MAANDAG 5 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. S VOETBAL I V. C. B. R. K. Sportver. „Teylingen." De liefdadigheidswedstrijd Teylingen I Onze Gezellen I 33. Gistermiddag had op Sporthof boven vermelde voetbalwedstrijd etn bate der armen plaats. Het was ongeveer drie uur toen „St. Ambrosius", haar vroo- lijke tonen liet hooren. Het terrein was niet bezet zooals wij dat gewoon zijn. Even 3 uur floot scheidsrechter Houtman beide nogal gehandicapte elftallen binnen de lijnen. De eerste twee aanvallen zijn voor O. G. doch leveren niets op. Na 10 minuten spelen krijgt de debutant de Groot voor Teyl. een mooie gelegenheid om zijn club de leiding te geven, welke hij benut (10). O. G. is nu weer in 't offensief. Na wederzijdsche aanvallen krijgt Homan een lastige kans, doch hij plaatst keurig met een schuin schot tusschen paal en keeper in 't doel (20). Een kalm boogschot van de Groot komt tegen den onderkant van de lat, doch de O. K. keeper vangt den bal. Een onver wachte aanval van O. G. waarbij de l.-bin- aen door alles heengaat, brengt den stand op 21. Als Zwaan van Teylingen tegen de deklat heeft geschoten, nemen de Haar- lammers den bal over en gaan op het Teyl. doel af, de rechtsbuiten geeft een schuin schot op doel, en de bal ligt achter den keeper. (22). Een tijd lang gaat de strijd gelijk op, zonder dat het doel wordt gevon den maar ten laatste is het weer Teyl. dat de leiding neemt, door flink doorzetten van Th. Homan en Ploeg, welke laatstge noemde den stand vergroot (32). Nadat nog enkele malen voor beide doelen be nauwde oogenblikken zijn ontstaan, waarbij paal en lat redding brengen, wordt keeper Koenders 10 minuten lang op de proef ge steld, maar hij houdt zijn doel schoon. Toch kon hij tenslotte niet verhinderen, dat de O. G. midvoor onhoudbaar den stand op gelijken voet bracht (33). Kort hierop kwam het einde van dezen prettigen en goed gespeelden wedstrijd. Om 1 uur speelden Teyl. a en NVC a, waarbij de puntjes broederlijk werden gedeeld (11). Om 5 uur kwamen de B-elftallen in het veld en ondanks het harde werken van de kleine Noord wij kerhouters, werden zij huiswaarts gestuurd met een nederlaag van 30 en een ijsco toe. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Aan de aangesloten vereenigingen in het District Leiden. Nauwelijks is de eene competitie ten einde of wij moeten ons weer gaan voor bereiden voor de komende. Ons allereerste werk is dan om de Veree nigingen er op attent te maken dat de le denlijsten worden klaargemaakt en het aantal elftallen, dat zal deelnemen aan de as. Junioren-competitie! Op de algemeene vergadering van vori ge week is het voorstel gedaan om een aparte competitie te vormen voor de aspi ranten, welke nog de school bezoeken, dus onder de 14 jaar, en deze competitie-afdee- ling te doen spelen op Zaterdagmiddag. Het bestuur heeft beslQten om deze be doelde afd. op de voorgestelde wijze te la ten spelen, mits de deelname voldoende is. Men geve dan apart hierbij op, welke elf tallen in aanmerking komen. De opgave sluit op 17 Aug. a.s. Voor ieder elftal moet f 2.50 inleggeld worden betaald, ook voor de Zaterdagmid dag-elftallen. Deze gelden moeten worden opgezonden aan onderstaand adres, vóór 25 Augustus. Bij verzuim hiervan wordt art. 22 van het reglement toegepast! H. HOOGERVORST, Secretaris-Competitieleider R. K. Sportver. oreholte". Onder prachtig zomerweer ving gisteren onze tweedaagsche competitie aan. De eer ste dag leverde voor Foreholte 4 van de 6 te behalen punten op. Begonnen om 12 uur met Foreholte a Jun Vogel a Jun. werd een schitterende zege voor de thuisclub 40. Hierna Foreholte II Vogel II. Vlotte dit niet best in de eerste helft, in het laatste gedeelte drukten de on zen hun meerderheid uit en wonnen ver diend met 30. De laatste ontmoeting tusschen Forehol te IVogel I liet zich kenmerken als de beste strijd, de partijen wogen goed tegen elkaar op, maar technisch was Foreholte beter. Een paar blunders in onze achterhoe de bezorgden de gasten een gelijk spel 33 Tenslotte wonnen de Vogels met 35. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Foreholte 3 2—1 10—5 4 Vogel 3 1—2 5—10 2 R. K. Sportver. „A. V. V." Voor de nederlaagwedstrijden speelde om 1.15 uur AW I tegen Celer II uit Rotter dam. Als de scheidsrechter beginnen blaast, blijkt AW met een drietal invallers te zijn, terwijl Celer met slechts 10 man aan wezig zijn; dit neemt echter niet weg, dat in den aanvang, de partijen aardig tegen elkaar opgaan. Als Celer ook volledig is, worden aan beide zijden mooie aanvallen opgezet, doch de resp. verdedigingen blij ken uit het goede hout gesneden, zoodat voorloopig doelpunten uitblijven. Na eeni- gen strijd in het middenveld, krijgt einde lijk de linksbuiten van AW den bal te pakken en met een boogschot verschalkt hij den Celer keeper 10. Met dezen stand komt de rust. Na de rust ging het spel langen tijd gelijk op, doch langzamerhand komt AW wel iets in de meerderheid, doch door treuzelen en slecht schiten gaan vele mooie kansen verloren. Bij een vluggen aanval weet AW den voorsprong te vergrooten (20), ter wijl even later Celer op mooie wijze den achterstand weet te verkleinen. Als bij een DE INTERNATIONALE KALENDER. Voor het seizoen 1935/1936. Reeds thans is een voorloopige lijst op gemaakt van internationale wedstrijden, die in het seizoen 1935/1936 zuilen worden ge speeld. De voornaamste, welke tot heden bekend zijn, zijn de volgende: 18 Augustus: LuxemburgDuitsohland B DuitschlandFinland. 21 Augustus: Glasgow: Schotland—Enge land. 25 Augustus: Erfurt: DuitschlandRoe menië. 1 September: Brussel: BelgiëPolen. 8 September: Praag: Tsjecho Slowakije— België. 15 September: Breslau: DuitschlandPo len. 27 October: Genève: ZwitserlandFrank rijk; Praag: Tjseoho SlowakijeItalië. 3 November: Amsterdam: Ne- d e r 1 a n dD enemarken. 10 November: Parijs: FrankrijkZweden; Boedapest: HongarijeZwitserland. 17 November: Brussel: BelgiëZweden. 24 November: Milaan: Italië—Hongarije; Parijs: FrankrijkZweden. 1936. 12 Januari: Frankrij kNeder- 1 a nd. 9 Februari: Parijs: Frankrijk—Tsjecho Slowakije; Madrid: SpanjeDuitschland. 8 Maart: Parijs: Frankrijk—België. 17 Mei: Rome: ItailiëBelgië. 315 Augustus: Olympisch V oet- baltournooi te Berlijn. foutieve beslissing van den scheidsrechter een der Celer-spelers zich op onbehoorlijke wijze hierover uit, wordt hij naar de kleedkamer verwezen, waarop nog 2 spe lers het veld verlaten, doch de gemoederen zijn spoedig gekalmeerd en de strijd wordt voortgezet, waarbij vooral het keurige ver dedigen opvalt, terwijl diverse mooie aan vallen worden opgezet, waarbij goed sa menspel vertoond wordt, zoodat de wed strijd het aankijken wel waard is. AW weet dan nog 2 maal te doelpunten, terwijl Celer nog eenmaal het net weet te vinden, zoodat deze prettig gespeelden wedstrijd in een 42 overwinning voor AW eindigde. Het derde elftal speelde tegen WL III en wist een verdiende 52 overwinning te behalen. Het a elftal speelde te Voorschoten voor de WL nederlaagwedstrijden en wist met 10 van WL a te winnen. Het b elftal verloor van Aeolus b met 6—1. R. K. Sportver. „V. C. H." Na een kleine rustpoos kon V. C. H. weer eens in actie komen. Gisteren trok het 1ste elftal naar Groenendijk om op het WB- terrein te spelen tegen WSE II van Wad- dinxveen. Jammer genoeg was deze veree- niging niet opgekomen en moest V. C. H. Zonder te spelen huiswaarts keeren. Het tweede elftal kreeg bezoek van een Leidsche combinatie en hoewel deze veel sterker was werd de rust met blanken stand bereikt. Na de rust wisten de gasten een gaatje te vinden en een doelpunt was de belooning. Tegen het einde doelpuntte een der spelers van V. C. H. nog in eigen doel, zoodat de gasten met 20 wonnen. R. K. Sportver. „D. O. S." DOS a zette het programma in met een ontmoeting tegen DES a. In de eerste helft kon alléén DES slechts eenmaal het net vinden. Daarna kwam de DOS-toekomst er beter in en scoorde 4 maal, einde 41. Toen speelde DOS II den revanche-wed strijd tegen Majella I dat niet geheel volle dig opkwam en een paar invallers telde. In de eerste helft gaf Majella flink partij en hun achterhoede verzette bergen werk, de ruststand was 20 voor DOS. De tweede helft verliep zeer eenzijdig en DOS scoorde 5 maal, terwijl Majella de eer niet kon redden, eindstand 70. Het DOS-bestuur vestigt nog eens de aandacht op de aspiranten-afdeeling, velen gaven zich reeds op, doch indien er nog meerderen zijn, die dit willen doen, laten zij dan spoedig komen, dan kunnen er twee elftallen worden samengesteld. LUCHTVAART LEWANEFSKI'S TOCHT MISLUKT. De Russische vlieger Lewanefski, die Za terdagochtend uit Moskou was vertrokken, om over de Noordpool naar San Francisco te vliegen, heeft zijn poging opgegeven en bevindt zich thans op den terugtocht naar Leningrad. Tijdens zijn vlucht ontdekte hij, dat de olie te snel uit de tank stroomde, zoodat zijn olieverbruik te groot werd. In den loop van den middag begon men in Moskou reeds te vreezen, dat er iets met de machine niet in orde was, want na halfdrie was er geen enkel bericht meer van den vlieger ontvangen. Het laatste be richt meldde, dat de drie vliegers (Bajdoe- kof en Leftsjenko, vergezelden Lewanefski) om de beurt het toestel bestuurden, dat zich om 12.25 boven de Barentzzee bevond. Voor dien waren de vliegers voortdurend in contact gebleven met de Russische Ra diostations, waarvan zij zich ieder uur 150 km. verwijderden. Men wist, dat aan den tocht groote ge varen waren verbonden, doch op een olie defect had men niet gerekend. Het meest bezorgd maakte men zich over het feit, dat met een gewoon landvliegtuig gevlogen werd, terwijl de tocht hoofdzakelijk over zee en ijs moest gaan. Lewanefski had de vlucht echter in dit opzicht zorgvuldig voor bereid. Hij had vijf maanden achtereen groote oefentochten gemaakt en daarvoor opzettelijk slecht weer uitgekozen. Des nachts maakte hij vluchten boven de Wit te Zee en de verlaten gebieden in het hooge Noorden, om zich aan blindvliegen te wen nen. Om de gevreesde ijsafzetting op de vleu gels te voorkomen, wilde hij op 3000 tot 4000 meter hoogte vliegen. Ten einde het vliegtuig bij een daling op zee boven water te houden, waren in de vleugels rubberbal lons aangebracht, die konden worden opge pompt. Voorts was er een rubberboot aar} boord en hadden de vliegers de beschikking over rubber zwemvesten. Ondanks al deze voorzorgsmaatregelen moest Lewanefski echter, zooals gezegd, naar Rusland terugkeeren. DE EERSTE DAME, DIE HET BREVET B IN NEDERLAND BEHAALDE. Gisteren heeft mej. Emmy de Bink, lid van de Leidsche Zweefvliegclub, te Eind hoven, waar deze week „de vliegweek" wordt gehouden, haar B-brevet zweefvlie gen behaald. Mej. de Bink is de eerste dame, die hier haar brevet B. behaalde. UIT DE OMGEVING TER AAR. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater A. Verlaan. Zaterdagavond. Van vele huizen waaide de vlag met pauselijken wimpel, aan het kerkhek was een mooie poort aange bracht, in het dorp heerschte een onge kende drukte. Ziehier het uiterlijk vertoon van een dorp, dat op een pasgewijden priester wacht. Onze parochie had het voorrecht een zij ner zonen, die kort geleden was uitverko ren tot de hooge waardigheid van het priesterschap, te ontvangen. De weleerw. heer A. Verlaan, M.S.F., kwam zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Het is rond zeven uur wanneer een groote menigte zich heeft verzameld op het kerkplein en onder gebeier van de klokken, de stoet, bestaande uit ruiters, Graalmeisjes in uniform en de R. K. Mu- ziekver. „Arti", de neomyst met z'n ouders en de geestelijken door een haag van bruidjes voert naar den ingang van de kerk, alwaar de jonge priester staande tus schen zijn vader en moeder, de eerste kin- derhulde in ontvangst heeft te nemen. Wat maakt het een machtigen indruk als de kleine onschuldige kinderen, met bloempjes in hun handjes, het „Hosanna Hem die komt in 's Heeren naam" zingen. Na deze aardige kinderhulde begroet de familie haar priester. Intusschen trekken de geloov.igen de kerk in. Door het mid denpad, tusschen de bruidjes, gaat de neo myst naar het Altaar. De zeereerw. heer pastoor beklimt de kansel en roept den jongen priester een hartelijk welkom toe en feliciteert z'n parochianen met dit mooie feest. In fijne bewoordingen stippelt spr. uit, hoe gelukkig het volk is, dat zijn priesters eert, hoe verheven de waardig heid van het priesterschap is. Pastoor wekte tenslotte de geloovigen op, deze da gen voor den jongen priester te bidden. Hierna wordt door den Neomyst een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van den weleerw. heer A. Kouwenhoven, M.S.F. en den eerw. heer G. J. Hooger- vorst, beide zonen der parochie. Tot slot zongen alle geloovigen „hulde aan Chris tus Koning". Per auto werd de jonge priester naar z'n ouderlijk huis gebracht. Een kleine groep bruidjes, gevormd uit meisjes rond om het Schilk en het Veer, stonden hun kerend gereed, om toch ook nog een klein eindje hun priester af te halen. Zondag. Gisteren was het de groote dag. Toen was het moment aangebroken, dat de Neomyst zijn eerste plechtige H. Mis zou opdragen in de parochiekerk. Even voor tienen werd hij bij den ingang van de kerk afgehaald door bruidjes en de gees telijkheid, terwijl de heele kerk het Veni Creator zong. De H. Mis werd opgedragen door den pas gewijden priester, geassisteerd door den zeereerw. heer pastoor Bilars, als presbyter-assistens, den weleerw. pater Janmaat, M.S.F., diaken, den eerw. heer G. J. Hoogervorst, sub-diaken, den wel eerw. heer kapelaan B. G. Henning, als ceremoniarius. In het priesterkoor hadden meerdere geestelijken plaats genomen, o.w. de eerw. heeren Snabel en v. d. Salm. Door het zangkoor werd op prachtige wijze uitgevoerd de meerstemmige Mis van Jan Nieland. De feestpredikatie werd gehouden door den weleerw. heer Pater A. Kouwenhovén, M.S.F., zoon der parochie. Als tekst had de predikant gekozen: „Want iedere priester wordt uit de men- schen genomen en voor de menschen aan gesteld voor hun betrekkingen tot God". (Hebr. 5:1). Als er ooit een dag is in het korte leven van den mensch waarvan de morgen vurig wordt verlangd en blij wordt begroet, dan is het wel de dag, waarop de jonge pries ter z'n plechtige eerste H. Mis komt opdra gen in z'n eigen parochie. Dat is een dag van de reinste vreugde waarbij alle we reldvreugde het niet kan halen, een dag van de teederste stemmingen, van de diep ste indrukken, een dag zonder avond. Zoo'n heerlijk hemelsch zielefeest wordt vandaag gevierd in deze parochie. We zien de kerk rijk versierd met bloemen en brandende kaarsen, daar wordt gewierookt, gebeden en gezongen in jubelende vreug de en dankhymnen aan God. Te midden van dit alles en die allen zien we den jongen priester in witte gewaden ter viering van z'n eerste heilige Morgen offer der Mis. Hem geldt al die vreugde en hulde, want hjj is gekomen aan het doel van zijn taai volhardend pogen en streven. Nu is hij priester in eeuwigheid. De priester is een man van God. Hij is aan gesteld om heen te gaan als heraut van het Evangelie en om door z'n bediening vruch ten van zaligheid te verzamelen. De uit verkiezing tot priester is een geheel on verdiende gave, die God als een zaad legt in het hart van menig kind. Niet altijd zal de priestervrucht rijpen, 't Is zoo heerlijk om eenmaal te staan aan het altaar des Heeren, om als priester menschen te hel pen, die gebukt gaan onder den last van zonde en hartstocht, ze te kunnen bevrijden en verzoend met God blij heen te kunnen zenden, helpen zooals niemand kan. De priester is de man van God. Van God is zijn roeping en uitverkiezing, zijn zending en waardigheid. Zie den priester staan aan het altaar; daar is hij de vertegenwoordi ger van Jesus Christus, hij is het die belast werd vrede te sluiten tusschen hemel en aarde, tot God en den schuldigen mensch, hij is de vertegenwoordiger van God met een goddelijke zending uit den mond van Christus. De priester is ook de man van het volk. De wereld heeft zakenmenschen noodig, doch ook priesters die er voor zorgen, dat in het lawaai der wereld de zielen niet verloren gaan. Als een vuurtoren op het strand, waar de schipbreukeling naar uit ziet, in het geloei der branding, staat daar de priester. Hij is als een schijnwerper, die zijn vlammende lichtbundels over het slachtveld van de levensstrijd uitzendt om de verdwaalden en de gewonden te kunnen vinden. Katholieken van daad en overtuiging, die wandelt in het volle licht van uw hei lig geloof en dagelijks uw ziel moogt voe den met hemelsche spijs en genade, voor u staat de priester daar zooals hij is in het oog van God, als de drager der Blijde Bood schap, als de uitdeeler van Gods genade schatten. Priesters hebben onze eigen hei- densche voorouders leeren bidden en op zien naar God, zij hebben die ruwe vis- schers en wilde jagers beschaafd en ver edeld. Gij, jonge priester, wij wenschen u geluk met uw groote uitverkiezing tot drager van het groote Christus-licht. Gij hebt veel te bidden en in stilte wist gij een dagelijks offer te brengen ter wille van uw hooge bestemming, en nu heeft God alles rijke lijk beloond en bekroond. Wees een veilige leider, een goede herder, een edele gezant van den Allerhoogste. Wees het licht op de korenmaat van de kinderen der duister- Christenen. En u, gelukkige ouders en familie, ook u wensch ik van harte geluk, u vooral va der en moeder. Grijs zijt gij geworden in de verwachting van deze dag. Wat gij voor jaren nauwelijks dorst verhoopen, waar voor gij hebt geleefd en gebeden is thans vervuld. Kinderhanden, door u voor 't eerst gevouwen tot 'n vroom gebed tot God, 't zijn priesterhanden geworden, die u het hemelbrood zullen geven in ruil voor het aardsche voedsel dat gij hem zoo lang hebt verstrekt. Vele Keizers en Ko ningen hebben verlangd te zien wat gij ziet en zij hebben het niet gezien. Ook de pastoor en kapelaan wenschen wij geluk. Het doet een herder van een parochie zoo goed als God uit hun parochie veel pries ters kiest, dat een bewijs is van gezond Katholicisme in zoo'n parochie. Beminde geloovigen, als er vreugde is in den Hemel over een zondaar die boet vaardigheid doet, welke vreugde zal er dan zijn wanneer Gods Kerk wordt ver rijkt met nieuwe priesters, die misschien duizenden zondaren zullen terugbrengen. O, mocht God ooit plannen bouwen op uw kind, houdt Hem dan niet tegen. Sta uw kinderen af, ook als hij uw beste, uw eenigste is. Biedt uw kinderen dagelijks aan God en vraag Hem of Hij den beste wil waardig keuren voor Zijn intiemsten dienst, of Hij uw offer wil aanvaarden, dan zult gij eenmaal in dat kind rijkelijk beloond worden in tijd en eeuwigheid. Na de H. Mis werd nog door het zang koor gezongen „De Priester", een cantate voor driestemmig mannenkoor, van Elbert Franssen. Een woord van lof tot het koor voor deze prachtige uitvoering is zeer ze ker op z'n plaats. Des namiddags om twee uur had er in het R. K. Ver.gebouw een officieele re ceptie plaats, welke zeer druk bezocht werd. In de linkerhoek van de zaal was een podium geslagen, versierd met groote palmen, helderwitte dahlia's en andere bloemen. De jonge priester werd afge haald vanaf de pastorie en werd met mu ziek van „Arti" ontvangen. Toen de neo myst met z'n ouders en verdere geestelij ken had plaats genomen op het mooie po dium, sprak de weleerw. heer kapelaan Henning het openingswoord. Na verwel koming deelt spr. mede het doel van deze bijeenkomst, n.l. een collectieve receptie van de parochianen, die er bijzonder prijs op stellen één hunner dorpsgenooten nu te gaan begroeten als priester. Het is de Graal, die het eerst naar vo ren komt en in spreekkoor uitvoert „De Priester" met tot slot het pionierslied. Een onderafdeeling van deze beweging, de Kruiskinderen, wil dezen dag ook niet achterwege blijven en op echt kinderlijke wijze dragen zij voor „Altaarwacht". De St. Josephgezellenvereeniging brengt het eerste Misselied van E. Hullebroek ten ge- hoore, gevolgd door een jongere jeugdbe weging en wel het Patronaat, dat door een der leden een woordje laat richten tot den neomyst. Het schoonst, het meest treffendst was wel het optreden van de schoolkinderen met „wat de schooljuegd ervan zegt", en de bewaarschool, die onder leiding van de Eerw. zuster op leuke wijze naar voren kwam met „onder moeders paraplu". Onder den indruk zijnde van deze een voudige receptie kon de neomyst het niet nalaten een hartelijk dankwoord te bren gen, en dan wel op de eerste plaats aan God, Die door Zijn oneindige gave, hem gekroond heeft met de hooge waardigheid van het priesterschap. Dank aan den pas toor, die deze dagen zooveel voor hem heeft gedaan waaruit spreekt zijn echt priester-herder-hart, ook aan den kape laan voor z'n moeite en zorgen dit alles zoo te organiseeren met z'n jongens, en tot slot aan de parochianen, vanaf de grijsaard tot het kleine onschuldige bruidje. Alle hulde hebt gij gebracht aan een priester en de wijze waarop gij het deed heeft nog maals bewezen van een echt katholiek ge loof in onze parochie. Ik weet hoe zwaar en moeilijk de tijden zijn doch beseft dat gij nog bezit het mooist, het rijkst van alles, Christus Koning. Vanmorgen onder het H. Misoffer heb ik aan u gedacht, moge ik in mijn verdere priesterloopbaan een simpel gebed ontvangen van u. Na het spelen van een muzieknummer was deze officieele receptie beëindigd en werden de overige parochianen in de ge legenheid gesteld om persoonlijk den jon gen priester en z'n ouders geluk te wen schen. Een plechtig Lof met Te Deum, gecele breerd door den neomyst, met assistentie van den weleerw. heer Janmaat en v. d. Salm, met als ceremoniarius kapelaan Henning, sloot deze voor den jongen priester en voor zijn familieleden zoo schoon en dag. VOORSCHOTEN. MOTOR-ONGELUK BIJ „DE VINK Een voetganger aangereden. Gisterenavond om 7 uur is bij de spoor- boomen aan de Vink zekere J. B. uit L e i- d e n, die op een motor reed, tegen de boo- men opgevlogen. De heer M. J. de J. uit Leiden, die voor de boomen stond werd aangereden. Hij is opgenomen met een herschenschudding en naar een der Leid sche Ziekenhuizen vervoerd door de Eerste Hulpdienst uit Leiden. De burgemeester van Voorschoten was ter plaatse aanwe zig. 469e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 5 Augustas 1935 Hooge Pryzen 5000— 15375 2000.— 9415 15003670 1000.— 8905 9563 16430 400.— 4995 10496 11494 12407 200.—' 2606 15313 100.— 490 840 2126 5236 5331 10666 15712 16373 19380 Prijzen va n 30.— 236 80 108 121 139 171 216 230 238 243 276 334 379 383 438 467 469 505 511 539 589 629 641 651 694 703 704 718 804 859 899 900 911 964 1019 1040 1046 1062 1073 1090 1249 1286 1318 1331 1440 1445 1447 1493 1498 1523 1532 1546 1547 1559 1569 1592 1620 1623 1656 1695 1738 1778 1791 1823 1832 1865 1868 1959 1989 2013 2021 2031 2032 2046 2070 2079 2106 2141 2292 2302 2305 2340 2343 2359 2395 2445 2449 2481 2530 2537 2545 2549 2552 2580 2607 2623 2641 2667 2728 3765 2814 2884 2887 2932 2943 2958 2976 2977 2980 2995 3025 3059 3071 3114 3128 3133 3134 3135 3169 3196 3244 3258 3285 3312 3340 3355 3409 3461 3475 3509 3514 3531 3544 3547 3618 3625 3735 3793 3823 3864 3896 3938 3939 3965 3982 3991 4025 4053 4110 4117 4190 4243 4267 4274 4295 4307 4318 4325 4367 4417 4429 4472 4510 1312 4633 4664 4682 4696 4699 4733 4752 4773 4786 4849 4857 4858 4954 5113 5207 5209 5241 5242 5275 5362 5380 5384 5404 5426 5433 5450 5468 5475 5495 5513 5517 5530 5587 5607 5648 5664 5668 5702 5754 5789 £309 5821 5917 5939 5941 5972 6020 6038 6040 6137 6167 6188 6206 6207 6221 6244 6260 6277 6292 6307 6319 6370 6401 6412 6460 6657 6683 6689 6721 6738 6748 6780 6795 6876 6931 6937 6947 7001 7029 7078 7125 7127 7130 7132 7143 7145 7171 7219 7221 7236 7255 7287 7334 7342 7346 7392 7467 7499 7508 7531 7587 7591 7612 7643 7644 7655 7686 7697 7719 7727 7744 7745 7750 7790 7863 8076 8114 8152 8225 8268 8272 8282 8295 8305 8321 8648 8351 8675 8387 8633 8389 8684 8437 8812 8491 8813 8559 8832 8602 8854 8879 8948 8976 8994 9067 9086 9099 9151 9170 9186 9188 9204 9215 9225 9226 9244 9246 9277 9397 9407 9420 9423 9428 9440 9515 9522 9525 9533 9592 9781 9802 9829 9856 9947 9994 10009 10021 10072 10094 10110 10121 10138 10143 10151 10187 10191 10208 10210 10216 10239 10253 10267 10359 10381 10401 10438 10440 10479 10483 10575 10578 10605 10609 10750 10778 10780 10791 10844 10855 10861 10895 10951 11048 11065 11106 11108 11115 11116 11265 11312 11340 11434 11438 11447 11482 11489 11545 11556 11572 11576 11729 11730 11777 11786 11794 11839 11854 11862 11907 11916 11953 11967 11985 11994 12004 12023 12056 12083 12110 12142 12154 12256 12302 12318 12347 12362 12367 12413 12419 12438 12445 12447 12523 12537 12576 12581 12644 12704 12734 12785 12949 13041 13050 13051 13101 13115 13119 13145 13162 13170 13198 13200 13257 13299 13303 13347 13355 13383 13394 13405 13406 13457 13465 13546 13556 13579 13582 13618 13620 13654 13701 13757 13791 13795 13800 13868 13929 13979 13993 14013 14084 14086 14110 14131 14175 14182 14190 14220 14257 14287 14304 14326 14381 14459 14464 14498 14505 14529 14530 14540 14544 14579 14585 14601 14655 14690 14723 14739 14849 14872 14879 14885 14918 14932 14950 14960 14969 15135 15200 15223 15255 15267 15282 15299 15309 15383 15392 15406 15407 15437 15438 15440 15453 15462 15479 15538 15576 15599 15628 15705 15708 15728 15771 15814 15821 15865 15872 15876 15909 15912 15928 15934 15962 16009 16030 16058 16062 16106 16111 16129 16131 16137 16149 16155 16173 16194 16208 16220 16225 16298 16301 16374 16388 16432 16437 16443 16457 16476 16600 16658 16712 16743 16750 16852 16868 16878 16837 16984 17004 17028 17149 17161 17191 17262 17280 17301 17328 17380 17381 17384 17417 17449 17466 17470 17491 17527 17533 17542 17561 17576 17578 17597 17625 17657 17682 17746 17760 17761 17765 17795 17818 17819 17836 17856 17874 17921 17964 17974 17994 18015 18075 18097 18152 18215 18283 18317 18348 18390 18397 18449 18497 18548 18602 18646 18703 18777 18803 18820 18827 18849 18850 18919 18939 18968 18991 18997 19019 19023 19037 19052 19069 19107 19129 19137 19150 19196 19199 19238 19288 19312 19332 19364 19379 19394 19460 19475 19527 19541 19549 19560 19571 19602 19649 19675 19774 19797 19832 19846 19884 19893 19965 19983 19992 19993 20010 20018 20019 20050 20123 20140 20200 20257 20262 20340 20362 20371 20376 20385 20392 20434 20505 20546 20575 20625 20631 20651 20666 20673 20696 20718 20725 20751 20771 20781 20799 20850 20851 20861 20909 20938 20965 20970 20980

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8