RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 30 JULI 1935 üE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BAKKERSKNECHT DOOR VRACHT WAGEN AANGEREDEN. Een uur na het ongeluk overleden. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft op den Graafscheveg te Nijmegen een ern stig ongeluk plaats gehad. De 30-jarige bakkersknecht Slijkhuis, die op genoemden weg reed met zijn bakfiets, werd bij het voorbijgaan van een vracht auto, daardoor geraakt, waardoor hij van zijn'fiets werd geslingerd. Met ernstige kneuzingen en een zware hersenschudding is S. naar het Sint Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd, waar hij een uur na aankomst aan zijn verwondingen bezweek. AUTO TEGEN EEN BOSM GEREDEN. Twee personen zeer ernstig gewond. Gisteravond heeft op den Rijksweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Ben auto, komende uit Bolsward en waar in gezeten was notaris D. Feitsma en diens eohtganoote, wonende te Bolsward, reed door tot nog toe onopgehelderde oorzaak te gen een boom. De notaris werd, evenals zijn vrouw, zeer ernstig gewond. Zij zijn naar het zie kenhuis te Sneek vervoerd. BEJAARDE WIERIJDER AANGEREDEN. De 60-jarige de Vr., die gistermiddag om streeks 5 uur op de Brinklaan te Bussum fietste en naar links uitweek om de Gooi- berglaan in te rijden, werd door een uit de richting Hilversum komende auto, die ach ter hem reed en bestuurd werd door den heer P. uit Goor aangereden. De V. vloog met zijn hoofd door de voorruit heen en bleef bewusteloos liggen. In zorgwekkend en toestand is hij naar de Majella-stichtlng overgebracht. IJSCO-VENTER AANGEREDEN. Dader, een berucht smokkelaar, gearresteerd. Op den rijksweg N^megenVenlo onder Heumen is gisteravond laat een ijsco-ven- ter, die daar met een driewielige transport fiets reed, aangereden door een hem met groote snelheid en gedoofde lichten achter op rijdende auto, bestuurd door een be- ruchten smokkelaar uit Nijmegen, die reeds herhaaldelijk wegens roekeloos rij den en het veroorzaken wegens zwaar lichamelijk letsel werd veroordeeld. Eeni- ge jaren geleden is deze man in een ge ruchtmakend strafproces gewikkeld ge weest wegens het doodrijden van een doua ne-beambte bij Gennep, waarvan hij ech ter werd vrijgesproken, terwijl hij verle den jaar, toen hij tot het ondergaan van een gevanigenisstraf ook wegens het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, door de marechaussee naar Arn hem zou worden overgebracht bij een po gen tot ontvluchten door een revolver schot zwaar werd gewond. De ijsco-ven- ter werd met zijn voertuig een vijftigtal meters meegesleurd en bleef bewusteloos met zware verwondingen liggen. Hij werd naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. De dader reed door, doch werd door de politie te Nijmegen gearresteerd. Zijn gehavende auto, die achter een café stond, is in be slag genomen. AUTO MET VIJF PERSONEN TE WATER Allen gered. Gisteravond om half negen is een per sonenauto, waarin vijf personen gezeten waren, alhier in de Weesper Trekvaart ge reden, waarbij de wagen geheel onder wa ter verdween. Dank zij het optreden van den bestuurder, die onmiddellijk na het ongeluk deuren en ramen opengooide, kon den allen uit het voertuig komen en wor den gered. De auto was een 5-persoons Chrysler- Six, die op weg was van Diemen naar Am sterdam en geheel aan den rechterkant van den Rijksstraatweg reed dus aan de zijde van de huizen maakte door tot dusver onverklaarbare oorzaak een schui ver dwars over den weg in de richting van de vaart. De besturder, de heer N, de Vries uit de Dapperstraat te Amsterdam, probeerde nog te remmen, doch hij slaagde er niet meer in het voertuig tot stilstand te brengen, met het gevolg, dat het met een zware plons in de diepte verdween. Onmiddellijk kwamen van alle kanten ontstelde menschen toeloopen, die dadelijk pogingen in het werk stelden om de in zittenden te bevrijden. Gelukkig is men hier na enkele oogenblikken in geslaagd. De bestuurder van den wagen had de te genwoordigheid van geest de portieren en ramen te openen en de overige inzittenden uit den wagen té duwen en te trekken. Door handreiking konden allen toen veilig op den wal worden gebracht. De drenkelingen waren, behalve ge noemden heer de V., het echtpaar J. Brandsma met hun dochter en het 214 -ja rig zoontje van deze laatste, allen wonende te Diemen. Het vijftal is met een passeerende auto bus naar de woning van de familie Brandsma teruggekeerd. Het ongeluk, dat gelukkig nog goed is afgeloopen, verwekte, zooals te begrijpen valt, groote consternatie op dezen zoo drukken verkeersweg. Er ontstond een op stopping van tientallen voertuigen, doch door het ingrijpen van de politie was het verkeer weldra weer in goede banen ge leid. i i Nader wordt gemeld, dat het ongeluk aan slippen te wijten is. Het wegdek ter plaatse was pas vernieuwd en was door den regen zeer glad. Toen de wagen naar links schoot had deze een snelheid van ongeveer zeventig K.M. Bij het reddings werk heeft de 17-jarige Aurik uit Duiven- drecht zich bijzonder dapper gedragen. Hij bedacht zich geen oogenblik, ontdeed zich van zijn jas en dook onder water. Hij slaagde erin de portier krukken te grijpen en de deuren te openen en hielp aldus den bestuurder, die dit eveneens trachtte te doen en daarin voor 'n deel reeds was ge slaagd. In de onmiddellijke nabijheid van de plaats van het ongeluk lag een schuit ge meerd, zoodat men van daaraf gemakkelijk de slachtoffers kon bereiken. De Geneeskundige Dienst te Amsterdam die was gewaarschuwd, verscheen weldra met een ambulance-auto, doch deze kon onverrichterzake naar de hoofdstad terug- k'eeren. De drenkelingen hebben geen noemens waardig letsel bekomen. Zij waren natuur lijk hevig geschrokken door het gebeurde, doch konden spoedig weer op hun gemak worden gesteld. I AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Wielrijder door de locomotief van een tram gegrepen. Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft te Maastricht een ernstige aanrijding plaats gehad, waarbij J. H. uit Maastricht op het nippertje aan den dood is ontsnapt. Omstreeks dien tijd kwam een der zware trams van de Belgische Tramweg Mij. aan gereden met achter zich een groot aantal personenrijtuigen, deelnemers bevattende voor een bedevaart naar Bitzingen (Bes sen ge). Deze tram doorkruist Maastricht en kwam voor deze route nabij het kruispunt al. StrouvenlaanHertogsin gel te Maas tricht. Plotseling flitste voor de tram een auto voorbij, terwijl van de andere zijde de wielrijder H. aankwam. In een minimum van tijd lag hij voor de zware locomotief en werd een eindweegs meegesleurd. Op het geroep van enkele toeschouwers kon de machinist, na een vijftigtal meters de tram tot stilstand brengen. Een geluk mag het heeten dat het rijwiel als stoot- blok fungeerde, anders was de man ver pletterd. Met inwendige kneuzingen en een hoofdfractuur werd H. per auto van don G. G. D. naar zijn woning vervoerd. DOOR EEN LICHTRAAM GEVALLEN. Meisje te Amsterdam gewond. Twee meisjes van achttien jaar hebben gistermiddag op het dak van een huis aan de Palestrinastraat te Amsterdam een avontuur beleefd, dat voor één van haar ernstige gevolgen heeft gehad, aldus meldt de „Crt.". De meisjes waren bij elkaar op visite, toen één van haar het plan opperde om naar het dak te klauteren en vandaar een wandeling over de daken' der aangrenzende perceelen te maken. Het meisje, dat het idee opperde, vond haar vriendin onmiddellijk bereid het waag stuk te ondernemen en enkele oogenblik ken later klommen de „acrobaten" door een dakraam naar het hoogste punt van haar huis. Van het dak van perceel no. 3 af liepen de jonge dames over de daken der aan grenzende huizen. Op het dak van perceel nummer zeven bemerkte één der stout- moedigen blijkbaar niet dat hier een licht raam was. Ook haar vriendin wist dit blijk baar niet, met het noodlotting gevolg, dat één der meisjes plotseling door het raam stortte en acht meter lager in het trap penhuis van de buren terechtkwam. De hevig ontstelde vriendin, die het vree- selijk ongeluk voor haar oogen zag gebeu ren, keerde onmiddellijk naar haar huis te rug om hulp te gaan halen. Gelukkig kon een medicus, die dicht in de buurt op be zoek was, spoedig hulp verleenen aan het slachtoffer, dat met verschillende verwon dingen aan haar hoofd en beenen in het huis werd aangetroffen. Hoewel de verwon dingen gelukkig niet van zeer ernstigen aard waren, achtte de dokter het toch nood zakelijk, dat het meisje naar een ziekenhuis werd overgebracht. Men waarschuwde den Geneeskundigen Dienst, die het slachtoffer korten tijd later naar het Tesselschade- Ziekenhuis vervoerde. Hier is zij ter ver pleging opgenömen. DE GEVAREN VAN HET SPELEVAREN MET EEN KANO. Jongen verdronken in de Delfhavensche Schie. Gisteravond waren twee jongens met een kano in de Delfhavensche Schie aan het spelevaren. Op zeer gevaarlijke wijze waren zij aan het schommelen. Plotseling sloeg de kano om en beiden ge raakten te water. Een van hen kon direct door voorbijgangers op.het droge gebracht worden, de ander zonk echter in de diepte. Na eenigen tijd dreggen werd hij later door de politie pogehaald. De levensgeesten ble ken toen echter reeds geweken te zijn. De verdronkene was de 13-jarige E. Fromm, gewoond hebbende in de Kraan- dij kstraat. Het lijk is naar de ouderlijke woning overgebracht. MAN TE ARNHEM IN DEN RUG GESTOKEN. Het slachtoffer overleden. Dezer dagen is een burenruzie in Arn hem onstaan, die thans een noodlottigen afloop heeft gekregen. In Doprzicht, een der nauwe steegjes bij het Roermondsplein, ontstond Vrijdagavond een twist tussdhen den 28-jarigen D. en zijn buurman, den 42- jarigen Wennekes. De eerste heeft den laat ste met een behamgerssehaar in den rug gestoken, ten gevolge waarvan de getrof fene thans in het gemeente-ziekenhuis is overleden. De ruzie is ontstaan om de kinderen van W. en D., die onderling hadden getwist. De vaders hadden voor hun kinderen partij getrokken en reeds 's middags waren hier over harde woorden gevallen. W., die met visch ventte, ging echter weg, doch toen hij 's avonds terugkeerde, werd hij opgewacht door D. en weer laaide de twist hoog op. Ten slotte wond D. zich zoo op, dat hij een groote behangersschaar greep en daar- WOENSDAG 31 JULI 1935 Huizen 301 M. NCRV-uitzending 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kinderkoor „Salvatori". en Gram. platen. 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelspel. I.30 Gram.pl. 2.00 Zang. 3.00 Chr. lectuur. 3.303.45 Gram.platen. 4.00 Piano-recital. 5.00 Kinderuur. 6.00 Friesch halfuur. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau en Reportage. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Berichten, waarna samenkomst van het Leger des Heils te Vlaardingen. 9.35 NCRV-orkest. 10.00 Berichten. II.00—11.30 Gram.pl. Hilversum 1875 M. VARA-uitzending 8.00 Orgelspel. 8.30 Gram.pl. 9.30 Onze Keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. 12.00 De Notenkrakers. 12.30 Schalmei en Gram.pl. 1.00 Strijkorkest. I.30 Dubbel X. 2.00 Gram.pl. 2.30 Orgelspel. 3.00 Voor de kinderen. 4.30 De Flierefluiters. 5.15 De Zonnekloppers. 6.00 Orvitropia en Gram.pl. 7.00 Sportpraatje en Gram.pl. 7.30 Causerie en Gram.pl. 7.50 Bij den verkeersdokter. 8.00 Herh. S.O.S.-berichten en Berichten VARA-Varia en Gram.pl. 8.30 Eddy Walis en zijn orkest. 9.15 „Plicht", spel en Gram.pl. 9.45 VARA-orkest. 10.30 tenor en piano. 10.45 VARA-orkest. II.15 Jazzmuziek, en Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Orgelspel. 12.35 Ch. Manning's orkest. I.35 Orgelconcert. 2.20 -Het Schotsche Studio-orkest, 3.10 Piano-recital. 3.35 Sted. orkest Bournemouth. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.50 BBC-Militair-orkest. 7.35 Troise en zijn Mandoline-orkest. 8.50 BBC-orkest. 10.25 Kamermuziek en voordracht. II.2012.20 Maurice Winnick en zijn Band. „Radio-Parit". 1646 M. 11.30 Concert uit Salzburg. I.15 Concert, 9.05 Declamatie. II.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg 1261 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.505.50 Omroeporkest. 8.20 Zang en declamatie. 9.20 Italiaansche muziek. 11.05 Mandolinemuziek. 11.3012.50 Dansmuziek. Keulen, 456, M. 6.50 Concert uit Berlijn. 11.00 Solistenconcert. 12.00 Concert uit Breslau. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Kamermuziek. 5.20 Concert uit Frankfort. 7.20 Kwintetconcert. 8.35 Abendfeier im Lager, rijkszending v. d. jeugd. 9.05 Militair programma. 10.5012.20 Populair concert en dans muziek. Rome, 421 M. 9.00 Radio-tooneel. Hierna: Dansmuziek. B r u s s e 1, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.30—2.20 en 5.20 Gram.pl. 5.50 Zang en piano. 6.35 Salon-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest. 8.50 Symphonieconcert. m.m.v. solisten en orkest. Hierna tot 11.20 Gram.pl. 4.84 M. 12.20 Gram.pL 12.50 Salon-orkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Orgelconcert. 5.50 Cello-recital. 6.50 Fluit- en Trio-concert. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.15 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.05 Gram.pl. 9.20 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Zang en piano. II.05 Weerbericht. 11.20 Dansmuziek. 12.201.20 Concert uit Leipzig m.m.v. so listen en orkest. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf te Leiden. 3de Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl.esnder. 10.20 Keulen. 11.30 ParijsRadio. 14.20 London Reg. 15.35 Deutschl.sender. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 10.20 Parijs Radio. 20.20 Brussel Fr. 22.25 Boedapest. 22.50 Keulen. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.30 Granunuziek GJRJD. 10.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 London Reg. 20.50 Droitwich. 21.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). I mede W., die wegliep, in den rug stak. De punt van de schaar drong den man tusschen de ribben door in de longen. W. zag nog kans uit het steegje te loopen naar het Roermondsplein, waar hij in elkaar zakte. De inmiddels door de buren gewaar schuwde politie was zeer spoedig ter plaat se. De dader, die naar huis was gegaan, werd onmiddellijk in hechtenis genomen. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht, waar hij nu aan de opgeloopen verwondin gen is overleden. De dader, die werkloos is en drie kinde ren heeft, is ter beschikking van de justitie gesteld. Natuurlijk zijn de bewoners van het steegje zeer onder den indruk van het gebeurde, te meer waar beiden in de buurt zeer goed stonden aangeschreven. Het slachtoffer was visch venter, eveneens ge trouwd en vader van drie kinderen. „Tel." FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 10) „Ja, jongen, o, Lloyd, ik ben zoo blij je weer terug te hebben." Zij belde en gaf Sarah order voor Lloyd's ontbijt. Ze volgde Lloyd in de eetkamer en ging naast hem zitten, terwijl hij op zijn ontbijt wachtte. Ze probeerde een gesprek te be ginnen, maar Lloyd, die geplaagd werd door gewetenswroeging en tegelijkertijd door een gevoel van verongelijkt te zijn, zat somber met zijn mes te spelen zonder te antwoorden. Eindelijk begon Virginia te praten over den afloop van Lloyd's avontuur, maar hierdoor haalde ze weer zijn toorn op haar hals. „Lloyd liefste", hernam ze, „is 't geen ge luk, dat Marshall niet ernstig gewond werd en alles nu weer in orde is?" Ze maakte natuurlijk geen gewag van het aandeel, dat zij in de zaak had gehad en de opoffering van haar gespaard geld. Llóyd draaide zich om, en staarde haar aan. „Waarom werd ik gisteravond niet vrijgelaten?" vroeg hij. „Dat kon niet vóór vanmorgen, Lloyd, zie je?" „Opgesloten in een vuil hok met smerige negers en dronken lui! Een fijne plaats voor mij. Jij bent zeker gaan dansen, of zoo?" „Lloyd, dat is niet mooi van je! Rechter Kentmaar ze kwam niet verder. „Rechter Kent!" bulder hij. „Laat hij naar de hel loopen! Waarom gaf hij geen order mij direct vrij te laten? Een mooie voogd, dat moet ik zeggen! Hij heeft zijn tijd natuurlijk zoek gebracht met in die duffe wetboeken te lezen, terwijl ik in zijn smerige gevangenis zat, omdat Hilda haar kop kwijt raakte en Marshall omver reed. Waarom moest die verduivelde gek mijn teugels pakken? Hij heeft gekregen wat hem toekwam! En nu doet die ouwe gek van een Kent of hij blij is, dat hij mij vrij kan laten. Ik begrijp niet waarom vader hem als onze voogd heeft aangesteld. Ik wou dat ik eenentwintig was." „Maar Lloyd", riep Virginia, „we hebben alles gedaan 'wat we konden. De rechter is Marshall dadelijk gaan opzoeken en 't is aan hem te danken, dat de aanklacht is in getrokken. Ik vind dat je heel dankbaar moest zijn." „Hm, dankbaar! Voor den nacht in de gevangenis zeker?" Lloyd lachte op een manier, die het meis je naast hem onaangenaam aandeed. „Jij hebt makkelijk praten. Jij hebt niet in de gevangenis gezeten. En natuurlijk neem jij het op voor je lieve rechter Kent, maar ik verzeker je, dat hij het vuur uit zijn slof fen had geloopen, als het zijn eigen dier bare Jackson geweest was." Virginia sprong op. Ze had een zaoht ka rakter en Lloyd was haar oogappel, maar ze had temperament, zooals Lloyd vroeger al eens had ondervonden, en nu Lloyd Jackson er bij haalde. „Lloyd", riep ze. „Je bent een ondank baar monster, en als 't niet was om de schande, dan wou ik, dat je een paar dagen langer in de gevangenis gezeten had, om je te leeren, niet alleen aan jezelf te den ken.... Rechter Kent heeft al het moge lijke voor je gedaan, net als ik, en ik vind, dat je wel zoo behoorlijk kon zijn ons allebei te bedanken inplaats van te doen of jij de beleedigde partij bent!" Ze liep snel naar de deur en wendde zich nog even om naar haar broer. Hij had toch een ellendigen nacht doorgebracht en 't was niet aardig van haar om „Beste Lloyd, 't spijt me, dat ik zóó te gen je te keer ging maar ik heb zoo in angst gezeten en je bent toch ook ondank baar weet je?" Maar Lloyd had geen edelmoedigen aard en dacht er in de verste verte niet aan zelf zijn verontschuldigingen aan te bieden. „O, maak je niet druk om mij", snauwde hij. „Ik gelóóf, dat dieven en inbrekers nog behoorlijker ontvangen worden als zij in den schoot van hun lieve famibe tefngkee- ren. Je sympathie heeft me diep ontroerd, lieve zuster." Virginia keerde zich hierop om en ver liet de kamer zonder één woord te zeg gen. Toen viel Lloyd aan op zijn ontbijt, dat juist werd binnengebracht. Sarah kende hem al lang en deed geen poging om tegen hem te spreken, maar maakte, dat ze zoo vlug mogelijk de kamer uitkwam. Dus werd Lloyd alleen gelaten en had gelegenheid in zichzelf te mopperen en te razenij. Hij voedde zijn gedachten gere geld met gevoelens van beleediging en zelf rechtvaardiging, om het onaangename be sef van misschien wel wat onredelijk en on dankbaar geweest te zijn, weg te dringen. Maar met zichzelf als rechter, is niets ge makkelijker dan zich te verbeelden dat men slecht behandeld is. Virginia en rech ter Kent hadden dan tenminste wel wat sympathie kunnen toonen, toen hij uit de gevangenis kwam, ten minste zijn zuster. Dat was toch niet te veel gevergd, en dit was, wat hij juist noodig had, sympathie alleen, en zoo praatte hij in zichzelf. Lloyd bleef een poos mokken en nadat hij ontbeten en een paar sigaretten gerookt had, was hij tot de vaste overtuiging geko men, dat hij wel heel erg te beklagen was. Eindelijk liep hij de eetkamer uit en de hall in, maar er was niemand. Geen enkel scheen te beseffen, wat hij had doorge maakt, en hij had wel dood en begraven kunnen zijn, voor iemand eenige notitie van hem nam. Hij griste woedend zijn hoed van de kapstok, plantte dién op zijn hoofd en ging de deur uit, die hij met een dreunende slag achter zich dichttrok. Lloyd sloeg gemelijk den weg naar de stad in. Hij had geen vast plan, maar dat kon nog komen. Hij had geen lust een van zijn kameraden tegen te komen. Hij ver moedde, dat zij wel iets over hem gehoord zouden hebben en hij wist ook, dat, als hij ze ontmoette, ze toch de heele geschiede nis van hem te weten zouden komen, en daartegen kwam zijn familietrots in op stand. Toch hoopte hij, dat hij iemand zou kunnen aanklampen, wie hij zijn narigheid zou toevertrouwen en die hem de ge- wenschte sympathie zou schenken. Zoo kwam hij op het marktplein. Instinctief keerde hij het witte gerechtsgebouw den rug toe en stak de straat over, en daar ont moette hij mevrouw Fenwick, een jonge weduwe, die juist uit het warenhuis kwam en naar haar two-seater liep. Lloyd's oogen rustten een oogenblik op haar elegante ge stalte. Ja, ze had hem gezien, er kwam een schuchter, onzeker lachje in haar gezicht. Lloyd glimlachte terug en ging naar haar toe. „Heb ik u niet eerder ontmoet?" vroeg hij. „Ja, dat geloof ik wel". Ze stak hem haar hand toe. „Hoe gaat 't met u? Ik dacht, dat u me eens zoudt komen opzoeken." Mevrouw Fenwick was een bijzonder knappe vrouw en in het gezicht, dat nu glimlachend naar hem opgeheven werd lag een uitdrukking van sympathie. Me vrouw Fenwick had namelijk van haar ne gerbediende gehoord, waar Lloyd den nacht had doorgebracht. Naar zoo iemand had zij juist gezocht. „Ik was van plan u spoedig eens te bezoe ken", antwoordde hij en nu ik u ontmoet heb, zal ik 't zeker doen." „Waar gaat u nu heen?" vroeg ze lachend. „Geen vast plan." „Rijd u dan een eind mee. Hebt u daar lust in?" Ze keek hem strak aan en toen ze zijn aarzeling opmerkte, veranderde ze yltig van tactiek. „Of nog beter. Kom vanmid dag bij me theedrinken. Weet u mijn adres?" „Ja zeker, danlk u, ik zal met genoegen komen." „Goed, tot ziens dan, tot vanmiddag 't zal prettig zijn nog eens met u te praten." En nog seeds glimlachend, stapte mevrouw Fenwick in haar auto'tje en reed weg. De glimlach bleef op haar gezicht, lang nadat Lloyd uit het gezicht was. „Ik ben er zeker van", overdacht ze, „dat de oude heer een groot vermogen na liet, toen hij stierf, en ik moet er wat van te pakken zien te krijgen. De jongen is nog niet meerderjarig, maar dat duurt niet lang meer. Wat een klap in 't gezicht voor al die moeders met huwbare dochters als ik den jongen Fairfax inpik!" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9