De populaire Prins van Wales maakt op het oogenblik een reis over de verschillende eilanden in het Kanaal, welke Engelsch eigendom zfln. Onze foto toont de kinderen van Jersey, welke den Prins by zijn aankomst buitengewoon harteiyk toejuichen. Een buitengewoon geslaagd model van de bekende mailstoomer „Mauretania" nu ter slooping op weg naar Schotland is geplaatst in de Wincester Kathedraal, waar dit model gewyd is als een aandenken aan een der grootste Oceaanstoomers der geschiedenis. Een beeld van de luchtoefeningen van het Engelsche leger: een snelle verkenner staat op het punt, de nacht in te vliegen. Gisteren werd Dr. Thijssen in verband met zijn 70- sten verjaardag in Artis te Amsterdam gehuldigd. Dr. Thijssen dankt voor de groote belangstelling. De hoek van de Pletterijstraat en Scheldestraal te Den Haag begint berucht te worden. Ook gister- middag had er op dit kruispunt weer een auto- botsing plaats. Te Parys heeft de begrafenis plaats gehad van den Belgischen Ambassadeur Monsieur Gaffier d'Hestry. Onze foto toont Mgr. Maglione, de Fransche premier Laval en de Poolsche Ambassadeur te Parijs Chla- powski in den stoet. In de nacht van 24 Juli brak een geweldige brand uit in de fabriek van de I. G. Farben-Industrie te Höchst am Main tengevolge van zelf ontbranding. Bg deze brand vielen twee dooden en acht zwaarge wonden te betreuren. Gisteren werd weer een nieuw gewelf ontdekt tydens de afbraak van het stadhuis te Leiden, .Voorbereiding voor de groote zilvertentoonstelling in de Lakenhal te Leiden. Geen oorlogsfoto van het Abessynische leger, doch Onderzocht zal worden uit welk jaartal het dateerd en waartoe het heeft gediend, Het zilverwerk wordt gekeurd, een oefening van de veld-artillerie op de Maliebaan.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5