ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 v Moderne Nomaden. OP HET STALEN ROS DOOR EUROPA. IV. In Steinach troffen we het juist, dat daar de volgende dag een Nationaal „Trachten- fest" zou zijn. We hadden veel zin om zoo iets mee te maken, maar finantieel bleek het ons niet goed mogelijk te zijn. We kon den niet beslissen en gingen daarom „spier tje" trekken. Het lot was gunstig voor onze portemonnaie, want eenige minuten later waren we al op weg naar Innsbrück. De Brennerpas af, was reusachtig: 18 K.M. niet trappen en niet remmen en steeds met ruime bochten het dal in. Op andere pas sen, was het altijd zoo, dat steeds een zeer slechte weg of te snelle daling, ons het ge noegen van eraf te gaan ontnemen. Om een uur of één sloegen we even voor bij Innsbrück ons kamp in een schuur weer op, want we wilden deze hoofdstad van Ti- rol eens goed bekijken. Jammer genoeg viel dit voor twee van ons in 't water. De één werd ziek (had teveel pruimen gegeten!), en de ander speelde noodgedwongen voor oppasser. Dit „oppassen" moet men echter als volgt opvatten: Toen de zieke sliep, ging deze oppasser er vandoor. Eerst ging hij roor de beterschap van den zieke in een kerk de rozenkrans bidden en trok vervol gens met een gerust hart de bergen in. Dat dit bergbeklimmen vermoeiend is en dorst opwekt, ondervonden de twee ove rigen, die 's avonds laat uit de stad kwa men, maar nog niet de „oppasser" thuis vonden. Deze bleek boven ergens in een bergkroegje te zitten! De volgende dag was een Zondag, dus moesten we naar de Mis. Vlak bij ons kamp was een kerk en om 8 uur was daar dienst. We gingen er tegen dien tijd naar toe. Eerst dachten we, dat we in een Jodenkerk aangeland waren, want de geestelijke was nu eens op het al taar, dan verdween hij weer in de sacristie of liep tusschen de menschen door, maar na een half uur begon toch de H. Mis, wel ke we door het voetgebed herkenden. Onze reisweg voerde ons nu langs de Inn Duitschland an. We werden tot de Duitsche grens vergezeld door een Tiroler, die ons bijzonderheden, om van te watertanden, vertelde over skisport en „berg kletteren". Aan de Duitsche grens maakten we direct kennis met een echte Beiersche bierbuik. Hij was misschien wel breeder dan lang! De grens bracht geen moeilijkheden, behal ve dat een van ons er z'n pet liet" hangen en dit pas 500 meter verder, merkte. Het geen hem zoodoende een drieduizend en n d e kilometer kostte. Onze route voer de nu over Ober-Bayerische plaatsjes, welke zeer oud en mooi waren. Even voorbij een van die plaatsjes hebben we toen gekam peerd en voor het eerst gratis rijp fruit ge geten. De volgende dag gingen we met een flinke wind in de rug naar München, zoodat we daar al voor den middag waren. München is een groote stad met veel druk te en bovendien vol verkeersborden en „Einibahnstraszen", zoodat we op een ge geven oogenblik alle vier in een andere straat zaten. Geen nood echter! In den Raadskelder vonden we elkaar bij een pot bier met knakworstjes terug. Na dit zeer vroolijk intermezzo hebben we de stad eens goed bekeken. Natuurlijk oud, maar niet minder mooi! Het fietsen was hier erg zwaar, maar daar waren we al aan ge wend. Anders was het met het weer; tot nog toe hadden we het goed getroffen. Nu ech ter keerde vrouwe Fortuna ons haar rug toe, en steeds trof ons slecht weer. In de omgeving van Rain (hoe kan het met zoo'n naam anders) regende het bij stroomen en hadden we bovendien felle wind tegen. Doornat belandden we dien avond in een klein plaatsje vlak bij Nrodlingen. Men verwees ons hier voor slaapgelegenheid naar den burgemeester. Daar stapten we dus op af. De burgemeester was een boer; en z'n ambtsgewaad bestond uit een schootsvel, slechts een „bureautje" met eenige penhouders, waarachter zijne hoog heid zat, herinnerden aan zijn ambt. We kregen van hem een „Ausweisung" en sliepen hiermede gratis die nacht in een herberg. Onze reis werd de dag daarop voortge zet onder stroomende regen. Iedere keer zagen we aan den horizon lichte plekken, waardoor we dachten, dat het beter weer zou worden. Maar helaas: steeds stroomen de regen, tegenwind en berg op, berg af. We hielden echter als goede Hollanders vol, en lieten de moed niet zinken. De wegen waren slecht en bestonden uit Hollandse he modder gemengd met Duitsche keien. Te gen den avond bereikten we Rothenburg, waar we direct doodmoe een „konditorei" binnenvielen, wat ons den laatsten tijd toch tot een gewoonte wordt. Want op zoo'n manier houden we de moed erin. Daarna volgden we het Tauber-thal, waar de weg vlakker en beter was, en bereikten zoo doende de Main, die we volgden tot aan Frankfurt, waar we nu onder, gelukkig, stralende zon zijn aangekomen. Alle omstandigheden zijn dus weer goed: een goede vlakke weg langs den Rijn en mooi weer. Joop van Elzen. Ad. van Dongen. SPORT RECHTZAKEN Stel nu eens voor dat ik schiet, en dat ik harder loop dan de ko geldan raak ik mezelf., (Pearsons Weekly). ZWEMMEN WEDSTRIJDEN LEIDSCHE ZWEMCLUB Morgen, om 2 uur houdt de L.Z.C haar jaarlijksche wedstrijden in de zweminrich ting „Poelmeer". Voor de onderlinge wedstrijden be staat vooral onder de jongeren groote be langstelling. Zoo zal de 50 M. vrije slag heeren, strijd opleveren tusschen O. P. v. Leuven, C. de Reede en G. Lambrechts, terwijl in de 50 M. schoolslag dames, de kampioene van het vorige jaar, Rie Bruggemann, haar ti tel vooral zal moeten verdedigen tegen E. Arnoldus, welke haar grootste concur rente is. Voor de 100 M. schoolslag heeren om het kampioenschap van Leiden schreven 5 L.Z.C.'ers in tegen slechts één lid van de Zijl. Voor de 100 M. vrije slag om den Van Spall-beker hebben zich slechts 3 zwem mers opgegeven. Het wordt toch werke lijk tijd, dat hiervoor eens wat meer be langstelling getoond wordt. De 50 M. rugslag dames om het kamp. van Leiden, zal wel door de Zijl in de wacht gesleept worden. Voor de 3 x 50 M. wisselslag heeren persoonlijk, wat een nieuw nummer op deze wedstrijden is, bestaat ook groote be langstelling. Tot slot een polo-tournooi, waarvoor in schreven H.P.C., met de bekende record houder S. Moor en Sypkema, de Dolfijn uit Amsterdam en D.J.K. met de record houders St. Scheffer en Kreffer. WIELRENNEN L. R. en T. V. „SWIFT" Morgen zal de eerste wedstrijd gereden worden van de nieuwe vastgestelde com petitie, en welke zal bestaan uit de vol gende wedstrijden: 18 Aug. 60 K.M. Aki. 30 K.M. B kl. 25 Aug. Sprint voor alle renners. 1 Sept. Ploegcours met voorgift voor alle renners. 8 Sept. Tijdrace 60 K.M. Aki. 30'K.M. B kl. De samenkomst is 8.30 uur aan het clublokaal van den heer v. Meizen. Ver trek naar de startplaats 8.45 uur AUTOMOBILISME FILMOPNAMEN BIJ 450 K.M. PER ÜUR. Interessante experimenten met de Blue Bird. Wij lezen in „De Auto", het officieel or gaan der K. N. A. C.: Sir Malcolm Campbell's aanstaande pao- ging tot verbetering van zijn eigen wereld snelheidsrecord zal worden benut tot het opnemen van een film bij 450 km per uur! Wanneer zijn „Blue Bird" met dit tem po over onzen aardbol suist, heeft de be stuurder zijn aandacht zóó volledig voor de j ;-n uen wagen noodig, dat hij on mogelijk zijn oogen ook maar een fractie van een seconde op de instrumenten vóór hem kan richten. Dientengevolge is het nog niet precies bekend, hoe de 2500 pk. motor zich tij die snelheden gedraagt, wat toerental, watertemperatuur, olie-tempera tuur enz. betreft. Thans hoopt men daar achter te komen door in de cockpit van het racemonster een kleine filmcamera te be vestigen, waarvan de lens op de verschil lende meters gericht staat. Als Campbell in volle vaart de uitgezette mijl nadert, be hoeft hij slechts op een knop te drukken, om later te kunnen beschikken over een film, die nauwkeurig de aflezingen der in strumenten weergeeft en aan de hand waar van beoordeeld kan worden, of er voor een eventueele tweede poging nog technische veranderingen gewenscht zijn. Met behulp van een tweede automatische film-cam ara, daartoe geschikt opgesteld, hoopt Sir Malcolm een ander probleem te kunnen oplossen: nemen de banden van Blue Bird op topsnelheid een ei-vorm aan? In gezelschap van Eyston en zijn nieuwen recordwagen, zullen Sir Malcolm Campbell en de Blue Birk op 21 Augustus naar Ame rika vertrekken niet naar Daytona Beach, dat voor een verdere opvoering der snelheid definitief ongeschikt is gebleken, maar naar de Salduro zoetmeerbedding, waar een zuiver rechte en volkomen effen baan van 25 km. lengte kan worden uitge zet! Als de wereldrecordhouder de door hem als laatste trofee begeerde 300 mijl per uur (483 km.) ergens kan bereiken zoo zeg gen de experts dan is het toch zeker hier! Blue Bird heeft sinds zijn jongste uit stapjes bijna geen wijzigingen ondergaan; de motor is gereviseerd, de stroomlijn nog een ietsje verbeterd en de lucht-inlaat van den compressor midden in den luchtstroom geplaatst. De greep naar de 300 mijl zal in het begin van de volgende maand gedaan worden! DE JEUGD BRENGT NIEUWE VERKEERSGEVAREN. De K. N. A. C. schrijft ons: Er gaat schier geen dag voorbij, of het moderne verkeer stelt ons voor nieuwe en onverwachte problemen, met de daaraan verbonden moeilijkheden en gevaren. De ontwikkeling van het autobusvervoer heeft onze jeugd nieuwe vreugden en vacantie- genoegens gebracht, welke wij als ouders met warmte begroeten, maar als automo bilisten met gemengde gevoelens ontvan gen. Wij gunnen den jongens en meisjes gaarne hun automobilistische uitstapjes, welke ze nader tot de natuur en dichter tot het toerisme brengen. Maar wij zijn minder KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Plv. Kantonrechter de heer Ch. Bannier. Allereerst had zich te verantwoorden L., die als bestuurder van een auto de veilig heid van het verkeer in gevaar had ge bracht en een aanrijding had veroorzaakt op den hoek BruggestraatJulianastraat te Alphen. Verdachte zelf was niet ver schenen, doch voor hem trad op als raads man mr. A. Korver. Een drietal getuigen bevestigde de feiten, zooals die bij dag vaarding ten laste waren gelegd. De ambte naar van het O. M. overwoog dan ook in zijn requisitoir, dat het ten laste gelegde door getuigen was bewezen en vorderde een geldboete van 50.subs. 25 dg. De verdediger hield een uitvoerig plediooi en trachtte verdachte's onschuld aan te toonen en beriep zich er voorts op, dat verdachte ter plaatse niet bekend was geweest. De kantonrechter was het met verdediger niet eens en z.i. had verdachte zeer nonchalant gereden. Hij veroordeelde verdachte dan ook tot een geldboete van 40.subs. 20 dagen. i Het geslachte schaap. C. v. d. A. uit Noorden had een schaap laten slachten zonder hiervan aangifte te doen en zonder dit ter keuring aan te .bie den. Verdachte had er zich op beroepen, dat het beest verdronken was en hij het had laten slachten om het als varkensvoeder te gebruiken. Als getuigen werden gehoord J. B., die het schaap had geslacht en de keu ringsveearts de heer K. uit Nieuwveen. De veearts deelde op een desbetreffende vraag van den ambtenaar en kantonrechter mede, dat het wel meer voorkomt, dat men een verdronken dier van de huid laat ontdoen en het vleesch dan voor varkensvoeder ge bruikt, maar dat men dan toch niet het dier netjes in stukken laat hakken. Bovendien had men het vleesch in den kelder bij ver dachte aangetroffen en was het dier 's mor gens geslacht, terwijl het eerst der avonds was afgehakt, hetwelk door eerste getuige werd bevestigd. Verdachte bleef er zich op beroepen, dat het beest misschien reeds 6 of 7 dagen dood was toen het werd geslacht en het zijn bedoeling niet was geweest om het vleesch te verkoopen of voor consumptie te gebruiken maar als varkensvoeder te be zigen. Ambtenaar en kantonrechter kwam dit echter onwaarschijnlijk voor. In zijn re quisitoir overwoog de ambtenaar dan ook, dat hier in de omgeving steeds veel is ge knoeid met vleesch en hij meest veel hoo- ger boeten heeft gevraagd, doch waar dit verdachte niet bekend was, vorderde hij voor het le feit een boete van 10.subs. 5 dg. en voor het 2e feit f 40.suibs. 20 dg. Veroordeeling tot resp. 10.subs. 5 dg. en 30.subs. 20 dg. Op een desbetreffen de vraag of verdachte afstand deed van het hooger beroep, wilde verdachte nogmaals zijn onschuld voorbrengen en meende, dat hij blijkbaar een en ander had te danken aan zijn vrienden, wat de ambtenaar zoo'n vlegelachtige opmerking vond, dat de amb tenaar geen afstand deed van hooger be roep. P. W. v. d. E. uit Delft, die zich had te verantwoorden wegens overtreding van de visscherijwet, deelde mede aan een land bouwer te hebben gevraagd of hij in het gras mocht zitten, wat deze hem had toe gestaan, waaruit hij had geconcludeerd, dat hij ook ter plaatse in het water, gelegen aan den weg van Hazerswoude naar Bent huizen mocht visschen. Bovendien had hij geen borden gezien, dat hij ter plaatse niet mocht visschen. De kantonrechter wees op het verschü van gras en water en dat hij van den eigenaar van het vischwater een schriftelijke vergunning had moeten hebben. Aannemende, dat verdachte te goe der trouw was geweest, werd hij veroor deeld tot de minimum geldboete van 0.50 subs. 1 dg. en ƒ1.voor de niet inbeslag genomen hengel subs, bij niet betaling 1 dag. C. N. R. uit Nieuwkoop, die was ge verbaliseerd wegens overtreding der leer plichtwet, beriep zich op de slechte tijds omstandigheden voor de tuinders, waardoor hij geen personeel kon houden en zijn doch ter thuis had gehouden om hem behulp zaam te zijn in den tuin. Veroordeeling 1 sübs. 1 dag. N. A. v. d. L. uit Reeuwp had zich met zijn rijwiel laten sleepen door een auto, doch beriep er zich op, dat hij voor de auto moest stoppen en toen stilstaande de auto had vastgehouden en toen deze wegreed zich hieraan even maar had vast gehouden. Eisch ƒ3.subs. 1 dg. Veroor deeling ƒ2.subs. 1 dag. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN WAT DE INDUSTRIE VAN DE i KOOPKRACHT GETUIGT. De Volkskrant schrijft: „Al vijf jaar lang kennen wij het liedje: naar beneden, het levenspeil moet omlaag. Eerst langzaam, daarna met een vaartje is het niveau gedaald. Nu zijn er wijsgeeren-van-het-cijfer die ens zeggen: de kwestie is niet hoeveel gul dens ge verdient, maar wat ge voor een gulden kunt krijgen. En, zoo vervolgen ze, uw loon moge met zooveel percent zijn gedaald, het indexcij fer is met een nog hooger percentage naar beneden geloopen, zoodat ge op den keeper beschouwd nog goed af zijt. Was het maar uit. Zeker, we weten het allemaal dat de gul den enkel een waardemeter is; dat een schipbreukeling op een verlaten eiland aan een zak guldens niets heeft, en dat de waardevaste of de waarde-onvaste gulden niet kan beletten dat duizenden kilo's groenten op de mestvaalt terecht komen. Doch ondanks of met alle cijfers, on- canks alle gegoochel met statistieken we ten we dat de groote massa van het volk er slecht aan toe' is er nog slechter aan toe dreigt te worden. Er is geen bitterder sarcasme dan daar tegenover met steeds dalende indexcijfers van groothandels- en ook kleinhandelsprij zen voor den dag te komen, die theoretisch de klacht over ondervoeding en verpaupe- riseering weerleggen. Konden zy dit ook maar practisch doen. Doch lees nu de jongste jaarverslagen van de Kamers van Koophandel van Til burg en van de Langstraat, de eerste cen trum van de textiel-, de tweede van de schoen- en lederindustrie. Tilburg klaagt dat de wol- en katoen industrie het tegenwoordig vrijwel geheel van de binnenlandsche markt moet heb ben; dat wegens de veel te groote binnen landsche productie, gevoegd bij de nog veel te groote invoer van buitenlandsche goederen, bijna alle transacties in deze tak van industrie tegen afbraakprijzen geschie den, en dat daarnaast de binnenlandsche markt ondanks de afbraakprijzen nog ernstig bedreigd wordt „door de meer en meer dalende koopkracht van de bevol king." En wat zegt de Langstraat? De invoer van buitenlandsch schoeisel speelt geen rol meer; van den anderen kant kan de uitvoer uit ons land op vrij wel nihil worden gesteld. Enkel de binnenlandsche, maar dan ook de geheele binnenlandsche markt voor de schoenindustrie is voor onze nijverheid. En nu zijn er weinig industrieën, die zoo nauwkeurig de ups en downs van het ge heele economische leven volgen als de schoennij verheid. Het betreft hier immers van artikel, dat door ieder moet worden gekocht, maar -tevens in hooge mate de invloed onder gaat van de meerdere of mindere welstand der koopers. Welnu, ondanks de afbraakprijzen ook in deze industrie de Waalwij ksche schoe nen daalden van 11.50 in 1921 tot 3.50 welk een uitkomst voor onze statistici! gaat het met de industrie slecht, wat te begrijpen is, maar is voor een deel der be volking de goedkoope schoenen nog een luxe-artikel - geworden. Deze feiten uit de practijk mogen een waarschuwing zijn tegen nog verdere ver laging der koopkracht. Het gevleugelde en beminde woord: de loon en kunnen altijd nog lager, van de N. R. Crt. afkomstig, houdt toch wel een ern stige vermaning in. Men tast daarmee de welstand der indi viduen aan, wat heel erg is, maar men brengt daarmee tevens allerlei takken van industrie in ongelegenheid en bedreigt wat we aan werkgelegenheid nog over hebben. Een bevolking zonder of met onbedui dende koopkracht kan ons nog wel in de gelegenheid stellen, boter op de Engelsche markt te brengen voor 40 ct. de kilo, maar maakt voor de eigen menschen margarine tot een weelde-artikel en richt hooge mestvaalten van onverkoopbare groenten op. Moge het tot nadenken stemmen." gesticht over de gevaren, welke het onge bonden enthousiasme van de jonge feest gangers op onze wegen doet ontstaan. Het is namelijk een veel gebruikte gewoonte geworden van de in autobussen toerende jeugd om door het uitwerpen van veelkleu rige serpentines van haar levensvreugde en vacantiestemming te getuigen. Dat daarvan echter reeds verkeersongevallen het gevolg zijn geweest, doordat niets vermoedende weggebruikers door de uit de bussen ge worpen rolletjes papier werden geraakt en daardoor de controle over hun voertuig kwijt raakten, geeft ernstig te denken. De daaruit ontstane gevaren onderschatte men riht, hoe overdreven de bezwaren tegen de zen vorm van kinderlijke vreugdesuiting ook mogen schijnen. Het is dan ook te ho pen, dat de leiders of onderwijzers zoo ver standig zullen zijn, in het vervolg het me- denemen en uitwerpen van serpentines te verbieden. De vreugde van de jongens en meisjes zal er niet minder om zijn. En de veiligheid van het verkeer zal dan niet meer in het gedrang komen. LUCHTVAART WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste en mooi ste weg naar Zaandam. Hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Oegstgeest, Sas- senheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek. Haarlem, Halfweg, Zaandam. Afstand 46 kilometer. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Alphen aan den Rijn naar Breda? Welke kosten zijn 'hieraan verbonden voor veerponten? Antwoord De .beantwoording van het eerste gedeelte dezer vraag heeft Woensdag nog in de courant gestaan. U moet overvaren te Zwijndrecht en Willems dorp. De kosten Zwijndrecht-Dordrecht be dragen 0.50 per auto met bestuurder, 4 cent per persoon. Voor het veer Wülems- dorpMoerdijk bedragen de kosten f 2. per groote, ƒ1.per kleine auto en 10 cent per persoon. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Roelofarendsveen naar Roosen daal? Antwoord: Roelofarendsveen, Rijp- wetering, Oud-Ade, de Zijl, Leiderdorp, Zoeterwoude (H. R.WeipoortDorp), Stompwijk, Zoetermeer, Bleiswijk, Hille- gersberg, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zeven bergen, Oudenbosch, Roosendaal. ,Vraa g Wat is het juiste adres van het „Dr. Schaepmansfonds"? A n t wo ord: Dr. Schaepmanshuis, Mauritskade, den Haag. Vraag inzake recht op kostgeld in va- cantie. Antwoord: Tenzij dait tegelijk met uw vacantieregeling is overeengekomen, hebt u geen recht op kostgeld. Wel hebt u daar recht op, indien u vacantie krijgt, omdat uw werkgevers op vacantie wil len. Vraag inzake uitkeering bij ziekte. Antwoord: Wanneer u zonder midde- :len van bestaan zijt, kunt u zich, nadat de uitkeering krachtens de Ziektewet heeft opgehouden, wenden tot Maatsch. Hulpbe toon. Vraag inzake opzegging van een dienst meisje. Antwoord: Opzegging kan ook ge schieden tegen den 15en der maand. Vraag inzake verlaging hypotheek rente. Antwoord: Indien het betreft een hy potheek op een stuk land, dat voor land- of tuinbouw dient, kunt u zich bij dreigen de executie wenden tot de hypotheekcom missie. U moet dan schrijven aan den mi nister van Economische Zaken. Verlaging van andere hypotheekrente is niet af te dwingen. Vraag: Wat is de kortste weg per rij wiel van Alphen a. d. Rijn naar Hillegers- berg? Antwoord: Alphen a. d. Rijn, Bos koop, Benthuizen, Zoetermeer-Zegwaart, Bleiswijk, Hillegersberg. Vnaag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Waspik? Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Zoe termeer-Zegwaart, Hillegersberg, Rotter dam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Wagenberg, Geer- truidenberg, Waspik. ST OOM V AARTBERICHTEN NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT 1935. Ook de K.L.M. doet mee. Op het vliegveld Twente zullen op 23 de zer de deelnemers aan de Nederlandsche Rondvlucht vergast worden op folkloristi sche voorstellingen, aangeboden door den Provincialen Bond van Vreemdelingenver keer in Twente. Dit belooft in de eerste plaats voor de vele buitenlandsche gasten een bijzondere attractie te worden. Behal ve de reeds eerder vermelde deelname van de luchtvaartafdeeling Soesterberg, marine luchtvaartdienst, Nat. Luchtv. School en Sportvliegers, zal de KJ-..M. dit jaar met twee groote machines deelnemen waarvan een van het nieuwste type, ni. de Fokker- Douglas „Jan v. Gent". Als tweede machine gaat een Fokker mede. Hierdoor kunnen ongeveer 30 passagiers aan de tocht deel nemen. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEEREN ST*~ 3MV. IVHJ NEDERLAND. CHR. HUYGENS (thuisr.) vertr. 16 Aug. van Algiers. JOHAN DE WIT (uitr.) arr. 16 Aug. te Batavia. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ. COTTICA (uitr.) vertr. 16 Aug. van Funchal naar Paramaribo. RHEA arr. 16 Aug. van Barcelona te Pa lermo. STELLA arr. 15 Aug, van Alexandrië te Jaffa. ULYSSES arr. 15 Aug. van Malta te Galamata. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND (thuisr.) vertr. 15 Aug. van Santos. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. BARENTSZ vertr. 15 Aug. van Manila naar Saigon. SAWAHLOENTO arr. 15 Aug. te Port Natal. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BINNENDIJK van Rotterdam naar New Orleans vertr. 16 Aug. van Vera Cruz. BREEDIJK vertr. 14 Aug. van Boston naar Rotterdam. DAMSTERDIJK, Rotterdam-Vane. arr. 15 Aug. te Swansea. DELFTDIJK Vancouver-Rotter, arr. 16 Aug. te Glasgow. LOCHKATRINE Vancouver-Rotterdam arr. 15 Aug. te Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thuisr.) vertr. 16 Aug. van Sin gapore. GAROET (thuisr.) pass. 16 Aug. te Sa- gres. KOTA NOPAN arr. 16 Aug. van Rotter dam te Hamburg. INDRAPOERA (uitr.) vertr. 15 Aug. van Colombo. KERTOSONO arr. 16 Aug. van Amster dam te Vlissingen. KOTA BAROE (uitr.) pass. 14 Aug. Suez. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 16 Aug. 9 uur voorm. van Southampton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCHIBA (thuisr.) pass. 15 Aug. Las Palmas.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7