AAN ONZE ABONNE'S DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1935 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 12 Vergadering van den raad der gemeente op Woensdag 31 Juli, des v.m. 10.30 uur. Afwezig de heeren W. Lommerse en J. "W. van Vliet, verder alle leden tegen woordig. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering opent jnet ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. Voor tot be handeling van de agenda wordt overge gaan brengt de voorzitter in herinnering de belangrijke gebeurtenis die voor enkele weken in onze gemeente heeft plaats ge had in de opening van de nieuwe brug op de Provinciale weg aan de Gemeeneweg, die officieel voor het publiek verkeer is opengesteld. De voorzitter spreekt een woord van erkentelijkheid tegenover de Provincie voor het keurig in orde maken Tan de nieuwe brug en voor de prettige en aangename samenwerking met Ged. Staten daarbij ondervonden. De voorzitter doet daarop mededeeling van ingekomen stukken, w.o. missieve van Ged. Staten houdende goedkeuring van besluiten door den raad. Missive van den Minister van Sociale Zaken, dat door het Rijk een bedrag van 555.12 aan de wo- ningbouwvereeniging zal worden bijgedra gen; dat de extra bijdrage in de Kerstweek voor de gemeente is bepaald op 59.50. Mededeeling van het Centraal Stembureau dat alle gekozen leden van den raad hun benoeming hebben aangenomen. Deze stuk- hen worden voor kennisgeving aangeno men. Tot lid der commissie voor het onder zoek van de geloofsbrieven der nieuw ge kozen raadsleden worden aangewezen de heeren Kaptein, Noordom en C. A. van Dam. Na zich van de opdracht te hebben gekweten rapporteert de commissie bij monde van den heer C. A. van Dam geen •bezwaren tot toelating te hebben. Hierop komt in behandeling een voorstel •tot goedkeuring van de rekening der ver- eeniging Werkverschaffing. Blijkens de in gekomen rekening is aan arbeidsloon uit gekeerd een bedrag van 967.87, en sluit -de rekening met een nadeelig slot van 129.De rekening werd goedgekeurd •en tevens vastgesteld dat voor 1935 weer een bedrag van 500.aan subsidie zal worden verleend. Medewerking met Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Inzake een voorstel van B. en W. om bij te dragen in het Rijnlandsch Borgstellings fonds voor crisis-crediet aan den Midden stand, geeft de voorzitter een breede toe lichting en wijst er op, dat de middenstand een zeer moeilijke tijd doormaakt en het daarom zeer gewenscht en noodig is, dat •ten behoeve van velen, die ten gevolge van de crisis in moeilijkheden verkeeren, iets gedaan wordt. Door de Kamer van Koophandel en an deren zijn bereids pogingen gedaan de helpende hand te bieden en hebben be sprekingen met gemeentebesturen plaats gehad. Resultaat van de gehouden confe renties is geweest, dat een fonds is opge richt en een bestuur is samengesteld. De gemeentebesturen worden nu aangezocht hun medewerking te willen verleenen en ook van het plaatselijk Crisis-comité wordt hulp verwacht. Voor deelname in het fonds kan men volstaan met een gift in eens als renteloos voorschot, gelijk staande met 10 cent per inwoner der gemeente. B. en W. stellen voor in principe te besluiten tot medewerking aan het fonds, om later te regelen op welke wijze deelneming zal -worden verleend. De heer L. Noordam vraagt of deze uit gave telken jare, indien noodig moet wor den gedaan, waarop de voorzitter ontken nend antwoordt. De heer M. Scheel infor meert hoe lang een zaak moet hebben be staan, wanneer hulp zal worden verleend, waarop de voorzitter zegt, dat een zaak die 5 jaren bestaat, daarvoor in aanmerking kan komen. Als antwoord op een vraag van den heer D. Buitenhuis deelt de voor zitter mede, dat alleen industrieelen en handeldrijvende middenstand door ge- VAN HAZERSWOUDE noemd fonds zouden kunnen worden ge holpen en alleen credietwaardige perso nen hiervoor in aanmerking komen en ten hoogste tot een bedrag van 500. zal kunnen worden verleend, tegen een matige rente. Na gehouden bespreking, waarbij door den voorzitter nog enkele punten nader worden toegelicht, wordt met algemeene stemmen conform het voorstel van B. en W. besloten. De heer M. Scheel brengt den voorzitter een woord van war men dank voor hetgeen door hen werd gedaan in het belang van den midden stand. In verband met een voorstel tot wijziging van de verordening regelende de heffing van het vergunningsrecht voor den ver koop van sterken drank in het klein kon worden volstaan met voor omvang alleen omzqt in het bedrijf aan te gaan, waartoe wordt overgegaan. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn, en idem van dat der Chr. H.B.S. te Leiden om een bijdrage, wordt op voor stel van B. en W. besloten ten behoeve van twee leerlingen uit deze gemeente die de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn be zoeken, een bijdrage te verleenen van 32.42. Ten behoeve van twee leerlingen die de Chr. H.B.S. te Leiden bezoeken een bijdrage te verleenen van 105.76. Tevens werd besloten ten behoeve van een drietal leerlingen, die de lessen aan het openbaar Gymnasium te Leiden volgen een bijdrage te verleenen van 319.74. Hierop komt aan de orde een aanvrage van de Ned. Herv. school om vermindering van de inrichting van het schoolgebouw. Uit een ingekomen schrijven van het be stuur der school blijkt dat wegens toene ming van het aantal leerlingen op de school, het gewenscht is een 4de leer kracht aan te stellen en een kweekeling met acte te benoemen. Aangezien gebrek aan lokaliteit dit verhindert, verzoekt het bestuur eenige verandering aan het school gebouw te willen doen aanbrengen in het belang van het onderwijs. De voorzitter geeft omtrent deze zaak een nadere toelichting, en merkt op, dat door 105 leerlingen de school wordt be zocht, en dat hiervoor drie lokalen be schikbaar zijn. Op grond van de wet, waar in wordt gezegd dat 48 leerlingen in een lokaal mogen worden geplaatst, en dit aan tal bij de Hervormde School niet is be reikt, meen en B. en W. te moeten advisee- ren afwijzend te beschikken. In betrekking tot de verandering van het schoolgebouw, welke'daartoe zou moeten plaats hebben, blijft het nog zeer de vraag, of dit aldus zou worden toegestaan. De heer D. Buiten huis informeert of bij den Inspecteur van het Onderwijs hieromtrent advies is inge wonnen. De voorzitter zegt, dat in de eer ste plaats de raad is geroepen hierin een beslissing te nemen, en daarna, wanneer afwijzend wordt beschikt, de weg open blijft advies in te winnen bij den Inspec teur voor hen, die dat begeeren. Na gehou den bespreking, waaraan verschillende le den deelnamen, en waarbij blijkt dat alle leden overtuigd zijn dat overeenkomstig de wet wordt gehandeld wanneer afwijzend wordt beschikt, wordt hiertoe met alge meene stemmen besloten. Inzake een voorstel tot herziening van de i:.. s van den eersten ambtenaar teh secretarie merkt de voorzitter op, dat het B. en W. wenschelijk voorkwam, wegens bijzondere omstandigheden de jaarwedde te verhoogen. B. en W. stellen voor de jaarwedde van genoemde ambtenaar te brengen van f 1750.met 4 jaarlijksche verhoogingen van f 75.te brengen op 1900.met 5 twee jaarlijksche verhoo gingen van 75.Na bespreking door den raad en toelichting door den voorzitter wordt met algemeene stemmen hiertoe be sloten. Hierop komt in behandeling een voorstel tot herziening van de vergoedingen aan de veldwachters als bode en plaatselijk deur waarder. De voorzitter wijst er op, dat Ged. Staten blijven aandringen op verla ging van de vergoedingen, die door de veldwachters worden genoten voor deze werkzaamheden, en door Ged. Staten dit bedrag tot de helft zou willen zien ge bracht van hetgeen zij ontvangen. Na ge houden bespreking is het de voorzitter duidelijk geworden dat het niet mogelijk zal zijn de vergoeding te blijven handha ven, waarom B. en W. dan nu ook den raad voorstellen het bedrag dat wordt ge noten als bode te verlagen met 10 pet. en als deurwaarder met 25 pet., wat voor de veldwachter op het dorp beteekent een vermindering in totaal van 30.en voor den veldwachter aan den Rijndijk in totaal van 20.waardoor de vermindering zoo laag mogelijk wordt gebracht. Na gehouden bespreking waarbij uitkwam, dat sommige leden bezwaar hadden tot vermindering over te gaan in verband met het vele werk, dat moet worden gedaan, wordt het voor stel in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. De gemeenterekening. Hierop wordt overgelegd de gemeente- rekening dienst 1934, sluitende met een batig saldo van 3544.96, en de rekening van het waterbedrijf dienst 1934, sluitende met een nadeelig slot van 583.24 Tot leden van de commissie tot het nazien der rekeningen worden benoemd de heeren N. P. Kaptein, D. Buitenhuis en C. A. van Dam. Vastgesteld wordt het kohier weg- belasting dienst 1935, tot een bedrag van 5728.87, invorderbaar in 5 termijnen. Bepaling maximum-snelheid. In verband met verschillende toestanden is het wenschelijk geacht door B. en W. tot wijziging van de politie-verordening der gemeente over te gaan. B. en W. stellen daartoe voor in betrekking tot het dorps gedeelte voor auto's, motoren en rijwielen de maximum snelheid te bepalen op 20 km. in de bebouwde kom. Aan den Rijndijk in de bebouwde kom de maximum snelheid te bepalen op 30 km., wat door het plaatsen van borden duidelijk zal worden aangege ven. Met algemeene stemmen wordt hier na besloten. Goedgevonden wordt wijziging begrooting dienst 1935 tot een bedrag van 344.88. Hierbij deelt de voorzitter mede, dat van den Minister van Sociale Zaken bericht is ingekomen, dat de werkzaamheden voor de nieuwe begrafplaats in werkverschaffing kunnen worden uitgevoerd, en het uurloon voor de werkzaamheden is vastgesteld. Bij de rondvraag spreekt de heer Jac. van Beek, op deze laatste vergadering, die door hem als lid van den raad wordt bijgewoond, een woord van dank tot den voorzitter voor de uitnemende leiding der vergaderingen en de aangename samenwerking. Spreker wenscht den voorzitter toe dat God hem bij voortduring lust en kracht mag schen ken tot volvoering van den arbeid, waartoe hij werd geroepen, en dat deze ar beid mag zijn tot welzijn der gemeente. Door de heeren Scheel en Jac. de Kort wer den nog eenige zaken onder de aandacht van B. en W. gebracht^ waarvan nota zal worden genomen. Aan het einde der vergadering spreekt de voorzitter een woord van dank tot de leden van den raad voor al den arbeid in het belang der gemeente verricht in deze ernstige crisistijd, en waarbij steeds werd getoond zijn plicht te verstaan in het ver vullen van de taak. In 't bijzonder tot de heeren L. Noordam en Jac. van Beek, die vrijwillig afscheid hebben genomen van hun taak, richt de voorzitter een woord van dank voor al den arbeid door hen in lange jaren verricht in het belang der gemeente, met den wensch dat God hen nog lang mag doen genieten van een rustige levensavond. Ook de heeren J. W. van Vliet en W. Lom merse, die beiden niet meer in den nieuwen raad zullen terugkeeren, brengt de voor zitter een woord van dank voor hetgeen door hen werd gedaan voor de gemeente. Op prettige en aangename wijze hebben wij mogen samenwerken voor de belangen der gemeente zegt de voorzitter en spreekt daarbij den wensch uit dat de oude raad voor de nieuwe in deze een voorbeeld moge zijn en Gods zegen moge rusten op den arbeid. Hierop sluiting der vergadering. UIT DE OMGEVING WOUBRUGGE. De Burgemeester. In aansluiting op ons bericht van jJL Dinsdag vernemen wij, dat de toestand van Mevr. Mumsen in zoo verre verbeterd is, dat zij as. Vrijdagmid dag naar Woubrugge kon vertrekken. In venband hiermede zal de ontvangst van den Burgemeester en zijne echtge- noote om 3 uur plaats vinden op het Ge meentehuis. De ingezetenen worden verzocht mor genmiddag te vlaggen! UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. PROV. SCHIETWEDSTRIJD OM DEN ZILVEREN B.VL.-BEKER. „Prins Alexander" uit Rotterdam wint den beker voor de 3e maal. De voorloopige uitslag van de Prov. Schietwedstrijd op 100 M. scherp te Alphen aan den Rijn, om den zilveren B.V.L.-Wis- selbeker 1928, gehouden van 2027 Juli 1935, luidt als volgt: Afd. Korps: 1. „Prins Alexander" Rotter dam 241 punten (Pr. Alxander wint den beker voor de 3e maal); 2. Burgerwacht Voorschoten 228 pnt.; 3. Bijz. Vrijw. Land storm, Alphen a. d. Rijn 218 pnt.; 4. Bur gerwacht Alphen a. d. Rijn 216 pnt; 5. Bur gerwacht Rotterdam 21ö pnt. Hoogste korpsschutter J. Alle wijn, Rot terdam 50 pnt. Afd. vrije baan: 1. J. Verheul, Alphen a. d. Rijn 86 (29, 29, 28) (1 steun serie 27); 2. G. Bergshoef, Alphen a. d. Rijn 86 (29, 29, 28) (1 steunserie 26); 3. D. Noomen, Rot terdam 86 (30, 28, 29); 4. A. C. Mijs, Al phen a. d. Rijn 86 (30, 29, 27) (1 steunserie 26); 5. R. H. v. Wijk, Rotterdam 86 (30, 29, 27) (1 steunserie 23); 6. P. Hoogendijk, Al phen a. d. Rijn 85 (1 serie 28); 7. A. v. Triest, Alphen a. d. Rijn 85 (1 serie 29; 27); 8. J. Noomen Sr., Rotterdam 85 (le serie 28; 27); 9. M. Kraal, Rotterdam 84 29, 28, 27) (1 steunserie 27); 10. N. C. A. v. d. Lin de, Alphen a. d. Rijn 84 (29, 28, 27) (1 steun serie 26). Afd. Personeel (aant. deeln. 33. aant. pr. 1/6 x 33 is 6). 1. J. Verheul, Alphen a. d. Rijn 140 (1 se ries 29, enz. gelijk); 2. D. Noomen (Rotter dam 140 (serie's 28, enz. gelijk); 3. A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 139; 4. J. Noomen Sr., Rotterdam 137 (series 27, 25); 5. G. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn 137 (serie's 25); 6. Loting tusschen A. v. Zeijl, Leiden en T. Noomen, Rotterdam, beiden 136 (28, 28, 27, 27, 26). Alle schoten der serie's pre cies gelijk. Eventueele reclames op de voorloopige uitslag worden gaarne omgaand schriftelijk ingewacht bij den secretaris der PI. Landst. Commissie te Alphen aan den Rijn (Zaal bergstraat 14). ZWA3IMERDAM. n Oudheidkundige vondst. De heer Uytermark alhier heeft dezer dagen bij het spitten in zijn tuin een gouden munt en een groot aantal scherven van oud aarde werk gevonden, die hij voor onderzoek heeft opgezonden naar Utrecht. Bij de op gravingen op het Domplein aldaar blijken ook dergelijke munten te zijn gevonden. De munt draagt aan de ééne zijde een Nero-kop met lauwertak en, voor zoo- ves leesbaar, het woord Nezogantus. Aan de andere zijde een minder duidelijke vorstenfiguur. Zij dateert van pl.m. 200 jaar na Chr. De goudwaarde bedraagt f 12. ,TeL" HET BUITENLAND EN DE POLITIEKE SITUATIE IN NEDERLAND. Beschouwing van „Financial News". De „Financial News" wijdt eèn uitvoerige bespreking aan de Nederlandsche kabinets crisis en aan den terugkeer van dr. H. Co- lijn als hoofd van de regeering. Na de op merking, dat in het kabinet geen noemensij waardige wijziging is gebracht en na een korte uiteenzetting van de huidige partij- groepeeringen in het Nederlandsche parle ment wordt de gevolgtrekking gemaakt, dat iedere poging tot verzet door de ka tholieke en socialistische partijen tezamen genomen tot gevolg zou hebben, dat het kabinet ten val wordt gebracht evenals de vorige regeering ten val is gebracht. De be zuinigingswetgeving, aldus „Financial News" zal waarschijnlijk worden voort gezet bij Koninklijk Besluit, het mooie middel dat zoo bruikbaar en op het aller laatst zoo gevaarlijk is gebleken voor de mocratische regeeringen. De gulden is op het oogenblik wederom veilig gesteld. Een gedeelte van het goud, dat verleden week moest worden afge staan, begint reeds terug te vloeien. Het lijdt echter geen twijfel dat deze crisis het land een stap verder heeft gebracht op den weg naar devaluatie. Een gedeelte van de 131 millioen gulden die in de afgeloopen week moesten worden afgestaan zal niet terugkeeren en deze opeenvolgende crises zullen de goudreserves mogelijkerwijze te rugbrengen tot een gevaarlijk kleine hoe veelheid. Holland kan zich natuurlijk ver oorloven om goud af te staan. Zelfs op het oogenblik is de biljettencirculatie nog met 71 procent door goud gedekt Maar aan t einde van Maart was de dekking 96 pro cent. Het resultaat van de crisis in April was een verlies van ongeveer 200 millioen gulden voor de goudreserve. Wanneer een gedeelte van het verleden week verloren goud terug is gekeerd dan bestaat er geen reden waarom dan een gedeelte van de verloren positie niet zou worden herwon nen. Het geheele moeilijke en schadelijke proces van deflatie zou opnieuw moeten worden begonnen. De maatregel om het budget in evenwicht te brengen, hetzij dat die worden afgekondigd bij Kon. Be sluit of door het democratische regeerings- apparaat moet noodzakelijkerwijze eindi gen in een verder opdrogen van de bron nen van inkomsten. Bovendien moeten zij een vermeerdering van de werkloosheid te voorschijn roepen en den buitenlandschen handel verder doen afnemen. Wat boven dien nog belangrijker is is de onmogelijk heid om eenige verbetering te verkrijgen zonder de rentevoet te verlagen. Dr. Co- lijn is een voorstander van een verlaging van de hypotheken en de pandbriefrente, maar dit verschilt zeer veel van een verla ging van de rentevoet en een politiek van goedkoop geld. Dit kan niet worden be reikt indien, met periodieke tusschenpoo- zen, er een vertrouwenscrisis is en het bankdisconto wordt verhoogd, tot 6 pet. Onder zulke omstandigheden is het inder daad moeilijk te zien hoe eenig constructief werk kan worden verricht. De bedrijvig heid in de bouwvakken was in Juni nog kleiner dan tijdens de laatste beide win ters en het ziet er naar uit dat in dit op zicht geen verbetering zal plaats vinden. Voor het oogenblik is dr. Colijn er in ge slaagd de regeering te redden en een poli tieke chaos te voorkomen, doch de op te lossen moeilijke vraagstukken zijn evenals zijn kabinet onveranderd gebleven. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke aoonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van ƒ300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zijn ©f haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zfch tijdens het ongeval bezig hield met de beieiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard-^ hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen, Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(*D verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken an binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, m het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden to» mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra d<8 bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een 'extract uit het regis ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12