STADS MAANDAG 29 JULI 1935 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam de Gemeen teraad bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuy- zen. Afwezig met kennisgeving de heer v. Es. Onder de Ingek. Stukken bevindt zich o.a. een adres van de afd. Leiden van den Bond van Ned. Onderwijzers inzake de salaris verlaging van het onderwijzend personeel bij het Openb. Bewaarschoolonderwijs, welk adres behandeld zal worden bij punt 10 van de Agenda. Een adres van het Rijnlandsch Borgstel lingsfonds om een gemeentebijdrage wordt in handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Daarna wordt overgegaan tot de Agenda. a. Voorstel tot het verleen en van ontslag als lid van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon aan den heer C. Kuypers. Goedgekeurd. b. Voorstel tot benoeming van een lid van de Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Mevr. Braggaar-de Does (S.D.A.P.) is van meening, dat de commissies een af spiegeling behooren te zijn van de verhou dingen in den Raad. In M. Hulpbetoon, een der voornaamste commissies, is thans een soc. democraat afgetreden en in diens plaats dient een sociaal-democraat gekozen te worden. Daarom keert spr. zich tegen de voorgedragen personen n.l. mr. dr. P. G. Rnibbe als no. 1 en de heer J. Mulder als no. 2. Desondanks wil spr. thans geen voor stel doen, omdat de kans op aanneming toch uiterst gering is. Later zal de S.D.A.P. er nader op terugkomen. De heer W i 1 m e r (R.K.) komt er tegen op, dat de S.D.A.P. voorstelt, alsof de be langen der arbeiders uitsluitend door de sociaal-democratische leden van M. H. be hartigd worden. Spr. kan zich met de can- didatuur der voorgestelden volkomen ver- eenigen. Wethouder Komijn (VJ3.) kan zich daarbij geheel aansluiten. Mevr. B r a g g a a r-d e D o e s (S.D.A.P.) heeft geen bezwaar tegen de candidaten als personen, doch slechts omwille van hun politieke richting. Zij blijft de toewijzing van twee soc.-dem. leden van M. H. een stiefmoederlijke bedeeling vinden. Bij stemming blijken 23 stemmen te zijn uitgebracht op mr. dr. P. G. Knibbe. 8 stemmen zijn er blanco uitgebracht. De heer Knibbe wordt benoemd verklaard. c. Voorstel tot verhuring van het win kelpand Vischmarkt No. 5 aan de firma van Zwieten en Co. Goedgekeurd. (Wordt vervolgd). Met een mes gestoken. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een gevecht plaats gehad in de Ju- lianastraat alhier. Na een huiselijke twist heeft aldaar de 28-jarige J. C. C., wonen de Maresingel alhier, de 43-jarige R. A. en diens 20-jarige zoon W. F. A. met een mes eenige niet ernstige verwondingen aan hoofd en armen toegebracht. Een aldaar wonend lid der E.H.B.O. heeft beiden verbonden. Tegen C. is proces-ver heel opgemaakt. Te Rotterdam zijn geslaagd voor het exa men nuttige handwerken de dames R. Pe tiet, alhier, en Gr. v. Pijlen en N. v. Pij len uit Hazerswoude, leerlingen van mej. A. J. Leget. Voorts zijn voor hetzelfde examen ge slaagd de dames C. J. F. van Staveren, J. W. Maartense en J. Harm sen. BIOSCOPEN. Trianon: Afgekeurd. Casino: Toelaatbaar v. volwassenen. Luxor: Goedgekeurd v. volwassenen. Lido: Goedgekeurd. VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Drie dooden. Zaterdag is een Poolsch vliegtuig boven Wilanow in de omgeving van Warschau onklaar geraakt en neergestort. De drie in zittenden vonden den dood. Vier dooden. Gisteren is te Milwaukee een vliegtuig van een hoogte van 400 voet neergestort. De vier inzittenden kwamen om het leven. LAATSTE BERICHTEN DE KABINETSCRISIS DE VRIJZ. DEMOCRATEN EN DE KABINETSCRISIS. Een toelichting van mr. Joekes. Mr. A. M. Joekes, voorzitter van de vrij zinnig-democratische Tweede-Kamerfractie, deelt het volgende mede: „De berichten in de bladen, dat ik niet ben verschenen op de conferentie, door den heer 'Aalberse op Zaterdagmiddag j.l. te zijnen huize belegd met de voorzitters der verschillende Kamerfracties, wekken den indruk, dat ik, hoewel daartoe uitgenoodigd, mij aan die bespreking zou hebben onttrok ken. Naar aanleiding daarvan kan ik het vol gende mededeelen. Op Zaterdagmorgen ji. heb ik een lang durig'onderhoud gehad met prof. Aalberse. Deze heeft daarbij de vraag gesteld hoe ik dacht over de mogelijkheid van een parle mentair Kabinet. Ik heb daarop aan den heer Aalberse geantwoord, dat, zooals is gebleken bij de debatten over het bezui- nigingsontwerp, er zoo groot verschil is in de opvattingen van de verschillende par lementaire groepen met betrekking tot het te voeren financiëele en sociale economische beleid (men denke aan de vermindering van vaste lasten, ten aanzien waarvan prof. Aalberse en mr. De Geer aan-elkaar-tegen- overgestelde standpunten innemen, en aan het financieele program der S.DA.P., dat bij de andere fracties geen steun heeft ge vonden), dat een parlementair Kabinet naar mijn meening thans geen redelijke kans van slagen zou hebben. Daarom zou de Vrijz.-democratische fractie aan de vorming van zulk een Kabinet geen medewerking kunnen verleenen. De heer Aalberse heeft in deze opvatting terecht aanleiding gevonden, mij niet uit te noodigen tot de dien middag te houden bespreking met de andere fractie-voorzit ters, die blijkbaar ten aanzien van de mo gelijkheid, om thans een parlementair Ka binet te vormen, bij de eerste bespreking met mr. Aalberse een minder- stellige mee- ni-ng hadden te kennen gegeven. Er is derhalve geen sprake van, dat ik mij aan de bespreking ten huize van den heer Aalberse op Zaterdagmiddag heb ont trokken". BESPREKINGEN VAN DR. COLIJN. alleen staat. Het zelfde standpunt hadden de Tsjecho-Slowaaksche en Roemeensche bondgenooten, alsmede andere trouwe vrienden ingenomen. Verscheidene groote mogendheden in Europa waren dezelfde meening toegedaan. Men kon derhalve den loop der dingen in kalmte tegemoet zien. Van de Oostenrijksche regeering was een geruststellende verklaring binnengekomen. Hij wilde zich overtuigd houden van de oprechtheid der verklaring van de Oosten- hijksche regeering, met wie Joego-Slavië de best mogelijke betrekkingen, goede nabuur schap en vriendschap wil onderhouden. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Auto-ongelukken. Doordat de motorrij der R. uit Den Haag met duo-rijdster, mej. v. E. uit Den Haag, de richting-wijzer van een auto niet opmerkte reed hij gisteren op den rijksstraatweg alhier tegen deze auto op, bestuurd door R. uit Den Haag. De motorrijder bekwam een lichte hersen schudding en eenige verwondingen. Hij is na eerste hulpverleening door dr. Hubbe- ling per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag. De duo rijdster kreeg geen letsel. Beide voertuigen werden beschadigd. De 15-jarige R. uit Leiden duikelde bii werkzaamheden in de zanderij aan de Klip alhier over een ijzeren plaat juist op KERMIS TEN BATE DER R.K. JEUGD. Zaterdagmiddag geopend. Zaterdagmiddag om drie uur is op het terrein naast de R.K. Kerk de Kermesse d'été geopend ten bate van de jeugdbewe ging van de parochie O. L. Vrouw Hemel vaart en St. Joseph. Het zag er vroolijk uit op het terrein in de Anna Paulownastraat, waar de vlag gen wapperden in den harden wind. De tenten waren gereed en ingericht en een groot aantal jonge dames liep rond in exo tische gewaden om straks de gasten op keu rige wijze te bedienen. De verkenners waren onder leiding van hun hopman, de heer van Hameren, druk in de weer en de jeugd deed reeds een aanval op de poort om te worden binnen gelaten. Aanwezig waren behalve de directeur der jeugdbeweging kapelaan Lnasbergen, de hoogeerw. Deken A. H. M. J. Homulle, ka pelaan W. Hessing, kapelaan B. Dorbeck, Rector H. van der Ven en Rector L. Beune. Eerst sprak de voorz. van het groepsco- mité, de heer Duym, 'n woord van welkom, waarbij hij er den nadruk oplegde, dat het ons niet onverschillig mocht zijn wie de toekomst in handen zouden hebben. Spr. dankte alle leidsters en leiders en dege nen, die zoovele giften en gaven hadden geschonken voor hun medewerking en hoopte dat Gods Zegen op deze onderne ming zou rusten. Hierna verzocht spr. den hoogeerw. De ken de kermis te willen openen. De Deken hierna het woord nemend, sprak zijn bewondering uit over hetgeen hier tot stand was gebracht, met zoo ge ringe middelen. Hoe meer er voor de jeugd wordt gedaan, hoe meer kunnen wij ver trouwen op de toekomst. Het is spr een vreugde deze tentoonstel ling te mogen openen en hij spreekt den wensch uit, dat de leege schatkist zoo vol moge worden, dat voorloopig een jaar lang de bodem niet zal worden gezien en dat er dus voor de jeugd in ruime mate uit kan worden geput. Met den wensch, dat God de uitkomsten moge zegenen verklaarde de Deken de tentoonstelling voor geopend. De dames namen hun plaatsen in, het orgel begon te draaien van „Lang zal hij leven" onmiddellijk gevolgd door „Houdt er de moed maar in en de kermis was be gonnen. Deze schoone muziek werkte aansteke lijk op het publiek; weldra heerschte er over het geheele terrein een jolige ker- misstemming. Vooral de kinderen, die het eerst aan bod kwamen om te profiteeren van de kermisvermakelijkheden, krioelden en schreeuwden door elkander, renden van de eene tent naar de andere, en wisten niet, wat zij het mooiste vonden en wat zij het liefste zouden willen hebben. Wat zouden ze graaga rijk geweest willen zijn op dat oogenblik; zij zouden de heele ker mis leeggekocht hebben. Er was ook zooveel te beleven op de kermis van dit jaar. Als wij ons niet ver gissen waren er andere jaren tien of elf attracties en deze keer niet minder dan zeventien, hetgeen zeker geen afbreuk ge daan zal hebben aan het aantal bezoekers. De kinderspelen, zakloopen en koekhap- pen, waren 'n attractie voor de jeugd, maar een attractie ook voor de ouderen om er naar te kijken. Er waren verschillende ge lukkige prijswinnaars, en ook degenen die minder gelukkig geweest waren, gingen toch niet met leege handen naar huis, al len hebben een aandenken aan de kermis meegekregen. Tegen den avond liep langzamerhand het terrein vol met belangstellenden. Hoewel de wind zwarte stofwolken omhoog joeg op het terrein, heeft de weersgesteldheid blijkbaar weinig invloed op het aantal be zoekers. De leden van het kermis-comité liepen dan ook tevreden en vroolijk te kij ken en dachten ongetwijfeld: overal mag er crisis zijn, maar in ons bedrijf toch ge lukkig nog niet. De drukte, die bij elke tent was waar te nemen, doet inderdaad vermoeden, dat er menig duitje is terecht gekomen in den zak van de comité-leden, het oogenblik, dat daar een vrachtauto pas seerde, bestuurd door v. E. uit O e g s t- g e es tDe jongen bekwam een enkel- fractuur en is na eerste hulpverleenihg door dr. X., per ziekenauto overgebracht, naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den. Op den Rijksstraatweg nabij Maal drift reed hedenmiddag een auto, bestuurd door B. uit Den Haag een stilstaande vracht auto aan, waarvan de bestuurder S. uit Amsterdam, zich even had verwijderd. B. werd niet gewond; een inzittende, W. uit Den Haag, brak een pink, terwijl een an dere inzittende, R. uit Den Haag, inwen dige kneuzingen bekwam. Na eerste hulp verleening door dr. Hubbeling is R. per zie kenauto overgebracht naar zijn woning te Den Haag. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Autobusdienst. Bij Kon. Besluit zijn ongegrond verklaard de beroepen van J. Hardijzer, J. Kok en C. F. Middelkoop, al len te Boskoop, tegen de beschikkingen van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarbij aan voormelde heeren wijziging is geweigerd van de hun verleende vergunningen tot het in werking houden van autobusdiensten tusschen Boskoop en Leiden in dier voege, dat als begin- en eindpunt van de diensten te Boskoop voortaan geldt: Reijerskoop, brug Goudsche rijweg. d.w.z. in de kas van de jeugdvereenigin- gen. De filmvertooning tegen het einde van den eersten avond, vormde een waardig slot van dezen kermisdag. Vooraf werden verschillende reclameplanten vertoond, die aan onderscheidene firma's tegen een ge ringe vergoeding waren aangeboden, een goedkoope en ons inziens effectieve re clame. Ook de gemeentelijke, lichtfabrieken heb ben door een aardige teekenfilm haar zaak nog meer bekendheid willen geven. Een vermakelijke twee-acter, getiteld „De Baby", maakte een einde aan de kermis pret voor dezen dag. Zondag, de tweede kermisdag, heeft in succes zeker niet achtergestaan bij de eerste. Toen het terrein te 8 uur geopend werd, was er spoedig zooveel publiek aan wezig, dat men moeite had om van den eenen kant van het terrein naar den an deren kant te komen. Weldra zag men menige gelukkige win naar met mooie prijzen loopen. Dit toch moet gezegd worden, daf de prijzen over 't algemeen waardevol waren. Of echter eiken prijs op de juiste plaats van bestem ming is gekomen, durven wij te betwijfe len. We twijfelen er tenminste aan, of we deze week den hoogeerw. Deken op een driewielerfiets of met een tompouce in de hand door de stad zullen zien gaan, of een huisvader met een rammelaar zullen zien loopen, enz. Ook dezen avond wer den de kermisbezoekers onthaald op een komische film: .„Van wassen beelden en nog iets" voorafgegaan door dezelfde re clame beelden en teekenfilm. We kunnen niet anders dan met lof spre ken over deze kermis, die gehouden wordt ten bate van R.K. parochieele mannelijke jeugd. We hopen van harte, dat ook de laatste avond (heden. Maandagavond), eenzelfde suoces zal mogen boeken als de beide vorige avonden. Het publiek zal geen spijt hebben van een bezoek aan deze kermis, en de jeugdvereenigingen, die fi nancieel gesteund moeten worden, zullen erbij gebaat zijn. DE ZILVERTENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. De officieele opening. Zooals gemeld, heeft Zaterdagmiddag te half 4 de opening plaats gehad van de Zil vertentoonstelling in de Lakenhal. Omstreeks dien' tijd verzamelde zich een uitgelezen gezelschap in de zaal van de La kenhal, welke de Pers genoemd wordt, om de openingsrede van den burgemeester aan te hoorein, welke wij reeds hebben gepubli ceerd. O.m. merkten wij op baron de Smet als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, I die, zooals bekend, een paar kostbare zil verstukken voor de tentoonstelling heeft willen afstaan; verder dr. Bredius, den be kenden kunstkennei*, oud-burgemeester de Gijselaar, de hoogleeraren prof. dr. v. d. Woude, rector magnificus, en prof. mr. de Blécourt, de wethouders Goslinga en Ko mijn, verscheidene raadsleden, den garni zoenscommandant Haitsma Muiier en ver scheidene anderen. Na het uitspreken van de rede van den burgemeester begaven allen zich naar de zaal der Primitieven, waar het in z'n volle luister herstelde schilderij van Lucas van Leyden werd bewonderd. De directeur van de Lakenhal, de heer Coert, gaf een kleine uiteenzetting van de restauratie, welke de oorspronkelijke fi guur van God den Vader na 3eeuw we derom onder de bedekkende verflaag voor den dag heeft gebracht. Daarna werd de Zilvertentoonstelling be zichtigd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5183. C. A. A. Zirkzee- Montens, Leiden, Nieuwe Rijn 5, winkel in sigaren, sigaretten en aanverwante artike len. Uittr. Eig.: mevrouw C. A. A. Poot- Montens. Wijz. handelsn. in: Fa. C. Zirkzee. Geslaagd voor het examen boekhouden en aanverwante vakken „Handelskennis" L. O. de heer A. P. van der Kraan, leer ling van den heer J. A. Jansen, Nieuw- steeg 4a. Dr. Colijn, aan wien H. M. de Koningin hedenochtend opdracht tot de vorming van een extra-parlementair kabinet heeft gege ven, heeft hedenochtend reeds met ver schillende vooraanstaande politieke perso nen besprekingen gevoerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jannetje, d. van P. J. v. Leeuwen en J. Blansjaar. Ondertrouwd: A. J. v. Duin jm. 29 j. en E. J. Schouten jd. 21 j. D. Fuchs jm. 27 j. en G. Massaar jd. 22 j. H. Hille- brand jm. 30 j. en M. v. Helden jd. 20 j. N. v. Putten jm. 21 j. en M. C. H. Tegelaar jd. 22 j. Overleden: J. Korenhof-Tegelaar vr. 71 j. G. v. d. Wart m. 46 j. P. C. Kroon dr. 4 j. TELEGRAMMEN HET ITALIAANSCH-ABESSYNISCH CONFLICT. Bloedig incident bij Walkaït. LONDEN, 29 Juli. (A.N.P.) De speciale correspondent van de Times" te Addis Abeba meldit, dait het een week oude be richt uit Walkaït in het verre Noordwesten van het land, volgens hetwelk een Ita- liaansche strijdmacht de grens had over schreden en het district was binnengedron gen, waardoor de Italianen zich naar de meening van den Abessynische bevelhebber op Abessynisch gebied bevonden, is beves tigd. De Abessyniërs hebben de Italianen des nachts aangevallen en 40 Italianen en 20 Abessyniërs werden gedood, waarop de Italiaansche soldaten met vrachtauto's over de grens teruggebracht werden. De correspondent meldt verder, dat de keizer in een voor de „Times" bestemde boodschap heeft verklaard, dat de teleur stelling over de, zij het ook slechts tijdelij ke, vertraging in de verleening van uitvoer vergunning voor wapenen volkomen is te niet gedaan door de voldoening over den nadrukkelijken steun, die de Britsche re geering den pogingen van Abessynië om een volkomen vreedzame en onpartijdige oplossing van het huidige conflict te "berei ken, heeft toegezegd. De correspondent voegt hieraan toe, dat de Abessynische regeering hoopt op een snelle, definitieve en alles-omvattende be slissing van den Volkenbondsraad. Wanneer artikel 12, dat beide partijen verplicht voor den afloop van een periode van drie maanden niet tot oorlogsdaden over te gaan op de juiste wijze toegepast zou kunnen worden, dan zou de keizer meer tevreden zijn dan over eenig ander resultaat. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 29 Juli. Vee. Totale aan voer 2258 stuks. 576 vette runderen, 356 vette kalveren, 790 schapen en lammeren, 536 varkens, Prijzen per kg.: vette koeien 48, 42 en 3034 cent; vette ossen 44, 42 en 3235 cent, vette kalveren 70, 60 en 3545 cent, varkens (levend gew.) 38, 37 en 36 cent, schapen 35, 31 en 28 cent, lammeren 35, 32 en 23 cent. Prijzen per stuk: schapen f 15118, lammeren f 1096 AMSTERDAM, 29 Juli. Vee. 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 483 vette koeien, waarvan de prijzen waren 55 58, 4253 en 3040 cent per kg. slacht- gewicht; 14 stieren 3639 cent per kg. slachtgewicht; 80 melk- en kalfkoeien f 120 160 per stuk, 145 vette kalveren 4147, 3640 en 3034 cent per kg. levend gew.; 96 nuchtere kalveren 37 cent, 79 schapen f 1416 per stuk; 338 varkens: vleeschvar- kens 90110 kg. 4546 cent, zware 4445 cent, vette 4243 cent per kg. slachtge- wicht, 19 paarden f 60100 per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen i Stockholm Praag Weenen Boedapest BEURSOVERZICHT. De benoeming van dr. Colijn tot kabinets formateur heeft op de Amst. effectenbeurs een algeheele verandering in de stemming gebracht. De vraag voor aandeelen en bui- tenlandsche valuta had plaats gemaakt voor aanbod, zoodat de koersen scherp terug liepen. Opvallend was daarbij, dat de han del zeer gering van omvang was. Op de be- leggingsmarkt was de handel levendig. De 4% Obi. Ned. noteerden 961/4 tot 3/4 (vorige koers 941/2), de 4% obl. Indië 93 3/ tot 7/8 (vorige koers 92 5/8). Ook Oude Schuld trok flink aan evenals ge- meenteleeningen en pandbrieven. De aandeelenmarkt was zwak Kon. Olies noteerden ongeveer 6% lager. De Ameri- kaansche soorten boden weerstand: Shell- Union zelfs hooger genoteerd. Rubbers leden belangrijke koersverliezen. A'dam Rubber 4% lager. Suikerwaarden zwak. H.V.A.'s moesten 5% afstaan. Tabakken vormden geen uitzondering; de koersver liezen varieerden van 2 tot 4%. Philips daalden 4 1/2%, Unilevers reageerden 3%. Aku's daarentegen waren slechts een fractie luier. Ook Scheepvaarten zwak. Mijnwaar- den flauw, doch Amerikanen aan den vas- i ten kant. De wisselmarkt was rustig. Gisteravond om 10.15 uur reed een auto op de Utrechtsche brug bij den Hooge Rijn dijk, toen de bestuurder door een tegenlig ger plotseling verblind werd. Deze, C. v. R. uit den Haag, reed daardoor mej. N. v. U. aan, wonende op het Utrechtsche Jaag pad alhier, die hierbij haar linkerknie brak en naar het Acad. Ziekenhuis moest wor den overgebracht. De auto werd licht be schadigd. Gistermiddag werd op de Breestraat het verkeer gedurende een kwartier gestremd, doordat een spandoek, dat ter hoogte van de Stadsgehoorzaal over de straat gespan nen was, was losgeraakt en in de draden van het electrisch net verward was geraakt, zoodat de trams niet konden doorrijden. Plantsoen Concert. Donderdag 1 Augustus a.s. zal het zeven de concert van den Bond van Leidsche Har monie en Fanfare Vereenigingen gespeeld worden in het Plantsoen (Musis Sacrum). Dit concert vangt aan 8 uur precies en wordt verzorgd door de R. K. Muziekver- eeniging „Perosi" directeur de heer M. Bol- derdijk. Stoelen zijn te huur tegen den ge- ringen prijs van vijf cent. Het puJbliek wordt beleefd verzocht gedurende het con cert niet te loopen. Programma: 1. Colonel Bogey, marsch Ken nth J. Alford 2. Riva Bello, ouverture F. J. Schulen-berg 3. Largo, Handel arr. J. Noordanus. 4. La Gran Via, Wals P. Lincke arr. J. Noordanus. 5. Czar und Zimmerman P. A. Stenz. Pauze. 6. Groot Rotterdam, marsch Schootmeyer. 7. Une Ronde de Nuit, ouverture A. Moskau 8. Tanhauser, fantaisie R. Wagner. 9. Marsch Finale. HET KABINET BIJEEN. Naar wij vernemen, heeft de formateur dr. Colijn de Ministers uitgenoodigd heden middag half vier een bespreking met hem te hebben in het Departement van Kolo niën. SMOKKELAUTO AANGEHOUDEN. In de kom van de gemeente Hoogerhei- de is Zondag door de Rijksveldwacht een personenauto aangehouden, die na onder zoek 1000 K.G. frauduleus ingevoerde bo ter bleek te bevatten. Auto en smokkelkaar zijn in beslag genomen terwijl tegen den bestuurder, een zekeren de V. uit Eind hoven, procescerbaal is opgemaakt. Een kwartier voor de aanhouding van dezen smokkelwagen was een andere auto de gemeente gepasseerd, die de sommatie der veldwacht om te stoppen beantwoord de met het geven van vol gas. Men heeft dezen auto, waarvan men vermoedt, dat hij een z.g. „voorlooper" van den smokkel auto was, dan ook niet kunnen aanhouden. VROUW DOOR WIELRIJDER AANGE REDEN. Op de Weesperzijde bij de Fahrenheit- straat te Amsterdam is een 54-jarige vrouw door een wielrijder aangereden. De vrouw kwam zoo ernstig te vallen, dat zij met een hersenschudding en een beenbreuk naar het Onze Lieve Vrouw Gasthuis ver voerd moest worden. KNAAPJE VERDRONKEN. Zondagavond werd het zevenjarig zoon tje van het gemeenteraadslid G. Veenstra te Medenblik vermist. Het ventje blijkt te zijn verdronken en werd hedenmorgen levenloos uit de Oosterhaven opgehaald. 59.55 7.30' 1.473/8 9.74l/4- 24.95 48 20 12.071/o 20.25 36.70 32.60 37.65 6.14

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3