ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke veranderlijke wind, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.8 te Andaenes. Laagste barometerst.: 758.4 te Vestman oer. ,Het hooge drukgebied in onze omgeving is sinds gisteren afgenomen en onregelma tig van vorm geworden en de hoogere lucht lagen werden weer veel vochtiger. Alleen in Scandinavië blijft de hooge drukking toenemen. De depressie in het Westen is langzaam toenemende. Op de Britsche eilanden is het weer regenachtig, in Frank rijk windstil maar nevelig behalve in het Zuiden. Ook in Duitschland is het meest betrokken met lichte regen in het Noord- Westen. Scandinavië heeft opklarend weer met vrij hooge temperatuur in Zweden. In het algemeen neemt de kans op regen voor onze omgeving toe, al zijn tijdelijke op klaringen niet uitgesloten. LUCHTTEMPERATUUR. 16.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zwesminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 8.53 uur tot Zondagmorgen 5.16 uur; van Zondagna middag 8.51 uur tot Maandagmorgen 5.18 uur. HOOG WATE*. Te Katwijk: op Zondag 18 Aug.: voorm. 5.55 uur en nam. 6.19 uur; op Maandag 19 Aug. voorm. 6.42 uur en nam. 7.06 uur. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Na enkele maanden van rust, noodzake lijk om weer met vernieuwde kracht het winterseizoen te beginnen De voorbereidende werkzaamheden zijn gereed. Het nieuwe programma, aangepast aan de tijdsomstandigheden, zal ditmaal meer dan anders het karakter van een stu die-program dragen. Binnen zeer korten tijd zullen wij de leden hieromtrent nadere bijzonderheden doen toekomen. Aanvoelend, dat in dezen tijd aan de vak kennis van den jongen middenstander, zeer bijzondere eischen worden gesteld, hebben wij wederom het initiatief tot het vormen van vakgroepen genomen, en ons de medewerking van desbetreffende R. K. Patroons-organisaties verzekerd. In voorbereiding zijn een vakcursus voor slagers, bakkers, banketbakkers. Voorts nog een textiel- en zuivel-cursus. De slagers kunnen wij binnen enkele dagen reeds een circulaire betreffende een spuit- en garneer-cursus onder leiding van den heer v. Westen doen toekomen. Aangezien deze cursus, wil zij slagen, zeer spoedig zal moeten aanvangen, ver zoeken wij allen die interesse hebben voor een dergelijke vakcursus en hieraan wil len deelnemen onze circulaire zoo spoedig mogelijk aan ons secretariaat te willen re- tourneeren of indien gij ze niet mocht ont vangen deze circulaire te willen aanvra gen. Tot slot melden wij nog dat de K.J.M.V. dit jaar haar 10-jarig bestaan viert. Tien jaar Middenstandsorganisatie zullen dit jaar achter ons liggen, tien jaren van moei lijken, opbouwenden arbeid. Met onver woestbare kracht gaan wij altijd bouwend omhoog. De fundamenten zijn gelegd, nu vangt de verdere opbouw aan. Een boven bouw van beton en ijzer willen wij vor men, geschraagd door den vasten wil de jonge middenstanders te vormen tot ware Christus-dragers. Het Bestuur. St. Jeroen. Bedevaart RJt. Werkloozen naar Evenals vorige jaren zal ook thans het Comité voor Werkloozenzorg een bede vaart naar St. Jeroen te Noordwijk organi- seeren en wel op Donderdag 29 Augus tus a_s. Er zal gezamenlijk per extra tram ge reisd worden, terwijl de dagorde ongeveer gelijk is aan die van het vorig jaar. Het bestuur vertrouwt, dat zeer velen, ja bijna alle R.K. werkloozen van Leiden zullen deelnemen. De aangifte tot deelname moet plaats hebben as. Maandag-, Dinsdag- of Woens dagmorgen tusschen 9>£ en 101/, uur in het Bondsgebouw, waarna de opgave tot deelname wordt gesloten. Het ligt in de bedoeling dat alle deel nemers tijdens de H. Mis den priester ant woorden en de gezangen uitvoeren. Onder leiding van den Zeer eer w. H oog gel. heer prof. Cleophas, die de leiding van den bedevaart heeft, zullen as. Donderdag avond in het Bondsgebouw de gezangen worden gerepeteerd, waartoe hierbij de deelnemers worden uitgenoodigd. Aanvang 8 uur. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Radion-waschh andleiding. Wij ontvingen van de Lever's Zeep Maat schappij N.V. een exemplaar van haar nieuwe Radion-waschhandleiddng ten dien ste van huisvrouwen. Het is een werkje van 24 pagina's met fraaie kleurenomslag en verlucht met vele aardige kleurenillustraties van de hand van den Rotterdamschen reclameteekenaar de Wilde. Het bevat voor onze huisvrouwen veel wetenswaardigs, o.a. zeer nuttige wenken bij de waschbehandeling van het huishoud- goed, kousen, sokken, gekleurd goed, wol, gebreid goed, enz., waarbij het Neder- landsch zelfwerkend waschmiddel Radion prachtige diensten zal bewijzen. Voorts waardevolle aanwijzingen over het opma ken en strijken en het verwijderen van vlekken, welke zelfs voor de meest ervaren huisvrouw, een welkome aanwinst zullen vormen. Belastingdienst. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is ingetrokken de verplaatsing naar Rotterdam van den inspecteur der di recte belastingen enz. H. Bodde Bouman, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der directe belastingen te Leiden, 2e afdee- ling. Breestraaitversiering. Nu de lustrumfeesten zijn afgelocrpen is ook de taak der Versieringscommissie ge ëindigd, en heeft de Breestraat-commissie op een uitgeschreven vergadering, verslag gedaan over de ingekomen en uitgegeven gelden voor de versiering. Als kascommis- sie werden benoemde de heeren Sydel, v. d. Stok en Messcher. Serieus werden de bescheiden nagezien en in orde bevonden, waarna werd beslo ten, het batig saldo in de kas der Bree- straat-ver. te storten, voor eventueele uit gaven, in het belang dezer straat. De werkloosheid. Gisteren stonden bij de Arbeidsbeurs in geschreven 889 bouwvakarbeiders, 197 fa brieksarbeiders, 187 kantoor- en winkelbe dienden enz., 44 hotel en café-bedienden, 123 houtbewerkers, 78 kleermakers, 79 land- en tuinarbeiders, 575 metaalbewer kers, 8 sigarenmakers, 31 technici en op zichters, 327 textielarbeiders, 735 transport arbeiders, 65 typografen, 168 voedingsmid delen-arbeiders, 269 vrouwen, totaal 3775 personen. Dit aantal bedroeg op denzelfden datum van het vorig jaar 3230, en op den zelfden datum van 1933 2480. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6643. P. A. Kouwenhoven, Leiden, Doezastraat 37. Kan toor-, schrijf teeken'behoeften, Drukwer ken. E.: P. A. Kouwenhoven, Leiden. BIOSCOPEN. Lnxor In het vóór-programma van deze week is 'n uitstekend geslaagde kleurenfilm en 'n Frofilti-wereldnieuws, dat o.m. een fraaie oogst-opname bevat en waarvan gezegd mag worden, dat het steeds beter wordt. Het hoofdnummer voor de pauze is ge naamd: „Als ik koning was" met Viktor de Kowa, Camilla Horn, Eugen Rex, Paul Westermeier, Hans Mierendorf e.a. In deze Lumina-film speelt .Viktor de Kowa de rol van een jongen enthousiast met veel energie en verbeelding, die als monteur werkzaam is in een fabriek en door toeval, of beter door een luim van een der grootste aandeelhouders, een dag de plaats inneemt van den directeur Ko ning. Dit geeft aanleiding tot geestige verwikkelingen, geaccentueerd door het vlotte spel van de charmante actrice Ca milla Horn, bijgestaan door den komi- schen karakterspeler Paul Westermeier en een ouden bekende van het witte doek: Hans Mierendorf. De schlager van deze film „Mach' die Augen zu und traum' mit mir von Liebe" wordt gespeeld door het orkest van den bekenden dirigent Egon Kaiser. De film werd geregisseerd door J. A. Hübler-Kah- la en weet van begin tot einde te boeien. Het nummer na de pauze is de première van het buitengewone filmwerk „Duivels der Lucht" met James Cagney en Pat O'Brien in de lang niet gemakkelijke vliegerehoofdrollen. Wonderlijke staaltjes van moed en onverschrokkenheid, gren zend aan het ongelooflijke, worden hier bij getoond mede door het Marinecorps en eenige piloten der Amerikaansche lucht vloot. Als zoodanig mogen we zeggen, dat het een documentaire film is geworden van de Amerikaansche manoeuvres, 't Is een uitstekend programma. Casino De film „Circusclown", waarin de be kende Amerikaansmche film-humorist Joe E. Brown de hoofdrol vervult, be hoeft eigenlijk gezegd geen aanbeveling. De naam „Brown" is al aanbeveling ge noeg. En daarom gelooven we, vast, dat Casino deze week wel heel wat liefheb bers van humoristisch filmwerk binnen zijn muren zal zien verschijnen, want deze film is vol humor en geestigheid, die telkens tot hartelijk lachen dwingt, ter wijl ook de acrobatische toeren, die men ziet uitvoeren, bewondering moeten wek ken. Maar ook „Kermism inn aars", de film voor de pauze, doet het uitstekend. Ze verhaalt van een welgestelde Amerikaan sche boerenfamilie, waarvan de leden al een tijd van te voren met verlangen uit gezien hebben naar de jaarmarkt of ker mis in hun district. Vader zendt een vet varken en moeder haar inmaak ter be oordeeling in en beiden verwerven een eersten prijs. Het varken speelt daarbij nog een groote rol. Het is een amusante film, waarin de romantiek niet ontbreekt, en waarin de voortreffelijke wijze opvalt, waarop de regisseur Henry King de eigen aardigheden van de landelijke bevolking, die deel neemt aen de kermispret, heeft weten uit te beelden. Een goed vóór-programma gaat vooraf, zoodat we ieder volwassene, die deze week Casino zal bezoeken, een avond van vroo- lyke ontspanning mogen voorspellen. Lido. Wij behoeven niet te vragen, of u het bekende boek van Hector Malot „Alleen op de Wereld" kent. Iedereen kent het. De ontroerende geschiedenis van den kleinen Remy vormt een van de eerste verhalen, welke wij tegelijk met Jules Verne en Robinson Crusoë hebben gelezen. Wij heb ben dat boek allemaal verslonden en kon den er 'n slachts niet van slapen, veront waardigd als wij waren over de schande lijke ontvoering van het kind van sir Mil- ligan. Medelijden greep ons aan bij het lezen, hoe de arbeider Barbarin het schrei ende kind vond, doch het wegens geldge brek op 13 jarigen leeftijd verkocht aan den reizenden artist Vitalis, met wien de jongen een langen reis door Frankrijk maakte. En hoe ontroerend was het te weten, dat het arme kind bij zijn eigen moeder en broertje te gast was op het rond reizende schip, zonder dat zij elkaar ken den, en dat zij elkander weer uit het oog verloren. Vervolgens de tragische dagen by den gemeenen Driscoll en eindelijk de ver lossing uit de hel van diefstal en zakken rollerij en het vreugdevolle weerzien. Het verhaal is voor onze moderne be grippen wat verouderd en doet hier en daar wat sensationeel aan, maar gelukkig is het den regisseur van de film gelukt om die kanten van het verhaal niet al te zoetelijk te maken. Wie het boek las, en wie deed dit niet? moet deze film gaan zien en hij zal de geschiedenis, die hem bij het lezen van Hector's Malot's boek zoo mach tig ontroerde, thans opnieuw beleven. Het bijprogramma is aan den opgeruim- den kant. De directie van Lido verlootte gisteravond eenige exemplaren van het boek van Hector Malot onder de aanwezigen. Een aangename verrassing! Trianon. De feestweek van het Trianon-Theater is tevens de feestweek van Fientje de la Mar, die in het feestprogramma een zeer groot aandeel heeft. Dit aandeel is niet al leen quantitatief het grootste, maar ook qualitatief al is dit laatste, wat de film be treft niet zoo heel moeilijk voor een ras- filmartiste als Fientje de la Mar tegenover andere groote artisten, maar die in feite nu eenmaal geen film artisten zijn. Te betreuren is, dat de makers van Ne- derlandsche films nog steeds niet inzien, dat zij met de opname van artisten en kel en alleen om hun populairtei bij het pu bliek hun eigen producten veroordeelen. Want zij zeggen daarmee, dat zij voor het slagen van hun film deze populaire artisten niet kunnen missen, m.a.w. dat zij zonder hen een mislukking van hun films vree zen. Louis Davids moge in deze film de rol van „de kleine man" gespeeld hebben en een groot artist zijn en zeer populair, een film artist is hij niet. Henriëtte Davids mo ge het beter doen, zij is meer revuester dan artist ook in deze film. Maar dan de goede kwaliteiten van deze film. Zeer goed spel van Fientje de la Mar als de filmster Bella Ramona, zeer goed spel van Adolphe Engers, als de oom uit Indië een verdienstelijke dochter en a.s. schoonzoon van resp. Jopie Koopman en Frits van Dongen. Maar vooral een perfecte aankleeding en ensceneering, zooals we die alleen kennen uit de beste films en een prachtige fotografie, die een waarlijk kunstzinnige visie verraadt. Alles bijeen een film met veel goede en binder goede eigenschappen. Oogstte Fien tje de la Mar in de film reeds succes met haar prachtige creatie van de succesvolle filmster, nog meer succes had zij op het tooneel, waar zij zich een groot artiste ver toonde in haar chansons als imitatrice co- mique van groote kracht. Haar stem heeft het timbre dat zoo in trek is, het timbre van Mariene Dietrich en Mae West en zij heeft met haar liedjes het publiek in extase gebracht. Voor de pauze is er een alleraardgist bij- pro gramma met journaals, teekenfolms enz. Het is een feestprogramma van zeer goed gehalte en veel amusement, dat wij vol wassenen gaarne aanbevelen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RUN. Aanbesteding. Door de firma Mathot is aanbesteed het bouwen van een winkel huis, hoek* AchterwegGroote Steeg. Laag ste inschryver was de heer P. Kort te Rijnsburg voor 2700.aan wie het werk is gegund. KATWIJK. Geboren: Pietje d. van P. Varkevis- ser en G. v. Duyn Dirkje d. van A. Krijgsman en J. Plug Marijtje d. van M. Ouwehand en D. van Rhee Cornelis z. van P. Schaap en M. Guyt Leuntje d. van K. v. d. Plas en J. van Duyvenbode. Ondertrouwd: G. Ouwehand en N. Kloos. Getrouwd: J. N. Ouwehand en J. Dulfer M. van Dijk en J. A. Houwer J. P. van der Nagel en K. Wassenaar. Overleden: Jacob van Beelen 64 j., echtg. van G. v. Dijk. HILLEGOM. Geboren: Theodorus z. v. W. G. de Vos en M. Aarts. Odilia d. v. F. P. M. M. J. Kok en E. Förster. Lena d. v. G. Dedel en C. A. M. Burger. Ondertrouwd: L. A. Pieters en M. Sprengers. A. J. van Schravendyk en W. de Rooij. H. Kolk en A. E. Vermeu len. Getrouwd: L. Leiten en G. J. Klink hamer. Gevestigd: J. Boon en gezin, Weere- steinstraat 101. J. H. Bouwman, Vos- selaan 13. J. A. Donker en gezin, Loos- terweg II 17. W. F. Pont, Wilhelmina- laan 3. B. J. Tiemessen, Weerstraat 80. A. M. van LieropTurnhout, Haven 94. W. A. Worsteling, Hoofdstraat 140. Vertrokken: H. A. Pijnaker naar Haarlem. C. Overvliet, naar Woubrugge. L. M. van Dreunen, naar Delft. F. Affourtit, naar 'sGravenhage. A. Stotter, naar BruxelleIxelles. K. Dijkstra, naar Bennebroek. M. Wagner, naar Mirdelharnis. J. F. Naaijen, naar Haar lemmermeer. J. C. M. Berkhout, naar Heemstede. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, R.K. Bond van Café-, Restaurant houders en Slijters „St. Jan", alge- meene vergadering, Zomerzorg, 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Aug. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Kortmann, Poortman, Rassere en Renaud. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 19 tot en met Zondag 25 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. LISSE. Aanrijding. Gistermorgen te ongeveer half negen kwam de bestelauto van de fir ma Th. Zwart, koekfabrikant te Zaandam, uit de richting Haarlem en reed even voor bij de Zwarte Laan een langs den weg staande paal aan. Hierdoor verloor de chauffeur de macht over het stuur en reed daardoor rakelings langs een boom, waar door de spaanders eraf vlogen. Hij kwam vervolgens op het rijwielpad en toen tegen het rasterwerk langs den tuin van de firma Grullemans. De auto sloeg hier om en kwam op zijde te liggen. Wonder boven wonder kwam de chauffeur en de persoon, die naast hem zat, er best af, terwijl ook toevallig niemand op het rijwielpad reed of liep. Met een kraanwagen van de fa. Werkhoven werd de zwaar beschadigde auto weggesleept. NOORDWIJK. DE BELGISCHE KONINGSKINDEREN. Heden naar België teruggekeerd. De Belgische Koningskinderen, die sedert 24 Juni te Noordwijk aan Zee ten huize van den burgemeester, den heer Van den Mortel, hebben vertoefd, zijn heden naar België teruggekeerd. LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag 18 Augus tus bijeenkomst om 11.30 en 7.30 uur in ontspanning. Tevens gelegenheid contribu tie te betalen. Dinsdag 20 Aug. geen Maria- Congregatie, maar te 8 uur ontspanning. Donderdag 22 Aug. te 7.30 uur biljartclub. Zaterdag 24 Aug. te 7.45 uur ontspanning. Onze onderafdeeling, de tooneelclub „Adolf Kolping" begint reeds haar repe tities voor een groot tooneelstuk op 20 en 21 Oct., waarop ook onze donateurs en be gunstigers zullen worden uitgenoodigd. In de komende weken zullen de heeren van den Raad van bestuur met de commis sarissen den donateurs en begunstigers om hun bijdrage komen vragen. STOMPWIJK. MISHANDELDE STELT SCHADE-EISCH. Agenten wondden hem bij ontruiming van een café. A. Meurer te Stompwijk heeft een vor dering tegen de gemeente Voorburg inge diend tot betaling van 25.136.50 wegens schade der hem aangedane mishandeling door twee agenten van politie D. Bilkes en M. Wouter op 23 April van dit jaar. De "som van 25.000 eischt hij wegens blijvende ongeschiktheid tot het uitoefenen van zijn beroep als los werkman en zijn nevenberoep als accordeonspeler. De overige gelden zijn bedoeld ter dekking van de kosten van ziekenhuisverpleging en beschadigde kleeding. Daar de beide agenten door de recht bank wegens mishandeling zijn veroor deeld, moet voorloopig worden aangeno men, dat hun schuld is bewezen. In hooger beroep is nog niet over de zaak beslist. B. en W. stellen voor, na ingewonnen rechtskundig advies, dat de gemeente zich in rechte tegen deze eisch zal verweren. (Zooals men zich zal herinneren, betreft de affaire een zware mishandeling. De beide agenten hebben des nachts een café na sluitingstijd ontruimd en daarbij een der bezoekers met sabelhouwen ernstig ge wond. Zij zijn daarna him weegs gegaan zonder zich verder om het slachtoffer, dat bloedend aan den kant van den weg lag, te bekommeren). „Vooruit". STOMPWIJK—VEUR. Het openbaar onderwijs. Vrijdagmid dag had een conferentie plaats tusschen B. en W. van de beide gemeenten Stompwijk en Veur en het bestuur van Volksonder wijs naar aanleiding van de gerezen kwes tie in verband met de opheffing van de gemeenschappelijke regeling tot exploita tie van de openbare lagere school te Veur. De voorzitter van Volksonderwijs, de heer Verheijen, bespreekt de moeilijkhe den, welke zijn ontstaan door de ophef fing van bedoelde regeling. Intusschen merkt spreker op, is er een lichtpunt ont staan, doordat B. en W. van Veur aan het hoofd van de O. L. school te Veur hebben bericht, dat er h.i. geen bezwaar bestaat om de kinderen van Stompwijk na 1 Sep tember toe te laten. Ons bestuur acht het beter, dat de beide gemeentebesturen met elkaar overeenkomen en de raden een ont- werp-regeling voorleggen, waarbij het mogelijk is, dat de kinderen van Stompwijk de school te Veur mogen bezoeken. De loco-burgemeester, weth. van Wijk, zegt, dat hij wel eenige bezwaren kan dee- len, welke door den heer Verheijen zijn genoemd, maar hij vindt den afstand (2000 De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholz. Tel. 390. M.) niet zoo'n be waar. Hij heeft in zijn jeugd grootere afstanden moeten afleggen om de openbare schood te bereiken. Ver der wijst de wethouder op de financieele voordeelen voor de gemeente, wanneer het aantal kinderen op de eigen school zich uit breidt, hierbij hij oog hebben op de uitkee- ring aan de bijzondere scholen. De heer Verheijen prijst het in B. en W., dat zij trachten de gemeente te bevoordee- len, maar acht het niet in strijd met het al gemeen belang om voor die enkele kinderen die het onderwijs in Veur volgen, een re geling te treffen. De heeren Steisiger en Kruizinga, be stuursleden van Volksonderwijs, dringen eveneens aan op het ontwerpen van een nieuwe regeling in het belang van het kind. Weth. van Wijk zegt toe deze aangele genheid nog eens te overwegen. Wethouder de Koning, van Veur, zegt, dat er nog niet te veel gerekend moet wor den op het lichtpunt, wat de heer Ver heijen bedoelt, omdat de raad nog moet goedkeuren, hetgeen B. en W. aan het hoofd van de school te Veur is medege deeld. Als de raad, zegt spreker, zijn goed keuring hecht aan het besluit van B. en W. om de kinderen van Stompwijk na 1 September toe te laten op de school, dan bestaat er nog kans, dat Ged. Staten zulks niet goedvinden. Op een vraag van een der bestuursleden aan het College van B. en W. van Veur, of reeds eerder door anderen met hen is geconfereerd over deze kwestie, antwoordt weth. de Koning, neen, met niemand. Daarna bedankt de heer Verheijen de beide colleges voor hun bereidwilligheid om het bestuur van Volksonderwijs in deze te hooren. K. J. M. V. Zaterdagavond van 7.30 uur tot 9.30 uur zwemmen. Zondag voetbal tourooi te Heemstede. (Bekerwedstrijden) Maandagavond te 8.15 uur vergadering Actiegroep. Van 8.30 tot 10.30 uur socië teitsavond. Dinsdag geen Maria-Congregatie. Donderdag geen studieclub. Kostelooze belasting-merken. Dinsdag avond 22 Aug. van 7 uur tot 8.30 uur is er wederom gelegenheid tot het aanvragen en afhalen van kostelooze belastingmerken NIEUWVEEN Geboren: Gerritje d. van S. van der Leest en J. Resting. Getrou wd: P. van Weldam en E. Lenting. Overleden: A. Spijker 82 j. C, Nap wed. van H. van der Sluis 80 j. Gevestigd: G. W. Suister van Mij drecht A. A. Willemsen van Amster dam K. Ott van Haarlem C. van Cuijlenborg van Geldermalsen H. W. Smeenk van Zutphen H. Smeenk van Zutphen Tj. B. Jousma van Leeuwar- deradeel J. Baas van Nieuwkoop. Vertrokken: M. K. Roodenburg naar Alphen a. d. Rijn C. W. Blom naar Am sterdam E. Lenting naar Vreeland. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer blijft nog steeds zeer groot en wel voornamelijk van de Gladiolussen, die in groote partijen en veel variëteiten worden aangeboden. Doch de prijs is laag. Voor de beste variëteiten wordt van 0.40 tot 0.75 per 100 betaald, andere soorten brengen slechts van ƒ0.15 tot 0.30 op. Ook van andere snijbloemen komt veel. Asters in meerdere kleuren gaan voor 0.20 tot 0.35, Dahlia's van 0.40 tot 0.75. Pompon-Dahlia's 0.20 0.30, Tritoma's 0.500.70, Galardia's 0.15—0.20, Godetia's 0.30—0.40, Mont- bretia's 0.100.20, Zinnia's 0.600.80, Helianthus 0.400.70. NOORDWIJKERHOUT De burgemeester. De burgemeester vertoeft tot 26 Augustus met verlof bui ten de gemeente. ZILK. Ongeval. Toen mej. B. uit Rotter dam gistermiddag per rijwiel over den bi- tumenweg reed, hield zij zich vast aan een passeerende auto. Door onbekende oor zaak raakte zij echter de macht over haar stuur kwijt, met gevolg, dat zij op den weg viel en een flink gat in haar hoofd had. Dr. Wöste uit Noordwijkerhout heeft haar bij omwonenden verbonden. Uit een en ander blijkt weer het groote gevaaT om zich door auto's te laten voort trekken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2