RADIO-PROGRAMMA'S HM DINSDAG 20 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. i WOENSDAG 21 AUGUSTUS. GEMENGDE BERICHTEN AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Hedenmiddag te omstreeks drie uur is op den Valkenburger weg te Heerlen, ter (hoogte van de boerderen „Geleenhof" de 35-jarige wielrijder L. door een vracht auto, bestuurd door B. uit Oud-Valkenburg, komende uit de richting Heerlen, aangere den en op slag gedood. Het slachtoffer woonde te Schandelèn en laat een vrouw en vier kinderen achter. De wagen is in be slag genomen. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Stak zonder uitkijken den weg over. Gisteravond omstreeks half elf is op den Nieuwen Rijksweg ter hoogte van het kruis punt Hilversumschen weg te Laren de wielrijder A. L. Dijkstra, wonende Johan Gerardtsweg te Hilversum, aangereden door een auto, die bestuurd werd door den heer J. S. uit Zuilen. De wielrijder, die zonder licht op den Hilversumschen weg reed in de richting Hilversum stak zonder uit te kijken den rijksweg over, terwijl op het zelfde oogenblik met groote snelheid de ge noemde auto uit de richting Amsterdam kwam aanstuiven. Hij werd gegrepen en vloog over de radiatuur heen, waarna hij buiten kenns op den weg bleef liggen. Dr. Keeman uit Laren, dlie zeer spoedig ter plaatse was constateerde, dat de man een hersenschudding had bekomen, een sleu telbeen had gebroken en verder ernstige hoofdwonden en schrammen en snij wonden iin gelaat en handen opgeloopen had. In ernstigen toestand is A. L. D. naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. TRACTOR VAN DEN WAALDIJK GESTORT. Zaterdagavond is de 8-wielige vracht auto, die den goederendienst onderhoudt tusschen Groningen en Breda, even ten Oosten van Tiel van den circa 20 M. hoo- gen Waaldijk gestort. De auto moest een zeer breed geladen hooiwagen passeeren, waardoor hij in den grasberm terecht kwam en van den dijk stortte aan de Waal zijde. Aan den voet van den dijk bevindt zich een wiel (water binnendijks) waarin de auto gedeeltelijk terecht kwam. Geluk kig is de cabine van den auto niet in het water gevallen, waardoor de drie inzitten den zich door het portierraampje konden bevrijden, waarbij een lichte kneuzingen opliep. AUTO RIJDT CAFE BINNEN Zondagnacht reed te Langenboom, naar het „Hgz." meldt een auto, komende uit de richting Grave op den draai aan het hoekje, waar de bestuurder de richting rechts moest nemen, doch tengevolge van de snelle vaart de scherpe, doch niet las tige bocht niet kon krijgen, in volle vaart tegen den gevel van café Lamers. Door de geweldige kracht van den schok werd een groot stuk muur losgerukt, ter wijl de cafédeur ongeveer 20 cM. naar binnen gedrongen werd. De inzittenden werden naar voren ge stuwd en allen gewond door glasscherven, uitgezonderd de bestuurder. Een persoon had aan het hoofd een ernstige bloedende wonde en moest bij den dokter behandeld Worden. De auto is zwaar gehavend en is met be hulp van een takelwagen naar een repara tiewerkplaats vervoerd. In een andere auto hebben de reizigers den tocht voortgezet. LANDARBEIDER DOOR TREIN GEDOOD. Gistermiddag is de ruim zeventigjarige landarbeider J. S. door een goederentrein, die te ongeveer kwart over vijf te Anna f aulowna passeert, gegrepen en gedood. S. kwam van zijn werk en liep langs den spoorbaan om zijn weg naar huis te be korten. HARTJESDAG TE AMSTERDAM. Rumoer en straatbranden in verscheidene stadsbuurten. EEN 16-JARIGE JONGEN DOOR KOGEL GETROFFEN. Men schrijft ons uit Amsterdam: Dank zij de medewerking van de natuur, die met haar rijken aanvoer van warme, droge lucht de voetzoekers, zevenklappers en wat dies meer zij bij het eerste vlam metje deed ontploffen, is in bepaalde buur ten der hoofdstad de traditioneele Hartjes dag vooral in de avonduren gevierd op een wijze, welke zooals men dat de laatste jaren gewend is, de politie herhaalde malen aanleiding gegeven tot min of meer krachtdadig optreden tegen grootendeels opgeschoten belhamels, wien het uitslui tend te doen was om de openbare orde te verstoren en daarbij gesteund werden door knapen van tusschen de 10 en 14 jaren, wier ouders en opvoeders zoo onverstandig waren geweest, hun verlof te geven om er op uit te trekken. In West concentreerden de drukte en het lawaai zich in de Jan Evertsenstraat en omgeving en in de Kinkerbuurt, waar te midden van het tumult der ontploffingen nu en dan charges uitgevoerd en klappen uitgedeeld werden, die er wezen mochten. Bepaald ernstig was de toestand aan de Overzijde van het Y, in het bijzonder op den Hagedoornweg, het Mosveld en het Disteldorp. Hier hadden tusschen negen en tien uur inspecteur Grootheest en zijn manschappen, die van het hoofdbureau uit een behoorlijke versterking hadden gekre gen, groote moeite om aan het provocee- rend optreden van talrijke kwaadwilligen jongens en ouderen den kop in te drukken. Te tien -uur werden op den don keren Distelweg vanuit de zich daar be vindende boschjes, waarin belhamels zich verschanst hadden, groote steenen naar de politie geworpen. Zoo dreigend was hier de situatie dat de inspecteur zich verplicht zag, zijn revolver te trekken en een schot te lossen, waardoor een 16-jarige jongen vrij ernstig aan den keel werd getroffen. Per auto van den G.G.D. is hij naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Ook in de v. d. Pekstraat heeft een agent van zijn revolver gebruik moeten maken, gelukkig zonder dat iemand werd gekwetst, terwijl op den Waddenweg en omgeving enkele straat- branden moesten worden gebluscht. Eenige personen konden worden aange houden. In den Indische Buurt, vroeger een der brandpunten van de baldadigheden, was in de avonduren veel publiek op den been. Het optreden der ordeverstorende elemen ten bepaalde zich hier tot het veroorzaken van enkele straat-brandjes; voorts werd om erger te voorkomen in de Transvaal- buurt hier en daar vuurwerk in beslag ge nomen. Te half elf was in dit stadsdeel, doordat al het beschikbare vuurwerk was opgetast en geen nieuwe voorraad kon wor den ingeslagen, de rust teruggekeerd. Wat de straatbranden overigens betreft, heeft de brandweer het dezen avond bui tengewoon druk gehad en is zij tientallen malen uitgerukt. Hier en daar werd hulp ingeroepen voor door het vuurwerk in brand geraakte gordijnen. In Zuid moest vooral in de Balth. Florisz- straat het publiek tot doorloopen worden aangemaand; verder concentreerde zich in dit stadsdeel de drukte vooral in de Ferdi nand Bolstraat en omgeving. VERDRONKEN. Gistermiddag is in het kanaal tusschen Vlissingen en Souburg de ongehuwde tim merman van Belzen uiit Vlissingen bij het zwemmen verdronken. ZIJN VADER MET HOOIVORK GESLAGEN. De ontaarde zoon gearresteerd. Naar wij vernemen is de toestand van den heer T., die dezer dagen te Dedems- vaart door zijn zoon met een hooivork werd neergeslagen, nog altijd zorgelijk. De jeugdige misdadiger is kort na zijn wandaad door de politie gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. DE BRAND TE KUNRADE. ƒ30.000 brandschade. Inzake den brand, welke gistermorgen te Kunrade heeft gewoed en waarbij de boerderij van de weduwe Leppers ver woest werd, vernemen wij nader, dat de schade, welke aangericht is, geschat wordt op ongeveer 30.000. De geheele oogst, wel ke reeds was binnengehaald, is verloren gegaan. Op het oogenblik van het uitbre ken van den brand was niemand op de boerderij aanwezig. Iedereen was naar het veld gegaan om daar werkzaamheden te verrichten. Juist drie weken geleden zijn drie hui zen, recht tegenover de boerderij gelegen, door brand eveneens geheel verwoest. Het vermoeden bestaat, dat hier kwaadwillig heid in het spel is. Een onderzoek hiernaar wordt ingesteld. BRAND TE AMSTERDAM. Café grootendeels uitgebrand. In den afgeloopen nacht is de brandweer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand in het café van den heer De Nooier aan de Barentszstraat 67. Toen het eerste materiaal van de hulp- wacht Haarlemmerplein arriveerde, liet de •bevelvoerder, onderbrandmeester Tit, die achter in het café ernstige verdachte ver schijnselen van vlammen en rook waar nam, uiit vrees voor snelle uitbreiding, het alarm „middelbrand" geven, dat weldra de noodige versterking ter plaatse bracht. Met twee stralen werd het vuur, dat met verwoede snelheid zijn weg door het ge heele café vond, onder leiding van brand meester Haarsma van de hoofdwacht Prin sengracht later verscheen ook nog hoofd brandmeester Doets aangetast. Tegen de overmacht van het natte element moesten de vlammen het binnen een half uur op geven, hetgeen echter niet wegnam, dat het inwendige van het café en een deel van de inventaris grootendeels werd ver woest. De schade, die door verzekering wordt gedekt, is aanzienlijk. De heer De Nooier was, toen de brand uitbrak reeds te bed. Omtrent de oorzaak bestaat geen volledige zekerheid, mogelijk is, dat een achteloos weggeworpen eindje sigaar of cigaret het vuur heeft doen ont staan. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Op de ontginning Jaegher te Venray is gistermiddag een landbouwischuur van de boerderij van W. v. d. Goor afgebrand. De in de schuur opgeborgen dorschmaohine, stroopersmachine, landbouwwerktuigen, karren en wagens en een groote hoeveel heid nog te dorschen graan, werden een prooi der vlammen. Ook een aantal rijwie len van de arbeiders, die op de ontginning werkzaam zijn, ging verloren. Twee kin deren van den landbouwer, drie- en vier jaar oud, die in de schuur aan het spelen waren, liepen brandwonden op. De oudste moest naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Venray worden vervoerd. DRIE EN TACHTIG OSSENAREN IN DEN BOSCH Nieuwe arrestatie en nieuwe bekentenissen Nog steeds gaat er schier geen dag voor bij zonder dat de politie in Oss overgaat tot de arrestatie van een individu, dat in het verleden deel uitmaakte of in nauwe relatie stond met de beruchte bende al daar. Zoo werd gisteren weer door de Kon. marechaussee gearresteerd de 23-jarige H. v. D. Deze wordt ervan verdacht meer malen gestolen goederen van Ossche in brekers te hebben gekocht. Na een langdurig verhoor heeft hij gis terenavond bekend een partij manufactu ren te hebben gekocht, welke was ont vreemd bij een inbraak bij den manufac turer v. d. Zanden op den Heuvel te Oss in- den Kerstnacht van 1933. In het Huis van Bewaring te 's Hertogen bosch volgen onderwijl de bekentenissen der verdachten nog altijd de eene op de andere. Thans hebben van O., bijgenaamd Hilversum, 301 M. NGRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmoniumspel. 12.15 Ensemble v. d. Horst en Gramo foonplaten. 2.15 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Viool en piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Afgestaan. 7.00 Politieberichten. Ned. Chr. Persbur. en Gramofoonplaten. 7.30 Causerie. 8.00 Berichten. 8.05 Haarl. Orkest Vereen, en Causerie. 10.3012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continufoedr. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 E. Walis en zijn orkest. I.151.45 De Notenkrakers. 2.00 Viool en piano. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Voor de kinderen. 5.40 Strijkorkest. 6.00 Pianorecital. 6.15 „Schalmei". 6.30 Dubbel-X. 7.00 Sportuitzendiing. 7.20 Bas en orgel. 7.50 „Bij den verkeersdokter". 8.00 Herh. SOS-Ber., Nieuwsberichten en VARA-Varia. 8.30 De Flierefluiters. 9.30 „De baby van Jacobs", spel. 10.15 Orgelspel. II.00 Orvitropia. 11.4512.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Orgelspel. 12.35 Ch. Manning en zijn orkest. I.35 Orgelconcert. 2.20 BBC-Northenn-orkest. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 6.50 Pianoduetten. 7.35 Uit Salzfburg: ..II Seraglio", opera van Mozart. 9.05 Pianorecital. 9.20 „In the shadow", spel. 10.35 Het Crook-kwintet. II.2012.20 Lou Preager en zijn Band. Radio-Pa ris, 1648 M. 12.35 Orkestconcert. 9.05 „Sud", spel. 11.1012.35 Dansmuziek. „de Olie" en A. H. bijgenaamd „Jonge Toon de Soep" beiden bekend door hun medeplichtigheid aan den roofmoord te Oyen verklaard dat zij in de lente van 1934 op een donker gedeelte van den Berg- hemscheweg een ouden man, V. genaamd, hebben opgewacht. Na hem bewusteloos te hebben geslagen hadden zij hem van zijn portemonnaie met inhoud beroofd. De oude man heeft hiervan nooit aangifte ge daan uit vrees voor wraakneming van deze ongure typen. Als bewijs van de kracht en voortva rendheid waarmede de opruiming van het Ossche geboefte geschied te kan als curio siteit worden vermeld, dat het Huis van Bwaring te 's Hertogenbosch geheel bezet is. Er is geen cel meer vrij. Uit Oss alleen zitten daar reeds 83 man in bewaring. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Strijkensemble. 3.50 Mogens Hansen's Instr. Ensemble. 7.35 Zie Droitwich. 10.45 Mandoline en harp. Keulen, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 11.30 Zang. 12.20 Orkestconcert en solisten. 4.20 Pianorecital. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Folkloristisch concert. 7.25 Ilja Livschokoff en zijn orkest. 8.35 „Jungarbeiter, dein Höchstes ist die Ehre". 9.05 Marschenconcert. 10.5012.20 Omroeporkest, -kleinorkest en solisten. Rome, 421 M. 9.00 Radiotooneel. Hierna dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.202.20 Salonorkest en zang. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Concert. 6.35 Kamermuziek. 7.05 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonpalten, 5.20 Orgelconcert. 5.50 Gramofoonplaten. 6.50 Concert (viool-piano). 8.20 Omroeporkest en radiotooneel. 9.20 Reportage. 10.10 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszending: Jungarbeiter, dein Höchstes die Ehre. 9.05 Marschenconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Harp en klarinet. II.05 Scheepsweerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschlandsender. 10.20 Keulen. 11.50 Londen Reg. 12.20 Keulen. 13.20 Brussel (VI.). 14.20 Londen Reg. 16.20 Deutschlandsender. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel (Fr.). 19.30 Droitwich. 21.05 Weenen. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.30 Gramufoonmuziek G.RJD. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 19.30 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). NEST MET ZES BUNZINGEN GEVANGEN. De landbouwer G. L., die werkzaam was bij den landbouwer Harenberg op ",t Beer- brink" te Steenderen zag, naar het „Dbl. v N. Brabant" meldt tegen den avond dat een groote moeder bunzing, met bijna 5 volwassen jongen op roof uittrok. Hij ver sperde huij den weg en de roovers trok ken terug naar hun onderaardsche woning. Gelukkig had L. een besten hond. Hij groef het hol uit. Alles zes roofdieren werden be machtigd en onschadelijk gemaakt. In het hol bevonden zich enorme hoeveelheden van overgebleven resten, die gediend had den om dit rooftuig op te voeden, vele eierschalen, kippenvleugels, haren en ko- nijnenresten waren er in aanwezig. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 27) Met een hartbrekende jammerklacht liep Virginia snel naar den haard toe, waar zij een klein hoopje asch zag, dat plat ge trapt was, nadat de brief verbrand was. Niets was er van over! „Maar, waar is hij Lloyd? Waar is hij?" „Dat weet ik niet", loog haar broer, „ik heb niet op het adres gelet." Maar dien nacht kwam Lloyd heelemaal niet tthuis, en 's morgens werd hij door twee mannen uit een taxi het huis binnen gedragen. En toen de dokter kwam, uren later zooals het Virginia toeleek, zei hij, dat Lloyd in een toestand van volslagen uitputting verkeerde en dat 't er om zou houden of hij in leven zou kunnen blijven. X De tweede storm. De volgende dagen zweefde Lloyd tus schen leven en dood. Lloyd had zijn sterk gestel al jaren ondermijn en de laatste weken van zich te buiten gaan aan alcohol, onvoldoende slaap en weinig eten hadden een algeheele inzinking te weeg gebracht. Dagen aaneen zat Virginia aan zijn bed. Soms lag hij rustig, in zich zelf mompelend dan moesf Virginia plotseling toesnellen, hem met alle kracht in bed te houden, waarbij een-negerbediende te hulp moest schieten, 's Nachts was er een gediplomeer de verpleegster en Virginia kon dan wat slapen. Maar met al zijn ijlen, kreeg de niets vermoedende Virginia geen oplossing over de bijzonderheden van den diefstal van het halssnoer. Een massa onsamenhan gende dingen, die hij zei, maakten haar in de war en verschikten haar. Hij sprak veel over een zekere Gloria, smeekte haar niet boos op hem te zijn, noemde haar met al lerlei lieve naampjes, zoodat een en ander Virginia overduidelijk werd, niettegenstaan de zij voortdurend probeerde, niet te luis teren en niet te begrijpen. Maar wat hij over een halsnoer zei, was altijd onsamen hangend en vaag. Langzamerhand begon hij op te knap pen en vond Virginia het niet langer noo- dig, den heelen dag bij hem te zitten. Maar ze had genoeg gehoord om diep bedroefd te zijn over het leven, wat haar broer ge leid had. In één opzicht was Lloyd's ziekte goed voor Virginia geweest. Tot dien avond dat hij ziek thuis kwam, had ze zich aange wend te berusten en was haast onbewogen geweest als in trance, behalve als ze bij rechter Kent was, en hem probeerde op te beuren, kon ze uren aaneen thuis zitten, zonder iets te doen, of iets te zeggen. Dan zat ze maar te denken en te denken. En nadat de rechter vertrokken was, en de noodzaak van praten niet meer bestond, zou 't verkeerd met haar zijn afgeloopen, als Lloyd's ziekte haar niet tot haar zelf had doen komen, en haar gedwongen had een tijdlang haar eigen narigheid te ver geten. Rechter Kent schreef dadelijk na zijn aankomst in Evansville en vertelde dat hij voorloopig in het hotel zijn intrek geno men had. 't Was een prettige brief, en al gaf hij geen weergave van des rechter's stem ming, kreeg Virginia toch den indruk, dat hij zich minder somber voelde en dit vroolijkte haar wat op. Ze schreef hem haast dagelijks, vertelde hem dat Lloyd ziek was, zonder hem te la ten weten hoe erg het was, maar toen hij wat vooruitging, vertelde Virginia dat den rechter ook. Maar naarmate Lloyd herstelde, begon Virginia zich weer voor een en ander te in teresseeren. Ze ging zelfs Sylvia Monroe opzoeken en zoo herleefde hun oude vriendschap weer, hoewel geen van hen het onderwerp, wat hen het naast aan het hart lag, aanroerde. Wat rechter Kent betreft, deze vond een overvloed van werk in zijn nieuwe omge ving en hernieuwde ook nog oude vriend schapsbanden. Maar hoewel Jackson en zijn vader nu in dezelfde stad en zoo dicht bij elkaar wooden, toch liepen hun paden in verschillende richtingen en ontmoetten ze elkaar nooit. Een week lang had Jackson op zijn brief gewacht. Misschien was Lloyd er niet, mis schien was hij ziek, had zijn brief vertra ging ondervonden. Jackson had dagenlang zijn hoop levend gehouden, toen was er geen twijfel meer. Hij wist zeker, dat als Lloyd van plan was geweest te doen, wat hem gevraagd was, hij dadelijk geschreven zou hebben, ook al om zekerheid te ver krijgen, dat Jackson zijn woord zou hou den. Neen, óf de brief had hem niet be reikt, wat heel onwaarschijnlijk was, óf hij had hem gelezen en verscheurd en in beide gevallen, wilde Jackson niet meer schrijven. Zijn laatste hoop stierf en nu prepareerde Jackson zich om de conse quenties van zijn nieuwe leven te aan vaarden, en er van te maken, wat hij kon, tot eens de tijd zou komen, dat hij in zijn eer hersteld werd. Een geluk had hij echter in dezen tijd. De kassier, die bij de bank werkte, toen Jackson zijn intrede deed, was een magere jongeman, die met hart en ziel aan zijn werk hing. Hij was jarenlang bij de „Evans ville Corenty Bank" werkzaam, maar on geveer veertien dagen nadat Jackson ge komen was, had hij zijn ontslag genomen, om directeur van een kleine bank in een naburig dorp te worden. Den dag van zijn vertrek had de oude heer Jackson laten roepen en hem ge vraagd, of hij dacht bekwaam genoeg te zijn, om het werk van den vertrekkenden kassier over te nemen. Jackson was zeer verheugd geweest niet alleen omdat hij zonder aanbeveling was aangenomen, maar ei waren oudere employé's met langer diensttijd, die zeker den voorrang hadden. Hij was wat beduusd geweest door dit be wijs van vertrouwen, maar wist natuurlijk niet, dat Bob hem herhaaldelijk geprezen had tegenover zijn vader en 'n tikje iro nisch had gepraat over de solide levensop vatting van zijn vriend en dit vooral had grooten indruk op meneer Evans gemaakt. De directeur der bank had bij den procu ratiehouder geinformeerd en gehoord, dat Jackson een goede opleiding had gehad en daarbij een vlug en accuraat employé was, op wien men zich verlaten kon. Van zijn eerlijkheid wist hij echter niets af, dus redeneerde hij als volgt. Als de jon gen eerlijk is, zal hij mij van heel veel Inut zijn. Hij is knap en ik mag hem per soonlijk graag. Is hij niet eerlijk, hoe eer der ik daar dan achter kom, hoe beter. Dus maak ik hem kassier, maar zal hem veilig heidshalve in de gaten laten houden. Maakt hij het goed, dan blijft hij kassier; maar maakt hij het niet goed, dan weet ik, waar ik aan toe ben. Het was een goed uitgedacht plan en het deed meneer Evans eer aan. Jackson be sloot na eenige aarzeling, de benoeming aan te nemen, onder voorwaarde, dat me neer Evans hem tijd wilde geven zich in te werken. Bob was verrukt, toen hij het hoorde. De oude heer had er thuis niets van verteld en Bob hoorde het pas, toen hij op een keer de bank binnenstormde, om zijn vader te spreken, en Jackson al in zijn nieuwe functie vond. „Hallo!" riep hij, „wat voer jij daar uit?" Jackson vertelde hem het nieuws dat met een uitbundig applaus ontvangen werd. Bob gaf zijn vriend door het loket een lan gen en stevigen handdruk. Hij was opgeto gen over het succes van Jackson, dien hij meer of min als zijn beschemeling be schouwde. „Dat heb'je 'm gelapt!" zei hij, „maar kalm aan, hoor Jack. Ruim den ouden heer voorloopig niet uit den weg, want ik heb hem dubbel en dwars noodig." Hij grinnikte tegen Jackson en werd toen plotseling ernstig. „Deksels, daar schiet me ineens wat te binnen. Er zit wat voor me op! Ik heb te veel geld opgenomen. Tot straks hoor!" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9