M RADIO-PROGRAMMA'S M MAANDAG 29 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DINSDAG 30 JULI. DOODELIJK ONGEVAL OP DEN RIJKSWEG TE OVERSCHIE. Oude man aangereden en op slag gedood. Zaterdagmiddag te half twee wilde de 75-jarige J. Poot, gewoond hebbende aan de Zweth te Overschie den nieuwen Rijks weg oversteken. Poot was stokdoof. Hij werd door een uit de richting van Den Haag komende personenauto, welke met een vaart reed van ongeveer 80 K.M., gegrepen en op slag gedood. Den bestuurder, ntr. van D. uit W a s- s e n a a r, die juist op weg was naar een begrafenis, treft geen schuld. Poot had een paar maanden geleden de medaille van Oranje Nassau ontvangen negens zijn 40-jarige werkzaamheid bij een ■elfden landbouwer. DOODELIJKE AANRIJDING. Fietser, die de weg wilde oversteken. Op den Rijksstraatweg te Santpoort is Zaterdagavond omstreeks half zeven de ongeveer 55-jarige K. te IJmuiden wonen de, terwijl hij op zijn rijwiel den weg wil de oversteken, door een uit de richting Haarlem komende auto gegrepen. De man was op slag dood. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN. Dame overleden, haar echtgenoot ernstig gewond. Op den Rijksweg Weert-Roermond heeft Zondagmiddag omstreeks vier uur een ern stig motor-ongeluk plaats gehad waarbij één persoon gedood en een ander ernstig werd gewond. Doordat een band van zijn motorrijwiel sprong, is de motorrijder C. Weller uit Wijk aan Duin, over den kop geslagen. Ernstig gewond werd hij opgenomen en naar het Sint-Laurentiusziekenhuis te Roermond vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo was gezeten, werd zoodanig gewond, dat zij kort na het ongeluk overleed. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ DELDEN Motorrijder wilde auto in een binnenbocht passeeren. JONGEN DOOR AUTO AANGEREDEN. Automobilist rijdt na de aanrijding door. Zaterdagmiddag om 6 uur werd op den weg naar Budel onder de gemeente Weert een 22-jarige jongen J. Vercoelen uit Weert met hoofd en schouderwonden in bewuste- loozen toestand aangetroffen. De jonge man, die er ernstig aan toe was, werd naar zijn woning vervoerd. Het on derzoek wees uit, dat V. door een auto was aangereden. De bestuurder van de auto is na de aanrijding doorgereden. De politie van Weert stelt hiernaar 'n onderzoek in. WIELRIJDER PLOTSELING DEN WEG OVERGESTOKEN. Ernstige aanrijding door auto op Wouwschen straatweg. Zaterdagmiddag om half drie heeft op den Wouwschen straatweg nabij Bergen op Zoom een ernstig ongeluk plaats gehad. De 67-jarige O. keerde per rijwiel naar Bergen op Zoom terug. Toen een achterop rijdende auto den wielrijder was gepas seerd, stak deze plotseling den straatweg over. O. had niet bemerkt, dat vanuit de richting der stad een auto kwam gereden, bestuurd door den heer W. uit Rotterdam. Ofschoon deze laatste krachtig remde kon een aanrijding niet voorkomen worden. De wielrijder, die onder de auto geraakte, bekwam ernstige verwondingen. Nadat dr. Fick de eerste geneeskundige hulp had ver leend, werd de man naar het Alg. Burger- gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Zaterdagavond om "twaalf uur is de 19- jarige A. Zoon, te Dirksland, die bezig was met een electrischen looplamp door den stroom getroffen en gedood. Een geneesheer heeft nog getracht de levensgeesten van den jongen, die dadelijk ineengezakt was, op te wekken, doch deze poging bleef zonder resultaat. VIER HUIZEN AFGEBRAND IN VELDHOVEN. Vermoedelijk tengevolge van het omval len van een met benzine gestookt kooktoe- stel is Zaterdagavond tusschen acht uur en half negen brand ontstaan in de woning van den heer Kox te Veldhoven. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig tastten de vlammen de kruidenierszaak aan,die voor de woonvertrekken was gelegen. In allerijl vluchtten de bewoners en waar schuwden de brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, doch niets kon uitrich ten ter blussching van het vuur, aangezien er in den geheelen omtrek geen water te vinden was. Lijdelijk moest men het aan zien, hoe het verterend element het een na het ander de geheele rij van vier huizen, waarvan de drie nog niet genoemde be woond^ werden door de gezinnen Peters, Akkerson en Rooifftans, verwoestte. Hoog laaiden de vlammen op en van her en der kwamen de omwonenden toesnellen om te trachten de behulpzame hand te bieden. Veel kon echter niet gered worden, vrijwel alle inboedels kwamen in de vlammen aan hun einde, hetgeen te tragischer is, daar het gezin Rooimans in het geheel niet verzekerd was en de andere drie gezinnen slechts een lage verzekering hadden loopen. Den geheelen avond duurde de brand, een voor een trokken de toeschouwers huiswaarts, de troffen gezinnen werden on dergebracht bij buren en familie. Einde lijk dekte de nacht zijn duister over de smeulende puinhoopen. OPTREDEN TEGEN WEDSTRIJDEN OP DEN WEG. Een politie-agent bijna het slachtoffer. De motorpolitie te Delft heeft procer-ver- baal opgemaakt tegen eenige Rotterdam- sche en Haagsche motorrijders, die Vrij dagavond op den nieuwen rijksweg tus schen Delft en Overschie een snelheids wedstrijd hielden met speciale racemachi nes, waarbij snelheden van 120 km. werden behaald. Toen een van de politiemannen zich op den weg plaatste en een teeken gaf tot stoppen, reed een van de motorrijders op hem in, zoodat de politieman, door ter zijde te springen, ternauwernood aan een wissen dood ontkwam. Gisterennacht is een van de racers, W. C. D. uit Hillergersberg, van zijn bed gelicht en met zijn motor naar Delft getranspor teerd en daar in arrest gesteld. De namen van de overige racers zijn bekend en deze zullen er wel meer van hooren. NIEUWE VANGST TE OSS. Grafschennende diefstal opgehelderd. Op verzoek van de gemeentepolitie te Oss werd Zatermiddag te Amsterdam ge arresteerd en naar Oss overgebracht de 21- jarige Ossenaar C. van Baardwijk, die er van verdacht wordt een fraai kruisbeeld te hebben ontvreemd van het graf van een kind van den heer A. S. te Oss. De heer S. heeft hiervan aangifte bij de politie gedaan, welke een onderzoek instel de. Pas nu is het haar gelukt, den dader, die meer wandaden op zijn geweten heeft te Amsterdam aan te houden alwaar hij als werklooze van de steun leeft. Hij zal op transport naar 's-Hertogen- bosch worden gesteld, waar hij door den officier van justitie zal worden geleid. EEN DIEF GEPAKT. Een kranig dienstmeisje. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in de villa van den heer Kasius aan de Praamgracht onder Baarn. De dief heeft waarschijnlijk den nacht in de villa doorgebracht, want toen het dienstmeisje des morgens het huis binnenkwam de familie is tijdelijk afwezig zag zij een fiets in de gang staan. Het meisje trof den man in een der kamers aan. Deze wilde op de vlucht, slaan, doch het meisje pro beerde hem tegen te hoiiden, waarop de in breker haar met een revolver bedreigde en zoo kans zag te ontvluchten. Bij een naast gelegen villa was de heer Visman aan het werk en hoorde het meisje roepen „Houdt den dief", waarop deze den man achterna ging en er in slaagde hem te pakken. Hij leverde den man aan de politie over, die hem naar het bureau overbracht. Bij fouileering bleek, dat de dief in de villa van den heer Kasius een goeden slag had geslagen. Een belangrijk bedrag aan geld, eenige zilveren vulpotlooden en nog eenige artikelen van minder waarde wer den op hem bevonden. Tevens droeg hij bij zich een revolver, met acht scherpe paro- nen geladen. De man heeft zich waarschijn lijk nog aan meerdere diefstallen schuldig gemaakt daar hij in. het bezit was van bank biljetten, die niet van den heer Kasius af komstig waren. De aangehoudene is Duit- scher, afkomstig uit Berlijn, die naar eigen beweringen sinds 14 dagen hier vertoeft. Hij is ter beschikking gesteld van den com missaris van politie te Baarn, onder wiens i gebied de diefstal is gepleegd. Huizen. 301.5 M. KRO-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.30 De KRO-boys en Gramofoonpi. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonplaten. 4.15 De KRO-boys. 5.00 Volkszang door de Ned. Volkszang- vereeniging. 5.30 Bioscooporgelconcert. 6.00 Het KRO-orkest. 6.30 Vervolg bioscooporgel. 7.15 A. G. Aukes over Reisavonturen in Afghanistan. 7.35 Gramfooonplaten. 8.00 Nieuwsberichten, waarna concert door de Orthensche Harmonie. 8.30 K-R.O.-Symphonie-orkest. (Te 9 uur causerie over de film). 10.00 Gramofoonplaten en flitsen uit den "Bosch. 10.30 Berichten, waarna tweede gedeelte van de Bossche revue „Hou doe wor". Hilversum, 1875 M: AVRO-uitzending. 5.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 Ensemble Lismonde. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde. 12.30 De Minstreals en Gramofoonplaten. 2.30 Zang en Voordracht. 3.10 Gramofoonplaten. 3.304.00 Uit het Jaarbeurs-Rest.: Carel Albberts en zijn ensemble. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Ensemble Jetty Cantor. 6.30 RVU: Causerie. 7.00 Gron. orkestvereeniging. 7.45 Gramofoonplaten.' 8.00 Berichten waarna Gron. Orkestver- eeniging. 8.20 Causerie over Jacques Urlus (met Gramofoonplaten 8.50 Gron. orkestvereeniging. 9.15 Afdaling met de microfoon in de Vesuvius. 9.25 Discontonieuws. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Berichten, waarna de AVRO-Deci bels. Droitwich, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel. 12.20 Tom Jones' kwintet. I.20 New Victoria-Cinema-orkest. "5.35 "Het"Ch. Ernesco-kwintet. 6.55 Het BrOÉLdhurst septet. 7.20 BBC-Theaterorkest. 8.20 „Advanced Sparks", revue-pro gramma. 9.20 Het New Georgian Trio. 10.10 Orgelconcert. 10.40 Het WalfoTd Hyden Zigeunerorkest. II.3512.20 Lew Stone en zijn Band. waar zij met eenige politieke gevangenen kennis maakten. Het ging hier zeer gemoe delijk toe; zij brachten allen den dag door met Spaansch handbalspel, wandelen op de binnenplaats, domineeren en zingen. Intusschen hadden de jongens goede hoop dat zij zouden worden vrijgelaten, daar ze naar den gezant te Madrid hadden geschre ven. Een familielid schreef na ontvangst van dezen brief eveneens naar den gezant te Madrid en kreeg een dezer dagen een kort briefje van den plaatsvervangend zaakgelastigde dat „blijkens bij de betrok ken autoriteiten ingewonnen inlichtingen de beide jongens te Confranc in hechtenis zijn genomen wegens verzet tegen politie ambtenaren en volkomen onvoldoende do cumentatie. Beide delinquenten zijn over- Radio-Paris, 1648 M. 12.35 Concert. 9.05 Kamermuziek mm.v. kwintet en koor. 11.1012.35 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12302.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.505.50 L. Preii's orkest. 8.20 Strausz-concert. 9.40 Zang en piano. 10.00 Strijkorkest. 10.4011.20 Symphonie-concert. Keulen, 456 M. 12.20 Concert uit Dresden. 4.20 Kinderkoorzang. 5.20 Sted. orkest van Solingen. 8.30 Solistenconcert. 10.4011.20 Taallessen. Rome, 421 M. 9.00 Gevarieerd concert. 10.20 Viool en piano. Brussel, 322 en 484 M 322 M.: 12.20, 1.30—230, 5.20 en 6.10 Gra mofoonplaten. 6.35 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Pianorecital. 8.50 Zang. 9.20 Zang en Gramofoonplaten. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.50, 2.20, 5.20, 6.50 en 735 Gramofoon platen. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Die muntere Seeschlange" vroolijk programma. 10.20 Berichten. 10.50 Concert (Zang en Neo-Bechstein- vleugel). II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Oscar Joost en zijn kapel. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.409.20 Deutschl. Sender. 10.20 Keulen. 13.20 Brussel VI. 14.20 London Reg. 17.20 Keulen. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen 19.40 Parijs Radio. 20.20 Keulen. 22.20 Rome. 23.20 Parijs Radio. 4de Programma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 Droitwich 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich 21.20 London Reg. 22.10 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). gebracht naar het Huis van Bewaring te Jaca (provincie Hulsca)." De vader van Van den Berg die wij spra ken vertelde ons, dat hij gewaarschuwd had om zonder paspoort op reis te gaan, daar hij echter voor zichzelf de overtuiging had, dat de jongens het niet verder dan België zouden brengen had hij ze maar hun gang laten gaan. Inmiddels is gisteren bij de familie van Van der Keur te Naarden een minder pret tig bericht binnengekomen; de jongen schreef dat h(j in de gevangenis te Barce lona zat, waar Van den Berg zit, weet hij niet. De beide families zullen via de daartoe bevoegde autoriteiten trachten de jongens alsnog in vrijheid te krijgen. „Tel". Zaterdag heeft op den Almeloschen weg te Delden een ernstig motorongeval plaats gehad. De gebroeders Bolscher uit Vasse kwa men in de richting Almelo per motor, de een als berijder, de ander als duo-passa gier, den weg afrijden, waarbij zij de on voorzichtigheid hadden een in dezelfde richting rijdende auto in de binnenbocht te passeeren. Hierdoor zagep zij te laat, dat van den anderen kant een personenauto naderde. Een aanrijding was het gevolg. De berijder van het motorrijwiel werd over den radiator door de voorruit van den wa gen geslingerd, waardoor hij zeer ernstig aan hoofd en hals werd verwond. De duo-passagier kwam aan den anderen kant van den weg terecht, waar hij even eens met een ernstige hoofdwonde bleef liggen. Uit Delden waren spoedig de doktoren Bloemer en Gewin ter plaatse die genees kundige hulp verleenden. De bestuurder van het motorrijwiel was er zoo erg aan toe, dat hij door kapelaan Kaalberg uit Delden vein de laatste H.H. Sacramenten is voorzien, voordat men hem naar het R.K. Ziekenhuis te Delden vervoerde. Zijn broer werd eveneens naar het ziekenhuis overge bracht. De inzittenden van de auto, de heeren Echtermeyer uit Glanerbrug, A. W. Hob- belink uit Enschedé en de chauffeur Veld- boer van de garage Kolsté, kregen snij won den aan gelaat en handen tengevolge van het breken van de voorruit. Nader wordt gemeld, dat een van de slachtoffers van het motorongeval bij Del den, de bestuurder N. J. van het Bolscher uit Tubbergen in' het R.K. Ziekenhuis te Delden is overleden. AVONTUUR VAN TWEE JONGENS UIT HET GOOI. In Spanje in de gevangenis. Een Bussumsche en een Naardensche fa milie verkeeren sinds eenigen tijd in span ning omtrent het lot van hun zoons van wie zij een brief hebben gekregen uit een gevangenis in Spanje. De 19-jarige Johan nes van den Berg uit Bussum én de 19-ja- rige Hendricus van der Keur uit Naarden, die beiden werkloos zijn, zijn den 3en Juni per fiets naar Zuid-Afrika vertrokken om daar werk te zoeken. Zij hoopten opderweg in hun onderhoud te voorzien en hadden bij gebrek aan contanten geen paspoort bij zich. De families kregen uit België een op- gewekten brief, waarin zij vertelden al aar dig wat geld verdiend te hebben. Dit ging echter spoedig verloren, want bij de Fransche grens moesten zij ieder 35 betalen voor hun fietsen. Iri een volgenden brief schreven zij: 'in geen geval keeren wij terug naar Holland, want dan zouden ze ons maar uitlachen. De families hoorden niets tot ze begin Juli uit Spanje een brief kregen waarin de jongens schreven dat ze door Spaansche grensbeambten waren aangehouden, omdat ze geen pas hadden, Ze werden naar een gevangenis gebracht, FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 9) „Neen, hij zal moeten vóórkomen, zoo dra u goed genoeg bent, om op 'de zitting te verschijnen." De rechter keride de angst van dit soort menschen voor alles wait met de wet te maken heeft. „Nu dan", begon Marshall wanhopig en zweeg verder. Toen hij echter zag, dat de rechter aan stalten maakte om weg te gaan flapte hij de rest er uit. „Wat wilt u me geven, als ik geen vervolging instel?" Zijn vrouw kwam een stap nader, en uit te een protest, maar hij wendde zich kwaad tot haar. „Hou je mond, zeg ik je", schreeuwde hij. Juffrouw Marshall keerde zich koppig af. „U bedoelt, dat u ten slotte toch liever geld hebt?" vroeg de rechter. „Ja, daar komt het zoowat op neer", ant woordde Marshall een beetje beschaamd. „Hoeveel moet u hebben?" Marshall dacht een oogenblik na. „Vijf honderd dollar", zei hij. „Vijfhonderd dollar!?" sprak de rechter hem na. Marshall zat nu rechterop in zijn bed. „Geen stuiver minder!" barstte hij uit. „Heel goed, hernam de rechter kalm. „Ik zal niet probeeren je minder te bieden maar ik zou niet weten, waar ik 't geld vandaan moest halen. Ik zou de zaak lie ver sussen, terwille van zijn zuster maar zooveel zal ik niet bij elkaar kunnen krij gen. Het is ook veel, want u bent met een paar dagen weer heelemaal in orde. Hoe dan ook, als u op uw stuk blijft staan, dan moet u uw eigen weg maar volgen. Het spijt mij om Virginia. Ze is een lief meis je en heeft zich juist met mijn zoon ver loofd." Dit was een handigen zet van den rech ter, maar 't was absoluut waar. Hij kon het geld niet bij elkaar krijgen, want door zijn liefdadigheidszin was zijn bankreke ning niet hoog en Jackson's opvoeding had hem veel gekost. Marshall leunde opgewonden voor over. „Uw zoon Jackson?" vroeg hij. „Ja." Marshall zweeg eenige minuten en het was den rechter duidelijk, dat hij met zichzelf streed. Maar Marshall was in zijn hart niet zoo'n kwade kerel, zijn opvoe ding en omstandigheden in aanmerking genomen, en zijn beter ik won het pleit. „Kijk eens, ging hij voort, ik ken Jack son. Hij gaf mehij is hier meer dan eens geweest. Ik.... ik ben tevreden met twee honderd, meneer!" Weer wilde juffrouw Marshall er zich tusschen mengen, doch voor de tweede maal werd haar den mond gesnoerd. „U neemt genoegen met twee honderd dollars?" vroeg de rechter op kalmen toon." „Zeker." „Mooi. Laat Lem morgen naar het ge rechtsgebouw komen, dan zal ik hem het geld geven. Hij kan dan meteen de aan klacht intrekken." „Dat zal gebeuren, meneer." „In orde. Ik ben blij, dat u tot dit be sluit gekomen bent en ik hoop, dat ik u met een paar dagen zoo gezond als een visch, zal terugzien. Goedendag samen." En de rechter vertrok; blij, dat de naam Fairfax voor de schande van een recht zaak gespaard bleef. Onderwijl was Virginia naar huis ge gaan en wachtte daar in stijgende onrust, tot ze het niet langer kon uithouden. Toen zette ze haar hoed op en ging op weg naar de Harrisville-gevangenis, die achter het gerechtsgebouw gelegen was. Voor haar was het niets hier binnen te gaan, maar.... Lloyd! Ze stelde zich hem voor, norsch, verstokt, maar toch, haar broer, die van ergernis verteren zou. De gemoedelijke cipier ontving haar zeer voorkomend en liet haar dadelijk bij haar toe, Lloyd, bleek en geheel van streek, groette haar hartelijker, dan hij ooit te vo ren gedaan had. „En Gine?" riep h- „wat heeft hij ge zegd? Is hij „Hij heeft gezegd, dat hij zou doen wat hij kon. Mijn arme jongen! Hoe kon je toch. „Zeur daar nu niet meer over", ant woordde hij, „maar luister En hij vertelde zijn plan. Virginia moest naar den rechter gaan, om hem, Lloyd, onder borgstelling vrij te krijgen. Dan zou hij weggaan, tot de zaak wat was overge waaid en de rechter het geld betaald had. ,,'t Is toch mijn geld", eindigde hij. Virginia wilde niet toestemmen voor Lloyd haar beloofde niet weg te loopen, maar dat wilde hij eerst niet doen. Hij had grooten lust haar te zeggen, wat hij dacht van de wjjze, waarop de rechter haar ten koste van hem beschermde, maar hij vond het toch verstandiger dit voor zich te houden. Hij koos de wijste-partii, want hij begreep per slot heel goed, dat alleen Vir ginia tusschen hem en den toorn van de rechter stond. Dus op 't laatst gaf hij haar zijn woord, de stad niet te zullen verla ten en Virginia ging weg, dankbaar voor zijn vriendelijke houding ten opzichte van haar. Ze vond den rechter thuis en vroeg hem haar te vertellen, wat er gebeurd was en wat Marshall gezegd had. Toen de rech ter haar medegedeeld had dat Lloyd vei lig was en dat Marshal genoegen had ge nomen' met een geldelijke schadeloosstel ling, zakte Virginia ineen en lachte door haar tranen heen en de rechter bukte zich en kuste haar betraand gezicht. „Zoo, kindje", zei hij, „nu is alles in orde. Ben je nu gerust?" „Ja, antwoordde Virginia met een beve rig lachje, „en u neemt het geld van mijn toelage, dat ik overgespaard heb. Zou dat genoeg zijn? 't Is haast honderd dollar." „Zeker liefje, dat zal ik gebruiken. Het zal wel genoeg zijn." „O, wat ben ik blij! En wordt Lloyd dan vrij gelaten? Hij vroeg me, of ik u wilde vragen of hij niet onder borgstelling vrij gelaten kon worden." „Ja, morgenochtend wordt hij vrijgela ten." „Nu niet?" „Neen kind, ik geloof, dat een nachtje in de cel hem uitstekend bekomen zal", zei de rechter onverbiddelijk, „bovendien, kan ik niet tusschenbeide komen omdat hij zonder verhoor wordt vrijgelaten." Daarmee moest Virginia genoegen ne men. Ze vloog op hem af en kuste hem. „O, vadertje", lachte ze. „Hoe kan ik u ooit dankbaar genoeg zijn?" „Door nu naar huis te gaan en wat te rusten", sprak hij. En nadat Virginia een bediende naar de gevangenis gestuurd had, met een boodschap voor Lloyd, dat hij den volgenden morgen uit de gevangenis zou mogen, deed ze wat de rechter haar gezegd had. Maar de rechter vertelde nooit aan iemand, waarom zijn jaarlijksche reis naar Washington dit jaar niet doorging. IV. Op zoek naar troost. Den volgenden morgen vroeg bezocht Marshall's zoon, Lem, den rechter in het gerechtsgebouw en ontving van hem de be loofde twee honderd dollars. Zooals de rechter en Marshall overeengekomen wa ren, Mg Lem van de aanklacht af en na de gebruikelijke formaliteiten, werd Lloyd vrijgelaten. Virginia ontmoette hem, want ze was met den rechter meegegaan naar het ge rechtsgebouw en wandelde met haar broer zwijgend naar huis. Dank zij de moeite, die de rechter zich voor haar had getroost, lekte het nieuws van Lloyd's arrestatie en zijn bevrijding, niet officieel uit en kwam niet in de kran ten te staan, alhoewel het zich onder de negers als een loopend vuurtje verspreid had. Het voorval was dus uit de wereld, maar toen Virginia angstig naar haar broer's ge zicht keek en zijn booze blikken opving, wist zij dat er nog meer zou komen en zij waarschijnlijk weer de klappen zou moe ten opvangen. Lloyd deed nauwelijks een mond open, tot ze het huis bereikt hadden, maar zoo dra de voordeur zich achter hen gesloten had en Lloyd veilig was voor de nieuws gierige blikken, wendde hij zich tot zijn zuster. „Geef me alsjeblieft dadelijk wat te eten", zei hij bitter. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9