STADS NIEUWS DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 AFNEMENDE BEWOLKING. IETS WARMER. DE BILT SEINT: Meest zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen, afnemende bewol king, weinig of geen regen, warmer over dag. Hoogste barometerst.: 766.0 te Hannover. Laagste barometerst.: 751.8 te Seydisfjord. De hooge druk over de Britsche Eilan den breidde zich Westwaarts uit. Hij staat nog in verbinding met het maximum ver in het Westen over den Oceaan. De depres sie over de Oostzee vulde op, terwijl het lage druk gebied nabij IJsland zich Oost- Noord-Oostwaarts verplaatste en thans ge volgd wordt, door vrij flinke drukstijgin gen. Tengevolge van den invloed van deze depressie heeft het hoogedruk gebied aan zijn Noordzijde een weinig aan beteekenis verloren, doch het zal waarschijnlijk daar weer versterken. Over het geheele waarne mingsgebied is het rustig weer. In onze omgeving is de lucht nog betrokken of zwaarbewolkt, in Frankrijk is het helder, evenals in Zuid West Duitschlaland. Over bijna het geheele waarnemingsgebied, is de temperatuur gestegen, slechts in IJsland werd het aanmerkelijk kouder. Böven ons land zijn de bovenluchttemperaturen we derom hooger geworden, de bewolking be lette echter een aan warming van de onder ste luchtlagen van eenige beteekenis. Toch moet men verwachten dat bij den heer- schenden hoogen druk toestand de bewol king op gaat lossen, hetgeen een aanzienlij ke stijging van temperatuur tengevolge moet hebben. De regenkansen zijn gering. LUCHTTEMPERATUUR. 16.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 18 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Van Donderdagnamiddag 9.23 uur tot Vrijdagmorgen 4.50 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 2 Aug. voorm. 5.13 uur en nam. 5.29 uur. HET ABESSYNISCHE CONFLICT DE COMPROMIS-FORMULE. De Engelsch-Fransche bemiddelings pogingen. GENèVE, 31 Juli (A.N.P.). Tijdens de Engelsch-Fransche besprekingen, welke ge houden werden na de zitting van den Vol- ikenbondsraad, is, naar verluidt, overeen stemming bereikt over zekere richtlijnen voor een ontwerp-resolutie, welke een re geling van het Italiaansch-Abessijnsche geschil zou kunnen bevorderen. De voornaamste punten van deze ont werp-resolutie zijn: 1) Het open laten van de mogelijkheid van een nieuwe bijeenkomst der arbitrage commissie; 2) Bespreking over de algemeene kwes tie der Italiaansch-Abessijnsche betrekkin gen, waarbij Engeland, Frankrijk en Italië zich zullen verplichten onverwijld onder handelingen aan te knoopen over den kern der kwestie, met het doel voor 25 Augustus een overeenstemming tot stand te brengen. 3) Verplichting van Italië af te zien van de gebruikmaking van geweld. Dit laatste punt zou nog niet geheel zijn geregeld, terwijl Italië bezwaar maakt tegen een verplichting, waaraan geen termijn is gesteld. Over dit punt zouden Laval en Eden. nog 'laat op den avond gesproken hebben. PARIJS, 1 Aug. (A.NP.). Uit Geneve •wordt gemeld dat de tusschen Eden en Laval bereikte overeenstemming over de compromis-formule den regeeringen van Addis Abeba en Rome aanbeveelt zonder onderbreking de verzoeningsprocedure voort te zetten op de basis en binnen het kader van het verdrag van 1906 in het bij zonder door de benoeming van e envijfden scheidsrechter. Volgens dat voorstel zal de Raad tegen 25 Augustus opnieuw bijeen komen om zich uit te spreken over het conflict in zijn ge heel, indien dan nog geen overeenstemming •tusschen beide partij enis bereikt. Tenslotte zouden de partijen zich plechtig moeten verbinden om niet naar de wapenen te grij pen. By informatie bleek het niet mogelijk vast te* stellen of het de bedoeling is dat deze verplichting de betrokken partijen bindt voor goed of slechts tot de volgende wa-adszitting. Engelsche wijzigingen in de Fransche ontwerp-resolutie. LONDEN, 1 Aug. (A.N.P.). Uit Genève wordt gemeld dat by de besprekingen die tot ongeveer middernacht duurden Eden, die telefonisch overleg met Londen had ge pleegd, verschillende belangrijke wijzigin- .gen in de Fransche ontwerp-resolutie heeft voorgesteld. Naar verluidt zouden deze wij zigingen het minimum zijn van wat de Britsche regeering als bevredigend be schouwt. In een ander bericht wordt verklaard, dat wanneer het niet gelukt Italië en Abessy nië te bewegen tot goedkeuring van de op gestelde formule, Engeland zal voorstellen de geheele kwestie in de huidige zitting van den Volkenbondsraad aan de orde te stellen. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" bericht uit Genève dat volgens opvatting van juridische deskundi gen te Genève Ethiopië niet het recht heeft te verlangen dat de verzoenings-commissie zich bezig houdt met de grens-kwestie. Frankrijk is geneigd de Italiaansche opvat ting te verdedigen, evenwel zijn vermoede lijk Sovjet Rusland en andere mogendhe den bereid Abessynië te steunen, indien dit bereid is te handelen overeenkomstig de voorschriften van den Volkenbond. De vier punten van het compromis. LONDEN, 1 Aug. De speciale cor respondent van de „Times" te Genève meldt, dat de naar aanleiding van de be sprekingen tusschen Eden, Laval en Litwi- nof gewijzigde compromis-formule thans de volgende vier punten omvat: 1. Er wordt een vijfde scheidsrechter in de verzoeningscommissie benoemd. 2. De verzoeningscommissie moet uiter lijk 4 September rapport uitbrengen. 3. Op deze datum komt de Volkenbonds raad bijeen. 4. Indien inmiddels geen overeenstem ming is bereikt zal de Volkenbondsraad op dien datum de geheele Italiaansch-Abes- synische kwestie beginnen te behandelen. De „Times"-correspondent voegt hieraan toe, dat deze formule wanneer Italië en Abessynië er mee accoord gaan als reso lutie aan den Volkenbondsraad zal worden voorgelegd. Er zal, eveneens met toestem ming van Italië en Abessynië, onmiddel lijk een conferentie worden belegd van de 3 onderteekenaars van het verdrag van 1906 en voorgesteld zal worden, dat de Abessynische regeering reeds in het eerste stadium dezer conferentie zal worden uit- genoodigd om er aan deel te nemen. Ven der wordt voorgesteld de conferentie zoo niet in Rome dan toch op een andere ge schikte plaats in Italië te houden teneinde het Mussolini mogelijk te maken persoon lijk aan de besprekingen deel te nemen in dien hij zulks wenscht. In dit geval is het mogelijk, dat Laval Frankrijk zal verte genwoordigen. De correspondent meldt nog dat men in Fransche kringen heeft verteld, dat een der hoogtepunten van de zitting een eisch van Engeland en bepaalde andere landen zou zijn geweest volgens welke Italië en Abessynië zich moesten verplichten, niet him toevlucht te nemen tot het toepassen van geweld. Men heeft gevraagd of Italië bereid zou zijn een dergelijke verplichting op zich te nemen tot 25 Augustus, doch En geland en andere leden van den Volken bondsraad hebben er op gewezen, dat in het Italiaansch-Abessynisch verdrag van 1928 geen tijdgrens voor het bereiken van een vreedzame regeling is vastgelegd. Ten slotte wijst de correspondent er nog op, dat niet slechts Liwinof doch ook Eden gisteren op het standpunt hebben gestaan, dat geen der bij het begin der zitting ge nomen besluiten de bevoegdheid om be paalde onderwerpen te behandelen van den Raad heeft beperkt en dat elk gedelegeer de het recht heeft, de algemeene kwestie aan de orde te stellen. Fransche pers voldaan over uitstel. Uit de berichten in de Fransche pers blijkt, dat men in officieele Fransche krin gen voldaan is over de door Laval en Eden uitgewerkte ontwerpresolutie, waar door men vier weken tijd wint, doch dat de bezorgdheid over de oplosing van het eigenlijke conflict onveranderd voort duurt, omdat zoowel Abessynië als Italië op het ingenomen standpunt blijven staan. De correspondenten meenen geconsta teerd te hebben, dat te Genève geen stem ming heerscht om de actie van Italië in Abessynië in eenigerlei vorm te steunen. Zij melden, dat men te Genève nog hoopt een oorlog in Abessynië te kunnen vermijden, zonder dat men evenwel te weten komt op welke feiten deze hoop is gegrondvest. De diplomatieke medewerkster van de „Ouevre" Madame Tabouis, wier goede be trekkingen met de Quai d'Orsay bekend zijn, meldt reeds dat de komende Raads zitting op 2 September zal plaats vinden. De grootste moeilijkheid is de tegengestel de opvattingen van Engeland en Italië on der de bevoegdheden van den hoogsten scheidsrechter te overbruggen. Het ge deelte der ontwerp-resolutie, dat zich be zig houdt met de arbitrage-procedure, is de bron van alle moeilijkheden, aangezien daardoor het geheele probleem van het conflict aan de orde kan worden gesteld, tegen den wensch van Italië. Italië zal zich weliswaar gemakkelijk kunnen verplichten tot na de raadszitting op 2 September niet naar de wapenen te grijpen, doch Engeland eischt, dat het deze verplichting voor onbepaalden tijd op zich neemt, waarbij het opnieuw verwijst naar het Italiaansch-Abessynisch verdrag van 1928, waarin staat dat in geval van een conflict tusschen Italië en Abessynië geen geweld mag worden gebruikt. Wanneer de resolutie thans verwijst naar het in 1906 gesloten verdrag tusschen Engeland, Italië en Frankrijk wordt er aan herinnerd, dat dit nooit door Abessynië is aanvaard. En geland eischt echter dat Abessynië bij deze besprekingen wordt toegelaten. Te Genève is men van meening, dat de oorlog slechts door onderhandelingen over het verdrag van 1906 kan worden vermeden, doch deze onderhandelingen zullen buitengewoon moeilyk zijn cmdat het eigenlijke doel ten slotte er van moet zijn de Italiaansche in vloedssfeer in Abessynië te vergrooten. Mussolini moet tevreden gesteld worden vanwege zijn verplichtingen tegenover het Italiaansche volk en 't avontuur, waarin hij zich met zooveel lawaai heeft gestort. An derzijds kunnen de concessies van den Ne gus niet zeer uitgebreid zijn want ook hij heeft verplichtingen tegenover zijn volk en tegenover de vorsten der stammen. Bo vendien gelooft hij in staat te zijn Musso lini met de wapenen te kunnen overwin nen en zal hij trachten, met het voorbeeld van Mandsjoerije voor oogen, in de eerste plaats vriendschap te sluiten met de groo te mogendheden. Te Genève heeft men den indruk, dat de Volkenbond heeft be grepen, dat hij niet kan dulden, dat een lid zich op een ander lid stort, om zich' in zijn land te vestigen. In de „Echo de Paris" toont Pertinax zich zeer sceptisch over de practische waarde der ontwerp-resolutie. Zelfs als de arbitra le procedure tot tastbare resultaten komt is er niet veel van te verwachten, omdat zij slechts betrekking heeft op een onder geschikt punt als het grensincident van Oeal-Oeal. Ook de speciale correspondent van de „Matin" is van meening, dat men door de bemoeiingen te Genève slechts tijd wint. Het „Journal" noemt de zitting van gisteren een eierdans en de pogingen van den Vol- SPORT WATERPOLO NEDERLAND—DUITSCHLAND. Het Duitsche zevental samengesteld. Het Duitsche zevental, dat Zondag 4 Augustus a.s. in het Natuurbad Doorwerth tegen Nederland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Klingenburg (Duisburg). Achter: Lack (Maagdenburg en dr. Schuerger (Neurenberg). Midden: Gunst (Hannover). Voor: Schueter (Hannover), Schwenn (Hannover) en Schutlze (Maagdenburg). Reserve: Doepper (Barmen). ATHLETIEK LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND— BELGIë VOOR DAMES. Door de Commissie voor Dames-athletiek (C.D.A.) van de K.N.A.U. ik thans de Ne- derlandsche ploeg vastgesteld, welke op Zaterdagavond 10 Augustus in den landen- wedstrijd tegen België zal uitkomen. De volgende dames-athleten zijn aange wezen: 100 Meter: C. Aalten (T.O.V. Zeist) en Mej. de Vries (A.D.A. Amsterdam). Re serve: Mej. Dalmolen (Brunhilde Gronin gen). 200 Meter: Mej. de Vries (A.D.A.) en Mej. Briejer (Brunhilde Leiden). Reserve: Mej. Knijff (U.S.A. Utrecht). 800 Meter: Mej. Koeman (A.D.A.) en Mej. J. Borst (A.V. 1930 R'dam). Reserve: Mej. A. Kellenaers (Brunhilde Leiden). 80 M. horden: Mej. Doorgeest (A.D.A.) en Mej. Knijff (A.D.A.). Reserve: Mej. Dieben (Brunhilde Leiden). Hoogspringen: Mej. Koopmans (Atalan ta, Gr.) en Mej. Leeksma (Hygia, Den Haag). Reserve: Mej. Dieben (Brunhilde Leiden). Vèrspringen: Mej. Briejer (Brunhilde KRUIS VAARTCURSUS. Het districtsbestuur van de K. J. C. or ganiseert op de Zondagen 11 en 18 Augus tus een cursus voor Kruisvaartleiders, de z.g. cursus A. De algemeene K. J. C. cursus op de laat ste twee Zondagen is volop naar wensch geslaagd; de acht en dertig deelnemers hebben weer meer begrip en liefde voor ons jongensjeugdwerk opgedaan. Wie nu aan den Kruisvaartcursus deel wil nemen, haaste zich met opgave aan onderget. Deze cursus kan maar een be perkt aantal deelnemers toelaten. De op gave geschiede zeker voor 6 Augustus, lie ver nog vroeger. Kosten bedragen 2.50; aanvang des mor gens te 9 uur met H. Mis, einde des mid dags omstreeks vijf uur, in het Liduinahuis aan den Zoeterw.singel 33. L. BEÜNE, Distr.-voorz. BEDEVAART K J. C. NAAR NOORDWIJK Op het feest van Maria Ten Hemelopne ming trekt de K. J. C. van het district Lei den in bedetocht op naar Noord wijk, om er onzen H. Martelaar te eeren en zijn moed nog weer stoerder ons als voorbeeld voor oogen te stellen. De jongens kunnen per tram, per fiets of te voet naar Noordwijk gaan. Vóór 10 Augustus moet ondergeteekende weten, hoeveel jongens met deze bedevaart medegaan. De jongens geven zich op door middel van hun Directeur of Leiders. Elke deelnemer betaalt op de collecte te Noordwijk 10 cents; terwijl zij, die per tram gaan, tevoren 25 cents tramgeld be talen. Nog nader zal worden bekend gemaakt, hoe laat de tram vertrekt. Het program luidt als volgt: kenbondsraad acrobatiek. De „Petit Pari- sien" is tevreden dat het in de zitting van gisteren niet tot een conflict is gekomen. Zuid-Afrikaansch vlieger biedt den Negus zijn diensten aan. LONDEN, 1 Aug. De Zuid-Afrikaan- sche vlieger Roy Tuckett, die in 1929 een solo-vlucht van Londen naar Kaapstad heeft gemaakt en die heeft deelgenomen aan de LondenMeubourne-race, heeft den keizer van Ethiopië het volgende tele gram gezonden: „Ik bied mijn diensten aan voor de ver dediging van uw land. Tijdens mijn loop baan van zeven jaar als bestuurder van lichte vliegtuigen heb ik 80.000 K.M. over woestijnen en onder tropische omstandighe den gevlogen, meest in Afrika. Ik ben be reid met mijn vliegtuig naar Addis Abeba te komen." Nog steeds troepen naar Oost-Afrika. ROME, 1 Aug. Ook gisteren, op den dag, dat de Volkenbondsraad bijeen kwam, hebben wederom groote troepenverschepin gen naar Oost-Afrika plaats gevonden. Uit Napels vertrok het stoomschip „Romolo" met 37 officieren, 667 soldaten en 465 ar beiders aan boord, en de „Viminale" met 64 officieren, 350 .soldaten en 150 gekwali ficeerde arbeiders naar Oost-Afrika. Beide schepen zullen te Messina nog meer troepen en materiaal aan boord nemen. Uit Messina vertrok verder de „Abba- zia" die te Napels en Messina materiaal en troepen had opgenomen. VAN ONZE ADVERTEERDERS. KUNSTHANDEL G. A. SCHRIJVERS. In perceel Hooigracht 6, dat geheel is ver nieuwd en waar een smakelijk interieur is ■te voorschijn getooverd, heeft de bekende Leidsche Kunstschilder G. A. Schrijvers een aardige kunsthandel geopend. De heer Schrijvers heeft zich in den loop van den tijd vooral gespecialiseerd in pen- teekeningen en aquarellen, waarvan een uitgelezen collectie voorhanden is. Zijn groote penteekeningen vooral van oude stadsgezichten trekken zeer de aan dacht zoodat H. M. Koningin reeds eenige werken van den heer Schrijvers aankocht. Ook zijn schilderstukken zijn gevarieerd aanwezig en wij wyzen vooral op een nieuw stukje van de Vliet bij het Rapenburg dat zeer goed geslaagd is en in de etalage te 'bezichtigen is. Ook zijn aquarel van het oude Levendaal zal bij onze lezers wel bekend zijn. Het is de bedoeling van den heer Schrij vers door lagere prijzen zijn werk en dat van andere jonge kunstenaars onder groo- tere groepen der bevolking te brengen. Wij hopen van harte dat hij hierin slagen moge. Een bezoek aan zijn fraaien kunsthandel is intusschen de moeite waard. AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting in het gebouw der St. Vincentius-Vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag. Ledenvergadering „St. Raphaël", Bondsgebouw, 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juli tot en met Zondag 4 Aug. waargeno men door apotheek M. Boekwyt, Visch- markt 4, Tel. 552. Voor Oegstgeest neemt waar: C. van Zyp, Wilhelminapark 8, Tel. 274. Zet 'n waker bij de Baby-box! Duldt geen muggen en geen vliegen ïn de buurt van Uw kind! Het zijn de belagers van zijn gezondheid! Shelltox is onschadelijk, voor alles - be halve voor insecten. Verkrijgbaar bij Uw drogist. dezelfde functie nog eenige jaren te Leiden had uitgeoefend, volgde in April 1934, zijn benoeming tot ontvanger aan het kantoor, waarvan hij thans afscheid heeft genomen. De heer Labrijn is officier in de Huis orde van Oranje Nassau. Hij is een zeer bekend heraldicus. Op velerlei terrein bui ten het dienstvak, waarbij hij werkzaam is geweest, heeft de heer Labrijn zich bewo gen. Buurt com missie Steenstraat en Beestenmarkt. Leiden) en Mej. Doorgeest (A.D.A.) Re serve: Me... Messman (A.V., Amsterdam). Speerwerpen: Mej. G. de Koek (A.T.B.) en Mej. P. Dieben (Brunhilde Leiden). Re serve: Mej. M. v. d. Berg (A.DA.). Discuswerpen: Mej. T. Koopmans (Ata lanta) en mej. C. Pels (A.DA.). Reserve: Mej. Niessink (A.V. Amsterdam). Kogelstooten: Mej. G. de Koek (A.T.B.) en Mej. A. Doorgeest (A.D.A.) Reserve: Mej. T. Koopmans (Atalanta). 4 X 100 M. estafette: Mej. Dalmolen, Mej.. Messmann, Mej. de Vries, Mej. Aal ten. Reserve Mej. Doorgeest. 2 uur: Bijeenkomst in de kerk van St. Jeroen te Noordwijk; 2.15: Opmarsch naar het Martelveld; pre dikatie en gezamenlijk gebed; 3.30: Plechtig Lof in de Jeroenskerk. L. BEUNE, Distr.-voorz. De heer Labrijn verlaat den belastingdienst Gistermiddag is door het personeel van het derde kantoor der directe belastingen te Den Haag afscheid genomen van den ontvanger van dit kantoor, den heer P. C. Labrijn, die wegens het bereiken van den pensnoengerechtigden leeftijd den dienst heeft verlaten. De commies ten kantore, de heer Wester hof, sprak den scheidenden ont vanger toe. Hij gewaagde van groote waar deering en achting voor den persoon van den heer Labrijn en meende, dat de al tijd werkende geest van den heer Labryn, ook wanneer hij ambteloos is geworden, wel terrein zal vinden waar gearbeid kan worden. De heer Labrijn sprak daarna woorden van dank voor de aangename wijze, waar op hem de moeilijke ontvangersfunctie was vergemakkelijkt. Hij dankte zulks in hoofdzaak aan het goed onderlegde werk zame personeel, dat altijd bereid was tot opofferingen in tijden van groote drukte. Nadat een bloemstuk was aangeboden, waarbij mevr. Labr/i, een bouquet in ont vangst had te nemen, was deze plechtig heid beëindigd. Bij Kon. Besluit van 1 November 1892 in dienst getreden als surnumerair der di recte belastingen, invoerrechten en accijn zen, is de heer Labrijn op 1 Mei 1896 tot ontvanger dier middelen te Hattem be noemd. Vervolgens was hij in deze functie werk zaam te Domburg, Veenendaal en Goes. Op 1 Mei 1921 werd de heer Labrijn be noemd tot inspecteur bij het dienstvak der directe belastingen enz. te Goes. Nadat hij Gisteravond hield bovengenoemde com missie een vergadering. Nadat de voorzitter de aanwezigen welkom had geheeten, werd overgegaan tot het punt der agenda: reke ning en verantwoording. Na eenige bespre kingen, waarbij den penningmeester dank werd gebracht voor zijn accuraat beheer, werd besloten de feestcommissie om te zet ten in een permanente buurtcommissie en het batig saldo der feestcommissie in de kas der buurtcommissie te storten. Konijnenfokvereeniging „Leiden en Omstreken" Deze vereeniging organiseert evenals verleden jaar ook a.s. winter wederom een nationale tentoonstelling van raskonijnen. Het bestuur heeft nu de hand weten te leg gen op de zeer groote zaal van café-restau rant „Zomerlust" aan den Stationsweg en hoopt aldaar op 14 en 15 December a.s. Naar tweede nationale show onder te brengen. Gezien het succes van verleden jaar zal deze tentoonstelling op een nog ruimere basis op touw worden gezet daar er nu gelegenheid is voor het onderbren gen van 600 dieren. Op één en ander zul len wij nog nader terugkomen Handelsregister K. v. K. Opheffing. 5343. Fangmann's Manu- facturenhandel, Alkemade, Oudewetering, Wyk A 42. Maufacturenhandel. W ij z i g i n g e n. 5298. Roozen en de With. Leiden, Noordeinde 20. Import, ex port, Agentuur en Commissie in Techni sche artikelen. Uittr. E.: J. J. A. N. Roo zen, Noordwijk, per 31 Juli 1935. N. E.: J. S. de With, Leiden. Bijv. uitgeoef. bedr.: Handel in ijzerwaren. Naamlooze Vennootschop „Zilverfabriek Voorschoten voorheen J. N. M. van Kem pen en Zoen, Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Gouda en Zilveren werken. Voorschoten, Leidscheweg 169. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Zilverfabriek „Voorschoten", voorheen J. M. van Kempen en Zonen, Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Gouden en Zilverenwerken. 4172. Ateliers voor Edelsmeed- en Pen ningskunst, voorheen Koninklijke Utrecht- sche Fabriek van Juweelen, Zilverwerken en Penningen van C. J. Begeer (Koninklij ke Begeer). Voorschoten, Leidscheweg 169. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Ateliers voor Edelsmeed en Pen ningskunst voorheen Koninklijke Utrecht- sche Fabriek van Juweelen, Zilverwerken en Penningen van C. J. Begeer (Koninklij ke Begeer). Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Juli 1935) ingelegd 438.062.42 en terugbetaald 553.682.85. 120 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 137 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 18546 inleggers, inclusief 1436 deelnemers aan den Afhaaldienst be droeg einde Juli f 8.636.296.60. In 4739 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ƒ14.061.50 ontvangen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2