ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD, PAG. 6 ALBANIË. Rebellie in het land. MARCHEEREN DE REBELLEN OP NAAR TIRANA. Orde nog niet hersteld. Omtrent de gebeurtenissen in Albanië wordt te Athene verklaard, dat in het dis trict Fieri een opstand tegen den koning ontketend zou zijn. De opstandelingen zijn onder leiding van Sjefket Verlazzi opgemarcheerd in de rich ting van Tirana. Daarbij is het tot een botsing met de re- geeringstroepen gekomen. Bij dit gevecht zijn de commandant der regeeringstroepen, Dsjelal Aaradas, en generaal de Ghilardi gevallen. Aan beide zijden zijn 60 dooden te be treuren. Wie als overwinnaars uit den strijd zijn gekomen, is niet bekend. Sjefket V.erlazzi, die indertijd zijn doch ter wilde uithuwelijken aan koning Zogoe, is eenige jaren geleden naar Elbassan ge vlucht. Hij is een doodsvijand van Achmed Zogoe. Afkondiging van een militaire dictatuur verwacht. Volgens de jongste berichten uit Albanië heeft men de orde in het opstandige ge bied nog niet kunnen herstellen. Onder de opstandelingen bevindt zich een aantal of ficieren en staatsambtenaren. De opstand is echter beperkt tot Zuid-Albanië. De re bellen verklaarden, dat zij het niet eens zijn met de buitenlandsche politiek, zooals deze thans wordt gevoerd.. Ook de berichten, die te Belgrado bin nenkomen, blijkt, dat Sevket Virlatsi de leiding van den opstand in handen heeft. Daar echter de verbindingen met Belgra do verbroken zijn, is het moeilijk zich een juist beeld van den toestand te vormen. In Noord-Albanië zou rust heerschen. De „Prawda" verwacht, dat, wanneer de regeeringstroepen den opstand onderdruk ken, te Tirana een militaire dictatuur zal worden geproclameerd. DENEMARKEN. DE ACTIE DER BOEREN. De strijdmaatregelen, waartoe de econo mische commissie van de Deensche land bouwers besloten heeft ter uitvoering van haar eischen, behelzen gelijk inmiddels reeds gemeld is, den valuta-actie, die den koers van de Deensche kroon wil drukken en daarmede een stijging van de opbrengst van den export van agrarische producten tot stand wil brengen. Men gelooft binnen drie weken het pro gram te kunnen doorzetten. Men rekent met een bedrag van ongeveer 190 millioen kronen. Den Deenschen minister van financiën is een verklaring toegezonden, waarin ver klaard wordt, dat alles wat door de hui dige regeering in de laatste jaren gedaan is in hooge mate in staat is geweest den economisch politieeken toestand van Dene marken te verzwakken. De Deensche soc.dem. minister van han del heeft in een verklaring uiteengezet, dat de handelspolitieke maatregelen zijner re geering juist zijn geweest en dat zijn regee- ring ook verder het roer krachtig in han den zal hebben. Hij is er van overtuigd, dat de actie der boeren mislukken zal. De premier zou zich reeds scherp ge wend hebben tegen de maatregelen van de boeren. De minister van buitenlandsche za ken heeft verklaard, dat alles, waardoor onrust geschapen wordt op de geldmarkt zeer gevaarlijk zou kunnen worden voor de handelspolitieke situatie, terwijl de mi nister van handel er in het bijzonder op wijst, dat georganiseerde sabotage niet zal worden geduld. CHINA. NIEUWE ERNSTIGE INCIDENTEN IN NOORD-CHINA. Zes dooden en honderd gewonden bij overval op een trein. Terwijl het incident van Loeansjau nog steeds de aandacht gevangen houdt, wor den uit de gedemilitairiseerde zone van Noord-China twee nieuwe ernstige inciden ten gemeld, die zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. Op 13 Augustus j.L hebben leden van het Chineesche politie-corps gevuur op een gezelschap, waarvan o.a. deel uitmaakten de Japansche consul te Jehol Nakamoera, kapitein Sjiyoda van de Japansche mili taire missie en achttien andere burgers, die in een boot de Loaen-rivier afzakten in het gedemilitairiseerde gebied. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Een incident van veel ernstiger aard heeft zich echter in den afgeloopen nacht voorgedaan. Ongeveer 130 bandieten heb ben in de gedemilitairiseerde zone, dicht bij Sjanhaikwan, den trein van Sjanhai- kwan naar Peking overvallen en er een ware kogelregen op laten neerdalen. Een conducteur, twee soldaten van de spoor wegbewaking en drie Koreaansche passa giers werden gedood en ongeveer honderd passagiers gewond. De bandieten plunder den den trein en de passagiers en wisten met een rijke buit te ontkomen. De leiding van het Kwantoenleger en de Japansche militaire autoriteiten in Noord-China maken zich ernstig bezorgd over de voortdurende ordeverstoringen in de gedemilitairiseerde zone. BUITENLANDSCHE BERICHTEN KOLENMIJN IN JAPAN VOL WATER GELOOPEN. Elf arbeiders verdronken. Gistermorgen is een kolenmijn nabij Kioesjoe in de prefectuur Foakoeoka plot seling onder water geloopen. Elf mijnwer kers zijn verdronken. AUTOBUS MET ARBEIDERS VERONGELUKT. Een autobus uit Hamburg, die veertig, bij den aanleg van den rijksautoweg te werkgestelde arbeiders uit Siek naar Ham burg terugbracht, is Donderdagmiddag ten gevolge van de gladheid van den weg in een bocht bij Rahlstedt geslipt en omge slagen. Van de 40 inzittenden werden er zes ernstig en twintig licht gewond. De zwaargewonden zijn naar een ziekenhuis te Hamburg overgebracht. DE MOORD OP GARETH JONES. Gevolg van misverstand? De dood van den Britschen journalist Gareth Jones moet, naar thans verluidt, het gevolg zijn van een misverstand. Ter wijl de Chineesche magistraat, op wiens ge bied de bandieten zich bevonden, met hen onderhandelde over den losprijs, trokken de bandieten verder en kwamen op het gebied van een anderen magistraat, die niets wist van de onderhandelingen. Hij stuurde zijn soldaten op de bandieten af, waarop dezen den indruk kregen, dat de onderhandelin gen slechts een truc waren en dat zij om de tuin geleid werden. Zij wilden zich toen wreken en doodden hun gevangene. Nog twijfel aan Jones' dood. Aan den anderen kant wordt zelfe be twijfeld of Jones wel dood is. Van den spe- cialen correspondent van de „Daily Tele graph" te Kalgan in Tsjahar, niet ver van de plaats waar Jones' lyk zou zijn gevon den, is n.1. het volgende bericht ontvangen: „Een koerier- die hier aankwam, meldde, dat een vreemdeling in een dorpje, vijftien mijlen ten Zuid-Oosten van Pautsjang was doodgeschoten. Luitenant Miller, de Brit- sche attaché, onderwierp den man onmid dellijk aan een verhoor, waarbij hij ver klaarde dat het iedereen in deze streek be kend was, dat men gezien had dat het lijk de sporen van geweerkogels in het hoofd vertoonde. Luitenant Miller begaf zich on middellijk naar het hoofdkwartier van de regeering te Tsjahar en drong er op aan, dat een officieel onderzoek zou worden in gesteld, waarbij hij er wees, dat een per soon, die vermoord was en wiens lijk vier dagen geleden reeds gevonden was, toch aan de poliite te Pautsjang bekend moest zijn. De autoriteiten telefoneerden terstond naar Pautsjang met het verzooek, onmiddellijk iemand te zenden naar den man, die den koerier uit Kalgan de inlichtingen zou heb ben gegeven, ten einde deze een verhoor af te nemen. Het controleeren van de verschillende ge ruchten is hier ontzettend moeilijk, in ver band met de internationale situatie. De Ja panners hechten evenwel geen geloof aan den dood van Jones; zij verklaren, dat de bandieten, die hem gevangen hielden, het laatst gezien werden ten Zuidoosten van Kuyugan, vele mijlen verwijderd van het Pautsjang-district. Bovendien beweren de Japanners, dat de leider der bandieten zelf reden had, Jones in het leven te houden". ROCKEFELLER Jr. IS WELDADIG. Om belasting te ontduiken. In de afgeloopen acht maanden heeft John D. Rockefeller Jr. een bedrag van 77 millioen dollar, waaronder meer dan een kwart van zijn bezit aan petroleum-aan- deelen van de Standard-Oil, weggeschon ken aan liefdadige en wetenschappelijke in stellingen. Dit is klaarblijkelijk geschied ter ontdui king van de hoogere belastingen, zooals deze in Juni j.L door president Roosevelt zijn voorgesteld. Een groot bedrag, verte genwoordigende twee millioen aandeelen 1 van de Socony Vacuum, werd door Rocke- feller op den 28sten April weggeschonken, dus slechts negen dagen nadat de voor stellen in zake nieuwe belastingen bij het Congres waren ingediend. Rockefeller Jr. is thans 61 jaar oud. Zijn fortuin wordt geschat op één milliard dol lar. De deskundigen van de schatkist ra men, dat krachtens de nieuwe wet op de belastingen van de giften, welke Rocke feller in den laatsten tijd heeft gedaan, waarschijnlijk ongeveer 40 millioen dollar belasting had moeten worden betaald. In dien hij deze gelden tot zijn dood toe had behouden, zou de regeering krachtens de voorgesteld nieuwe wet op de successie rechten hiervan 55 millioen dollar hebben verkregen. REEDS EEN JAAR LANG BEWUSTELOOS. In een ziekenhuis te La Palma6 (Canari- sche eilanden) wordt een 14-jarig meisje, Carmen Godoy, verpleegd, dat reeds een jaar lang slaapt, zonder ook maar een oogenblik te zijn ontwaakt. Haar voortdurende bewusteloosheid, die de doctoren voor een raadsel plaatst, zou het gevolg zijn van een schok, dien zij heeft ondervonden, toen zij er getuige van was, dat haar moeder tijdens een familietwist door haar vader werd gedood. Het meisje wordt kunstmatig gevoed. EINDE VAN ACHT WEKEN DROOGTE. Te Grenoble regent het kikkers. Dinsdagmiddag is voor het eerst sedert acht weken in Frankrijk regen gevallen. BINNENLAND DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben, ongerekend de directe belastingen, in Juli ƒ32.061.609 op gebracht, of 4.352.902 minder dan verle den jaar Juli, en in de eerste zeven maan den ƒ212.776.301 of ƒ14.139,753 meer dan vorig jaar, doch circa ƒ20 miiloen minder dan geraamd. DE LOONREGELING IN DE SIGARENINDUSTRIE Dinsdag as. beslissing over verder overleg Naar aanleiding van de uitspraak van de Commissie van Arbitrage in de Sigaren- industrie in Nederland, inzake de loon- en arbeidsvoorwaarden, hebben de Ned. R.K Tabaksbewerkersbond „St. Willebrordus" de Ned. Sigarenmakers- en Tabakbewer- kersbond en de Federatie van Sigarenma kers en Tabakbewerkers het volgende schrijven ontvangen van de werkgevers organisaties: „Bij de overweging van de vraag op welke manier uitspraak der arbitrage commissie op de meest doeltreffende wijze kan worden uitgewerkt met name of die uitwerking dient te geschieden enkel door de organisaties, die partij zijn ge weest bij de arbitrage, of wel dat het de voorkeur verdient daarbij ook de andere drie werkliedenorganisaties te betrekken zijn wij tot de conclusie gekomen, dat, ondanks den teleurstellenden afloop der besprekingen onder leiding van den rijks bemiddelaar, prof. Aalberse, het toch be ter is den laatsten weg te volgen. Immers uwerzijds zal ook het standpunt worden ingenomen, dat het aanbevelens waardig is, de komende regeling van loon en arbeidsvoorwaarden in gezamenlijk overleg van alle organisaties, die steeds partij waren bij de C.A.O. en die ook bij het nieuwe contract belang hebben, vast te stellen. Na overleg met den Christelijken bond is ons gebleken, dat deze organisatie even min bezwaar tegen dien gang van zaken heeft. Mitsdien verzoeken wij u ons te willen berichten of u bereid zijt mede te werken tot de opstelling van een loonre geling overeenkomstig de arbitrale uit spraak". Naar wij vernemen komen' de hoofdbe sturen der drie betrokken vakorganisaties Dinsdag a.s. bijeen om over het verzoek der werkgevers-organisaties te beslissen. „Tel." VERPLICHT OVERLEG OVER HET LOON. Minister blijft er aan vasthouden. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Kersten betreffende de bezwaren van Zeeuwsche landbouwers tegen het plegen van overleg met de besturen van arbei dersbonden inzake vaststeling van loon, heeft minister Gelissen geantwoord: Inderdaad is den ondergeteekende uit de beantwoording van door hem verzonden brieven wel eens gebleken, dat sommige Zeeuwsche landbouwers, uit vrees, dat zij tengevolge van het plegen van overleg hoogere loonen zullen moeten betalen, be zwaren hebben tegen het plegen inzake vaststelling van loon. De ondergeteekende is niet bereid mede werking te verleenen tot het geven van ontheffing van de verplichtingen tot het plegen van overleg, aangezien het gevolg hiervan zou zijn, dat de geheele door zijn ambtsvoorganger getroffen regeling illu soir zou worden. WEER 51 MIJNWERKERS ONTSLAGEN. Nadat de vorige week op de Oranje Nas- sa umijn IH reeds 38 mijnwerkers waren ontslagen, vernemen wij thans, dat er met ingang van 1 September op de Oranje-Nas- saumijn IV wederom aan 51 mijnwerkers ontslag is aangezegd, terwijl twaalf Tsje chen worden overgeplaatst naar de Oran je Nassaumijn in. Bij dit ontslag zijn twin tig Nederlanders betrokken. „Volk". DE WETHOUDERS ZETELS TE GOUDA. Na drie vergaderingen is tusschen de verschillende raadsfracties te Gouda over eenstemming bereikt inzake de verdeeling der wethouderszetels. Van de vier plaatsen in het College wenschte de S. D. A. P. er twee te bezetten, doch de meerderheid der raadsleden, hoewel het recht der sociaal democraten niet ontkennend, achtte het gewenscht deze partij slechts één zetel toe te kennen, ten einde het daardoor moge lijk te maken een college op zoo breed mo gelijk basis te vormen. Met dit standpunt Over het geheele land is zooveel water neergekomen, dat hierdoor belangrijke schade is aangericht. In Amiens en in Ni- mes werden de straten overstroomd. In eerstgenoemde stad raakte de electriciteits- voorziening defect. De „Matin" verneemt uit Grenoble, dat daar na de hondsdagen een hevige storm heeft gewoed, welke gepaard ging met een buitengewoon eigenaardig verschijnsel. In de buitenwijken van Grenoble regende het n.l. duizenden kleine groene kikkers. Hoewel dit een in Europa weinig voorko mend verschijnsel is, heeft men het toch reeds eer waargenomen. Het verschijnsel wordt verklaard door aan te nemen, dat wervelwinden het water uit poelen en vij vers opzuigen, waardoor visschen en kik kers mee in de lucht worden genomen. Der gelijke luchtreizen kunnen eenige dagen duren zonder dat de dieren sterven. heeft de sociaal-democratische fractie met goedvinden der partij-afdeeling zich ten slotte vereenigd. Overeengekomen werd, gezien de tijds omstandigheden, geen programma samen te stellen. Het in September as. te kiezen college zal bestaan uit één scociaal-democratische, één Roomsch-Katholieke, één Protestantsch Christelijke en één Vrijzinnige wethouder. Door de S. D. A. P. is aangewezen de heer W. Sanders en door de Vrijzinnige Groep mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, de tegenwoordige wethouder van financiën. De Katholieke en Prot. Christelijke frac ties zullen binnenkort hun candidaten op geven. DE FRUITTELERS. De concurrentie van het buitenland. De Ned. Pomologische Vereeniging, hoofdafdeeling fruitteelt, van de Neder- landsche Heidemaatschappij heeft gisteren te 's-Gravenhage haar jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden, welke o.m. werd bijgewoond door mr. J. J. Win ter mans, inspecteur van den landbouw. De wnd. voorzitter, de heer G. van Leu- sen, wees er op, dat het begin van de fruit- campagne dit jaar niet beter is geweest dan in 1934. De prijzen van het klein en zacht fruit zijn weder laag. Voor verschil lende onderdeelen van de fruitcultuur la ten de vooruitzichten zich niet al te gun stig aanzien. Inmiddels blijft er nog wel eenig pers pectief. Aan de vraag naar goede winter appels en peren kunnen wij nog niet vol doen en in die richting zal in de komende jaren nog veel gedaan kunnen worden. Meer en betere fruitbewaarplaatsen zullen ons moeten helpen den leveringstijd van het winterfruit te verlengen. De minst ris kante en voor den teler de goedkoopste wijze is de bewaring in speciaal ingerichte fruitbewaarplaatsen. Vanwege onze vereeniging, aldus spre ker, werd aan de hand van beschikbare gegevens en opgedane ervaring een ont werp voor een dergelijke bewaarplaats ontworpen, hetwelk de telers als leidraad kunnen gebruiken voor eventueele bouw plannen. Reeds is door enkele onzer leden dit ontwerp in practijk gebracht. De bewaring van het fruit bij kunstma tig verwekte lage temperaturen zal in het algemeen slechts mogelijk zijn in combi natie. Het verheugt ons, dat reeds ver scheidene centra de behoefte aan de z.g. koelhuizen begrijpen, zoodat er tot op richting daarvan in die centra stappen worden gedaan. Zoo zijn o.a. de veilings organisaties te Goes, Kapelle, Zetten er toe overgegaan fruitkoelhuizen te bouwen. Zal de fruitteelt rendeerend blijven, dan zullen wij er voor moeten zorgen, dat de markten niet overvoerd worden en tevens dat ook na het gewone fruitseizoen nog Nederlandsch fruit beschikbaar kan wor den gesteld. Hiertoe zullen de verschillen de bewaarplaatsen ons in staat moeten stellen. Voorts is het noodzakelijk steeds verder te gaan met betere cultuurzorgen. Snellere uitbreiding van de verwerking van het mindersoortige fruit zal niet allen in staat zijn de markt te ontlasten. Het af te leveren product moet aan de hoogste eischen voldoen. De telers moeten niet van meening zijn, dat meer propa ganda voor de zoete mostbereiding en toe nemende bouw van bewaarplaatsen reeds voldoende zullen zijn om den middelprijs van ons fruit te verhoogen. Zeer zeker zullen wij het toejuichen, wanneer de zoete most in grootere hoeveelheden wordt bereid en wanneer meer fruit dan thans tijdelijk kan worden bewaard, doch daar naast blijft als eerste noodige steeds nog verbetering van het product. Meer nog moet het inzicht doordringen dat door betere cultuurzorgen niet alleen meer goed fruit, doch tevens meer kilo's fruit kan worden verkregen. Betere be mesting, betere snoei en last not least be tere ziekte-bestrijding zullen voor nog tal van telers de middelen zijn om hun be drijf loonend te maken. Op hoogere prijzen zal de teler bij de tegenwoordige handelsverhoudingen niet mogen rekenen. Integendeel wij verwach ten zelfs, ondanks verbetering van kwali teit, zoolang de grenzen voor export ge sloten blijven, of de uitvoer bemoeilijkt wordt, nog een lageren prijs en de telers zullen al hun krachten moeten inspannen om ook bij dezen lageren prijs hun bedrijf nog in stand te houden. In het bijzonder wenschen wij nog te wijzen op de goed geslaagde propaganda, welke voor het Nederlandsche fruit werd gemaakt door de uitgave van den uitste kend verzorgden fruitkalender, welke einde 1934 door de Ned. Heidemaatschappij werd uitgegeven en zal worden voortgezet aldus de wnd. voorzitter. Bij de afdoening der huishoudelijke aan gelegenheden werd de rekening 1934 goed gekeurd, evenals het jaarverslag van den secretaris, den heer J. P. van Lonkhuyzen. I Blijkens dit jaarverslag bedroeg het aantal leden per 1 Januari 1935 1385 en werden in 1934 vier nieuwe afdeelingen opgericht, n.l. Bommelerwaard, West-Brabant, Rijk van Nijmegen en Maas en Waal en West- Friesland. Bij de rondvraag heeft het bestuurslid, de heer A. Booy, de aandacht gevestigd op de groote hoeveelheden buitenlandsch fruit, welke nog altijd, ondanks de mono polieheffing, worden ingevoerd. De impor teurs hebben nu verlaging van dit recht gevraagd. Spreker meende dat de vereeni ging hiertegen stelling zal moeten nemen en bepleitte nogmaals aan de regeering te verzoeken, het monopolierecht ongewij zigd te handhaven. Met name tegenover Amerika moet dit recht niet als onderhandelingsobject wor den gebruikt. Aansluitend aan het betoog van den heer Booy wees de heer M. Speelman op de noodzakelijkheid het voor den handel aan trekkelijker te maken. Nederlandsch fruit te betrekken. Onze kwaliteit is zeker niet minder, wij moeten nu zorgen, ook in sor- teering en verpakking mee te kunnen ko men. Italië overstroomt ons land thans met goedkoope peren die tegen eiken prijs ver kocht worden. De voorzitter antwoordde dat te dezer zake reeds geadresseerd is en zegde nadere overweging van de gemaak te opmerkingen toe. Mr. Wintermans gaf ten slotte uiting aan zijn voldoening weder in het midden der fruittelers te mogen vertoeven. Zij zijn met de tarweverbouwers in een bevoor rechte positie, doch zullen moeten zorgen, de concurrentie met het buitenland te kunnen blijven volhouden. Met name aan de verpakking zal groote zorg dienen te worden besteed, nu de fruithandel door Amerika en Australië op dit punt reeds zoo verwend is. Met de beste wenschen voor het slagen van de pogingen der vereeni ging eindigde spreker. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. „Tel." PROTEST VAN VRACHTSCHIPPERS. Naar uit Maasbracht wordt gemeld, heb ben de vrachtschippers aldaar uit protest tegen de nieuwe vervrachtingswetten het vaarwater .aldaar versperd door met hun schuiten dwars in het water te gaan lig gen. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat reeds Vrijdagmiddag te ongeveer 4 uur door maatregelen, genomen vanwege den Rijkswaterstaat met behulp van de ge meentepolitie en marechaussee het vaar water wederom is vrij gemaakt. Tevens werden maatregelen getroffen ten einde de avondvergadering der schippers te Maasbracht een ordelijk verloop te doen hebben. Ingrijpen door de sterke arm was evenwel niet noodig. Er hebben zich tij dens en na de vergadering geen inciden ten voorgedaan. Achtste R. K. Paedagogische Week. De officiëele opening van de achtste R. K. Paedagogische Week, die op 19 Augustus te Amsterdam in de Aula der Universiteit ten 5 uur zal plaats hebben, zal door vele autoriteiten op het gebied van het onder wijs worden bijgewoond. Toegangskaarten voor de opening en voor de daarbij aansluitende lezing van Dr. Joannes O.M.C. zullen nog bij den ingang der zaal verkrijgbaar zijn. Voor alles wat verder de Paedagogische Week betreft, kan men zich wenden tot het Inlichtingenbureau, hetwelk geduren de de Paedagogische Week in Hotel Kras- napolsky gevestigd is. De heffing op boter. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 1 Directeur van gemeentelijke telefoondienst in de residentie overleden. Gistermiddag is na een ziekte van slechts enkele dagen overleden ir. H. W. Snijders, directeur van den Haagschen gemeentelij ken telefoondienst, die voor genoemd be drijf zeer groote verdiensten had en in de Residentie hoog geacht werd. per kg. R. K. Handelshoogeschool. De studiegids der R. K. Handelshooge school, Hoogeschool voor Economische en Sociale Wetenschappen, te Tilburg, voor het negende studiejaar 1935/1936 is ver schenen. LAND- EN TUINBOUW DÜITSCHLANDS INVOER VAN SNIJBLOEMEN. De invoer uit Nederland gedaald, die uit Italië gestegen. Men meldt uit Berlijn aan de ,N.R.Crt.": Duitschland heeft in de eerste helft van 1935 voor bijna 4 millioen markt versche, gesneden bloemen ingevoerd. Voor rozen werd 1.382 millioen, voor anjers 1.306 mil lioen, voor bolbloemen als hyacinthen, tul pen, narcissen, enz. en margrieten 626.000 mark, voor seringen 112.000 en voor gn- dere bloemen (chrysanten, viooltjes, or chideeën enz.) 406.000 mark uitgegeven. In de eerste helft van 1934 bedroeg de in voer 4.12 millioen mark tegen 4.19 millioen in de eerste helft van 1932. De voornaam ste importeurs van buitenlandsche bloemen zijn Nederland en Italië. De invoer uit Nederland bedroeg in het afgeloopen se mester 1.45 millioen mark, tegen 2.13 mil lioen in de eerste helft van het vorige jaar en 2.20 millioen mark in de eerste helft van 1933. De invoer uit Italië is daarente gen gestegen en wel van 1.71 millioen mark in de eerste helft van 1933 tot 1.88 millioen mark in de eerste helft van 1934 en 2.32 millioen mark in de eerste helft van het loopende jaar. Op de derde plaats staat Frankrijk. Rngspek met sporen van borax. De Nederlandsche Veehouderij Centrale vestigt nogmaals de aandacht van belang hebbenden er op, dat rugspek hetwelk bo rax of sporen van borax bevat niet door haar wordt afgenomen, en dat personen welke zulk spek ter levering aanbieden zich eraan blootstellen van verdere leve ring aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale te worden uitgesloten. Gebleken is, dat somtijds het zout dat bij het zouten gebruikt wordt een weinig borax bevat. Men drage er zorg voor zout te gebruiken, waarbij zulks niet het geval is. Voorts wordt er aan herinnerd, dat de inlevering van spek moet plaats vinden in de meest nabijgelegen ontvangplaats.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6