STADS NIEUWS DINSDAG 20 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 GOSD5 VSG3H ÜÜSMGSM V/SL7AAUT GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 26 Augustus, des middags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen". De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Duitsch aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus. 2o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1935 —1936. Benoeming van een tijdelijk lee raar in de plant- en dierkunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, voor den cursus 19351936. 4o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het lijnteekenen aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1935—1936. 5o. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Duitsch aan de Hoogere Burger school voor Meisjes, voor den cursus 1935 —1936. 6o. Voorstel tot overplaatsing van den heer P. A. Wisse, hoofd van de o.l. school aan de Medusastraat B naar de opleidings school voor Gymnasium en H. B. S. aan de Aalmarkt. 7o. Preadvies op het verzoek van den heer G. F. E. Kiers, om ontslag uit zijn be trekking van Directeur van het Bouw- en Woningtoezicht. 8o. Voorstel inzake het aangaan van kasgeldl een in gen gedurende het 4de kwar taal 1935. 9o. Voorstel tot beschikbaarstelling van een strookje grond en sloot bij de War monderstraat, kad. bekend gemeente Lei den, Sectie L. No. 1480 (ged.), aan de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, ten behoeve van den bouw van een trans formatorgebouwtje. lOo. Voorstel in zeke het uitgeven m erfpacht van een terrein gelegen tusschen de van der Werfstraat en de Oude Vest aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen, ten behoe ve van den bouw van 99 arbeiderswonin gen en het aanvaarden en verstrekken van voorschotten in verband met dien bouw. llo. Voorstel: a. tot het verstrekken van een rente- looze leening van 7000 aan de stichting „Het Rijnlandsch Borgstellingsfonds"; b. tot vaststelling van den des betref- fenden begrootingsstaat. 12o. Voorstel: a. tot wijziging van de verordening, re gelende de heffing van een plaatselijke be lasting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentewer ken en -bezittingen te Leiden en voor diensten door de gemeente bewezen, als mede van gelden, bedoeld in het derde lid van artikel 238 van de Gemeentewet; b. tot intrekking van de verordening van 15 April 1935, houdende wijziging van de verordening, regelende de heffing van een belasting onder den naam van „Markt- geld" in de gemeente Leiden. 13o. Voorstel inzeke het opschorten van de normale en extra-aflossingen van het aan de Vereeniging ,,'s Zomers Buiten" verstrekte voorschot voor den bouw van een dubbele vacantiewoning te Katwijk. 14o. Voorstel tot aankoop van het per ceel Plantage No. 9, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie O. No. 1262, in verband met de demping van het Levendaal c.a. en tot vaststelling van den desbetreffenden be grootingsstaat, tevens praeadvies op het voorstel van den heer Schüller terzake. 15o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening betreffende de levering van elec triciteit door de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. 16o. Voorstel inzake: a. verhuring van gedeelten van het vm. schoolgebouw, gelegen aan de Hee renstraat, aan de Vereeniging voor Chris telijke Fröbelscholen en aan de Vereeni ging tot opleiding van Bewaarschoolhou der essen, beide te Leiden; b. beschikbaarstelling van gelden voor verbouwing van dat schoolgebouw in ver band met de verhuringen, bedoeld sub a; c. het aangaan van een overeenkomst met de Woningbouwvereeniging „Ons Doel" ter zake van het vestigen van een servituut van overpad van de Leliestraat naar voormeld schoolgebouw. 17o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, regelende de voorwaarden, waar onder ten behoeve van bijzondere bewaar scholen subsidie uit de gemeentekas wordt verleend. 18o. Voortzetting van de behandeling van het voorstel tot wijziging van de ver ordening, regelende het openbaar bewaar- schoolonderwijs in de gemeente Leiden (sa larissen onderwijzend personeel). 19o. Voorstel: a. tot oprichting van een stichting voor de organisatie van de gemeentelijke be moeiingen ter zake van de beoefening van sport en spel; b. tot vaststelling van de statuten van die stichting; c. tot vaststelling van den desbetreffen den begrootingsstaat; d. tot vaststelling van de regelen met betrekking tot de belegging bij den Ge meente-Ontvanger van de overtollige kas gelden van de stichting. Saneering van de binnenstad Nieuwbouw in Bouwelouwen- steeg en Paradijssteeg. In het voorstel van 18 November 1932 in zake het saneeringsplan Bouwelouwensteeg Paradijssteeg, deelden B. en W. den Raad inede, dat het in haar voornemen lag te zij ner tijd voor te stellen den bouw en de exploitatie van de op het te saneeren ter rein te bouwen woningen op te dragen aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Deze ver- eenigingen heeft zich hiertoe bereid ver klaard en een bouwplan doen samenstellen. Inmiddels zijn alle in het saneerings plan begrepen perceelen door aankoop of onteigening eigendom geworden van de ge meente, zoodat nu binnenkort tot de af braak van de opstallen en den straataan- leg kan worden overgegaan, waarna de wederopbouw van dit stadsgedeelte door „Werkmanswoningen" kan volgen. Kosten van slooping en straat- aanleg. Alvorens het woningbouw plan van deze vereeniging te bespreken, mogen wij eenige mededeelingen doen omtrent de financiëele zijde van het saneeringsplan, dat de eigen- domsverkrijging en -de amoveering van de perceelen, alsmede den straataanleg omvat, doch niet den woningbouw. Voor het saneeringsplan werd aanvanke lijk een uitgaaf geraamd van rond 260.000 waaronder 235.000.voor de onteige ning en den aankoop en 25.000.voor slooping en straataanleg. In mindering van deze kosten komt de opbrengst van het nieuwe bouwterrein. In het voorstel van B. en W. in 1932, werden de netto-kosten, als zeer globale raming, gesteld op 200.000. Tot dit bedrag werd aan de gemeente rijks voorschot verleend tegen een annuïteit be rekend naar een rente van 5% en een af lossing in 75 jaren. Van deze annuïteit ad 10.264.zouden het Rijk en de ge meente ieder dc helft dragen. Nu de eigendomsovergang haar beslag heeft verkregen, kan van de kosten van de saneering een nadere raming worden ge maakt. De kosten van de eigendomsverk r ij g i mg welke, gelijk reeds werd opgemerkt, inder tijd zeer globaal werden uitgetrokken op 235.000.moeten thans worden gésteld op 270.000.In venband met deze meer dere kosten, waartegenover echter staat een verhooging van de opbrengst van het bouwterrein met =t 900.kunnen de totale netto-kosten van het saneeringsplan worden geraamd op 326.000.Aan het Rijk zal dus een verhooging van het voor schot moeten worden gevraagd van 26.000.—. Over het verhoogde voorschot ad 226.000 zal een jaarlij'ksche annuïteit verschuldigd zijn van 4.223% in plaats van 5.132%, daar het rentetype inmiddels verlaagd is van 5% op 4%. Verwacht mag worden, dat het Rijk ook in deze annuïteit de helft voor zijn rekening neemt, zoodat ten laste van de gemeente blijft een som van ten hoog ste 4.772.tegen 5.132.volgens den vroegeren opzet. Het aantal te bouwen woningen. Het bouwplan van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werk manswoningen, waarmede de Commissie van Fabricage zich kan vereenigen, omvat 99 arbeiderswoningen, t.w. 29 vrije wonin gen en 70 beneden- en bovenwoningen, ver deeld als volgt: 12 ééngezinswoningen met 4 slaapkamers en met een inhoud van 212 M3.; 4 ééngezinswoningen met 5 slaapkamers en met een inhoud van 237 M3.; 10 benedenwoningen met 1 slaapkamer en met een inhoud van 130 M3.; 34 bovenwoningen met 4 slaapkamers en met een inhoud van 234 M3.; 16 benedenwoningen m.H 3 slaapkamers en met een inhoud van 195 M3.; 7 ééngezinswoningen met 4 slaapkamers en met een inhoud van 232 M3.; 1 éénsgezinswoning met 4 slaapkamers en met een inhoud van 252 M3.; 2 benedenwoningen met 1 slaapkamer en met een Inhoud van 147 M3.; 2 bovenwoningen met 4 slaapkamers en met een inhoud van 266 M3.; 1 ééngezinswoning met 2 slaapkamers en met een inhoud van 276 M3.; 4 ééngezinswoningen met 1 slaapkamer en met een inhoud van 222 M3.; 1 benedenwoning met 2 slaapkamers en met een inhoud van 138 M3.; 1 bovenwoning met 5 slaapkamers en met een houd van 248 M3.; 1 beneden woning met 1 slaapkamer en met een inhoud van 166 M3.; 1 bovenwoning met 5 slaapkamers en met een inhoud van 299 M3.; 1 benedenwoning met 1 slaapkamer en met een inhoud van 160 M3.; 1 bovenwoning met 4 slaapkamers en met een inhoud van 261 M3. Het voor den bouw benoodigde kapitaal wordt geraamd op 243.000.waarbij de bouwkosten zijn begroot op 9.per M3. Het te verstrekken voorschot kan echter 10.600.lager zjjn, welk bedrag „Werk- monswoningen" van de gemeente heeft ontvangen voor den verkoop van het voor malige Paradijshof en dat zij zal aawen- den voor dezen woningbouw. De aan h'et voorschot te verbinden voor waarden zijn, 'behoudens eenige wijzigingen en veranderingen, gelijkluidend aan de ge bruikelijke bedingen. Een gemiddelde huur van 4.46 per week. Blijkens de hieronder afgedrukte begroo ting zal de gemiddelde huur f 4.46 per week bedragen. Het is niet de bedoeling deze woningen te exploiteeren met bijdrage van Rijk en Gemeente, zoodat de exploi tatie zich zal moeten bedruipen. Evenals ten aanzien van alle bouwplan nen uit den laatsten tijd is geschied, dient de grond in erfpacht te worden uitgege ven; alsdan behoeft aan de vereeniging geen voorschot ter bestrijding van de kosten van het verkrijgen van den grond te wor den verleend. De gemeente zelve zal ech ter een grond voorschot van max. 61.000 uit 's Rijks kas ontvangen, waardoor het geheele door de gemeente voor het sanee ringsplan en den woningbouw te fourneeren kapitaal uit ,'s Rijks voorschot wordt ver kregen. Tegenover de te betalen annuïteit over dit grondvoorschot ontvangt de gemeente een canon van 40 ct. per M2., berekend naar 4%, zijnde de rente van het voorschot en een grondwaarde van 10.per M2. De Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen kwam voor de exploitatie van deze 99 woningen op het bouwblok Bouwelouwensteeg-Paradijssteeg tot de volgende berekening: Stichtingskosten. Bouwkosten 24300 M3 a 9.218.700.Renteverlies 3.800. Honorarium architect 7.312.Salaris op zichters 7.080.25 beerputten met aan sluiting a 200.5.000.Onvoorzien 1.108.—. Totaal 243.000.—. Exploitatie-be grooving. Uitgaven: Annuïteit (rentevoet 4%) 4.655% van 243.000.11.311.66. Erfpachtscanon rond 4% van 61.000.— 2.440.—. On derhoud 99 X 3.3.069.Grondbe lasting, assurantie en algemeene onkosten 99 X 25.2.475.Waterleiding 2.445.Straatbelasting 770.To taal 22.510.65. 2% huurverlies 450. Totaal 22.960.65. Inkomsten: Gemiddelde huur a 4.46 per week totaal 441.54 per week of 22.960.per jaar. HET NIEUWE PARKEERTERREIN AAN DE STEENSTRAAT Vaststelling tarieven De Raad besloot in zijn zitting van 4 Juni 1934 om het vrijkomende veemarkt terrein aan de Steenstraat tot parkeerter rein in te richten. Blijkens bedoeld voor stel ligt het in het voornemen, van hen, die aldaar willen parkeeren, een vergoe ding te vorderen. Vermits de werkzaam heden reeds zoover zijn gevorderd, dat het parkteerterrein binnenkort als zoodanig in gebruik kan worden genomen, is het ge- wenscht de heffing van parkeergelden thans bij verordening te regelen. Aan de vast te stellen regeling kan een algemeen karakter worden gegeven, zoo dat de verordening ook van toepassing zal zijn op eventueel aan te wijzen andere en nog later in te richten parkeerplaatsen. Zooals bekend is, worden, behoudens de heffing van een vergoeding voor wagens en automobielen voor veevervoer, op de ten behoeve van de verschillende markten voor parkeeren bestemde terreinen, hier ter stede tot nog toe geen parkeergelden geheven, ook niet indien een standplaats wordt ingenomen op de ingevolge art. 34 van de Verordening op het verkeer te lad door B. en W. aangewezen perkeer plaatsen. Het komt ons niet gewenscht voor, dat voor het plaatsen van automobielen op openbaren gemeentegrond steeds een ver goeding wordt gevorderd, zoodat in de stad geen gelegenheid zou zijn tot koste loos parkeeren. Wij zouden het heffen van een vergoeding daarom willen beperken tot het parkeeren gedurende korten tijd op terreinen, welke onder toezicht staan van door of vanwege het gemeentebestuur aangewezen bewakers. Automobielen heb ben dan de keuze tusschen onbewaakte en onder toezicht staande parkeerplaatsen; kiezen zij de laatste, dan is het niet on billijk, dat een geringe vergoeding wordt betaald. Het parkeergeld ware te bepalen voor rijtuigen en auto's ingericht voor het ver voeren van ten hoogste zes personen, op 0.10 per keer en per tijdvak van ten hoogste zes uur. In verband met de ver schuldigde belasting voor het innemen van een vaste standplaats met een autobus van het interlocale verkeer 50 per jaar) en het parkeertarief voor het Schuttersveld, dient het parkeergeld voor auto's inge richt voor het vervoer van meer dan zes personen en voor vrachtauto's iets hooger te worden gesteld; heffing van ƒ0.25 en, indien het betreft een tractor met aan hang- of oplegwagen, ƒ0.50 per keer en per tijdvak van ten hoogste zes uur, komt ons redelijk voor. Nu ook de Breestraat is voorzien van doorloopende trottoirs en het plaatsen van rijwielrekken en dergelijke in de drukke winkelstraten (als Steenstraalt, Haarlem merstraat en Breestraat) niet dan bij hoo- ge uitzondering zal kunnen worden toege laten, kan het van belang zijn, dat in het centrum van de stad gelegenheid is tot het voor korten tijd plaatsen van rijwielen. Gedurende den tijd dat op het terrein aan de Steenstraat gelegenheid is om onder toezicht auto's te parkeeren, kan tevens gelegenheid worden gegeven tot het plaat sen van rijwielen, eveneens onder toezicht, tegen een kleine vergoeding (ƒ0.05 per rij wiel en per keer). De heffing van parkeergelden dient te worden geregeld in de verordening, rege lende de heffing van een plaatselijke be lasting voor het gebruik van voor den openbaren dienst bestemde gemeentewer ken en -bezittingen, enz. Van deze gelegenheid kan tevens ge bruik worden gemaakt om het aan B. en W. gericht verzoek van den Bond van Be drijfsautohouders in te willigen, om n.l. de mogelijkheid te openen deze parkeergel den bij wijze van abonnement te voldoen. Vermits een vlotte gang van zaken en een vereenvoudigng van de invordering door betaling bij abonnement wordt bevorderd, komt het ons gewenscht voor, dat aan het verzoek wordt voldaan. Aangezien het ta rief per dag voor een wagen of automobiel voor veevervoer 0.25 13 per jaar) be draagt en voor een tractor met aanhang- op oplegwagen 0.50 26 per jaar), zou een jaarabonnement voor parkeeren op één dag per week kunnen worden gesteld op respectievelijk ƒ10 en f 20 en een jaar abonnement voor parkeeren op twee dagen per week op respectievelijk 17.50 en 35. HET LEVENDAAL VERKEERSWEG. Aankoop van perceel Plantage 9. In de Raadsvergadering van 9 Juli 1934 werd bij de behandeling van het voorstel van B. en W. inzake o.m. de demping van het Levendaal om praeadvies in handen van B. en W. gesteld het voorstel van den heer Schüller: le. over te gaan tot het dempen van het Levendaal tusschen. Steenschuur en de 4e Binnenvestgracht; 2e. dat voor het maken van een ver bindingsweg tusschen het Levendaal en de Utrechtschebrug de rooilijnen van het Le vendaal dienen te worden aangehouden, en daarvoor de perceelen Plantage No. 9 en Plantsoen No. 1 aan te koopen of te ont eigenen. Met betrekking tot het daarin vervatte sub 2e deelen B. en W. het volgende mede. Ten einde de verbinding tusschen het Le vendaal en de Plantage en het Plantsoen op dezelfde breedte te kunnen brengen als het aansluitende gedeelte van het Leven daal heeft, gelijk de voorsteller beoogt, is het noodig te beschikken over nagenoeg het geheele perceel Plantage No. 9 en over den zijtuin en de aangebouwde serre van het perceel Plantsoen No. 1. Blijkens de ter visie liggende stukken is de eigenaar van het perceel Plantsoen No. 1 slechts bereid dat perceel in zijn ge heel (d.w.z. huis tuin) aan de gemeente te verkoopen. Met het oog hierop en gelet op het feit, dat bij aankoop van het perceel Plantage No. 9 de weg tusschen de op te ruimen Vestebrug en de Plantagebrug reeds van pl.m. 6.50 M. tot pl.m. 18 M. kan worden verbreed, zoodat, aangezien het grootste gedeelte van het verkeer naar de Utrecht schebrug afbuigt, een goede verbinding met de brug wordt verkregen, zijn B. en W. met de Commissie van Fabricage van oor deel, dat, althans voorloopig, moet worden afgezien van uitbreiding van dat wegge deelte naar de zijde van perceel Plantsoen No. 1 en alleen tot aankoop van perceel Plantage No. 9 moet worden overgegaan. De eigenaresse van laatstgenoemd per ceel, mevr. de wed. M. A. C. M. Wouter- lood geb. Grijpink, is bereid dit aan de ge meente af te staan tegen een bedrag van 21.250.—. KOSTELOOZE LEENING VAN RUNLANDSCH BORGSTELLINGS FONDS In de Raadsvergadering van 29 Juli j.l. werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld het verzoek van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds van 26 Juli t.v., om ter versterking van zijn geldmiddelen van ge meentewege een bijdrage in het kapitaal te mogen ontvangen op basis van 10 ct. per inwoner in den vorm van een gift in eens of als rentelooze leening. Vermits dit fonds zich voorstelt, om, hetzij door bemiddelend of voorlichtend op te treden, hetzij door zich als borg te ver binden, hulp te verleenen aan daarvoor in aanmerking komende personen uit indus- trieelen en handeldrijvenden middenstand, verdient deze instelling zeer stellig steun en sympathie. Immers het is een erkend feit, dat voor die groep van de burgerij practisch geen instituten van beteeken is bestaan, waartoe zij zich in geval van moeilijkheden kan wenden. De gedachte werkwijze, zoomede de samenstelling van het bestuur van het fonds, waarop ook aan ons College in vloed is toegekend, geven den waarborg, dat hier goed sociaal en doeltreffend werk zal worden verricht, waarvan ook de Ge meente zelve ongetwijfeld de vruchten zal plukken. Het is namelijk te verwachten, dat de arbeid van het fonds in meerdere gevallen verval tot armoede bij aanvragers zal kunnen voorkomen, waardoor dan tevens het gevaar van armlastigheid en aanvrage om financieelen onderstand bij de gemeen telijke steunorganen wordt afgewend. Waar voorts alleen dan inwoners uit Lei den zich tot het fonds kunnen wenden, wanneer van gemeentewege tot verster king van het kapitaal wordt bijgedragen, is het ook om die reden van belang het verzoek in te willigen. Nu aan de Gemeente wordt overgelaten deze versterking van het kapitaal te doen plaats vinden óf door een gift in eens of door een rentelooze leening, wordt dezer zijds de voorkeur gegeven aan een rente looze leening. Voor het fonds zelf levert deze vorm van financiering ook geen bezwaar op, mits eventueele terugvordering plaats vindt op zoodanigen termijn, dat er alle gelegenheid bestaat de aangegane risico's af te wikkelen. Op grond van het bovenstaande geven B. en W. den Raad in overweging aan de Stichting „het Rijnlandsch Borgstellings fonds" een rentelooze leening te verstrek ken ad 7000 onder verschillende voor waarden. VERLAGING ELECTRICITE1TS- TARIEVEN. In verband met de aanneming van het voorstel-Schoneveld c.s. tot verlaging van den enkeltariefprijs voor electriciteit van 20 tot 18 cent per eenheid in de Raadsver gadering van 29 Juli j.l. namen B. en W. hun voorstel tot wijziging van de Electrici- teitsverordening terug, zulks teneinde de overige tarieven met het verlangde enkel tarief in overeenstemming te brengen. Mitsdien bieden B. en W. thans hieronder een nieuw ontwerp-verordening tot wijzi ging van bovengenoemde verordening ter vaststelling aan, waarin allereerst de ove rige tarieven aan het verlaagde enkeltarief zijn aangepast en waarin voorts nog eenige andere tariefswijzigingen zijn opgenomen, welke daarnaast nog mogelijk en wensche- lijk bleken. De thans voorgestelde wijzigingen komen neer op het volgende: lo. enkeltarief (art. 10 sub a): a. verlaging van den prijs per eenheid van 20 tot 18 cent voor de eerste 2500 een heden per jaar; b. verlaging van den prijs per eenheid van 17 tot 15 cent voor de tweede 2500 eenheden per jaar; c. verlaging van den prijs per eenheid van 14 tot 12 cent voor alle volgende een heden per jaar; 2o. dubbeltarief (art. 10 sub b): verla ging van den prijs per eenheid gedurende de speruren van 22 cent tot 20 cent per eenheid. 3o. woonhuistarief (art. 10 sub c): a. verlaging van het vastrecht van 18 tot 16 cent per maand en per aansluitingspunt, met een minimum van 3 aanskütkigspun- ten; b. verlaging van het aantal K.W.U., waar voor de prijs van 10 cent per eenheid is verschuldigd, en wel in dien zin, dat in plaats van 12, 10 en 6 K.W.U. resp. wordt geleezn 10, 8 en 5 K.W.U.; c. verlaging van den prijs voor alle per maand verbruikte meerdere K.W.U. van 5 tot 4 cent per eenheid. 4o. verwarmingstarief (art. 10 sub d): a. verlaging van den prijs van 5 tot 4 cent per eenheid volgens aanwijzing van een meter met enkel telwerk; b. verlaging van den prijs per eenheid gedurende de naohturen van 2J4 tot 2 cent en gedurende de daguren van 5 tot 4 cent. 5o. étalage- en reclametarief (art 10 sub e): a. verlaging van den prijs per eenheid des avonds van 8 tot 11 uur (middelbare zonnetijd) van 8 tot 7 cent; b. verlaging van den prijs per eenheid op alle overige ure nvan het etmaal van 20 tot 18 cent. 6o. winkeltarief (art. 10 sub f): a. verlaging van het vastrecht per jaar voor iedere decawatt (of gedeelte daarvan) van de totale aansLuitwaarde van 1.44 tot ƒ1.32; b. verlaging van den prijs voor de ver bruikte K.W.U. van 5 tot 4 cent per een heid. Onder mededeeling, dat de derving van inkomsten ais gevolg van de bovengenoem de tariefswijzigingen ruim 100.000. 's jaars zal bedragen, geven B. en W. den Raad alsnu in overweging over te gaan tot vaststelling van de desbetreffende veror dening. MAXIMUM BEDRAG KASGELD- LEENINGEN. Ook gedurende het 4e kwartaal 1936 komt het B. en W. gewenscht voor, tot op- neniing van kasgelden te kunnen overgaan. Wel is waar werden ingevolge Raadsbe sluit van 13 Juni j.l. een tweetal geldlee- ningen, elk groot f 500.000.aangegaan, doch deze gelden moesten dienen tot ge deeltelijke dekking van voor buitengewone doeleinden gedane uitgaven. Aangezien voorts in venband met de ge dane uitgaven voor den aankoop en de ont eigening van verschillende perceelen ten behoeve van den Stadhuisbouw en voor uit gaven, te doen voor de fumdeering voor het nieuwe Stadhuis enz. niet langer over de middelen van het „Stadhuisfonds" ten behoeve van den gewonen dienst kan wor den beschikt, as het met het oog op de ge durende het 4e kwartaal 1935 te betalen rente en aflossing van geldleeningen, de uitgaven voor ondersteuning van werkloo- zen en eventueele andere groote betalin gen gewenscht om, zoo noodig, in nieuwe kasbehoeften te kunnen voorzien. In verband met een en ander zouden B. en W. het maximaal bedrag, dat in het 4e kwartaal 1935 de kasschuld zal mogen be- loopen, wenschen te zien vastgesteld op 1.000.900.over het 3e kwartaal 1935 bedroeg het maximaal bedrag 1.500.000. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging te besluiten, gedurende het 4e kwartaal 1935, Zoo noodig, kas geldleenin gen aan te gaan tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kasschuld, met inbegrip van het in reke ning-courant bij de N.V, Bank voor Neder - landsche Gemeenten op te nemen bedrag, de som van 1.000.000.te boven gaat en onder de voorwaarden als door ons College zullen worden bepaald. De Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec- tricitieit hebben de beschikking noodig over een strookje gemeentegrond bij de Warmonderstraat voor den bouw van een t r a nsf orm a t orgebouwt j e. Met de Commissie van Fabricage zijn B. cn W. van oordeel, dat tegen het beschik baar stellen van dezen grond, waarvoor door de Lichtfabrieken de gebruikelijke vergoeding van 7.80 per M2. zal worden .betaald, geen bezwaren bestaan.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7