen en uitsluitend wanneer dit beslist noodzakelijk is. En indien dit het geval is dan zal zulks in het belang van eigen en van anderer veiligheid dienen te geschie den langs den kortsten weg en dus niet in schuinsche richting. De wetsbepalingen in Nederland regelen in tegenstelling met die van de meeste an dere landen het voetgangersverkeer tot dus ver nog maar zeer onvoldoende n.l. alleen door de verplichting voor de voetgangers op de wegen „zooveel mogelijk aan het rij- verkeer behoorlijk ruimte tot voorbijgaan te laten" (het rij verkeer is aan dezelfde plicht onderworpen t.o.v. de voetgangers). Enkele gemeenten als Amsterdam, Leiden e.a. hebben aanvullende en zeer doeltref fende bepalingen voor het voetgangersver keer in de gemeentelijke politie- of ver- keersverordeningen opgenomen, welke fei telijk voor het geheele land geldig moesten zijn. Met grond kan worden verwacht, dat het nieuwe „wegenverkeersreglement" in deze lacune zal voorzien. Dat dit reglement, een integreerend onderdeel van de weg- code, 'nu niet lang meer op zich moge laten wachten in het belang van een eenvormige en doelmatige verkeerswetgeving en in het belang vooral ook van een veiliger weg verkeer! Bij het in goede banen leiden van het wegverkeer, zal het, naar het oordeel van de K.N.A.C., noodig zijn, de maatregelen, die mogelijk zijn om het voetgangersver keer te beschermen, ook spoedig te treffen. Als zoodanig mogen worden beschouwd de inrichting van passende oversteekplaatsen voor voetgangers, zooals deze niet alleen in de wereldsteden, maar ook in verschillende steden in het buitenland (Zwitserland, Bel- KERKNIEUWS PATER AMANTIUS JANSSEN O.F.M. f Begrafenis te Katwijk. Nadat Woensdagavond het stoffelijk over schot van den dezer dagen te Rotterdam zoo plotseling overleden kapelaan der Boschjeskerk, den Weleerw. pater fr. Amantius Janssen O.F.M. onder plechtig ceremonieel vanuit de pastorie was over gebracht naar de parochiekerk van den H. Antonius van Padua, begonnen te circa zeven uur de Metten. Te Half twaalf vingen gistermorgen de Lauden aan, waarbij agens was pater dr. Balduinus de Goede O.F.M., directeur van de H.B.S. te Leiden en Definitor der Min derbroeders-provincie met assistentie van pater Odilio van Etten O.F.M. als diaken en pater J. Haarmans O.F.M. als subdiaken, terwijl als cantores fungeerden pater Ag- geus Gianotten O.F.M. en pater Paternus Geise O.F.M. Onmiddellijk na de Lauden werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door pater dr. Balduinus de Goede O.F.M. met dezelfde assistentie als bij de Lauden. Na de Uitvaart heeft de pastoor der pa rochie, de Zeereerw. pater Paulinus Hase OJF.M. een lijkrede gehouden. Nadat de absoute was verricht werd het lijk van den overleden Franciscaan, bege leid door de geestelijkheid en onder het lui den van de doodsklokken de kerk uitge dragen en in den lijkauto geplaatst. Een groot aantal geloovigen o.w. vele Derde Orde-leden en deputaties van de afdeelin- gen Rotterdam van de R. K. Politiebond „St. Michael" en den R. K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Petrus" welke laat ste bond zijn omfloerst vaandel had mee gedragen stond op het ruime kerkplein opgesteld, oan in eerbiedige stilte het stof felijk overschot uitgeleide te doen. In de volgauto's namen plaats behalve de familieleden van den overledene, o.m. vele orde-broeders en leden van het kerk bestuur van de Boschjesparochie. Te goed elf uur vertrok de droeve stoet naar Katwijk aan den Rijn, alwaar pater Janssen's overschot is bijgezet op het kerk hof van het St. Willebrord-College. gië), waar de verkeersomstandigheden meer met de onze overeenkomen, algemeen en tot tevredenheid toepassing hébben ge vonden. Hoe 't ook zij, degenen, die zich per pedes apostolorum op de openbare wegen voortbewegen, zullen moeten leeren besef fen, dat ook zij ter bevordering van een rustige en redelijke verkeersafwikkeling een verkeersplicht hebben en dat inbreuk daar op, zelfs meer nog dan bij de andere cate gorieën van weggebruikers, tot de ernstig ste gevolgen aanleiding kan geven. Zij zul len goed doen te bedenken, dat een onder zoek naar fatale verkeersongevallen in En geland o.a. uitwees, dat de helft van die ongelukken te wijten was aan fouten van voetgangers en dat zelfs in 4 van de 5 ge vallen de voetgangers door onnadenkend heid, onverschilligheid of onbezonnenheid aan eigen ongeluk schuld hadden. Ouders en opvoeders hebben een dure ■plicht de jeugd voor het wegverkeer voor te ■bereiden en op te voeden. En alle wegge bruikers hebben de moreele verplichting ouden van dagen en hulpbehoevenden, waar mogelijk en noodig in het verkeer bijstand te verleen en. Zonder dat allen, zonder één uitzonde ring, meehelpen zal het niet mogelijk zijn, de verkeersongevallencijfers in ons land van meer dan 800 dooden per jaar en 17 maal zooveel gewonden tot geringere pro porties terug te brengen. HANS GEIER TE BERN VERONGELUKT Tijdens de training voor den Groote Prijs van Zwitserland, in het Bremgarten- wald is Vrijdag een ernstig ongeluk ge schied, waarvan de bekende Duitsche Mer- cedes-Benz-rijder, Hans Geier het slacht offer werd. Met een vaart van 200 K.M. begon de wagen te slingeren, vloog tegen een boom en werd volkomen vernield. Geier werd uit den wagen geslingerd en kwam tus schen twee rijen wagens terecht. Ofschoon men het ergste vreesde, wees het eerste ge neeskundig onderzoek uit dat Geier geluk kig geen levensgevaarlijke verwondingen opgeloopen had. Er zal een nader röntge- nologisoh onderzoek worden ingesteld. Hans Geièr was voor de race door de fa briek als reserve gekozen. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 181. Aan de kust stond een meneer met een tropenhelm op die het vaartuig met vreemde last zag naderen. „Wel heb ik van mijn leven", riep de man uit. Dat zal ik eens gauw aan den resident gaan vertellen. 182. „Ziezoo", zei Piet Prikkel, toen het vlot geland was. „Ik denk dat we in Amerika zijn. Ze waren echter in Ne- derlandsch-Indië. Piet maakte dezelfde vergissing als Co lumbus eens gedaan had. Alleen dacht die dat hij in Indië was aangekomen en het was toen Amerika geweest.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12