UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURAN. TWEEDE BLAD. - PAG. 7 HttLEGOM. Personalia. Voor het examen Engelsch Lo. is geslaagd de heer G. Braakhekke. Werkloosheid op de steenfabriek Araoud. Eenigen tijd geleden moest tengevolge van inkrimping van het bedrijf een gedeel te van het personeel der kunstzandsteen- fabriek Arnoud ontslag aangezegd worden. Werd toen gedacht, dat daarmede volstaan kon worden, heden moesten weder ca. hon derd man ontslagen worden. Waar thans in korten tjjd ongeveer 150 man wegens be- «eyfsslapte aan deze fabriek werkloos zijn geworden, is dit voor Hil'legom een zware slag, te meer, waar er reeds zooveel werk loosheid heerscht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen Engelsch Lo. is geslaagd de heer H. N. de Nie. Pas op je fiets. Vroeger heette het: „juffrouw, pas op je hondje", doch tegen woordig zal men dat dienen te veranderen in: „pas op je fiets", want het is niet de eerste maal, dat een onbekende eigenaar wordt van eens anders fiets. Thans was het mej. T. L., die haar rijwiel op het kerk plein plaatste en later tot de onaangena me ontdekking kwam, dat deze verdwenen was. Dames (en heeren) pas op je fiets. KATWIJK AAN ZEE. Badgarl'en. Eindelijk komt er leven in de brouwerij. De laatste dagen zijn zeer veel badgasten gearriveerd. Het stond er tot voor deze week voor of dit seizoen on gunstig zou afloopen. Het bleef stil. Het aantal z.g. officieel ingeschreven badgas ten zegt lang niet alles, want die slechts voor b.v. een dagje hier vertoeven, worden officieel ingeschreven. Zoo ook de bezoe kers van het Kampeerterrein. Aan vele van zulke „badgasten" heeft de gemeente wei nig of niets. Doch zoo als gezegd, het komt nu. Voor de nieuwelingen zij nog vermeld, dat de H.H. Missen zijn te 7.30, te 9.30 en 11.30. Te 9.30 de Hoogmis, deze Zondag plechtig, met assistentie vanwege het op dragen van een eerste plechtige H. Mis. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. ZaterdagaVond van 7.30 uur tot 9.30 uur zwemmen. Maandag voetbalontmoeting St. Josephs- GezellenK.J.M.V. op het A.V.V.-terrein, aanvang 8 uur. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie. Woensdagavond wand elm arsch, vertrek 8,15 uur Damlaan 36. Voor bijzonderheden betreffende deelname uitstapjes, enz. zie convocatie Augustus. Contributie betalen Vrijdagavond 2 Aug. van 910 uur clubzaal. Excursie Brussel. Het bestuur der Sport- en Ontspanningscommissie van de Leidschendamsche K.J.M.V. deelt mede, dat wegens bezwarende omstandigheden de vastgestelde excursie naar de Wereldten toonstelling te Brussel op Zondag 4 Augus tus, is afgelascht. St. Josephs-Gezellen. Voor de reis op Zondag 4 Augustus as. zijn nog een paar plaatsen open. Onder het motto „Dat gaat naar Den Bosch toe", kunnen leden en oud leden met diploma tegen betaling van 4. zich nog opgeven bij Adr. Blokland. Des morgens te 7 uur gaan alle deelne mers naar de H. Mis. Degenen, die te Com munie geweest zijn en ver weg wonen, kun nen in het Patronaat hun boterham opeten. Verder zorge ieder om brood mede te ne men voor den geheel en dag. Vertrek om precies half 9 vanaf het Patronaat, Dam laan. Maandag 5 Augustus te 8 uur voetballen tegen de K.J.M.V. Dinsdag 6 Augustus te 8 uur Maria-Con gregatie, waarna bijeenkomst. Donderdag te 7.30 uur biljartclub A-D.O. en Zaterdag te 7.30 uur bijeenkomst in het Patronaat. R.K. E. H. B. O. „St Lucas". Bij de op Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli IJ. ge houden examens in E.H.B.O. slaagden de navolgende dames: E. Bleijs, N. de Groot, J. J. de Groot-Faze, J. C. van Hagen, N. van Hagen, A. Halverhout, I. van Heinin gen, J. Hendriks, C. Hendriks, D. van Mar wijk, K. Overvliet, D. v. d. Zon, terwijl de dames G. Brammer en G. C. Knijnenburg wederom voor drie jaar de geldigheid op hun diploma verkregen. Afgewezen geen. Voorwaar een mooi succes! Vrijdag 2 Augustus had het examen plaats voor de heeren. Hiervan slaagden de heeren: A. P. Duivensteijn, J. J. Holstein, Jo Holstein (Kwintsheul), A. van Gils, L. v. d. Meer, A. A. Moons, J. H. Nota, C. J. Roozenburg, J. Raaphorst. Afgewezen twee candidaten. De beide cursussen, voor dames en hee ren, stonden respectievelijk onder bekwa me leiding van dr. F. H. M. van Zeeland en dr. S. P. Perquin. Begin October zal wederom een aanvang gemaakt worden emt nieuwe cursus(sen). Personen, die hiervoor interesse hebben of inlichtingen wenschen, gelieven zich in ver binding te stellen met het Secretariaat, Sluisplein 3 te Leidschendam. Personalia. Mej. M. van Delft, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen „Steno" Nederlandsoh. Afwezigheid Burgemeester. De Edel- achtb. heer Burgemeester van Stompwyk en Veur, W. Keijzer, zal wegens dienstplicht en met verlof afwezig zijn van Zondag 4 Augustus tot en met 25 Augustus a^s. NOORD WIJK. Personalia. Voor het examen Engelsch M.Q. is geslaagd mej. J. M. de Groot. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag, den 6en Augustus des avonds om 8 uur. 1. Onder zoek der geloofsbrieven van de gekozen verklaarde leden van den nieuwen raad. 2. Wijziging van de verordening, regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gemeente. 3. Vaststelling van een veror dening ingevolge artikel 122 der Gemeente wet. 4. Vaststelling van een verordening krachtens artikel 31 duodecies, 2, tweede lid, der wet op de personeele belasting 1896. 5. Verhuur van een strook grond langs den Grachtweg aan de Lissesche Kistenfa briek N.V. 6. Aanvulling van de Algemee- ne Politie-verordening. 7. Comptabiliteit. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. Vaststelling kohier hondenbelasting 1935. NOOTDORP. Aanbieding geschenk voor het nieuwe Raadhuis. Donderdag j.L ontving de Burgemeester ten Raadhuize de heeren ds. J. P. Ph. Loeff, predikant, en J. F. P. van Tilburg, President-Kerkvoogd, der Nederl. Hervormde Gemeente, die namens genoemd kerkgenootschap in deze gemeen te een geschenk voor het nieuwe Raadhuis kwamen aanbieden, bestaande in een op uitnemende wijze uitgevoerde groote pen- teekening in lijst, voorstellende de N. H. kerk in haar oude gedaante, waarvan thans nog de toren aanwezig is. De Burgemeester betuigde aan beide heeren zijn hartelijken dank voor het mooie geschenk en voor het bewijs van medeleven en onderlinge harmonie, tus- schen de burgerlijke en Nederlandsche Hervormde gemeente, uit dezen daad spre kend. Het wordt zeer op prijs gesteld, dat thans ten Raadhuize een nauwkeurige af beelding van dit monument aanwezig is. Collecte plaatselijk Crisiscomité. As. Maandag 5 Augustus, wordt de 3e collecte langs de huizen ten bate van het plaatse lijk Crisiscomité gehouden. Allen worden nog eens opgewekt, zooveel in hun vermo gen ligt, tot het goede doel by te dragen. Benoeming opperbrandmeester. Bur gemeester en wethouder hebben tot ópper- brandmeester benoemd de heer J. F. P. van Tilburg, tot heden assistent-opper- brandmeester. NIEUWVEEN. De paden op, de lanen in! Het reisje van de 6e en 7e klas der R.-K. school is voor de kinderen weer een evenement ge weest. Om acht uur reden Donderdagmor gen de twee grootste en mooiste toerwa- gens van den heer G. Koppenol voor. Een voorraad lekkere proviand werd ingeladen: koek, speculaas, frujetta, pinda's, krenten brood, limonade en vooral niet te vergeten een vat consumptie-ijs. Langs de Amstel bereikteen de zingende wagens 's lands hoofdstad, waar grootstads in drukken werden opgedaan. Toen over Hilversum met haar weelderig stadhuis naar Soesterberg, waar het vrij stil was in de lucht. In de bosschen werd de brood- en limonadevoorraad duchtig aangesproken. Voor de spijsvertering werden boksprin gen en krijgertje-spelen geschikt geoor deeld. Wat had het personeel 't slecht! Te gen tweeën rukte de stoet Rhenen binnen. De kennismaking met de uitheemsche die ren werd hernieuwd en nieuwe betrekkin gen werden aangeknoopt. Toen de speel tuin in. Jong en oud op de glijbaan, de schommels en ezeltje rijden. Een tweede openlucht maaltijd volgde. De „ijsies" wa ren bijzonder in trek. Vol zoetigheid ging het huistoe, nu over Utrecht en Woerden. Het was een kostelijke dag, uitstekend weertje, keurig rollend materiaal met be kwame, leuke bestuurders en snoepen niet te kort. Van hier een welgemeend dankwoord aan allen, die door hun bijdragen den kin deren zoo'n genotvolle dag geschonken hebben. Apart noemen wij den heer R. Uyttewaal, wiens royale ijsco-gave wel het meest waardeering vond. OUD-ADE. Wilhelminafeest Woensdagavond werd door de Feestcommissie bij den heer van der Hulst een vergadering gehouden, die ten doel had: Bespreking feestviering. Hoe wel (wegens de tijdsomstandigheden) ge durende 5 jaren achtereen te Oud-Ade geen feest gegeven werd, meende de voorzitter toch nog weer eens een vergadering te moe ten houden, om dan nog eens van alle be stuursleden hun meening te mogen hooren, hoe zij over feestvieren denken en niemand kan dan ook meer de gedachte hebben, dat de voorzitter alleen beslist of er feest ge geven wordt of niet. Met een woord van welkom en met de hoop. dat de besprekingen op prettige wijze zullen plaats hebben, werd de vergadering door den voorzitter geopend. Alle bestuurs leden hadden nu gelegenheid hun meening te uiten, en verschillende wijzen van feest vieren werden besproken, zooals volksfeest op gewone wijze, kinderfeest en boottocht, maar telkens kwamen weer bezwaren naar voren, die oorzaak werden dat geen besluit mog werd genomen. Tenslotte kwam men overeen in de volgende week nogmaals een vergadering te houden waarbij toegang hebben alle parochianen boven de 16 jaar. Zoodoende kan men een overzicht krijgen hoe het publiek er zich over uitspreekt. Bij groote opkomst en liefhebberij zou ook nog een Oranjevereeniging kunnen worden op gericht, waarvan men dan tegen een be paalde contributie lid kan zijn. Deze ver gadering werd vastgesteld op Woensdag 7 Augustus. Met den wensch dat zeer velen (zoowel voor- als tegenstanders van feest) deze ver gadering zullen bijwonen, werd met een woord van dank deze bijeenkomst gesloten. STOMP WIJK. DE HARDDRAVERIJ EN HET CONCOURS HIPPIQUE. Men verwacht zeer veel publiek. Zooals reeds bekend is, gaat de Harddra verij Vereeniging „Nooit Gedacht" op 7 en 8 Augustus weer op luisterrijke wijze feest vieren. Het programma voor deze dagen heeft aller verwachtingen overtroffen. De eerste dag zal er een kortebaan-draverij ge houden worden, waar veel animo voor is, want de beste kortebaandravers zijn reeds ingeschreven uit Noord- en Zuid-Holland. Door de hoog gestelde prijzen die verreden worden, zal het aan spanning niet ontbre ken. Liefhebbers, houdt dien dag vrij, want uw bezoek zal zeker geen teleurstelling op leveren De volgende dag (Donderdag) begint des morgen met een optocht door de schoolkin deren, opgeluisterd door muziek, naar het feestterrein, waar verschillende spelen ge houden zullen worden. Voor de ouders zal het een groot genoegen zijn him kinderen te zien kampen om de prijzen. Des namiddags twee uur begint het pro gramma met een groot springconcours, waarvoor, naast hooge geldprijzen, ook een groote bronzen medaille is aangeboden door H.K.H. Prinses Juliana. Daarna een nummer Concours Eenspan nen (open klasse) waar de beste paarden in uitkomen. Voor dit nummer is een zil veren beker uitgeloofd door den Edelachtb. Heer Burgemeester W. J. H. J. Keijzer. Vervolgens een Groote Ruiterdemonstra- tie door de Landelijke Ruitervereeniging „de Gouwe Ruiters" uit Waddinxveen, iets nieuws voor Stompwijk, wat alleen reeds een bezoek waard is. Tenslotte nog een nummer Landbouw- tuigpaarden, uitsluitend voor inwoners van Stompwijk en Veur, waarvoor H. M. de Koningin een groote zilveren medaille ge schonken heeft. Het is wellicht overbodig de liefhebbers van de paardensport aan te sporen tot een bezoek voor die dagen, want het programma is buitengewoon om te zien. Dank aan de heeren van Hoboken en Beek voor hun medewerking. Op het terrein zijn dit jaar vele verma kelijkheden, zoodat jong en oud die dagen weer eens werkelijk feest kan vieren. Tot slot 's avonds schitterend vuurwerk. TER-AAR. Personalia. Voor het diploma Machi- neschrijven slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot, den heer Cor Ver laan. Zijn opleiding genoot hij bij den heer G. Klok. Een mooie tocht. Donderdag hebben de ouden van dagen wederom het jaarlij ksche uitstapje gemaakt. Het vertrek vond plaats te 12 uur vanaf het Korenmolenplein te Aard am, alwaar de stoet, die bestond uit 21 auto's, waarin gezeten 60 ouden van da gen en nog een touringcar met de dames, die gecollecteerd hadden voor deze reis, was opgesteld. De route ging dit jaar over Utrecht via de Leusdensche Hei naar Zeist. Geruimen tijd heeft men zich vermaakt op de Pyramide van Austerlitz, waar tevens enkele versnaperingen werden aangebo den. Terug zijn ze door verschillende mooie streken rondom Utrecht gereden en na even opgestoken te hebben bij het schit terend Restaurant „De Hommel", arriveer den zij om tien uur weer in onze gemeente. Precies een uur later als aanvankelijk het voornemen was. De R.K. Muziekver. „Arti et Religioni" verscheen ook dezen keer op het appèl om de oudjes vanaf de Vijfgatenbrug in te ha len, Op het terrein van de Veiling werd de stoet ontbonden en door den voorzitter van het comité, den heer W. Robertz, een speech afgestoken. Eerst herinnerde spr. aan het feit, dat het heden vijf jaar gele den is toen de eerste tocht werd onder nomen. Het zou een lustrum-feest gewor den zijn, indien niet één jaar door om standigheden het vertrek was uitgesteld. Toen dit jaar het comité by elkaar kwam om te beraadslagen opnieuw de ouden van dagen een genoeglijken dag te verschaf fen, waren het de heeren doktoren Post- Uiterweer en Quartel, die verklaarden, dat een dergelijke tocht het beste versterkings middel was voor de oude menschen. Aan deze uitspraak van de heeren medici heb ben wij terstond gevolg gegeven, en dank zij de medewerking van de gemeentenaren en vooral van hen, die gratis hun auto dis ponibel gesteld hebben, kon de reis door gang vinden. Spr. bracht een dankwoord aan de R.K. Muziekver., die heeft gezorgd voor een „Joyeuse-entree", en fijn greep hij de gelegenheid aan dit corps te felici- teeren met hun behaalde succes van vori- gen Zondag, waardoor het gepromoveerd is naar de eerste afdeeling. Tot slot richt te hij een dankwoord aan allen, die op een of andere manier hebben medegewerkt tot het welslagen van deze reis, waarvan hij hoopte, dat de ouden van dagen genoten hadden. Na het spelen van een vroolijke mop met een „Lang zullen zij leven" ging de stoet uiteen. Geweldig was de belangstelling bij deze intocht, wat getuigt van een respecteeren van de oude menschen en een deelneming in hun genoegen. Een mooi gezicht was het de stoet langs het Kanaal te zien aanko men, doch een ontvangst bij dag zou aar diger zijn. Niet nalaten kunnen wy een woord van hulde te brengen aan het comité voor haar verrichte werkzaamheden en wij zijn ervan overtuigd, dat de oudjes dit werk in hooge mate waard eer en. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 6 Augustus a.s. des voormiddags te 10.30 uur. Deze openbare vergadering is belegd als in zet van het 40-jarig ambtsjubileum van burgemeester E. Vernède, alhier. Zij, die deze openbare vergadering willen bijwonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn, daar er niet meer kaartjes zullen worden uitgereikt dan er plaatsen beschikbaar zijn. WASSENAAR. Een bekend internationaal ruiter huwt. De heer dr. H. L. M. van Schaik, reserve luitenant der Cavallerie en bekend inter nationaal ruiter, zal Maandag as. 12 uur in het gemeentehuis te Wassenaar in het huwelijk treden met mej. Mary D. Matti- son, voorheen assistente van den directeur van het Geneva Research Centre en doch ter van een bekend Amerikaansch advo caat. De Vereeniging van Landelijke Ruiters te Wassenaar en omstreken zal op het gemeen tehuis een eerehaag van ruiters vormen. WOUBRUGGE. De burgemeester. Op feestelijke wijze heeft de bevolking van Woubrugge de bur gemeester en zijn echtgenoote jJ. Vrijdag middag ten gemeentehuize ontvangen. Na dat de heer en mevrouw Mumsen door den gemeentesecretaris was begroet en de vele belangstellenden inmiddels op de raads zaal hadden plaats genomen, werd het echtpaar door den heer G. van Wijk, lid van de commissie-1928, naar de feestzaal geleid, bij het binnentreden waarvan het publiek het „Wilhelmus" aanhief. De heer Loth sprak hierna, namens de burgerij, een welkomstwoord en bood een aquarel en een schemerlamp aan. Nadat men een hoera uitgebracht had op het jonge echtpaar, stond de burgemeester op en sprak een woord van dank voor de hartelijke ontvangst en voor de mooie ge schenken. De heer v. d. Nagel, waarnemend voor zitter van de feestcommissie, sprak den heer Mumsen hierna toe als eere-voorzitter van de commissie-1928 en bood namens die oommissie en de Wilhelminavereeniging een bloemenmand aan. Na afloop van deze korte, maar intieme ontvangst, werd gele genheid gegeven mevrouw en den heer Mumsen te complimenteeren. Onder de aanwezigen merkten wij verschillende raadsleden, de heer Lieverse, wethouder, en leden van de commissie-1928 en de Wil- helmina vereen iging. BOODEGRAVEN. Personalia. Onze vroegere plaats genoot, de heer C. A. P. Hoogteyling, thans te Ede, slaagde dezer dagen voor de acte Handelskennis. De Vijfjaarlijksche. Gisteravond hield de vijfjaarlijksche een vergadering. Ook dit jaar zal het geen grootsch feest worden, maar toch hoopt men er een heelen dag mee te vullen. In de Donderdagavond gehouden ledenvergadering werd op voorstel van het bestuur besloten de Koninginndag dit jaar te houden op Woensdag 28 Augustus. De finitieve plannen zijn nog niet gemaakt, maar voorloopig houdt men het nog op ringrijdery in de morgenuren, een open luchtbioscoop of vuurwerk in den avond en waarschijnlijk kinderspelen in de mid daguren, allen opgeluisterd met muziek door de straten. Binnen korten tyd hoopt men het volledige programma te kunnen publiceeren. 31 Augustus. Voor de 31 Augustus, een Zaterdag ditmaal, werkt deze vereeni ging samen met de Chr. schoolvereeniging. Het daartoe gevormd comité vormt plan nen voor een bescheiden kinderfeest. Des morgens zal dat bestaan in een optocht door de straten met een samenkomst in de Ned. Herv. Kerk als besluit, 's Middags wordt dat een uitgebreid kinderfeest met allicht een 500 deelnemers op een weiland van den heer van Dam in Oud-Bodegraven, vlak over de spoorlijn. Voor de inrichting van het terrein en de uitvoering van de verschillende sepelen is men reeds druk bezig. De avond zou waarschijnlijk alleen bestaan uit de gewone concerten, die de muziekvereenigingen gewoonlijk geven. Schoolbestuurslid. In de Vrijdagavond gehouden ledenvergadering van de Chr. Schoolvereeniging werd de heer N. Hoo- gendoorn in de vacature-P. v. d. Pol ge kozen tot bestuurslid. Tegencandidaat was de heer Jan Veerman. De vergadering was zeer matig bezocht. Ongeschikt voor den weg. Donder dagmorgen werd door den Rijksveldwach ter een vrachtauto, hoog opgeladen met hooi, aangehouden Zoo'n geweldige hoe veelheid had men daarop geladen, dat de lading veel te breed was geworden, bree der dan op de wegen is toeegstaan. Wegens overtreding van de verkeersregelen werd dus proces-verbaal opgemaakt. Eigenlijk had ook de vracht zelf ter plaatse moeten worden afgeladen en smaller opgebouwd, maar aangezien de ontmoeting tusschen *t hooi en den Rijksveldwachter vlak voor de brug geschiedde en er toch al een gewel dige verkeersstagnatie was ontstaan, kon dat werkelijk niet. De aangehouden wagen versperde het verkeer in de Brugstraat vol komen en gedurende den tijd, die noodig was om het verbaal op te maken, kon geen auto de brug passeeren. In lange rij stond men dus, steeds ongeduldiger wordend te wachten. De stagnatie van den Dinsdag morgen was er niets bij. Ten slotte werd de hooiwagen weer vrij gegeven. Om weg te rijden, moest deze echter eerst wat ach teruit en reed daarbij tegen een wachtende auto aan, waarvan de koplamp werd stuk gereden. De man was dus niet fortuinlijk. Hoe onvoorzichtig hij handelde blijkt ech ter wel hieruit, dat de hooilading een breedte had van 3.20 M., terwijl de toege stane breedte hoogstens 2.35 M. mag zijn. Concert op de Markt. Naar we verne men zal Zaterdagavond op de markt een concert worden gegeven door de Muziek- vereeniging „Crescendo". Voetbal. Zondag is hef voor de Junio ren een mooie sportdag. Dan kunnen ze zelf him hart eens ophalen aan de voetbalsport en tevens kunnen ze van de voetballers uit de omtrek wat leeren. Dat is juist het mooie van een jeugdtournooi. Daar warden alle wedstrijden op een middag afgespeeld. De overwinnaars kunnen hun gewonnen prij zen dadelijk mee naar huis nemen en het zijn zeer mooie prijzen voor dezen keer. Voor afdeeling A le prijs een beker, 2e prijs en 3e prijs een medaille. Voor afdee ling B le prijs een lauwertak, 2e en 3e prijs een medaille. Wy hopen, dat het weer meewerkt «n dat wij ook de parochianen allen op nac sportterrein mogen zien om de jongens aan te moedigen, want aanmoediging hebben ze noodig. Hier volgt de indeeling: 1 uur ESTO b Trekvogels b, 1 u. 30: DONK bSchut ters b, 2 u.: Alphensche Boys aDONK a, 2 u. 30: ESTO aODV a, 3 uur: Verliezer I Verliezer II, 3 u. 30: Verliezer niVer liezer IV, 4 u.: Winnaar IWinnaar II, 4 u. 30: Winnaar HlWinnaar IV. NIEUWKOOP. Geslaagd. De heer C. J. Verlaan, vo lontair ter Gemeente-secretarie alhier be haalde te 's Gravenhage het diploma voor machine-schrijven en L. Groenendijk alhier te Medemblik. Vraag: De kortste en mooiste fietsweg van Sassenheim naar Nijmegen. Hoeveel K.M. Weet U ook nog 'n adres voor een vol ledige kam peertent met bijbehoaren? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Driebergen, Leer- sum, Amerongen, Eist, Rhenen, Doode- waard, Ewyk, Nijmegen. 128 K.M. Adressen kunnen wij U in deze rubriek niet geven. Kampeertenten met toebehoo- ren zijn echter in verschillende zaken o.a. in Leiden verkrijgbaar. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Bakkum (N.H.), kamp der R. K. Verkenners? Hoeveel K.M. ongeveer? Antwoord: Leiden, Haarlem, Bever- wijd, Castiricum, Bakkum, 55 K.M. V r a a g: Kunt U mij ook verschillende bezienswaardigheden in den Haag opnoe men, zoo ja, welke tijden en in welke stra ten zijn er ook nog museums van oudheden of andere. Antwoord: Koninklijk Paleis (Noord- eind), Binnenhof, Huis ten Bosch, Maurits- huis (bij Binnenhof), Gemeentemuseum, (Stadhouderslaan), Vredespaleis (Oude Scheven, weg). Dit zijn de voornaamste. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Diepenveen en hoeveel K.M.? Antwoord: Alphen, Woerden, Utrecht, Amersfoort, Voorthuizen, Milligen, Apel doorn, Deventer, Diepenveen. 119 KM. Vraag: Welke is de kortste en liefst mooiste weg van Leiden naar Megen en welke van Megen naar Groenloo, welke afstand, heb ik in Brabant een rijwiel- kaart noodig? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Kuilenburg, Tiel, Wamel, Alphen, Megen. Afstand 119 K.M. Megen, Nijmegen, Zevenaar, Doe- tinchem, Groenloo. Afstand 78 K.M. Een rijwielkaart is in Brabant vereischt. U kunt die krijgen op iedere gemeentesecre tarie aldaar. Vraag: De weg naar Tegelen per auto. Op welken dag en hoe laat worden de Passiespelen opgevoerd en wat zijn de kos ten? Antwoord: De Passiespelen te Tege len worden deze maand nog opgevoerd op 4, 11, 15, 18 en 25 Augustus, aanvang des middags 2 uur, einde te half 7 uur. Prij zen der plaatsen 3.50, 2.50, -2. 1.50 en 1.plus 10 pet., stedelijke be lasting. U bereikt Tegelen via Utrecht, Nijmegen, VenJo, afstand 180 K.M. De af stand Tegelen—-Grave bedraagt 60 K.M., TegelenBoxmeer 35 a 40 K.M. Vraag: Ondergeteekende heeft een Aronskelk, welke grijze bladeren krijgt, en voor de tweede maal bloem geeft, dooh beide keeren, dat zij open gaan, verwel ken. Wat kan daarvan de reden zijn? Antwoord: Uw Aronskelk of wel wetenschappelijk genaamd „Calla" ver langd naar rust. Het grijs worden der bladeren en het niet voldoende uitkomen der bloemen wijst er op. Geef de plant vanaf heden tot half September weinig water, het hindert niet al verliest hij nog wat bladeren. Half September plant uit de pot halen en ver- sche voedzame aarde geven, b.v. twee dee- len kleigraszodengrond, een deel blad- aarde, een deel - tuingrond, en oude mest, aarde stevig aandrukken. De plant een plaats geven in serre of kamer, goed in het licht zetten, en niet te warm, flink water geven. Iedere week een weinig geconcentreerde mest geven, in iedere soliede zaad winkel verkrijgbaar. Na de bloei minder water geven, in Mei treedt de rustperiode in, half September de plant weer gaan behandelen als boven aangege ven. Niet ieder jaar behoeft de plant ver pot te worden, wel krachtig voedsel geven. Vraag: Waar worden gedurende dit jaar marschen gehouden in en rond Zuid- Holland? Antwoord: Er worden zooveel mar schen gehouden, dat het ondoenlijk is, die alle op te geven Bijna iedere week kunt U aankondigingen van marschen vinden in de Sportrubriek van pn.c KW.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7