RADIO-PROGRAMMA'S H VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935 DE LELDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN f TWEE JONGENS OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond te ruim zeven uur is op den Grintweg, tusschen Hillegersberg en Berg- sche Hoek een ongeveer 14-jarige jongen, die achterop een vrachtauto meereed, van de auto gevallen en onder de wielen te recht gekomen. Hij bekwam een schedel breuk en was op slag dood. Tot op hef oogenblik is het niet bekend, wie de knaap is. Op de auto bevond zich een koffertje, waarin diverse voetbalbe- noodigdheden. De gemeentelijke veld wachter van Bergsche Hoek confronteerde reeds ter plaatse diverse voetballers uit den omtrek, echter zonder succes. Waarschijn lijk komt de jongen niet uit Hillegersberg. Toen gistermiddag het 9-jarig zoon tje van den heer Mooren uit Horn onver wachts den grooten weg van Roermond naar Heythuysen nabij zijn woning wilde oversteken, werd hij door een passeeren- de auto, bestuurd door den heer H. uit Blerick aangereden en op slag gedood. Het rijwiel werd totaal vernield. Den bestuur der die nog uit alle macht geremd heeft, treft geen schuld. De auto is na het poli tioneel onderzoek weer vrijgegeven. JONGEN UIT EEN AUTO GEVALLEN. Tragisch slot van een vacantie-tochtje. Woensdagnacht keerde de heer Belgaars, gemeente-ontvanger te Ginneken, met zijn familie van een auto-tochtje naar België terug. Met den chauffeur mede zaten in den auto 10 personen, waaronder wel eeni- ge kinderen. Ter hoogte van de Krabbe- bosschen onder Rijsbergen is een portier van den uato opengesprongen, waardoor het 8-jarig zoontje van den heer B. uit den auto viel. Hoewel de toestand zich aan vankelijk niet ernstig aan liet zien, werd de jongen ter observatie in het ziekenhuis te Ginneken opgenomen. Daar is hij gis teren aan de gevolgen van den val over leden. „N. R. Crt." ERNSTIG MOTORONGELUK OP DE BETONWEG AMSTERDAM—VELSEN. Gisteravond heeft op den nieuwen be tonweg AmsterdamVelsen, -ter hoogte van het Zijkanaal F. onder de gemeente Haarlemmerliede een ernstig motoronge luk plaats gehad. In de richting Amsterdam reed de mo torrijder P. K. uit Amsterdam met als duopassagiere, zijn verloofde, de 17-jarige mej. E. H. eveneens uiit Amsterdam afkom stig. Van den tegenovergestelden kant kwam plotseling een met paard bespannen boerenkar, welke door stuurloosheid dwars over den weg slingerde, tengevolge waar van de motorrijder werd aangereden. Deze kwam op den betonnen weg terecht. De duorijdster bleek er erg aan toe te zijn, zij had waarschijnlijk een ernstige hersen schudding bekomen. Hoewel onmiddellijk van alle kanten hulp verscheen, duurde bet nog wel een half uur eer een zieken auto en geneeskundige hulp uit Umuiden verscheen. Zoowel de motorijder als de duorijdster zijn naar Amsterdam vervoerd, waar zij in het Binnen Gasthuis zijn opge nomen. De motorrijder bleek niet zulke ernstige verwondingen bekomen te hebben. De gemeente-politie van Halfweg die ter plaatse aanwezig was, stelde een onderzoek in, en zocht naar den bestuurder van den boerenwagen die na het ongeval direct doorgereden was, zonder zijn adres op te geven. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De veldwachter uit Ommen, die Woens dag toen hij op zijn motorrijwiel bij de Hembrug door twee wielrijders werd aan gereden, met een schedelfractuur naar het Wilhelminagasthuis werd vervoerd, is aan de bekomen verwondingen overleden. CONSTERNATIE IN EEN AUTOBUS. Door het breken van een as. Gisteravond te acht uur is van een ge meentelijke autobus van lijn D, welke op de Weesper zijde bij den Omval te Amster dam reed, de as gebroken en door den bo dem geslagen. Hierdoor braken ook de remmen, zoodat de busbestuurder zijn wa gen moeilijk tot stilstand kon brengen. Het ongeval veroorzaakte onder de pas sagiers een paniek je. Een meisje sloeg in haar schrik met de hand door een der rui ten, waardoor zijn aan de pols bloedend verwond werd en zich in een der zieken huizen moest laten verbinden. Verdere in cidenten hadden niet plaats. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wagen door trein gegrepen. De voerman gewond. Gisteravond ongeveer kwart voor zeven is onder de gemeente Raamsdonk een boe renkar door den trein, komende uit de richting Lage Zwaluwe, gegrepen en over een afstand van circa 75 meter medege- sleurd. De voerman J. Broeders uit Raams donk, had den trein niet opgemerkt. Hij werd bij de botsing van de kar geslingerd en kwam langs de spoorbaan terecht, waar hij versuft bleef liggen. Hij bleek een ga pende hoofdwonde te hebben bekomen en werd per auto naar een geneesheer in Waspik overgebracht, die hem verbond. De paarden, die juist voor den trein den overweg waren gepasseerd, bekwamen wonder boven wonder geen letsel, doch de kar werd totaal vernield. De toestand van het slachtoffer, zoo vernemen wij, is niet levensgevaarlijk. Dezelfde trein ondervond een eindweegs verder opnieuw een kleine vertraging, doordat onder Waalwijk een vrachtauto door de gesloten spoorwegboomen was ge reden. De bestuurder slaagde er niet in zijn wagen tijdig terug te zetten, doch ge lukkig werd het obstakel door den machi nist bemerkt en in enkele minuten was met vereende krachten de weg weer vrij, Zonder verdere vertraging kwam de trein ten slotte in zijn plaats van bestemming DE ONTPLOFFING TE ENSCHEDE. Slachtoffer overleden. De arbeider H. Leeftink te Enschede, die bij de ontploffing van een zwavelzuurvat ernstig werd gewond, is gistermorgen vroeg overleden. Leeftink was gehuwd en had een dochtertje. TOEVALLIJDER VERDRONKEN. Gistermiddag is in den plas Klein Elf hoeven te Reeuwijk het lijk opgehaald van den 27-jarigen T. Lanfers uit de Verleng de IJssellaan te Gouda. De jongeman, die een toevallijder was, had zich met 'n kano op den plas begeven. Na eenigen tijd te hebben gevaren is hij vermoedelijk door een toeval getroffen, met de kano omge slagen en hoewel hij goed kon zwemmen, jammerlijk verdronken. De plaats, waar het lijk werd gevonden was ondiep. Er stond ongeveer 1 meter wa ter. ERNSTIGE VAL. Gistermiddag is de 18-jarige arbeider S. Baker werkzaam in een zeegraspakhuis te Zaandam, van de tweede verdieping geval len en bewusteloos opgenomen. De jongeman, die in het gemeente-zie kenhuis in bewusteloozen toestand was op genomen, was gisteravond nog niet bij kennis. Hij heeft waarschijnlijk een her senschudding bekomen. GROOTE BRAND TE BEESD. Vier boerenwoningen en een tuinders- woning afgebrand. Gisteravond heeft te Beesd een zware brand gewoed, waarbij 4 boerenwoningen, een tuinderswoning en vier hooibergen een prooi der vlammen zijn geworden. Te acht uur ontstond brand in de boer derij van den heer Th. Grenier, welke spoe dig oversloeg naar de boerderij van zijn broer. Even daarna vatte de nabijgelegen tuinderswoning van den heer J. Kroeze eveneens vuur en ten slotte raakte ook de boerderij van den heer H. van Beusichem in brand. Behalve de woningen verbrand den nog vier hooibergen en de bij de hui zen behoorende schuren. Daar en door de droogte zoo goed als geen water aanwezig was, kon de brand weer weinig uitrichten, zoodat ook aan bluschen niet viel te denken. Nader seint men aan de „Msbd.": Behalve de vier woningen, is nog een vijfde, die van den heer v. Beest afge brand. De behuizingen waren aaneenge- bouwd. De motorspuit van Beesd heeft nog een uur lang getracht, water op te pompen om het vuur te blusschen, maar moest ten slotte haar pogingen opgeven. Ook de mo torspuit van Geldermalsen moest werke loos blijven. VEENKOLONIALE BOERDERIJ IN DE ASCH GELEGD. Gisteravond omstreeks acht uur is brand ontstaan in de veenkoloniale boerderij van den landbouwer G. F. Wortelboer te Em mer Compascuum. De brandweer van het dorp en die uit Emmen waren spoedig ter plaatse, doch konden niet verhinderen, dat de geheele boerderij een prooi der vlammen werd. Slechts een aan den boerderij grenzend woongedeelte bleef behouden. De korenoogst ging mede in vlammen op. De oorzaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting. De schade wordt door verze kering gedekt. VEENBRAND BIJ ARCEN. Aan de LimburgsohdDuitsche grens is onder Arcen een veenbrand uitgebroken, welke reeds sedert enkele dagen onder den grond voortwoekert. Af en toe slaan de vlammen door de oppervlakte heen, om zich dan over de uitgestrekte dorre gras velden voort te planten. Meermalen breekt het vuur op enkele plaatsen tegelijk uit. Rijks- en gemeentepolitie houden door loopend wacht, in verband met het drei gende gevaar voor verder afgelegen bosch- perceelen. Arbeiders, werkzaam in de werkverschaffing, zijn naar de plaats van den brand gezonden tot het graven van diepe greppels. Daardoor hoopt men het vuur, dat onder den grond voortwoekerd, te stuiten. De schade is tot dusver niet groot. „Vad." NA OSS DE OMLIGGENDE GEMEENTEN. Thans arrestatie te Berchem. Nu de bende te Oss zoo langzamerhand achter slot en grendel zit gaat de politie over tot zuivering der omliggende gemeen ten. Reeds lang werd te Berchem aangifte gedaan van diefstallen van rijwielen. Hoe wel de marechaussee en gemeentepolitie van Berchem een onderzoek instelden, mocht het nooit gelukken de daders te vin den. Totdat men gisteren volodjende aan wijzing kreeg en tot arrestatie overging van C. v. d. A. uit Berchem. In hem meent men den dader te pakken te hebben van de ze diefstallen. Ook moet hij niet vreemd zijn aan kippendiefstallen en diefstallen van veldvruchten. Hij is in de marechaus see-kazerne te Oss ingesloten, maar blijft tot nu toe hardnekkig ontkennen. UITGEBROKEN INBREKERS. De inbrekers van Reeuwijk melden ach te Rotterdam. De daders van de inbraak in het club gebouw der Roei- en Zeilvereeniging „Gou- i da" te Reeuwijk, die in een cel aan de I Reeuwijksche brug waren ingesloten, zijn gisternacht ontvluaht, doordat een van hen de pin van het luikje in zijn celdeur ZATERDAG 24 AÜGUSTUS. Hilversum, 301 M. 8.00 Mor geinconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.30 Het KRO-orkest. 1.00 Gramofoon. 1.20 De KRO-boys. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoon. 3.00 Kinderuurtje. 4.00 Ooggetuige-verslag van het vertrek van den wielerwedstrijd te Eygelshoven. 4.20 Hakkie Davids en zijn revue-orkest. 3.30 Esperanto-nieuws, waarna revue- orkest. 6.00 Stand van de ronde van Eygelshoven. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht en gra mofoon. 7.15 A. M. Beyers over Eerste Hulp. 7.35 August de Laat. (Te 7.45 en 8.00 N ieuwsb erichten 8.15 K.R.O.-orkest (9.109.30 Gramo foon). 10.15 Gramofoonplaten op verzoek. (10.30 Berichten). 10.50 De KRO-boys. Hilversum 1875 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 1(^15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gram.pl. 12.30 De Notenkrakers. I.151.45 E. Walis en zyn orkest. 2.00 Causerie. 2.20 „Rigoletto", Verdi (gr.pl.). 3.20 Causerie. 3.40 Vervolg „Rigoletto". 4.40 Declamatie. 5.00 Orgelspel. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Harry Lewes Radio-Three. 6.50 Zang. 7.15 Vervolg trioconcert. 8.00 Nieuwberichten. 8.15 Avond Bonte Kunst. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Paviliion-Theaterorkest. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Northern-Orkest. 3.50 Mantovani's Tipica-orkest 5.35 Tango-band. 7.05 Zang. 7.20 Orkestconcert. 8.20 BBC-Symphonieorkest. M. m. v. Jo Vincent. 10.20 BBC-orkest. II.2012.20 Ambrose en zijn Embassy- Cluborkest. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 Orkestconoert, zang en declamatie. 11.1012.35 Dansmuziek. Rome, 421 M. 5.00 ,La Ghibellina", opera van Bianchi. K alundborg 1261 M. 12-202.20 Strijkensemble. 3.20 Zang. 3.40 Strijkensemble. 8.20 Henriques-programma. 9.00 „Leven in dezen tijd", van Kastner Nick. 10.55 Omroeporkest. 11.2512.35 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.40 Folkloristisch concert. 12.20 dito. 4.20 Vroolijk programma m. m. v. so listen, en strijkorkest. 7.20 Sextetconcert. 8.30 Uit München: Vroolijk programma 11.2012.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 522 M.: 12.20 Gram.pl. 12.512.20 Salonorkest en gram.pl. 4.20 Gram.pl. 5.20 Pianorecital en gram.pl. 6.35 Salonorkest en gram.pL 8.20 Radio-Symphonieorkest. 10.3012.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20—2.20 en 4.35 Gram.pL 5.20 Orgelconcert. 6.20 Gram.pL 6.50 Saxkwartet. 7.20 Gram.pL 8.20 Omroeporkest 9.20 Radiotooneel 9.35 Vervolg concert. 10.30 Slavisch orkestconcert. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.50 Sopraan en cello. 11.05 Weerbericht. 11.20 Zigeunermuziek uit Boedapest 12.201.15 Dansmuziek. Gemeentelijk Radiodistributiebedrij te Leiden, 3de Programma 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutscfhl.sender. 10.20 Keulen. 11.05 London Reg. 12.20 Keulen. 13.20 Brussel VI. 14.20 Deutschlsender. 15.20 Parys Radio of diversen. 16.20 Keulen. 18.20 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 20.20 Parijs Radio. 21.00 Rome. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich. 16.35 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 diversen. 19.20 Droitwich. 22.00 London Reg. wist terug te duwen. Hierna heeft hij met behulp van een ijzeren staaf, welke om woeld was met een deken, de grendels weg geschoven. Vervolgens kon hij gemakkelijk zijn lotgenoot bevrijden. Door een tuimel raam bereikten beiden den weg. De inbrekers, die ten slotte uitbrekers zijn geworden, hebben zich evenwel gis termorgen bij den Officier van Justitie te Rotterdam gemeld. DE DROOGTE-GEVOLGEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Geen weide meer en geen drinkwater voor het vee. Uit Axel wordt aan de „Tel." gemeld: Ten gevolge van de langdurige droogte biedt een landbouwstreek als Zeeuwsch- Vlaanderen thans een eigenaardig beeld. De anders groene dijken en weilanden lig gen geel en verdord, zoodat men geen on derscheid meer ziet tusschen het gras en het vlas dat er op gespreid ligt. Het vee tracht nog te halen wat er te halen is. Slechts langs den kant van de kreek en, waarin de waterstand niet al te laag is, ziet men hier en daar nog een groene strook. De waterputten zijn grootendeels uitgedroogd, zoodat men de grootste moei lijkheden ondervindt met de drinkwater voorziening voor het vee. Het water is bo vendien zeer slecht en bovenop met een groenachtige brij bedekt. Wel heeft het in de afgeloopen week een weinig geregend, doch dit heeft op den watervoorziening niet den minsten invloed gehad. Verschillende koolsoorten staan er slecht voor; op vele perceel en hebben luizen en ander ongedierte de vruchten aangetast. De opbrengst van appelen en peren uit de boomgaarden in deze streek valt echter mee. Er is weinig wind geweest, zoodat ook de z.g. „afval" tot een minimum be perkt is. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 30) Hij probeerde na een poosje dit onpret tige gevoel van zich af te zetten en gaf al zijn aandacht aan zijn werk. Verschei dene van de cliënten der bank, die hun za ken daar lieten behartigen, hadden Jackson al leeren kennen en hem instinctief sympa thiek gevonden en enkelen hadden er als vanzelfsprekend een gewoonte van ge maakt, even een praatje met hem te blij ven maken. Dat was heel aardig en vrien delijk, maar wel eens lastig, als anderen stonden te wachten. Jackson had echter gauw een tactvolle methode uitgevonden, om deze moeilijkheid op te lossen, door in dien het eenigszins mogelijk was, de vol gende persoon in de file in het gesprek te betrekken. En de directeur, die dit, toen hij eens zijn loket passeerde had opge merkt, had goedkeurend in zich zelf ge lachen. Maar hoe lastig het soms ook was, toch gaf 't Jackson het aangename gevoel, dat men hem graag mocht. En zoo kon hij af en toe zijn narigheid vergeten en zich met hart en ziel in zijn werk verdiepen. Maar toen de bank sloot en hij beginnen kon met zijn kas op te maken, kwam het ongemotiveerde maar daarom niet minder onaangename gevoel van niet heelemaal goed gehandeld te hebben, terug. Maar wat had hij dan moeten doen? Hij kon toch maar niet kalmweg vijfhonderd dollar van 't geld van de Bank aan Bob leenen, om dat deze in moeilijkheden was en toeval lig zijn persoonlijke vriend was? Dat ging toch niet! Een oogenblik stond hij stil, om na te gaan, of er ook een andere manier geweest was, om hem aan êt geld te helpen. Hij had bijvoorbeeld, wat hij aan waarde volle dingen had, kunnen verpanden, maar dan had hij ook niet meer dan hoogstens vijf en zeventig dollar bij elkaar kunnen brengen. Hij had misschien naar den pro curatiehouder kunnen gaan om voorschot op zijn salaris te vragen, maar dat zou hij toch niet gekregen hebben, met t' oog op het feit, dat hij zonder referenties was aan genomen. Het zou Bob geen goed gedaan hebben, alleen een heeleboel kwaad. Neen, hij had 't heusch niet kunnen doen en zoo ging hij zuchtend naar zijn boeken terug. Een tijd lang werkte hij hard door. Toen keek hij verward naar de stapels bankno ten naast zich en telde ze nog eens over. Neen, hij had goed geteld. Weer keek hij in zijn boek, telde na en lachte om zijn eigen slordigheid. Maar de glimlach ver stierf. De cijfers waren goed opgeteld en toch bleef er een verschil van vijfhonderd dollar! Met angstig gelaat en een gevoel, of er iets in hem verstijfde, telde Jackson voor de derde maal het geld naast zich over, re kende toen de getallen na. Een-oogenblik keek hij strak naar het boek, gooide toen zijn pen neer en greep met zijn handen de kanten van zijn schrijftafel beet. „Vijfhon derd dollars!" Hij werd* plotseling ijskoud en begon te beven. Toen legde hij langzaam het geld terug op de plaats, waar 't gelegen had, toen Bob er 's middags geweest was. Hij ging staan, waar Bob gestaan had en greep met zijn hand achter zich. Hij raakte da delijk de biljetten, zijn vingers sloten zich om een der pakjes. Hij trok de biljetten naar zich toe en liet ze in zijn zak glijden. Hoe eenvoudig! Vijfhonderd dollars! Pre cies het bedrag, waarom Bob gevraagd had! Niettemin rekende Jackson nog eens heel nauwkeurig alle transacties van dien dag na; alles was in orde! Ze klopten allemaal met zijn cijfers en zijn merkteekens En er was dien dag geen transactie geweest van dat bedrag. Na een oogenblik legde hij de banknoten naast zijn lesenaar, zette zich op zijn hoogen stoel en liet het gebogen hoofd op de handen rusten. Toen de rond dwarrelende gedachten wat geordend wa ren, leunde hij met een kalm, bleek ge zicht en vastberaden oogen achterover. Hij had het besluit, dat hn nemen moest, over dacht en wist dat het hu direct ten uitvoer moest worden gebracht. Er was geen schijn van twijfel, dat Bob het geld genomen had. Jackson kende zijn onverantwoordelijke luchthartigheid, zijn gemis aan begrip van de ernstige dingen van het leven. Tot nu toe had hij een fladderend, zor geloos bestaan gehad en nu hij voor 't eerst voor een werkelijke moeilijkheid had gestaan, had hij kalmweg de eerste, maar niet de beste gelegenheid aangegrepen, om uit zijn moeilijken toestand te geraken. En Jackson begreep heel goed, hoe ern stig de gevolgen voor Bob zouden zijn, als de diefstal uitkwam. Zelfs zijn vader zou hem mischien niet kunnen redden, want zoo iets kon niet geheim blijven en de bapkdirectie zou er geen genoegen mee nemen, als een dergelijke misdaad onge straft zou blijven. Maar er was misschien één uitweg. Bob zou het geld over twee dagen terugbren gen en de controle van de bankboekhou ding werd niet binnen vier dagen verwacht Maar aan den anderen kant vroeg de pro curatiehouder haast dagelijks om de boe ken, omdat hij de een of andere post moest nazien. Jackson zat een heelen tijd te peinzen, tot iedereen al naar huis was. Hij wist, dat Bob geen oogenblik er aan ge dacht had, dat zijn daad hem, Jackson, in moeilijkheden zou brengen. Hij had het geld daar zien liggen en het weggenomen, vetrouwdend, dat niemand er achter zou komen, en dat hij het zou kunnen terugge ven vóór het verlies ontdekt werd. Hoe dan ook, Bob had zich als een ware vriend ge dragen en hem aan zijn betrekking gehol pen en nu Bob in groote moeilijkheden was veel erger dan voor hij 't geld wegnam, voelde Jackson dat hij alles moest doen, om den jongen tegen de onvermijdelijke gevolgen van zijn ondoordachte daad te beschermen. Hij keek naar de nette bladen van zijn grootboek; er was geen vlekje in, maar nu zou er een komen. Toch was 't voor een goed doel en als 't nooit ontdekt werd, dan zou hij ten minste zijn schuld aan Bob heb ben afgedaan. Toen nam Jackson zijn pen, schreef een valsche post van vijfhonderd dollars in het grootboek, vloeide die af, legde toen de specie, de banknoten en zijn boeken in de safe en verliet de bank. Hij had de sche pen achter zich verbrand. Wat er ook mocht gebeuren, 't was nu te laat om terug te keeren. Toen Bob dien middag uit de bank ge komen was, met 't geld in zijn zak, was hij direct naar huis, naar zijn kamer gegaan. Hij was van plan de bankbiljetten in de enveloppe te doen en ze met een venijni- gen brief aan zijn schuldeischers te zen den. Als de valsohe spelers, die hem dien avond bedrogen en beroofd hadden, 'ooit zijn briefje gelezen zouden hebben, zou den ze in een hoonend gelach zijn uitge barsten. Maar ze zouden 't nooit ontvan gen. Want toen Bob aan zijn tafel zat, met 't geld voor zich, bijtend op zijn vulpen, overviel hem plotseling de gedachte: „Als 't geld eens vermist werd aan de bank, wie zou dan de schuld er van krijgen?" En hoe hij ook wikte en woog, er was maar een antwoord mogelijk. H ij zou geen kans loopen, geen mysterieuze vreemde zou de schuld krijgen, maar Jack! Toen de beteekenis tot zijn hersens door drong, sprong Bob op en begon heen en weer te loopen. Daarna liet hij zich weer in zijn stoel vallen, stopte de handen in zijn zakken, ging met zijn beenen recht voor zich uit zitten en begon, misschien voor 't eerst in zijn leven, ernstig en diep na te denken. Als 't gemerkt werd zou Jack de schuld krijgen, zijn baan verliezen en misschien nog gearresteerd worden, op den koop toe. Bob kreunde. Verdraaid, wat had hij ge daan? Hij was nog veel gemeener dan die kerels, die hem den vorigen avond te pak ken hadden gehad. Hoe had hij het ooit kunnen doen? Wat moest hij in vredes naam nu beginnen? Allereerst het geld te ruggeven! Waarom had hij dit alles voor uit niet overzien, maar dan, wat dan? Als zijn schuldeischers geen geld kregen, zou den ze naar zijn vader gaan, met zijn, Bob's schuldbekentenis. En dan had je de poppen aan het dansen! Ze zouden 's avonds de stad verlaten, hadden ze gezegd en had den hardnekkig geweigerd te wachten, tot hij zijn toelage krijgen zou. Een chèque uitschrijven voor zoo'n groot bedrag Zou zijn vader minstens even erg vinden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11