DONDERDAG 25 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 BOSCHBRAND TE LOTTUM 4 H.A. dennen verbrand Gistermiddag omstreeks vier uur is brand uitgebroken in de uitgestrekte den- nenbosschen nabij het station Lottum in de gemeente Grubbenvorst. Dank zij het krachtdadig ingrijpen van de bewoners van de streek kon de brand na enkele uren worden bedwongen. Een drietal woningen, welke gevaar liepen door ht vuur te worden aangetast, kon den behouden worden. In het geheel zijn ongeveer vier H.A. dennen in vlammen opgegaan. Een partij dwarsliggers, welke op het stationsemplacement was opgesla gen, is door de hitte, welke de brand ver oorzaakte, aan het branden gegaan. Door middel van zand slaagde men er ook hier in het vuur te dooven. Aan het blusschingswerk werd door een honderdtal personen deelgenomen, onder toezicht van gemeente- en rijkspolitie. DE OSSCHE BRANDSTICHTERS Nieuwe bekentenissen Thans heeft ook K. v. Geenen, die we gens medepichtigheid aan de brandstich tingsaffaire tien jaar geleden, waarbij een moeder en haar drie kinderen omkwa men, was gearresteerd, zijn onschuld niet langer kunnen volhouden. Hij heeft be kend, dat hij op aandringen van Driek van Reinieren, Dotje v. Berne en Grat v. Galen opdracht heeft gegeven het bewus te huis in brand te steken. Het aandeel in de uitgeloofde belooning heeft hij op gestreken. Thans hebben alle verdachten in deze zaak, n.l. Driek v. Reinieren, Dotje v. Berne, Grat v. Galen en Klaasje v. Gee nen een volledige bekentenis afgelegd. MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK Groote zwermen groene muggen strijken neer Op den afsluitdijk tusschen Noord- Holland en Friesland heerscht op het oogenblik een ongekende muggenplaag, meldt de „Tel.". In dichte zwermen vliegen de groqte groene muggen hier rond en ver oorzaken een ondragelijken last. Ook bij Kornwerderzand wemelt het van deze beesten. De schepen, die daar in de sluis moeten schutten, zijn in een oogenblik groen ge tint door de groote massa's, die op het schip neerstrijken. Verschillende booten, die gistermorgen in de Oranjesluizen aankwamen, zaten er nog dik onder. Op de stoomboot „Koop handel" heeft Me bemanning het dek, waarop de muggen 3 a 4 cM. dik lagen, met emmers water schoon gespoeld. De stuurstoel van den kapitein was bezaaid met de beesten. Telkens moet men het ge zicht afvegen en de kleeren afslaan. Ook de automobilisten, die over den af sluitdijk rijden, ondervinden veel hinder van de muggen. Meermalen moeten zij stoppen om de voorruit schoon te maken. Men vermoedt, dat de muggen uit de stee- nen glooiing van den dijk komen. SPORT WANDELSPORT De Vierdaagsche DE TWEEDE DAG. Gistermorgen om vier uur was het weer dezelfde drukte on de kazerne der Kol. Reserve te Nijmegen als den eersten dag. De sirene loeide en op de slaapzalen kwam bedrijvigheid. Er waren er velen, die gis teren niet zoo gemakkelijk him bed uit konden komen als de eerste dag, doch dit gaf niets, zij werden er wel uitgetrokken door hun kameraden. Om vijf uur gingen de eersten de poort van de kazerne weer uit om hun dagmarsch aan te vangen, het wa ren de 55'ers. Zeventien deelnemers verschenen niet op het appel, zoodat de 16 uitvallers van gis teren er bij gerekend, 2997 deelnemers startten. Het ging vandaag door het land van Maas en Waal. De deelnemers aan de 55 en 50 km. troffen het dit jaar bijzonder, zij konden profiteeren van den nieuwen weg naar Druten. Later werd het echter weer moeilijker voor hen, doch over het al gemeen waren de wegen niet slecht te noe men. Het groote trefpunt was vandaag Wychen, de groote pleisterplaats voor alle deelnemers, zooals altijd was het hier ge zellig. Er werd druk gevlagd, terwijl in de muziektent op het Marktplein de Harmonie van Wychen speelde. Naarmate het middaguur aanbrak werd het hier druk en begon de groote doortocht. Deze duurde zoo door tot ruim drie uur. Er werd vandaag over het algemeen in rus tiger tempo geloopen dan den eersten dag. Deze tweede dag is voor de meeste deelne- meds de zwaarste, terwijl het bovendien zeer warm was. De diverse verzorgers en de Roode Kruissoldaten, hadden het zeer druk met het doorprikken van de noodige blaren. Door de leiding werd met het tijdstip van binnenkomen de noodige soepelheid 1 betracht. Ook nu leefde men overal langs den weg met de loopers mee en er werd gisteren een druk gebruik gemaakt van het klaargezette water, De route voor de 30 en 40 km. was vandaag zoodanig gekozen, dat een gedeelte daarvan by de binnenkomst door het centrum van de stad liep. De Nij- megenaars lieten zich, zooals altijd niet on betuigd en overal langs den weg stond veel volk, dat de deelnemers steeds met een hartelijk applaus begroette. In Wychen gaven van hun belangstelling blijk Jhr. Roëll, commandant van het veldleger, ge neraal Bauduin, inspecteur van de Burger wachten, kolonel van Santen, staf-chef van het veldleger en de heer Strengholt, voor zitter van de KNAU, benevens de burge meester van Wychen. Door verschillende firma's werden weer versnaperingen uit gedeeld, terwijl vanwege den Bond de deel nemers op een chocolade-reep getracteerd werden. Om den moed bij de deelnemers er in te houden, reed een luidsprekerwagen langs het parcours en speelde vroolijke wijsjes. In totaal zijn deze tweede dag 52 deelne mers uitgevallen, w. o. twee Duitschers. Dit aantal is, alle omstandigheden in aanmer king genomen, niet slecht te noemen. GEMENGDE BERICHTEN MOTORRIJDER DOOR TREIN GEGREPEN Slachtoffer op slag gedood Omstreeks negen uur gisteravond is op den onbewaakten overweg te Akkrum de reiziger W. H. M. Derks uit Leeuwarden, die met zijn motor vanuit de richting Hee renveen kwam aanrijden, door een trein gegrepen en een eind meeesleurd. De ongelukkige was op slag dood. PAARD OP HOL Landbouwerszoon gedood Te Klein-Doenrade, gemeente Oirsbeek, begaf gistermiddag zich de 18-jarige land bouwerszoon W. Vleugels met paard en kar van het land naar huis. Nabij de boer derij sloeg het paard op hol. V. sprong van de kar af om het paard bij den kop te grijpen. Bij deze handeling kreeg de jongeman den boom van den wagen zoo ongelukkig tegen het lichaam, dat hij vrij wel op slag werd gedood. De borstkas van het slachtoffer was ingedrukt. Het paard is nog een eind doorgeloo- pen en bij een heg blijven staan, na een betonnen paal te hebben omvergereden. Een vriend van V., die op den bok was blijven zitten, bekwam geen letsel. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gistermiddag omstreeks half vijf is te Durgerdam een ongeveer achttienjarige jongeman, vermoedelijk uit de Vrolik- straat te Amsterdam, bij 't zwemmen ver dronken. Het lichaam van den jongen kon spoedig worden opgehaald. Men heeft nog kunstmatige ademhaling toegepast, doch tevergeefs. Gistermiddag is R. v. d. L., wonende aan de Zeehavenlaan te Dordrecht, bij het baden in de Merwede verdronken. Zijn vrouw en kinderen waren bij het ongeval tegenwoordig. Gistermiddag omstreeks half vier is de 34-jarige fabrieksarbeider R. W. v. d. Lin den, wonende te Dordrecht, toen hij zich ter hoogte van De Staart in de rivier de Merwede begaf, door den stroom meege sleurd. De man kon niet zwemmen en ver dronk jammerlijk. De ongelukkige was gehuwd en laat een vrouw met twee kinderen achter. KANO-V AARDER VERDRONKEN Gistermorgen waren twee jongens van 14 jaar, wonende aan den Verlengde Hoog Ravensche leg, te Utrecht, in het Merwe- dekanaal ter hoogte van de Liesbosch- brug samen in een tweepersoonsauto aan het varen. Toen er een motorboot voor bijkwam, met een roeibootje er achter, hielden de jongens zich aan de roeiboot vast. Het gevolg was. dat de kano scheef kwam te liggen, volliep en omsloeg. Een der beide jongens kon zwemmen, de an dere niet. De laatste heeft zich nog aan den ander vastgeklemd, zoodat er gevaar bestond, dat beiden zouden verdrinken. De zwemmer wist echter los te komen en kon zich redden. De andere knaap is ver dronken. De politie heeft geruimen tijd gedregd, doch zonder resultaat. Jongetje verdronken Gistermiddag speelde de 5-jarige C. v. d. Brule, gewoond hebbende aan de Nieu we Dieststraat te Breda, met eenige vriend jes aan den waterkant. De kleine verloor plotseling het evenwicht en raakte te wa ter. Omstanders en politie schoten terstond te hulp. De reddingspogingen werden ech ter bemoeilijkt, door de omstandigheid^ dat het water daar ter plaatse troebel en vuil was. Na geruimen tijd dreggen heeft de politie den kleine boven gebracht. Dr. Gunst paste terstond kunstmatige adem haling toe, doch de levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. Het lijkje is naar het gemeentelijke ziekenhuis ge bracht. FEUILLETON. DE MAJESTEIT VAN HET RECHT Naar het Amerikaansch van MELROD DANNING. (Nadruk verboden). 6) Maar dat was „olie op 't vuur" voor Lloyd. Zijn zenuwen door den rit toch al overspannen en dan nog door een vent, als Jud Marshall beleedigd te worden! „Laat je 'm gaan!" schreeuwde hij, en toen gebeurde er alles tegelijk. Lloyd sloeg de merrie met zijn zweep en het dier sprong vooruit. Voor ze gewaar werd, wat ze deed, had haar schoft Jud geraakt en de man werd tegen den grond gesmakt. Op hetzelfde oogenblik ging zijn geweer af, maar 't schot raakte gelukkig niemand en toen worstelde Lloyd opnieuw met het op geschrikte paard. Niettegenstaande haar angst, had het dier kans gezien, over den gevallen man heen te springen en nadat Lloyd haar eindelijk weer tot bedaren had gebracht, keerde hij terug naar de pelk, waar Jud lag. Ongeveer drie kwartier later, bracht rechter Kent, op den terugweg van 't sta tion Virginia thuis, waarna hij alleen ver der ging. Jackson was vertrokken om examen te doen en zij hadden hem een koninklijk uit- tieleide sedaan. U hebt er zeker geen be zwaar tegen, dat ik van middag naar de voetbal match ga, dan heb ik geen gelegenheid om met m'n collega's op kantoor te kletsen ook. (Humorist) Terwijl Virginia de trap van het huis op liep, gingen haar gedachten al reeds voor uit naar 't oogenblik, dat Jackson weer bij haar terug zou zijn, maar plotseling zag zij licht in Lloyd's kamer en dacht met te genzin, aan het komende onderhoud met hem, want natuurlijk moest zij te weten zien te komen, waarom hij dien avond niet verschenen was. Bij ondervinding wist zij, dat als Lloyd zijn woord niet gehouden had, hij meestal in moeilijkheden zat. Zij ging naar zijn kamer, onderwijl be denkend wat zij zou zeggen, zonder hem te beleedigen, maar toen zij hem haar hoorde roepen en binnentrad, vergat ze te zeggen, wat zij zich had voorgenomen en liep re gelrecht op hem af. „Lloyd, jongen, wat is er? Wat heb je gedaan?" riep ze ontsteld; „wat is er met je gebeurd? Wat heb je gedaan?" Lloyd lag met verwarde haren en ver schrikte oogen op bed en keek Virginia onnoozel en schuw aan. „Ik heb op Hilda gereden en toen Langzamerhand kwam de heele geschiede nis er uit. Lloyd voelde er niets voor om text en uitleg te geven, waarom de merrie er van door was gegaan en 't kwam niet bij Virginia op, om hem er naar te vragen. „Maar die man, Lloyd?" viel ze uit, toen ze ten slotte begreep, wat hij gedaan had. „Had hij zich bezeerd, was hij ernstig ge wond?" „Ik weet 't niet," antwoordde Lloyd. „Maar dat moet te toch weten, was er niemand anders bij? Je hebt hem toch naar huis gebracht, niet waar?" „Ja, zijn zoon was thuis, een jongen van 'n jaar of negentien. Een leelijke kerel en ik ben zoo gauw ik maar kon, weer weg- 1 gegaan." WATERPOLO DE ZIJL I—C. J. M. V. I 3—1. Voor de serie Nederlaagwedstrijden van „De Zijl" werd gisterenavond bovenge noemde wedstrijd gespeeld, waarbij de thuisclub met 31 in de meerderheid bleef. Met veel minder zenuwen dan een avond daarvoor werd goed vrij gezwommen en kwamen spoedig de eerste kansen, die niet benut werden. Kramp kreeg daarna nog een moeilijke kans, waarbij de keeper an dermaal redde. De Zijl blijft iets sterker en eindelijk gelukt het P. Lut 10 te maken. Zonder verdere doelpunten verstrijkt de eerste helft. Direct na het uitzwemmen in de tweede helft, wordt na een afgeslagen „En je weet 't niet!? Lloyd, Lloyd, denk je, dat hij dood is?" Er was een oogenblik van stilte, terwijl Lloyd's oogen door de kamer dwaalden, als om een uitkomst te zoeken. Toen antwoor- de hij: „ik weet 't niet!" III. De wolken pakken zich samen. 't Was een afschuwelijke nacht voor Vir ginia. Haar eerste gedachte was geweest, toen de bijzonderheden van 't geen haar broer gedaan had, haar duidelijk waren geworden, om direct naar rechter Kent te gaan en hem hulp te vragen, maar bij de eerste zinspeling daarop had Lloyd, die knorrig met zijn rug naar haar toegekeerd voor 't raam had gestaan, zich omgedraaid en was zoo heftig uitgevallen, dat zij het beter vond, dat plan voorloopig op te "ge ven en alles te probeeren om haar broer toch maar te kalmeeren. Dat gebeurde al spoedig, nadat zij be loofd had dat bij hem te blijven en niets te ondernemen voor den volgenden morgen. Virginia, oprecht en openhartig als zij was, verdacht hem geen moment van knap doorgevoerd comediespel. Zoo bleef ze tot laat in den nacht bij hem, trachtend zijn angst te verminderen en tegelijkertijd hem er toe te bewegen aan rechter Kent de waarheid te vertellen, ofschoon haar hart bloedde bij de gedachte aan de schande, die Lloyd over hen beiden had gebracht. Toen zij hem eindelijk alleen liet en naar bed was gegaan, kon zij den slaap niet vat ten. Ze stond weer op en ging voor 't open venster zitten om naar de grauwe ochtend schemering te kijken, die de omtrekken der stilte, geurige wereld beneden haar vaag deed uitkomen. „Waarom moest Lloyd zich juist dezen aanval de bal naar K. Kraaienbrink ge plaatst. Keurig zwemt hij over het heele veld om juist op tijd over te geven aan Lut, die voor de tweede maal doelpunt (20). De Zijl begaat nu de fout met vier man voor het doel van C. J. M. V. te gaan lig gen, waardoor schietkansen onmogelijk blij ken. Wanneer dan C. J. M. V. is vrijge- zwommen kan Kloos (die inviel voor C. Rameau en daarbij goed voldeed) het harde schot niet keeren (21). De Zijl wordt dan weer sterker en wan neer D. Kraaienbrink uit een corner goed vrij laatst, maakt Lut 31, waarmede het einde komt. Vóór boven genoemden wedstrijd speelde een Zijl-combinatie tegen een L. Z. C.-ze- vental. Voor rust wist L. Z. C. slechts een doelpunt te maken (01). In de tweede helft wist Geeve mooi gelijk te maken, maar lag v. d. Mark in de twee meter lijn, waardoor jammer genoeg dit doelpunt werd geannuleerd. Met zeven tegen zes wist L. Z. C. de leiding nog eenmaal te vergroo- ten (0—2). A. Z. C. I—DE GOUWE I 6—2. In het Alphensch zwembad had gister avond een competitie ontmoeting plaats tusschen A. Z. C. I (Alphen) en de Gouwe I (Waddinxveen), welke in een 62 over winning voor de Alphenaren eindigde. Ge durende het geheele verloop van den strijd oefende A. Z. C. eenig overwicht uit. De enkele aanvallen van de Gouwe wist de in goede vorm zijnde doelman Gesman meer dere malen teniet te doen. Met de rust had A. Z. C. zich reeds een 30 voorsprong weten te verwerven. Het eerste doelpunt kwam van Raaphorst die een goed aange geven bal van Jongeleen onhoudbaar in schoot 10. Daarna zagen we een keurig staaltje van P. van Leeuwen, die snel op- zwemmende de Gouwe-verdediging wist te passeeren en de stand op 20 bracht. De Gouwe kwam wel enkele malen in den aanval door de A. Z. C. verdediging was op haar hoede. Een door C. v. Leeuwen aangegeven bal plaatst Bonte in het Gou- we-doel waardoor de stand op 30 werd gebracht, met welke stand de rust kwam. Nadat was gedraaid wist de Gouwe door haar linksvoor weldra den achterstand te verkleinen (31). Doch daarna is het Bonte die uit een corner voor A. Z. C. den stand op 41 weet te brengen. Dezelfde speler was het die de stand op 51 bracht, ter wijl hierna Thim nog uit een vrij schot den voorsprong vergrootte tot 61. Vlak voor het einde wist de Gouwe haar achter stand nog te verkleinen tot 62. Hierna kwam het einde. A. Z. C. n—DE GOUWE H 4—2. De wedstrijd tusschen deze beide reserve zeventallen eindigde eveneens in een over winning voor A. Z. C. Het verloop van de zen wedstrijd was zeker het aanzien waard. De Alphen-reserven bleken gisterenavond in zeer goeden vorm. In de voorhoede muntte vooral Bijl uit door schotvaardig- hei, hij nam alleen drie doelpunten voor zijn rekening. Direct na den aanvang wist Bijl reeds een goed aangegeven bal door Jan sen onhoudbaar in te schieten. Kort daarop herhaalde zich hetzelfde spelletje en de stand is reeds 20. Daarna zijn het de be zoekers die door hun linksvoor den ach terstand weten te verkleinen (21). A. Z. C. blijft intusschen stevig in den aanval, doch de Gouwe keeper weet een hard schot subliem te keeren. Toch blijkt dit slechts een kort uitstel van executie, want als de linksvoor van A. Z. C. Bijl den bal toewerpt plaatst hij deze weder in het net (31). Met dezen stand wordt gedraaid. Ook in de tweede helft heeft A. Z. C. haar goeden vorm weldra te pakken. Een keurig samenspelletjes tusschen Jansen en Bijl volgt, waarbij deze laatste 41 scoort. Nog eenmaal heeft de Gouwe succes als de rechtsvoor den achterstand weet te ver kleinen tot 42 waarmede het einde komt. A. Z. C. JUN.—DE GOUWE JUN. 2—0 Deze jeugdige Alphenaren wisten door een 20 overwinning het goede voorbeeld hunner groote broers te volgen. Daarmede behaalden zij het kampioenschap van hunne avond zoo gedragen; den avond die mis schien de gelukkigste in haar leven had kunnen worden?" vroeg ze zich telkens af. Maar haar liefde voor hem brak tenslotte weer baan en ze riep: „Wat moet ik, wat kan ik doen om hem te helpen," totdat haar hoofd op de armen zonk en ze insliep. De zon, die hoog aan den hemel stond, wekte haar en op 't zelfde moment wist ze weer, wat haar te wachten stond en waar tegen ze te strijden zou hebben. Zij baadde en kleedde zich en ging naar beneden om vluchtig te ontbijten. De emo tievolle spanning van de laatste twintig uur was hevig geweest, waardoor ze, toen ze zich dien morgen op weg begaf naar rechter Kent, vermoeide trekken om de oogen had en haar wangen bleeker waren dan gewoonlijk. Kort voor ze hem den vorigen avond ver laten had, was Lloyd stil en passief ge weest, en toen had Virginia gelegenheid gehad den toestand in kalmte te overzien, zittend op den rand van zijn groote stoel, met den arm om hem heen geslagen. En in deze houding had zij hem, zoo goed zij kon, bemoederd en getroost, zonder aan de toe komst te denken. Nu was ze echter tot de conclusie gekomen, dat alleen rechter Kent haar broer kon helpen. Zij wendde zich tot Lloyd en kuste hem zacht. „Lloyd, jongen," fluisterde ze. Lloyd staarde haar aan. „ja!?" „Lloyd, ik heb er over nagedacht, maar ik geloof dat 't het beste is, als ik naar rechter Kent ga, om hem een en ander uit te leggen. „Ja, zoodat hij mijn toelage inhoudt, hè?" Lloyd schudde ongeduldig haar arm van zich af en stond op. „En om telkens als ik hem zie, een pre afdeeling in den G. Z. B. Inderdaad voor deze jongens, die voor het eerst in de competitie uitkwamen, een mooi succes. Voor ;de rust bleek. A. Z. C. iets sterker, doch de voorhoede wist de kansen niet te benutten, terwijl ook de Gouwe het net niet wist te vinden en de rust kwam met blanco stand. Na de rust kwam er wat meer leven in de brouwerij. Kemp opende reeds spoedig voor A. Z. C. de score, direct daarop kreeg de goed vrijliggende Zonne veld den bal in zijn bezit, die hij onberis pelijk in het net plaatste. De enkele tegen aanvallen der Gouwe-Junioren werden door treuzelen der voorhoede om hals gebracht. LAWNTENNIS OM DEN DAVIS-BEKER. Vereenigde Staten—Duitschland 4L Gisteren werden te Wimbledon de belde laatste singles gespeeld voor de interzone- finale tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland. Allison won in straight sets van Henkei met 6—1, 7—5, 11—9, terwijl von Cramm tot veler verrassing van Budge verloor met de cijfers 60, 79, 68, 36. Het werd dus een 41 overwinning voor de Vereenigde Staten. De Challenge- round van dit jaar vindt dus plaats tusschen Engeland en de Vereenigde Staten. Allison zorgde in zijn ontmoeting tegen Henkei voor het derde punt, hetgeen de Vereenigde Staten reeds de zege bezorgde. In den eersten set was Henkei geheel uit vorm, hij miste enkele zeer gemakkelijke slagen, scheen zich niet te kunnen concen- treeren, zoodat Allison binnen 10 minuten op 50 stond. De set werd door den Ame rikaan met 61 gewonnen! Ook in den tweeden set was Allison aan vankelijk in alle opzichten de betere speler. Hij kwam op 10, doch plotseling vond de Duitscher toen zijn vorm terug. Het werd 11, 31 voor Henkei, 42, 52 en reeds leek de set naar Henkei te zullen gaan, toen de Amerikaan de controle over zijn slagen herkreeg. Magnifiek spel leverde hem niet minder dan 5 games achter elkaar op, zoodat de tweede set aan Allison met 75 kwam. In den derden set nam Henkei wederom een voorsprong. Het werd 31, waarbij vooral de groundstokes van den Duitscher opvielen. Maar het zou de geroutineerde Allison niet zyn, als hij geen verdediging, welke tegelijk aanval zou beteekenen, te gen dit spel vond. Het werd 53 voor Hen kei, doch Allison kwam er steeds beter in, hij haalde op tot 55 en vervolgens won ieder zijn service. Bij den stand 76 voor Allison miste de Amerikaan twee match points, doch na 99 wist hij tenslotte den derden set met 119 te winnen en daar mede de mach. De strijd in het laatste enkelspel is wel zonderling verloopen. De 1ste set werd met 60 door von Cramm gewonnen en een elkeen meende, dat de Duitscher in record tijd zou gaan winnen. Maar in den tweeden set zag men dadelijk, dat er een zeer zwak punt in von Cramm's spel schuilde, nl. de vermoeidheid van de beide vorige wed strijddagen was nog niet geheel verdwe nen. Budge kwam op 20, later werd het 53. Von Cramm vocht om elk punt, doch de Amerikaan won den set met 97. Nog zag men in den Duitscher de winnaar, toen hij in den derden set op 52 stond. Doch wederom trad een reactie in, welke niet anders was te verklaren dan uit ver moeidheid. Het werd 55, von Cramm wis selde vervolgens enkele malen van racket. Het gevecht was fel en om elk punt werd gestreden. Met 86 won Budge den der den set. In den vierden set nam von Cramm weer de leiding, met 20 kwam de Duitscher voor te staan. Het werd 31, doch Budge die intuitief voelde, waar de zwakte van zijn tegenstander te vinden was, zette alles op den aanval, het werd 33. 43 voor Budge en met 63 won hij set en match. Eindstand 41 voor Amerika, 127 sets, 121109 games. Op Zaterdag 27, Maandag 29 en Dinsdag 30 Juli zal de Challengeround op Wimble don worden gespeeld tusschen Engeland en de Vereenigde Staten. dikatie te krijgen? Ik begrijp niet hoe je het in je hoofd haalt om met alles naar dien ouden gek te loopen." Virginia aarzelde een oogenblik, zij ken de Lloyd goed genoeg, om te weten, dat deze manier van praten op een naderende instemming wees, maar zij moest tactvol te werk gaan. „Weet je, beste jongen," antwoordde ze. „Ik ben bang dat hij er toch van zal hoo- ren en vind je dan ook niet, dat 't beter is, dat ik het hem vertel? Ik kan 't zoo uitleg gen, dat hij begrijpt hoe een en ander zich toegedragen heeft, zie je, en dan zal hij niet zoo slecht over je denken." ,,'t Kan me niets schelen, wat hij denkt," barstte Lloyd uit. Virginia gaf den moed niet op. ,,'t Kan je wel schelen, jongen," hield ze aan, „want als Marshall ernstig gewond is zal jij in moeilijkheden komen en rechter Kent is dan de eenige persoon, die ons kan hel pen. Zie je dat niet in?" Virginia was ervan overtuigd, dat de oude heer van de zaak hooren zou in zijn capa citeit van rechter, maar het was nu niet het geschikte moment, om dat Lloyd onder het oog te brengen. Lloyd keerde zich af en liep eenige ma len de kamer op en neer. Toen wendde hij zich tot Virginia. „Goed dan," zei hij. „Ga maar naar hem toe en flap er alles uit als je dat niet laten kunt. Als jij 't niet doet, zal een ander het wel doen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9