DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. R. K. Postmannen. Dinsdagavond hield de afdeeling Hillegom en Omstreken van de R. K. Bond van P.T.T.-Personeel een goed bezochte ledenvergadering in Hotel „Flora". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het aangekondigde bezuinings- ontwerp en hoopte dat het de organisaties moge lukken, het zooveelste offer wat van ons gevraagd wordt ofwel te voorkomen, of zoo gering mogelijk te doen zijn. Hierna werden punten besproken voor plaatsing op den beschrijvingsbriek van het a.s. Bondscongres. Een aantal ingekomen punten van de Vakgroep Bestellers Zuid- Holland werden alle, na eenige toelichting aangenomen, terwijl er door de vergadering nog een paar aan werden toegevoegd. Voor'de dit jaar-te houden Post-retraite gaven zich 5 leden op. Bij monde van den heer J. Boon bracht de kaskommissie ver slag uit van het finantieel beheer van den Penningmeester, waarna deze onder dank zegging werd gedechargeerd. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gerrit, z. van J. W. Eveleens enL. M. Verburg Willem, z. van S. Ver beek en M. Grauwelman Arnoldus Fre- derikus Johannes, z. van A. v. d. Bos en A. E. Vroonland Wilehlmus Adrianus Gerard us, z. van H. J. Wesseling en C. A. Kreike Haartje Cornelia, d. van H. v. d. Blom en G. G. L. Visser Frederik Jan, z. van A. A. van Voorn en M. J. Jansen Johan, z. van J. A. Slooten en A. M. Kooij Jan Ferdinand, z. van C. H. van Driel en N. Timman Helena Maria, d. van H. G. Wassenaar en E. A. Duwel Magdalen a Catharina Maria, d. van N. P. J. Olsthoorn en A. A. Stokman Cornelia Wilhelmina, d. van C. G. Maaswirnkel en S. E. Ascher- man Theodora Cornelia, d. van H. Koot en W. A. van Haestregt. Ondertrouwd: H. R. de Bloois 28 j. en E. van der Blom 19 j. P. G. L. Hege- ner 37 j. en W. Post 25 j. M. S. Haije 25 j. en N. van der Walt 25 j. D. Schou ten 29 j. en G. Post 30 j. Getrouwd: T. Struik 34 j. en N. van Tol 35 j. M. van Oudheusden 20 j. en S. J. Bokhorst 17 j. G. Winter 29 j. en H. Dekker 24 j. J. J. Kort 57 j. en D. den Ouden 46 j. Overleden: Jan de Jong 38 j., geh. met W. Beid Grietje Bosma 72 j., wed. van G. Oosterloo Henrieta C. E. Zeh 71 j., wed. van K. Brums Arie Liefting 60 j., geh. met C. Vlaming Jannetje Boot, 66 j., ongehuwd Lena Wijsman 71 j., wed. van G. Luijt. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van P. van der Hoeven en M. C. Lanting. Gevestigd: Johanna 'Kiep, Hoofdweg 1724 Apollonia H. Baars, Nieuwemeer- rijk 244 Gerarda G. van Berkel, Hoofd weg 1654 Teun is Biemond,. Sloterweg 135 Grietje Boeilaard, Parklaan 71 Jacomina F. Bongers, IJ weg 69 Petro- nella J. van Dalen, Iepenlaan 43 Maria Deters, Bennebroekerweg 402 Willemina C. van Eijsden, Marialaan 74 Bastiana Hessels, Marktlaan 16 Margje de Grauw, Aalsmeerderdijk 522 Sophi van Heffen, Nieuwemeerdijk 177c Cornelia J. M. Hol la, Hoofdweg 298 Cornelia D. Koole, IJ weg 277 Kathe H. Döring Spaarnwou- derweg 1019 Alida M. Koster, Modder pad 8 Anna J. Lieverse, Hoofdweg 1912 Anmigje K. Roelofs, Venneperstraat 28 Willempje Ruizveld, Havikstraat 7 Cornelia K. M. Straathof, Hoofdweg 1753 Hendrika J. van Veldhoven, Aalsmeer- derweg 481 Theodorus van der Wiel, Hoofdweg 994 Evert Ruizendaal, Nieu wemeerdijk 340 Jan Bekker, Havikstraat 7 Anton H. Beijer, Plesmanlaan 19 Gijsbert J. Borman, Kruisweg 578 Maria B. A. W. Broks, Olmenlaan 31 Arie C. van der Bijl, Friedalaan 37 Jouw Dijk stra, Lisserweg 582 Maria le Feijter, Aalsmeerderweg 120 Elisabeth M. Hille- bramd, Hoofdweg 619 Rudolphus Th. Hoogeboom, Fortweg 30. Vertrokken: Wilhelmus Kuilboer naar Lisse Jannetje Mittertreiner naar Lisse Maartje Zwijnenburg naar Heem stede Abraham van Strien naar Spijke- nisse Jacob M. Ree naar A'dam Albert Vink naar A'dam Elisabeth Verzaal naar Heemstede Wed. Th. Brouwer naar Zuid en Noord-Schermer Huibert Bart naar Barneveld Debora J. Meijerse naar Er- melo Wilhelmus Eggebeen naar Haar lem emrliede c.a. Maria P. Stokman n. A'dam Petrus W. Blokker n. Hillegom Cornelis Hestermam naar A'dam Ja cobus de Gans n. Aalsmeer Andries Geel naar Schagen Jan Bronmeijer naar Lei den Adrianus J. Driessen .naar Lisse Aagje Spaargaren naar Uithoorn Wil helm C. A. van der Meer naar A'dam Willem J. Savi naar A'dam Christina Vrolijk naar Haarlem Wilhelmus R. Voorvaart naar Heemstede Hendrik us H. W. Bleekmolen naar Heemstede He lena Bred erode naar Hillegom JacoDi Schmidt naar Castricum Wed K. H. L. A. Rietbroek naar Zeist Gerrigje Terlouw naar Leimuiden Teuntje A. Flamma naar A'dam Herman van Bladeren naar A'dam Cornelia J. Tulen naar Hillegom Arend de Jonge naar Meppel Nico- laas Laan naar Leiden Jan H. Schijff naar Zelhem Dominicus T. Thijseling naar Lemsterlamd. SASSENHEEVL De gemeentelijke bedrijven. Aan het verslag van de Gemeentebedrijven ontlee- nen we het volgende: Gasbedrijf. Het gasdebiet bedroeg in 1934 483.752 M3 tegen in 1933* 543.621 M3, derhalve een achteruitgang van 59.869 M3. Aan verbruikers, die gas betrekken over een gewonen meter, werd geleverd 300.419 M3 en over een penning- of muntmeter 179.734 M3. Ten behoeve van de straatver- verlichting werd verbruikt 3.599 M3. De gasprijs bedroeg in 1934 voor gas over een gewonen meter en penning-meter resp. 10 en 11 ct., terwijl voor eiken M3 boven een jaarverbruik van 500 M3 5 ct. reductie werd verleend. Aan reductie werd uitgekeerd 6.200.75 tegen in 1933 7.256.45. Het aan tal verbruikers bedroeg op December 1934 1.054 (tegen op 31 December 1933 1.051) n.l. 483 „gewone" verbruikers en 571 munt- verbruikers (op 31 December 1933 bedroe gen deze aantallen resp. 504 en 547). Het gasbuizennet had op het einde van 1934 een lengte van 12.971 Meter tegen op 31 December 1933 12.833 Meter, zoodat dit werd uitgebreid met 138 Meter. Uitbreiding van het hoofdbuizennet geschiedt in het al- meen, indien dit geen nadeelig exploitatie saldo tengevolge heeft, tenzzij een mini mum verbruik wordt gegarandeerd. De inhoud van den gashouder is 700 M3. De grootste gasaflevering per etmaal had plaats op Vrijdag 31 Augustus (1.816 M3), terwijl de kleinste aflevering plaats had op Woensdag 26 December (944 M3). De leeningschuld bedroeg per ultimo De cember 1934 64.918.01, op 31 December 1933 68.160.69. Derhalve werd in 1934 3.242.68 op de leeningen afgelost. De totale aanschaffingswaarde van de vaste activa bedroeg op 31 December 1934 202.025.11 1/2, tegen op 31 December 1933 199 960.83 1/2, zoodat per saldo in 1934 werd uitgebreid voor een totaal bedrag van 2.064.28. In 1934 bedroeg de afschrijving 5.42.82. Tot en met 1933 was op de vaste bezittingen afgeschreven 91.847.56 1/2, zoodat de totale afschrijving op 31 Decem ber 1934 was 97.320.38 1/2. De boekwaarde dezer activa bedroeg op het einde van 1934 104.373.24. Op de Rekening van Baten en Lasten over 1934 komen o.a. voor bij de Baten, op brengst gas 42.918.54, gasmeterhuur 1.914.86, huur gebouwen 200.en bij de Lasten, Interest leeningen 3.102.69, in terest rekening courant f 454.26, onderhoud van de vaste bezittingen 1.577.76. De Rekening van Baten en Lasten sluit met een batig saldo van 989.67. De ge vormde Reserve bedroeg per 31 December 1934 25.336.89. Personalia. De heer J. W. Kortekaas, voorzitter van den R. K. Volksbond afd. Sassenheim herdenkt heden het feit, dat hij voor 12ys jaar als zoodanig werd geko zen. Een comité is gevormd bestaande uit bestuursleden van alle onderafdeelingen, die hedenavond te 8.30 uur in het K. S. A.- gebouw den jubilaris komen gelukwen- schen. Geboren: Jan Dirk, z. v. J. D. Heijns en A. Keijzer. Ruurdje, d. v. G. Baren- orecht en J. Feemstra. Jo Gertruda, d. v. J. M. Berg en G. Grimbergen. Ondertrouwd: H. Hoogewoning, 23 j. en Verboom 24 j. Getrouwd: Th. H. Juffermans 25 j. en J. C. J. Bergman 24 j. Vertrokken: A. M. Hoogenboom, naar Oegstgeest; H. Honders, naar Leiden; W. Uithoven, naar Noord wij kerhout. AFSCHEID BURGEMEESTER Défilé van vereenigingen In aansluiting op ons verslag kunnen wij verder mededeelen, dat tijdens de raads zitting nog gesproken hebben de heeren Hoogervorst, Apeldoorn, v. Vliet en de burgemeester van Leimuiden, de heer J. A. Bakhuizen. Van de in den namiddag gehouden re ceptie ten gemeentehuize werd door vele gemeentenaren gebruik gemaakt; vooraan staande personen uit deze gemeente zag men er en ook de burgemeester van Al phen a. d. Rijn, Nieuwkoop en Zevenho ven kwamen afscheid nemen van hun col lega. Des avonds om acht kwamen verschil lende vereenigingen, waarvan enkele met hun vaandel, in een stoet, geformeerd op het Korenmolenplein te Aardam, naar het gemeentehuis, om den scheidenden burger vader hartelijk te danken voor het vele wat hij gedaan heft voor de gemeente en tevens hem de laatste hulde te brengen als drager van het wettig gezag. Het eerst namen afscheid de Landstor- mers. Tien van de oudste leden escorteer den het vaandel en losten vijf schoten. De zangvereeniging „Looft den Heer" bracht een drietal mooie liederen ten gehoore, en de R.K. muziekvereeniging „Arti" ver zorgde een mooi program. Voorts waren er deputaties van den L.T.B., den C.B.T.B., den R.K. Landarb. „St. Deus Dedit", den Chr. Landarb.bond, de Centrale Veiling, de Ver. „Gemeentebelang", de Glasverz. „Heta", Crisis-comité A en B, en de Wil- helminavereen. De burgemeester was zicht baar ontroerd bij deze grootsche huldiging en dankte de aanwezige vereenigingen voor hun betoonde belangstelling. Na het spelen van het „Wilhelmus" en tot slot het „Lang zal hij leven" werd het afscheid besloten met een défilé van de aanwezige vereenigingen. Op het plein voor het gemeentehuis was enorm veel belangstelling. Jong en oud, was op de been om den burgervader, die ruim 38 jaren aan het hoofd van de ge meente heeft geestaan, een laatste hulde de groet te brengen. Ook wij wenschen den burgemeester, die zich te Soesterberg gaat vestigen, een lang durige, ambtelooze rustperiode toe. Eerste Plechtige H. Mis. As. Zondag zal de weleerw. Fr. A. Verlaan M.S.F., zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in onze Parochiekerk. Zaterdagavond omstreeks kwart voor zeven hoopt de Neomyst in de parochie te arriveeren. Vanaf de groote brug zal hij worden ingehaald. De stoet wordt als volgt opgesteld: een groep rui ters, Arti et Religioni, twintig bruidjes en een aantal Graalleden; hierachter twee auto's, in de eerste auto de Neomyst met den zeereerw. heer Pastoor, in de volgende auto de ouders van den Neomyst, weer een groep ruiters die de stoet sluiten. STOMP WIJK. Personalia. Voor het examen Hoofd- acte is geslaagd mej. D. J. Klaver. GEMEENTERAAD VAN NOORD WIJK VOORSCHOTEN Zilveren jubileum van „Allemansgeest" In de buurt van Leiden, midden in Hol land's vlakke en ruige polderland, „aan den oever van een snellen Vliet", staat een heldere, propere uitspanning, die in wijden omtrek een groote bekendheid ge niet. Het is het bekende café-restaurant „Allemansgeest", prachtig gelegen aan den Vliet, midden in het mooie Hollandsche landschap. Reeds 25 jaar bestaat deze uit spanning, want vandaag is het 25 jaar ge leden, dat de heer J. van der Lubbe zich aldaar vestigde en van een oude boerderij een schoon ontspanningsoord in de mooie natuur wist te maken. De heer van der Lubbe zag toen niet alleen de oude boerde rij, hij zag ook de schoone omgeving en daarmee de mogelijkheden, die hiermee voor hem geopend werden. Deze mogelijk heden, heeft hij met zijn vrouw, die hem trouw terzijde stond, ten volle benut. En zoo werd niet alleen de behuizing uitge breid en prettig, juist naar den aard van het bedrijf, ingericht, maar ook de omge,- ving, waar het karakter van buitenplaats bewaard bleef, werd steeds verfraaid. En zoo ontstond langzamerhand het prachtige zitje aan de oever van de Vliet, tusschen hoog oprijzende geboomte, met een prachtig uitzicht'over Holland's wijde land en stroomend water. Dat deze aantrekkelijke omgeving, vol van prachtig natuurschoon, dat door de familie van der Lubbe steeds nauwgezet in zijn oorspronkeijken vorm werd be waard, tot zelfs in de hoogste kringen be wondering vond, bewijze het feit, dat H.M. de Koningin reeds tot viermaal toe een bezoek bracht aan „Allemansgeest", om daar te schilderen. lederen keer verbleef Hare Majesteit daar eenige uren. Ook Prinses Juliana bracht reeds eenige malen aldaar een bezoek. Vandaag bestaat „Allemansgeest" zooals gezegd, reeds vijf en twintig jaar. En dat de familie van der Lubbe niet stil zit, als het er om gaat hun schoone zaak nog meer uit te breiden en mooier te maken, hebben zij bewezen door naast het terrein een groot stuk grond tot aan den aldaar staan- den gashouder aan te koopen, waarop nu een groote jachthaven voor berging van booten in den winter, verrezen is. Deze jachthaven, die 50 M. lang en 20 M. breed is, mag een belangrijke aanwinst worden genoemd. Het is een bootenhuis van for midabele afmeting en mooien vorm. Vanaf de Korte Vliet is een verbinding met deze jachthaven gegraven en reeds voor dezen winter zal zij in gebruik worden genomen. Het 25-jarig bestaan van „Allemans geest" is vandaag feestelijk gevierd. Een massa bloemstukken gaf bewijs van de waardeering waarin de familie van der Lubbe zich mag verheugen. Wij wenschen hen van onzen kant ook in de toekomst zulk een stijgend succes, WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Handels kennis L. O. is geslaagd de heer A. W. ten Raa. ZOETERMEER. DE NIEUWE RAAD VAN DE NIEUWE GEMEENTE. Woensdagavond half acht uur had ten Raadhuize van Zoetermeer de vergadering plaats van den nieuwen Raad. Voorzitter: Burgemeester L. R. Middel- berg. Secretaris: de heer C. P. Blaauwhof. Aanwezig 11 raadsleden. Een groot aantal belangstellenden had op de publieke tribune plaats genomen. Met de voorlezing van het voorgeschre ven formulier-gebed werd de vergadering geopend. Daarna werd overgegaan tot beëediging van de raadsleden. De voorgeschreven eeden, de eed van invoering en de eed van trouw, werden door de raadsleden afge legd. Met een kort woord installeerde de voor zitter den nieuwen Raad van de nieuwe gemeente. Met 9 van de 11 raadsleden was de voorzitter al bekend, omdat zij zitting hadden gehad in de oude raden. De 2 overi gen, die voor het eerst zitting namen, werd in het bijzonder een woord van welkom ge wijd. Hierna had de verkiezing van de wet houders plaats. Allereerst werd overgegaan tot verkiezing van een wethouder in de vacature J. M. Groenewegen en A. J. M. van Well. Met 8 stemmen werd gekozen verklaard de heer A. J. M. van Well; de heeren G. van Straalen en J. Lamens kre gen resp. 2 en 1 stemmen. In de vacature A. G. ScheerJ. D. P. van Duyvenbode werd met 6 van de 11 stem men gekozen de heer J. D. P. van Duyven bode. De heeren A. G. Scheer en G. van Straalen kregen resp. 4 en 1 stemmen. De gekozen wethouders namen hunne be noeming aan met een woord van dank voor het in hun geschonken vertrouwen. I De voorzitter verwelkomde met een kort Woensdagavond te 8 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer J. G. van Eeden. Als voorstemmer wordt aangewezen de heer D. van der Niet. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een verzoek van het R. K. Meisjes Lyceum te Den Haag om vergoeding voor 1 leer linge uit de gemeente die deze school be zoekt. B. en W. stellen den Raad voor het verzoek in te willigen. Hiertoe wordt be sloten. Verder een verzoek van de Ned. Jeugd herbergcentrale om het besluit van B. en W. tot het verleen en van een vergunning aan de Centrale administratie Maatschappij te Amsterdam voor het hebben van een kampeerterrein in het Langeveld te vernie tigen. B. en W. deelen den raad mede, dat de Centrale Administratie Mij bereid was aan alle voorschriften te voldoen die B. en W. wenschten te stellen, de bosschen spe ciaal van het onderhout heeft ontdaan en geheel ingericht volgens de aanwijzingen, waarbij zooveel mogelijk is rekening ge houden met de belangen van de jeugdher berg. Bovendien heeft genoemde Maat schappij een bedrag in de gemeentekas ge stort om daaruit extra toezicht van gemeen tewege te kunnen betalen. Gezien deze fei ten meenden B. en W. dat er geen houd bare reden was om een vergunning te wei geren. Zij stellen daarom voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Zonder beraadslaging wordt overeenkomstig het voorstel besloten. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. Besloten wordt aan de Wed. G. Vink voor haar zoontje een weezengeld-uitkeering te verstrekken van 60.per jaar. Door het Bestuur van de School met den Bijbel is medewerking van de gemeente ge vraagd voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen en schoolmeubelen tot een be drag van 1190.34. Op voorstel van B. en W .wordt besloten de gevraagde medewer king te verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan de volgende straten de daarachter vermelde namen te geven: de straat van de Steyntjesduinstraat naar de Quarles van Uffordstraat: Zoutmanstraat; de straat van de de Ruyterstraat naar de Quarles van Uffordstraat: Golfweg; de straat van de Schoolstraat naar den Golfstraat: Schaffer- straat en de straat van den Noord Boule vard naar den Golfweg: Jan van Henegou- wenstraat. Besloten wordt tot verbetering van de Van Limburg Stirumstraat van Kerkstraat tot Lindenplein (kosten 6420.van de Wilhelminastraat (kosten 3950.van de Douzastraat (kosten 3550.en van de Abr. van Royenstraat, waarvoor gebruikt zal worden het uitkomende materiaal van de voornoemde straten, eventueel met bij voeging van nieuw materiaal. B. en W. deelen nog mede, dat zij voor nemens zijn na het seizoen den Raad een voorstel te doen tot verbetering van de Huis ter Duinstraat en dat de werkzaam heden aan de Schiestraat tot het volgend jaar zullen worden uitgesteld. Op een bezwaarschrift van de N.V. Hotel Rembrandt tegen den aanslag in het ver gunningsrecht wordt afwijzend beschikt daar volgens de Drankwet geen restitutie kan worden verleend. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot een verbouwing van de werkinrichting aan de Bronckliorsstraat ter vergrooting van de brandweergarage, diie door de aan schaffing van de nieuwe brandspuit te klein is geworden. De heer Van der Meer vraagt nog te be zien of de brandspuit niet ondergebracht kan worden in de gebouwen bij de gasfa briek. De Wethouder van openbare werken zal hierover nog spreken. Hierna worden de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Raad on derzocht. Op de ingekomen bezwaarschrif ten van de heeren Gooi en Jungman tegen den uitslag der verkiezing is door B. en W. advies aan den Raad uitgebracht. De door den voorzitter voor onderzoek van de ge loofsbrieven benoemde commissie vereenigt zich met het advies van B. en W. en rappor teert, dat de geloofsbrieven in órde zijn be vonden, weshalve zij tot toelating van de leden adviseert. Overeenkomstig dit voor stel wordt besloten. Hierna stelt de voorzitter eerst de rond vraag aan de orde. De heer Meijer vraagt den voorzitter handhaving van het artikel in de politie verordening, dat men op den openbaren weg behoorlijk gekleed moet zijn in boven- kleeding. Het heeft spreker getroffen, dat aan deze bepaling de hand niet gehouden wordt. De heer Liefferink vraagt wat de heer Meijer met zijn vraag bedoelt. Het zal toch de bedoeling van den heer Meijer niet zijn om het de badgasten, die er nog zijn, lastig te maken. De voorzitter zegt de vra gen van de heeren Meijer en Liefferink te begrijpen. De heer Soeteman vraagt verwijdering van enkele boomen in de Wilhelminastraat, die door iepziekte dood zijn gegaan. Over het uitbreidingsplan staak ten de stemmen. Hierna gaat de raad in besloten zitting. Na heropening der vergadering stelt de voorzitter aan de orde het uitbreidingsplan voor de gemeente. Hierop komen wij in een afzonderlijk verslag terug. Wij kunnen in- tusschen wel vermelden, dat uiteindelijk de stemmen over het plan hebben gestaakt. woord de nieuwbenoemde wethouders, met welke hij al 4 jaren had samengewerkt én waarvan hij wist, dat zij het belang van de gemeente met de beste krachten zouden dienen. Bij de rondvraag deed de heer A. G. Scheer een okrte verklaring, dat hij de ver kiezing van de wethouders politiek onjuist vond, doch hierop bij een volgende verga dering zou terugkomen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Collecte. Vrijdag 2 Augustus wordt alhier gehouden de Nationale Koningin- Moeder Herdenkingscollecte, stichting tot steun van on- en minvermogende tubercu loselijders. Geboren: Willem, z. v. P. Cammeraat en M. van den Toom. Beatrijs, d. v. W. E. Steur en L. J. M. Wever. Gerardus Theodorus, z. v. G. Th. van Stein en B. F. Tetteroo. Cornelis Johannes, z. v. P. J. van Rijs en A. M. van Velde. Alida Cor nelia, d. v. A. Jonkers en J. van Ardenne. Gehuwd: A. Groenheijde, oud 25 jaar en W. E. Jongerius, oud 23 jaar, beiden wo nende te Zoetermeer. J. Jansen, oud 21 jaar M. Wiggers, oud 17 jaar, beiden wo nende te Zoetermeer. G. Vis, oud 27 jaar en C. Bos, oud 26 jaar, beiden wonende te Zoetermeer. Overleden: C .Weening, oud 25 jaar, .wonende te Zoetermeer. ZILK. Nieuwbouw. Voor rekening van den heer Opdam wordt aan den Delfweg alhier een nieuw woonhuis gebouwd door den aannemer J. v, Zeist te Lisse. Een en an der brengt weer een beetje leven in de „tent". UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen Hoofd- acte is geslaagd mej. P. Belgraver; voor het examen Engelsch L.O. de heer D. de Feiter. Jubileum Bakkerspatroonsvereeniging. Den 21sten Aug. a.s. zal de Bakkerspa- troonsver. „Door Eendracht Verbetering" alhier haar 25-jarig bestaan herdenken. Het plan bestaat dit feit feestelijk te herdenken. Als attentie voor de jubileerende afdeeling zal dien zelfden dag de Provinciale Zuid- Hollandsche bakkersbond in hotel „De Ver gulde Wagen" haar 17e algemeene jaarver gadering houden. Tijdens de vergadering die om half twee aanvangt, zullen de dames der leden met een salonboot een rondvaart maken over de Brasemer- en Kagermeren, opgeluisterd door muziek. De terugkomst is bepaald om vijf uur, waarna een geza menlijk diner zal worden gebruikt in ge noemd hotel. Tijdens dit diner zal het ge zelschap Hofmann voor de noodige afwis seling zorg dragen. Voorts zal hierna de jubileerende afdeeling om half negen in de benedenzaal recipieeren. De mobile colonne van de Burgerwacht. Gisterenavond had op het sportterrein van de Chr. H.B.S. een inspectie plaats van de geoefendheid van de mobile colonne der Alphensche Burgerwacht. Door ontstente nis van den Inspecteur der Burgerwachten werd deze verricht door Kolonel Froger, adjudant in buitengewone dienst van H. M. de Koningin. Medewerking voor deze inspectie en het daaraan voorafgaande de- filé werd verleend door de muziek ver. „Arti et Religioni" en tamboers en hoorn blazers van de Oranje Garde alhier. Deze inspectie werd o.a. bijgewoond door den Kapitein der Grenadiers uit den Haag, mr. Verkerk, burgeipeester der gemeente Bos koop als vertegenwoordiger van den kring Rijnland, de burgemeester onzer gemeente de heer P. A. Colijn, de commandant, de heer Bern. Knapen, alhier, bestuursleden en commandanten van de burgerwachten uit Boskoop en Waddinxveen en andere be langstellenden. Het geheel stond onder lei ding van den. reserve-onderofficier, ser geant M. W. Hoogendijk. De wnd. inspec teur, genoemde kolonel Froger, sprak na afloop der inspectie, over een en ander zijn groote voldoening uit er op wijzende, dat Alphen de 2e plaats in Nederland is waar de burgerwacht op deze wijze en dit onder deel was te inspecteeren. Volgens den wnd. inspecteur zou het van groot belang zijn, indien ook de óverige burgerwachten een dergelijke mobile colonne in hun afdeeling opnamen. De burgemeester, de heer P. A. Colijn, bracht hierna heeren officieren en den commandant, den heer Bern. Knapen, dank voor hetgeen men hier had weten te bereiken en sprak den wensch uit, dat het den leden zal mogen gelukken deze mobile colonne ook in de toekomst te vergrooten. WOERDEN. Hengelwedsrijd. Onder groote deelne ming had alhier een hengel wedstrijd plaats uitgeschreven door de plaatselijke henge laars vereeniging,, geschiedend in de Singel gracht. In café Ruys had de prijsuitreiking plaats. Het aantal stuks visch, dat gevangen was, bedroeg 346. Het grootste aantal werd resp. gevangen door: 1. G. Rietveld 26 st., 2. L. Pauw 25 st., 3. J. v. Zanten 24 st., 4. J. v. d. Hadelkamp 22 at., 5. G. Aagjes 22 st., 6. P. Wijnberger 21 st., 7. M. Everwijn 20 st. Voor het grootste gewicht kwamen voor een prijs in aanmerking: 1. J. Paling, 2. A. Rietveld, 3. J. Oostveen, 4. G. Aantjes, 5. P. de Groot. De grootste visch werd ge vangen door G. Aantjes. De lengte bedroeg 24,1 c.M. Geen gekheid. Toen de 6-jarige D. al hier zat te visschen kreeg hij van den 8- jarigen H. een slag op de pols met een bezem waarschijnlijk uit gekheid. Het knaapje klaagde later over pijn. Toen de 'dokter geraadpleegd werd, bleek, dat de pols op twee pladsen was gebroken.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8