DONDERDAG 25 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WARM EN DROOG. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Oostelijke tot Noor delijke wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, warm. Hoogste barometerst.: 772.3 te Valentia. Laagste barometerst.: 749.8 te Seydisfjord. Het gebied van hoogen luchtdruk hand haaft zich in het Westen. Het maximum op het vaste land verplaatste zich naar de Noordzee, het wordt in het Noord-Oosten aangetast door de secundaire van een lang gerekt gebied van lagen luchtdruk met kernen langs en binnen den poolcirkel. In Zweden en Finlad kwamen belangrijke afkoeligen met onweersregens. Het mini mum in Zuid-Frankrijk blijft zwak. Er valt onweersregen bij de Pyreneeën. Op het continent werd het overal warmer. In de alpen steeg de temperatuur sterk, evenzoo in de middelgebergten, waar, behoudens ver in het Oosten, alle bewolking ver dween. In Engeland was de morgen tempe ratuur iets lager dan gisteren. Het is te ver wachten, dat de wind Noord-Oost zal blij ven en wellicht spoedig naar Noord terug zal gaan, wat meer bewolking en iets koe ler weer tengevolge zal hebben. LUCHTTEMPERATUUR. 21.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 21 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS CA. Van Donderdagnamiddag 9.34 uur tot Vrijdagmorgen 4.39 uur. HOOG WATER. ,Te Katwijk: op Vrijdag 26 Juli voorm. 12 uur en nam. 12.31 uur. PROVINCIALE STATEN VAN ZUlD-fcOLLAND. Bebossching van duinen. Na de pauze repliceert de heer Ter Laan (S.D.A.P.). Het is volstrekt niet de bedoeling van spr., dat het geheele duin gebied in Zuid-Holland, 8000 H.A. één aan eengesloten bosch wordt. Integendeel, van die 8000 HA., wil spr. 1000 H.A. voor be bossching in aanmerking zien gebracht, zoodat er nog 7000 H.A. overblijven als open duingebied. Dat het werkverschaf fingsprobleem hiermede zou zijn opgelost, heeft spr. geenszins beweerd. Wel is zijn opvatting dat een object als het door hem aangegevene uit een oogpunt v,an werk verschaffing niet mag worden verwaar loosd. Spr. wijst erop, dat zijn partij buiten de werkverschaffingsdiscussie is gehouden. Spr. vraagt of Ged. Staten bereid zijn zich in verbinding te stellen met de regeering om de bebossching krachtig te bevorderen, in dit geval wil spr. overwegen zijn motie terug te nemen. De heer Jansen Manenschijn (A. R.) repliceerend geeft verre de voorkeur aan het voorstel van Ged. Staten, waardoor geleidelijk de bebossching zal worden uit gebreid. De heer Van Boeyen (Ged. St.) zegt, dat Ged. Staten natuurlijk bereid zijn bij de betrokken eigenaren op bebossching aan te dringen, voorts om stimuleerend werkzaam te zijn. De heer Ter Laan neemt met de geda ne toezegging zijn motie terug, aangezien hij geen voordeel ziet in een stemming, welke tot verwerping zou leiden. Het praedavies van Ged. Staten wordt z. h. s. goedgekeurd. Verkeersvraagstuk op Flakkee. Bij het voorstel inzake het verkeers vraagstuk op het eiland Goedereede en Overflakkee, in verband met het rapport der commissie van Rijckevorsel, zegt de heer van Hoey Smith (N.S.B.), dat het middeleeuwsche vervoermiddel, dat door de R.T.M. wordt geëxploiteerd, ten spoedigste door een meer modern transport middel dient te worden vervangen. Spreker stelt voor, dat Prov. Staten, over tuigd zijnde, dat het particuliere belang moet wijken voor het algemeen belang, Ged. Staten uitnoodigen ten spoedigste met voorstellen te komen om van de verstrekte rentelooze voorschotten te redden wat te redden is en het faillissement van de R.T.M. niet verder onnoodig uit te stellen door sub sidies, doch tot openbare inschrijving voor de veerdiensten over te gaan. De heer van Eesteren (C.H.) meent, dat de R.T.M. hier niet gemist zal kunnen y/orden; de tram is in menig opzicht be- Vaste lasten Zaterdag, Zondag en Maandag wordt ten bate der R. K. Jeugdbe weging op het terrein naast de Kerk aan de Heerensingel te Lei den, een kermis gehouden. Zaterdag begint de kermis En wij vragen u mitsdien, Of U niet het goed idee hebt Om dat zaakje eens te zien. 't Zal U heusch interesseeren, 't Doet U vast en zeker deugd. Want de kermis is voor U slechts En de centen voor de jeugd. Eiken keer, dat U dus koekhapt, Da's een smakelijke hap Zet de jeugd in goede richting Weer een heele groote stap. Eiken keer dat U een spijker Slaat, leeft heel de jeugd weer op, Want U slaat dan met dien spijker Juist den spijker op zijn kop. Eiken keer dat U gaat visschen, Voor een dubbeltje per keer, Schijnt voor onze jeugdbeweging Weer de zon een beetje meer. Elk bezoekje aan de kermis, Zelfs al drinkt U enkel thee, Brengt voor onze jeugdbeweging Minder „vaste lasten" mee. Dus verwacht men daar U allen, Met amusement en sport Plus de kans, dat „Vaste Lasten" Door uw komst verminderd wordt. TROUBADOUR. trouwbaardef dan de autobus. Alleen de veerverbinding Middelharnis-Hellevoetsluis eischt dringend verbetering. Mr. Trouw (Lib.) wil toegeven, dat er in vergelijking met enkele tientallen ja ren geleden de verkeerstoestanden op de eilanden zijn verbeterd. Maar men treffe eens een vergelijking met 300 jaren gele den! Wie thans op het losse paard van Oudorp naar Rotterdam rijdt, heeft kans om gelijk aan te komen met dengeen, die voor hetzelfde doel gebruik maakt van de vervoermiddelen der R. T. M. en daar bij- niet al te veel tegenslag ondervindt. Ged. Staten en de heer van Eesteren mee- nen de voorkeur te moeten geven aan de tram, die voor het publiek zooveel beter zou zijn. Inderdaad, er wordt op Flakkee af en toe nog wel eens iemand in de tram gesignaleerd. Het is ontoelaatbaar, dat voor een auto 8 veertransport wordt gerekend. De heer Peereboom (H.G.) acht het onjuist om de R. T. M. kunstmatig in stand te houden. De heer J. ter Laan vraagt waarom niet tegelijkertijd het rapport van de com missie-van Boeyen aan de orde is gesteld. De heer van Boeyen (Ged. St.) vult, gelijk hij reeds eenige malen eerder deed (vorige jaren) eenige hiaten in het betoog van den heer Ter Laen ten deze aan. Tegenover een daling van het personen vervoer op de veerdiensten staat een toe neming van het autovervoer. Spr. geeft een nader exposé van 't voor stel van Ged. Staten en adviseert den heer van Hoey Smith tot intrekking van diens voorstel, althans tot de najaarszitting. De heer van Hoey Smith (N.S.B.) heeft den indruk alsof Ged. Staiten de be langen van de R.T.M. moeten dienen. Hij handhaaft zijn voorstel. De heer van Boeyen (Ged. Staten) komt op tegen de uitlating van den heer van Hoey Smith. Ged. Staten dienen hier uitsluitend gemeenschapsbelangen. Het voorst el-van Hoey Smith wordt met 50 tegen 6 stemmen verworpen (voor de N.S.B.). Het voorstel van Ged. Staten wordt z. h. s. aangenomen. Te 5.20 uur wordt daar de agenda is afgedaan de vergadering gesloten. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Nu „maar twintig"! Gistermiddag werd weder controle gehouden op de belasting- plaatjes: er werden niet minder dan 20 be keuringen geboekt! Leert men het dan nooit? Ter verduidelijking nog dit: vanaf heden zijn nieuwe plaatjes verkrijgbaar, doch deze mogen rechtsgeldig niet voor 1 Augustus worden gebruikt. Tot dien datum moet men een plaatje hebben 19341935 en als men wil, mag men van 17 Augus tus zonder plaatje rijden, omdat vanaf 7 Augustus de bekeuringen ingaan. Men zij toch op zijn hoede. ALKEMADE. Een gestolen motorbootje. Tijdens de Kaagweek is door de gemeente-politie van Alkemade op de Kagerplassen in beslag genomen een motorbootje, hetwelk was ontvreemd bij een scheepswerf te Kethel en Spaland. Daar de werklooze monteur W. afkomstig uit den Haag, geen afdoende ver klaring kon geven van de manier, waar op hij in het bezit van dit motorbootje was gekomen, is hij ter beschikking gesteld van den Burgemeester van Kethel en Spaland. LEIDSCHENDAM. Studieclub. Het bestuur der Studie club „St. Petrus Canisius" der Leidschen- damsche K.J.M.V. verzoekt ons mede te deelen, dat de aangekondigde studie-avond op a.s. Donderdag niet doorgaat en ook alle andere studie-avonden tot nadere aankon diging zijn uitgesteld. *5fiÉI LEIMUIDEN. -T ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Van de eerw. Zuster Celesta. Woensdag 24 Juli vierde de Eerwaarde Zuster Celesta, tevens Hoofd der St. Jo- sephsschool alhier haar zilveren professie- feest. Maandenlang reeds hadden de schoolkinderen zich stilletjes voorbereid voor dit feest, door 't leeren van liedjes en voordrachtj es en gymnastische oefeningen en reidansen, om deze dag tot een ware feestdag te maken. De dag begon met een H. Mis voor de kinderen tot intentie van Zuster Celesta. De vaste gezangen werden door de schoolkinderen uitgevoerd. On der deze H. Mis naderden bijna alle kin deren ted H. TafeL Na het ontbijt der kleinen trok men in de rij naar de voor malige Jongensschool, die door een over vloed van bloemen in een feestzaal was herschapen. Vele ouders van kinderen wa ren ook verschenen om blijk te geven van him belangstelling. Toen de jubilaresse ook verscheen werd door allen een welkomstlied aangeheven en werd aan 't feestprogramma voor dien morgen begonnen. Allereerst werd een toe spraak gehouden door een der kleinen van de bewaarschool, dat, naderhand herhaald, erg leuk was. Hierna volgde „Tien kleine Kleuters" door 10 kleine kleuters, wat ook aardig werd uitgevoerd, en ordeoefening door de gymnastiekclub der jongens. De „Veldkapel" door eenige meisjes liep ook goed van stapel, evenals de „Krekels" door eenige kleuters voorgedragen, 't Volgend nummer de Cantate werd door bijna alle kinderen en wel 2 stemmig gezongen en voldeed ook zeer goed. De reidans door eenige meisjes viel ook zeer in den smaak, evenals 't hierbij gezongen „Liedje van de Dankbaarheid". Hierna volgde de ver schillende vakken en tot slot de Pruime- boom, waarmee 't programma was afge werkt. Thans nam de zeereerw. heer Pastoor "t woord. Hij dankte in zijn toespraak uit naam der Zuster de kinderen voor hun toe wijding en gelukwenschen en tevens de eerw. jubilaresse voor alles wat zij in de vele jaren voor de school en Leimuidens jeugd had gedaan. Zeer geroerd dankte de jubilaresse allep nogmaals voor hun be langstelling en de moeite, die zij hadden gedaan om dit feest zoo schitterend te doen slagen. Een woord van hulde tevens aan de eerw. Zusters en de onderwijzeressen, voor hun maandenlange opoffering om alles te doen slagen. De kinderen ontvingen bij 't naar huis. gaan nog een versnapering en hiermee behoorde 't feest in de school weer tot 't verleden. R. K. S. V. „O.D.I." A.s. Zaterdagavond 27 Juli speelt ODI I thuis een vriendschap- pelyken match tegen DES I; aanvang pre cies 7.30 N.T. NOORDWIJK. Personalia. Voor het Mulo-examen di ploma A. is geslaagd M. Klinkenberg. ROELOFARENDSVEEN. Geslaagd. Voor het examen Mulo-di ploma slaagde onze plaatsgenoot Kor van der Meer Bz. RUPWETERING. Personalia. Tot gemeente-veld wachter te Ursem is benoemd de volontair der ge- meente-politie van Alkemade, onze plaats genoot de heer Th. J. P. Borst. SASSENHEIM. ZEVEN AUTO'S PER MINUUT! De gehouden verkeerstelling. Maandag 22 Juli is alhier een verkeers telling gehouden op den Rijksstraatweg. De telling begon 's morgens 6 uur en eindigde 's avonds 8 uur. In deze periode passeerden 6000 auto's en motorrijtuigen en bijna 5500 rijwielen. Dit is voor auto's ruim zeven per minuut. Het wordt hoog tijd dat de nieuwe verkeersweg AmsterdamDen Haag klaar komt. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Woensdagavond te 7.30 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Onderzoek geloofsbrieven gekozen l.eden van den Gemeenteraad. 4. Opdra gen controle kas en boeken van den Ge meenteontvanger en aanwijzing boekhoud kundige artikel 265 der Gemeentewet. 5. Vaststelling kohier hondenbelasting 1935. 6. Vaststelling verordening Wegenbelas ting. 7. Begrooting 1935. 8. Voorloopige vaststelling balans en rekening van baten en lasten der bedrijven over 1934. 9. Aan bieding gemeente-rekening 1934 en benoe ming Commissie tot nazien dier rekening. 10. Huurverlaging woningen complex „Kerklaan". Personalia. Dezer dagen behaalde onze plaatsgenoote mej. Jeanne v. Niekerk de volgende diploma's: Vereeniging van Leeraren in Boekhouden Mercurius; Ver eeniging van Leeraren in Handelsweten schappen. Geslaagd. Voor het Mulo-diploma zijn in den Haag geslaagd Truus Zwetsloot, Joh. Bemelman, Annie Ammerlaan, Neelie Nijs- sen, B. v. Nouland, Stef. v. d. Bergh en Martien Geerlings, allen leerlingen van de R. K. Mulo-school alhier. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Sj. van den Berg in terne was van „Us Wente", instituut voor opvoeding en onderwijs. Voor het toelatingsexamenn voor het R. K. Lyceum te O verveen zijn geslaagd Arn. v. Iersel en voor het R. K. Gymna sium te 's-Gravenhage Joh. Beekman, bei den leerlingen van de R. K. Mulo-school alhier, Hoofd de heer Mat ze. Geboren: Cornelia Alegonda Theresia d. van H. Th. van Dam en C. J. Baak Petrus Jacobus Cornelis z. van P. H. van Rijn en A. F. van der Meer Hendrik z. van J. Zuilhof en J. de Roode Wie- nand z. van C. van der Voet en G. Hoekstra Ondertrouwd: Epke Postma 31 j. en A. M. Elferink 24 j. Getrouwd: F. Uithoven 27 j. en E. Göken 28 j. L. A. Timan 23 j. en T. Kuijper 25 j. P. H. Oudshoorn 27 j. en C. M. H. Verbree 25 j. Overleden: Lijdia de Geus 32 j. on gehuwd Helena Anna Smit 41 j. echt genoot van P. W. Steinman. Gevestigd: B. Verhoef en gezin, Berkenlaan 20 van Lisse. Vertrokken: H. van Luinen en ge zin, Molenstraat 12 naar Velsen C. P. Werkhoven en gezin, Hoofdstraat 360 n. Lisse T. Kuyper, Zuiderstraat 39 naar Almelo. - mmk- VOORHOUT. Personalia, Voor het Mulo-examen di ploma A zijn geslaagd B. v. d. Nouland en C. Nijssen. VOORSCHOTEN. Veteranen-wedstrijd. Woensdag had een veteranenwedstrijd plaats ten bate der bleekneusjes tusschen V.VJL. en Rouwkoop alhier, op het terrein van V.V.L., welke wedstrijd werd gewonnen door Rouwkoop met 31. Geboren: Lidia Adriana, d. van J. van Os en H. H. Huisart Johannes Adrianus, z. van P. van Beek en C. J. van der Meer. Getrouwd: T. Griekspoor en E. A. van den Hoek. Overleden: Muus de Haan, wed. 66 jaren. Vertrokken: N. Zwarts naar 's Gra- venhage. 'Jm. WOUBRUGGE De burgemeester. In verband met het huwelijk van den burgemeester dezer gemeente, den heer H. B. N. Mumsen, heeft de feestcommissie 1928 alhier en de Wil- helminavereenngiging te Hoogmade ge meend het jonge echtpaar bij zijn terug keer alhier eenigszins feestelijk te moeten ontvangen. Voor de voor dit doel benoodigde gelden heeft langs de huizen een inzameling plaats gehad. Met voldoening kan worden melding gemaakt, dat de opbrengst de verwachtin gen der commissiën heeft overtroffen. Het ligt in de bedoeling, een het echt paar passend cadeau aan te bieden, ter wijl de ontvangst in de gemeente zal plaats hebben op het gemeentehuis, waar voor belangstellenden gelegenheid is deze plechtigheid bij te wonen. Namens de burgerij zal de heer L. E. Loth een cadeau aanbieden en het jonge echtpaar toespreken. Gelegenheid tot spreken zal niet gegeven kunnen worden. Na afloop van deze huldiging zal gele genheid worden gegeven om den burge meester en zijn echtgenoote te feliciteeren. In de raadszaal zullen plaatsen gereser- verd worden voor de raadsleden en de commissie 1928 en Wilhelminavereeniging Den dag, waarop een en ander zal plaats hebben, zal nog nader bekend gemaakt worden. De voorz. der commissiën, de heer Zij- derveld, heeft een woord van dank ge uit aan het adres der dames, die belang loos hun medewerking verleend hebben bij het ophalen van geld. Dat voor hen in de eerste plaats gelegenheid bestaat om deze huldiging bij te wonen spreekt wel vanzelf. Burgerwacht. Tot commandant van de Burgerwacht in de vacature W. Bunts- ma, is benoemd J. den Ouden. ZILK. Schadepost. Toen de veehouder R. al hier een dezer dagen in de weide kwam om zijn vee te melken, kwam hij tot de min der aangename ontdekking dat één zijner koeien in een sloot was geraakt en ver dronken. Voor R. een groote schadepost. Uitstapje H. Familie. Evenals vorige jaren zullen de leden der H. Familie dit jaar en wel op 1 Augustus a.s., hun jaar lijks uitstapje maken per autobus. Een 70- tal leden gaven zich reeds voor dit doel op. Dit jaar zal o.a. een bezoek gebracht wor den aan Ouwehands dierentuin te Rh'enen. Goede verbetering. Vanwege de pro vincie zijn alhier op alle scherpe en ge vaarlijke bochten en dat zijn er veel, waar schuwingsborden geplaatst, hetgeen het verkeer zeer ten goede zal komen. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 26 Juli e.k. des avonds half acht uur ter Raadhuize dei* voormalige gemeente Zoetermeer. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde raadsleden. 2. Mededeelingen. 3. Verkoop stukje terrein Leidsche Wallen aan den heer G. van Dorp. 4. Opheffing on bewoonbaarverklaring woning W. de Boer. 5. Wijziging begrooting. Geboren: Hendrik, z. van J. A. Arends en J. den Hertog Leonardus Johannes, z. van A. Rienties en H. J. Verhagen Ma ria Jannetje Johanna, d. van J. Muijen en H. Broodman Jacobus Ar ie, z. van P. J. Bos en J. Breugem Johannes, z. van J. Sonneveld en M. Vis. Ondertrouwd: *1. Verhorik 22 j., AGENDA LEIDEN. ,De avond-, nacht- en oZndagdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 22 tot en met Zondag 28 Juli as. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807, C. B. de Metz, Korevaartstr. 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, telef. 274. wonende te Hazerswoude en Joh. Niewets 22 j. wonende te Zoetermeer A. van El- les wijk 22 j., wonende te Zoetermeer en G. Dóczi 25 j., wonende te Zoetermeer. Gehuwd: A. P. Westerman 29 j. en M. J. Groenewegen 27 j„ beiden te Zoeter meer. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het Mulo-examen di ploma A zijn geslaagd A. van Leeuwen en F. van Leeuwen. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het Mulo-examen di ploma A. is geslaagd M. Vijverberg. KOUDEKERK. Personalia. Onze plaatsgenoot A. J. van Leeuwen Hzn., slaagde te 's Graven- hage voor het diploma MULO A. WOERDEN. Personalia. Voor het Mulo-examen di ploma A. zijn geslaagd S. Dijkstra, W. van Loon en A. Peerdeman. LAATSTE BERICHTEN CONTINGENTEERINGEN. Men verzoekt ons het volgende mede te deelen: De contingenteering van klompen en klompenmakers werk zal per 1 Augustus a.s. voor den tijd van 6 maanden worden ver lengd. Het autonome percentage is vastge steld op 70. Overigens wordt de contingen teering op denzelfden voet voortgezet. De continigenteerinig van rijwielen, rij wielframes, electrische rijwdellampen en rij wielonderdeelen zal per 1 Augustus a.s. voor den tijd van 1 jaar worden verlengd. De toewijzingen zullen worden verstrekt op basis van den gemiddelden invoer in de jaren 1932, 1933 en 1934. De autonome per centages ondergaan geen wijziging. DE SPEKPRIJZEN. De Nederlandsche Veehouderij-centrale maakt bekend, dat gedurende de week van 22 tot en met 27 Juli as. de inneming van versch spek zal geschieden tegen dezelfde voorwaarden en prijzen als die, welke ge golden hebben in de week van 15 tot en met 20 Juli j.l. „SOBRIëTAS". Op Donderdag 15 Augustus, feestdag van O. L. Vrouw ten Hemelopneming zal te Den Bosch wederom een Nationale So- briëtasdag worden gehouden. De groote vergadering, die zal worden gehouden in het Concertgebouw en aan vangt om twaalf uur, zal o.a. worden bij gewoond door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Die pen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, die ook Eere-Voorzitter heeft willen worden van den dag en voornemens is de vergade ring toe te spreken. De groote rede van den dag zal worden uitgesproken door de Z.E. Heer H. de Greeve uit Haarlem. On derwerp: Sobriëtas in de huidige tijdsom standigheden en geestesstroomingen. Des middags is er gelegenheid tot gedachten- wisseling en de dag wordt besloten met een Pontificaal Lof in de Sint Jansbasi liek, dat uiterlijk om vijf uur zal zijn af- geloopen. Nadere inlichtingen verstrekt het Uit voerend Comité, Verversstraat 30, Den Bosch. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN. Hedenmorgen is het ongeveer 8-jarig zoontje van den heer Lankhorst uit de Tooropstraat te Zwolle, te half elf bij het vischjes vangen te water geraakt. Toen de politie er na 20 minuten in ge slaagd was, het ventje weer boven te bren gen, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Een vriendje, dat het ongeluk had zien gebeuren, was uit angst hard weggeloo- pen en had niets durven zeggen. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. MOTORRIJDER ERNSTIG GEWOND. Hedenmorgen omstreeks half zeven heeft op den hoek DerxstraatNoordeinde te Emmen een botsing plaats gehad tusschen een motorrijwiel bereden door den heer Vos uit Zuidwolde en een autobus uit Em- mercompascuum, die arbeiders voor de werkverschaffing vervoerde. De motorrijder werd van zijn voertuig geslingerd en bleef zeer ernstig gewond liggen. Met een verbrijzeld linkerbeen, hoofdwonde en inwendige kneuzingen is de patiënt in zeer ernstigen toestand door dr. la Parra naar een der ziekenhuizen te Groningen vervoerd. De motorfiets werd vernield, de auto licht beschadigd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2