BEZOEKT DE ZIL V ERTENTO ON STELLIN G STADS X NIEUWS VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? OPKLAREND. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets warmer. Hoogste barometerst: 767.5 te Parijs. Laagste barometerst.: 755.8 te Memel. Langzaam blijft zich de hooge drukking ook over Scandinavië en Duitschland uit breiden terwijl de depressie bij Ierland weer in beteekenis afnam en die in het Noord-Oosten bij nag verdwenen is. In Ier land valt nog lichte regen, de bewolking in Schotland en Engeland is nog vrij zwaar, Frankrijk heeft deels zonnig en wind stil weer, met stijgende temperatuur, Duitschland en Zwitserland hebben nog be wolkte lucht met regen alleen in het Oos ten. In Scandinavië klaart het weer verder op, maar bleef het nog koel. Waarschijnlijk zal de vochtigheid in de laag tusschen 2 en 3 km. die op veel plaatsen de zon nog ver duistert, thans ^aan afnemen, zoodat meer zon en verdere stijging van temperatuur te wachten is.. LUCHTTEMPERATUUR. 20.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19.5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS eJL Van Vrijdagnamiddag 8.55 uur tot Zaterdagmorgen 5.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: Op Zaterdag 17 Aug. voorm. 5.09 uur en nam. 5.32 uur. HET DREIGEND TEXTIELCONFLICT TE TILBURG. Arbeiders wijzen de voorstellen van den Rijksbemiddelaar af. Namens de bij het geschil in de Tilburg - sche textielindustrie betrokken organisaties, is het volgende telegram aan den Rijksbe middelaar, prof. Aalberse, gezonden: „Gecombineerde textielarbeidersbonden kunnen voorstel Rijksbemiddelaar inzake loongeschil Tilburg niet aanvaarden. Om conflict alsnog te voorkomen wordt het volgende voorgesteld: („De Eendracht" moet Vrijdag hierover nog met leden verga deren) loonsverlaging tot 5 pet. te beper ken; m inim umloonen vast te stellen op 42 en 44 cent per uur; periode verhooging halfjaar stop zetten. Z-n bereid leden te adviseeren, met dit voorstel genoegen te nemen. UIT DE OMGEVING Vervoer van bonden per spoor Waar het meer en meer mode gaat wor den vooral onder de dames zijn hondje op een uitstapje mede te nemen, hebben de de Ned. Spoorwegen gunstige bepalingen gemaakt voor het hondenver- voer. Men kan thans, een daguitstapje maken de, zijn hond medenemen in alle klassen, tegen de helft van den prijs van een een- daagsch retourbiljet. In de eerste en twee de klasse wordt alleen het voorbehoud ge maakt dat de honden schoothondjes moeten zijn, LUCHTVAART DE BESCHADIGING VAN DE OEHOE. De beschadiging van het vliegtuig de Oehoe, ontstaan op het vliegveld van Aruba, is het gevolg geweest van een plot seling optredende zijwind tijdens den aan loop. Daar dit vliegveld, evenals de meeste vliegvelden en gebieden waar de passaat winden iheerschen, vrij smal en de bodem buiten het veld rotsachtig is, heeft de pi loot sterk moeten remmen, waarbij het vliegtuig op zijn neus ging staan. Niemand der inzittenden bekwam eenig letseL De middenmotor en neus van de Ooehoe werdenechter vrij ernstig beschadigd, zoo dat reparatie wel eenigen tijd zal vergen. TER-AAR. Afscheid Kapelaan Henning. Gister avond werd in het R. K. Vereend gin gsge- bouw door de Gezellenver., Patronaat, Ont wikkelingsclub, Arti et Religioni, R. K. Zangkoor en Bibliotheek, afscheid genomen van den weleerw. heer B. Henning. Hoe be mind de Kapelaan was, bleek wel uit de groote belangstelling der leden uit de di verse vereenigingen. Bijna negen uur is het wanneer de Se nior A. v. d. Hoorn de bijeenkomst opent met den Chr. groet, alleen een hartelijk welkom toeroept, bijzonder den Zeereerw. Heer Pastoor en den Weleerw. Heer Kape laan. Na medegedeeld te hebben het doel van deze bijeenkomst, ni. onzen dank te .betuigen voor het vele wat de Kapelaan ge presteerd heeft voor ons en de vereenigin gen, spreekt de Zeereerw. Heer Pastoor het eerst z'n scheidende Kapelaan toe. De benoeming tot kapelaan te Bloemen- daal is zeker een promotie doch voor ons beteekent het vertrek een zware slag. Door Uw helder verstand en gaven hebt gij ont zettend veel gedaan voor het geestelijk wel zijn der Parochie. Een warm hart droeg U •voor de verschillende vereenigingen, om. de Gezellen en Patronaat, die onder Uw leiding bloeien en groeien. Van de Hadria- inus-bode was U de ziel. Kortom Uw wer ken, met echte priesterlijke bezieling, ver dient de hoogste lof. Ik verlies in U ook een echte vriend, die mij in de verschillen de Parochie-zaken heeft bijgestaan, ge steund. Met het heengaan lijdt de Parochie een groot verlies, doch ik evenzoo. Kapelaan, wij zien U noode vertrekken. Een hartelijk dankwoord voor al Uw wer ken in de Parochie, en ik wensch U toe dat God Uw werk rijkelijk moge zegenen, en dat gij ons in Uw gebeden dikwijls wilt ge denken. Namens de Gezellen sprak de Senior als volgt: In de drie jaren tijd hebt gij U aan ons doen kennen als 'n echte Gezellen-vader, die met hart en ziel zich gaf. Ja we weten het uit Uw woorden en meer nog uit wer ken en daden, uw bijzondere sympathie ging uit naar ons de Gezellen, Geen moeite was U te veel, geen moeilijkheid te groot. Neen de liefde voor onze vereeniging ging zoo ver, dat 't werken voor haar u licht viel en meer 'n ontspanning was dan 'n inspan ning. Wat 'n werk hebt gij voor ons ge daan. 'n Rijke collectie lezingen hebt gij voor ons gehouden, in duidelijke woor- dende meest uiteenloopende onderwerpen •behandeld, actueele vraagstukken en pro blemen, godsdienstige en bijbelsche onder werpen, op gebied van economie, sociologie, geschiedenis en kunst. Voor avonden van ontspanning bracht Uw vindingrijke geest altijd 'n oplossing, zoodat ze slaagde. Voe gen wij daarbij het hartelijk omgaan met onsVoor alles en altijd stond gij klaar om de moeilijkheden in 'n jong hart op te lossen, om 'n goede raad te geven en waar •noodig 'n nuttige wenk of ernstige ver maning. Ook om die reden is Uw werken en verblijf onder ons vruchtbaar en heil zaam geweest, en kunnen we Kolping dank baar zijn, dat Hij de priester-praeses zoo heerlijk heeft ingeschakeld in 't Kolpingsge- zin. En bij Uw heengaan maakt 'n groot gevoel van dankbaarheid zich van ons meester. Dankbaarheid jegens God voor alles wat Hij ons gaf in U en dankbaarheid jegens U voor 't vele voor ons gedaan. Praeses dank voor alles en namens alle Ge zellen. De heer H. Volgering dankte de kapelaan op hartelijke wijze voor het vele werk wat hij verricht heeft als Directeur van het Pa tronaat. Uw optreden, omgaan met de jon gens ging zoo voortreffelijk mogelijk. De puntjes die in het officieele gedeelte be handeld werden, waren zoo nuttig voor de jongens en in het ontspanningsgedeelte zorgde gij inderdaad voor ontspanning. Breng ik dank namens de Patronaatscom missie, evenzoo doe ik dit namens de jon gens en ouders, die Uw werken in deze drie jaren in hooge mate zullen waardeeren. De Ontwikkelingsclub bracht bij monde van den voorzitter N. Hoogervorst hulde voor alles wat de Geestelijk Adviseur heeft gedaan op geestelijk en ontwikkelend ter rein. Talrijke lezingen hebt gij voor ons gehouden, onvoorbereid verschafte gij ons de heerlijkste avonden welke nog konden uitmunten boven de meest voorbereide. Gij hebt den grondslag gelegd voor deze ont- wikkelingsvereeniging, wij zullen hierop voortbouwen en vragen U van tijd tot tijd eens naar onze vorderingen te zien De heer C. Volgering dankte namens Arti en haar Directeur den scheidenden Kapeltan voor z'n steun aan de muziek- vereeniging en G. Mourits namens het zangkoor. De Prefect van de Maria-Congregatie, Jac Zwirs, uitte woorden van lof over de leiding van de Congregatie, waar onze gods dienstkennis zoo heerlijk verrijkt is. Door de andere onderafdeelingen der Gezellen- vereeniging, van welke de kapelaan voor zitter was, o.a. de Debatingsclub, de Voet balver. „Adolf Kolping" en de Propaganda- club, werden eveneens dankwoorden ge bracht voor de stuwkracht, medewerking en steun, die zij mochten ondervinden van hun leider. Wanneer de Bibliotheek zich hierbij heeft aangesloten, is het de kapelaan die dan voor het laatst zijn Parochianen toespreekt, wat hem werkelijk moeilijk valt. Met plei- zier heeft hij gewerkt in de Parochie, voor al onder de jeugd vereenigingen. De patro naatscommissie en de jongens dank voor hun betoonde medewerking. Al mijn wer ken, jongens, was voor jullie welzijn en als zoodanig moet gij 't accepteeren. M'n stre ven was jullie op te voeden tot beste brave kerels. De Gezellen moet ik bedanken voor de pleizierige medewerking. Met veel genoe gen was ik op de verplichte bijeenkomsten, want zijt gij het niet die aanstonds de Pa rochie zult vormen? Menig maal heb ik ge dacht: hoe houd ik die echte Kolpingsgeest er in. Dit is mij gelukt en, jongens, houdt die erin, opdat gij moogt worden brave Christen-mannen. De onderafdeelingen wa ren het, die zoo innig met mij samenwerk ten en, ieder voor zich, zich inspande om alles zoo goed mogelijk te laten verloopen. Het Congregatie-bezoek steeg geleidelijk vooral bij de jongeren en de kapelaan spoort de jongens aan steeds trouw te blij ven komen. Immers, de Godsdienst staat bovenaan. Met de oprichting van de ont wikkelingsclub is de laatste band gelegd tusschen de ouderen wat voor de Parochie zoo nuttig is. Mocht de club nog eens een of ander onderwerp willen behandeld zien, dan stel ik mij hiervoor beschikbaar. Van Arti-zijde ondervond ik altijd een prettige samenwerking. Zeker er hebben fouten gekleefd aan mijn werk, maar altijd heb ik gehandeld maar best inzicht en het Parochiebelang op ihet oog gehad. Tot slot een dankwoord aan den Pastoor, want wat ik geworden ben, heb ik te dan ken aan hem. Voor Uw leiding hartelijk. Ik ga nu de Parochie verlaten. Werkt straks allen mee met m'n opvolger. Hierna sloot de Senior de bijeenkomst met den Chr. groet. Wij wenschen den Kapelaan in zijn ver dere Priesterleven vele gelukkige jaren toe. VEURLEIDSCHENDAM. Bloempjesdag. Donderdag 15 Aug., Maria Hemelvaart, werd te Veur-Leid- schendam een bloempjesdag gehouden ten bate van „Santos". De bloempjesverkoop bracht op het bedrag van 90.82, wat in deze tijden zeker een mooi bedrag mag genoemd worden. Een woord van dank aan de ijverige verkoopsters is hier wel op zijn plaats. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWERBRUG. Muziekconcours. Woensdagmorgen, de eerste dag van het concours, werd aangevangen met een kort openingswoord door den voorz., den heer A. van Baren. De reeds op het terrein aan wezige Vereenigingen werden welkom ge- heeten, eveneens de Jury bestaande uit de heeren J. A. Appeldoorn te Woerden, Roo- vers te Amsterdam en Marx te Heusden. Spr. deelt mede, dat de jury geen gemak kelijke taak op deze beide concoursdagen zal hebben, doch de bekwaamheid van deze heeren zal een en ander voor hen wel ge makkelijk maken. Hierna werd de eerewijn gepresenteerd en werd door allen een dronk uitgebracht op het welslagen van dit concours. De u i't s 1 a g e n e e i* s t e dag zijn als volgt: Dameskoor Nieuwer-Amstel 4e aid. 345 p. Ie prijs; Gem. Koor „Sursum Corda" Vu ren 4e afd. 304 p. Ie prijs; Gem. Koor „Con Amore" ALmkerk 4e afd. 307 p. Ie prijs; Mondaccordeon „Bravo" 's Graveland 3e afd. 307 p. Ie prijs; Harmonie Stolwijk 3e afd. 308 p. Ie prijs; Gem. Koor „Vol Moed" Hoornaar 3e afd. 301 p. Ie prijs; Gem. Koor Tienhoven 2e afd. 320 p. Ie prijs; Dames koor Oosthuizen 2e afd. 284 p. 2e prijs; Gem. Koor „Zanglust" Leidschendam 2e afd. 285 p. 2e prijs; Muziekver. „Nooit Gedacht" Almkerk 2e afd. 324 p. Ie prijs; Gem. Koor „Harpe Davids" Huizen, Uitmuntend 301 p. Ie prijs; Gem. Koor „Soli Deo Glo ria" Nigtevegt Uitmuntend 300 p. Ie prijs; Fluitistenoorps „de Vriendschap" Woerden Uitmuntend 262 p. 2e prijs; Harmonie „Cres cendo" Alphen a. d. Rijn, eere-afd. 308 p. Ie prijs; Gem. Koor „Advendo" Moordrecht Eere-afd. 278 p. 2e prijs; Gem. Koor „Zang- lust" Bodegraven Superieure afd. 291 p. 2e prijs. Uitslag Marschwedstrijd 14 Aug.: Mu- ziekvereen. „Crescendo" Alphen a. d. Rijn 75 punten le prijs; „Bravo" te 's Graveland 72 punten le prijs; „de Vriendschap" Woer den 69 punten le prijs. Inplaats van 8 uur, werd kwart voor tien begonnen met de opvoering van het humo ristische openluchtspel in 4 bedrijven. Mét groote aandacht werd het spel gevolgd. Geen wonder, want op 'n enkele-uitzonde ring na, hebben de spelers hun rol zeer goed gespeeld, waarvoor zij een gul ap plaus in ontvangst hadden te nemen. Eerst na middernacht was het spel ten einde. Uitslagen 2e dag: Chr. Gem. Koor „Concordia" Ankeveen 4e afd. 319 p. le prijs; Chr. Gem. Koor „Onderling Genoe gen" Andel 4e afd. 305 p. le prijs; Dames koor „Het Lied" Leerdam 4e afd. 292 p. 2e prijs; „Oefening Baart Kunst" Driebrugge 4e afd. 270 p. 2e prijs; „Kunst Na Arbeid" Zgveld 4e afd. 303 p. le prijs; „Halellujah" Reeuwijk 4e afd. 306 p. le prijs; Gem. Koor „Z.V.O." Reeuwijk 3e afd. 301 p. le prijs; „Zangvogeltjes" Haastrecht 3e afd. 300 p. le prijs; „Euphonia" Voorburg 3e afd. 307 p. le prijs; „De Vriendschapskring" Anke veen 3e afd. 330 p. le prijs; Mannenkoor 's Graveland 3e afd. 302 p. le prijs; „L.E.D. A.G.O.H." Waddinxveen 3e afd. 322 p. le prijs; „Excelsior" 's Gravenzande 2e afd. 284 p. 2e prijs; „Het Lied" Leerdam 2e afd. 304 p. le prijs; „Concordia" Tholen (Z.) 2e afd. 304 p. le prijs; „Ons Genoegen", Poede- royen, 2e afd. 303 p. le prijs; „Excelsior" Eemnes le afd. 290 p. 2e prijs; „D.V.S." Wassenaar le afd. 287 p. 2e prijs; „St. Cae- cilia" Boskoop le afd. 284 p. 2e prijs; Fan fare Sleeuwijk le afd. 284 p. 2e prijs „De Lofstem" Tienhoven le afd. 307 p. le prijs; Afd. Uitmuntendheid: „Crescendo" Naaldwyk 314 p. le prijs; „S.D.G." Bode graven 314 p. le prijs; „Looft den Heere", Sleeuwijk 308 p. le prijs; „Oefening Baart Kunst" Alphen 272 p. 2e prijs. Eere-afd.: Gem. Zangver. „Advend" Meer kerk 290 p. 2e prijs; Politie-Muz. „Excel sior" Hilversum 322 p. le prijs; Muziekv. „Crescendo" Ameide 305 p. le prijs. Superieure afd.: Gem. Koor „Het Lied" Leerdam 301 p. le prijs; Chr. Muz. „De Ba zuin" Leerdam 331 p. le prijs. Eerewedstrijd afdeeling Zang: „Het Lied" Leerdam 175 punten le eere-prijs; Meisjes koor Leerdam 167 punten 2e eere-prijs; Mannenkoor „L.E.D.A.G.O.H." Waddinx veen 165 p. 3e eere-prijs. Aid. Muziek: Politiecorps 174 punten le eereprijs Hilversum; „S.D.G." Bodegraven 173 punten 2e eere-prijs; „De Bazuin" Leer dam 165 punten 3e eere-prijs. Na afloop had er gisteravond een schit terend vuurwerk plaats. VAN ONZE ADVERTEERDERS. N.V. I.E.M.C.O. 't Kan soms wonderlijk gaan in de we reld, niet in het minst ook in de zaken wereld. Menige zaak, onder veel schetteren de fanfares grootsch opgezet liep terug, om dikwijls geheel te verdwijnen. Andere daarentegen, eenvoudig begonnen, zagen haar debiet vergrooten en groeiden lang zamerhand uit tot zaken van naam. Tot deze laatste mag de N.V. I.E.M.C.O. (de International Electric and Machine Company) zich rekenen. Nu 16 a 17 jaren geleden werd deze zaak op heel bescheiden voet begonnen in per ceel Mare 104106. Met de stijgende en zich steeds uitbreidende electrotechniek groeide ook de I.E.M.C.O. uit tot 'n zaak van naam, getuige de vele groote werken die in den loop der jaren niet alleen hier ter stede maar in tal van plaatsen van het land werden uitgevoerd. De groote uitgroei der zaak evenwel was mede oorzaak, dat langzamerhand meer en meer de behoefte werd gevoeld tot meer dere accomodatie voor de zaak ten behoeve zoowel van particulieren als van installa teurs, die by de I.E.M.C.O. hun inkoopen doen. Deze gelegenheid werd gevonden in ver plaatsing der zaak naar het pand Nieuwe Rijn 32, waar hedenmiddag de opening plaats vond. Dat deze verandering een goede verbe tering beteekent, laat zich begrijpen. In de eerste plaats vindt men in electri- sche ornamenten, in verlichtings- zoowel als in verwarmingsapparaten een ongeken de keuze in de meest uiteenloopende prij zen, zoodat er voor elke beurs artikelen te koop zijn. Voorts zijn er vijftien verschillende soor ten stofzuigers en voor het artikel electri- AGENDA LEIDEN. Vrijdag Leden ver g adering NederL R. K. Met aa lbe werkers bond, des avonds 8 uur, in het gebouw van den R. K. Volksbond. Dinsdag, R.K. Bond van Café-, Restaurant houders en Slijters „St. Jan", alge- meene vergadering, Zomerzorg, 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Aug. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelmi- napark 8, Oegstgeest. sche w-aschmachine is boven ruimte gere serveerd. Op radiogebied heeft de firma in de eer ste na-oorlogsche jaren pionierswerk ver richt en met den enormen teclinischen vooruitgang op dit gebied hield de I.E.M.C. O. gelijken tred. Voor de reparatie en ver bouwing van toestellen zijn in dit kolossale pand eenige vertrekken ingeruimd. Dat er op het oogenblik geen toestellen geëxpo seerd zijn, vindt zijn oorzaak in het feit, dat binnen enkele weken de nieuwste Phi- lips-apparaten zullen uitkomen, zoodat de oudere modellen niet verkocht worden. Op de bovenverdieping aan de straatzij de is een showroom ingericht voor de Néon- verlichting. Daar is een demonstratiebord aangebracht, waar de aspirant-koopers zich volledig op de hoogte kunnen stellen van de Néon-verlichting in alle mogelijke kleu rencombinaties. Dat ook deze afdepling in den modernen tijd onmisbaar is, daarvan leggen de diverse uitgevoerde werken ge tuigenis af. Wat intusschen eveneens een groote ver betering voor de zaak genoemd mag wor den is het feit, dat de particulieren zooals gewoonlijk in den winkel geholpen kun nen worden, terwijl er voor de installa teurs, die uit de grossierderij bediend wor den, een aparte verkoopgelegenheid is in gericht. Wij wenschen de I.E.M.C.O. met deze verandering van zaken, die in dezen moei lijken tijd vam gezond leven getuigt, van harte succes. Maggi's demonstratie-auto. De Maggi demonstratie-auto zal in den loop der volgende week een bezoek bren gen aan Katwijk aan Zee. IN HET MUSEUM „DÉ LAKENHAL", LEIDEN, 27 Juli—30 September HET AFSCHEID DER MILITAIRE INVALIDEN. Een ontroerend oogenblik. Gistermorgen hebben de verpleegden van het Kon. Militair Invalidenhuis al hier, welke inrichting wegens bezuiniging is opgeheven, afscheid genomen van hun Tehuis en zijn vertrokken naar Bronbeek, waar zij voortaan zullen worden ver pleegd. Dit afscheid heeft zonder veel officiali- teit plaats gehad, maar toch was het een ontroerend oogenblik, want het lag de oude militairen zwaar op het hart dat zij de Sleutelstad en de inrichting waaraan zij zich hadden gehecht, moesten verlaten om in hun laatste levensdagen nog overge plaatst te worden en zich aan andere toe standen en regels en kameraden te moe ten aanpassen. Er waren er verschillen den die hun ontroering nauwelijks mees ter konden worden toen zij voor het laatst in de recreatiezaal moesten aantreden om door hun overste, den heer J. H. v. Wa- veren, te worden toegesproken. De heer v. Waver en wees er op dat dit afscheid zwaar valt. Er is, toen deze over plaatsing bekend werd, ook een groote op positie tegen verrezen onder de verpleeg den. Verschillenden wilden niet mee naar Arnhem en hebben gepoogd in de gezins verpleging te komen. Enkelen is dat ge lukt, enkelen zijn er ook al weer van te ruggekomen. Degenen die alsnog willen terugkeeren, kunnen zich tot 5 September bij den commandant melden. Spr. is er van overtuigd, dat het hun niet zal bevallen om in de gezinsverpleging te blijven, nadat zij hier in het huis zulke goede uren heb ben doorgebracht. Gaat vol goeden moed heen, aldus spr. tenslotte. Maak geen ver gelijkingen. Ge zult het ook in Bronbeek goed hebben. De adjudant Deckers sprak, nadat de heer v. Waveren allen de hand had ge drukt en menigeen nog persoonlijk had toegesproken, een woord van dank tot den commandant, den onder-commandant en de leden van den raad van Beheer en spe ciaal ook tot Zuster Götte, die de verple ging op zoo voortreffelijke wijze heeft waargenomen. Daarna werd voor de deur nog een plaatje gemaakt. De autobus stond al gereed. Allen stapten in en nagewuifd door tal van burgers en bekenden, werd de tocht naar het nieuwe tehuis aanvaard. Leiden is een typische verschijning in haar straten armer geworden. Er werden in het huls nog 27 invaliden verpleegd. De oudste was 85 jaar en vertoefde reeds 28 jaar in de inrichting. Ook voor den com mandant, den heer J. H. v. Waveren, die reeds veertig jaar aan het huis verbonden is, viel dit afscheid zwaar. Hij blijft met den ondercommandant nog tot 31 Dec. in het huis om de zaken verder te regelen. PROF. MR. A. VAN KAN. Hier ter stede heeft zich metterwoon ge vestigd prof mr. A. H. M. J. van Kan, oud lid van den Raad van Ned. Indië, oud- hoogleeraar in het burgerlijk en Romeinsch recht aan de Rechtshoogeschool te Batavia en oud-hoogleeraar in het Romeinsch recht aan de Leidsche Universiteit. DE MONSTRANS VAN HET LIDUINAHUIS Men zal zich herinneren, dat vele Kath- lieken uit Leiden zoo gul hebben medege- holpen, om ons arme huis met arme kin deren een waardige monstrans te geven. Gisteren is de nieuwe monstrans voor het eerst gebruikt, gisteren op den Maria- dag. Overeenkomstig gedane beloften wordt aan alle edele schenkers de gelegenheid geboden, de monstrans te komen bezien en wel op a.s. Zondag. Dan wordt er in de kapel van ons huis van vier tot zes uur Aanbidding gehouden, om zes uur is er Lof en na het Lof wordt er nog tot half acht gelegenheid geboden, de montrans te beschouwen. L. BEUNE, Pr. Zilveren jubileum. De heer Ar ie Crama herdacht gisteren den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad van de N.V. Koninklijke Nederland- sche fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon, alhier. De heer Crama is de laatste jaren werk zaam als meesterruwer. De jubilaris werd op het privékantoor ontvangen en toege sproken, waarbij hem een cadeau onder couvert werd ter hand gesteld. Het overige gedeelte van den dag bracht de jubilaris m intiemen familiekring door. Zomerconcerten Leo Mens. Het derde van de zomerconcerten 1935 door Leo Mens in de Pieterskerk zal plaats hebben Donderdag 22 Augustus a.s. Mede werking verleenen de heeren Charles van Isterdael en Sam Swaap resp. violoncellist en violist. Het concert zal per radio wor den uitgezonden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2