Gisteren brachten de Belgische Koningskinderen, vergezeld van den Heer en Mevr. v. d. Mortel een bezoek aan den Haagschen Dierentuin. Wtf toonen u links Kroonprins Boudewijn met zijn zusje Prinses Josephine aan het paardje ry'den, midden: Graaf v. Bijland, dir, van den Haagschen Dierentuin, dhr. v. d. Mortel met zijn zoon, Kroonprins Boudewijn met gouvernante, Prinses Josephine met Mevr. v. d. Mortel en dochtertje, en rechts: Kroon prins Boudewijn met den heeij v. Bijland aan het varen in een der motorbootjes. Dé fietsen in den Haag mogen voortaan niet anders dan op slot en tegen den muur worden geplaatst. Zoo ziet men dan ook vele malen de politie controleeren of deze nieuwe verordening wordt nagekomen. In Kagithane, een voorstad van Stamboel aan den Gouden Hoorn, brandden 33 huizen af, vermoedelijk tengevolge van brandstichting. Een Turksche vrouw zoekt tusschen de overblijfselen, wat er nog te redden is. Met het opleidingsschip „Zawisca Czarny" zfln een aantal Poolsche studenten medegekomen, die gisteren een bezoek brachten aan de grootste in aanbouw zijnde binnensluis van Europa te Vreeswijk. Op het oogenblik worden in Engeland voorbereidingen getroffen voor de „Navy Week" te Chatham, waar bezoekers de vloot kunnen bekijken en tevens grondig op de hoogte gebracht van de manier, waarop moderne torpedobooten en slagschepen manoeu vreeren en strjjden. Onze foto's geven een beeld van de oefenin gen: met gasmaskers, een torpedo wordt afgevuurd, en een duikboot komt boven water. Het H.B.S.-terrein te den Haag wordt vernieuwd. Wie zal dat beter kunnen behar tigen dan de meest bekende oud H.B.S.-er Ir. Harry Denis, die over de werk- teekeningen staat gebogen. - tü De Engelsche Koning is een enthousiast beoefenaar van de zeilsport. Op het oogenblik brengt hij met de Koningin zfln vacantie door te Cowes, het dorado van de zeilsport. Onze foto toont King George in gesprek met de bemanning van zjjn zeiljacht „Brittannia". Zooals wij onlangs gemeld hebben, is een Duitsch vliegtuig gedwongen in Roemenië te dalen. De autoriteiten van Duitschland hebben toen beweerd, dat zij geen vlieg tuig van dat type in de luchtvloot hadden. Maar onze foto toont het vliegtuig met Duitsche kenletters in de luchthaven van Boedapest, waar het na de in beslagname werd ondergebracht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5