RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 WOENSDAG 14 AUGUSTUS. Huizen, 301 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Ghr. Gem. Zangver een. „Soii Deo Gloria", 12.30 Kwintetooncert. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars. 3.003.45 Orgelspel. 4.00 Trio Beute-Zepparoni-Berghout. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gram.pl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. Reportage en Gram.pl. 8.00 Berichten waarna orgelconcert. 9.00 Causerie. 9.30 NCR V-Strijkorkest. (Om 10.00 Be richten). 11.00—11.30 Gram.pl. Hilversum, 1875 M. 8.Q0 Gram.pl. 9.30 Onze keuken. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 Gram.pl. i 12.30 VARA-Orkest. 2.40 Gram.pl. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 Het Willo-Trio. 6.00 Declamatie. 6.10 VARA-Orkest (7.00 Sportuitzending). 7.50 „Bij den verkeersdokter". 8.03 Nieuwsberichten, en VARA-Varia. 8.15 „De lachende omroep". 9.00 Fragm. u. d. revue „Van lach tot lach". 10.00 Horvath Lajos (cymbaal). 10.15 „De Bohemians". 11.00 „Fantasia". 11.4012.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Orgedspel. 12.35 Ch. Manning en zijn orkest. I.35 Orgelconcert. 2.20 Het BBC-Norbhern Orkest. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest van Bournemouth. 5.35 BBC-Dansorkest, 6.50 Het New Georgian Trio. 7.35 Fred Hartley en zijn Novelit-kwintet. 8.20 BBC-Symphonie-orkeet. 10.35 Leslie Bridgewater Kwintet. II.2012.20 Dansmuziek. Rad io- Paris, 1648 M. 12.35 Orkestconoert. 8.20 Zang. 9.05 „Atlas Hotel", "spel. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest „Wivex". 3.505.50 C. Rydahl's orkest. 8.20 Omroeporkest. 9.40 Halvorsenconcert. 10.10 Zang en piano. 10.45 Omroeporkest. 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 10.45 Zang, viool en declamatie. 12.20 Orkestconoert. 4.20 Heuken-duo, cello en piano. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Populair concert. 9.05 „Soldaten Kameraden!" spel. 10.5012.20 Omroeporkest, -kleinorkest en solisten. Rome, 421 M. 9.00 Radiotooneel, hierna dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 SaJonorkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Schumann-Schubert-concert. 10.3011.20 Zang en piano. 484 M.: 12.20 Populair concert. 12.50 Zang. I.05 en 1.302.20 Populair concert. 5.20 en 6.20 Gram.pl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Gevar. concert. 10.3011.20 Zigeunermuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Rijkszenddng: Neuadel aus Blut und Boden. 9.05 Orgelspel. 9.20 Blaasconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Solistenconcert. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 DeutsdhLsender. 10.20 Keulen. 11.50 London Reg. 12.50 Brussel VI. 14.20 Deutschl.sender. 15.20 London Reg. 16.35 Deutschl.sender. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 19.50 Parijs Radio. 20.20 London Reg. 21.20 Beromünster. 22.30 Brussel Fr. 23.20 Keulen. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.30 Grarmmuz. GJtJD. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen, 18.50 Droitwich. 22.00 diversen. 22.40 London Reg. GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER BEKNELD. Tusschen vrachtauto en trammast. Gistermiddag omstreeks zes uur heeft op den Beekschen Straatweg tegenover hotel „Rosenberg" te Beek een ernstig verkeers ongeval plaats gehad. Een vrachtauto van de brouwerij „De Drie Hoefijzers" uit Nijmegen, bestuurd door den chauffeur M. v. d. Berg, kwam uit de richting Nijmegen met een vaart van ongeveer 45 K.M. Toen hij een groente wagen wilde passeeren, raakte de stuurin richting van het voertuig defect, waardoor de wagen naar den kant van den weg zwenkte. Een wielrijder, de heer W. Wael- put, muziekleeraar aan het St. Canisius- college te Nijmegen, geraakte tusschen een trammast en de vrachtauto bekneld. Door de botsing vloot het wiel van de vrachtauto af, waardoor de auto al slingerende door reed, en tenslotte aan de overzijde tegen een tuinhek, waar de auto tot stilstand kwam. De heer Waelput is met zware inwendige kneuzingen en een hersenschudding naar het St. Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Door de politie te Ubbergen is proces-verbaal opgemaakt. DE OMGESLAGEN ROEIBOOT TE WELL Lijk van slachtoffer opgehaald. Gisteravond is te Well het lijk opge haald van H. Camps, die Zondagavond bij het omslaan van een roeiboot, na afloop van roei wedstrijden, verdronken is. ERNSTIGE STEEKPARTIJ. Verloofd paar met het mes bewerkt. Zondagavond tegen sluitingsuur ontstond tusschen eenige bezoekers van café H. aan de Venlosohe weg te Horst, meldt de „N. Venl. Grt.", om een nietigheid een hevige twist, waarbij een zekere J. met zijn meisje beiden uit Voor-America, een vijftal diepe messteken opliepen. Deze verwondingen waren van zoodanigen aard, dat beiden naar het St. Antoniusgesticht moesten wor den overgebracht, om aldaar door dr. v. d. Meerendonk te worden verbonden. De daders, de gebr. D., eveneens uit Voor-America, werden 's nachts nog door de marechaussée van hun bed gelicht. TWIST TE ELSLO MET HOOIVORK BESLECHT. Tachtigjarige snelt zijn zoon te hulp. Op een turfveld te Blslo is een veete tus schen de families C. en B. met schop en hooivork uitgevochten, waarbij het aan het moedig optreden van den ruim tachtig jarigen vader van C., die zijn zoon te hulp kwam, te danken is, dat deze vechtpartij geen noodlottige gevolgen heeft gehad. De tachtig-jarige A. C. was met zijn zoon naar een turfveld gegaan om wat turf te halen. Kort nadat zij met het opladen wa ren begonnen, kwamen K. B. en zijn zoon aangeloopen en de bedreigingen die zij uitten, deden het ergste verwachten. De zoon van C. schonk hieraan echter weinig aandacht en ging rustig met zijn werk door, terwijl de vader een eindje verder aan het bijeen brengen van de turf was. Weldra ontstond tusschen C. en B. en diens zoon, welke beide laatste met een sahop en een hooivork gewapend waren, een verwoede vechtpartij. C. kreeg eenige slagen met de schop op het hoofd en een 6teek met de hooivork in zijn arm. Toen hij zag, dat hij tegen de overmacht niet opgewassen was, greep hij ook een schop en sloeg daarmede in het rond. De oude vader kwam zijn zoon daarop te hulp, waarbij ook hij een steek in den arm op liep. Hij verweerde zich echter zoo dap per, dat B. en zijn zoon ten slotte zulke rake klappen hadden opgeloopen, dat zij de vlucht namen. C. en zijn zoon stelden zich terstond on der doktersbehandeling, doch hoewel zij veel bloedverlies geleden hadden, liet hun toestand zich toch vrij goed aanzien. De marechaussée, die met het gebeurde in kennis werd gesteld, wist den ouden B. spoedig te arresteeren, doch zijn zoon bleef onvindbaar. Deze is echter Zondagmorgen vroeg van zijn bed gelicht en eveneens in voorloopige hechtenis genomen. De schop pen en de hooivork zijn in beslag genomen. De oorzaak van deze ernstige vechtpartij moet gezocht worden in een meeningsver- schil over het turfveld. Reeds herhaaldelijk waren hierover woordenwisselingen ont staan, doch tot nu toe was het nog niet tot handtastelijkheden gekomen. Daarom had de zoon van C. aanvankelijk aan de bedrei gingen van B. en zijn zoon ook geen aan dacht geschonken. De arrestanten zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. „Tel." BOERDERIJBRAND TE R'DAM. In de z.g. Tarwebuurt op den Linker Maasoever te Rotterdam heeft gisteravond een korte brand gewoed, die even conster natie heeft gebracht in dit dicht bevolkte stadsdeel. De brand ontstond door tot dusver onbe kend gebleven oorzaak in een der houten bijgebouwen van de boerderij Stadwijk, da teerend van 1887, die staat op den hoek van den Katendrechtsche Lagedijk en de Stoppelstraat. Door onteigening is deze boerderij, die van den beginne af bewoond is geweest door de erven P. Barendregt, eigendom van de gemeente Rotterdam ge worden. Drie weken geleden hadden de laatste bewoners het gebouw verlaten, dat voor afbraak bestemd was. Ofschoon eenige slangenwagens het blus- sohingswerk spoedig konden aanvangen, is de houten schuur geheel afgebrand. Het vuur is tevens overgeslagen op het hoofd gebouw, dat met riet gedekt was. Het dak is in brand geraakt. De brandweer kon echter, door vijf stralen te concentreeren op dit dak, uitbreiding van het vuur voor komen. FELLE BRAND TE MUIDERBERG. 80.000 Kg. hooi door vuur vernield. Zondagavond ongeveer 7 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in een hooi berg, vlak achter de boerderij van den veehouder J. Nagel aan den Hakkelaarsweg te Muider berg. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat spoedig de vlammen hoog oplaaiden en tot ver in den omtrek zicht baar waren. De brandweer werd gewaarschuwd en de motorspuit van Mui der berg werd aan den auto van burgemeester J. L. de Raadt ge koppeld, zoodat deze spoedig op het ter rein van den brand aanwezig was. Vlak achter den hooiberg, welke onge veer 6070.000 kilo hooi bevatte, stond een groote hooischelf, waarin ongeveer 10 15.000 K.G. lag opgestapeld, zoodat ruim 80.000 kilo hooi in de vlammen opging. Men kon niet voorkomen, dat het vuur de achterzijde van de boerderij blakerde, deuren en vensters begonnen reeds te bran den, doch door krachtdadig ingrijpen van de brandweer kon erger worden voorko men. Om ruim 9 uur kon de motorspurt van Muiderberg inrukken. De heer Nagel was tegen brandschade verzekerd. Rijks- en gemeentepolitie van Muiden en Muiderberg droeg zorg, dat het publiek op voldoende afstand werd ge houden. FELLE BRAND TE KAPELLEBRUG. Brandweer werkloos door gebrek aan water. In de landbouwschuur van den heer J. van Looy te Kapellebrug brak gistermiddag een felle brand uit, waarvan de blussohing onmogelijk werd gemaakt door gebrek aan water. Werkloos moest men toezien, hoe de schuur met den geheelen opgeslagen voorraad, een aangebouwde woning, bene vens een in de onmiddellijke nabijheid ge legen klompenmakerswerkplaats, waarop het vuur oversloeg, een prooi der vlammen werden, meldt de „Tel.". Het vuur vond gretig voedsel in de voor raden hooi, tarwe en rogge en breidde zich ook door den drogen toestand waarin het gebouw verkeerde in een minimum van tijd tot het woonhuis van den heer v. Looy uit. Ook de klompenmakerswerkplaats vatte door de groote hitte ten slotte vlam, en ook hier kon niets worden gered, zoodat de geheele voorraad, bestaande uit circa 600 gedroogde klompen, geheel uitbrandde. De schade, die op 20 k 25.000 gulden wordt geschat, wordt vermoedelijk door verzekering gedekt. Alleen het vee kon uit de schuur worden gered. Omtrent de oorzaak tast men tot heden in het duister. De politie van St. Jansteen en Clinge hebben de zaak in onderzoek, doch hieromtrent kan men zich nog niet uitlaten. Wel vernamen wij, dat het typee rend is, dat juist de oude krotten in deze en de aangrenzende gemeente Clinge steeds een prooi der vlammen worden, en dat de oorzaak ten allen tijde onbekend blijft. In de eerste helft van dit jaar zijn niet min der dan circa veertig branden in deze bei de grensgemeenten voorgekomen, waarvan de schade door verzekering werd gedekt, en waarvan de oorzaak onbekend bleef. Thans zal een grondig onderzoek worden ingesteld en den verzekeringsmaatschappij zal in overweging worden gegeven alle oude krotten van de brandverzekering uit te schakelen ten einde zooveel mogelijk medewerking te verleenen aan het voor komen van de bijna dageilijksch in deze ge meente voorkomende branden. DE GEHEIMZINNIGE VERDWIJNING VAN MEVR. D. De verdwijning van mevr. D., die zich aan boord van het ss. „Calypso" bevond, is nog niet opgehelderd, doch het is wel bijna zeker, dat zij, voor het schip IJmui- den bereikte, over boord is gesprongen. De politie had niet het plan haar te ar resteeren, doch wilde haar slechts een ver hoor afnemen over de gedragingen van haar man, die intusschen in Algiers is ge arresteerd en wiens uitlevering door de Justitie hetzij de Nederlandsche, hetzij de Belgische zal worden gevraagd. Het geheele schip is van boven tot be neden onderzocht door den inspecteur van het bureau Kattenburg, die vroeger zelf als officier gevaren heeft en die dus iedere schuilplaats aan boord kent. Hierbij is hij geassisteerd door een officier van de „Ca lypso". Het resultaat was echter negatief. ƒ3000 GLD. VERDUISTERD. Verzoek tot opsporing. De brigade-commandant van de Konink lijke Marechaussée te Coevorden heeft een verzoek tot opsporing gepubliceerd tegen den 30-jarigen chauffeur Cornells S. Deze S. was met een collega uitgezonden naar Frankrijk en België met een vracht wagen gevogelte, dat hij over de grens moest afleveren en waarvoor hij de gelden moest ontvangen. Met 24.000 Fransche en 9000 Belgische francs kwamen de beide chauffeurs dezer dagen te Antwerpen aan. S., die het geld bij zich had, is in de Bel gische havenstad spoorloos verdwenen. Hij liet zijn collega in den steek en schijnt er alleen met het geld vandoor te zijn gegaan. De andere chauffeur is daarop met den leegen vrachtwagen naar Coevorden terug gereden, waar hij den exploitant, den heer W. Kuiper, verslag deed van het gebeurde. S. heeft ook daarna niets meer van zich laten hooren. WAARDELOOZE CHèQUE AFGEGEVEN. De dader aangehouden. Verleden \yeek maakte in een café in het centrum van Amsterdam gelegen, een vreemdeling eenige verteringen. Hij was tamelijk goed gekleed, zoodat de kellner die hem bediende, geen oogenblik in de veronderstelling verkeerde, dat hij niet zou kunnen betalen. Toen het op afrekenen aankwam, vertelde hij niet in het bezit te zijn van Hollandsch geld, maar hij zou gaarne een chèque afgeven ten bedrage van 200 Zweedsohe kronen. Deze werd geac cepteerd, doch reeds spoedig kwam de ho telhouder tot de minder aangename ont dekking, dat de chèque waardeloos was, daar er bij de bank geen dekking voor was gestort. Van deze oplichting werd aangifte gedaan bij het bureau Singel. Gisteren is door den Vreemdelingen dienst te Rotterdam een Zweed gearres teerd, die zonder middelen van bestaan te de stad rondzwierf. Het bleek, dat het inge komen signalement overeenkwam met dat van den man, die verleden week de oplich ting had gepleegd in het hotel. Hij is door rechercheurs van het hoofdbureau naar Amsterdam getransporteerd, en naar het politiebureau aan den Singel overgebracht, waar hem een verhoor is afgenomen. De man, die zich uitgeeft voor journalist, heeft bekend de waardelooze chèque in be taling te hebben gegeven. Er wordt een onderzoek ingesteld, of hij deze manipula tie ook elders heeft verricht, om onderdak en voedsel te krijgen. Hedenochtend zal deze ongewenschte vreemdeling ter beschikking worden ge steld van den Officier van Justitie. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANN1NG. (Nadruk verboden). 22) De conducteur deed niet verbaasd. „Weet u 't niet meer, of bent u het nog niet met u zelf eens?" „Ik ben het nog niet met mezelf eens", antwoordde Jackson, met een flauw lachje, naar den man opziend. „Weet je ook een plaats hier dicht bij, waar ik gauw werk kan krijgen? Ik ben heel slecht bij kas op het oogenblik." De conducteur dacht na. „Nu, meneer, ik kom van Evansville, hier dichtbij, dat is een welvarend plaatsje, meneer en ik kan het u werkelijk aanbevelen, 't Is ook maar dertig mijl van hier en als het u niet bevalt, kunt u altijd verder gaan met de kilometers, die u nog op uw boekje hebt." Jackson lachte. „In orde", besloot hij. „Ik ga naar Evansville." De conducteur scheurde het benoodigde aantal kilometers uit het boekje en gaf het terug. Toen wachtte hij en sloeg zijn jonge passagier aandacht gade. Een oogenblik aarzelde hij, voor hij begon te spreken, „U hebt zeker geen vrienden in Evans ville, meneer?" „Zoover ik weet niet." „Nu, meneer, mijn naam is White, Jeb White. Als ik u behulpzaam kan zijn...." Jackson bedankte den man voor zijn vriéndelijkheid en schreef zijn adres op. Hij glimlachte om de ernstige beleefdheid van den man, maar niettemin voelde hij zich wat beter, wat minder eenzaam. Jeb White's belangstelling en vriendelijkheid, was op het juiste oogenblik gekomen, om Jackson weer wat op de been te helpen. De dagen, die nu volgden, behoorden tot de moeilijkste in zijn leven. Hij had on geveer vijftien dollar bij zich, de rest van zijn reis naar het Noorden en van zijn klei ne toelage. Hij wist, dat de rechter hem meer gegeven zou hebben, als hij geweten had, hoe weinig hij had, of als Jackson er om gevraagd had, maar van dit laatste was natuurlijk geen sprake geweest. Verder had hij genoeg kleeren bij zich, om het zoo noodig, eenige maanden uit te houden, en een paar gouden voorwerpen, die beleend konden worden, een horloge, manchetknoo- pen, een ring en een paar dasspelden. Hij bleef den eersten nacht in een klein hotel, liet er dan volgenden dag zijn tasch ach ter en ging op pad, om een goedkoope ka mer te zoeken. Hij liep de heele stad door, maar kon niets vinden, want de kamers waren te duur, om te somber'en vuil. Op 't laatst dacht hij aan Jeb White en besloot den man aan zijn woord te hou den en hem op te zoeken. Het opgegeven adres bracht hem naar de buitenwijken der stad en Jackson slen terde door verschillende vuile en morsige straatjes, tot hij na eenige minuten ver der te hebben geloopen een klein wit huis je in het oog kreeg, dat een eindje van den sfoffigen landweg lag. De stad was niet groot en hij had niet ver behoeven te loo- pen. Bovendien was het gezicht van het keurig onderhouden tuintje vóór 't huis en de wilde kamperfoelie, die triomfantelijk over de portiek kroop en haar jonge lo ten tot op het dak uitstrekte, een beloo- ing voor zijn tocht. Jeb White was dien dag thuis en toen Jackson klopte er was geen bel open de deze in hemdsmouwen de deur. Hij her kende Jackson dadelijk en scheen blij hem te zien. De laatste was nog te moedeloos en ver vuld van zijn verdriet om gewoon te doen en Jeb's vriendelijkheid en hulpvaardigheid trof hem diep, waarop Jeb, die scheen te voelen wat er in zijn bezoeker omging, zijn belangstelling verdubbelde. „Doet u mij 't genoegen, meneer en gaat u even in de schommelstoel zitten, terwijl ik met mijn vrouw spreek. Als Toby hier, of een van de anderen brutaal of lastig is, zeg u 't me!" Jackson werd in de kleine huiskamer ge laten en dadelijk door drie kleine peu ters ,die hem met den duim in den mond nieuwsgierig aanstaarden, omringd, terwijl Jeb aan de achterdeur: „Emerald", riep. Emerald kwam direct, haar handen aan de schort afvegend en de golvende bruine ha ren uit het knappe gezicht strijkend. Ze werd aan Jackson voorgesteld en keerde zich, na hem ietwat verlegen toegelachen te hebben, tot haar man. „Ja, Jeb, als meneer Morgan", Jackson liad besloten, zijn eersten en middelsten naam Jackson Morgan te gebruiken, „met eenvoudige kost tevreden is, nu, dan geloof ik wel, dat we hem een geschikte kamer kunnen bezorgen." Jackson was overrompeld, maar na een oogenolik nagedacht te hebben, realiseerde hij, dat zulk een tehuis hem wel zou be vallen. Zij waren buitengewoon aardig en het huis was proper en zij léken er niet de menschen naar, om te trachten achter zijn verleden te komen en uit te visschen, waar hij vandaan kwam en waarom hij geko men was. Na eenig heen en weer gepraat, kon hij al bij hen blijven eten, en toen ze het eens waren over den pensionprijs, bracht hij zijn tasch naar een klein, maar comfortabel en zindelijk kamertje onder de dakpannen en richtte zich daar in Daarna ging hij er op uit om werk te zoe ken. Eerst probeerde bij het als kantoorbe diende, bij advocaten, verzekeringsagenten en alle andere agentschappen, maar ze vroegen allemaal om getuigschriften en referenties. Bij de groote magazijnen en de banken, overal kreeg hij dezelfde ontvangst. Er waren genoeg jongelui met getuigschrif ten. En zoo ging 't maar door, van winkels naar kantoren en banken, door de heete stoffige straten. Hij liep van den een naar den ander, doch overal werd hij, soms op kalme, soms op ruwe manier van de deur gewezen, terwijl zijn geld begon te slinken en hij hoe langer hoe meer den moed be gon te verliezen. Jeb White verklaarde, dat, als 't hem niet mocht gelukken iets te krijgen, hij hem misschien wel een baantje als oonducteur, of stationsbeambte, zou kunnen bezorgen, omdat hij zelf al tien jaar dienst had en goed aangeschreven stond. Jackson voelde natuurlijk niet veel voor een werkking, die zoo weinig promotie kansen in het vooruitzicht stelde, tenzij hij elke andere mogelijkheid zou moeten op geven. Gelukkig was de voeding bij de White's alhoewel erg eenvoudig heel goed en als Jackson op den duur fut mocht verliezen, dan zou hij lichamelijk ten minste weer stand kunnen bieden. Maar op zekeren morgen drong het feit tot hem door, dat hij geen geld genoeg had, om Jeb White nog een week pension te be talen. Hij had er op gestaan, telkens een week vooruit te voldoen en tot dien avond was de huur maar betaald. Maar dan? Hij stond op, "trok zijn kamerjas aan en ging naar het, aan beide kanten met wil gen omzoomd riviertje, om daar zijn mor gen bad te nemen, 't Koele water verfrisch- te hem, monterde hem wat op en toen hij zich gekleed had en Jeb White ontmoette, die dien dag vrij had, bereidde hij zich voor, om dezen zijn aanstaand vertrek aan te kondigen. Jeb was in het houtloodsje achter bezig de laatste hand te leggen aan een kuiken- ren. De lucht was bezwangerd met den fris- schen geur van krullen van het dennen hout en zaagsel. „Goeden morgen, meneer Morgaan", be groette Jeb hem. „Wat zegt u van dien kuikenren, meneer? In de stad vragen ze twee dollar voor zoo'n ding, en dan is het nog aan mekaar gelijmd." Jackson keek naar het keurige timmer werk en drukte zijn ongeveinsde bewonde ring er over uit, maar Jeb bemerkte iets gedwongens in zijn manier van doen en vergat dadelijk zijn eigen aangelegenheid. Hij stond op, klopte de krullen van zijn jas en wendde zich tot zijn pensioen gast. „Is er iets aan de hand van morgen?" begon hij. „Ja, Jeb, er is wat. Ik kom je zeggen, dat ik morgen vertrekken moet." Jeb fronste de wenkbrauwen. „Gaat u stad verlaten?" vroeg hij. „Dat weet ik nog niet, maar ik zal hier weg moeten." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7