STADS NIEUWS NIEUWE REGELING INZAKE DE EXPLOITATIE VAN SPORTTERREINEN UIT DE OMGEVING VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 Een gemeentelijke „Sport-stichting" Gelijk B. en W. in de Memorie van Ant woord op het Sectieverslag betreffende de begrooting 1935 mededeelden, waren bij hun College plannen in overweging inzake een andere regeling van de exploitatie van tportterreinen, enz. door het in het leven liepen van een Stichting. De voorbereiding van deze aangelegen heid is thans zoover gevorderd, dat B. en W. den Raad een voorstel voor deze nieuwe regeling kunnen aanbieden. De bestaande toestand is deze, dat de exploitatie van de verschillende inrichtin gen van sport en spel vbor rekening van de gemeente geschiedt door diverse ver een igingen; zoo is het beheer van de zweminrichting „de Zijl" opgedragen aan de zwemvereeniging van dien naam; zijn de sportterreinen aan den Kanaal weg en den Zoeterwoudschen Singel in exploita tie bij de afd. Leiden van den Nederland- schen Bond voor Lichamelijke Opvoeding en is voor elk der 4 kinderspeeltuinen een speeltuinvereeniging opgericht, terwijl in weer andere gevallen landerijen zonder meer aan sport ver een igingen worden ver huurd. Al deze vereenigingen werken vrijwel geheel op zich zelf en onafhankelijk van elkaar, terwijl daarnaast de gemeente, be halve het toezicht op de exploitatie, dik wijls ook nog haar eigen bemoeiingen met de sportinrichtingen heeft, zooals b.v. het onderhoud. Er is dus decentralisatie naar verschillende richtingen, die, hoe nuttig zij in andere gevallen dikwijls moge zijn, in casu niet in het belang van de beoefe ning van sport en spel, noch in het be lang van de gemeente, kan worden ge acht, aldus B. en W. aan den Raad. Al voert elke vereeniging de exploitatie onder toezicht van de gemeente, van een cen traal punt, dat voor de gewenschte een heid van gedragslijn bij het beheer van de inrichtingen en een vlotte afhandeling van zaken zorg draagt, is ondanks de vele be moeiingen en beslommeringen, die de ge meente ter zake heeft, geen sprake en daarvan kan ook moeilijk sprake zijn, om dat de gemeente daarop niet is ingericht. Bovendien moet er op worden gewezen, dat de gemeente, behalve de bedragen van rente en aflossing over het. stichtingskapi taal, jaarlijks een aanzienlijk bedrag voor de exploitatie van de onderscheidene in richtingen ter beschikking stelt; nu mag worden geëischt vooral in dezen tijd van finapcieelen nood voor de gemeente dat de gelden zoo nuttig mogelijk voor het beoogde doel worden besteed, doch het is zeer twijfelachtig of het meest mogelijke nuttig effect bij de tegenwoordige wijze van werken kan worden bereikt. Is het vraagstuk van het beheer der ge meentelijke inrichtingen voor sport en spel bij den tegenwoordigen omvang reeds van groote beteekenis, deze beteeken is zal nog aanmerkelijk toenemen, indien de voetbalvelden bij den Haarlemmertrek- vaartweg zijn gereedgekomen en indien het aantal inrichtingen nog wordt uitge breid door aanleg van de sportvelden bij den Leidschen Hout. Een en ander was voor B. en W. aanlei ding een Commissie in te stellen, bestaan de uit de heeren ir. F. Stokhuyzen, S. A. de Graaf en mr. H. F. A. Donders, welke tot taak zou hebben ons College van voor lichting te dienen over de vraag, hoe de organisatie van de gemeentelijke bemoei ingen met de sport- en speelterreinen en soortgelijke inrichtingen behoort te zijn. Deze commissie heeft de zaak grondig bekeken en B. en W. van haar bevindin gen een zeer lezenswaardig rapport doen toekomen, dat tevens constructieve voor stellen bevat voor het treffen van een nieuwe regeling. Bedoelde Commissie stelt voor op te rich ten de „Sport-Stichting"; voor deze Stichting vast te stellen de volgende Statuten: Artikel 1. De Stichting draagt den naam „Sport-Stichting' en is gevestigd te Leiden. Art. 2. De Stichting heeft ten doel de organisatie van de gemeentelijke bemoei ingen ter zake van de beoefening van sport en spel. Om dit doel te bereiken is aan haar op gedragen: 1. het beheer en de exploitatie, alsmede het toezicht op de 'bij de stichting ingebrach te gemeentelijke sportterreinen, speelter reinen, speelvelden, speeltuinen, zwemin richtingen en andere inrichtingen van dien aard; 2. het toezicht op het gebruik van de toe stellen en het spelmateriaal, door het ge meentebestuur of door de stichting beschik baar gesteld; 3. het bevorderen van eenheid en samen werking van de verschillende vereenigin gen, die de lichamelijke opvoeding en het speeltuinwerk ten doel hebben. Art. 3. De Gemeenteraad bepaalt, welke •bestaande en nieuw te stichten gemeente lijke sportterreinen, speelterreinen, speel velden, speeltuinen, zweminrichtingen en andere niriohtingen van dien aard bij de Stichting worden ingebracht. Hij kan aan den inbreng voorwaarden verbinden. Bij den inbreng behooren de terreinen en inrichtingen in een zoodanigen staat te zijn, dat zij voldoen aan de.eischen, wel'ke naar hun bestemming aan deze terreinen en in richtingen kunnen worden gesteld, zoodat een goede exploitatie ervan mogelijk is. De Stichting kan den inbreng weigeren van terreinen en inrichtingen, die niet vol doen aan deze eischen. Bij weigering kan echter de exploitatie van het terrein of de inrichting bij afzon derlijke, tusschen de gemeente en de Stich ting aan te gane overeenkomst, aan de Stichting worden opgedragen. De Gemeenteraad heeft te allen tijde het recht terreinen en inrichtingen aan het be heer en de exploitatie van de Stichting te onttrekken. Art. 4. De Stichting draagt zorg voor het beheer en een goede en commercieele exploitatie (daaronder begrepen het onder houd) van de bij de Stichting ingebrachte terreinen en inrichtingen. Zij is bevoegd de terreinen en inrichtingen uitsluitend voor de beoefening van sport en spel te ge bruiken en aan vereenigingen in gebruik te geven tegen vergoedingen en onder voor waarden, onder goedkeuring van Burge meester en Wethouders vast te stellen door heit Dagelijksch Bestuur. Voor ingebruik- geving van andere doeleinden is de goedkeu ring van Burgemeester en Wethouders noo- dig. Art. 5. De gemeente Leiden is bevoegd desverlangd over de terreinen en inrichtin gen na ovefTeg met het Dagelijksch Be stuur, vrij en kosteloos te beschikken ten behoeve van feesten, .tentoonstellingen en andere dergelijke gelegenheden, ter beoor deeling van Burgemeester en Wethouders. Ook zal de gemeente volgens en in overleg met het Dagelijksch Bestuur op te maken rooster over de terreinen en inrichtingen vrij en kosteloos kunnen beschikken ten behoeve van sport- en speeloefeningen, tij dens de schooluren te houden door de leer lingen der scholen. Alle tengevolge van het gebruik over eenkomstig dit artikel aangerichte schade, hetzij aan de terreinen of inrichtingen, het zij op andere wijze, zal door en voor reke ning van de gemeente worden hersteld of door de gemeente worden vergoed. Art. 6. De exploitatie geschiedt voor re kening van de Stichting, welke daartoe jaarlijks een vast bedrag als gemeente-sub sidie ontvangt. Het bedrag van dit subsidie wordt jaarlijks door den Gemeenteraad vastgesteld. Een eventueel batig saldo der rekening blijft tot een bedrag van ten hoogste 5000.ter beschikking van de Stichting en mag slechts onder goedkeu ring van Burgemeester en Wethouders wor den aangewend in overeenstemming met het in art. 2 omschreven doel. In geval van een grooter batig saldo dan 5Ö00.wordt het meerdere boven ge noemd bedrag gestort in de kas der ge meente. Een eventueel nadeelig saldo der rekening komt ten laste der gemeente. Art. 7, Aan de leden van den Gemeente raad, Burgemeester en Wethouders, den Directeur van Gemeentewerken en de door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen ambtenaren, zal te allen tijde vrije toegang tot de terreinen en inrichtingen worden verleend. Art. 8. Het Bestuur van de Stichting be staat uit een Raad van Beheer van 12 leden. De leden worden benoemd door Burge meester en Wethouders uit de meerder jarige ingezetenen van Leiden voor den tijd van zes jaren. Burgemeester en Wethouders kiezen uit den Raad van Beheer een Voorzitter, een Secretaris en een Penningmeester; deze vormen het Dagelijksch Bestuur. Art. 9. Om de twee jaren treden aan het einde van het kalenderjaar volgens rooster vier leden van den Raad van Be heer af, waaronder een lid van het Dage lijksch Bestuur. De afgetreden-en zijn niet terstond weder benoembaar, uitgezonderd zij, die deel uitmaken van het Dagelijksch Bestuur. De leden, die benoemd zijn ter vervul ling van een tusschentijds opengevallen plaats, treden af op het tijdstip, waarop de gene, in wiens plaats zij zijn benoemd, moest aftreden. De Secretaris geeft van een vacature on middellijk- kennis aan Burgemeester en Wethouders. De vacature wordt zoo moge lijk aangevuld binnen zes weken, nadat zij is ontstaan. Art. 10. De Raad van Beheer vergadert tenminste éénmaal per jaar, en voorts zoo dikwijls het Dagelijksch Bestuur of meer dan 1/3 der leden van den Raad van Be heer dit wenschelijk oordeelt. Art. 11. Het Dagelijksch Bestuur is ver antwoording verschuldigd aan den Raad van Beheer, die de algemeene richtlijnen aangeeft voor het bereiken van het in ar tikel 2 omschreven doel. Art. 12. Het Dagelijksch Bestuur ver gadert tenminste eenmaal per maand en verder zoo dikwijls de voorzitter dit wen schelijk oordeelt. Art. 13. Het Dagelijksch Bestuur is met inachtneming van het bepaalde bij artikel 11, belast met het dagelijksch toezicht, be heer en exploitatie van de bij de Stichting ingebrachte terreinen en inrichtingen en draagt zorg voor het onderhoud ervan. Art. 14. Het Dagelijksch Bestuur is ver plicht aan Burgemeester en Wethouders of aan iemand daartoe door hen gemachtigd alle gevraagde inlichtingen te verschaffen. Daarenboven zijn Burgemeester en Wet houders bevoegd om in persoon of door een gemachtigde inzage te nemen van de ad ministratie, boeken en bescheiden van de Stichting. Art. 15. Voorzitter en Seci^taris van het Dagelijksch Bestuur vertegenwoordigen de Stichting zoowel in als buiten rechten. Art. 16. Het Dagelijksch Bestuur dient jaarlijks in de maand Mei een door den Raad van Beheer vastgesteld begrooting HILLEGOM. V.V.V. Viering Koninginnnefeest. Op uitnoodiging der V.V.V. kwamen Dinsdag avond de besturen van verschillende ver eenigingen in Hotel Sistermans bijeen, om te trachten te komen tot een gemeenschap pelijke feestelijke viering van den verjaar dag van H. M. de Koningin. Besloten werd dat een Commissie ge vormd zal worden, waarin een of meer leden of bestuursleden der aanwezige ver eenigingen zitting zullen nemen, onder voorzitterschap van de heer C. Joh. Bak ker Jzn. Deze Commissie zal worden ge ïnstalleerd Dinsdag as. op denzelfden tijd in dit HoteL KATWIJK AAN DEN RIJN. Het a^. Koninginnefeest. Bij de Oranje- vereeniging alhier bestaan plannen om het Koninginnefeest, te houden op Dinsdag 3 September a.s„ dat bestaan zou uit een kin derfeest, eenigszins uit te breiden met en kele eenvoudige spelen voor de grooteren. Het voornemen bestaat om in den voor middag de schoolkinderen bezig te houden. Des namiddags zal een programma voor de grooteren worden afgewerkt en bij voldoen de deelname zal er des avonds een lampion- tocht worden gehouden. Het te vieren Koninginnefeest-programma hopen wij later nog te kunnen mededee- len. „Herwonnen Levenskracht". Een bloempjesdag ten bate der vereeniging tot bestrijding der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht" gaf 'n opbrengst van 43.78 waarvoor de jongedames namens het be stuur grooten dank werd gebracht. Aardappelen-regeling heeft nuttig effect gehad. Sinds 1 Augustus de regeling voor de aardappelen heeft opgehouden te bestaan, is het niet naar wensch gegaan met dit product. Hieruit is des te meer gebleken hoe gunstig deze regeling voor de vroege aardappelen was. Algemeen is men van oordeel, dat men zonder de regeling voor de vroege aardappelen, ongeveer het zelfde drama had meegemaakt van 1933 rampzaliger gedachtenis, toen duizenden kisten gingen voor 20 en 30 ct. per kist en de doorsneeprijs over het geheele sei zoen 34 ct. per kist was van 25 K.G. Deze week ging een groot gedeelte der aard appelen weg voor 50 tot 65 ct. per kist, Alleen extra mooi zandgoed en bekend als te zijn extra kwaliteit kon 8090 ct. op brengen. En drielingen werden betaald met 2040 ct, per kist. Beter liep het met de bloemkool, waarvoor steeds groote ani mo was en waarvoor loon en de prijzen werden betaald. Jammer dat het slechts enkelingen waren die van deze mooie prij zen konden profiteeren. Vorige week vari eerde de eerste soort van 16.40 tot 26.10, deze week moest het voor iets minder, doch toch kon nog van 16.2023.30 geno teerd worden voor de eerste kwaliteit. Tweede soort bracht van 8.1012.30 per 100 op. De aanvoer van sla was weer afne mend en hieraan was het te danken dat niets doordraaide, doch dat alles kon den gepdaatst voor 5090 ct„ zelfs brach ten de mooiste partijen tot ƒ1.20 per 100 op. Met bospeen wil het nog maar niet. De aanvoer is geregeld lager dan vorige jaren doch de prijs is steeds teleurstellend. Aan vankelijk voor 23.60 per 100 ging het dezer dagen weer iets beter en werd van 25.10 genoteerd. Kroten gingen steeds vlug weg in prijzen van ƒ1.401.90 per 100 bos. Uien gingen naar beneden; aan vankelijk bleef de prijs op dezelfde hoogte hangen, doch de laatste dagen kon niet meer dan 1.602.30 per 100 K.G. geno teerd worden. Wel wat weinig om van loo- nend te spreken. Van andere producten als rabarber, bosuien, boonen, was de aan voer nog maar zeer matig. Binnenkort wordt een groote aanvoer van bloemkool verwacht. Van het weer hangt veel af hoe dit product zich zal ontwikkelen. In de zandgronden staat het er vrij goed voor; in de kleigronden en zwarte gronden min der goed. KATWIJK AAN ZEE. Het aantal badgasten. Het getal van vorige jaren zal bereikt worden. Het getal 10.000 is dezer dagen gepasseerd en nog 14 dagen voor de boeg. In 1934 waren het er 12.500. En verwacht wordt dat dit cijfer nu overtroffen zal worden. LISSE. Rijwielplaatjes. Bij de dienstgeleiders der Belastingen alhier zijn, naar wij heb ben vernomen, het respectabele aantal van 500 aanvragen binnengekomen om een kos teloos rijwielplaatje. Geboren: Willem, z. v. C. van Hemert en T. Blok. Paul Gustaaf, z. v. R. C. Se- gers en D. A. G. L. Hermes. Cornelis Franciscus Jacobus, z. v. P. A. M. Schrama en C. A. H. Hulsebosch. Nicolaas Bar- tholomeus, z. v. J. Waasdorp en A. A. Mol- keruboer. Neeltje, d. v. C. Paauw en P. van Oort. Jacoba Louisa, d. v. J. M. van der Zwet en A. A. Warmerdam. Ondertrouwd: Antonius Maria Ka- (piteijn, 25 jaar met Helena Josephina Möl- ler, 23 jaar, beiden te Lisse. Overleden: Martinus Groenendijk, 76 jaar, wed. van J. C. Kriek. Gevestigd: D. Griepsma, van Andijk; J. Kort, van Andijk; N. W. Kuij.per, van Haarlem; A. van Kooij geb. Kornet en ge zin, van Haarlem. Vertrokken: P. Nagtegaal en A. D. Slottje naar Haarlemmermeer; H. J. M. To- lido, naar Sassenheim; G. Boon naa.r Noord- wijkerhout; H. Hoogewoning naar Sassen heim. voor het volgend jaar bij Burgemeester en Wethouders ter goedkeuring in. Het Da gelijksch Bestuur maakt voorts jaarlijks vóór 1 April een exploitatierekening over het afgeloopen jaar op, en zendt deze na vaststelling door den Raad van Beheer met de noodige bescheiden aan Burgemeester en Wethouders ter goedkeuring. De begrooting en de rekening worden ingericht op de door Burgemeester en Wet houders te bepalen wijze. De posten der begrooting mogen zonder voorafgaande machtiging van Burgemeester en Wethou ders niet worden overschreden. Tegelijk met de rekening legt het Dage lijksch Bestuur aan den Raad van Beheer en aan Burgemeester en Wethouders over een beredeneerd verslag van de werkzaam heden der Stichting in het afgeloopen ka lenderjaar. Burgemeester en Wethouders brengen der begrooting, de rekening en het verslag ter kennis van den Gemeenteraad en van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land. Art. 18. De boekhouding en administra- toe moeten worden gevoerd volgens door Burgemeester en Wethouders goed te keu ren voorschriften. Het Dagelijksch Bestuur wordt hierin bijgestaan door een admini strateur, die benoemd en ontslagen wordt door het Dagelijksche Bestuur, onder goed keuring van Burgemeester en Wethouders. Zijn instructie en salarieering worden vast gesteld door het Dagelijksch Bestuur onder goedkeuring van Burgemeester en Wet houders. Art. 21. De Gemeenteraad en de Raad Van Beheer, met goedkeuring van den Ge meenteraad, zijn bevoegd tot opheffing van de Stichting te besluiten. NIEUWVEEN. „Nicolaas Boys" Het weer was wel dreigend, doch daar bleef het ook bij, zoo dat de honderden bezoekers der propa ganda-wedstrijden onbekommerd konden genieten. De gastheeren bleven met 21 (10) de meerderen op VDO H. Veel schot zat er niet in onze voorhoede. De lauwer tak was echter verdiend door N. B. I Forscher was de partij VDO I (Uit hoorn) tegen DES I (Kudelstraat). De eerste bleek dikwijls sterker. Met 20 ging zij de rust in en met^een fraai schot maak te de linksbuiten er 30 van. Kudelstaaxt maakte, toen het eerste tevens laatste te- genpunt, 31. Ondanks de achterstand werkte DES onvermoeid voort. Eindstand werd 41 voor Uithoorn, die beslag leg de op de beker, met inscriptie, die werke lijk een harde strijd waard was. De uitreiking geschiedde in café Bezuyen door den geest. adv. die „fair play" en sa menspel in de sport maar nog meer in het dagelijksche leven noodzakelijke factoren noemde. Met de noodige hoera's, waar den scheidsrechter Angevaare uit Zevenhoven in deelde, werd de plechtigheid besloten. 25 Augustus de viering van het éénja rig bestaan der vereeniging. De groene biljetten hebben het reeds verkondigd. D. O. S. komt tegen St. Martinus uit en dan nog drie wedstrijden. NOORDWIJK AAN ZEE. Leven in de brouwerij! Woensdag avond gaf het Fanfarecorps „Excelsior" een goed geslaagd concert op het autopark van „De Zeeleeuw", onder de bekwame leiding van zijn directeur, den heer C. de Haan, uit Leiden. De belangstelling was groot. Te ongeveer half tien begon de muzikale rond gang door onze badplaats. Het was een fan tastisch gezicht de lange rij verlicht door honderden lampions te zien golven en slin geren langs Boulevard en door de straten van het Villapark. Het was een avond, wel ke nog eens echt leven in de brouwerij bracht. RIJNSBURG Tuinbouw. De afgeloopen week gaf in verhouding tot de vorige, weinig verande ring te zien. Bloemkool staat nog steeds in het teeken der belangstelling en de tuinders, kweekers van dit product, krij gen een beste prijs die varieerd in de eer ste soort van 17.1023 per 100. Voor 2e kwaliteit wordt graag ƒ9.1011.80 per 100 betaald. Met peen ging het ook wat beter. Het product is weer verkoopbaar. Betaald werd enkele dagen geleden 3040 ct. perk ist, thans van 4055 ct. Klei- eigenheimers brachten van 22,70 per 100 K.G. op. Drielingen van 1.102. An dere artikelen als sla, andijvie, gaan niet vlug. SASSENHEIM Concert. Zaterdagavond zal op het plein van de Chr. Mulo-school aan de Beu kenlaan een concert worden gegeven, waaraan behtalve de plaatselijke mond orgelclub, ook medewerking wordt ver leend door de clubs uit Leiden, Noordwijk en Kcttwijk. Na afloop zal er een marsch gemaakt worden door de gemeente. Geboren: Dolf z. van G. Snip en W. M. Oudolf Theodorus z. van W. van Hage en C. W. Gardien Alida Agatha d. van D. den Hertog en A. Groeneveld Johannes Jacoba Maria d. van C. Th. Wil- lemse en J. J. Zandbergen. Vertrokken: P. C. J. van de Ba- voordt en gezin naar Hillegom P. A Lieffelink en gezin naar 'sGravenhage K. de Kwaasteniet naar Lisse H. J. M. Taskin naar Waalwijk. VOORSCHOTEN. Geslipt. Nabij de Steenenmuur is gis teren de motorrijder B. uit Vo:rburg ge slipt en gevallen. Hij verwondde zich aan het gelaat en werd opgenomen met een her senschudding. De eerste geneeskundige be handeling werd verricht door Dr. M. van der Stoel, waarna de patiënt vervoerd werd naar zijn woning te Voorburg. NOOTDORP. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdag ip openbare vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, Burgemeester Schölvinck, de vergadering met ambtsgebed had geopend, werden de notulen der vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Van den heer Tetteroo is bericht ontvangen, dat hij niet ter vergadering komt. De ingekomen stukken, waarvan de voorzit ter den Raad mededeeling doet, worden alle voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt een voorstel van den voorzitter om in dank te aanvaarden 2 aangeboden geschenken, te weten een drie tal ascbbakken door den heer van Dorp, electricien alhier en een pen teeken ing van de Ned. Herv. Kerk, zooals deze vóór 1894, was, door de Ned. Herv. Gemeente. Over eenkomstig voorstel besluit de Raad. Daar in de vorige vergadering de stem men staakten over het voorstel van de meerderheid van het college van Burge meester en Wethouders om gratis vervoer van de in Nootdorp woonachtige kinderen, die de openbare school te Pijnacker bezoe ken niet op de begrooting te brengen, moet thans herstemming plaats hebben. De voor zitter acht deze kwestie voldoende belicht om zonder heropening der beraadslagin gen tot stemming over te gaan. De heer Post wil échter nog gaarne een enkel woord zeggen, waartoe hij de gelegenheid krijgt. Nu de Minister en Gedeputeerde Staten de wenschelijkheid te kennen hebben gege ven het genoodigde geld voor gratis ver voer op de begrooting uit te trekken, is dit volgens spr. inzicht voldoende bewijs, dat het recht van gratis vervoer van genoem de kinderen erkend wordt. De minderheid van het college van Burgemeester en Wet houders, welke meening die van den Bur gemeester is, wil accoord gaan met de uit leg, die door den Minister aan het Konink lijk besluit wordt gegeven en zoo de ande ren zich niet aan dit oordeel van hooger gezag willen onderwerpen, noemt spr. dit revolutionnair. De heer 't Hart bestrijdt deze meening, nergens is hem gebleken, dat het hooger gezag de gemeente iets oplegt. Bij de woorden van den heer Post sluit de heer Lindeman zich aan, alleen kan hij zich niet met de uitdrukking „revolution nair" vereenigen. Het hooger gezag heeft zijn oordeel te kennen gegeven en de be slissing is nu aan den Raad. Over het voorstel van de meerderheid staken de stemmen andermaal (voor de heeren de Vreede, 't Hart en Steeneveld); het wordt dus geacht niet te zijn aangeno- De heer Post meent, dat dit wil zeggen, dat thans wel de post op de begrooting zal worden uitgetrokken. De voorzitster zet uit een, dat zulks niet het geval is. Het voor stel der minderheid komt thans in stem ming; hierover staken eveneens de stem men, zoodat dit voorstel in een volgende vergadering wederom in behandeling komt. Ingekomen is een schrijven van Gedepu teerde Staten, inhoudende mededeeling, dat dit college voornemens is de gemeente Nootdorp in verband met de toeneming van het inwonertal (boven 1500) voor de jaar- wedderegelmg van Burgemeester. Secreta ris, Ontvanger, een klasse te verhoogen. De Raad, hierover gehoord, kan zich na een kleine gedachtenwisseling ten volle hier mede vereenigen. Op een vraag van den heer Lindeman oZ het presentiegeld van de reedsleden wederom op het oude peil kan worden gebracht, antwoordt de voor zitter, dat het inwonertal hierop niet van invloed is. Aan de orde voorstel tot verleening van subsidie van -het schoolbestuur van de The- resiaschool te Delft (R.K. School voor bui tengewoon lager onderwijs). B. en W. stel len den Raad voor om naar aanleiding van een ingekomen adres van dat bestuur 15. per jaar en per leerling toe te kennen. De heer Lindeman oordeelt dit bedrag laag en wil het op 25.gebracht zien. De voorzitter zegt, dat eón leerling uit deze gemeente die school bedoekt; voor de stichtirgskosten van die school en het ver voer van dien leerling betaalt de gemecn- lijkte al jaarlijks ƒ37.50, zoodat f 15. waarlijk niet te laag geacht mag worden. Z. h. st. aangenomen. Denk om uw rijwielbelastingmerk! Door den gemeenteveldwachter zijn in sa menwerking met den commies der belas tingen 9 personen bekeurd voor het rijden zonder belastingmerk of het niet dragen daarvan op de voorgeschreven wijze. VOORHOUT. Aanrijding. Woensdagmiddag stak een kindje van den heer v. E. van de 's Gra- vendamscheweg alhier plotseling de weg over, toen juist een vrachtauto van Lisse afkomstig ter plaatse passeerde. De kleine werd aangereden. Met eenige lichte ver wondingen kwam het er wonder boven wonder goed af. T. B. C.-Collecte. De gisteren gehouden speldjesdag ten bate van het T. B. C. fonds „Draagt Elkanders Lasten", heeft opge bracht 13.11. VEUR. De begeerde rijwielplaatjes. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn bij een viertal bewoners van Veur in totaal 9 belastingmerken van diverse rijwielen ontvreemd. De politie heeft de zaak in on derzoek.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13