ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1935 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN EINDJE ONDER AUTO GEDOOD Gistermorgen om half elf moest de 24- jarige chauffeur P. N., wonende te Hille- gersberg, zijn melkauto een 5 meter achter- uitzetten in de Joubertstraat op den hoek van de Bloemfonteinstraat alhier. Plotse ling is toen het 3-jarig jongetje C. v. d. I Linden, uit de Joubertstraat van het trot- toir den rijweg opgeloopen en zoodoende onder den wagen, die achteruitreed, ge raakt. Het kind was op slag dood. IN HET RUIM GEVALLEN Gistermorgen om tien uur is aan boord van de „Vechtstroom" van de Hollandsche Stoomvaart Maatschappij te Amsterdam een ernstig ongeval gebeurd. Een 32-ja- rige werkman viel in het ruim en kreeg I een schedelfractuur. Hij is naar het Bin nengasthuis overgebracht. ZWARE BRAND TE TERHEYDEN (N.-B.) Een jongetje in de vlammen omgekomen? Men meldde uit Breda aan de „N.R.Ct.": Een zware brand heeft Vrijdagavond ge woed te Terheyden in de hofstede van den landbouwer A. F., wonend aan den straat weg naar Moerdijk. In minder dan geen tijd sloegen de vlam men hoog op en vonden gretig voedsel in het etroodak van woning en schuur. Door dat er geen bluschwater aanwezig was, kon de oude handspuit weinig of niets tegen het vuur uitrichten. Boerderij en schuur werden een prooi der vlammen. Van den inboedel kon niets worden ge- red. De pas binnen gehaalde oogst is ge heel verloren gegaan. De boer en de boerin waren afwezig en de kinderen waren al leen met een ouden vader. Het gerucht ging dat een zevenjarig jon getje vermist werd. Het was na het uit breken van den brand in de omgeving van de boerderij gezien, maar men kon het kind niet terug vinden. Men vermoedt, dat het weer in huis is gegaan en onder de puin- hoopen den dood heeft gevonden. Tengevolge van de duisternis en het nog steeds smeulen van de puinhoopen kon bij het afzenden van dit beriöht geen zeker heid worden verkregen omtrent het lot van het kind. BOERDERIJ AFGEBRAND Gisternacht is de boerderij van W. Scho terman aan den Rijksstraatweg bij Gors- sel zoo goed als geheel uitgebrand, ver moedelijk tengevolge van hooibroei. Het vuur greep zeer snel om zich heen, zoodat de bewoners in nachtgewaad moesten vluchten. Het vee werd tijdig gered, ove rigens ging alles verloren. De brandweer uit Zutphen was eerst laat aanwezig, zoo dat de boerderij vrijwel uitbrandde. Boer derij en inboedel waren laag verzekerd. POGING TOT DOODSLAG OP EEN RIJKSONTVANGER. De dader gearresteerd. Zondag bevond zich de rijksontvanger de heer de V. te St. Pieter-Maastricht in dienst op den Lagen Kanaaldijk aldaar. Tegen 4 uur kwam vanaf België een luxe auto aangereden, waarvan de be stuurder na controle niet in het bezit bleek te zijn van de voor grensoverschrijding benoodigde papieren, waarom de ontvan ger haar weer terug naar België zond. Tegen vijf uur kwam dezelfde auto ech ter weer terug, doch thans met een zeer groote snelheid. De heer de V. stelde zich midden op den weg op en signaleerde door teekens om te stoppen. In plaats van aan dit bevel te voldoen gaf de bestuurder vol gas en slechts door zeer snel op zijde te springen kon de ont vanger zich in veiligheid brengen. Gisteren is te Beek de bestuurder van de auto, de 19-jarige H., wonende te Beek, gearresteerd. Wegens poging tot doodslag is .H. ter be schikking van den commissaris van politie te Maastricht gesteld. DE ZUIVERING VAN OSS Weer een arrestatie De gemeentepolitie van Oss heeft giste ren wederom een arrestatie verricht. Thans is aangehouden zekere J. B. In het belang van het onderzoek kunnen omtrent de betreffende zaak geen verdere mede- deelingen worden gedaan. Een heler gearresteerd. De gemeentepolitie te Oss heeft gister morgen. aangehouden den 33-jarigen F. v. d. W., bijgenaamd Dorus de Brommert, ver dacht van heling van gestolen goederen. De leden van de dievenbende, die eenige dagen geileden werden ontmaskerd, bleken schul dig te zijn aan legio inbraken en diefstal len. Zij verklaarden bij hun bekentenis aan de politie, dat v. d. W. meermalen de ge stolen kippen en konijnen van hen had op gekocht. De gearresteerde viel na een streng veirhoor spoedig door de mand en bekende het hem ten laste gelegde. Hij zal ter be schikking van de justitie worden gestald. EENS WAT ANDERS UIT OSS. Gistermiddag is op het stations-emplace ment te Oss de seinhuiswachter S., toen hij zijn wachtpost wilde verlaten plotseling door een duizeling overvallen, met het ge volg, dat de man van een hoogte van circa acht meter omlaag stortte. Hij werd met inwendige kwetsuren door zijn collega's opgenomen en, nadat hem door een genees heer de eerste hulp was verleend, per bran card naar een ziekenhuis vervoerd. SENSATIONEELE HOLPARTIJ. Van een koe, die niet in het abattoir wilde. Een op hol geslagen koe heeft gisteren middag te Gouda heel wat consternatie veroorzaakt. Voor het slachthuis, bij het uitladen via de loopbrug, is het dier mis gestapt en gevallen, waardoor het schrok en c-r vandoor ging. In dolle vaart draafde het de Bergvlietkade af, nam zijn weg over den Burgemeester Martenssingel, om via De la Reylaan m de Joubertstraat te komen. Overal waar de koe zich vertoonde maakten de menschen zich ijlings uit de voeten. In de Joubertstraat reed een man op een fiets; toen hij trachtte weg te ko men had hij het ongeluk te vallen. Bang door het beest te worden aangevallen sprong hij van angst in de aangrenzende sloot, waaruit hij zichzelf kon redden. Het rijwiel werd door de koe gedeeltelijk ver trapt. Uit de Joubertstraat holde het beest den Goejanverwelledijk op, waar een agent van politie probeerde het dood te schieten. Hierin slaagde deze evenwel niet. Het dier rende nog door tot de Waaiersluis; daar dreef men het teru^. Op den terugweg wist men het dier in een weiland te lood sen. Zoodoende kwam aan de sensationeele holpartij een einde. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de koe in het land met ge weerschoten af te maken, doch toen zij rustig tusschen de andere koeien ging gra zen, werd hiervan afgezien. Toch zal ze aan haar lot niet ontsnappen, want heden is het beest weer naar het abattoir ge bracht ten einde te worden geslacht. EEN CHAUFEUR ZOEK Hij had nog wat te goed Een chauffeur te Amsterdam, is onlangs veroordeeld tot 2 maanden gevangenis straf. Deze straf moest nog ten uitvoer worden gelegd, doch de man was steeds niet thuis, zoodat de politie onverrichter- zake en zonder arrestant terug moest kee- ren. De woning werd in het oog gehouden en gistermiddag deden rechercheurs van het hoofdbureau een inval, daar men vrij zeker was, dat hij thuis zou zijn. In het huis werd hij echter niet aangetroffen. De rechercheurs hebben ook op het dak en in de aangrenzende perceelen een on derzoek ingesteld en om ontsnapping on mogelijk te maken is het huizenblok de man woont in de buurt van den Amstel afgezet. Het resultaat bleef echter uit. Het is tot op heden nog niet gelukt den man aan te houden. DEVIEZENSMOKKELARIJ Een Nederlandsche haringhandelaar krijgt 1 Yi jaar tuchthuisstraf Voor <je Duitsche rechtbank heeft te recht gestaan S. W., haringhandelaar te Vlaardingen. W. werd beschuldigd in de jaren 1934 tot Mei 1935 omstreeks 2.600 mark in reischèques als registermarken op ongeoorloofde wijze in Duitschland inge wisseld en over de grens gesmokkeld te hebben. De rechtbank kwam tot de over tuiging, dat W. veel meer geld over de grens gebracht had als hij den rechter voorspiegelde. Bezwarend was, dat hij als Duitscher deze onregelmatigheden pleegde en ten eigen bate aangewend heeft. De veroordee ling luidde 1 jaar en 6 maanden tuchthuis straf en 3.400.Mk. boete. De nog bij hem aangetroffen reischèques zijn in beslag genomen. DRIJVENDE BOK GEKANTELD EN GEZONKEN In den Hollandschen IJsel, vlak voor de Mallegatsluis, is gisteravond bij het ver voer van een zandbak een bok omgeslagen. Een zandbak van de N.V. C. J. v. d. Hoe ven, aannemings-maatschappij te 'sGra- venhage, moest naar Boskoop gebracht worden. Het vaartuig was echter te breed om de Mallegatsluis te kunnen passeeren. Daarom had men den bak op zijn kant gezet en gehangen tusschen twee kranen, welke stonden op bokken voor en achter de zandschuit. De bokken behooren toe aan het berging- en transportbedrijf v. d. Graaf en Koelman te Rotterdam, dat het vervoer verrichte. Toen de drie achter 'elkaai liggende vaartuigen voor de Mallegatsluis arriveer den bleek, dat ze nog géruimen tijd moes ten wachten om geschut te kunnen wor den. Daarom besloot men den zandbak weer in zijn oorspronkelijken toestand en dus plat op het water te brengen. Hierbij is de voorste bok omgeslagen. Het vaartuig kantelde langzaam, waardoor de opvaren den alle gelegenheid hadden zich in vei ligheid te brengen. De bok ligt op een kant en gedeeltelijk onder water; de erop staande kraan en een stoommachine zijn in de rivier ver dwenen. Het ongeluk gebeurde dicht onder den wal, zoodat de scheepvaart niet belem merd wordt. De zandbak en de achterste bok bleven in hun normale positie. De be houden bok zal de gekantelde bok lichten. AVONTUUR VAN EEN JONGEN MUZIKANT Om een kostbare harmonica In het Oosten van Rotterdam woont, al dus de „Tel.", een muzikaal gezin, waar van vader en zoon, behalve de huisgenoo- ten, de buurtbewoners op gezette tijden vergasten op menig welgeslaagd harmoni ca-concert. De vader heeft een kostbare harmonica gekocht op afbetaling en bijna kon hij het instrument zijn eigendom noe men. Er moesten nog nauwelijks ƒ30 wor den betaald en die betalingen vlotten niet al te best met administratieve moeilijkhe den van de Amsterdamsche firma, die de harmonica leverde. De zoon, een jongen van veertien jaar, bezit zijn eigen instru ment en dat is bij lange na niet zoo kost baar als dat van zijn vader. Op een avond, dat weer muziek het huis vervulde, belde een meneer aan, die de vrouw des huizes vroeg, of haar veertien jarige zoon niet in een café zou mogen spelen. Hij zou daarmee stellig wel 6 per avond kunnen verdienen. Moeder had er wel ooren naar en zoo werd dan afge sproken, dat zij met haar zoon naar den hoek van den Coolsingel en de Kruiskade zou komen, waar een auto den jongen zou wachten om hem naar het café te rijden, waar hij dan proef kon spelen. Prompt ze ven uur stonden moeder, zoon en harmo nica op de aangeduide plaats en even prompt verscheen de auto. De heeren, die in den wagen zaten, ver zochten den jeugdigen kunstenaar met zijn instrument in te willen stappen en nauwe lijks waren de jongen en de harmonica in den auto, of de moeder stond alleen. Zij had den snel wegrijdenden auto niet eens kunnen volgen en vol bewondering voor een zoo snelle afhandeling van zaken, maar toch ook wel met angst over wat haar jongen nu wel zou overkomen, bleef ze achter. Inmiddels reden de automobilisten den Coolsingel af en bij den Binnenweg geko- j men, stopten ze. Omdat auto's, komende van den Coolsingel, den Binnenweg niet op mogen rijden, verzochten ze den jon gen, die met hen reed, even een pakje bij de familie Koster te willen bezorgen. De jongen spoedde zich naar het hem opge geven adres, maar daar woonde geen fa milie Koster. Onmiddellijk keerde de jongen terug, maar tot zijn schrik was de auto en dus ook zijn instrument verdwenen. De jeug dige harmonica-speler liep regelrecht naar het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg, om te vertellen, wat hem was over komen. p> 's Avonds werd er aan het hoofdbureau van politie een anoniem briefje bezorgd, waarin stond: „Sonora inleveren. Scala te rug bij en dan volgde de naam van een Italiaan, die aan den Westzeedijk woont. Toen men zich op dit adres meldde, vond men inderdaad de Scala-harmonica van den jongen terug. Het bleek nu, dat de Amsterdamsche firma een list had be dacht om de nog niet geheel afbetaalde harmonica terug te kunnen krijgen. Men had er op gerekend, dat de jongen voor het proefspelen het mooie instrument van zijn vader wel ter leen zou krijgen, maar deze opzet is niet gelukt. IMTERPAROCNIEELE EEN REIS, EEN HULDE EN NOG WAT. 3. Toen eenmaal Ruhrort gepasseerd was, kwam er teekening in onze reis. Nu toch was Düsseldorf zoo ver niet meer. Maar och, wat viel dat tegen. Wij, doodgewone Hollanders, wij weten niet wat afstanden zijn. En de lakonieke Duitschers zeggen dan nog met een onverstoorbaar gezicht: Sie werden bald da sein! Maar verveeld, heeft zich geen mensch. Er werd volop gezongen uit een enorm repertoire. Alleen maar jammer, dat er nog al eens gebisseerd werd met. Sarie Marys b.v. Heüsch, $k vind die aanhanke lijkheid ontroerend om teruggebracht te willen worden naar die oud-Transvaal; maar hoeveel keer hebben we ze ai niet teruggebracht? En nog zijn we er niet! Ik bedoel dit, wat weten onze jonge roomsche menschen nog weinig goeds te zingen, iets wat veredelt en inhoud heeft.... Vooral als ze op reis zijn. Het heil-geroep kwam sporadisch voor, liever rekt men thans zijn arm eens uit. Was het dan wonder, vooral na de dikke woorden van dr. Frick te Münster, dat de zonen uit het vrije Holland weigerdeny om „heil" te roepen? Demonstratief hebben wij gaspreeklcoord: Treu Kolping! Omdat we gingen door het Duitsche land, waar Kolping leefde en stierf. Omdat we dach ten aan het leed, in dat land de Kerk aan gedaan. Omdat we wisten, welk een zwa- I ren strijd onze Duitsche broeders hebben FEESTDAG VAN DEN H. PASTOOR VAN ARS. Als niet anders wordt aangegeven dage lij ksch Gloria, geen Credo. Gewone Prefa tie. ZONDAG 4 Aug. Achtste Zondag na Pinksteren. Mis: Suscepimus. 2e gebed v. d. H. Dominicus, Belijder. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Van God zijn wij afhankelijk. Zonder Hem zou ons bestaan niet mogelijk zijn ge weest (Gebed). Hij is onze Vader, wij zijn Zijn kinderen. Daarom moeten wij volgens Zijn geest leven en niet overeenkomstig de eischen onzer vleeschelijke begeerlijkheid. Allen zijn wij rijk door ons kindschap Gods, dat ons met Christus mede-erfgena men maakt van den hemel. (Epistel). Doch ook allen zullen wij eenmaal ter verant woording worden opgeroepen of wij dat kindschap Gods hebben beleefd (Evange lie). Dat leven als kind van God vraagt strijd, de strijd des levens, want „het vleesch begeert tegen den geest". Gelukkig evenwel, die op God vertrouwen en niet op eigen krachten (Offertorium en Com- munio); voor dezulken zal God de Be schermer zijn (Graduale). Moge de God van barmhartigheid, die woont in Zijn hei lige stad, De H. Kerk (Introïtus) door de kracht van het H. Misoffer ons heiligen en brengen naar de eeuiwge vreugden (Stilge- bed) om daar te proeven hoe zoet de Heer is (Communio). MAANDAG 5 Aug. Feestdag van O. L. Vrouw ter Sneeuw. Mis: Salve. Credo, Pre fatie van Maria (invullen: En U om de feestviering). Kleur: Wit. In de vierde eeuw leefde er te Rome een rijk en godsdienstig echtpaar, dat kinder loos was gebleven. Hun rijkdom besteed den zij aan werken van liefdadigheid. Groot was hun godsvrucht tot de H. Maagd. Zij dachten er aan iets groots ter eere van Ma ria tot stand te brengen en vroegen ge durig aan Maria hun te doen weten, wat Haar het aangenaamste zou zijn. In de nacht van 4 op 5 Augustus werden zij be gunstigd met een verschijning van Maria, die him beval een kerk te bouwen daar, waar de grond den volgenden morgen met sneeuw bedekt zou zijn. In die dagen ze telde Paus Liberius op den Stoel van Pe trus. Hij was uit zijn ballingscüap terug gekeerd en liep met het plan rond om op één der zeven heuvelen van Rome een kerk te bouwen. Die heuvel was de Esquillinus. Evenals die echtgenooten kreeg ook Paus Liberius bovenvermelde verschijning. Den volgenden morgen nu bleek, dat op de Esquilijnsche heuvel werkelijk een hoeveel heid sneeuw (in Augustus) gevallen was. Paus Liberius bouwde nu met de gelde lijke hulp van die echtgenooten dan daar ook de kerk, ter eere van Maria. Vandaag wordt gevierd de wijding van die kerk. DINSDAG 6 Aug. Feest van de Gedaante verandering des Heeren op den Thabor. Mis: Dluxerunt. 2e gebed (alleen in de stille H.H. Missen) v. d. H.H. Xystus en Gezellen, Martelaren. Credo. Prefatie van Kerstmis. Kleur: Wit. „Schoon van gestalte is Hij (Christus) boven alle menschen. Bevalligheid ligt uit gespreid op Zijn lippen". (Kerk. Getijden). WOENSDAG 7 Aug. Mis v. d. H. Cajeta- nus, Belijder: Os Ju3fci. 2e gebed v. d. H. Donatus, Bisschop en Martelaar; 3e tot den* H. Geest (wegens de'priesterretraite in ons Bisdom). Kleur: Wit. De H. Cajetanus zette Christus' woord: „Zoek eerst het Rijk Gods en zijn gerech tigheid" in daden om. Hij stichtte de Orde der Theatijnen, die alle zorg voor het aard- sche afleggen en leven van de vrijwillige gaven der geloovigen. DONDERDAG 8 Aug. Mis v. d. H.H Cy- riacus, Largus en Smaragdus, Martelaren: Timete. 2e gebed A Cunctis (om de voor bede der Heiligen); 3e (naar keuze v. d. priester)4e tot den H. Geest. Kleur: Rood. VRUDAG 9 Aug. Mis v. d. H. Joannes Baptist Vianney, Pastoor van Ars: Os Justi. 2e gebed v. d. Vigilie v. d. H. Laurentius; 3e v. d. H. Roman us, Martelaar; 4e tot den H. Geest. Laatste Evangelie v. d. Vigilie. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. Vigilie v. d. H. Lauren tius: Dispersit. Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Joannes Baptist Vianney; 3e v. d. H. Romanus; 4e tot den H. Geest. Kleur: Paars. Joannes Baptist Vianney, een der meest grootsche verschijningen in de 19e eeuw, werd den 8en Mei geboren in het boeren- dorpje Dardilly, uit zeer eenvoudige boe- renmenschen. Reeds vroeg openbaarde zich in Joannes den geest van apostolaat om goed te doen en daardoor zijn omgeving gelukkig te maken. Op 19-jarigen leeftijd begon hij voor priester te studeeren. Hij bleek een zeer gewoon student te zijn, wien de studie zwaar viel wegens geringe aan leg en zwak geheugen. Maar al ging het langzaam, met groote krachtsinspanningen en volhardende wil ging hij toch vooruit. Den 9en Augustus 1815 werd Joannes priester gewijd, maar hem werd het biecht- hooren verboden, omdat men hem hiertoe niet bekwaam achtte. Zijn vroegere leermeester, pastoor BaUey, vroeg hem als kapelaan en verkreeg al spoedig voor zijn nieuwen kapelaan verlof om te mogen biechthooren. En toen bleek welk een gezond oordeel Joannes had in de zielzorg. Tot pastoor aangesteld over de parochie van Ars, waar lang geen goede geest heerschte, wist de heilige pastoor door zijn sterk Godsvertrouwen en ook door held haftige boetedoeningen en zijn eucharisti sche priester ij ver zulk een invloed op de zielen te verkrijgen, dat vam alle kanten het volk naar Ars toestroomde. Soms was hij zeventien uur van den dag in den biechtstoel te vinden en God alleen weet, hoevelen de heilige pastoor tot God heeft teruggebracht. De goede herder stierf den 4en Augustus 1859. De priester, die bij zijn sterfbed te genwoordig was, las juist de woorden uit de gebeden der stervenden: „Moge de hei lige Engelen Gods hem tegemoet komen en hem voeren naar het Hemelse he Jeruza lem". ZATERDAG 10 Aug. Mis v. d. H. Lau rentius, Diaken en Martelaar: Confessie. Kleur: Rood. Tot Paus Xystus II (zie 6 Aug.), op weg naar de martelplaats, sprak de diaken Lau rentius: „Waar gaat gij heen, Vader, zon der uw zoon? Waar snel gij heen, heilige priester, zonder uw dienaar?" De heilige Paus Xystus antwoordde: „Ik verlaat u niet, mijn zoon. U wachten nog grooteren strijd voor het geloof in Christus. Na drie dagen zult gij, de leviet, mij, de priester, volgen". Vandaag viert de Kerk de vervulling van dit woord. Laurentius is levend geroosterd. Door zijn wonderlijke standvastigheid be keerde hij den H. Romanus, van wien giste ren de gedachtenis. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN? Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. Feestdag van den H. Vader Dominicus, Belijder. Mis: In medio. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Zondag. Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. Z.Z. Agathagelus en Cassianus, Martelaren: Salus autem. 2e gebed v. d. H. Cajetanus; 3e v. d. H. Do natus. Kleur: Rood. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. Zonder pech wer<f Düsseldorf bereikt. De stoet werd verbeeld en over de mach tige „Skagerakbrücke" reden we de stad in. Dat was me daar een stad. Enorm lan ge en breede straten hebben we er gezien, met niets anders dan winkels en café's. En druk, nog erger dan 's Zaterdags in het hartje van onze Sleutelstad. Het Gezellenhuis kon men al gauw on- dekken aan de vele vlaggen, die het front sierden. Hakenkruis-, Duitsche-, Holland sche- en Kolpingsvlag, kaarsrecht en kleurecht, hingen daar broederlijk bijeen. Het eten was goed; al is het ook waar dat het „made in Germany" er niet aan ontbrak. O Hollandsche keuken, wat heb ik je lief. Als men jou mist groeit de waar- I deering! We ontmoetten er nog een Gezel uit Ol- I denburg, die per fiets naar Keulen ging. En typisch, terstond pakt het je als je de internationale Kolpingsgroet hoort. Dan voel je het: wij ?ijn broers van elkaar. Inmiddels was het tijd geworden om de reis voort te zetten. Nog even volop gewas- schen en gekamd en toen was de menigte klaar voor de start. Met de Kolpingsvlag- gen, fier wapperend, werd Düsseldorf voor noodig eraan herinnerd, dat de Hollandsche Gezellen ter bedevaart gingen naar het graf van hem, die zelf nog in die zelfde groot-stad zijn werk heeft gegrond vest. Niet om de jeugd in rassenwaan te doen zinken, doch om deze op te voeden tot daad-Christenen. De belangstelling in Düsseldorf was groot. Overal wuivende menschen. De stoet had een Drie-Octobersche belangstel ling en dat bleef zoo tot we de stad uit waren. Daar nam de „Führer" afscheid en rolden de bussen weer verder, Keulen te gemoet. Severus. BIJ EEN ZILVEREN FEEST. Er zijn momenten in elk menschenleven, die men nooit vergeet. En meestal zijn het die stille feiten van diepe ziels-ontroering. Wie, die al eens op retraite is geweest, herinnert zich niet zulke diep-doorvoelde, blij-begeesterende momenten? En in de Clemens-Burcht te Noordwij- kerhout, waar ook honderden Gezellen re traite hielden, zijn velen dier feiten be leefd. 't Was feest, j.l. Zondag, in het Retraite huis; 25 jaren van heerlijk en vruchtbaar zielewerk weiden herdacht. Hoe zullen de gedachten van velen op dien dag verwijld hebben in het huis, waar Godsgenade en Priesterliefde den mensch veredelt en ver heft. Wij veroorloven ons op deze plaats een dankwoord en een wensch. Aan den Gever allereerst zij onze dank en hulde om wat Hij in Zijn liefde gaf aan ons, die Hem zoo noodig hebben. Aan de Priesters onze dank voor gebed en offer, voor priesterwoord en fijne pries terliefde ons geschonken. Aan de eerw. Zusters hartelijk dank voor stil gebed en zielenreddend offer, voor blijde toewijding in huiselijke zaken. By dit zilveren feest zou men aureolen kunnen weven voor hen, die bidden en werken bij dag en bij nacht. Maar aure olen verbleeken zooals de bloemen ver gaan. Slechts een wensch. Moge Gods zegen rusten op het werk in het Clemenshuis, opdat nog vele Gezellen behouden en gestuwd kunnen worden voor en tot Hem, Die voor altijd is de „Lux Mundi", de „Christus Redemptor". Daartoe medewerken is de plicht van alle Gezellen. Paters en Zusters, proficiat. En in bidden en werkenhet goud tegemoet! District s-S e n i o r. MEDEDEELINGEN. „De Liebaard", ons vacantiehuis te Baarn, zal in de eerste weken van Augus tus wel bezet zijn. Beslist noodig is, dat men zich tijdig opgeeft aan den Praeses v. d. Liebaard, Pater P. C. Biesta O.P. Men zie overigens het welsprekend affiche in de zaal. Genoeg copie is oorzaak dat de artike len „Hoe ons recht zegevierde" enkele we ken moeten wachten. Eerst wordt de Keul- sche reis afgewerkt. Leden der Studieclub kunnen ook in de zomermaanden de periodieken „Het Schild" en „Leering en leiding" in de bibliotheek bekomen. De cursus enkelvoudig-boekbinden kan alleen doorgang vinden bij voldoende deel name. Tot a.s. Dinsdag kan men zich nog opgeven. EEN BIJZONDERE SAMENKOMST. Woensdag a.s. zullen alle bestuurders van onze Gez. Ver. bijeen komen, om meerdere belangrijke zaken te bespreken. De leden van den Raad van Bestuur, Se nioren en Commissarissen, en alle bestuurs leden van onze Onderafdeelingen en In stellingen worden er verwacht. Moge deze samenkomst van ruim 50 bestuursleden veel vrucht afwerpen voor het Kolpings- werk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11