VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 WARMOND Bouwvergunning. Door B. en W. is aan den heer J. v. Moorsel vergunning verleend tot het verbouwen van zijn werk plaats, kadastraal bekend sectie D no. 1244 alhier. „St Mathias". De RJC. Muziekvereeni- ging St. Matthias is door den heer burge meester van Nootdorp uitgenoodigd, om tijdens de feestelijkheden aldaar een con cert te geven, aan welke uitnoodiging ge volg zal worden gegeven. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereend- ging Wassenaar en Omstreken haar maan- delijksche ledenvergadering. Bij de ingekomen stukken waren oa. een schrijven van de eigenaresse van Backers- haegen en den eigenaar van Duindigt, hou dende toestemmingen voor bezoeken van die buitens respectievelijk op Donderdag 15 en Dinsdag 27 Augustus a.s. Door den voorzitter werd den leden verzocht van de geboden gelegenheid tot het bezichtigen van •bovengenoemde plaatsen een druk gebruik te maken. Voor de keuring van de inzendingen wer den aangewezen de Heeren R. J. Laarman Jr., J. van Biezen en K. Sietinga. Na keuring werd bij monde van den heer Sietinga verslag uitgebracht, luidende: Voor prijsvraag I, de schoonste collectie afgesneden 1-jarige zaadbloemen: le prijs P. Kelderman, 2e prijs G. Verlind. Prijsvraag II: 5 variëteiten Chaubeaud- anjers van ieder 5 stuks: le pr-s A. G. van Tol, 2e prijs J. Anderson, 3e prijs G. Ver- End. Prijsvraag III: Gelegenheidsbloemwerk (jubileum musicus) le prijs de heer Kooi man. Voor het puntenstelsel 1 Camma Eheren- •fels 7 p.; 1 Tradescabtia 9 p.; 1 Aechamea fulgens var. discalor 8 p.; 1 Begonia Rex 10 p.; suikermeloenen 9 p.; Auberginus 9 p.; spercieboonen (rentegever) 8 p.; roode bes sen 8 p.; inzender de heer G. A. Henkes. Pruimen Washington 8 p.; roode eier- ipruim 10 p.; Belle de Louvain 7 p.; Rens- wouder 6 p.; Inzender de heer G. A. Ver lind. Peren Andres Des Portes 8 p.; Dr. Jules Gudyon 9 p.; vijgen 10 p.; Zwolsche per zik 9 p.; inzender de heer J. Anderson. De secretaris maakte na een bespreking over de eerste prijsvraag de uitslagen be kend van de nomenclatuurprijsvragen kas planten en vaste planten als volgt: Kas planten de heer G. Verlind 15 1/4 p.; J. Sie- tenga 15 p.; H. Schipper 13 1/4 p.; P. Kel derman 14 3/4 p. Vaste planten: P. Kelderman 14 1/4 p. H. Schipper 17 3/ 4p.; K. Sietenga 16 3/4 p.; Kooiman 18 3/4 p.; J. v. d. Berg 19 1/4 p. Hierop volgde een bespreking over het meegebrachte materiaal, waarbij o.a. een tak van een Japaneesche Aces met vrucht jes, een hoeveelheid doorgroeiende bloemen van Scabiosa, takjes van blauwe Nemesia welke niet in bloei komen. Hierna sluiting. Aanrijding. Op den hoek v. d. Ouder- meulenlaanStoeplaan, slipte de motor rijder v. d. P. uit Leiden. Hij bekwam een rechteronderbeenfractuur en is, na eerste hulpverleen ing door de doktoren Boer en Hubbeling, per ziekenauto overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Mevr. v. d. P. liep verschillende ontvel lingen op. Geboren: Wilhelmus, z. van S. S. Eijs en P. M. Starreveld Arie Cornells, z. van A. C. Koetsier en L. de Jong Nikolaas Theodorus Petrus, z. van Th. A. Wijfje en J. W. Klijn Eberinders, z. van F. Lekx en I. W. van Vegten Geert, z. van H. Slag ter en A. Koster Leo, z. van L. Meijer en I. M. Mulder Jacob Hendrik, z. van M. de Leeuw en H. J. Barth. Gehuwd: H. J. Op 't Land 32 j. en A. B. Ruling 26 j. P. C. Penders 25 j. en G. Meijer 21 j. E. Geel 32 j. en J. van der Steen 26 j. A. T. van Wijngaarden 27 j. en P. va nden Akker 26 j. Overleden: Johannes Arnoldus van Harte 87 j. Theodorus van den Elshout 68 j. gehuwd met Klazina Vroijenstein Klaschke Anna Smeding 10 mnd. Gevestigd: Johannes J. van Leeu wen van Hazerswoude Hartog A. de Leeuw van Deventer Jaantje van Vliet van Ter Aar Aartje Bogaard van 's Gra- venzande. Vertrokken: Goris van Rijsdam en gezin naar Koudekerk S. Gumprich en gezin naar Argentinië Geertruida W. van Leeuwen naar 's Gravenhage Willy S. de Jong naar Arnhem Hendrika Rom- beek naar Leiden Benjamin en John Fukken naar Noordwij k Johanna M. A. van der Zon naar Wassenaar. ZOETERMEER. „Herwonnen Levenskracht". Dank zij de groote activiteit van de dames zela- tricen is de collecte ten bate van „Herwon nen Levenskracht" op Donderdag 15 dezer een groot financieel succes geworden. Een bedrag van 178.47 werd gecollecteerd. Een woord van dank voor de ijverige bloempjesverkoopsters is hier zeker op zijn plaats. Geboren: Elisabeth Susanna, d. van J. van der Linde en E. S. Blijleven Tietsje, d. van A. Haijes en A. de Graaff. Ondertrouwd: L. van der Tang 30 j. te Zoetermeer en J. C. Breugem 28 j. te Hilligersberg. Gehuwd: C. Verhorik 22 j. te Hazers woude en J. Nieuwste 22 j. te Zoetermeer. Overleden: A. Jongerius, 35 j. te Zoetermeer. ZILK. „Herwonnen Levenskracht". Door B. en W. dezer gemeente is vergunning ver leend om Zondag as. alhier een speldjesdag te houden ten bate van Herwonnen Levens kracht. Gezien het mooie doel kan een aan sporing om de verkoop te doen slagen, ze ker wel achterwege blijven. Hopen wij dat alle speldjes verkocht zullen worden. ZWAMMERDAM GEMEENTERAAD De raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester, de heer P. Hoogenboom, Aanwezig alle leden. Verzoek van het R.K. Armbestuur om voor 3/4 gedeelte te willen bijdragen in de verpleegkosten van G. de W. in een phy- chiatrische inrichting te Heiloo. De voorz. herinnert er aan, dat reeds vóór een half jaar een gemeentelijke bijdrage in de verpleegkosten van bedoelden patiën is verleend, doch thans verdere verpleging noodzakelijk wordt geacht. De kosten dier verpleging bedragen 187.50 per 3 maan den. B. en W. stellen voor hoogstens Vs jaar in het belang van den patiënt in diens verpleegkosten bij te dragen tot de helft, daar de financieele toestand der gemeente geen hoogere bijdrage toelaat. Z. h. st. werd tot deze voorgestelde ver lenging besloten. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden. Alle stukken waren in orde, zoodat tot toelating geen bezwaar bestond. Aanbieding gemeente-rekening over 1934. Aangeboden wordt de gemeente-reke ning over hetdienstjaar 1934, sluitende met de navolgende eindcijfers. Gewone dienst: inkomsten 101.343.60, uitgaven 98.278.27, batig slot ƒ3065.33, kapitaal- dienst: inkomsten 29.095.08, uitgaven 13.047.32, batig slot 16.047.76. Benoeming commissie tot het nazien re kening 1934. Bij loting werden aangewe zen de heeren Koning, Edelman en Hoeks en de heer Linschoten als plaatsvervanger. De voorz. deelt nog mede, dat door den heer Hensen het verzoek is gedaan tot bij plaatsing van een lantaarn bij de nieuw gebouwde woningen aan den Oud-Bode- graafschenweg. B. en W. stellen voor hier aan te voldoen met het oog op het gevaar in verband met de nabijheid van de spoor baan en een vliet. Z.h.st. hiertoe besloten. Voorts deelen B. en W. mede, dat het hun gewenscht voorkomt met het oog op de over eenigen tijd te nemen beslissing inzake het al of niet voortzetten der con cessie gesloten met de N.V. Bodegraafsche Waterleiding, een Commissie uit den Raad te benoemen, teneinde deze zaak voor te bereiden en te onderzoeken of B. en W. daarover van advies te dienen. In de vol gende vergadering kunnen dan hiervoor de leden worden aangewezen, met het oog op de dan gewijzigde samenstelling van den raad. Weth. van Muiswinkel feliciteerde den burgemeester met diens herbenoeming. Spr. hoopte, dat de burgemeester ook de nieuw ingegane periode weer in deze ge meente mag eindigen, daar de gemeente prijs stelt op het werk van den burgemees ter. Weth. Hoogendijk en de heer Van Vliet als oudste raadslid, sloten zich bij deze woorden aan. De voorz. dankte voor de vriendelijke woorden, die hij weet welgemeend te zijn hoopt wederkeerig op even prettige samenwerking in de toekomst. De heer Van Vliet zeide, dat dit de laat ste raadsvergadering is, die hij als lid van den raad bijwoont. Tijdens zijn 12-jarig raadslidmaatschap heeft er steeds een aan gename verhouding en prettige samenwer king bestaan tusschen B. en W. en de raadsleden onderling. Al die jaren heeft hij nooit een raadvergadering behoeven te verzuimen. Hij dankte allen voor hun vriendschap en hoopte dat in den nieuwen raad dezelfde verhoudingen zullen blijven. Deh eer Hoeks, die ook heengaat, zeide 14 jaar lid van den Raad te zijn geweest en altijd met genoegen naar de raadsver gaderingen te zijn gegaan in verband met de goede verstandhouding die er heersch- te, zoowel met den voorz. als tusschen de leden onderling. Er is in die jaren heel wat tot stand gekomen; verschillende scho len zijn gesticht en dan de uitbreiding op „Buitendorp" enz. Alles is in de beste harmonie gebeurd, en spr. hoopte, dat de zelfde aangename verhoudingen zullen blijven bestaan. De voorz. zegde de scheidende Raadsle den hartelijk dank voor de prettige sa menwerking. Het spijt ons, aldus spr., u beiden in de toekomst niet meer in ons midden te zien. Gij waart niet alleen ver tegenwoordigers van den Overtocht, maar gij hebt de geheele gemeente gediend. De heeren Van Vliet en Hoeks drukten hierna den voorz. en alle leden de hand, waarna de voorz. de vergadering sloot en de raad zichtbaar onder den indruk van dit afscheid uiteenging. BODEGRAVEN. Auto-ongeval. Door een defect aan het stuur reed de vrachtauto van den heer H. met kracht tegen een der boom en aan de Goudsche Straatweg, nabij den heer E. Het geschiedde als volgt: Eenige meisjes, die daar fietsten, reden niet voldoende rechts van den weg, zoodat de chauffeur B. uit moest halen, om het aanrijden van een der meisjes te voorkomen. Doch toen hij zijn wagen niet meer op den weg kon krijgen, bemerkte hij spoedig dat er iets niet in orde was. Hij remde krachtig, doch telaat. B. werd uit de cabine geslingerd, en kwam er overigens bijzonder goed af. Verzekering dekt de schade. Aanrijding. Woensdagmiddag had een aanrijding plaats op den hoek Burg. Le CoultrestraatWiThelminastraat. Een auto van v. Straten uit Gouda nam de bocht te groot en reed daardoor een juffrouw per fiets omver. Zij bekwam lichte verwondin gen, de fiets werd zwaar beschadigd. De chauffeur vergoedde de schade! Politie. De heer H. Bergsma, gemeen teveldwachter alhier, is met ingang van 1 October a.s. in gelijke betrekking benoemd in de gemeente Emmen (Dr.). Deze benoe ming is door Bergsma aangenomen. Hallo! Met Frankrijk! Woensdagmid dag vond de zoon van N. in het weiland van den heer v. d. M„ een ballon, waaraan een antwoordkaart bevestigd zat. Deze ballon was binnen twee dagen overgekomen uit een plaatsje in Noord-Frankrijk, afkomstig van een ballonnenwedstrijd. Natuurlijk is de antwoordkaart dadelijk gepost, in de stille hoop nog iets naders te hooren. Collecte. De buscollecte ten bate van het Neder 1-andsche Roode Kruis hier ter plaatse, welke Woensdag gehouden werd, bracht ruim 75.op. G e b o re n Aaltje, dochter van G. Ba telaan en M. J. C. Rotteveel Henricus Cornelis, zoon van S. A. de Jong en van J. M. de Wit., Overleden: G. A. Noordegraafwed. van K. Jenné, 64 jaar te Leiden P. de Bruin, 83 jaar A. de Jong, 15 maanden. Vertrokken: Joh. Steenbergen, dienstbode naar Waddinxveen M. Be- zuijen, z. b. naar Heijthuijsen. BOSKOOP. Harmonie „Concordia". Op het op 14 Aug. te IJselstein gehouden concours wist de Harmonie „Concordia" de 2e prijs te be halen in de afd. uitmuntendheid met 293 punten en de 1ste prijs in den marschwed strijd. Goed afgeloopen. Woensdag had de j heer B. het ongeluk met zijn bootje, waar- in nog een dame gezeten was, in aanra king te komen met een in de Gouwe werk zaam zijnde baggermachine, met gevolg, dat het bootje omsloeg. De heer B., die niet kon zwemmen, werd door toegeschoten hulp spoedig op het droge gebracht. De dame wist zichzelf zwemmende te redden. ZOETERWOUDE. Concert. Het Bestuur van de St. Jans fanfare heeft gemeend het korps een volks concert te laten geven, waarop de num mers waarmede de eerste prijs behaald werd in de derde afdeeling nog eenmaal zullen gegeven worden. Bij gunstig weder zal dit concert plaats hebben op Zaterdagavond zeven uur op het speelveld van de Openbare School nabij de Schoutenbrug. Het publiek wordt dringend verzocht on der het spelen van de nummers niet te loopen en door aandachtig volgen dit eerste volksconcert goed te laten slagen. ZOETERWOUDE (H.-R.). Speldjesdag. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van „Herwonnen Le venskracht" heeft opgebracht 25.Een woord van dank voor de meisjes, die hier voor hebben gewerkt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Bekroond. De Muziekvereeniging „Cre- cendo" alhier behaalde op het gehouden Nat. Concours 14 en 15 Aug. (te Nieuwer- brug) een le prijs met 308 punten in de eere-afdeeling, alsmede in den marsch- wedstrijd een le prijs met 75 punten. Op het gisteren te Nieuwerbrug gehouden zangconcours behaalde de R. K. Zangvereeniging „OB.K." in de afd. uit muntendheid een 2e prijs met 276 punten. Een mooi succes! Taptoe op Koninginnedag. Op 31 Aug. as. zal door de Oranje Garde met mede werking van de verschillende plaatselijke vereenigingen een taptoe met marsch wor den gehouden, zulks ter inleiding van de feestelijkheden georganiseerd door de W. V. en C. O. V. te houden op 2 September as. NIEUWKOOP. Geboren: Gerardus, z. van A. Leli- veld en E. Pieterse. INGEZONDEN STUKKEN Roelof arendsveen 14 Aug. '35. Geachte heer Redacteur, Verleent mij opname van het volgende, naar aanleiding van een gehouden verga dering van den kring „De Venen" van den L. T. B-, bedoeld den treurigen toestand in den tuinbouw te schetsen en pogingen, aan te wenden om een voorloopige steunuit- keering te verkrijgen. Dezer dagen, zoo heeft men kunnen le zen in „De Leidsche Courant" van 13 Aug. j.l. had men te Rolduc de zg. studieda gen, waar met mgr. dr. Poels ook aanwe zig zijn de oud-ministers Verschuur en Marchant. Mgr. dr. Poels heeft daar het eerst het woord gevoerd en onder anderen gezegd: Praten alleen helpt niet, men moet daden stellen en ook daden stellen met te zeg gen wat men wil, in dit geval wat de tuin ders willen en dat zeggen door de organi satie. Ik wil hiermede direct beginnen met twee voorstellen te doen. Hoewel het eer ste voorstel geen geestes-product van mij zelf is, mag ik hier toch een zoo goed mo gelijk gebruik ervan maken. Het voorstel luidt als volgt: Men sticht een federatie van alle vei lingen in Zuid-Holland, met een eigen prijs stelling en voor zoover mogelijk een eigen wetgeving met daaraan verbonden de sanctie der Regeering. Het is mijn vaste overtuiging, dat wij, zoo tot een geheel aaneengesloten, een vastges telden prijs konden bekomen voor onze producten, geen fancy-prijzen, dat is niet noodig, maar ook geen afbraakprijzen, dat is ook niet noo dig, maar een redelijken prijs, inhoudende den productieprijs en een redelijken winst om van te leven met een gezin. Wij konden dan al die dure regeeringsbemoeiingen meteen missen en zelf ons eigen bedrijf regelen met vakmenschen. (Crisisambtena ren schijnen duurachtig te zijn, men leest, „L. Courant" van 13 Aug. j.L, dat één functionaris met een belangrijke en zware taak een salaris geniet van ongeveer ƒ9000). Wij zouden hiervoor kunnen hebben een geheel bestuur voor bovenbedoeld idee. Genoeg echter hiervan; een tweede daad stellen en wel de volgende: Tuinders, land bouwers, veeboeren en wat daarbij behoort, middenstanders en vooral niet te vergeten de arbeiders vereenigen zich in een groo- ten bond en proclameeren zelf, wat goed moet zijn, waar ons vaak nu iets wordt op gelegd van hoogerhand wat gewoon bespot telijk is en waar de onkunde duimen dik opligt. Wanneer bedoelde categorieën el kaar goed verstaan tot hun welbegrepen eigenbelang, tevens weten, dat zij zóó de sterkste groep vormen, dan kan het niet anders of het stellen van zoo'n daad moet succes sorteeren. Begrijp het goed,, zonder land- en tuinbouw en zonder arbeiders hiervoor heeft niemand of niets ook maar reden van bestaan. Alles, maar dan ook alles is afhankelijk van land- en tuin bouw, alles moet in beginsel uit den grond komen. Denkt hierover eens na, tuinders uit den Kring „De Venen", wanneer u weer gaat vergaderen en maakt propaganda voor een dezer twee daden. De agenda be hoeft slechts kort te zijn, slechts één punt: een mensehwaardig bestaan. M.H. de Re dacteur, mijn besten dank, Hoogachtend, Eenbezoekerderverga dering. A. D. C K. D. C. De uitslag van den te Alphen gespeelden dam wedstrijd in Hotel „Centraal" tusschen A. D. C. en K. D. C. (Katwijk aan den Rijn) is als volgt: J. v. d. HorstG. J. de Vink 20; J. Ver se putL. de Haan 11; W. de KnijffJ. van Beelen 20; J. D. van BerkelT. van Beelen 20; D. BevaartJ. Touw 20; J. van OeverenD. de Best 20; J. Godt- helpC. van Veen 20; F. OostermanJ. v. Vrek en 20; W. van Of wegenC. van Delft 11; H. van LeeuwenA. Horten- sius 11; P. VerkadeC. van Rossum 11 A. BreedijkJ. C. v. Rijn 11; T. Lager- weij—A. Schouten 11; G. ZijlstraD. Nasveld'20; P. van OosteromA. Oexman 02; H. KrimpelmanC. Durieux 20; L. v. OosteromR. Haasnoot 02; C. Deelstra J. Peet 2—0. Totaal 28—10. Door deze, groote overwinning en beslist goed gespeelden wedstrijd kan A. D. C. met het volste vertrouwen haar nieuwe com petitie tegemoet gaan. Zooals men weet zal A. D. C. in het as. seizoen gaan spelen in het District Den Haag B. BILJARTEN le KLAS KAMP. L. B. B. De uitslagen van gisterenavond luiden: I. Mazurel 250 57 23 4.38 C. Schouten 189 57 13 3.31 B. Teegelaar A. Verstraaten B. de Roo C. Schouten 250 27 53 9.25 180 27 25 6.66 250 37 44 6.78 196 37 26 5.29 96 16 17 6.— 250 16 63 15.62 L Mazurel J. Bruinninckx Hedenavond valt de beslissing wie of dit jaar kampioen der L. B. B. zal worden, B. Teegelaar (kampioen vorig jaar) of J. Bruinninckx. Onder groote belangstelling zijn gister avond de laatste partijen gespeeld voor bo vengenoemd kampioenschap. Daar de spe lers Teegelaar en Bruinninckx beiden nog ongeslagen waren, moest de laatste partij tusschen beide spelers uitmaken wie dit jaar het kampioenschap zou behalen. Van beide kanten werd slecht begonnen, 2oodat in de eerste 6 beurten de stand was: Teege laar 9 en Bruinninckx 26. In de 7e beurt maakte Br. een serie van 35, wat door Tee gelaar in de 9e beurt beantwoord werd met 35. Hierna nam Br. de leiding met kleine series, om deze niet meer af te staan, en maakte de partij in 20 beurten uit, zijn te genstander had slechts 119 car. De volle dige uitslagen luiden: I. Mazurel 179 41 27 4.36 A. Verstraaten 250 41 20 6.09 I. Mazurel B. de Roo C. Schouten A. Verstraaten B. Teegelaar J. Bruininckx De eindstand is: j. Bruinninckx B. Teegelaar B. de Roo A. Verstraaten I. Mazurel C. Schouten 150 22 30 6.81 250 22 34 11.36 250 60 23 4.16 235 60 15 3D1 119 20 35 5.95 250 20 52 12.50 5 16.66 82 14.20 5 4 17.85 84 11.90 4 3 11.36 47 7.58 3 1 8.06 29 5.41 1 1 6.81 30 5.01 1 1 5.29 26 4.17 1 D. O. S.—R. K. B. V. „DE POEDELAARS". De tweede ontmoeting heeft D. O. S. een groote overwinning opgeleverd. In de eerste ontmoeting behaalde D. O. S. 11 caram boles winst. In de thuiswedstrijd wisten zij met 153 caramboles te winnen. Hieronder de uitslagen: Ou werk erk (de P.) 62 30 15 2.06 J. Oudshoorn (DOS) 100 30 19 3.33 v. Leeuwen 52 34 8 1.52 P. Schouten 100 34 17 2.94 Bonnet 68 41 10 1.41 C. van Duijn 100 41 10 2.44 Collée 69 37 10 1.86 J. Hal 75 37 9 2.02 Collée 46 29 5 1.55 H. Nas 75 29 9 2.58 POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Uitslag der laatste Fondvlucht van dit seizoen vanuit Dax (Fr.) afstand hemels breed tot het hok van den lsten prijswin naar 1019 K.M. 910 meter. Het was een zware vlucht. Zaterdag nam. in vrijheid gesteld, bereikten Dinsdag nam. slechts 2 vogels hun hok, zoodat het con cours waaraan 16 duiven deelnamen tot Donderdag voorm. open bleef. De prijzen werden als volgt behaald: J. Quereveld, Voorschoten, le prijs. J. Verhoeven, Voorschoten 2e, 4e en 5e pr. A. de Graaf, Voorschoten 3e prijs. Wedvlucht met jonge duiven van Neuf- villes (B.) afstand 178 K.M. 290 Meter, deelname 104 duiven, los 7 uur 30 min. Aankomst le duif 9 uur 54 min. 4 sec. 21ste duif 10 uur 3 min. J. Querreveld, Voorscho ten le, 5e en 17e prijs, F. le Mair, Voor schoten 2e, 8e, 9e en 20 prijs. W. Klink, Zoe- terwoude 3e en 4e prijs. Cor Zwaan, Voor schoten, 6e en 7e prijs. J. v. d. Burg, Voor schoten 10e pr. Gebrs. Köhne, Veur, 11e en 21e prijs. L. C. Janson, Stompwijk 12e en 16e prijs. A. de Graaf, Voorschoten 13e prijs. A. v. d. Meer, Veur, 14e prijs. H. H. J v. Klaveren, Voorschoten 15e pr. G. J. Zwaan, Voorschoten 18e prijs. J. Verhoe ven, Voorschoten 19e prijs. „De Snelvlucht" (Bodegraven). De postduivenwereeniging „De Snel vlucht" hield wederom een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Neufville. Afstand 175 km. Uitslagen: 1, 2, 6, 9, 10, 11, 16, 20 G. Mollinga; 3 en 13 R. v. d. Star; 4 A. Veelenturf; 7 en 19 P. Zeilstra; 10 en 18 L. Wolswijk; 14. T. Vonk; 15 en 17 H. v. d. Heuvel. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. 167. 's Middags kwam de vrouw van den Amerikaan thuis die met de lift naar boven ging. „Niet doen", zei de mil- lionair. Je kunt boven niet terecht, er zit een zeemonster opgesloten. „Mooie boel", mopperde zijn echtgenoote. 168. Toen Piet Prikkel 's avonds kwam hooren wachtte hem een vreemde verrassing. De Amerikaan liep boos in zijn kantoor heen en weer. Zijn hoofd was heelemaal ver bonden. Hij had het zeemonster een koekje willen geven.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 14