De anti-katholieke hetze in Belfast DONDERDAG 25 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 6 Politieke ongerustheid en godsdienstige onverdraag zaamheid. - Londen maakt zich ernstig ongerust. (Van een bijzonderen K.W.P.-medewerker). Sinds geruimen tijd vestigt Noord-Ier- land om zijn bloedige burgeroorlog tus- schen katholieken en protestanten, de aan dacht der geheele wereld op zich. Wat men in Mexico en Rusland alleen maar zou verwachten, en zeker niet in een beschaafd land. dat christelijke tradities heeft en ook nog op den dag van heden Christelijk wil heeten, speelt zich in het Noordelijk gebied van Ierland af. Er wordt geroofd, gemoord en geplunderd. Met on meed oogenlooze hardheid gaan tegenstan ders elkander te lijf en zulke ernstige vor men hebben de onlusten tenslotte aange nomen, dat de opperbevelhebber van de troepen in Noord-Ierland de militairen heeft doen ingrijpen. Ons in Europa interesseeren déze toestan den vanzelf hoogelijks. Verbaasd vragen wij ons af: hoe is het mogelijk, dat in een beschaafd en ontwikkeld land protestanten en katholieken elkander zoo te lijf gaan? Wat is daarvan de oorzaak en welke op lossing der moeilijkheden is mogelijk? Uiteraard zou men geneigd zijn te den ken, dat de burgeroorlog in Noord-Ierland op de eerste plaats een godsdienstige oor log zou zijn. Dit is evenwel niet het gevaL Hier speelt de politieke gezindheid de grootste rol. Het is nu eenmaal een feit, dat het ka tholieke Ierland hoe langer hoe scherper tegenover Engeland is komen te staan en dat de kwestie van de volledige onafhan kelijkheid nog slechts een kwestie van zeer korten tijd is. Noord-Ierland daarentegen, waar het protestantsche element overheer- schend is en de katholieken slechts een der de deel uitmaken, blijft trouw aan Groot - Brittannië. Het drijven van het Iersche na tionalisme is echter, om geheel het Groene Erin wederom vrij en onafhankelijk te ma ken en niet te dulden, dat een deel daar van zich afscheiden zal. Ziehier nu voor namelijk het kernpunt van de verwikke lingen. De Noord-Iersche protestanten, die zich Oranje-mannen noemen naar den koning stadhouder Willem in, die met behulp van de protestantsche edelen Jaoobus II bij den slag van Boyne op 12 Juli 1690 de neder laag toebracht en van de Engelsche troon verdreef waardoor het protestantisme de finitief bevestigd werd, hebben dezen poli- tieken strijd- op het terrein van den gods dienst overgebracht. Zij hebben zich door heethoofden laten opjagen, hebben alle oude grieven weer opgerakeld en nieuwe gezochte grieven verzameld en hebben zich nu in hun gebelgdheid over de plannen van het Ierland van Valera geworpen op hun katholieke landgenooten. En waarom, om dat de katholieken van Noord-Ierland in het besef van hun minderheidspositie, stre ven naar de vorming van één Groot-Ier land. De herdenking van de slag bij Boyne was de protestantschen Noord-Ieren een welko me aanleiding om daartegen stelling te ne men. Hoe zij stelling genomen hebben: de tien dooden en ruim honderd zwaar ge wonden, die de straatgevechten in Belfast hebben opgeleverd, toonen dit wel duide lijk aan. Deze anti-katholieke actie dateert niet BUITENLAND GEEN ALGEMEENE ONTBINDNG VAN DEN STAHLHELM De leider van den Stahlhelm, Seldte, is van zijn bezoek aan Hitier te Berchtesga- den in Berlijn teruggekeerd. Men meent te weten, dat een algemeene ontbinding van den Stahlhelm niet is te verwachten, doch wel zal waarschijnlijk binnen afzienbaren tijd een fusie van alle oud-strijdersorganisaties worden tot stand gebracht. „PRIJSOPDRIJVING" IN MUENCHEN Dertien slagers in „Schutzhaft" genomen Volgens een mededeeling van de gouw leiding München-Opper-Beieren van de N.S.D.A.P. heeft de politie-directie van München op verzoek van de gouwleiding in alle stadskwartieren in verschillende slagerswinkels steekproeven gedaan, waar uit gebleken is, dat een aantal slagers te hooge prijzen heeft gevraagd. Op grond van deze constataties werden dertien slagers in „Schutzhaft" genomen, om een verdere verontrusting van de be volking te vermijden. Bij deze gelegenheid maakte de gouw leiding München-Opper-Beieren er op tent, dat, evenals met de vleeschprijzen het geval is geweest, alle andere prijzen, niet alleen in München doch in het gehee le gouwgebied, nauwkeurig zullen worden gecontroleerd, en dat, indien deze eerste maatregel de prijsopdrijvers nog niet tot bezinning brengt, ook in de toekomst met de meest krachtige middelen tegen hen zal worden opgetreden. ROSENBERG'S HEIDENDOM De 60ste oplaag van Rosenberg's „My- thus des 20sten Jahrhunderts" met in to taal 300.000 exemplaren, is naar Kipa meldt, volkomen uitverkocht. Zijn in Mei j.L verschenen geschrift „An die Dunkelmaenner unserer Zeit" haalde in de eerste zes weken een oplaag van 440.000 exemplaren. van de laatste dagen. Reeds in het begin van Mei hebben de Ulstersche protestanten hun heil erin gezocht, katholieken te overvallen, katholieke huizen te vernielen, katholieke samenkomsten onmogelijk te maken enz. Ook de Ulstersche katholieken hebben nimmer stil gezeten met hun actie, het ge weld echter lieten zij na. Dat dit thans in Noord-Ierland het geliefkoosde strijdmid del geworden is, is de schuld der protes tanten, iets wat de groote Engelsche pers dan ook onomwonden toegeeft". Zooals meer gebeurt, verloopt hier de actie ook in een geheel andere richting dan aanvankelijk ingeslagen werd. In den loop der laatste weken is het politieke element meer en meer op den achtergrond geraakt en heeft men de godsdienstige antithese in het zenith van den strijd gezet, zoodat de Anglikaansche Church-Times" dan ook constateert, dat, voorzoover het blad erover kan oordeelen, de onlusten te Belfast geen verband houden met de Valera's republi- keinsche beweging, maar dat zij zuiver godsdienstig van aard zijn. Toch is politiek oi. aan de huidige houding der Noord-Ier sche katholieken niet vreemd, hetwelk niet het geval is met de anti-katholieke actie in Schotland, dit haar hoogtepunt juist be reikte tijdens het Eucharistisch Congres, dat in Juni te Edinburgh gehouden werd. Ook toen hebben de katholieken een be wonderenswaardige zelfbeheersching ge toond, hetwelk het protestantsche Schotsche dagblad „The Scotsmen" een hoofdartikel over deze gebeurtenissen als volgt deed besluiten„Indien de katholieken hun aan vallers met gelijke munt betaald hadden en zij verdienen lof voor hun zelfbedwang dan zouden de wanordelijkheden te Edinburgh waarschijnlijk een veel ernsti ger karakter aangenomen hebben. Zij, die haat pogen te stoken tegen een deel der gemeenschap, welke zich op ander gods dienstig standpunt stelt, spelen met vuur". Dat de anti-katholieke burgeroorlog zoo spoedig overgeslagen is van Schotland naar Noord-Ierland bewijst, hoe de extremisten op den duur toch vat op de groote massa krijgen. De Engelsche Regeering ziet met leede oogen dit alles gebeuren. Het is geen re clame voor een land, wanneer men in het buitenland leest van een onverdraagzaam heid, die tot gewelddadig optreden leidt, terwijl zij vreest, dat het logisch gevolg van de protestantsche eompagne tegen de ka tholieke landgenooten zal zijn, dat deze in verdubbelde mate zullen streven naar aan sluiting bij het naar onafhankelijkheid strevende Groot-elrland. Op dit oogenblik komt van een der eerste overeenkomsten in Noord-Ierland: alge- heele gelijkstelling der beide godsdiensten alvast weinig terecht, terwijl juist Groot- Ierland daaraan krachtig de hand gehou den heeft. Men vermoedt nu, dat de Engel sche Hooge-Commissaxis voor Noord-Ier land ernstig gewezen zal worden op zijn plicht voor de handhaving van den gods dienstvrede zorg te dragen. Voor het oogenblik is het kalm, doch wij voorzien, nu de gemoederen eenmaal zijn opgezweept, nog emotioneele dagen. STEEDS MINDER ZWEMGELEGENHEID VOOR DUITSCHE JODEN De „Völk. Beobachter" geeft een op somming van de bad- en zweminrichtingen die thans niet meer voor Joden toeganke lijk zijn. Hiertoe behoor en de plaatsen Allenstein, Bremen en Leipzig. Aan den ingang van alle plaatsen in het district Sprottau zijn transparanten aangebracht, waarop staat, dat het bezoek van Joden ongewenscht is; deze transparanten wor- dein des avonds verlicht. Een Joodsch vacantiehuis in Arendsee aan de Oostzee is door de politie gesloten, omdat de Duit- sche badgasten blootgesteld zouden zijn aan Joodsche provocaties. Verder meldt de „Völk. Beobachter", dat de hotel-, restaurant- en pensionhouders in samenwerking met het bureau voor vreemdelingenverkeer hebben besloten bor den aan hun gebouwen aan te brengen, met de woorden: „Joden niet gewenscht". De slagers in Altenkirchen zullen geen vee meer van Joodsche veehandelaren koopen, die geheel van den tusschenhan- del zullen worden uitgesloten en voor wie ook de markten gesloten zullen worden. In Nordhausene Keulen en Wesermiinde zijn betoogingen tegen Joodsche winkeliers gehouden, waarbij tot arrestatie van de Joden werd overgegaan, omdat zij zich aan provocatie zouden hebben schuldig gemaakt. EEN STRAFBARE DRUKFOUT Naar de Basler Nachrichten uit Lörrach verneemt, heeft zich daar een machinezet- ter van een plaatselijke courant voor de rechtbank te verantwoorden gehad, die in- stede van het onderschrift „Heil Hitier", „Heilt Hitler" had gezet. De rechtbank achtte het feit bijzonder ernstig, aangezien er een groot aantal couranten met deze fouten groet verspreid was. De verdediging van den zetter, dat het slechts een zet fout betrof, vond bij de rechtbank, die re denen meende te hebben eeri anderen dui vel dan den drukfoutenduivel achter deze vergissing te zoeken, geen gehoor. De zet ter werd tot een gevangenisstraf van ze ven maanden veroordeeld. DE STRIJD TEGEN DE KERK Stad Duisburg neemt maatregelen De burgemeester der stad Duisburg heeft aan alle ambtenaren der stad een circulaire gezonden, waarin hij de aan dacht vestigt op de rede van minister Frick om iederen invloed van den gods dienst uit het openbare leven te verbannen Daarom verlang ik van mijn onderho rige ambtenaren dat zij hun lidmaatschap van een confessioneele vakorganisatie of ambtenarenvereeniging zullen opzeggen, terwijl ze hun kinderen zullen verplich ten om de confessioneele jeugdorganisaties te verlaten. Het ligt niet in mijn bedoeling om door dit voorschrift een zekere gewetensdwang op mijn onderhoorigen uit te oefenen. Maar ik moet er hun wel op wijzen, dat de Staat van zijn medewerkers met recht kan verlangen, dat zij aan den staat zul len geven wat den Staat toekomt. Ik ben de meening toegedaan, dat diegene die meenen dat zij aan dit voorschrift niet kunnen voldoen, afstand zullen moeten doen om nog verder mede te werken aan den opbouw van den staat. Ik behoud mij daarom het recht voor om binnenkort een onderzoek in te stellen of aan dit voorschrift is voldaan. NIEUWE NOODVERORDENINGEN OP KOMST. Een aantal Parijsche zakenlieden en hotelhouders heeft besloten hun prijzen met 10% te verlagen, om daardoor de re- geeringspolitiek van prijsdeflatie te steu nen. Ministerpresident Laval heeft met vertegenwoordigers der verschillende eco nomische organisaties besprekingen ge voerd teneinde te komen tot een overeen komstige prijsverlagingsactie. Nieuwe nood verordeningen, die de morgen bijeenkomen de ministerraad te 'bespreken heeft, zullen waarschijnlijk hierop 'betrekking hebben. OOSTENRIJK. 500 ARRESTATIES IN WEENEN. In de afgeloopen 24 uren heeft de politie vijfhonderd personen gearresteerd, die ver dacht worden nationaal-socialist te zijn. Dit is een veiligheidsmaatregel tegen mogelijke onlusten vandaag op den verjaar dag van den moord op Dollfuss. OTTO VAN HABSBURG VOERT BESPREKINGEN. De Oostenrijksche aartshertog, Otto von Habsburg, is Dinsdag incognito te Colmar aangekomen. Dinsdagavond ontving hij een aantal vooraanstaande Oostenrijkers, met wie hij besprekingen voerde. Zijn tante, Prinses Isabella, voegde zich later bij zijn gezelschap. Omtrent het doel van de reis en de be sprekingen is niets bekend. Uit Straats burg is Otto naar Luxemburg vertrokken. RUSLAND. POLITIEKE MOORD IN SIBERIë. Naar de „Prawda" meldt heeft in de na bijheid van Krasnojarsk in Siberië weder om een politieke moord plaats gehad. De voorzitter van een collectieve boerderij werd daar vermoord gevonden. Vier verdachten, waarschijnlijk vroegere groote landbouwers, werden gearresteerd. MEXICO. VERWARDE TOESTAND IN MEXICO. Uit Mexico: Het ministerie van oorlog heeft gelast, dat de gardistische Roodhem- den moeten worden ontwapend. In den staat Tabasco zou alles rustig zijn. In den staat Tamopilpas is de toestand echter ernstiger geworden. De 'bevolking eischt de afzetting van den gouverneur. Volgens berichten uit Ciudad Victoria wordt gouverneur Raffael Viilareal door 20.000 agrariërs gelegerd. Ongeveer 40.000 stadsbesturen in dien staat weigeren den gouverneur te erkennen. De orde moet door militairen worden gehandhaafd. BUITENLANDSCHE BERICHTEN OVERSTROOMING IN CHINA. Duizenden dooden. De dijken van Toe Tsjanmeer, ten Zuid- Westen van Sjantoeng, zijn bezweken, zoo dat de overstrooming zich hier beangsti gend snel uitbreidt. Vierhonderdduizend personen hebben een toevlucht gezocht op de daken der huizen en in de toppen der boomen. Men schat het aantal personen, dat bij de overstroomingen om het leven is gekomen op meer dan hondderduizend. TREINONGELUK IN DUTTSCHLAND. 15 lichtgewonden. Woensdagmiddag zijn op de lijn Berch- tesgadenKoenigsee in de nabijheid van Schwoebbruecke twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Vijftien reizigers wer den, voornamelijk door glassplinters, ge wond. Drie wagens ontspoorden. Om 7 uur des avonds werd het verkeer weer hervat. De oorzaak van het ongeluk ligt in bet voorbijrijden van een stopsein. HEVIGE BRAND TE HOECHST AM MAIN Fabriek der I. G. Farben-industrie een prooi der vlammen. Gisterenavond is in een fabriek der I.G. Farben-industrie te Hoechst om Main, ten gevolge van zelfontbranding van een vat met zeer brandbare vloeistof, brand uitge broken. Het vuur tastte andere vaten met dezelf de vloeistof aan en hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon de vuurzee toch pas tegen drie uur vannacht worden gebluscht. Eén arbeider kwam in het vuur om, terwijl acht andere zoodanig door de vlammen werden gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Het vuur ontstond in een der fabrieken voor de vervaardiging van azijnzuur, doch spoedig stond het geheele gebouw in lich terlaaie. De brand nam een zoodanigen omvang aan, dat men den vuurgloed kon waarne men in heit geheele gebied tussohen Frankfurt en den Taunus. Hoewel de scha de zeer aanzienlijk is, behoeft het bedrijf niet te worden stilgelegd. ..HOTEL OP DE RIGI AFGEBRAND. In een bijgebouw van het Grand Hotel op den top van den Rigi .te Rigikulm aan het Vierwoud-Stedenmeer gelegen, brak Woensdagmorgen vroeg een brand uit. Het in 1848 gebouwde hotel, dat 130 bedden be vat, werd een prooi der vlammen. De brandweer, die met extra-treinen van den Rigi- en Arth-Goldau-spoorweg naar boven werd vervoerd, moest zich wegens gebrek aan water er toe beperken de beide andere hotelgebouwen op den Rigi voor een overslaan van het vuur te behoeden. Als oorzaak van den brand neemt men aan een slecht functioneerende schoorsteen. De wachter en zijn gezin konden zich met medeneming van eenige persoonlijk bezit nog in veiligheid brengen. (Er waren blijkbaar geen gasten in het hotel). BRAND IN EEN GASHOUDER TE KEULEN. In de oude gasfabriek Ehrenfeld te Keu len is gistermorgen een der drie gashou ders in brand geraakt. De drie gashouders hebben tezamen een inhoud van 192.000 M3. De in brand geraakte gashouder heeft een inhoud van 60.000 M3. en bevatte op het oogenblik, waarop de brand uitbrak, 10.000 M3. gas. Wat de oorzaak betreft het volgende: Arbeiders waren bezig met schilderwerk aan den gashouder, toen plotseling een groot stuk ijzer losraakte, uit aanzienlijke hoogte op den bovenkant van den gashou der viel en daar een gat in sloeg van 50 bij 30 c.M. Door de daarbij uiteraard ontstane vonken raakte het uitstroomende gas in brand, waarbij zich een vlam vormde van verscheidene Meters hoogte. De stedelijke brandweer was in zeer korten tijd met zes motorspuiten ter plaatse en begon met koortsachtige haast aan het blussohings- werk. Daarbij werd gebruik gemaakt van schuimblusch-apparaten, terwijl men voorts door het plaatsen van ijzeren platen en stukken asbest trachtte het gat te dichten. Even over 13 uur slaagde men er eindelijk is de vlammen te verstikken. Voordat het echter zoo ver was, achtte men het geraden om de omliggende fabrie ken en werkplaatsen te doen ontruimen, teneinde bij een eventueele ontploffing zoo min mogelijk slachtoffers te maken. Toen de vlammen eenmaal gedoofd waren, kon den de afzettingsmaatregelen worden op geheven. BOSCHBRANDEN IN SIBERIë. Onvoorzichtigheid de oorzaak? In de wouden van Oost-Siberië zijn tal rijke branden uitgebroken. Langs den Siberischen spoorweg staat 'n geweldige oppervlakte oerwoud in brand waardoor de spoorweg in gevaar wordt ge bracht. Men acht bestrijden van deze bran den nutteloos. Naar de „Iswestia" uit Krasnojarks meldt is de omgeving van deze stad door bosch- branden door dichte rookwolken omhuld. Men heeft hier alleen reeds 100 brandhaar den waargenomen. Tusschen Minino en Snesjnitza bevindt zich een onafzienbare vlammenzee. De branden zouden door de onvoorzich tigheid van bessenplukkers zijn ontstaan en door de ontzettende hitte nog zijn aan gewakkerd. BRAND OP DE 48ste VERDIEPING! Gisteren is op de 48ste verdieping van het 50 verdiepingen hooge General Electric- gebouw te New York in den koker van de lift ten gevolge van kortsluiting brand uit gebroken. Voordat het vuur een ernstigen omvang aannam verspreidde het smeulen de isolatiemateriaal der electrische kabels een zoodanige rook, dat ongeveer 300 per sonen van de bovenste verdiepingen naar beneden moesten vluchten. Tengevolge van het defect aan de liften konden dege nen die van de bovenste verdiepingen wil den vluchten na korten tijd de liften niet meer gebruiken en moesten zij 26 trappen naar beneden loopen, waar zij op de 24ste etage liften vonden, die hen naar den be- ganen grond konden brengen. De brand weer was er echter nog erger aan toe, want de brandweermannen met hun zware be pakking moesten van de 24ste etage af naar boven loopen. Het gevolg was, dat het vuur op de 48ste etage zich belangrijk kon uitbreiden en voor ongeveer 50.000 dollar schade aanrichtte. LUCHTMANOEUVRES BOVEN LONDEN Een bommenwerper vernield. Tijdens de groote nacht-luchtmanoeu- vres, welke op het oogenblik boven Londen en de omliggende graafschappen worden gehouden, is tegen middernacht in het graafschap Surrey een bommenwerper ver nield. Het toestel kwam bij de landing met zulk een kracht neer, dat het brak en in vlam men opging. Van de vijf Inzittenden liepen er drie zware verwondingen op welke echter niet levensgevaarlijk zijn. GROOTE WAPENDIEFSTAL. Raadselachtige verdwijning van Fransche wapenzendig. Sedert twee dagen is de Fransche Süreté in de weer, om de geheimzinnige verdwij ning van 25.000 K.G. wapens en munitie uit de haven van Le Havre op te helderen. De burgemeester van Le Havre, de af gevaardigde Martin Meyer, heeft over het geval aan de „Matin" de volgende gegevens verstrekt: De wapens waren vier a vijf maanden geleden bij een groote wapen- munitiefa briek te Parijs besteld voor levering te Buenos Aires. Te Rouaan werd de zending, bestaande uit machinegeweren, geweren, kruit, granaten en patronen, met twee boo ten verscheept. Toen deze reeds vertrokken waren en zich ter hoogte van Le Havre bevonden, ontving de Fransche regeering van de An- gentijnsche regeering het verzoek, de zen ding te verhinderen, doch het was toen reeds te laat. In de haven van bestemming heeft de douane echter den invoer van de lading belet. Eenige weten later werd de zendind naar Frankrijk teruggezonden, te La Ha vre op de gewone wijze gelost en daar in de vrijhaven opgeslagen. Bij een douane-onderzoek kwamen daar op eenige onregelmatigheden aan het licht, in verband waarmede de kisten werden geopend. Tot niet geringe verbazing der douane beambten vond men echter geen wapens en munitie, doch steenen en zand. Het on derzoek, dat reeds twee dagen door de Sü- reté wordt verricht, heeft tot dusver aan het licht gebracht, dat deze merkwaardige inhoud der kisten uit Parijs afkomstig is. NIEUWE MISDADEN VAN AL VIN KARPIS. De thans als publieke vijand far. 1 be schouwde „gangster" Alvin Karpis, die nog steeds door de politie wordt achtervolgd, heeft na een vuurgevecht met het personeel van een tankstation te Fairbury in den staat Nebraska een automobiel gestolen, waarin hij er met twee metgezellen van door ging. KERKNIEUWS PASTOOR P. J. BONNET. Uitvaart en begrafenis te Wervers hoof. Maandag hadden te Wervershoof de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen den zeereerw. heer pastoor P. J. Bon net. Bij de rouwplechtigheden Zondagavond werden de Metten gehouden en Maandag avond de Lauden was groote belang stelling, waaruit diep medeleven der pa rochianen sprak. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Hoog eer w. heer Th. J. Jacobs, deken van Wog- num, met assistentie van den oud-kapelaan der parochie P. J. v. Vliet en pater Th. Stel tenpool S.V.D„ zoon der parochie. In het priesterkoor hadden plaats genomen vele zeereerw. heeren uit de omliggende pa rochies. Aan het einde van de H. Mis hield pas toor J. J. van Santé uit Onderdijk de lijk rede, naar aanleiding van de woorden van St. Paulus: „Gedenk degenen, die over U gesteld zijn". Daarin wees Z.Eerw. er op hoe een slepende ziekte pastoor Bonnet's gezondheid wegknaagde. Tot zijn teleur stelling moest hij ondervinden, dat zijn krachten te kort schoten in het bestuur van een groote parochie, echter niet wat be treft het zuiver kerkelijke werk; groot was zijn ijver in het verkondigen van Gods woord. Na de H. Mis begeleidde een lange stoet familieleden, geestelijken, Graalleden, Jon ge Wachters, zangers en andere parochianen het stoffelijk overschot van den overleden herder naar zijn laatste rustplaats, waar heen het door de leden van de St. Vincen- tiusvereeniging gedragen werd, langs een haag van kinderen en bruidjes met leliën en palmtakken in de hand. De beaardiingsplechtigheden werden ver richt door deken Jacobs en werden gevolgd door een afscheidslied, gezongen door de meisjes van de school. „Tijw" 25-JARIG JUBILé VAN HET ST. CLEMENS-RETRAITENHUIS. TE NOORDWIJKERHOUT. Het 25-jarig bestaan van het St. Clemens- retraitenhuis te Noordwijkerhout, zal a.s. Zondag feestelijk worden herdacht. Om 3 uur wordt in de groote zaal van het Re- traitenhuis een feest vergadering gehouden. Z. H. Excellentie Mgr. J. D. J. Aengenent zal deze feestvergadering bijwonen. De feestrede wordt uitgesproken door den zeereerw. Pater A. Brinkman, Direc teur van het St. Gerardus-Retraitenhuis te Seppe. De bijeenkomst zal worden besloten met een Pontificaal Lof. DUITSCHLAND. Andere badgasten voelen zich zoo geprovoceerd

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6