ÖPORT 5PEL HAAHOAO Bwobsoel MAANDAG 29 JULI 1935 DE LETOSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 5 ROEIEN DE NEDERLANDSCHE ROEIKAMPIOEN- SCHAPPEN. Neureus wint beide vieren. Van de zes eindwedstrijden der Neder- landsche kampioenschappen, welke Zater dagmiddag op de baan te Sloten verroeid werden, zijn er twee door Nereus gewon nen, nl. de nummers gestuurde en onge stuurde vieren n.b. met dezelfde ploeg! De Hoop won het skiffnummer, Laga de twee zonder stuurman, het Spaarne de twee met stuurman, terwijl de acht door de combi natie Triton-Njord werd gewonnen. De kamupioenschappen werden dhs nogal ver deeld over de verschillende vereenigingen. Aan boei 1 lag Argo, aan boei 2 Nereus. Nereus ging prachtig weg en kwam al dadelijk een halve lengte voor. Op 600 meter lagen beide booten prac- tisch gelijk en op de helft van den afstand was Nereus zelfs een kwart lengte achter. De tijd van Argo over de 100 meter bedroeg 3 min. 20 sec. Op 1200 meter lagen beide ploegen weer gelijk. Op dat moment zette slag de Wit een spurt in, de anderen volgden goed en op 500 meter van de finish larg Nereus weer voor. De tijd van Nereus over de vergrootte geleidelijk haar voorsprong en ging als winnaar door de finish met bijna 1 lengte voorsprong op Argo. ,Het resultaat was: 1. Nereus, tijd 7 min. 12 sec.; 2. Argo op bijna 1 lengte. De kampioensploeg bestond uit J. B. M. van Ogtrop (boeg), H. S. D. Bartlema, W. C. de Boer, S. de Wit (slag), stuurman G. Hallie. Twee zonder. Voor het nummer twee zonder .stuurman verschenen aan den start Laga en De Hoop. Dadelijk na den start liep Laga uit en op 500 meter bedroeg het verschil reeds een lengte. Laga vergrootte regelmatig haar voorsprong. De Hoop bleeft vele lengten achter. Het resultaat was: 1. Laga tijd 7 min. 49.8 sec. De ploeg bestond uit M. de Wolf boeg en S. M. W. Staring, slag 2. De Hoop vele lengten achter. Voor de finale skiff startten de Maas (Witkamp) en de Hoop (Moltzer.). Moltzer ging even te vroeg weg hetgeen hem enkele meters voorsprong bezorgde. De achterstand welke Witkamp aanvanke lijk had, liep hij spoedig in en op 500 me ter lagen beide roeiers gelijk. Door slecht sturen van Moltzer naderden beide booten elkaar gevaarlijk en elk oogenblik dacht men dat de riemen elkaar zouden raken. Op 1000 meter lagen beide concurrenten nog steeds gelijk. De beide skiffeurs gunden elkaar niet den geringsten voorsprong en het was te voorzien dat het uithoudingsvermogen ten slotte den doorslag zou geven. Op 1200 me ter lagen beide Toooten nog vrijwel gelijk, maar enkele seconden later gaf Witkamp den strijd op. Moltzer had een gewonnen race. In kalmer tempo legde de Hooproeier het resteer end gedeelte af. Zijn tijd over de 2000 meter bedroeg 8 min. 3.8.sec. Twee met stuurman. Voor het nummer twee met stuurman vertrokken van start Het Spaarne en De Hunze. De Hunze ging in verbazingwekkend hoog tempo weg. Ondanks dit hooge tempo wisten de Groningers geen noemenswaardig voordeel te behalen en de rustig roeiende Haarlemmers kwamen op 500 meter zelfs voor' te liggen. De Hunze bleef in een hoog tempo doorroeien. Op de helft van den af stand had het Spaarne de leiding met iets meer dan 1 lengte. De Hunze, die het eigen lijk alleen van krachtwerk moest hebben, zakte steeds meer af en met 45 lengten voorsprong ging het Spaarne als eerste door de finish. De tijd van het Spaarne was 8 min. 26.4 sec. Vier zonder Dezelfde Nereusploeg als in het nummer vier met stuurman verscheen in de onge stuurde vier aan den start. Direct na den start liep Nereus iets uit. Geleidelijk vergrootten De Wit c.s. den voorsprong; op 5000 meter van de finish lag Nereus reeds 3 lengten voor. Met het zelfde tempo bleef Nereus doortrekken en in den uitstekenden tijd van 7 min. 3.6 sec. ging de ploeg als eerste door de finish. TritonNjord wint de acht. ,De Triton-Njord-combinatie in het num mer achtriemsgieken als favoriete tegen Laga. Van een combinatie Triton-Njord zou men echter, als men de samenstelling van de acht bekijkt, moeilijk kunnen spreken. Slechts 1 Njord-roeier was in de Triton- acht opgenomen nl. Catalani, die op num mer 3 zat. Op 1000 meter lag Laga nog voor, maar Triton liep langzaam maar zeker in en op 1200 meter lagen meide booten gelijk. Tri ton nam de leiding, liep steeds meer uit en de voorsprong bedroeg 500 meter voor de finish ongeveer en lengte. Met een krachtige eindspurt kwam Laga op een halve lengte achter Triton-Njord door de finish. Het resultaat was: 1. Triton-Njord-combinatie. Tijd 6 min. 28.2 sec. De ploeg bestond uit W. F. Schmoutziger, W. A. P. F. I. Storm van 's Gravenzande, Catalani, M. F. Moerzer Bruyns, J. Hamaker, F. B. Heberlein, J. I. van der Leeuw, H. de Langen, slag. Stuur man H. H. P. Hobbel, 2. Laga op een halve lengte. Na afloop van dit nummer reikte de voorzitter van den Nederlandschen Roei- bond, dr. C. W. G. Mieremet de prijzen uit. Drie ploegen naar Berlijn. Gisterenavond werd bij de prijsuitrei king der Nederlandsche Kampioenschap pen te Sloten bekend gemaakt, dat het be stuur van den Nederlandschen Roeibond besloten heeft drie ploegen uit te noodigen deel te nemen aan de Europeesche kam pioenschappen, welke van 16 tot 18 Augus tus a.s. te Berlijn plaats vinden en wel voor het nummer achtriemsgieken Triton (Utrecht),.voor het nummer vier met stuur man Nereus (Amsterdam) en voor het nummer twee zonder stuurman Laga (Delft). WATERPOLO HET INTERNATIONAAL WATERPOLO- TOURNOOI TE BRUSSEL. De uitslagen van Zondag. De belangrijkste waterpolowedstrijd van gisteren was wel die tusschen Hongarije en Zweden. Beide landen hadden tot op heden hun ontmoetingen gewonnen. De Hongaren wonnen met 52, na met rust reeds een 40 voorsprong te hebben gehad. De leiding van dezen wedstrijd was in handen gelegd van den Belg Delahaye. Bei de teams waren zoo sterk mogelijk samen gesteld. Vier doelpunten, resp. van Ne- meth (2), Brandy en Boszy gaven den Hon garen bij de rust een 40 voorsprong. Mid- voor Sandstroem scoorde na de pauze te gen, doch Boszy maakte op fraaie wijze er 51 van. Lindszen wist tenslotte den eind strijd op 52 te brengen. Duitschland had niet veel moeite om van Joeslo-Slavië te winnen. Voor de rust leid de Duitschland met 31, terwijl de Duit- schers tenslotte met 51 zegevierden. In den laatsten wedstrijd won België met 31 van Frankrijk. Scheidsrechter was de Hongaar Simko. Isselé scoorde voor België het eerste doelpunt, Cuvelier maakte voor Frankrijk gelijk. Het was Depauw, die met twee doelpunten den Belgen een 31 zege gaf. De stand na drie tournooidagen luidt thans: gesp.gew. gel.verl. pnt. doelp. Hongarije 3 3 6 23—10 Zweden 3 2 14 109 Duitschland 3 2 1 4 119 België 3 1—22 11—15 Frankrijk 3 1 2 2 9—12 Joego-Slavië 3 3 211 H.Z. EN P.CJ—L.Z.C. I 2—4. In dezen wedstrijd, welke Zaterdag ji. in het Zuidersportpark te Den Haag ge speeld werd, is het L.Z.C. gelukt den af- deelingskampioenen de beide puntjes te ontfutselen. L.Z.C. komt uit in de volgende opstel ling: doel: de Lange; achter: v. Leuven, Elsinga en v. d. Reyden; voor: de Reede, de la Court en Tegelaar. De Haagsche ploeg mist van Aelst, van Kleef en van He- teren, die aan de training voor den wed strijd tegen Duitschland deelnamen. Al dadelijk na het uitzwemmen bemach tigt L.Z.C. den bal en na eenige aanvallen doelpunt Tegelaar met een pracht schot. Het tempo wordt hierna nog meer opge voerd en de partijen zijn aan elkaar ge waagd. Dan belandt de bal bij den H.Z. en P.C. midvoor, die met een keurigen door- slagbal scoort 11. Vlak hierna fluit de scheidsrechter voor rust. In de 2e helft, welke zich vooral ken merkt door het prachtig volhouden der L.Z.C.'ers en hun aanpassen aan het zeer hooge speltempo der gastheeren, weet H.Z. en P.C. andermaal te doelpunten, doch daarna komt een overwicht der L.Z.C. door de Reede, die er in slaagt met een scherp schot den stand weer gelijk te brengen 2—2. Vervolgens golft het spel gelijk op en neer, met goede schoten aan beide kanten, welke de keepers naar behooren verwer ken. Bij een volgenden L.Z.C. aanval is het weer Tegelaar, die met een hard schot kee per Rijpstra het nakijken geeft. Na een keihard schot van Rechers, dat de lat scheert, weet v. Leuven te doelpun ten, nadat hij mooi opgezwommen was. Zoo komt tenslotte het einde van dezen wedstrijd, welke in de best verstandhou ding werd gespeeld en door scheidsrechter Verhoef correct geleid werd, met 42 in het voordeel der L.Z.C. ZIAN m—L.Z.C. II 6—2. Hoewel L.Z.C. met drie invallers uitkwam ging- de strijd in het begin gelijk op. Als Meijeraan tegen de lat schiet, springt de bal terug naar N.N., die geen moeite heeft L.Z.C. de leiding te geven. Na korten tijd maakt Tissen met een keurigen doorslag- bal gelijk. Bij een scrimmage voor het Slagroom kan wel goed zijn! Toch V0LTANA SLAGROOM beter nog. „DE LANDBOUW'' - LEIDEN - TELEF. 218 Ziandoel forceert L.Z.C. een corner. Meij er aan krijgt daarbij vrijliggend de kans van den dag, doch hij schiet tegen den paal. Daar een Zian-speler ook vrij ligt verdwijnt de bal nu aan den anderen kant in het doel. Met dezen stand (21) komt de rust. Na de rust krijgt Zian het voordeel van het verdedigen der diepe zijde, doch als S. Ouwerkerk mooi gelijk maakt, herleeft de hoop op een goed resultaat. Het samen spel bij L.Z.C. wordt echter zienderoogen minder, terwijl de achterhoede den Haag- schen spelers te veel vrijheid laat. Zian verhoogt de score dan ook regelmatig tot 62. Bij één der doelpunten ging van Basten, die overigens op een goeden wed strijd kan terugzien, niet geheel vrij uit. Een paar goede schoten van S. Ouwerkerk gaan juist naast. Vermelding verdient nog, dat invaller van Weeren zijn tegenstander geen kans gaf een doelpunt te maken en dat de leiding bij scheidsrechter Scheeve- lenbos in goede handen berustte. De stand der res. 1ste klasse B. is: Zian II 0 47—14 14 H.Z. en P.C. n 5 4 0 1 21—7 8 Zian III 7 3 0 4 18—21 6 L.Z.C. II 7 2 0 5 14—27 2* G.Z.C. II 6 0 0 6 1—32 0 2 verliespunten w.n.o. OM DEN ZILV. A.Z.C. WISSELBEKER. H.Z. en P.C. wint wederom. Zaterdagmiddag werd in het Alphensch zwembad bovengenoemd jaarlijksch tour- nooi gehouden om den zilveren A.Z.C.-wis- selbeker, waarvan houdster was H.Z. en P.C. uit den Haag, res. Ie kl. K.N.Z.B., die het ook thans weer mocht gelukken beslag op den beker te leggen. De belangstelling was over het geheel zeer groot, alhoewel de straffen wind, die van doel tot doel stond, nu juist voor het publiek maar in- zonder voor de spelers niet erg aange naam was. Voor den aanvang van den wedstrijd sprak de heer Jansen een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarbij hij in bijzon-* der den burgemeester hartelijk welkom heette. Wij weten, aldus spr., dat u de zwemsport een warm hart toedraagt en daarom danken wij u, dat u aan deze uit- noodiging gevolg hebt gegeven. De Al- phensche zwemclub vertrouwt, dat wij in de toekomst op uw volle sympathie mo gen blijven rekenen. Vervolgens richtte spr. zich tot de dames en heeren van het bestuur van Alphensch zwembad en dank te voor het afstaan van het bassin tot het houden van dit jaarlijksch tournooi. Ook scheidsrechter en spelers bracht hij dank voor leiding en deelname. Tevens maakte spr. van deze gelegenheid gebruik om te wijzen op de a.s. 2 K.M. zwemwedstrijd in het Aarkanaal op 10 Aug. Hij wekte op tot deelname aan dezen wedstrijd en wensch- te vervolgens allen een prettigen middag. H.Z. en P.C. II den Haag—Z.I.A.N. II den Haag 32. Allereerst werd deze wedstrijd gespeeld, waarbij H.Z. en P.C. zich in de winnaarsronde wist te plaatsen. Met de rust was de stand 20. Kort na de rust wist Z.IA..N. den achterstand op 21 te bren gen, doch spoedig scoorde zij met een fraai boogschot de gelijkmaker tevens (221. Met dezen stand kwam het einde, waarop de wedstrijd met 2x2 minuten werd ver lengd. In de 2e helft scoorde H.Z. en P.C. daarop de winnende goal. Ook A.Z.C. wist zich te handhaven en zich in de winnaarsronde te plaatsen. Voor de rust waren de Alphen aren meest de meerderen. Door slecht schieten der voor hoede bleven echter doelpunten uit. Van Leeuwen wist door een mooi aangegeven bal van Bonte de leiding te nemen 01, met welken stand de rust kwam. Na de rust wisten de gasten door hun linksvoor den gelijkmaker te scoren. A.Z.C., die het meest in den aanval is, heeft aanvankelijk geen succes, doch later is het Thim, die opnieuw de leiding herneemt 12. Een doelpunt van Raaphorst werd geannuleerd. Met dezen stand kwam het einde. Forel III (Woerden)en A.Z.C. II bleken vrijwel tegen elkaar opgewassen. A.Z.C. nam door Kemp het eerst de leiding. Met rust was de stand 01. Na de rust wist Fo rel het spel op gelijken stand te brengen, zoodat het einde kwam zonder beslis sing, waarop ook deze wedstrijd 2x2 mi nuten werd verlengd. In de le helft hier van wist Forel echter reeds de winnende goal te maken, waardoor zij in het bezit kwam van een mooien zilv. medaille. In de verliezersronde won Z.I.A.N. n van Fuut II met 70. H.Z. en P.C.—A.Z.C. I 4—1. De gasten, die ook het vorig jaar de be ker in de wacht wisten te sleepen, bleken ook nu er alles te hebben opgezet om deze weer naar de Residentie mede te nemen, wat hen wederom mocht gelukken. De eer- ste aanvallen kwamen van de Hagenaars. J Uit een corner weten zij de leiding te ne- men (10), direct gevolgd door een 2e doelpunt (20). A.Z.C., die dan goed komt opzetten, heeft geen succes, want de ver dediging der gasten geeft „niet thuis". De rust komt derhalve met dezen stand. Na rust zien wij het zelfde spel. Als Bonte van A.Z.C. het water moet verlaten, weten de Hagenaars uit een vrije worp de voor sprong te vergrooten (30). Dit wordt de gastheeren wat al te bar en hoewel de verdediging der Hagenaars niet direct ge ven, moeten zij toch van het thans werke lijk goede spel van A.Z.C. zwichten als Thim een keurig aangegevén bal van Jon- geleen onhoudbaar inschiet (31). Kort voor het einde weet H.Z. en P.C. echter nogmaals het net der gastheeren te door boren (41). Met dezen stand komt der halve het einde, en zijn de Hagenaars op nieuw voor een jaar houder van den beker. Met een gebruikelijk speech je werden hier na de beker en prijzen door den heer Jan sen uitgereikt. Nederlaagwedstrijden „De Zijl". Morgenavond 8 uur speelt de Zijl I in de Zweminrichting „De Zijl" alhier haar der den nederlaag wedstrijd tegij A.Z.C. I (Al phen). Vooraf worden gespeeld de volgen de wedstrijden: De Zijl II en III-comb. te gen A.Z.C. II; De Zijl 4 tegen A.Z.C.-jun. Zaterdag speelt de Zijl III te den Haag voor de competitie van den Kring den Haag tegen H.Z.P.C. V. A.Z.C. Woensdagavond 8 uur speelt A.Z.C. I vriendschappelijk tegen L-Z.C. II (Leiden), A.Z.C. tegen L.Z.C. IV. Donderdag te 8.15 heeft in het Al- phensche zwembad de beslissingswedstrijd plaats om de laatste plaats tusschen De Zijl I Leiden en S.Z. en P.C. Schoonhoven. NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE SCHAERBEEK Successen voor Roelofs, Osendarp en De Bruin Ook dit jaar namen weer enkele Neder landsche athleten deel aan de internatio nale atletiekwedstrijden te Schaerbeek, waarbij zij enkele fraaie successen konden behalen. De weersomstandigheden waren verre van fraai, hetgeen de prestaties merk baar beinvloedde. Zoo won Osendarp het nummer 100 meter in 11.2 sec., een verre van fraaien tijd dus! De belangrijkste resultaten waren: 400 meter horden: 1. Bosman (België), 58 sec 2. Russ (België), 58.1 sec. 100 meter hardloopen finale: 1. Osen darp 11,2 sec. 2. Dondelinger (Frankrijk) op 2 meter; 3. Cuvelier (Frankrijk). Hoogspringen: 1. Roelofs: 1.85 meter; 2. Jansz 1.80 meter. 400 meterd hardloopen: nl de eerste se- die eindigde Visser als vierde achter Hen ry, Charels en v. d. Broeck. In de tweede serie werl Eikema derde achter Prinsen, en Francois. In de derde serie liepen geen Nederlandsche athleten mee. Geen der bovengenoemde Hollanders wist zich op een der drie eerste plaatsen in den eindstrijd te handhaven. 110 meter hardloopen: 1. Jansz 17,2 sec. Polstokhogspringen: 1. Etienne (België), 3.50 meter. Vèrspringen: 1. Baudry (Frankrijk) 6.60 meter, 2. De Brunin 6.25 meter. Zweedsche estafette (800, 400, 200, 100 meter). 1. R. C. de France 3 min. 25,8 sec. 2. Union St. Gilloise 3 min. 28,8 sec. 3. Charleroi, 4. Anderlecht. Kogelstooten: 1. de Bruin 15.15 meter. 2. Spahitsch (België), 13.60 M. 3. v. d. Voor de (België) 13.23 m. 4. Mingels (België), 11.80 meter. 5. Limpens (België 11.54 me ter. 6. Roelofs 10.76 meter. DAMES-KAMPIOENSCHAPPEN VAN ZUID-HOLLAND. Brunhilde (Leiden) winnares der Z.H.AJB.-wisselbeker. Begunstigd door fraai zonnig weer en een talrijk publiek werden gisteren deze dames- kampioenschappen gehouden op het A.S.C.-terrein te Oegstgeest. Gegonnen werd met een driekamp tus schen de vereenigingen Hygiea (den Haag), Brunhilde en Nieuw Brunhilde (beide Lei den). Inzet was de Z.H.A.B.-wisselbeker. Deze 'beker was achtereenvolgens gewon nen door Brunhilde in 1929 en 1930, door Nieuw Brunhilde in 1931 en 1932, in 1933 wederom door Brunhilde terwijl in 1934 niet werd gestart om deze beker. Dat Brunhilde deze beker opnieuw wist te winnen was een goed resultaat, al was Hy giea ditmaal een zware concurrente. Had deze vereeniging het met het speerwerpen er beter afgebracht, dan had de uitslag voor Brunhilde nog niet zoo zeker geweest. De 'beste prestaties voor deze driekamp waren voor A. de Bruin en B. Kuster, die beide de 100 M. liepen in 13,4 sec., terwijl R. Briejer vanzelfsprekend eerste werd in het verspringen met een sprong van 5.06 M., terwijl P. Dieben voor haar clu'bgenoote niet onder wilde doen en het speerwerpen voor haar rekening nam met een worp van 30.30 M. De uitslagen voor de driekamp luiden: 1. Brunhilde met de dames R. Briejer, A. Snel, P. Dieben, G. Kantebeen en A. Kan tebeen. Totaal 10140,86 punten. 2. Nieuw Brunhilde met de dames W. Bakker, G. Hoogeboom, A. de Bruin, A. Bremmer en B. Kuster. Totaal 10042,06 punten. 9. Hygiea (den Haag)Totaal 9580,70 pun ten. Hierna konden de persoonlijke kampioen schappen een aanvang nemen. De deelnemende vereeniging waren: Hol- landia (Rotterdam), Minerva (Rotterdam), Olympia (den Haag), Hygiea (den Haag), Brunhilde en Nieuw-Brunhilde (beide Lei den) en Gouda (Gouda). De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen dames: Eerste serie: 1. B. Kuster (Nieuw Brun hilde) 13,7 sec.; T. Wijnmalen (Minerva) 13.8 sec.; 3. A. de Bruin (Nieuw Brunhilde) 13.9 sec. Tweede serie: 1. R. Briejer (Brunhilde) 13,4 sec.; 2. J. Dekker (Hollandia) 13,9 sec.; 3. Us. Bakker (Nieuw Brunhilde) 14 sec. Finale: 1. R. Briejer (Brunhilde) 13 sec.; 2. T. Wijnmalen (Minerva) 13,2 sec.j 3. J. Dekker (Hollandia) 13,9 sec. 200 M. hardloopen dames: De series werden gewonnen door de dames R. Briejer (Brunhilde) 28,4 sec.; J. Dekker (Hollandia) 28,9 sec. en T. Boef (Gouda), terwijl als snelste tweede ge plaatst werd B. Kuster (Nieuw Brunhilde). Finale 200 M.: 1. R. Briejer (Brunhilde) 28.3 sec.; 2. J. Dekker (Hollandia) 29,4 sec.; 3. B. Kustre (Nieuw Brunhilde) 30 sec. 60 M. hardloopen meisjes. Eerste serie: 1. S. van Es (Brunhilde) 8,8 sec.; 2. J .van Mens (Brunhilde) 9 sec.; 3. D. Ridderrikhoff (Nw. Brunhilde) 9,1 sec. Tweede serie: 1. A. Woestenburg (Nw. Brunhilde) 9 sec.; 2. L. van Delft (Brun hilde) 9,1 sec.; 3. C. Heymans (Nw. Brun hilde) 9,2 sec. Finale: 1. A. Woestenburg (Nw. Brunhil de) 9,1 sec.; 2. S. van Es (Brunhilde) 9,1 sec.; 3. C. Heyman (Nw. Brunhilde) 9,4 sec. Hoogspringen dames: 1. P .Dieben (Brunhilde) 1.45 M. (na loting); 2. G. Staat (Hollandia) 1.45 M.; 3. Us. Bakker (Nw. Brunhilde) 1.40 M. Hoogspringen meisjes: 1. D. Ridderrik hoff (Nw. Brunhilde) 1.40 M.; 2. L. v. d. Spek (Hollandia) 1.30 M. Verspringen meisjes: 1. A. Woestenburg (Nw. Brunhilde) 4.26 M.; 2 .S. van Es (Brunhilde) 4.17 M.; 3. T. de Kruis (Brunhilde) 3.88 M. Verspringen dames: 1. R. Briejer (Brunhilde) 5,07 M.; 2. J Vogel (Hollandia) 4.89 M.; 3."A. de Bruin (Nw. Brunhilde) 4.72 M. Kogelstooten (4 K.G.): 1. B. Barreveld (Olympia) 8.83 M.; 2. J. Trouw (Hygiea) 8.79 M.; 3. P. Dieben (Brunhilde) 8.76 M. Discuswerpen: 1. Us. Bakker (Brunhilde) 28.90 M.; 2. J. Trouw' (Hygiea) 27.68 M.; 3. T. van Oudgaarden (Hygiea) 27.39 M.; 4. Z. Ma- hatika (Olympia) 26,51 M. Speerwerpen: 1. P. Dieben (Brunhilde) 31,89 M.; 2. T. van Oudgaarden (Hygiea) 27.88 M.; 3. J. Trouw (Hygiea) 25.68 M.; 4. A. Bremmer (Nw. Brunhilde) 22.85 M. 4 maal 100 M. estafette dames. Eerste serie: 1. Minerva, 56 sec. De win nares van deze serie, Nw. Brunhilde, werd gediskwalificeerd wegens buiten de baan loopen. 3. Hollandia. Tweede serie: 1. Brunhilde 54,8 sec.; 2. Hygiea 55 sec. Finale: 1. Brunhilde 55,2 sec.; 2. Hygiea 56 sec.; 3. Minerva 56,3 sec. 4 maal 60 M. meisjes estafette: 1. Nw. Brunhilde 36,2 sec.; 2. Brunhilde 36.4 sec. Uitslag vijf kamp tusschen de dames Us. Bakker (Nw. Brunhilde), A. de Bruin (Nw. Brunhilde) en P. Dieben (Brunhilde). Deze vijf kamp bestond uit 100 M hardloopen, hoogspringen, verspringen, speerwerpen en kogelstooten. 1. P. Dieben (Brunhilde) met 4147.67 pun ten; 2. Us Bakker (Nw. Brunhilde) 3499.75 punten; 3. A. de Bruin (Nw. Brunhilde) 3085.85 punten. De puntentelling geschiedde volgens het reglement der ZÜA..B. vandaar het hooge totaal.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5