STADS i NIEUWS DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BETROKKEN. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen, half bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regen of onweer, later koeler Hoogste barometerst.: 765.7 te Praag. Laagste barometerst.: 743.7 te Reykjavik. De hooge drukking verplaatste zich, in beteekenis afnemend, naar Duitschland. Over de Mritsche Eilanden en de Golf van Over de Britsche Eilanden en de Golf van daar achter herstelt de hooge drukking zich. Bij IJsland is de depressie weer toe genomen, zoodat een krachtige toevoer van vochtige en koelere lucht nadert. In Ier land en Schotland is reeds matige, plaat selijk zware regen gevallen, evenals aan de Noorsche kust; op het vasteland viel re gen. Zuid-West-Frankrijk, Engeland, ons land, België, Noord-Frankrijk, Zwitserland, West-Duitschland en Oostenrijk hebben nog fraai weer met hooge dagtemperatuur. Aan de Westelijke Oostzeekust is de lucht be trokken en valt lichte regen. Zweden heeft tijdelijk opklarend weer met vrij hooge temperatuur. De algemeene toestand wijst op een tijdelijke onderbreking van het fraaie weer met toenemende kans op regen en onweer met afkoeling. LUCHTTEMPERATUUR. 25.6 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS tJL Van Donderdagnamiddag 9.11 uur tot Vrijdagmorgen 5.01 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 9 Aug. voorm. 10.08 en nam. 10.50 uur. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvaart en begrafenis EL v. d. Eshof. Onder zeer groote belangstelling had he denmorgen de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen H. v. d. Eshof, ploegbaas bij de N. Z. H. T. Maatschappij. Van de zijde van het perso neel der N. Z. H. T. was deze belangstel ling overgroot. Van de lijn LeidenKat- wijL. Noord wijkLeidenScheveningen, LeidenHaarlem, van dichtbij en van ver re waren collega's gekomen om de laatste eer te bewijzen aan hun collega. Als dra gers fungeerden 4 ploegbazen, 5 voorwer kers en een man, de oudste, van de ploeg van v. d. Eshof. Achter de familie volgde een deputatie van de R.-K. Vereeniging van Spoor- en trampersoneel „St. Raphaël" waarvan de overledene een trouw lid was. Dan het dagelijksch bestuur van „St. Ra phaël", de heer en Naber, Burghouwt en v. d. Veer, resp. voorzitter, secretaris en penningmeester, vervolgens de heer Mod derman, chef van exploitatie, de heer v. d. Vijver, chef v. d. Uitvoerende dienst, de heer Boonsma, hoofdopzichter, de heer G. A. Sluis, opzichter, de heer Neman, chef v. cL werkplaats, de heer Kruit, technisch ambtenaar. Meer dan 100 man perso neel der N. Z. H. T. in meerdere rangen en in meerder takken van dienst, 'n Prechti- ge krans en een bloemstuk van personeel en collega's dekten de baar. Ook van de zijde der inwoners was er buitengewoon veel belangstelling en de parochiekerk was bij de uitvaart geheel bezet. Pastoor Buys verrichtte de rouw- plechtigheden. Het koor zong de Grego- riaansche Mis van Requiem. Verbetering. De goedkeurig voor het afbreken van de openbare bewaarschool alhier is thans van Ged. Staten ingeko men en het is thans slechts een kwestie van tijd, vermoedelijk een paar weken, en een grootere verbetering zal aldaar tot stand zijn gebracht, waaraan ook de A.N.W.B. en de K.N.A.C. hunne zeer ge waardeerde medewerking hebben ver leend door het geven van een subsidie. Het afbreken van het gebouw waaraan reeds is begonnen, vordert slechts enkele dagen. Dan het in orde brengen van het terrein. Doch reeds na het afbreken is een vrij uitzicht verkregen en een gevaar weggenomen. Tuinbouw. De belangstelling voor het product bloemkool was deze week al bij zonder groot. Uit meerdere oorden, Am sterdam, Utrecht, Haarlem, Den Haag, kwamen de kooplieden voor dit product. En dat de aanvoer onvoldoende was om aan de vraag te voldoen, bewees de prijs. Deze was gedurende enkele weken, en ook nu nog, zeer goed. Vrijdag van de vorige week werd het record bereikt, voor 1ste soort werd tot 27.70 per 100 betaald, en voor tweede soort ging men tot 14.10. Met dezen te hoogen prijs was het spoedig afgeloopen. Men kon er schijnbaar niet mee weg. Er is te weinig van dergelijk koopkrachtig publiek dat zulke dure bloem kool kan eten. Doch sindsdien bleef de prijs toch varieeren van 16.40 tot f 23.90 in de eerste soort. Tweede kwaliteit ging graag weg voor 7.50 tot 14.50. Met aardappelen dreigde het enkele da gen mis te loopen. Toen de handel vrijge geven was en geen heffing meer verschul digd scheen men zooveel als de kat uit de boom te willen kijken. Men kocht mond jesmaat. Gelukkig dat ook de aanvoer aanmerkelijk was verminderd. De hierop volgende dagen kwam er weer eenige op leving en de prijs bleef vrij stabiel, va- rieerend van 0.60 tot 1.per kist van 25 K.G. naar gelang van kwaliteit. Het zijn alleen de zeer mooie en beste zand- aardappelen die deze hoogsten prijs kun nen bereiken. Met peen ging het erg mat. Enkele dagen draaiden er zelfs een kwan tum door die den minimumprijs van 2. per 100 bos niet konden opbrengen en de hoogste noteering was voor enkele beste partijen tot f 4.10 per 100 bos, de groote massa kon echter niet meer dan 2.50 tot ƒ3.40 per 100 bos opbrengen. Er kwamen ook al aardig wat kisten peen. Doch ook hiermede ging het niet best. De prijs va rieerde van 0.30 tot 0.45 per kist van 20 K.G. Tuinboonen gingen steeds vlug weg, van 3.20 tot 4.10 per 100 K.G. Het kwan tum is echter niet belangrijk. Evenals vo rige week, ging het ook nu met het pro duct sla niet naar wensch. Vooral de eer ste dagen van dit tijdvak gingen duizen den doorgedraaid en naar de belt. De aan voer is intusschen kleiner geworden en kan nu bijna geheel geplaatst worden te gen een prijs van 0.50 tot 1.per 100 stuks. Er kwamen ook al wat uien die per 100 K.G. van 2.50 tot 2.80 opbrachten. Kroten bleven ook gevraagd tegen 1.50 tot 1.80 per 100 bos. KATWIJK AAN ZEE. Strandfeesten- De jaarlijksche strand feesten zullen ook nu weer worden ge houden en wel op Vrijdag en Zaterdag 9 en 10 Aug. a.s., uitgaande van V.V.V. Er is dezer dagen gelegenheid geweest om zich voor de verschillende spelen op te geven en het rnag gezegd dat de belang stelling algemeen blijkt te zijn. Er hebben zich reeds meer dan 400 kinderen opge geven. Vrijdag beginnen de feestelijkheden met spelen voor kinderen van 5—8 jaar, van 8 tot 13 jaar en van 13 tot 16 jaar, aanvang des morgens 11 uur, des avonds lampion-optocht. Des Zaterdags aanvang met fortenbouw, dan volksspelen en ook des avonds lampionoptocht. Des middags zwemwedstrijd in de Uitwatering. Badgasten. Het stroomt nog steeds nieuwe gasten, eiken dag en gehoopt wordt dat het getal van vorig jaar minstens weer bereikt wordt. De laatste jaren was het getal officieel ingeschreven badgasten pl.m. 12500, thans zijn reeds ongeveer 8500 gasten ingeschreven en dit getal gaat steeds naar boven. Het mooie weer der laatste dagen draagt er ongetwijfeld toe bij dat meerdere gezinnen komen die nog niet definitief besloten waren te komen. Het is thans een buitengewone drukte in het dorp, aan de Boulevard en op het strand. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Gisteravond te half 9 uur kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter Burgemeester J. W. Geesink opent de vergadering met ambts gebed. De notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van het Bestuur der Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn, met het verzoek om vergoeding in de kosten van Onderwijs voor 5 leerlingen uit Nieuw- veen. Gevraagd wordt een" bedrag van 19.45 per leerling, dus f 9725. B. en W. stellen voor om, zooals vorige jaren de helft van het gevraagde te geven. Goedgekeurd. Een schrijven van de Kamer van Koop handel over de opheffing der Spoorlijn UithoornAlphen en wel per 1 Jan. a.s. Komt nogmaals ter tafel de kwestie Wit- Gele Kruis. De voorzitter stelt voor om de zaak in een volgende vergadering te be handelen. De heer de Geus is voor directe behandeling. De heer Plomp deelt nogmaals mede, dat hij niet voor subsidie is voor een 40-tal menschen die het toch wel kunnen betalen. Er zijn veel leden van het Groene Kruis die bedanken, daar zij 2 centen per week niet kunnen betalen. Ook heeft het Groene Kruis een knak gekregen door de oprichting van het Wit-Gele Kruis, wat spr. jammer vindt. De menschen die het drin gend noodig hebben worden tooh van Ver pleegstershulp uitgesloten. De voorzitter wil het punt aanhouden totdat er betere cijfers gegeven worden. De heer Plomp zou een afwijzend schrijven willen richten; als de zaak beter op pooten staat komen zij nog wel eens. De Gemeente-Ontvanger vraagt verande ring van Zitdag, en wel inplaats van Dins dag van 28 uur, Maandag van 28 uur. Goedgekeurd. Een verzoek van een bond van Vleesch- keurmeesters, om in plaats van 6 vacantie- dagen voor de hulpkeurmeesters 12 dagen. Afwijzend beschikt. Schrijven van de onlangs opgerichte Rijn- landsche Bank voor den Middenstand, om medewerking der Gemeente. De Raad zegt medewerking toe. Het kohier Straatbelasting wordt aange boden met een totaal van 1325.35. In de verordening op de heffing vari het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, wordt een redactie-wij ziging aangebracht. Eveneens een kleine wijziging in de politie-verordening. De grasberm in den polder wordt verhuurd aan Adr. v. d. Vaart voor de som van 4.per jaar. De voorzitter deelt mede, dat de nieuwe Raadsleden hun benoeming hebben aange nomen. De heeren Bokkenstein en de Geus worden belast met het onderzoek der Ge loofsbrieven, welke in orde werden bevon den. De Rekening van het GE.B. wordt aan geboden met een batig slot van 1500. B. en W. stellen voor om een gedeelte van de Aschwerf te verhuren aan H. v. Eijk voor 4.per jaar. Goedgekeurd. Geruimen tijd geleden heeft de Raad een schrijven gericht aan K. Speet om 2 hui zen in conditie te brengen volgens de bouw verordening, wel heeft hij er iets aan ver anderd, maar niet afdoende, reden waarom B. en W. voorstellen de bedoelde huizen onbewoonbaar te verklaren. Dan heeft Speet nog 6 maanden den tijd om de ge- wenschte veranderingen aan te brengen. Goedgekeurd. Aanbieding Gemeenterekening. Ont vangst 60.444.32. Uitgave 54.980.24. Ba tig slot 5.464.08. Onder de inkomsten wordt o.a gerekend de personeele belasting incl. opcenten circa 6300.De heeren Plomp en Ran worden benoemd tot commissie van onderzoek. Volgen eenige af en overschrijvingen. De voorzitter deelt mede, dat reeds jaren de Diaconie der Ned. Herv. Kerk in de Joh. Stichting een vrouw laat verplegen. On derhandelingen zijn er gevoerd met de Ge meente met het resultaat, dat B. en W. voor stellen, om die vrouw voor Gemeentereke ning te laten verplegen, de Diaconie wil 200.'s jaars bijdragen, terwijl de Evan gelisatie ook iets zal bijdragen. Goedge keurd. De voorzitter zegt, dat behoudens onvoor ziene omstandigheden, dit de laatste zit ting zal zijn van deze periode, en voor velen de laatste zitting. Spr. is er van over tuigd, dat het een belangrijke tijd is ge weest. Veel is er tot stand gekomen. In het bijzonder spreekt voorzitter woorden van dank aan wethouder Hoogervorst die 8 jaar met hem heeft samengewerkt en wenscht hem welverdienden rust. Ook wethouder Rijlaarsdam, die vervongen wordt, brengt spr. dank voor hetgeen hij in de 16 jaar voor de Gemeente geweest is. Nadat de andere niet terugkeerende leden toegesproken waren, nam wethouder Hoo gervorst het woord en dankte den voorzit ter voor zijn medewerking en wenschte de Gemeente het beste toe. Hierna sluiting. WASSENAAR. Ongevallen. De motorrijder M. B. uit Rijswijk reed gistermiddag op den Kat- wijkschen weg tegen een berm. Hij be kwam een gebroken linkerarm, kneuzingen aan het hoofd en klaagde over inwendige pijnen. Hij is per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag. Terwijl een familielid gegroet werd, ge raakte het 6-jarig meisje R. uit Leiden, dat achter op het rijwiel van een 12-jarig zusje zat, met haar linkervoet bekneld, ten gevolge waarvan een diepe vleeschwond ontstond. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is het meisje per particuliere auto overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. UIT DE RIJNSTREEK ALHPEN AAN DEN RIJN. Concours. Op het gisteren gehouden Nat. Zangconcours te De Bilt behaalde het dameskoor (tussc henklasse der zang ver eeniging „Hosanna", directeur de heer Kouwenhoven te Bodegraven) een eerste prijs in de le afdeeling met 337 punten; be nevens een tweede prijs in de eere-wed- strijd. Zwemwedstrijd. Voor de 2 KM. zwem wedstrijd as. Zaterdagmiddag in het Aar kanaal bestaat groote belangstelling. Zelfs zeer bekende wedstrijdzwemmers op lan gen afstand hebben zich in laten schrijven. De start der dames is bepaald op half vier en 20 minuten daarna de heeren. Na af loop geeft de reddingsbrigade van de E.H. B.O. een demonstratie in 't reddend zwem men. T.b.c.-fonds. De opbrengst van de gis teren gehouden Moempjesdag ten bate van het t.b.c.-fonds der vereeniging tot bevor dering der gezondheid in de grafische vak ken bedraagt f 99.89. BOSKOOP. Werkloozen-excursie. Dinsdag werd door een 60-tal werkloozen, uitgaande van de commissie tot ontwikkeling en ontspan ning van werkloozen van den R. K. Volks bond te Rotterdam, een bezoek gebracht aan Boskoop, ter bezichtiging van de kwee- kerijen. Nadat in het R. K. Vereenigingsgebouw eenige verfrisschingen waren gebruikt, werden onder leiding van eenige bestuurs leden van den R. K. Volksbond te Boskoop enikele kweekerijen bezocht, o.a. van de Rijks-Tuinbouwschool, de fa. Gebr. Koet sier, G. Pannebakker Zn. en Gebr. Ver boom. Allen waren vol lof over de mooie kwee kerijen en de groote verscheidenheid van planten. Na in het R. K. Vereenigingsgebouw nog een verfrissching te hebben gebruikt, al waar nog een woord van dank werd gespro ken aan het adres van de kweekers en be sturen van den Volksbond, werd de terug tocht naar Rotterdam aanvaard. Een nuttige en aangename dag was hier mede dra?, werkloozen aangeboden. y'fri. NOORDEN. i^F. Aan mijn Vrienden en Kennissen te Noorden en elders. Zondag j.l. heb ik onder groote belang stelling mijn zilveren Priesterfeest mogen vieren. Het is mij niet mogelijk U allen afzon derlijk voor die belangstelling da/ruk te brengen. Met welwillende toestemming van de Re dactie kies ik thans dezen weg om aan dien plicht'te voldoen. Reeds vanaf mijn studiejaren en ook ge durende geheel mijn missionarisleven on dervond ik geestelijk en stoffelijk steeds zooveel daadwerkelijke steun en hartelijke sympathie van U in een zoo tal loos aantal, dat ik hiervoor nimmer genoeg dankbaar zijn kan: En ook nu met mijn Zilveren Priester feest ondervond ik weder zooveel blijken daarvan, dat ik tot in het diepst van mijn hart getroffen werd. Dierbare Vrienden en Kennissen, moge God U dit vergelden, ik ben daartoe niet in staat. Het eenige wat ik doen kan, zal ik met liefde doen, geheel mijn leven lang, dagelijks den goeden God voor U bidden, dat Hij U overvloedig hiervoor zegenen mag. En als ik- U nog één ding vragen mag, dan is het dit, dat ook U voor mij bidt en wel voornamelijk, dat mijn geknakte ge zondheid spoedig herstellen mag, opdat ik ook weer als het God behaagt even spoedig naar de mij zoo dierbaar geworden missie mag terugkeeren om nog veel voor Gods Glorie en het heil van de van zooveel verstoken zielen te mogen arbeiden. Met minzamen groet U aller dankbare en toegenegen FR. KOPERDRAAD, Missionaris. Huize Vrijland, Arnhem PROF. DR. GORTER HOOGLEERAAR TE GENT? De Brusselsche correspondent van de „Msbd.. meldt: Eerstdaags zal de Waalsche minister van openbaar onderwijs, de heer Bovesse, ver schillende benoemingen moeten doen van hoogleeraren aan de Vlaamsche Hooge- school van Gent. Van Franschgezinde zijde wordt een hardnekkige propaganda gevoerd, om zoo veel mogelijk anti-Vlaamsche elementen te doen benoemen. Dit is thans aanleiding geweest voor het Algemeen Vlaamsch ge- neesheerenverbond, om aan minister Bo vesse een schrijven te zenden, om tegen deze drijverijen te protesteeren en hem te verzoeken professoren te benoemen, waar mede geheel het Vlaamsche volk in cultu- reelen geest kan instemmen. De Leidsche hoogleeraar, dr. Gorter, heeft zijn candidatuur gesteld voor een dezer professoraten. Vlaamsche geleerden, die hiervoor eveneens wenschten in aan merking te komen, hebben hun candida tuur ingetrokken, toen zij vernamen, dat prof. Gorter eveneens candidaat was, hier aan toevoegende, dat zij al heel tevreden zouden zijn, als assistent naast den beken den Nederlandschen geleerde te mogen staan. De hoogeschoolfaculteit, heeft met een parigheid van stemmen de candidatuur- Gorter bij het ministerie van Openbaar Onderwijs aanbevolen. Alleen is tegencandidaat van prof. Gor ter gebleven een Fransch gezind persoon, wiens wetenschappelijke titels heelemaal niet tegen deze van den Nederlandschen professor opwegen, doch die door de reeds genoemde Franschgezinde groep op bij zonder intrigeerende wijze gesteund woi'dt. Het algemeen Vlaamsch geneesheeren- verbond, heeft nu een berop op de loyau- teit van den minister gedaan en, terwijl het ook de candidatuur-Gorter heeft aan bevolen, hem verzocht, niet het oor te lee- nen aan anti-Vlaamsche drijverijen in de Vlaamsche hoogeschool. BENOEMING RECTOR MAGNIFICUS. PROF. DE BLcCOURT. Bij Kon. besluit zijn voor het studiejaar 10351936 benoemd tot rector-magnificus der Rijksuniversiteit: te Leiden mr. A. S. de Blécourt. De Victoria Regia bloeit Om belangstellenden gelegenheid te ge ven de Victoria Regia in den Hortus te zien bloeine zal de tropische kas heden en mor genavond van 9 tot 11 uur toegankelijk zijn, tegen een entree van ƒ0.25. Leden der Hortus-Stichting hebben éénmaal vrijen toegang. Hoogstwaarschijnlijk ontluikt vanavond een bloem van de Victoria Regia en is de tropische kas dus op zijn mooist. Mocht dit tegen de verwachting eerst morgenavond het geval zijn, dan blijft de kas ook Za terdagavond open. R. K. Gcm. Zangver. „Pulchri Studio". Denkt u er aan leden hedenavond tot 8 uur voor het laatst kaarten afhalen voor de reis MarkenVolendam, Haarlemmerstr. 305. As. Zondagmorgen vertrek 8.45 uur vanaf station. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Ledenvergadering R. K. Trans portarbeidersbond, 8 uur, in den R. K. Volksbond. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313, en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. HAZERSWOUDE. Doodelijke val. Hedenmorgen is de ruim 50-jarige win kelierster M. Abshoven, die zich alleen in haar woonhuis bevond, aan den Provin cialen weg, waar zij een handel dreef in kruidenierswaren, van een trap gevallen en op de steenen terecht gekomen. Zeer ernstig aan hoofd en beenen gewond werd zij door een melkboer gevonden. Ofschoon direct geneeskundige hulp was ingeroepen, overleed zij reeds een paar uur later. ZEVENHOVEN. „Herwonnen Levenskracht". Zondag a.s. zullen door het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht" speldjes ten verkoop worden aangeboden ten bate voor de T.B.C.-bestrijding. Een aanmoediging om dit werk te steunen zal wel niet noo dig zijn. Afgekeurd vee. De Burgemeester heeft ter openbare kennis gebracht, dat geen toestemming meer tot het begraven van afgekeurd vee op de boerderij zal worden verleend, maar dat de cadavers naar een der noodslachtplaatsen moeten worden vervoerd. Dit houdt verband met het feit, dat het afgekeurde vleesch naar Overschie ter destructie moet worden vervoerd. Hoogheemraadschap van Rijnland. Omtrent de gisteren gehouden vereenig- de vergadering van het Hoogheemraad schap van Rijnland wordt nog het volgen de medegedeeld: Bij de rondvraag kwam ter sprake, dat de ingelanden thans voor het eerst reeds een aanmaning ontvingen tot betaling van den eersten termijn van Rijnlands bunder- geld, terwijl men in vorige jaren altijd kon wachten tot de tweede termijn was ver vallen. De opmerking werd gemaakt, dat die termijnen te vroeg zijn gesteld en dat de ingelanden niet voldoende waren ge waarschuwd, dat aldus zou worden opge treden. Hiertegenover werd van de zijde van het bestuur er op gewezen, dat het noodzakelijk was een algeheele reorgani satie te brengen in de wijze van invorde ring van den omslag en dat niet kan wor den voortgegaan met de gewoonte om die invordering over langen tijd te laten loo pen en vaak herhaald uitstel van betaling te verleenen. Ook is de geheele dienst van den Rentmeester gereorganiseerd' en het bestuur heeft daarbij de lijn aangegeven, waarin moet worden gewerkt. Bovendien zijn alle ingelanden op zeer duidelijke wijze zoowel op het aanslagbiljet zelf als op een daarbij gevoegde schriftelijke kennis geving er op gewezen, dat geen kostelooze waarschuwingen meer worden verzonden en dat bij niet betaling na de aanmaning zonder verdere kennisgeving een dwang bevel wordt beteekend. Als ingelanden van een en ander geen kennis hebben ge nomen, treft de schuld daarvoor niet het bestuur of den Rentmeester. Wel kon het bestuur toezeggen te overwegen, of voor volgende jaren de termijnen wat later kunnen worden gesteld. Uit de cijfers be treffende den achterstand op de onvorde- ring over de jaren 1933 en 1934 kon het bestuur overigens aantoonen, hoe noodig het was, de invordering sneller te doen geschieden. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5334. Gebr. Boon, Wou- brugge, A nr. 53, Graanhandel en maalde rij. De vennootschap onder firma is d.d. 1 Juli 1935 beëindigd. Het bedrijf wordt voortgezet door: A. Boon, als eenig eigenaar, onder den naam: A. Boon. Soort van bedrijf thans: graanmaalderij en han del in graan, meel, kunstmest, enz. Opheffing. 6115. John. Pereboom Company. Sassenheim, Hoofdstraat 15III. Export van bloembollen. Hedenmorgen om 6 uur kwam een vrachtauto, bestuurd door den Leidschen chauffeur H., komende van het Rapenburg en rijdende in de richting Kort Rapen burg, in botsing met een personenauto, bestuurd door den garagehouder A. uit Utrecht, welke auto uit het Noordeinde kwam en de Breestraat op wilde. Ondanks het feit, dat de vrachtauto voorrang had, meende de Utrechtenaar, dat deze wel voor hem zou stoppen, hetgeen de Leid sche chauffeur niet van plan was, met het gevolg dat de Gijselaarsbank in alle vroeg te een stevige botsing zag gebeuren. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moes ten worden weggesleept. De chauffeurs kwamen er wonder boven wonder goed van af.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2