UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 29 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 16 CHINEES DOOR LANDGENOOT DOODGES CHOTEN. Zaterdag bij half negen is op het Oude kerkplein te Amsterdam een Chinees voor zijn kosthuis door een landgenoot op een meter afstand neergeschoten. Na de schoten te hebben gelost nam de Chinees ijlings de vlucht, middelerwijl kans ziende de revolver over een schutting te gooien. Op het schieten waren een paar politiemannen toegesneld; zij vernamen van omwonenden in welke richting de moordenaar was gevlucht. Een der agenten pakte de eerste de beste fiets, die hij krijgen kon, en reed daarmee in de richting welke hem was aangeduid. Eerste op de Leliegracht kwam de agent den Chinees tegen, die hij meteen ar resteerde. De Chinees verzette zich niet en het viel dan ook niet moeilijk, vooral niet nadat een collega ter assistentie kwam opdagen, hem naar het posthuis Westermarkt over te brengen, vanwaar hij naar het bureau Warmoesstraat werd getransporteerd. .Vastgesteld werd, dat de vermoorde Chi nees die naar schatting 35 jaar oud is, se cretaris was van een speelclub, waarin ver moedelijk oneenigheid is ontstaan, die aan leiding tot dezen moord schijnt te zijn ge weest. De gearresteerde is een schepeling, die werkzaam is op een op het oogenblik in de haven verblijvend tankschip. Toen wij op de plaats van het misdijr aankwamen, lag het slachtoffer op den rug in de nauwe steeg, het Noordelijk gedeelte van het Oudekerksplein vlak voor de deur van het boardinghouse, Oudkerksplein 10. In deze wijk wonen in de verschillende boardinghouses een groot aantal Chineezen, die den verslagene allen kenden. Hij was boekhouder van de Chineesche Club Hath Ching Association en hij stond bekend als een goed mensch, die steeds bereid was om zijn landgenooten waar dit mogelijk was te helpen. Groot was dan ook de verslagen heid onder de groepen van zijn landgenoo ten, die voor de deuren van hun woningen samengroepten. In het Chinees, in gebro ken Engelsch en Hollandsch bespraken zij het dramatisch gebeuren. De vermoorde, Lee You, was in gezel schap van enkele andere Chineezen het Boardinghouse uitgekomen, onder hen be vond zich de man, die hom enkele oogen- blikken later koelbloedig zou neerschieten. De korte woordenwisseling, die boven reeds een aanvang had genomen, werd op straat voortgezet. Druk gebarend, doch op fluis terenden toon bespraken zij hun meenings- verschil, waarschijnlijk een geldkwestie. Lee You poogde te sussen, het mocht hem niet baten. Plotseling trok een der Chinee zen, waarschijnlijk de gearresteerde Wang Lim, zijn revolver en loste a bout portant vier schoten, die allen doel troffen. Na twee schoten had het slachtoffer nog de kracht om zijn aanrander een slag in het gelaat toe te brengen, toen zakte hij ineen. Omiddellijk na het gebeurde waren Com missaris Hogendijk. de Inspecteurs C. J. de Vries Humel en Haarman, verschillende rechercheurs, en de fotografische dienst aanwezig. Ook de Substituut Officier van Justitie Mr. Wassenbergh was ter plaatse. Nadat door.een dokter den dood van het slachtoffer was geconstateerd is het lijk vervoerd naar het Binnengasthuis. Ooggetuige. Mejuffrouw Schaefer, Oudekerksplein 5, woont vlak tegenover de plaats waar het misdrijf is gebeurd. Zij stond juist aan de deur om haar zoontje binnen te roepen. Plotseling zag zij eenige Chineezen uit het Boardinghouse komen, die klaarblijkelijk ruzie hadden. Wat er toen gebeurde vergeet ik mijn leven lang niet, zei Mej. Schaefer, die nog diep onder den indruk was. Een kleine Chi nees met een grijze hoed op, die heel erg opgewonden was tenminste voor een Chinees trok een revolver en schoot viermaal op de borst van de man tegenover hem. Na twee schoten kon deze den dader nog een klap geven. Toen zakte hij ineen, terwijl hij zich vast probeerde te houden aan de kleeren van zijn moordenaar. Deze rukte zich los, trok zijn jas over het hoofd en vluchtte weg in de richting van de Pa penbrugsteeg. Nog langen tijd bleef het op het Oude kerksplein druk, in groepjes stonden de be woners bijeen om het gebeurde in de an ders zoo rustige Chineezen kolonie te be spreken. Tot zeer laat in den avond heeft inspec teur de Vries Humel getuigen gehoord in de zaak tegen den gearresteerden Chinees die ervan wordt verdacht Lee You te heb ben neergeschoten. Hij ontkent de moord te hebben gepleegd. Wel geeft hij toe bij de vechtpartij aan wezig te zijn geweest. Ook zelf zou hij niet geschoten hebben. Verschillende getuigen wijzen hem echter als den dader aan. De hoed die naast het lichaam van den versla- gene is gevonden behoort toe aan den ver dachte. Ook is de revolver gevonden die eigendom was van gearresteerde. Dit laat ste ontkent hij echter. Morgen zullen de verhooren worden voortgezet. Dader blijft ontkennen. De dader van den moord op den Chinees Lee Yon, die Zaterdagavond kort na zijn afschuwelijke daad kon worden gearres teerd, is Zondag nogmaals aan een verhoor onderworpen. Hij bleef ook toen ontken nen den moord te hebben gepleegd, doch zeide ook nu uit zelfverdediging de hand van zijn tegenstander te hebben vastgegre pen, waardoor Lee Yon zichzelf zou hebben gedood. Er is intusschen zooveel bewijsmateriaal tegen den dader verzameld, dat hij in be waring blijft en vermoedelijk Dinsdag voor den officier van Justitie zal worden geleid. Vandaag zal in het Binnengasthuis de sec tie op het lijk worden verricht. WEGGELOOPEN JONGENS UIT EEN RIJKSOPVOEDINGSGESTICHT. Autodiefstallen en inbraken. Toen Vrijdag de wachtmeester der ma rechaussee D. van Dijk en de marechaus see J. G. Eising van de brigade Wagenin- gen op surveillance waren, ontmoetten zij in de buurschap Negerna onder Bennekom twee jongelieden met een auto, waarvan zij het nummerbord losmaakten. Bij de nade ring der marechaussees sloeg een der bei den op de vlucht, een roggeakker in. Hij werd nagezet en gaf zich eerst nadat twee revolverschoten waren gelost, gewonnen. De jongelui werden met de auto meegeno men naar Wageningen, waar bleek, dat zij Zondag j.L met enkele anderen uit het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort wa ren ontvlucht. Zij waren, de 19-jarige S. G. H. uit Rotterdam en de 18-jarige D. K. uit Ede. Na hun ontvluchting hadden Zij Zon dag te Amersfoort een doktersauto, die on beheerd langs den weg stond, ontvreemd en waren daarmede naar Ootmarsum gere den. Daar hadden zij de auto achtergelaten en waren naar Ommen geloopen. Uit een garage aldaar stalen zij door inbraak een auto, waarmede zij, na vele omzwervingen te Utrecht belandden. Hier lieten zij de auto in den steek en liepen naar de Bilt. Daar vonden zij een taxi van den heer Rep- ko te Utrecht onbeheerd staan. Met die taxi begaven zij zich Donderdag op weg, totdat Vrijdag aan hun omzwervingen een einde kwam. Onderweg hebben zij voorts een aantal inbraken gepleegd, en wel te Heelsum waar uit een garage olie gestolen werd, te Lunteren, waar bij een kleermaker twee heerencostuums werden ontvreemd, onder Ede, waar uit een schuur vier bussen ben zine en een bus olie werden buitgemaakt. Ook in Oosterbeek en elders braken zij nog in. De benoodigde bezine werd üit langs den weg staande benzinepompen gestolen. Het onderzoek is nog in vollen gang. Ver meld wordt nog, dat de 18-jarige D. K. in het Rijksopvoedingsgeticht verbleef wegens j diefstal van een auto. HILLEGOM. Klooster jubilea. Woensdag vieren de eerw. Zusters Ferdinanda en Augustine het feest, dat zij 25 jaar zich wijdden aan het onderwijs en de opvoeding der kin deren van de Mariaschool der St. Marti- nusparochie. Te 7.45 uur wordt een H. Mis van dankbaarheid opgedragen met alg. H. Communie der kinderen. We komen op dit feest nader terug. Vrouwenbond. Mej. L. v. d. Donk heeft op medisch advies moeten bedanken als presidente van de afd. Hillegom v. d. R.-K. Vrouwenbond. MULO-examens. Van de R.-K. ULO zijn voor diploma A geslaagd: A. Goemans, J. de Groot, J. Hulsebosch, M. de Groot, F. Lommerse, W. van de Poll, C. Smid, J. Stevens en M. Topper. Van de openbare ULO slaagden: A. A. Brommeijer, A. van Felius, A. J. Hoogmoed, Vaas, Schouten en Tol (alle 3 te Lisse), v. d. Berg en de Kroon. Van de chr. Burgerschool: Ziets Nieuwennuis, Maarten Leloux, Cor Hoge- woning, Piet van der Jagt en Jelle de Jong (allen voor diploma A). Voor diploma B: Cor Noort. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans 227 personen als werkzoekenden ingeschreven; vorige week 250. Voetbalvereeniging „Concordia". De R.-K. Sportvereeniging Concordia hield Vrijdagavond de jaarvergadering in het Bondsgebouw aan de Hoofdstraat. De op komst van best. Na opening door den voor zitter, den heer C. Seijsener, las de secre taris, J. Walkers, het jaarverslag, waarvoor hij een dankbaar applaus in ontvangst had te nemen. De penningmeester, de heer P. van der Drift, sloot zijn kas met een voordeelig saldo over het af geloopen boekjaar, waar door een belangrijk deel van achterstal lige betalingen kon worden afgedaan. Bij monde van den heer Duwel werd verslag uitgebracht van den stand van het trai ningsfonds. Hieruit bleek, dat alles zal moeten worden bijgezet om de training een succes te doen worden. Verschillende opmerkingen werden gemaakt over de op komst bij de training. De eerw. adviseur, kapelaan Schneiders, sprak een pittig woordje over de verstand houding bij de leden onderling, over de waardeering voor het werk van bestuur en commissies en drong er bij de leden op aan, door htm gedrag, zoowel tijdens als buiten het spel, steeds een voorbeeld voor anderen te zijn. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Walkers, N. van Beelen en F. C. van Lier op Jzn. werden bij enkele candidaat- stelling herkozen. Hierna sluiting. LEEMUIDEN. Een herhaling. Daar vele ouders ver leden Woensdag niet bij het zilveren profes- siefeest in de voormalige jongensschool te genwoordig konden zijn en toch graag zou den zien, wat hun kleuters voor dit feest geleerd hadden, zullen alle liedjes en voordrachten nog eens op de le Zondag in September in dezelfde school „overge daan" worden. NOOTDORP. Geslaagd. Het diploma costumnaai- ster of oostumière in het costirum-, linge rie- en mantelvak werd behaald door mej. M van Veen, die met lof slaagde. SASSENHEEVL Hooïbroei. Zaterdag is bij den land bouwer Z. alhier de hooiberg gedeeltelijk uitgehaald, daar gevaar bestond dat deze zou gaan branden. Tot diep in den nacht is men bezig geweest het „broeinest" te ver wijderen. Bloempjesdag. Zaterdagmiddag is door een korps jongedames een collecte gehou den ten bate van Herw. Levenskracht. De opbrengst hiervan bedraagt 87.74 1/2. Het comité zegt langs dezen weg dank aan de milde gevers(sters) benevens aan de collectrices, wilke dit bedrag bijeen wis ten te brengen. meen-te Zoetermeer komen in den nieuwen Raad niet terug: G. L. de Groot, N. Gare- man, J. Hoogendam en M. Bos Jzn. Gemeenteraad. Op Woensdag 31 Juli a.s., des avonds 7.30 uur vergadert de Raad dezer gemeente ten Raadhuize der voormalige gemeente Zoetermeer. Punten van behandeling. 1. Beëediging Raadsle den. 2. Verkiezing wethouders. Oranjefeest. De Oranjevereeniging „Wilhelmina" alhier zal Woensdag 4 Sep tember as. het traditioneele oranjefeest vieren. Optocht en etalagewedstrijd, die anders 's avonds te voren plaats vinden zijn nu verplaatst op den dag van het feest. nieten, want de korpsen hadden behalve de verplichte nummers bijzondere mooie muziekstukken als vrij nummer ingestu deerd. De jubileerende vereeniging „De Sint Jansfanfare" alhier, behaalde een eersten prijs in de derde af deeling en werd daar mede gepromoveerd naar de tweede. Het concours werd bijgewoond door den burgemeester, den heer P. Wap en me vrouw Wap. Ook de burgemeester van Leidschendam, de heer W. Keijzer en me vrouw Keijzer, volgden het concours. Waar de jury haar uitspraak heeft ge daan, zullen wij geen bijzondere vermel dingen buiten deze beoordeeling geven. Het publiek toonde veel belangstelling en luisterde aandachtig. Onder de uitvoering van „St. Francis- cus", Delft, bij het vrije nummer L'Arle- sienne Suite, van Bizet, was de aandacht zoo gespannen, dan de fijnste pianissimo's goed gevolgd konden worden. Hierbij was het applaus een ware ovatie. Toch was deze voorspraak van het pu bliek niet de juiste uitspraak, want de jury kende in de eere-afdeeling het hoog ste cijfer toe aan „Matthias", Warmond, doch slechts met één punt verschik De uitslag is als volgt: 4e afd. Fanfare: V.I.O.S., Den Haag, 8e pr., 222 p.; D.S.S., Aarlanderveen, 2e pr_ 287 p. 3e afd. Fanfare: Sint Jansfanfare, Zoe- terwoude, le pr., 300 p. 2e afd. Fanfare: Arti et Religioni, Ter Aar, le pr., 309 p. 2e afd. Harmonie: St. Alphonsus Patro naat, Den Haag, le pr., 301 p. le afd. Fanfare: Excelsior, Noordwijk, le pr., 301 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Adolf Kolping, Lisse, 2e pr., 294 p.; St. Cecilia, I Loosduinen, 2e pr., 294 p.; St. Cecilia, I Leidschendam, 2e pr., 285 p. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: Pius X, Poeldijk, le pr., 320 p. Eereafdeeling B, Harmonie: St. Francis- cus", Delft, le pr., 346 p. Eereafdeeling A, Harmonie: St. Matthias, I Warmond, le pr. 347 p. De wisselbeker „Keijzer" werd gewon- nen door St. Jeanne d'Arc te Noordwijker- j hout, die in de le afd. Harmonie vorige I week 362 p. behaalde. Deze beker was nu in het bezit van St. Franciscus te Delft. De wisselbeker „St. I Bavo" werd gewonnen door St. Matthias, I die deze beker ook in 1934 heeft behaald. Hierna werd de marschwedstrijd gehou- den, waarbij het groote korps van „St. Franciscus" Delft de marschbeker behaal- t de met 111 punten. Voorts behaalde V.I.O.S., den Haag, een. 2den prijs met 84 p., D.S.S., Aarlanderveen I een len prijs met 90 p., Alphonsus Patro- I naat, 2en pr. met 84 p. en Excelsior, I Noordwijk, een len pr. met 96 p. Aan het einde van het concours sprak I burgemeester Keijzer het slotwoord. In zijn enthousiaste toespraak consta teerde spr. met vreugde, dat het concours een groot succes voor den R.K. Bond is geworden. In zeer krachtige bewoordin- I gen toonde spr. de noodzakelijkheid van het roomsch verband in onze' vereeniging J aan. Hierbij wees spr. op de positie van de katholieke vereenigingen bij onze Oos- I terburen, waardoor ook de „Brachter Mu- f sikverein" niet op ons concours aanwezig I kon zijn. Spr. betreurt het, dat van de 50 katho- t lieke muziekvereenigingen in Zuid-Hol- land nog een derde gedeelte niet bij onzen I Bond is aangesloten. Vooral staat spr. stil I bij de noodzaak tot eensgezindheid en ver- I oordeelt scherp het zaaien van tweedracht I door onbelangrijke kwesties, waar zulke I groote gemeenschapelijke belangen daar I boven staan. Het is daarom, aldus spr., een vreugde op dit concours zoo'n eendrachtige samenwer- king en overgroote belangstelling te zien, Met een woord van hulde aan allen die zoo goed hebben samengewerkt inzon- der aan het bondsbestuur sluit spr. het concours met den Christel, groet. Het was inmiddels halfacht geworden en om halfnegen gaf de Sint Jansfanfare een populair concert. Dit concert werd bijgewoond door het bondsbestuur en na de uitvoering van het concoursnummer werd als een hulde van de burgerij een groote lauwerkans aange boden, onder gelukwenschen voor het be haalde succes van dezen dag, die de vie ring was van het 2e lustrum. Onder een daverende ovatie werd de directeur, de heer P. J. v. d. Berg, met deze overwinningslauweren omhangen. Het concert werd te halftien beëindigd en te tien uur was in het Patronaatsge bouw na veel gejuich en veel pret alles weer stil en verlaten. WASSENAAR. Hooiberg afgebrand. Vermoedelijk door hooibroei, ontstond brand in de vee stal van v. K. en O. aan de Raaphorstlaan. De veestal, eigendom van v. d. K, ging in vlammen op, waarbij ongeveer 40.000 K.G. hooi verloren ging. Ook het dak van de wo ning vatte nog vlam, doch de brandweer, staande onder leiding van den heer Wal- poott, slaagde er in de woning te behou den, zoodat het reeds uitgedragen meubi lair kon worden teruggebracht. Verzeke ring dekt de schade. Een waas voor oogen. Doordat de heer H., bestuurder van een auto, plotse ling een waas voor de oogen kreeg, reed deze op de v. Zuijlen v. Nijeveltstraat, na bij de tramkruising, tegen een paal, ten gevolge waarvan de auto omsloeg en de heer H. er onder geraakte. De heer G. slaagde er met behulp van eenige om standers in, de auto weer overeind te krij gen. De heer H. bekwam een diepe snij- wond tusschen de oogen. Hij is, na eerste hulpverleening door dtr. Hubbeling, per taxi naar zijn huisarts, dr. Janse, gebracht en vandaar naar zijn woning. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond 1.L vergaderde de Raad onzer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester L. R. Middelberg. Aanwezig alle leden. Na de gebruikelijke opening, voorlezing der notulen van de vorige vergadering door den gemeente-secretaris, den heer C. P. Blaauwhof. Zonder op- of aanmerkin gen worden deze met dank vastgesteld. Hierna kwam de agenda aan de orde. Onderzocht werden de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden. De voorzitter benoemde de heeren G. L. de Groot en J. Hoogendam met bijstand van den secretaris, tot commissie van on derzoek. Gerapporteerd werd dat de stukken in orde werden bevonden, waarop tot toela ting wend besloten. De nieuwe raad heeft dus de volgende leden: J. W. Groenewegen, P. J. Smits, A. J. M. van Well, J. A. Duinisveld, A. G. Scheer, G. P. Roos, G. van Straaten, J. La- mens, J. M. van der Tas, J. D. P. van Duy- venbode en L. Glas. Medegedeeld werd het Kon. Besluit in zake beroep van mevr. wed. G. Beimers Kölleng, waarbij dit ongegrond werd ver klaard .Heeft betrekking op vervoer van een kind per autobus naar een onderwijs inrichting te Delft; schrijven van den voorzitter van het centraal stembureau, houdende bericht, dat de gekozen raads leden hunne benoeming hebben aangeno men; goedkeuring van Ged. Staten van het raadsbesluit, inzake verkoop gemeen tegrond, aan den heer N. den Hoed; schrij ven van Ged. Staten, houdende opmerkin gen betreffende gemeen teerkening 1933. B. en W. werden gemachtigd aan die op merkingen tegemoet te komen; goedkeu ringsbesluiten van Ged. Staten op begroo- tingswijzigingen; proces-ver ba al van kas opname van den gemeente-ontvanger op 1 Juni 1935. Besloten werd tot verkoop van een stukje gemeentegrond a 10 per M.2 aan den heer G. van Dorp. Na toelichting van den voorzitter werd besloten tot opheffing van de onbewoon baarverklaring van het perceel Delftsche Wallen A No. 97. Een wijziging van de begrooting 1935 werd goedgekeurd. Hierna nam de voorzitter het- woord en sprak een algemeen dankwoord voor de medewerking en samenwerking in de af- geloopen regeeringsperiode van den Raad en richtte zich speciaal tot de leden, die in den nieuwen Raad niet terugkeeren. De heeren J. W. Groenewegen, J. Hoo gendam en N. Garëman brachten den voor zitter eveneens een dankwoord. Hierna werd de vergadering gesloten. De volgende leden der voormalige ge ALPHEN AAN DEN RIJN. Meisje door auto aangereden. Een acht-jarig dochtertje van H. L. aan den Steekterweg, dat plotseling den weg over liep, werd door een auto, bestuurd door A. S. te Boskoop, gegrepen. Het kind be kwam vrij ernstige verwondingen aan het hoofd en bovendien een schouder-fractuur. Dr. S. verleende heelkundige hulp. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders van Alphen aan den Rijn werd in het openbaar aanbesteed het aanleggen van een straat ter lengte van ongeveer 135 Meter en het uitvoeren van verschillende bestratings- en verstratingswerken. De uit slag was als volgt: C. Zanen Ammerstol perc. 1 f 5550.W. v. d. Helm, Alphen perc. 1 f 4030.en perc. 2 f 4137.P. C. Langeveld, Neder Hardinxveld perc. 1 f4700.—, perc. 2 f3800.—. Massa f8400.—. J. de Rooy, Vleuten perc. 1 f 5220.perc. 2 f 3560.Gebr. A. Scholts, Leiderdorp perc. 1 f 3398.perc. 2 f 3583.A. de Man, Ammerstol perc. 1 f 5310.perc. 2 f 3800, massa f 9000.P. v .d. Doorn, Bergam bacht perc. 1 f 5000.perc. 2 f 4400.H. Oudenes, Alphen perc. 1 f3617.perc. 2 f 3707.massa f 7157.J. en P. van Wijk Alphen perc. 1 f 4205.perc. 2 f 4150. massa f 8300.C. de Raad en J. Tolk perc. 1 f 3640; van Halem en Doornik, Leiden perc. 1 f4700.perc. 2 f3860.massa f 8560.Maasen van den Brik, Arnhem, perc. 2 f 3550.Gesman en Zoetemeijer, Alphen perc. 1 f 4540.perc. 2 f 3790. massa f 8250.Stolk en Braam, Bergam bacht perc. 1 f 5300.perc. 2 f 4500. massa f 9500.W. Visser, Wassenaar perc. 1 f 4400.Gunning aangehouden. Voor het maken van hekwerken (gedeel telijk metselwerk op onderheid betonfun- deering) ter afscheiding van de in aanleg zijnde begraafplaats Verlengde Aarkade werd als volgt ingeschreven: J. Tolk en C. den Raad, Alphen f 4650.F. Donker Al phen f 4866.W. v. d. Helm, Alphen f 4413.Gesman en Zoetemeijer, Alphen f5210.Gebr. van Wijw,Alphen f 4999. en H. Oudenes te Alphen f 4994. ZOETERWOUDE NATIONAAL MUZIEKCONCOURS Bond van R.K. Muziekgezelschappen in Zuid-Holland Onder dezelfde gunstige omstandigheden werd den tweeden dag het muziek concours van den Bond van R.K. Muziek gezelschappen een groot succes. Tegen veler verwachtingen, tegen voor spellingen van weerberichten en barome terstanden in was de weersgesteldheid zeer goed. De opkomst van het belangstellende publiek was nog grooter dan de vorige week. Van de ingeschreven muziekkorpsen was alleen „Triumph" uit Oegstgeest niet opgekomen. „Excelsior" uit Noordwijk, die de vorige week verhinderd was, kwam nu ook uit. Het Duitsche muziekkorps „De Brachter Musikverein" had telegrafisch be richt, dat er onoverkomelijke bezwaren gerezen waren, die de opkomst hadden verhinderd. De heer N. Koehen, vice-voorzitter, opende dezen tweeden concoursdag onder de beste wenschen voor het welslagen. De jury werd weder gevormd door de heeren Fr. van Abeelen, Valkenswaard, Max Guillaumme, Roermond en Fr. van Diepenbeek te Amsterdam. AI spoedig was op het terrein weer de bedrijvige beweging die een concours eigen is. De kranige uniformen van onze korpsen, de mooie vaandels, waaraan overwinningskransen, blinken en pronken en de groote verscheidenheid van muziek instrumenten, houden het oog reeds lang bezig voor de ooren gestreeld worden door de muzikale klanken. De muziekliefhebbers hebben kunnen ge HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI, 137. Stilletjes kropen beiden om een kloof heen en kro pen over den staart van het monster. Ze begrepen dat dit erg gevaarlijk was, maar dit was een prachtige gelegenheid. Het monster scheen echter iets te bemerken, want eens klaps kwam er beweging in het logge gevaarte. 138. Het gleed de zee in en trok Piet Prikkel en Drein Drentel met razende vaart met zich voort. Beiden klampten zich angstig aan de schubben van het ondier vast. Plotse ling ging er een hevige rilling door het monster en de oeide avonturiers werden met geweldige kracht de lucht in geslingerd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10