VRIJDAG 26 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 SPORT WATERPOLO WANDELSPORT De Vierdaagsche DE DERDE DAG. De helft van de Vierdaagsche is reeds achter den rug. Het is vier uur in den mor gen en de loeiende sirene kondigt het be gin van den derden dag aan. In het tenten kamp zoowel als in de gebouwen op de ka mers en de zolders worden de dekens, voorzoover men die bij de warmte nog ge bruikt heeft afgeworpen, waarna men zich frisch gaat wasschen om straks welgemoed op stap te gaan. Vandaag verschenen 11 deelnemers niet op het appèl, zoodat in to taal 2934 deelnemers vertrokken. Men trok in de vroege ochtenduren via Berg en Dal langs den Duivelsberg en de Duitsche grens naar Groesbeek. Hier werden de deelnemers door een der inwoners, die reeds vroeg in de weer was, met een heerlijk kopje thee ontvangen. Een aardige attentie! Van Groesbeek ging men dwars door de bosschen en de Mookerheide naar Mook. Hier gingen de 30ers en 40ers een andere route, terwijl de 50ers en 55ers op Cuyk aantrokken. Heeds direct kon men zien, dat de deel nemers den zwaar sten dag achter den rug hadden en veel sneller op het einddoel af gingen dan Woensdag. De wegen waren gisteren dan ook bijzonder goed, enkele kleine stukjes uitgezonderd, maar het pad kan niet altijd over rozen gaan. Bij Cuyk ging de overtocht thans vlotter dan andere jaren, daar de pontonniers hier een brug over de Maas geslagen hadden, zoodat de deelnemers hier zonder oponthoud over heen konden loopen. Reeds omstreeks tien uur waren de meeste deelnemers hier gepasseerd. De vroegere kwelling voor de deelnemers, die hier altijd langen tijd moesten wachten, was thans ten einde. Met het oog op de scheepvaart kon de ponton slechts tot 10 uur blijven liggen, zoodat degenen, die na dien tijd kwamen, van het pontje gebruik moesten maken; dit waren er echter niet zooveel meer. Bij Cuyk scheidden de 50ers en 55ers om ieder langs een andere route naar Beers te trekken en vandaar weer gezamenlijk naar Grave. In laatstgenoemd plaatsje was gisteren de grootste drukte. Hierheen waren velen getrokken om het passeeren der deelnemers gade te slaan. Ook gisteren gaven weer vele autoriti- ten van him belangstelling blijk. We zagen o.a. gen.-maj. J. C. Wagner; oud-majoor van de K.M.A., Croiset van Uohelen, de oud-commandant der Kol. Reserve J. Th. Wissema; gen. majoor J. J. C. Baron van Voorst tot Voorst en gen. majoor J. H. G. Koppelhoff van de Kon. Marechaussée. Ver der gaven ook nog van hun belangstelling blijk de oud-burgemeesters van Overasselt en van Wychen. Een luidsprekerauto vroo- lijkte in Grave de massa op. Langs den weg was het overal weer de zelfde groote belangstelling als anders da gen en was weer water in overvloed voor de deelnemers aanwezig. Ook gisteren wer den er weer versnaperingen uitgedeeld, ter wijl de leider der marschen den deelne mers bij hun thuiskomst beloonde met een fraai plateel wandbordje, een atten tie, die zeer op prijs werd gesteld. Tegen twee uur begon de groote intocht in de stad, waar het overal zwart stond en de politie op keurige wijze alles regelde. Ook gisteren werd er met tijd van binnen komen eenige rekening gehouden. Om streeks zes uur was alles binnen en kon men den staat gaan opmaken. Het aantal uitvallers was vanzelfsprekend niet zoo groot als den vorigen dag, daar men thans de geroutineerde loopers over heeft. In totaal zijn gisteren 19 uitvallers te no- teeren. De vraag is nu, wat de laatste dag zal brengen. We vermoeden, dat dan het aantal uit vallers zeer gering zal zijn, want wie het drie dagen heeft volgehouden, gaat er niet licht toe over om den laatsten dag uit te vallen. Het zal vermoedelijk een succesjaar voor den Bond worden. Het wachten is nu dus op den dag van heden. LAWNTENNIS DE C HALL ENG EROITND OM DEN DAV1SBEKER. De Challengeround voor den Davisbe- ker zal dit jaar plaats vinden op 27, 29 en 30 Juli a.s. op het Centercourt van Wimbledon. Engeland is daarbij vertegen woordigd door Perry en Austin in de en kelspelen, en door Hughes en Tuckey in het dubbelspel. De Vereenigde Staten ko men uit met Budge en Wood in de enkel spelen, in het dubbelspel met Allison en van Rijn. ATHLETIEK WEDSTRIJD NEDERLAND—ZWEDEN. Naar wij vernemen zal de athletieklan- denwedstrijd NederlandZweden defini tief doorgang vinden en wel op 1 Septem ber as. te Groningen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN TE ALPHEN. De V. V. Alphia zal op 30 Juli en 7 Aug. athletiekwedstrijden houden om het club kampioenschap. De Alphenaar H. Mechelse, die op 9 Juli deelnam aan de wedstrijden in het Olym pisch Stadion te Amsterdam, werd om zijn praestatie, door de 1000 M. te loopen in den tijd van 2.47.3 min. geplaatst op de rang lijst van de 10 beste athleten van Neder land. HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE BRUSSEL Zweden sloeg Duitse hl and Gisteren is het internationale water- polotournooi te Brussel aangevangen met een drietal wedstrijden, waarvan de be langrijkste was die tusschen Zweden en Duitschland, welke door de Zweden met 53 gewonen werd. Voor dit tournooi hebben, naar bekend is, de sterkste waterpololanden van Euro pa ingeschreven en wel Hongarije, Zwe den, Frankrijk, Duitschland, België en Joegoslavië. Dit tournooi, waarvoor de Klebelsbergbeker de inzet is, wordt ge houden in het nieuwe Solariumzwembad te Brussel. In den eersten wedstrijd van het tournooi sloeg Frankrijk Joegoslavië met 50, na reeds met de rust een 40- voorsprong te hebben verkregen. Zweden bewees door de overwinning op Duitschland, dat dit land waarschijnlijk na Hongarije wel het sterkste team van het tournooi heeft. Reeds het vorige jaar viel de, sterke vooruitgang in het water- polospel der Zweden te constateeren, n.l. tijdens de Europeescthe kampioenschap pen te Maagdenburg. Met 41 leidden de Zweden met de rust, om tenslotte met 5 3 te winnen. De laatste ontmoeting ging tusschen Hon garije en België, welke met de wat vreem de cijfers 95 door de Hongaren werd ge wonnen. Ruststand 43 ten gunste van Hongarije. Heden is het een rustdag. DE COMPETITIE L.Z.C. toch nog onderaan Gisteravond heeft D.J.K. te Amsterdam met 21 van Z.I.A.N. gewonnen. Waar D.J.K. deze week reeds tegen de Maas ge lijk speelde hebben de Amsterdammers evenveel punten als de L.Z.C., terwijl D. J.K. bovendien nog een wedstrijd te spe len heeft tegen H.Z. en P.C. Eindigt deze in een nederlaag der Amsterdammers, dan is een beslissingswedstrijd D.J.K.L.Z.C. noodzakelijk. De stand is nu: H.Z. en P.C. ZIAN. Maas D.J.K. L.Z.C. 7 6 1 32—8 13 2 3 19—18 8 1 4 12—21 7 1 4 9—21 5 1 5 10—14 5 DE ZUL HI—ZIAN VI (2—0). Gisterenavond speelde de Zijl Hl voor de competitie van den Kring Den Haag alhoer tegen Zian VI. Rust 20. Eind 20. Scheidsrechter G. v. d. Mark leid de correct. HAARLEM I—DE ZUL I (1—0) Gisteravond speelde De Zijl te Haar lem haar laatsten competitiewedstrijd te gen Haarlem I. Haarlem was volledig, terwijl De Zijl met drie invallers in de volgende opstelling uitkwam: doel: Kloots: achter: K. Kraaienbrink, van Egmond en Blansjaar; voor: Arbouw, Key en D. Kraaienbrink. Ondanks de onvolledigheid van de Leid- sche ploeg is het ongetwijfeld de beste wedstrijd geworden, die de Zijl dit seizoen heeft gespeeld. Onze siadgenooten gaven zich geheel om altnans een gelijk spel uit het vuur te sleepen, terwijl Haarlem zich niet minder inspande, om de overwinning te behalen, daar zij de beste papieren in handen heeft op het kampioenschap. Kloots heeft op voorbeeldige wijze zijn doel verdedigd en het eenige doelpunt, dat Haarlem direct na de rust vermocht te scoren, was voor hem nohoudbaar. De achterhoede van de Lei- denaren was eveneens in goeden vorm en gaf de voorhoede van Haarlem geen ge legenheid haar gewone spel te ontplooien. Een bijzonder goede eigenschep van de voorhoede der Leidenaren was wel, dat zij de achterhoede der gastheeren weinig kans gaf tot het ondernemen van snelle rushes. Bij de enkele pogingen daartoe trok zij steeds mede, zoodat die pogingen op niets uitliepen. Door deze nederlaag is De Zijl met S. Z. en en P. C., dat met 20 van G.Z.C. verloor, gelijk op de onderste plaats belandt, zoodat een beslissingswedstrijd noodig is om uit te maken, wie degradatie wedstrijden moet spelen tegen de kam pioenen van de derde klasse Poelmeer I en S.Z.C I Van het wedstrijdverloop het navolgen de. Het begin van het spel kenmerkte zich door wederzijdsche snelle aanvallen, waar bij echter van te verr°n afstand werd ge schoten om de keepers ernstig te veront rusten. Eenige harde schoten van Key en Ar bouw hadden echter een beter lot ver diend. Met gelijkopgaand spel brak de rust aan met 00. Bij een der eerste aanvallen na de rust gelukte het den gastheeren na een scrim mage het net te vinden (10). De Zijl be antwoordde dit doelpunt met een keuri- gen aanval, waarbij het leder bij Key be landde, die rustig over den uitgezwom- men keeper plaatste. Dit schot werd ech ter jammerlijk door de lat gekeerd, zoo dat de keeper van Haarlem op het nip pertje kon redden. Ondanks krachtige po gingen gelukte het onze stadgenooten niet den vardienden gelijkmaker te scoren. Het einde van dezen pleizierigen wedstrijd kwam dan ook met de kleinste mogelijke overwinning voor de Haarlemmers. Scheidsrechter Hoogeland leidde goed. D.Z.V. II—DE ZIJL IV 2—4 Bovenstaande wedstrijd werd gisteren avond te Delft voor de competitie van den Kring den Haag gespeeld: Rust 12. Einde 24. Door dezen uitslag is de Zijl IV kampioen van haar afdeeling. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Eén voorwedstrijd op den eersten avond. Laga trok zich in de twee met stuurman terug. Gisteravond zijn op de baan te Sloten de nationale roeikampioenschappen aange vangen met één voorwedstrijd nl. een heat in het sciffnummer, terwijl de op het pro gramma vermelde heat in het nummer tweeriemsgieken met stuurman geen door gang kon vinden omdat Laga zich had te ruggetrokken. Voor de eerste heat in het sciffnummer verschenen aan den start: boei I: Trito (J. H. Brommet) en boei 2 Het Spaarne (P. de Ridder). Het resultaat was: 1. Spaarne (De Rid der) tijd 7 min. 54 sec., 2. Triton (Brom met) taflengte. De Ridder komt dus Vrij dag in de tweede heat van dit nummer te gen den Hoopsciffeur Moltzer. Zooals gezegd had Laga zich gisteren avond voor de eerste heat van het nummer tweeriemsgieken met stuurman terugge trokken. Het gevolg was, dat het Spaarne zich direct voor de tweede heat, heden avond tegen Nautilus te roeien, kon klas seeren. Doch naar wij vernamen heeft ook de Nautilus-twee zich teruggetrokken, zoo dat het Spaarne direct in de finale is ge komen, welke Zaterdagmiddag zal plaats vinden. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Gisteren werd de 18e etappe verreden n.l. van Bordeaux naar La Rochelle, een afstand van 192 K.M. Deze etappe was weer gesplitst. Het eerste gedeelte voerde van Bordeaux over Blaye en Sint es naar Ro- chefort, een totaal aantal kilometers van 159, terwijl het tweede deel tegen het hor loge werd verreden. De groote verrassing dezer etappe was wel het tijdverlies van den Italiaan Morelli op Romain Maes. Be droeg het verschil in het algemeen klasse ment gisteren nauwelijks 3 minuten, van daag is dit ongeveer een kwartier gegroeid en prachtisch kan men thans wel zeggen, dat Romain Maes winnaar van de Ronde van Frankrijk zal worden. Het waren de Belgen, die in het eerste gedeelte dezer etappe het initiatief namen tot uitlooppogingen, waarbij natuurlijk de bedoeling voorop zat de zwaarste con currenten van R. Maes in een nadeelige positie te brengen en op die manier te trachten tijdwinst te behalen. Inderdaad slaagden de Belgen in hun opzet. Morelli geraakte ten achter en ten slotte kwam hij met niet minder dan 10 minuten achter stand op het leidend peleton te Roche- fort aan. In de sprint te Rochefort won de Franschman Le Greves in 4 uur 17 min. 51 sec voor Jean Aerts en Pelissier. De rit over 33 K.M. tegen het horloge eindigde in een verrassende overwinning van den Franschman Fontenay in den tijd van 51 min. 45 sec. voor Leducq, R. en S. Maes. Ook in den tijdrit verloor Morelli op R. Maes, n.l. ongeveer 2 minuten. De resultaten waren: BordeauxRochefort 1-59 K.M. 1. Le Greves (Frankrijk) tijd 4 uur 17 min. 51 sec. 2. J. Aerts (België). 3. Ch. Pelissier (Frankrijk) individueel. 4. Stach (Duitsch land). 5. Mauclair (Frankrijk) toerist. 6. Ruozzie (Frankrijk) toerist. 7. Dignef (Bel gië), 8. R. Maes (België) allen zelfden tijd. DochefortLe Rochelle 33 K.M. 1. Fon tenay (Frankrijk) 51 min. 45 sec. 2. Le ducq (Frankrijk) 52 min. 19 sec. 3. R. Maes (België) 52 min. 26 sec. 4. S. Maes (België) 52 min. 28 sec. 5. Lowie (België) 52 min. 31 sec. Algemeen klassement: 1. R. Maes (Bel gië) 118 uur 55 min. 29 sec. 2. Morelli (Ita lië) 119 uur 10 min. 5 sec. 3. Vervaecke (België) 119 uur 24 min. 17 sec. 5. Spei- cher (Frankrijk) 119 uur 13min. 21 sec. 6. Lowie (België) 119 uur 40 min. 22 sec. In het landenklassement heeft België met grooten voorsprong de leiding voor Frankrijk, Duitschland, Italië en Spanje. Morgen wordt gereden de 19e etappe van Le Rochelle naar Nantes, een afstand van 176 K.M., welke etappe wederom in twee gedeelten is geplitst. Het tweede gedeelte, van La Roche sur Yon naar Nantes wordt tegen het horloge gereden. Er zal dan in 5 groepen worden gestart, telkens met 5 mi nuten tusschen ruimte. In de eerste groep starten Prior, Vardena, Bachero, Ruozzi, Fayolle, Cloarec, Chocque, Bertocco, Thie- tard, Lachat, in de tweede groep vertrek ken 5 minuten later Cogan, Bernard, Gia- nello, Mauclair, Granier, Betry, Bernan- doni, Hubatz, Garcia en Ladron, in de derde groep vertrekken Morelli, Teani, Thierbach, Roth, Haendel, Stach, Wecker- ling, Iskes en Kutschbach, in de vierde groep R. Maes, Vervaecke, S. Maes, Lowie, Dignef, J. Aerts, Hartmaim, Amberg en Stettler, en als vijfde groep gaan de Fran- schen uit La Roche weg n.l. Speicher, Ar- chahbaud, Vietto, Le Greves, Leducq, Moineau, Fontenay, Ch. Pelissier, Benoit, Faure. WEDSTRUDEN OP DE GOUDSCHE WIELERBAAN. Gisteravond werden op de wielerbaan te Gouda nationale wedstrijden gehouden, waaiwan de resultaten luidden: Omnium voor profs: Sprint. Eerste serie: 1. van Egmond. 2. P. van Kempen. Tweede serie: 1. J. v. d. Heuvel. 2. Wals. Pijnenburg die oorspronkelijk zou star ten, startte wegens doktersadvies niet en werd vervangen door van der Heuvel. Derde serie: 1. van Egmond. 2. Wals. Vierde serie: 1. Van der Heuvel. 2. P. van Kempen. Tijd laatste ronde 10 2/5 sec. Vijfde serie: 1. P. van Kempen. 2. Wals. Zesde serie: 1. van Egmond. 2. Van der HeuveL In deze laatste serie kreeg van Egmond een lekke bond, ten gevolge waar van van der Heuvel een val deed, die hem handicapte gedurende den verderen avond. Uitslag sprint: 1. van Egmond 3 p. 2. Van der Heuvel 4 punten. 3. P. van Kem pen 5 punten. 4. C. Wals 6 punten. 500 Meter met vliegenden start: tijdrace. 1. van Egmond tijd 32 2/5 sec. 2. Van der Heuvel 33 sec. 3. Wals 34 sec. 4. van Kem pen 34 3/5 sec. 5. K.M. met 5 klassementen: 1. van Kem pen 15 punten. Op 1 ronde; 2. Wals 11 p. 3 .van der Heuvel 13 punten. 4. van Eg mond 11 punten. Van der Heuvel en van Egmond werden geddstaneeerd wegens het niet voldoende verdedigen van htm kans. Totaal-uitslag: 1. Van Egmond 8 pun ten. 2. Van der Heuvel 9 punten. 3 Van Kempen 10 punten. 4. Wals 11 punten. Omnium amateurs en onafhankelij ken: Sprint: Eerste serie: 1 Ooms. 2. Biesheu vel. Tweede serie: 1. A. van Vliet. 2. Buchly. Derde serie: 1. Ooms. 2. Buchly. Buchly werd uitgeschakeld door een val in deze serie. Vijfde serie tusschen Biesheuvel en Buchly verviel in verband met den val van den laatste in de 4e serie. Zesde serie: 1. van Vliet. Tijd 10 1/5 sec. 2. Ooms. Uitslag sprint: 1. van Vliet 3 punten. 2. Ooms 8 punten. 3.- Biesheuvel 10 punten. 500 Meter vliegende start, tijdrace. 1. v. Vliet 32 sec. 2. Biesheuvel 33 2/5 sec. 3. Ooms 33 4/5 sec. Buchly niet gestart. 5. K.M. wedstrijd met 5 klassementen: 1. Ooms 17 punten, 2. van Vliet 14 pun ten. 3. Biesheuvel 14 punten. Totaal uit slag omnium: 1. van Vliet 6 punten, 2. Ooms 8 punten. 3. Bieheuvel 10 punten. 40 KJM. koppelwedstrijd met 4 klasse menten. 1. WalsCattel 12 punten. Op 3 ronden: 2. van EgmondSchoener- mark 17 punten. 3. HeslingaMateria 14 punten. 4. Piet van KempenPeek 9 pun ten. 5. VerschoorVan der Wiel 9 punten. Op 4 ronden: 6. Van der HeuvelBies heuvel 0 punten. Van der Heuvel moest na 150 Meter wegens zijn blessure, opge- loopen in het omniumnummer, opgeven. MOTORRIJDEN RIJNSBURG. NEDERLAND IN DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. Naar de K.N.M.V. ons meldt, bestaat ook dit jaar voor deze groote Internationale motorwedstrijd groote belangstelling en kan verwacht worden, dat Nederland we derom krachtig vertegenwoordigd zal zijn. De K.N.M.V.-sportcommissie heeft thans de officieele Nederlandsche teams gekozen en wel in het eene team de rijdens: J. E. Fijma (Ariel), J. Moejes (Ariel) en G. A. de Ridder (B.S.A.) en in het tweede team D. H. Eysink (Eyshuk), G. G. W. Timmer (New Imperial) en J. Teeken (Ariel). Re- serve-team-rijder zal zijn H. Hoogeveen. I Naast deze teams, die zullen strijden voor j den Internationalen Zilveren Vaas, de wis- selprijs, die reeds eens in 1931 in Nederlandsch bezit is geweest, zal voor de merkenteamprijs nog uitkomen het be kende Velocette-team; Sybrandy, "Witten berg en v. d. Voort, dat het vorige jaar door het winnen van de gouden team-medaille zoo'n fraaie prestatie leverde. Bovendien worden de inschrijvingen verwacht van een Nederlandsch Ariel-team en een Eysink- team. Waar hiernaast nog talrijke rijders het voornemen koesteren als personeele deelne mers in dit in Beieren te verrijden groot- sch motorsportevenement mede te rijden, mag gezegd worden, dat de K.N.M.V. erin geslaagd is de Nederlandsch deelname op een hoog peil te brengen. JUBILEUM BIJ DE N. Z. H. De heer A. G. Hoogduin. De heer A. G. Hoogduin, ploegbaas op de lijn RijnsburgNoord wijk van de N. Z. H. T. M. hoopt 1 Augustus zijn zilveren jubileum te vieren. Het jubileum zal ker kelijk en huiselijk worden gevierd. BESTUURSVERGADERING K. N. V. B. In de Woensdag gehouden bestuursver gadering van den K. N. V. B. meldt „de Sportkroniek", werd besloten den wed strijd om den Gouden Onafhankelijkheids beker vast te stellen op 17 Nov. as. Het verzoek van de vereeniging Frisia om bij keuze in de eerste klasse te worden gehandhaafd is afgewezen. PAARDENSPORT VOETBAL LUGDUNUM—ALPHEN 1—2. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der politie wandelsport vereeniging speel den Lugdunum en Alphen gisterenavond een eerewedstrijd op het N. B. L. O. terrein aan den Zoeterwöudsche Singel. Het is een aardig partijtje geworden, waarin de ongeoefendheid nog al eens een woordje meesprak. Lugdunum wint den opgooi, wat geen noemenswaardig voordeel oplevert, zoo dat Alphen aftrapt. Reeds dadelijk zitten de Alphen ar en voor de Lugdunumveste, maar de schoten zijn te slecht gericht om doel te treffen. Lugdunum probeert het ook eens aan de overzijde, maar ook hier ontbreekt de goede richting. Nar een kwartier lost Mom een hard schot, dat van de lat terugspringt; weer een schot maar nu ketst de bal van een speler uit den doelmond terug voor de voeten van Mom, die nu geen fout maakt (10). Vijf minuten later is de stand weer gelijk als de midvoor van Alphen een hard schot lost, waarnaar de keeper te vroeg uitviel (11). Alphen is nu sterk in de meerderheid, maar alle geloste schoten gaan over of naast. Te gen de rust werkt Lugdunum zich nog even los, maar de Alphen-verdediging met Hes- seling aan 't hoofd weet van geen wijken. Na de rust is Alphen weer het meest in den aanval, maar verder dan een schot tegen de lat weet zij het niet te brengen. Nadat Lugdunum weer eens eenige aan vallen heeft ondernomen, gaat de rechts buiten van Alphen er vandoor, een voorzet volgt, maar de Lugdunumkeeper weet den prachtigen kopbal juist te stoppen. Aan de overzijde schiet Mom een prachtkans over. De tweede helft is een half uur oud als de Alphensche midvoor den bal goed krijgt toegespeeld en via de paal onhoudbaar in schiet. (12). Lugdunum stelt nog verschillende pogin gen in het werk om gelijk te maken, maar het lukt niet, zoodat als de scheidsrechter einde blaast Alphen een magere overwin ning behaald heeft. HET CONCOURS H1PPIQUE TE SPA. Fraaie overwinning voor Luit. Greter met „Ernica". Gisteren vond,in het kader van het inter nationaal concours hippique te Spa een ge- luksspringen plaats, waarin niet minder dan 85 deelnemers uitkwamen. Het par cours was 940 meter lang, terwijl 25 hin dernissen waren opgesteld tot een maximale hoogte van 1.35 meter. Onze landgenoot Luitent Greter wist op bijzonder fraaie wijze de eerste plaats te bezetten met het paard „Ernica". Zonder fouten legde luitenant Greter het parcours af in den snelsten tijd van den dag 1 min. 55 sec. Tweede werd de Kapitein de Menten de Home met „Sneta" in den tijd van 1 min. 57 sec. Derde werd de heer Bauduin (Bel gië) met „Bellevue" in den tijd van 1 min. 57.2 sec. Luitenant Greter werd voorts nog met „Carina" in den tijd van 2 min. 14 sec. 14e geplaatst, terwijl Ritmeester Grovestins met „Jimmy" 15e werd in den tijd van 2 min. 15 sec. Daar bij dit concours gelukspringen be paald was, dat na het missen van een hin dernis de deelnemer werd afgebeld, kon den luitenant Greter met „Dünenbank" en de heer Pasman met „Jagdheld" zich niet plaatsen. „Dünenbank" maakte nl. bij de 20ste hindernis een fout, en „Jagdheld" bij de 19e hindernis. Op dezen middag werd nog een tweede springconcours gehouden nl. een soort es tafette, waarbij steeds twee ruiters, elk met hun eigen paard, achter elkaar het par cours ter lengte van 840 meter moesten afleggen, terwijl een stokje moest worden overgegeven. In totaal waren 19 hindernis sen opgesteld tot een maximale hoogte van 1.45 meter. Winnaars van dit springcon cours waren de Belgische officieren de Menten de Home met „Whiskey" en Lour- quin met „Guldenvlies". Ritmeester Sirte- ma van Grovestins met „Godard" en Luite nant Greter met „Jimmy" konden niet worden geplaatst, evenmin als het paar Luitenant Steenkamp en de heer Pasman. Heden is een rustdag te Spa. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk) Wedvlucht voor jonge duiven vanaf Roosendaal (78 K.M.). In concours waren 170 vogels. Deze zijn vermoedelijk te 9 u. gelost met wind van West tot N.West. Er werd geconstateerd als volgt: P. Bosman I, 15, 27, 31; A. v. Duin 2, 5, 18, 21, 32; J. Boon 3; Th. Steenvoorden 4, 23; A. Boot 6, 12, 22, 26, 30; D Passchier 7, 17, 25; Ge broeders Zonneveld 8, 16; Gebrs. v. d. Poel 9, 10, 13, 14, 29, 33 A. v. d. Zwan II, 20, 24; Gebr. Klinkenberg 19; Hoeken Hazenoot 28; Gebr. Cramer 34. De eerste vogel is geconstateerd te 10. 36.25, de 34ste vogel te 10.44.31. De eere- prijzen werden gewonnen door: 1. P. Bos man, 2. A. v. Duin, 3. J. Boon. De eere- prijs voo:r de eerste 5 getoonde vogels werd gewonnen door Gebr. van der Poel. Zondag a.s. wedvlucht vanaf Kathelijne Waver (België), plm. 130 K.M. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Ph. Verwey, groentenhandelaar, Woer den, Uitlandscheweg 29. Cur. mr. R. F. v. d. Bosch, Woerden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12