VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 Urr DE OMGEVING HILLEGOM. De a-s. Feesten. In Hotel Sistermans is een vergadering van afgevaardigden ge houden uit diverse vereenigingen ter be spreking van de plannen. De vergadering werd gepresideerd door den heer C. J. Bak ker, voorzitter van V.V.V. Op verzoek van de vergadering nam het geheele bestuur van V.V.V. zitting in het Coimité. Voorloopig werden de feestdagen gesteld op 24 en 25 September. Het Comité draagt den naam: „Comité tot viering van Nationale Feestdagen te Hillegom". Ge dacht wordt aan kinderspelen. Volksspelen enz. Het feest zal besheiden zijn in verband tmet de tijdsomstandigheden en gehouden worden op een niet te groot besloten ter rein. Gedacht wordt aan het voorste ter rein van Hillinen. Tot voorzitter werd ge kozen de heer C. Bakker, tot secretaris de heer D. E. Nieuwenlhuis, tot penningmees ter de heer W. v. Zanten (Wilhelm). Spoe- die volgt een nieuwe vergadering. De voorzitter dankte voor de prettige be sprekingen en sloot de bijeenkomst. KATWIJK. Vertrokken: A. Vlieland naar Lei den; Jac. Ouwehand en echtgenoote naar Wassenaar; J. H. Brink naar Leiden; M. P. Kroes en gezin naar Amsterdam; G. Mark naar Leiden; A. Guyt naar Den Haag; J. L. T. Osterman naar Voorschoten; E. A. J. Rutten naar Sittard; J. M. F. Timmermans naar Megen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De afgeloopen week was er geen om de tuinders in een prettige stemming te brengen. Integendeel. Het was eerder een week van teleurstellingen. Het was de week dat een gedeelte der lande rijen de helft der pacht moest worden be taald, de pacht, die er bij verschillenden ndet was, die er wegens te geringe op brengst ook niet zijn kon. Want juist van die landerijen waar de pacht van betaald moest worden zijn de producten geoogst die een onvoldoende, soms slechte op brengst gaven. Het product waar den laat- sten tijd wel geld van in het l^adje kwam, de bloemkool komt voor bijna de volle 100 pet. van landerijen buiten* Katwijk, waar in het algemeen op voordeeliger voorwaarden gepacht kan worden en waar de grond voor de speciaal Katwijksche producten nog versch is. Want een feit is het volgens des kundigen, dat teelgronden door steeds de zelfde producten te telen, z.g. oudbakken worden met tot slot onvoldoende gewassen, onvoldoende slechte uitkomsten en onder gang van het bedrijf. De slechtste uit komsten gaf deze week wel de bospeen. Aanvankelijk werd nog voor de beste kwa liteit tot f5.per 100 bos betaald, doch iets mindere kwaliteit kon ook dan niet meer dan f2.50 a f3.opbrengen. Doch gedurende de laatste dagen brengt ook zelfs de eerste soort een slechte prijs op van f 2 3.10 per 100 bos, zoodat het begrijpelijk is, dat een groot gedeelte wat zeer goed is voor de consumptie, doordraaid, omreden het de minimumprijs van f2.per 100 bos niet kan halen. Woensdag was dit zelfs bijna 3400 bos, die aan de vernietiging moest worden prijsgegeven. Voor degenen die zich hieraan ergeren zij vermeld, dat de veilingen dagelijks, direct na de veiling, opgave moeten doen aan het Centraal Bu reau van de veilingen van de hoeveelheid doorgedraaide producten. Het Centraal Bu reau, afdeeling distributie, zorgt er voor, dat z.g. goedkoope groenten worden ver zonden naar die plaatsen, die hiervoor hun aanvrage hebben ingezonden, om deze dan voor lage prijs te verkoopen aan steuntrek- kenden. Doch ook deze aanvragen schijnen niet in evenredigheid te zijn van de mas sa's groenten die doordraaien, want het is hooge uitzondering als hier producten voor de distributie kunnen worden afgenomen. De hoeveelheid doorgedraaide groenten aan veilingen in en rond de steden schijnt ruim schoots voldoende te zijn om in de behoefte te voorzien. Behalve de 3400 bos draaide er tevens nog 340 K.G. peen door, plus een collectie sla. Peen per kist ging niet hoo- ger dan f0.20 tot f0.35. Minimumprijs is f 0.20. Ook met de aardappelen wil het niet vlotten. De prijs varieerd van f0.50 tot f 0.80 per kist van 25 K.G. en alleen extra partijtjes zijn het die van f 0.70 tot f 0.30 opbrengen. Drielingen gingen voor f 0.20 tot f 0.40. Sla komt niet meer in die groote kwantums zooals men dat enkele weken geleden aantrof. Hierdoor kan het grootste deel dan ook geplaatst worden en draaid slechts een klein kwantum door. Wat ver kocht wordt brengt van f 0.50 tot f 0.80 per 100 op. Pootuien gaan vlug; per 100 K.G. varieerde de prijs van f 1.90 tot f 2.30. Be ter ging het tot heden met de bloemkool, het product, zooals we reeds zeiden, dat van buiten Katwijk komt. Wel was er met de warme dagen in den loop dezer week een flinke verlaging der prijs, doch deze was toen nog voldoende. Daarvoor werd gere geld van f 16.50 tot f 22.40 voor 1ste soort betaald, een prijs die zich alleen bij onvol- doened aanvoer kon handhaven. Toen het kwantum flink toenam werd dit van f 10.30 tot f 14.40 per 100. De 2de soort liep van f 8.70 a f 12.50 naar f 23.60. De gewassen late bloemkool stonden niet best. De zware regenbuien hebben hierin wel eenige ver andering ten goeed gebracht. Óok voor de napeen kwam het zeer gelegen hoewel ge vreesd wordt of het voor verschillende per- ceelen al niet te laat zal zijn geweest. Een mooie nazomer zal aan de uitkomst nog veel kunnen bijdragen. LISSE. Geboren: Hendrika Elisabeth, d. v. J. C. van Ruiten en H. Koelewijn. Thomas, z. v. Th. Visser en M. M. Meijer. Ondertrouwd: Johannes Pieter Christiaan ten Wolde, 22 jaar, te Mijdrecht met Froukje Eisenga, 21 jaar, te Lisse. Cornelis Laurens Langeveld, 25 jaar te Hil legom met Theodora Laurentia Grimber gen, 25 jaar, te Lisse. Hendricus van der Zon, 33 jaar, met Maria Johanna Mens, 26 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd: A. A. van Zeist met M. C. Arrachart, beiden te Lisse. Overleden: Maria Cornelia Terwogt, 87 jaar, wed. van J. P. Voogt. Cornelis Schoorl, 92 jaar, wed. van H. van Ruiten. G e v e s t i g d: A. H. Burggraaf uit Heem stede; M. van der Wilden uit Noordwijk; J. Rietmulder uit Vleuten; H. Veldman uit Warmond; P. van Tunen uit Beverwijk; E. de Kwaasteniet uit Sassenhekn; W. J. J. Imming uit Alkmaar. Vertrokken: A. C. Schönhage en ge zin naar Hillegom; W. Th. van der Reep naar Bennebroek; H. B. W. Romijn naar Alkmaar; P. Sneekes naar Laren; H. F. C. Ruijs naar Oudenbosch. NOORDWIJK. HET UITBREIDINGSPLAN VAN DE BAAN. Geen herstemming in den gemeenteraad. Zooals bekend is hebben in de laatste raadsvergadering de stemmen gestaakt over het voorstel van Burgemeester en Wethouders om het uitbreidingsplan defi nitief vast te stellen. Deze vergadering werd gehouden op 31 Juli terwijl volgens de Woningwet de Rapd zijn beslissing moest nemen voor 1 Augustus. Dit laatste is weer niet mogelijk daar de Gemeentewet be paalt, dat bij staking van stemmen het nemen van een besluit tot een volgende vergadering wordt uitgesteld. De voorzitter heeft in genoemde raadsvergadering mede gedeeld, dat nader zou worden onderzocht hoe of deze puzzle het best kon worden opgelost. Naar wij vernemen zijn Burge meester en Wethouders niet voornemens over het uitbreidingsplan den Raad nog te laten stemmen, zoodat kan worden aange nomen dat het uitbreidingsplan, dat zoo veel pennen en tongen in beroering heeft gebracht, practisch van de baan is. Gemeenteraad. Naar wij vernemen zal de Raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen komen op Donderdag 29 Augustus, n.m. 2 uur. Verkiezingskwestie afgedaan. Naar wij vernemen is de heer M. Gooi bij Gedepu teerde Staten in beroep gekomen van het raadsbesluit waarbij als gevolg van het on derzoek der geloofsbrieven de heer G. Vo gelaar als lid van den Raad was toegela ten, hoewel de heer Gooi daartegen be zwaren had ingebracht. Eveneens had de Raad afwijzend beschikt op een verzoek van den heer Gooi een nieuwe opneming van stembiljetten te gelasten. Thans hebben Gedeputeerde Staten den heel Gooi bericht, dat dit College geen ter men aanwezig acht ambtshalve uitspraak te doen inzake deze aangelegenheid, zoo dat de heer Vogelaar thans definitief is toe gelaten tot lid van den Raad. Personalia. Naar wij vernemen heeft de heer J. Banc aan Burgemeester en Wet houders ontslag gevraagd als deurwaar der der gemeentelijke belastingen. Groenten voor werkloozen. Naar wij vernemen is de verstrekking van goedkoope groenten van gemeentewege aan de werk loozen voorloopig stop gezet, omdat de om zet daarvan de laatste weken zoo gering was. NOORD WIJKERHOUT. De werkloosheid. Sinds de vorige op gaaf van 2 maanden geleden is er wat be treft de werkloosheid eenigszins wijziging gekomen. Een honderdtal personen zijn in gevolge de regeling, waarbij aan de werk gevers een toeslag verleend wordt, aan het werk gesteld. Momenteel staan dientenge volge als zijnde geheel werkloos ingeschre ven 150 personen, voor het allergrootste ge deelte bloemistarbeiders. SASSENHEIM. Zwemdiploma. Voor het diploma A zijn geslaagd de dames: Ch. D. M. Busch- man Lisse; M. L. de Haas, idem; J. v. Diest, idem; A. M. Bats, idem; J. v. Stijn, idem; M. G. v. Diest, Sassenheim; A. N. v. Zon neveld, idem en de volgende heeren: Th. P. Pijnenburg, Noordwijkei*hout; F. Kersten, idem; B. Revet, Lisse; Adr. v. Breda, Sas senheim; G. v. d. Meer, ideiq; W. Colijn, idem. Diploma B, heeren: Th. v. Stijn, Lisse. Geboren: Kristina Magdalena, d. van W. van Zonneveld en A. E. M. Gren Wilhelmus Martinus Maria, z. van H. J. van der Laan en M. J. van Hage. Gevestigd: J. Terra van Waalwijk C. P. W. Blom van Oudenbosch F. Swart en gezin van Wijk aan Zee W. van Eijl van Voorschoten A. M. van Eijl van Voorschoten M. P. A. Caspers van Haar lem G. N. Vonk en gezin van Voorhout C. J. Hoogeveen geb. van der Linden van Noordwijk Th. A. A. van der Voort, van Voorhout. Vertrokken: J. P. A. Uphoff naar Hillegom J. J. W. Noordermeer naar Warmond. WASSENAAR. Oranje-Feesten. Voor de feesten ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin welke alhier worden gehouden I op Woensdag 4 en Donderdag 5 September Ias. is door het bestuur van de Koningin Wilhelmina-Vereeniging in samenwerking met het bestuur der Christ. O ran je ver een i- ging het navolgende programma opgesteld: Woensdag 4 September: Des morgens re ÖE LEIDSCHE COURANT 9 veille en koraalmuziek op het Dorpsplein. Daarna wordt een optocht geformeerd van de leerlingen van alle lagere scholen. In twee gebouwen wordt voor de lagere klasse een poppenkastvertooning en een voorstel ling van een goochelaar gegeven, waarbij de kinderen worden getracteerd, terwijl de kinderen der hoogere klassen zich op het feestterrein kunnen vermaken. Des middags vinden kinderspelen plaats en des avonds wordt een concert op het Dorpsplein gegeven en een gondelvaart ge houden door de Zijlwatering. Op Donderdag 5 September worden des morgens verschillende volksspelen gege ven op het feestterrein van de Jonkerlaan, terwijl tegelijkertijd demonstraties worden gegeven door de boogschuttersvereeniging „De Jonge Germanen" op het feestterrein en door de Wassenaarsche Reddingsbrigade in de Zijl watering. Des middags vinden uitgebreide wedstrij den plaats op de lanen in de omgeving van het Burohtplein, bestaande in ringsteken te paard, op motorfietsen en rijiwelen, terwijl diverse behendigheidswedstrijden zijn uit geschreven. Na afloop van deze wedstrijden wordt op het feestterrein gedemonstreerd door de le den der landelijke rijvereeniging en door de Gymnastiekvereeniging „Willen is Kun nen". Des avonds wordt door „Excelsior" ge concerteerd op het Dorpsplein, terwijl de feestdagen met een schitterend vuurwerk worden besloten. Op het feestterrein zullen diverse verma kelijkheden verrijzen zooals Cake Walk, Auto scooter, draaimolens, hippidrome, werptenten enz. Geboren: Cornelis Theodorus, z. van L. J. van der Krogt en A. A. Hillebrand Adrianus Cornelis, z. van W. T. van Steijn en A. de Groot Wilhelmus Cornelis, z. van W. Bred erode en E. T. Wildenberg Johanna Alida, d. van P. J. Vermeulen en A. van Berkesteijn Gradus Joannes Hen- ricus, z. van B. A. Kennedie en A. H. W. Knijnenburg. Ondertrouwd: M. Lens en E. Ma thol A. J. Hendriks en A. E. C. Langer- horst W. J. Beukers en J. E. Geleerd D. van Vliet en J. E. Middendorp C. J. van Weerden en T. H. Visser. Gehuwd: C. H. de Haas en C. Fallaux J. C. M. van Noord en A. E. Altorf. Overleden: A. J. van der Kwartel, 40 j., echtgenoote van J. Noord over A. Pors 72 j., echtgenoote van J. Korendijk A. C. Beijer 73 j., echtgenoot van M. J. van Rheenen. Gevestigd: F. A. Bonté en vr. van 'sGravenhage C. M. W. Oudshoorn geb. Brakel van Leiden C. P. de Bruijn en gezin van 's Gravenhage A. Jochems geb. van de Bunt van Deventer C. van Egmond van Voorschoten J. Franse van Rotterdam W. Gostinski van Duitsch- land B. Hahn van Leiden C. H. Hane- graaff van Leiden C. H. Hendrikx van Venlo L. W. Hermanides van Haarlem M. Jansen van Rotterdam H. A de Jong en vr. van Den Haag L. J. Koreneef en gezin van Voorburg K. Lechner van Rotterdam G. O. Meisel van Den Haag F. W. Th. Menning van Soest G. W. Morssink van Rotterdam I. Müller van Den Haag E. Noga van Den Haag J. C. J. Pameijer van Alkmaar P. Pfinksten van Den Haag B. v. d. Volk geb. Pruys v. d. Hoeven van Duitschland J. Rieken van den Haag E. Rieser van Oostenrijk S. Skicki van Den Haag J. Toolens van Den Haag J. Visser van Hillegersberg V. H. A. van der Voort en gezin van Heem stede M. G. van Vreumingen van Den Haag H. Wegerhoff van 's Gravenhage T. Zawadiel van 's Gravenhage T. Zoglauer (Ova) vaq, Tsjecho Slowakije. Vertrokken: D. van Putten naar Den Haag J. M. van Tweel naar Den Haag W. S. Beukers-Loos naar Groningen V. Freilein naar Hamborn, Duitschland Th. P. Jansen naar Soerabaia N. O. I. J. K. Kalkman en gezin naar Voorburg F. M. Pottier Duld, naar Oostenrijk J. v. d. Arend, naar Den Haag G. V. van der Meché naar Heerenveen A. Ahle naar Duitschland A. B. Homey naar Duitsch land. Th. M. Homan naar Noordwijk Th. Huttler naar Den Haag M. Engler naar Zwitserland H. Arends naar Duitschland E. C. Kenniphaas naar Baarn Wed. A. Nering Bögel, naar Den Haag L. C. van Es-Reeser en kinderen naar 's Gravenhage J. M. Juncker Jr. naar Apeldoorn Chapman geb. Stay naar 's Gravenhage L. Q. G. Hink naar 's Gravenhage M. H. Bloemendal naar Voorburg A. Kerling naar Den Haag Th. J. van Waveren naar Rijswijk Z.-H. C. van Steijn en vrouw naar Den Haag H. G. Ruhaak naar Leiden J. K. Vuijk en gezin naar 's Gravenhage J. W. Snoep naar Benthuizen G. J. Schriever naar Nijmegen J. H. Kats en gezin naar Ba tavia N. O. I. ZOETERMEER. Paardenmarkt. Woensdag 21 dezer had de jaarlijksche paardenmarkt plaats. Aangevoerd werden 94 paarden en hitten en 53 veulens. De markt kenmerkte zich door een levendige drukte. De aanvoer was grooter dan voorgaande jaren, zoo ook de belangstelling. De handel was evenwel stroef. Voor werkpaarden werden besteed 150300; jonge paarden 160225; hit ten 80120; veulens 60120. Voor luxe dieren waren de prijzen hooger. Geboren: Gerrit Albertus, z. van C. de Kooter en W. de Bruin Leonardus Johannes, z. van P. Th. Hoogduin en A. van Velde. Ondertrouwd: A. van dei' Spek 25 j. en Sj. Pars 21 j., beiden wonende te Zoe- termeer, Ch. J. de Jong 30 j. en J. E. Friggen 32 j., beiden wonende te Zoeter- meer. Overleden: A. Jongeruis 35 j., wonen de te Zoetermeer. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Spoilt in dienst van de Missie. De R.K. S.V. Alph. Boys benevens de R.K. Harmo nie-Vereeniging „Leo XHI" gaan op tour- nooi. Zondag 1 September zullen de Boys in Vleuten een wedstrijd spelen tegen P. V.C. aldaar, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan de Missie. De Harmo nie zal tijdens den wedstrijd hare mede werking verleenen. Supporters, die den tocht mede willen maken, kunnen zich tot uiterlijk Dinsdag daartoe melden bij de heeren H. Tuinenburg en W. v. d. Louw. De prijs bedraagt 85 ets., terwijl het ver trek is vastgesteld op 3 uur. Concert Een concert met populaire en nationale klanken, te geven door de Christelijke muziekvereeniging „Arti et Re- ligioni" bij gunstige weersgesteldheid, zal plaats hebben op Dinsdag 27 Augustus a.s. des avonds 8 uur in de tent aan de Sta tionstraat. Ingekomen: Elisabeth Besmer ge huwd met C. van Heiningen, van Ter Aar. Daniël de Wit, van Woubrugge. Vertrokken: Jan C. Tjaberings en gezin naar Leiden. Fredik J. Hulsber gen, naar GorseL Lucas W. van der Meij en gezin, naar Reeuwijk. Hendri ka C. van Diggele, naar Heemstede. Alida B. Ruting, naar Bodegraven. PBijna van den Aker, naar Kethel. Mat- theus de Kleijn, naar Haarlemmermeer. Johanna M. Tuinenburg, naar Amster dam. Rijk G. van Varik, naar LiAscho- ten. Adriana M. van Nieukerken, naar Amsterdam. Grietje de Bruin, naar Leiden. Gerarda J. H. Bos, naar Haar lem. Wed. P. C. Groenescheij, naar Gou da. Klaas A. de Bruin, naar Zwammer- dam. Roelof Hollander, naar Emmen. Geboren: Teunis z: van Jan Gijsbert van Breda en Pieternella Molenaar. Ja cob z. van Bouwe van Wijk en Wilhelmina Cornelia Spreij. Dirk z. van Jan Verheij en Gijsje van der Ham. Willem Nioolaas z. van Cornelis Verkerk en Catharina An na Nieuwerf. Jacoba Wilhelmina d. van Jan Tolk en Wijntje Cornelia den Boer. Grietje d. van Folkert Smit en Maria Dik, wonende te Assen. Jacobus Dirk z. van Simon Schellingerhout en Neeltje Geertje van Santen. Catharina Egbei dina d. van Eeltje Kruisings en Aleida Ste- renborg. ZOETERWOUDE Crisis-comité. Gistermorgen vergader de het Crisiscomité ten gemeentehuize al hier onder voorzitterschap van den burge meester. In bespreking kwam een schrij ven van den minister van Binnenlandsche Zaken betreffende de opheffing van het Nationaal Crisiscomité, waarbij werd ver zocht te willen mededeelen of in verband met die opheffing ook het plaatselijk co mité A. zal verdwijnen, dan wel op welke wijze men zal trachten in den nood te voorzien. Na eenige bespreking werd be sloten het A-comité niet op te heffen, doch te trachten om met eigen middelen verder te werken. Verder werd besloten ook dit jaar wederom deel te nemen aan de bij- zondere inzameling voor het Nationaal Crisis-comité, waarvoor in de week van 2 tot en met 9 October a.s. een bloempje te koop zalworden aangeboden. Van de opbrengst moet 10 pet. worden afgestaan aan het Nationaal Crisis-comité, terwijl de rest ten bate van het plaatselijk Comité komt. Naar aanleiding van een verzoek van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds om een bedrag van 10 ct. per inwoner bij te dra gen in het stichtingskapitaal van dat fonds werd besloten daartoe niet over te gaan. Tenslotte werden diverse aanvragen om steun behandeld,, waarvan er in totaal 3 werden afgewezen en 28 geheel of gedeel telijk werden ingewilligd. Gunning. Het vernieuwen van de brug by van der Salm in de Zuidbuurt voor rekening der gemeente is, na gehou den aanbesteding, gegund aan den laag- sten inschrijver L. Bosman alhier voor de som van ƒ832.50, terwijl de vernieuwing van bruggendekken eveneens aan den laagsten inschrijver, Chr. Kluijters, is ge gund voor de som van 197.50. ZOETERWOUDE (H. D.) Uitvaart en begrafenis G. Heemskerk. Gisteren had onder groote bèlangstelling van de zijde der parochianen de uitvaart en begrafenis plaats van den heer G. Heemskerk, oud-Senior der St. Josephs-Ge- zellen-Ver. Zoeterwpude II. Reeds Woensdag, toen door de piëteits volle zorgen van den Zeereerw. heer Pas toor I. Meijer en Kap. Krom, het stoffelijk overschot naar de parochiekerk „Meerburg" wei'd vervoerd, was de belangstelling over weldigend. Een achttal Gezellen droeg het stoffelijk overschot van him gestorven ka meraad naar het kerkgebouw, terwijl de klokken hun droeve tonen in het avonduur deden weerklinken over de wijde, stille omtrek. Gistermorgen te negen uur had de Uit vaart plaats. Een groote schare geloovigen, alsmede vele St. Josephs-Gezellen, zoowel uit Leiden als Zoeterwoude, woonde deze plechtigheid bij, terwijl op het priesterkoor had plaats genomen den Zeereerw. heer Rector Westgeest van het Gesticht „De Goe de Herder". De H. Mis van Requiem werd opgedragen door Pastoor Meijer, waarbij een versterkt zangkoor de liturgische ge zangen uitvoerde. Na de H. Mis werd de absoute verricht door Pastoor Meijer, waarna wederom acht Gezellen hun gestoven vriend naar het kerkhof droegen. Ook hier was de belang stelling zeer groot. Nadat Pastoor Meijer de beaarding had verricht, werd een ge zamenlijk gebed gestort voor de zielerust van den zoo jong gestorven en door velen geachten ex-Senior. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. rWEEDE BLAD. - PAG. 7 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Aug. Vee. Aanvoer: 458 run deren, 249 kalveren, 1158 schapen, 1076 var kens. 7 paarden, 1 veulen, 6 bokken of gei ten. Prijzen: 45 stieren f 60200, schoon aan de haak 3039 cent, handel stug, 156 kalf- en melkkoeien f 70180, handel traag 73 varekoeien f 75125 handel stug, 184 vette ossen f 90185, schoon aan de haak 2848 cent handel stug, 60 graskalveren f 1535, handel stug; 70 vette kalveren f 20 65 schoon aan de haak 3266 cent handel traag; 114 nuchtere kalveren f 48 handel matig; 150 vette schapen f 1117„ 508 wei- deschapen f 712 en 500 vette lammeren f 711, handel stug; 502 mestvarkens f 16 27, handel zeer matig; 542 biggen f 1014. Kaas. Aangevoerd 93 partijen, w.o. 71 partijen Goudsche en 22 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 1821, 2e soort f 1617, le soort Leidsche kaas f 1821, en 2e soort f 1517 Handel voor Goudsche en Leidsche kaas vlug. ALKMAAR, 23 Aug. Kaas. Aangevoerd 62 stapels, zijnde 135.000 kg. Prijzen: Fa- briekskaas 17, Fabriekskaas 15, Boeren kaas commissie f 16 per 50 kg. Handel goed. DELFT, 22 Aug. Boter f 1.47K—1.55, per kg., aanvoer 35 achtste en 8 zestiende wegende samen 780 kg. Handel kalm. Vee Aanvoer 8 paarden, 135 runderen, 87 nuchtere kalveren, 426 magere varkens, 897 biggen en 22 geiten of bokken. Prijzen: paarden f 50160, kalf koeien f 80180, varekoeien f 60130, nuchtere kalveren f 412, magere varkens f 1640, biggen f 817, geiten of bokken f 36, alles per stuk, rundvleesch 304048 cent per kg. TER AAR, 22 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 4044 cent, Princesseboonen 40 cent, witte pronkers 2026 cent, bloem kool 1.5 cent, dubbele stamboonen 40 cent, spekboonen 40 cent, Augurken: fijn f 2.90, fijn I f 2.202.40, fijnbasterd f 1.301.40, basterd 8085 cent, grof A f 1.08, grof 1 80 cent, stippel 29 cent. ROELOFARENDSVEEN, 22 Aug. Groen- tenveiling. Meloenen 313 cent per stuk, bloemkool 2 cent per stuk, sla f 0.501.60 per 100 krop, snijboonen 4048 cent, prin- seboonen 4048 cent, dubb. stam 40 cent per 10 kg., fijn f 1.502.70, fijnbasterd f 0.801.00, basterd 60 cent, grof 8085 cent, bommen 25 cent en gedeeltelijk door gedraaid, stippel 2526 cent, per 25 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 22 Aug. Groenten- veiling. Aardappelen per kist van 25 kg.: groote 5075 cent, drielingen 2540 cent, Peen per 100 bos f 2.003.40, sla per 100 5075 cent, uien per 100 kg. f 1.902.10, kroten per 100 bos f 1.10-1.40. NORDWIJKERHOUT, 22 Aug. Veiling „De Eendracht". Boonen: dubb. 4047 cent, snijboonen 4060 cent, E. z. dr. 4055 cent E. m. dr. 4060 cent, tuinboonen 2085 cent. Aanvoer 4700 zak. ZOETERMEER, 21 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Prijzen: kippen eieren f 3.104.15 en eenden f 2.90 per 100 stuks. NIEUWKOOP, 22 Aug. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aangevoerd 3490 eieren. Prijzen: f 2.803.20 per 100 stuks. DEN HAAG, 22 Aug. Haagsche Veiling. Frambozen 14—16 cent, moerbeien 68 cent, pruimen: dubbele witte le 1014 cent, 2e 57 cent, Enkele Witte 811 cent; Eld. Blauwe 36 cent, Reine Victoria le 813 cent, 2e 37 cent, wijnpruim 1114 cent, perzikpruim 815 scent, Belle de Louvain le 814 cent, 2e 47 cent, Reint Claude verte 1419 cena, idem d'Ouillens 614 cent, idem d'Altran 1214 cent, Was- hingtons 1116 sent; Pond Seedling 710 cent, Boerewit 814 cent. Appelen: Trans- par. de Croncel 58 cent, Early Victoria 39 cent, Zigeunerinnen extra 3035 cent, le 2126 cent, 2e 1014 cent, Fransche Paradijsappel 57 cent, Keswich 58 ct., Peren: N.H. Suikerperen 23.5 cent, Claps Favorite le 813 cent, 2e 36 cent, Beur- ré de Merode 24 cent, Dr. Julius Guyot 3 8 cent, Bon Chrétien William 35 cent, Diamantpeer f 1.603.00, Fransche wijn peer 47 cent, heerenpeer f 1.104.00, Triumph de Vienne 1013 cent. Alle prij zen per kg. BOSKOOP, 22 Apg. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 49 cent, Marcel Royer 612 cent, Hadley 1220 cent, Claudius Pernet 913 cent, Columbia 613 cent, Butterfly 814 cent, Mac Keiler 6—10 cent, Wilh. Kordes 816 cent, Rosalandia 613 cent, Florex 9;18 cent, Phoebe 1528 cent, Wendland 1525 cent, Steward 1220 cent, Edith Helen 15—26 cent, Aug. Noack 10—16 cent, Else Poulsen 1224 cent, Gloria Mundi 20 34 cent, Kraus 25 cent, Ellen Poulsen 10 18 cent, Ingar Ohlsen 10—18 cent, Ingar Ohlson 1220 cent, E, G. Hill 1524 cent, Hoover 10—15 cent, Str. van Nes 12—20 cent, Chrysanten, grootbloemig 6080 cent, idem tros 30—50 cent, Dahlia's 610 cent. Witte Lelies 2540 cent, Roode Lelies 20 35 cent, Gerbera 24 cent, Clematis Duran- di 1528 cent, Clematis Prins Hendrik 90 110 cent, Clematie The President 3040 cent, Gladiolen 24 cent, Tritoma 6—12 cent, Ligustrum 1015 cent. VTNKEVEEN, 21 Aug. Groenten. Sper- cieboonen 47 ct. per K.G., Snijboonen 4 6 ct., Pronkboonen 23 ct, Spekboonen 4 ct., Stamspercieboonen 46 ct., Toma ten 14 ct. per pond Komkommers (gele) 12 ct. per stuk, Bloemkool 220 ct. Augurken fijn 810, fijn basterd 46 ct., basterd 12 ct., grof 12 ct. per K.G. Kropsla 515 ct. per 10 krop. Rabarber 24 ct. per bos, Spinazie 68 ct. per kg., Postelein 24 ct. lBeekselrjj 47 ct. per stuk, Peen 25 ct. per bos, Meloenen 12 22 ct. per stuk. HOOFDDORP, 22 Apg. Granen en zaden. Per 100 kg.: rogge f 6.206.40, Ch. Gerst f 4.154.40, Wintergerst f 4.004.40, Haver f 5.506.20, Groene Erwten f 7.508.25, Vale Erwten f 1315, Gele Mosterd f 14 15, Kanariezaal f 7.007.50, Karwijzaad f 17.5018.00. Blauwmaanzaad f 14.5015,

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7