Een Duitsche uitvinder heeft kort geleden de opmerkzaamheid van yakmenschen getrokken door een hand-bluschapparaat, waarmede men kleine en grootere vuurhaarden door stof in enkele seconden Uitdooft. Het brandbluschapparaat wordt beproefd op een vat olie. In Kaufbeuren in Beieren had het traditioneel „Taenzelfest" plaats. Hierbij zag men deze groep infan terie, samengesteld uit kinderen. De Fransche Commissaris van Politie, Bouter, heeft de Traveller's Bank in Parys doorzocht. Zooals bekend, heeft de directeur van deze Bank de wjjk genomen per Brittanic naar New York. Onze foto toont de slotenmaker, die de safes van de bank geforceerd heeft. Minister Colijn verlaat zjjn woning aan de .Stadhouderslaan te Den Eaag, ten einde zich in verband met de regeerlngscrisis naar H.M. de Koningin te begeven. De lichte kanonnen van de Amerikaansche artillerie, welke tot nu toe met muildieren getransporteerd werden, worden nu voortbewogen op bijzonder geconstrueerde tanks, welke behalve de munitie ook de bemanning kunnen vervoeren. De bekende Duitsche Luchtvaartmaatschappij Luft-Hansa heeft voor haar passagiers, die over het hooggebergte moeten vliegen, eigen zuurstof apparaten laten aanbrengen, welke de passa giers op groote hoogte kunnen gebruiken. In een onbewaakt oogenblik wisten de beide apen uit het Scheveningsche Circus zich meester te maken van een auto. Het scheelde niet veel, of zij hadden de wielen gedemonteerd. Te Woolston in Engeland werd door Lady Barrye een nieuwe Op 7 Augustus a.s. viert de bekende Duitsche Gisteren bracht de Argentijnsche gezant, de Heer Llobet, en de staf van de Argentijnsche Legatie een (destroyer (torpedojager), de H.M.S. Glow-Worm, te water gelaten. Groot-industrieel Gustav Krupp von Bohlen und Jjezoek aan Amsterdam, alwaar het gezelschap de gast van het Gemeentebestuur was Halbach zgn 65sten verjaardag.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5