UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 HILLEGOM. Jubilea Zr. Ferdinande en Zr. Augustine. Het zilveren Professiefeest tevens het 25-jarig verblijf der eerw. Zusters Ferdi- nanda en Augustine te Hillegom is een voudig, doch op spontane wijze kerkelijk en in Maria-oord gevierd. Personalia. Voor het Mercurius-exa- men Fransche Handelscorrespondentie slagde de heer A. van Benunel, opgeleid door den heer J. J. Litjens. Eere-medaille Oranje Nassau-orde. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de orde van Oranje Nassau verbonden eere- medaille in zilver aan C. Beukers, mees terknecht bij de N.V. van Zanten en Co.'s Bloembollenbedrijf te Hillegom. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. In de afgeloopen week fïng t met de tuinbouwproducten met uit zondering van bloemkool niet naar wensch. De verlaging van den minimumprijs voor aardappelen was oorzaak dat voor dit pro duct minder in het laadje kwam want on danks de vele slechte en matige gewassen was er geregeld nog aanmerkelijk te veel voor ons eigen landje en voor export kon den ze zelfs tegen den parijs die voor het buitenland gesteld is en voor groote en bonken ƒ2.per 100 K.G. bedraagt zon der heffing, niet geplaatst worden. Van daar dat nog een groot kwantum voorradig staat eigendom van de Groenten- en Fruit- centrale die deze ten slotte vermoedelijk wel voor veevoeder zal verkoopen. De binnenlandsche minimumprijs was 0.75 p. kist en een enkel partijtje ging de laat ste dagen hierboven. De laatste dagen van Juli ging het zeer traag omdat per 1 Aug. de z.g. heffing kwam te vervallen en nie mand dan eenige voorraad wilde hebben. Sla bracht den minimumprijs, en soms iets meer op, ƒ0.500.70 per 100. Er was te veel van. In den afgeloopen week zijn dui zenden kroppen naar de belt gegaan. Ook met bospeen ging het vrij traag en ook hiervan ging veel weg tegen den minimum prijs ƒ2 per 100; extra partijen brachten van 2.80 tot 4.10 per 100 bos op. Doch ook een gedeelte zou naar de belt zijn gegaan ware er ten slotte niet een plaats je voor gevonden om te distribueer en on der de werkloozen te Rotterdam. De dis tributie hiervan geschiedt via de Ned, Groenten- en Fruitcentrale door het ge meentebestuur van de desbetreffende ge meente. Kroten gingen den geheelen week vrij vlug weg doch het kwantum was ook niet groot. Zoo ook met tuinboonen; hier van komt geen groote aanvoer meer. Bloemkool was de laatste dagen het pro duct waarvoor buitengewone belangstel ling was en waarvoor weer eens voor te genwoordig ongekende prijzen voor wer den betaald. Deze varieerde van 14.10 tot 24.10 per 100 voor 1ste soort. Ook tweede soort kon thans gemakkelijk koopers vinden voor 6.70 tot 12.10 per 100. Het zijn echter maar zeer weinigen die van deze mooie prijzen profiteeren. In het alge meen is de uitkomst nog laag en de fatale datum van 15 Aug., betalingstermijn, der landhuur, ziet men met bezorgdheid nade ren. Algemeen is men gevoelen, dat men in het algemeen niet bij machte is aan zijn verplichtingen te voldoen. De navrucht zal nog een en ander moeten goedmaken. NOORDWIJK. HET UITBREIDINGSPLAN AANGEHOUDEN. Een kluifje voor juristen! Over het uitbreidingsplan onzer gemeen te, dat reeds 10 jar.n in voorbereiding is, staakten Woensdag in de raadsvergadering de stemmen. 7 st. werden vóór en 7 stem men tegen uitgebracht, terwijl de heer J. G. van Eeden afwezig was. Het eigenaar dige geval doet zich nu voor, dat volgens de bepalingen der Woningwet de raad niet later kan beslissen over het uitbreidings plan dan 31 Juli, terwijl volgens de bepa lingen der Gemeentewet bij staking van stemmen de beslissing tot een vólgende vergadering wordt uitgesteld. De vraag is nu: Is dit laatste in verband met de bepa ling van de Woningwet nog mogelijk? Een heerlijke kluif voor de juristen. Bloempjesdag. Door Burgemeester en Wethouders is aan de Vereeniging „Het Hoogeland" te Arnhem, Christelijke ver eeniging tot stichting en instandhouding van arbeidskolonies voor ontslagen, gevan genen, voorwaardelijk veroordeelden, zwer vers, bedelaars, drankzuchtigen, ouden van dagen en onvolwaardigen toestemming ver leend tot' het houden van een bloempjes dag in deze gemeente op Vrijdag 30 Aug: aanstaande. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 6 Augustus, des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel van B. en W. tot het opnieuw vaststel len der verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der veldwachters; 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het Reglement van Orde voor de vergadering van den Raad; 4. Adres van de Vereeniging voor Chr. Middelbaar On derwijs te Leidien, houdende verzoek om een bijdrage in de kosten der school over het jaar 1932; 5. Voorstel van B. en W. tot 'het opnieuw vaststellen van de verordening, regelende de heffing van een vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank; 6. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op de Monumenten in deze gemeente; 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging der begrooting, dienst 1935; 8. Adres van de Stichting Rijnlandsch Borg stellingsfonds te Leiden, houdende verzoek in het kapitaal van het fonds der stichting te willen bijdragen; 9. Voorstel van B. en W. 1 tot wijziging van het raadsbesluit van 17 Januari 1918 no. 1, waarbij onder hypothe cair verband een bedrag van 6000.werd uitgeleend; 10. Onderzoek der geloofsbrie ven der nieuw benoemde leden van den ge meenteraad; 11. Vaststelling van het Ko hier der bedrijfsbelasting, dienst 1935. RIJNSBURG. Tuinbouw. De laatste dagen was er weinig animo in den aardappelenhandel. Dit vond voornamelijk zijn oorzaak in het feit dat men o zoo voorzichtig aan deed met het inkoopen, omreden de bekende heffing die thans nog 0.80 per 100 K.G. bedraagt, komt te vervallen en oogsten, aanvoeren en handelen weer vrij zijn. De heffing voor de late aardappelen-is of wordt betaald per R. Roede. De prijs was ook daarom dezer dagen maar matig, van 3. tot 3.30 per 100 K.G. Drielingen 1.50 tot 1.60. Bloemkool komt nog maar met mondjesmaat. De prijs is zeer goed, van 11.40 tot 18.60 per 100 voor eerste soort, 2de soort van 4.50 tot f 8.30. Van andere producten komt nog maar zeer weinig. SASSENHEIM. Hudiging voorzitter van den R. K. Volksbond. Gisteravond had in het K. S. A.-gebouw de huldiging plaats van den heer J. W. Kortekaas, die het feit her dacht, dat hij 121/2 jaar het voorzitter schap van den R.-K. Volksbond had be kleed. De voorzitter van het huldigingsco mité de heer J. C. Schrama, opende den avond. Spreker verwelkomde den geeste- ling en diens echtgenoote, de geest. adv. en den districtsbestuurder, den heer Ange- nent. Spr. herinnerde er aan, Wat in deze 12 1/2 jaar is tot stand gebracht onder lei ding van vriend Kortekaas. Daarom mag deze dag niet onopgemerkt voorbijgaan, al is de jubilaris wars van huldebetoon. Als eerste spreker voerde het woord de geest, adv., die den voorzitter op hartelijke wijze gelukwenschte en hem namens de afd.be- sturen een eiken dressoir aanbood, en een boek „De Sociale Kwestie", geschreven door prof. Angenent. Aan mej. Kortekaas werd een bloemstuk aangeboden. Namens het comité van „Hulp in Nood" sprak de heer J. Haver woorden van dank voor de bereidwillige medewerking van den voorzitter voor genoemde commissie. Spr. hoopt, dat de heer Kortekaas nog vele jaren leiding mag geven in den bond. Dan werd het woord verleend aan den heer Angenent, hoofdbestuurder. Spr. zei- de, dat deze berekend is voor het vervul len van zijn taak,, de hartiging der belan gen van de organisatie. Deze taak is in dezen tijd zeker geen benijdenswaardige, en daarom zijn leiders/ waarop men kan bouwen, in een plaatselijke afdeeling noo- dig. Namens het H. B. feliciteerde hij de afdeeling met zulk een voorzitter. Ook aan de echtgenoote van den jubilaris werd dank gebracht voor de vele opofferingen. Namens „St. Deus Dedit" sprak de heer Ant. Elfrink woorden van hulde en dank. De heer Jac. Hoogervorst sprak namens de onderafdeeling tooneel voor de vele steun van den heer Kortekaas als voorzitter van den R.-K. Volksbond ondervonden, want hij heeft zijn schouders er onder gezet bij de oprichting van deze afdeeling. Namens de transportarbeiders dankte de heer W. O vermeer den voorzitter voor zijn bemoeiingen. De heer.A. v. d. Meer, secretaris van den Volksbond uitte woorden van waardeering, vermeldde de goede verstandhouding in het bestuur. De heer J. Vugts sprak in dichtvorm, waarin hij releveerde het vele en moeilijke werk door den voorzitter ver richt en waarbij de dank en hulde niet achterwege bleef. Vervolgens sprak de heer N. v. d. Zwaan namens Herw. Levens kracht voor alles wat ook de jubilaris voor deze_ instelling heeft gedaan. Ten slotte een dankwoord namens de bouwvakarbei ders door den heer H. de Groot. Nadat al le organisaties aan de beurt waren ge weest werd nogmaals het woord gevoerd door den geest, adv., die uiteenzette wat het beteekend leiding te geven aan een or ganisatie. De feesteling sprak vervolgens woorden van dank voor zooveel waardeering, waar op hij niet had gerekend. Het is niet an ders dan zijn plicht geweest, de capaciteit, door God hem geschonken, te gebruiken voor de Roomsche zaak. Spr. brengt dank aan zijn medehelpers op sociaal gebied en ook aan zijn vrouw, die hem een groote i stuwkracht is geweest in deze levenstaak. Ten slotte dankt spr. voor de stoffelijke blijken van waardeering en hoopt dat God hem kracht moge schenken om nog lang met de besturen samen te mogen werken voor Kerk en Maatschappij. Liefdadigheidswedstrijd. Aanstaande Zondag wordt op het sportveld van Tey- lingen de belangstelling gevraagd voor een liefdadigheidswedstrijd ten bate voor de R.-K. Armen. Het behoeft geen nader betoog hoezeer de kas der R.-K. Armen behoefte heeft aan geld in dezen tijd, daar om is het bestuur van Teylingen bereid gevonden voor dit doel de kas .e verster ken, door het geven van een extra eerste klas wedstrijd. Het programis daarom zoo goed mogelijk verzorgd. Voor dezen wed strijd zal uitkomen Teylingen IOnze Gezellen I. Aanvang 3 uur. Ook zal de har- I monie haar medewerking verleenen. Het bestuur vertrouwt op een flinke opkomst. Zegt het voort. WOUBRUGGE. Geboren: Albert, z. v. P. Meirik en P. v. Klaveren. Wilhelmus Hendrikus, z. v. H. J. Hoogenboom en C. J. van der Fits. Antonius Hendricus, z. v. A. H. Dhondt en A. Voorend. Johannes Jaco bus Dirk, z. v. D. H. J. Janssen en M. J. Linkens (wonende te Someren). Mar- garetha Maria, d. v. W. v. d. Ploeg en H. M. Hilleferand. Overleden: Maria de Graaf, 71 j., boom, 82 j., wed. v. A. v. Seggelen. Aal tje van der Meij, 90 j., wed. v. F. W. Bruné. Ingekomen: P. de Vries, A no. 173, van Bodegraven; T. M. Kinkel, B no. 42, van Benthuizen; C. Klaassen, A no. 93, van Haarlemmermeer; W. Kraay, A no. 167, van Doetinchem; W. H. van Leeuwen, B no. 227, van Wassenaar; A. E. Marskamp, B No. 178, van Ter Aar. Vertrokken: A. Marskamp naar Ter Aar, G. J. van Tol, naar Alkemade; A. C. van- Leeuwen, naar Alkemade; M. C. Co- lijn, naar Leiden; N. Oudshoorn, naar Delf zijl; A. H. Vergoed en gezin, naar Leiden; J. van Vliet, naar Rijnsburg; R. A. de Boer en gezin, naar Haarlemmermer; C. C. M. Straathof, naar Rijswijk. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag 8 Augustus in openbare vergadering bijeen ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Onderzoek ge loofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden; 3. Wijziging verordening regelende het hef fen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein; 4. Verleenen van een bijdrage in het Rijnlandsch Borg stellingsfonds; 5. Aanbieding gemeente rekening dienstjaar 1934, zoomede die van het waterleidingbedrijf; 6. Wijziging be grooting 1935; 7. Wijziging gemeentereke ning dienstjaar 1933; 8. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Geboren: Jacobus Christianus Albert, z. v. J. Ch. v. d. Berg en M. G. Kerkvliet. Cornells Maria, z. v. C. A. Kipping en M. W. de Winter. Helena Wilhelmina Cornelia, d. v. C. van Velzen en C. H. Dries- sen. Joannes Nicolaas, z. v. J. Scheltens en J. Th. van Seggelen. Antonius Corne lls. z. v. A. M. de Vroomen en G. Th. Korte kaas. Getrouwd: L .v d. Setur jm oud 26 jaar en G. C. H. Oudshoorn jd oud 22 jaar. A. van Staveren oud 52 jaar en A. v. d. Mey oud 44 jaar. M. Klaver oud 27 jaar en H. J. v. d. Struys oud 26 jaar. Overleden: Antonius Leonardus Bel- lekom, oud 41 jaar. WASSENAAR. „Draagt Elkanders Lasten". In het „Wapen van Wassenaar" hield de Vereeni ging voor Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders Lasten" haar jaarvergadering. Na de lezing der notulen verkreeg de kas sier, de heer J. van Beesten, het woord. Deze deelde mede, dat hij het verslag over het boekjaar 1934/35 met groote dankbaar heid kon uitbrengen. Niettegenstaande aan alle aanvragen ruimschoots kon worden voldaan, kan nog een bedrag van circa 2000.aan de reserve worden toege voegd. De vereeniging heeft te zorgen voor 854 gezinshoofden, 785 alleenstaande personen en met inbegrip van die kinderen beneden 16 jaar in totaal 4099 personen. De kassier noemde de vereeniging een oase in Wasse naar tot leniging van nood van de lijdenden. Hij bracht dank aan de Commissarissen voor him belangloos werk en de prettige samenwerking. Namens commissarissen bracht de heer Veelo verslag uit. Aan contributie werd ontvangen 10.566.60, terwijl de verple- girtgskosten in totaal vorderden f 5722.25. De vervoerkosten beliepen een bedrag van 766.70. Verpleegd wei-den 113 personen met 2100 verpleegdagen, terwijl vervoerd werden 155 personen. Het ledental bedroeg op 31 Mei 1934 1553. Ingeschreven werden 216 en afge voerd 130 leden, zoodat op 31 Mei 1935 een ledental was bereikt van 1639. Het reservefonds gi-oeide tot 13.454.16. Door commissarissen was de boekhou ding nauwkeurig gecontroleerd. Onder dank aan de kassier voor het beheer stelden zij voor hem terzake te déchargeeren, waar toe werd besloten. Herkozen werden als bestuursleden de heeren K. van den Bosch en H. H. v. d. Plas. De eerste, ter vergadering aanwezig, nam de herbenoeming aan. Aan den heer van der Plas zal de herbenoeming worden bericht. De voorzitter sprak de hoop uit, dat hij spoedig mocht herstellen. Besloten werd in de contributie geen ver andering te brengen en ook de uitkeering i per verpleegdag op 2.75 te handhaven en het aantal op 60. Röntgenologische behan deling wordt vergoed op basis van het ta rief van het Academisch Ziekenhuis. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard werd de vergadering ge sloten. Geboren: Adrianus Jacobus z. van P. J. Slats en A. W. Romeijn Ant je d. van A. Visser en A. C. van Wijngaarden Egberdina d. van S. de Jong en N. Takken Frans Rudolf z. van A. F. F. Janse en C. M. Greep Hendrik z. van H. Schipper en C. van Egmond Engelmundus Cor- nelis Johannes z. van W. Brekelmans en A. C. Besseling. Gehuwd: P. J. Krebs en J. H. M. M. Krebs F. H. J. de Graaf en J. de Beurs. Overleden: Henrietta Maria Boucher ongeh. 76 j. Maria Josepha Antonia Juf- I fermans 75 j., echtg. van B. B. Hosman Friedrich August Ferdinand Christian Went, 72 j., echtg. van C. J. Tonckens. Gevestigd: A. van Amerongen en gez., van Den Haag, Tulpwcg 7. J. Blitz en gez., van Den Haag, Hyacimthstraat 9. J. P. van Blaricum en vr., van Bussum, Rozensteinstraat 20. A. du Clou, van Den Haag, Teylingerhorstlaan 35. B. R. Co hen, van Gouda, Duinlustweg 25. H. L. Eversen, van Amsterdam, L. Kerkdam 56. L. v. d. Haspel, van Valburg, v. Z. v. N. straat 195. F. J. Haver Droeze, van Rot- i terdam, Binnenwég 1. J. M. Heijerman, i van Boxtel, v. Z. v. Nijeveltstraat 226. C. Huner, van Rotterdam, Rijksstraatweg 437. P. L. H. Huskes, van Venlo, Rid- ALPHEN AAN DEN RIJN. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Twee jongens liepen een hersenschudding op. Op den Steekterweg had gisteravond een ernstige verkeersongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Omstreeks 7 uur reed in de richting Alphen een vrachtauto beladen met hooi, terwijl hier achter naderde een personenauto bestuurd door den heer H. uit Leiden. Juist op het moment dat de personenauto de vracht auto bijkans was gepasseerd, zwenkte de bestuurder genaamd KL plotseling naar links. Alhoewel de bestuurder der perso nenauto krachtig remde kwam hij in hevi ge botsing met het voorgedeelte der vracht auto, slipte en sloeg toen finaal over den kop, waarbij de auto grootendeels terecht kwam op daar ter plaatse juist spelende kinderen. Een 3-jarig kind van B. en 8-ja- rige van Sch. werden hierbij gewond en bekwamen een hersenschudding en kneu zingen. De inzittende bestuurder der per sonenauto de heer H., alsmede zijn vrouw en 2 zoons kwamen er betrekkelijk goed af. Dr. Schr. uit Zwammerdam verleende de eerste hulp. De luxe-auto werd wegge sleept door den garagehouder Z. uit Zwam merdam. terwijl ook de vrachtauto bescha digd werd. Tegen den bestuurder der vrachtauto die geen richting had aange geven werd proces-verbaal opgemaakt. Ook leden van de roeivereeniging! Reeds een tweetal jaren kwamen bij de politie tijdens de jaarlijks aan 's-Mole- naars gehouden wordende roeiwedstryden van „Hollandia" klachten in, dat door de bezoekers kleeding, als jassen en mantels werden vermist. Tot heden mocht het niet tegenstaande 't onderzoek niet gelukken de daders te ontdekken, totdat door een toeval de politie op het spoor kwam eenige jassen in beslag wist te nemen en tegen de daders man en vrouw genaamd de H. proces-verbaal deswege kon opmaken. In Dec. van het vorig jaar was door mej. v. KI. bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een manchesterbroek. Groot was de verwondering van deze juffrouw toen zij eenigen tijd later de vader van haar buurvrouw mej. H. met deze broek aan zag loopen. Zij stelde de politie van deze ont dekking op de hoogte, die daarop het hafe deed en genoemde juffrouw spoedig zoo ver wist te krijgen dat zij bekende deze broek van haar buurvrouw te hebben ont vreemd. Bij een huiszoeking ontdekte de inspecteur en politie bovendien een blau we en beige regenjas, waarvan de juffrouw en later ook haar man moeilijk de her komst van kon opgeven en eenige verwar de verhalen mededeelde. Zij gaf b.v op de jas te hebben gekocht in Leiden, terwijl in de jas door de politie een firmanaam was ontdekt van een zaak uit Den Haag. Het bewijs was ten slotte van dien aard, dat aan geen ontkennen meer te denken viel. Beide jassen werden in beslag geno men, welke bleken toe te behooren aan de heeren B. uit Delft en van H. uit Rotter dam, die tijdens him bezoek aan genoem de roeiwedstrijden hun garderobe hadden opgeborgen in de auto van zekere T. uit Rotterdam, doch bij hun terugkomst bleek een en ander verdwenen. Adres Lz. huurverlaging. Door de be sturen van den R.-K. Volksbond, Chr. Be sturenbond alhier en R.-K. Volksbond te Aarlanderveen is aan het bestuur van den Alphenschen Verhuurdersbond een adres ingediend waarbij zij nogmaals aandrin gen op mogelijke vermindering van de thans bestaande woninghuren. Zij zijn over tuigd, gezien de in het algemeen nog steeds doorgaande vermindering van de inkom sten en daarnaast den toch nog hoogen le vensstandaard, dat de woninghuren veel al de draagkracht der betrokkenen te bo ven gaan. Het komt hun niet alleen ge- wenscht doch ook noodzakelijk voor in dezen iets te doen, in ieder geval de ver schillende mogelijkheden in ernstige over weging te nemen, ten einde binnen afzien- baren tijd tot de gevraagde oplossing te ko men. Gaarne zijn zij bereid te dezer zake een samenspreking te houden, enz. Ingekomen: Adriaan van der Bijl en gezin van Taroetong. R. G. Oppelaar, j van Koudekerk. Cornelia A. M. Speet, derlaan 1. D. B. Jochems en gez., van Soerabaya, Schouwweg 41. J. v. Leeuwen I van Avereest, Rijksstraatweg 187. F. Lewner, van Den Haag, Backershaegenlaan 14. J. N. P. van der Mast en gez., van Habar, N.O.I., v. Z. v. N.straat 108. A. J. A. Materman en gez., van Eibergen, Pr. Fred, laan 13. E. Mathias, van Den Haag, Konijnenlaan 41. A. C. Oelens, van Echt, Amazonelaan 1. K. Pilgram, van Den Haag, van der Doeslaan 1. A. Schmidt, j van Den Haag, Rijksstraatweg 784. E. F. i Wiardi, van Den Haag, Tulp weg 7. K. Zweegman en gez., van Leiden, Ammons- I laantje 12. Vertrokken: G. Louw, naar Schagen. K. H. K. Wijtsma, naar Voorschoten. Wed. A. van Scherpenzeel geb. van Tol en gez., naar Den Haag; L. Daamen, naar Den Haag. J. de Graaf geb. de Beurs, naar Den Helder. F. A. Dijkstra, naar Ban- doeng. J. L. van der Reest, naar Den j Haag. J. J. W. M. de Poorters, naar Den Haag. J. Gausau, naar Amsterdam. A. S. Bras, naar Rotterdam. R. Sijlstra en gez., naar Purmerend. E. J. M. van Kal ken, naar Hilversum. H. E. Beltman, naar Den Haag. W. Torzecki, naar Den Haag. A. van der Vl-ugt en gez., naar Soester- berg. H. v. d. Lagemaat, naar Den Haag. P. S. Roskothen, naar Vaals. H. Stol- tenkamp, naar Driebergen-Rijsenburg. S. Huisman, naar Hilversum, echtg. v. D. Wassing. Willem Hoogen- gehuwd met J. A. van Engelen, van Ter Aar. Johannes G. den Hertog en gezin, van Hazerswoude. Frans Ernst, van Kou dekerk. Woutrina G. Kersbergen, van Leiden. Janna'Hendriks gehuw met W. G. Mayenburg, van Wilnis. Vertrokken: Willem D. Oosten- brugen, van Hilversum. Jacoba M. A. Hoogduin, van Naaldwijk. Taede de Jong van Rijnsburg. Jacobus van Zan ten en gezin, van Assendelft. Daniël de Wit en gezin, van Hazerswoude. Mathil- de Zehetner, van Amersfoort. Johan nes C. M. C. Breukel, van Amsterdam. Georg W. Rijkhoek, van Rotterdam. Jo- sinus Kruijf, van Moordrecht. Wed. J. Koppe, van Hazerswoude. Geboren: Johannes Albertus z. van Franciscus Petrus Bos en Wietsche Jeltje Swart. Corstiaan z. van Hendrik Bos en Cornelia Ingetje Boot. Gerrit z. van Hendrik Paling en Johanna Maria van Limmen. Arie Martij n z. van Leendert Willem Rodenburgh en ALetta den Her tog. Gerda Nelly d. van Jann Drenth en Dina Kleefstra. Gehuwd: Franciscus Leonardus van Hemert 26 j. met Barbara Catharina van Gils 23 j. Maarten Johannes Biersteker 33 j. wonende te Amsterdam met Maria Alida Z wane veld 22 j. Overleden: Reinier Julius Kom 5 m. Lena Vonk 55 j. wed. van Willem de Lange. Arie de Knijff 18 j. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 7 Augustus des namdidags te 2 uur. Agenda: 1. Ope ning. 2. Onderzoek geloofsbrieven van de benoemd verklaarde leden van den Raad. 3. Vaststelling der notulen. 4. Ingekomen stuken. 5. Voorstel tot het aangaan eener overeenkomst met den heer J. van der Giesen inzake bestrating van de Torenlaan. 6 Vaststelling van pensioengrondslagen. 7. Vaststelling Beheersverordening Elec- triciteitsbedrijf. 8. Aanbieding gemeente rekening en rekening Electriciteitsbedrijf over 1934. 9. Voorstel inzake de aanvrage om beschikbaarstelling van gelden voor leermiddelen wegens concentratie Christe lijke scholen. 10. Voorstel tot vaststelling eener verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein en een ver ordening op de invordering van dit recht. 11. Voorstel tot verkoop van grond aan P. van Tilburg. 12. Voorstel tot het aangaan eener overeenkomst met de N. V. Turken- burg's Zaadhandel. Een harde botsing die best afliep! Na bij de Nieuwe Rijksweg onder de gemeen te Zwammerdam, zou een vrachtauto, die rechts van den weg reed, naar links zwen ken om een boerenerf op te rijden. Tege lijkertijd kwam een luxe-auto met groote vaart aanrijden, botste tegen de auto op, sloeg over den kop en kwam, juist voor bij een drietal kinderen, die daar aan het spelen waren op den grond te liggen. De auto werd zwaar beschadigd; de inzitten den kwamen er zonder letsel af. Geboren: Anna d. v. T. Poot en A. E. Vuijk. Johannes z. v. Joh. de Vlieg en E. van Ingen. Abraham Cornelius An tonius z. v. W. A. van Es ne Th. J. van den Berg. Hester Petronella d. v. J. de Kleer en J. Versloot (wonende te Noordwijk). Ondertrouwd: A. Verkaik 26 j. en B. Ruitenburg 23 j. F. M. A. Overkamp 28 j. en G. M. Verlaan 27. A. A. van Heiningen 23 j. en M. M. van Kippersluis 23 j. Getrouwd: B. Burger 25 j. en D. Nie- remijer 20 j. J. van den Berg 26 j. en M. E. van Geel 26 j. Gevestigd: J. Renes van Hedel. R. Nijenhuis van Rotterdam. J. Stoel- winder van Heerenveen. V e r t r o k k e n: J. M. B. van Aren- donk en chtgenoote naar Hilversum. A. de Vos en gezin, naar Landsmeer. G. de Jong, naar Zwammerdam. S. Bran, naar Kamer ik. KOUDEKERK Aanrijding. Woensdagavond omstreeks 8 uur had in den Hoogenwaard, alhier, na bij schipper v. d. V., alwaar ter weerszij den van den weg een tweetal ""rachtauto's onpractisch waren geplaatst, een aanrij ding plaats. Toen de bestuurder van een vrachtauto, beladen met pannen, een ze kere J W. de R. uit Schiedam, aldaar wil de passeeren kwam hij in aanraking met een der stilstaande auto's, waardoor de zij kant van zijn auto werd afgereden en ver scheidene pannen werden beschadigd. Bij de politie is hiervan aangifte gedaan. Geboren: Marianne d. van J. E. M. v. Beers en C. M. A. Dungelmann.. Evert z. v. C. de Groot en A. Blom. Gehuwd: Nicolaas van Bostelen 26 j. en Jannigje van Ommering 22 j. NIEUWKOOP. Beroep aangenomen. Ds. J. Nienhuis, sedert begin 1932 predikant bij de Re- monstrantsche gemeente alhier heeft een beroep aangenomen naar Gouda en gaat in de volgende maand onze gemeente ver laten. Getrouwd: C. W. Blom 28 jaar en A. A. Twaalfhoven, 27 jaar. WOERDEN. Twee vingertjes afgesneden. Een doch tertje van den heer V., alhier, geraakte in de drukkerij met haar vingers tusschen een papiermachine. De twee voorste vingers werden afgesneden. Onmiddellijk werd het kind door de dokter in behandeling geno men.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11