Sporthuis A.H.v.d.STAAY MAANDAG 22 JUU 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 8 Botermarkt 28 Zoekt U een strandtent, kampeertent of tent- materiaal? Bij ons kunt U ze krijgen tegen zeer lage prijzen in iedere afmeting. Vanaf heden ruinten wi] onze Rackets op tegen halve prijzen. Profiteert van deze aanbieding Alphia 2. Alphia wist dus onbedreigd van het begin af de leiding te nemen en te be houden. Volgens de tijd welke Alphia in deze estafette maakte, kan zij zeker als een geduchte concurrente gerekend worden op <*e nog resteerende estafette's dit seizoen. De ploeg was samengesteld als volgt: start 800 M.: H. Megchelse; 400 M.: A. v. d. Wagt; 200 M.: G. v. Leer; 100 M.: M. Over- vliet; 400 M. S. v. Roon; 200 M.. W. Coste- rus en 100 M. finish Jac. Verkerk. De ploeg van Donar bestond uit J. Schuss; C. Pont; D. Roozendaal; G. v. d. Mark; H. Bonte; F. v. Veen en D. Wurzer van Hou Vast: L. Konijn; W. v. d. Heuvel; G. Kruiswijk; J. Hage; K. v. Eeuwen; T. Verboom; A. Al- phenaar; van Veres et Celeritas: P. Dub beldam; P. Hertog; B. Belinje; B. Wirts; M. C. Blaazer; J. C. Hertog en F. Kruiwink. Na afloop had de prijsuitreiking plaats in ho tel „Toor" welke werd verricht door den heer H. Smit als voorzitter. Deze bracht allereerst dank aan B. en W. voor de ver leende toestemming en vervolgens den in specteur van politie den heer van Beek en zijn mannen voor de keurige verkeersrege ling de chef-brugwachter de heer Pen dens voor het gesloten houden der brug, de wedstrijdleider de heer de Jong, die zich op keurige wijze van zijn taak had gekweten en wie spr. 'n keurig zilveren potlood over handigde en vervolgens den heer direc teur der Martha-Stichtrng welke zijn toe stemming had gegeven dat een 30-tal jon gens beschikbaar waren gesteld om de hoe ken der straten af te zetten, voorts contro leurs, deelnemende vereenigingen en allen die tot het welslagen van deze estafette hadden medegewerkt. Tevens bracht spr. dank aan de schenkers der beschikbaar ge stelde prijzen. Bijzonder stelde spr. op prijs de tegenwoordigheid van enkele offi cials van de K. N. A. U.; G. A. C. en L. A. K. Een dier heeren, n.1. de heer van Soest, bracht het Alphi a-bestuur hulde voor de keurige organisatie en wekte de jongelui op tot toetreding als lid van een derge lijke krachtige en goed georganiseerde ver- eeniging. Nadat de voorzitter de prijzen had overhandigd, behoorde deze alleszins goed geslaagde estafette weer tot het ver leden, waarop bestuur en deelnemers ze ker met genoegen kunnen terugzien. NIEUW WERELDRECORD 3000 METER SNELWANDELEN. Te Pondersend verbeterde de Londen- sche athleet Cooper het wereldrecord over 3000 Meter snelwandelen, door dezen af stand af te leggen in 12 min. 38,2 sec. Het oude record stond op naam van den Deen Rasmussen en was reeds 17 jaren oud CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. De uitslagen van gisteren luiden: Eerste klasse. V. V. v.—Rood Wit. Door Rood en Wit gewonnen met 132 runs. Rood Wit 232 voor 4 wickets (gesl.) W. Kramer 101 not out, A. van Baasbank 74, A. v. d. Togt 23, W. Yates 21). H. Jeu ken 3 voor 65, Kost 1 voor 18. V. V. V. 100 (A. van Stuijvenberg 32, Ooms 11, J. C. Grootmeijer 10), Yates 6 voor 28, W. Kramer 2 voor 15, mr. A. Da vidson 1 voor 6 aan A. v. <L Togt 1 voor 30. Overgangsglasse. A. C. C.C. V. H. Gewonnen door A. C. C. met innings en 42 runs. A. C. C. 172. C. V. H. 85 en 45. KampongP. W. Draw P. W. 243, Kampong 77 voor 3 (tijd). Rood Wit IIQuick (N.). Gewonnen door Quick met innings en 26 runs. Quick 160. Rood Wit II 81 en 53. ExcelsiorSparta. Gewonnen door Sparta met 29 runs. Sparta 118, Excelsior 89. H. H. C. mS. C. H. C. Gewonnen door S. C. H. C. met 100 runs (nog drie wickets in handen). H. C. C. III 136, S. C. H. C. 236 voor 7 wickets. H. B. S.Ajax (L.). Gewonnen door H. B. S. met 172 runs op de eerste innings. H. B. S. 213 voor 8 (gesl.), Ajax 41 en 154 voor 3 (tijd). MOTORSPORT DE GROOTE PRIJS VAN BELG IE. Guthrie wederom winnaar in de 500 cM..- klasse. Nederlanders vallen uit. Onder zeer groote belangstelling vond heden op het circuit te Francorchamps de Groote Prijs van België plaats, waarin de beste Engelsche, Duitsche, Belgische en Nederlandsche renners uitkwamen. Wederom heeft Guthrie op Norton in de zware klasse gezegevierd na feilen strijd met Rusk, eveneens met Norton en Milhoux (België) op F.N. De tijd van Guthrie over de 416 km. bedroeg 2 uur 56 min. 4 sec., d. w. z. met een gemiddelde uursnelheid van 141.821 km. hetgeen een nieuw record beteekende. Onze landgenooten, die in de verschillen de klassen uitkwamen, konden zich geen van allen plaatsen. VOETBAL I. V. C. B. DE JAARVERGADERING TE UTRECHT. In de te Utrecht gehouden jaarvergade ring van den Interd. Voetbal Competitie Bond wees de heer R. J. Grood op het feit, dat er bij sommige vereenigingen nog een mentaliteit heerscht, die in strijd is met de ridderlijkheid en met de sportiviteit, waar bij hy wees op twee punten: Knoeierij met spelers en wangedrag in het veld. Daarin moet verandering komen, de wangedragers moeten van het veld af en de bestuursleden moeten hier en daar zelf strenger optreden. Spr. wijst er op, dat de I. V. C. B. in lang zaam maar zeker tempo vooruit gaat, en dat er in den Bond tweeërlei opinie be staat omtrent de verdere ontwikkeling van onze voetbalmaatschappij. Enkelen zien den bloei door de Diocesane Bonden, waardoor de ontwikkeling van den landelijken Bond wordt geschaad, terwijl anderen de ontwik keling van die voetbalmaatschappij zoeken in den landelijken Bond. De laatste ziens wijze acht spr. die van de aanwezigen, en hij constateert met genoegen, dat onze in vloed doordringt en invloed krijgt daar, waar men di* voor eenigen tijd niet had. Moge 19351936 deze zelfde voortuitgang brengen. De I. V. C. B. moet een pyramide bou wen boven de Bonden en in het Zuiden is deze kegelbouw reeds in wording Daardoor wordt het perspectief geschapen, dat door de ontwikkeling van de Diocesane Bonden we komen tot den uitbouw van den lande lijken Bond. We hebben in eigen kring nog niet de sympathie, die we verdienen. Men wil ons dwingen onze jongens naar de standsorganisaties te zenden en we doen dat, maar wat baat zulks ons, als men er daar geheel anders over denkt? 't Zal nog wel eenige jaren duren eer we den noodi- gen invloed hebben, doch laten we door gaan en getuigenis afleggen van onzen Roomschen grondslag. Laten we een goed voorbeeld geven op 't veld en door het brengen van offers ons medeleven toonen. Spreker heet allen welkom en rekent op vriendschappelijke besprekingen. Na de vaststelling der notulen kwam in behande ling het jaarverslag van den secretaris- penningmeester, waarbij de scheiding werd gemaakt; verslag en bestuursbeleid. Er werden naar aanleiding van het ver slag slechts enkele ondergeschikte punten naar voren gebracht, terwijl voor de be spreking over het bestuursbeleid wel veel sprekers zich opgaven, doch niet om critiek te oefenen, wel om het bestuur te huldigen, voor het vele, door haar verricht. Ook werd daarbij het teere punt van den organisatie vorm naar voren gebracht, waarbij de mee ning werd uitgesproken dat de ontwikke ling moet gaan langs een krachtige lande lijke organisatie. De voorzitter drong er, wat dit laatste punt betreft, sterk op aan dat de vereeni gingen zullen toonen, dat ze er zijn, dan krijgen ze vanzelf medezeggingschap. Ver der beantwoordde hij de diverse sprekers. Rector Vissers, de geest-adviseur, zou persoonlijk toejuichen een sterk landelijk verband, doch wijst er op, dat, als de symp tomen niet bedriegen, er juist gestreefd wordt naar sterkere Diocesane Bonden. Men wenscht geen nauw landelijk verband, en aanname van een motie in deze richting ontraadt spreker. Het financieel verslag, aangevende een eindcijfer van f 10231.90 werd goedgekeurd nadat de heer H. Buhler, als lid der finan- cieele commissie eenige inlichtingen had verstrekt. De begrooting 19351936 werd met een eindcijfer van 8200 aangenomen. In de kascommissie werden benoemd de vereenigingen WA en Dongen, benevens den heer H. Buhler DHL. De aftredende bestuursleden, de heeren R. J. Grood, L. Luchtenberg, H. J. Seesing en R. J. de Vries werden bij acclamatie herkozen. Na de pauze kwamen aan de orde de voorstellen van het bestuur, meerendeels bedoelende aanvulling van het bestaande reglementen. Ze werden aangenomen. De voorstellen van de vereenigingen vroegen een lange bespraking. Het voorstel Dongen, om de uitgave van het officieel orgaan door den bond zelf ter hand te doen nemen, kan niet in behande ling komen daar de contracten met de Fe deratie nog eenige jaren van kracht zijn. Er wordt evenwel reeds nu aandacht aan de zaak besteed door het bestuur. Een volgend voorstel Dongen betrof de scheidsrechters-declaraties. De bedoeling was een depot te stichten en deze te laten voldoen via dit depot. Het bestuur ver klaarde zich er niet tegen, doch ontraadde op diverse gronden aanname. Uit de besprekingen bleek het practisch onmogelijke van dit voorstel. Het werd dan ook verworpen. Evenwel werd besloten, dat de vereenigingen op het wedstrijd-for mulier het bedrag der declaratie zullen aangeven, waardoor controle op het I. V. C. B.-kantoor mogelijk wordt. Het voorstel van SVB tot scheiding van de functies secretaris, penningmeester en competitieleider werd verworpen. Over de voorstellen tot vermindering van boete zal op de volgende vergadering rapport wor den uitgebracht, daar de gevolgen ervan momenteel niet zyn te overzien. De voorstellen van Wilhelmina te Weert betreffende fabriekselftallen worden com- n.issariaal gemaakt. Een voorstel Santpoort, om de West. eer ste klassers ieder seizoen anders te groe- peeren, zal door het bestuur met de be trokken vereenigingen nader worden be zien. Naar aanleiding van een voorstel Vaals om alle connecties met den K.N.V.B. inza ke het inderzoek naar ongerechtigde spelers ter zijde te stellen, deelde de voorzitter mede, dat de I.V.C.B. kennis genomen heeft van het standpunt der K.N.V.B., waarbij vast staat, dat deze laatste Bond geen in lichtingen meer wenscht te geven omtrent ongerechtigheid van spelers. Daarom heeft de LV.C.B. voor de Federatievergadering voorgesteld, de betreffende bepaling te schrappen, daar ze niet meer na te leven is. Indien daaruit moeilijkheden ontstaan, ko men deze op rekening van den K.N.V.B. De I.V.C.B. heeft altijd spelers, die bij de K.N.V.B. geschorst waren geweigerd, en mocht het zijn voorgevallen, dat zoo'n spe ler toch uitkwam, dan werd de wedstrijd ongeldig verklaard. Naar aanleiding van deze mededeeling werden nog eenige vragen gesteld, waarna men besloot de beslissing van de Federatie vergadering ten deze af te wachten. Na de rondvraag werd de bijeenkomst ge sloten. „Mndmrg." DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.K. Sportver. „V.V-L." Gisteren speelde het 2de elftal haar vijf de promotiewedstrijd, welke op een schit terende manier werd afgewerkt. Zij speelde tegen Steeds Hooger. Voor de rust was St Hooger telkens in den aanval, maar tot doelpunten kwam het niet. Na de thee heeft WL de wind in den rug en weet daarvan gebruik te maken. Met een 04 kwam VVL uit den strijd. Het Veteranen-team trok naar Rijswijk om daar een liefdadigheidswedstrijd te spe len ten bate van „Herwonnen Levens kracht". Ook zij kwamen met een 14 overwinning plus een medaille naar huis toe. R.K. Sportver. „ForeholÈe". De eenige wedstrijd, die gisteren te Was senaar werd gespeeld tusschen Foreholte II en Blauw-Zwart III eindigde in een 21 zege voorde thuisclub. Dus geen ne derlaag-wedstrijd; maar, naar we verne men zijn onze reserven toch de geringste verliezers. Dan zou het succes niet slecht zijn?» Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat de training vanaf heden weer wordt voort gezet. Wegens herstel van onze trainer J. J. Viane, gaan we dus heden (Maandag avond) weer met de Junioren beginnen. Dinsdagavond a.s. 23 Juli 8.15 uur ver gadert de elftalcommissie in het Parochie huis. R-K. Sportver. „Majella". In de bekerwedstrijd Majella IDOS II heeft het niet aan spanning ontbroken. Flink werd er op den bal gezeten, totdat na een 20-tal minuten Majella met een prachtige goal de leiding nam. Uit een pe nalty wist zij nog een 2 e doelpunt te ma ken. Hiermee brak de rust aan. Hoewel DOS er in de 2e helft hard aan werkte, mocht het haar niet gelukken een tegen- puntje te maken, zoodat het einde kwam met een verdiende overwinning voor Ma jella. De Junioren hebben zich van een minder sportieve zijde laten zien door slechts met 6 man op te komen. Jongens, dit is geen sportiviteit. Door aanvulling van 5 man uit DES a is dan nog een partijtje gespeeld met als eindresultaat 10 voor de gasten. RJ£. Sportver. „D.O.S." DOS II bracht een bezoek aan Majella, welke wedstrijd erg tegenviel, de sterke wind maakte hier goed voetbal onmogelijk en de DOS-menschen speelden een te kal- men wedstrijd. Majella maakte mede met een penalty spoedig 20, waarbij het met kunst en vliegwerk bleef. DOS III toog met 10 man naar Nic. Boys en bracht een gelijk spel mede (33). DOS VNic. Boys II werd 13. R.-K. Sportver. „A. V. V." Van de 3 voor de neder laag wedstrijden vastgestelde ontmoetingen, gingen er slechts 2 door, daar Celer 2 tegen A. V. V. I niet opkwam. Om 1 .45 uur speelde A. V. V. 3 tegen Vogel I uit Nootdorp. Als de scheidsrech ter beginne blaast, wordt er fanatiek aan gepakt, doch de verdeigingen blijven meester van het terrein, daar de resp. voorhoeden zulk een onbenullig spel ver- toonen, dat er onmgoelijk doelpunten kun nen gemaakt worden. Wij zullen daarom geen verslag geven van dezen wedstrijd, daar er slechts een enkele maal een aar- digen aanval werd ondernomen en den overigen tijd zulk een onbenullig spel werd vertoond, dat de wedstrijd het aan kijken niet waard was. Beide partijen doel punten voor de rust ieder 1 maal, terwijl even voor het einde Vogel het 2e doel punt fabriceerde, zoodat zij met 21 de overwinning behaalde, waarmede zij meer kreeg dan haar toekwam, daar een gelijk spel de juiste verhouding ware geweest. A. V. V. 4 speelde om 12 uur tegen Vo gel 2 en verloor met 31. Sportver. „Nicolaas Boys". Nic. Boys I bracht het tot een gelijk spel 33 tegen DOS III en het tweede, dat bij DOS V op bezoek was, kwam met een overwinning terug, 13, rust 01 voor de onzen. De veteranenkamp NieuwveenLange- raar trok behoorlijk publiek. Er waren leu ke momenten onder. Toch, het daverende gelach van een vorige keer ontbrak nu. De dolle streken, waarop gerekend was, ble ven uit. De luidjes hadden meer zin in het spel. De scheidsrechter keek niet op een kwartiertje, maar moest tenslotte toch af blazen. Met 55 kwam het einde, nadat Nieuwveen de rust met 32 inging. OM DEN MITROCUP. De wedstrijden van gisteren. Voor 20.000 toeschouwers speelden gis teren te Boedapest Ferencvaros en Austria (Weenen) tegen elkaar voor den Mitro- cup. Ferensvaros won met 42, nadat de rust met 11 was ingegaan. De return wedstrijd tusschen Juventus en Sparta Praag werd gisteren voor 30.000 toeschou wers te Turyn gehouden. Juventus won met 31 (10) en in verband met het feit, dat Sparta den vorigen wedstrijd te Praag met 20 had gewonnen, moet dus een der de ontmoeting plaats vinden ten einde een beslissing te verkrijgen. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. Drie Belgen aan den kop in het algemeen klassement. De 15e etappe leidde Zaterdag van Perp- ginan naar Luchon, een afstand van 325 K.M. Het was de eerste etappe door de Pyreneöen, waarbij 3 zware passen te be klimmen waren n.l. de Col de Puymaurens van 1930 meter, de Col de Port ter hoogte van 1250 meter en tenslotte de Col du Por- tet niet ver van Luchon, ter hoogte van 1075 meter. Niet alleen is deze etappe de langste van allen,, maar zy mag wellicht als de zwaarste worden aangemerkt. Zeer steile beklimmingen kwamen er in voor en de afdalingen waren duizelingwekkend. Bovendien waren de wegen verre van goed, terwijl tenslotte de weersomstandig heden evenmins als gunstig konden wor den beschouwd. Regen en mist hinderden de renners zeer. 53 renners vertrokken 's morgens in de vroegte van Perpignan. Het ging aanvankelijk langzaam maar ze ker omhoog tot bij de Col de la Perche, op 80 K.M. van Perpginan, het hoogste punt bereikt werd n.l. 1580 Meter. De Belgen F. Vervaecke en Sylvere Maes waren in middels ontsnapt en op de Col de la Per che hadden zij 1 minuut voorsprong op Fayelle en R. Maes. Bij de daling naar Bourg Madame vergrootten zij hun voor sprong nog tot 6 minuten. Het peleton slaagde er niet meer in dezen afstand in te halen. Op de Col de Puymaurens kwa men zij alleen met zeer grooten voorsprong op de andere deelnemers, die kilometers lang uit elkaar lagen. Alleen de Duitscher Thierbach deed een moedige poging de beide vluchtelingen te achterhalen. Op de Col de Port en later ook op de Col du Por- tet lagen Vervaecke en Maes nog steeds met grooten voorsprong op kop, terwijl op de laatste berg Thierbach een achterstand had van 12 minuten en het peleton een achterstand had van 14 minuten. Bij de afdaling naar Luchon slaagden Vervaecke en S. Maes er nog in het ver schil met hun achtervolgers te vergrooten en met ruim 20 minuten voorsprong kwa men zij in den tijd van 11 uur 39 min. 23 sec. te Luchon aan. De tijd van Thierbach was 11 uur 52 min. 58 sec., terwijl de ach tervolgers eerst op 1 uur 59 min. 28 sec. aan de finish kwamen o.w. Vietto, R. Maes, Morelli en anderen. Ook deze etappe heeft weer zijn slacht offers geëischt. In de eerste plaats was het Camusso, die op de derde plaats in het al gemeen klassement lag, die uitviel. Hij kwam in botsing met een vrachtwagen en moest met ernstige verwondingen aan de beenen worden opgenomen. Overigens wer den de Italiaansche gelederen zwaar ge troffen. Behalve Camusso vielen uit Gia- cobbe, Rimoldi en Bergamaschi, die resp. de 36ste, de 28ste en de 12e plaats in het klassement innamen. De Italiaansche equippe is daarmede practisch voor het landenklassement uit geschakeld. Voorts gaf nog de Belg Hardi- quest op. Door de resultaten van heden zijn er groote wijzigingen gekomen in het alge meen klassement. Romain Maes heeft de leiding behouden, maar op de tweede en derde plaats zijn eveneens Belgen geko men, n.l. Vervaecke en S. Maes, dank zij hun fraaie verrichtingen in de etappe van gisteren. Vervaecke klom van de vijfde plaats naar de tweede, Sylvere Maes van de 7e naar de derde plaats. Camusso is uitgeval len. De achterstand van Morelli op R. Maes bedraagt thans ruim 14 minuten, die van Speicher op Maes 16 minuten. Het algemeen klassement luidt thans: 1. R. Maes (België) totaaltijd 98 uur 36 min. 20 sec. 2. F. Vervaecke (België) 98 uur 45 min. 35 sec. 3. S. Maes (België) 98 uur 49 min. 50 sec. 4. Morelli (Italië) 98 uur 50 min. 47 sec. 5. Speicher (Frankrijk) 98 uur 52 min. 35 sec. In het landenklassement heeft België thans met zeer grooten voorsprong de lei ding met een totaaltijd van 296 uur 11 mi nuten 45 sec. Swift". Gistermorgen is een 30 K.M. wedstrijd gereden, waarbij de A-klassers 5 min. voor gift moesten geven op de B-klassers. Deze voorgift was juist voldoende, want W. Se- verijnen en A. v. Egmond hebben er vol- dende aan moeten trekken en wisten daar door kort voor het einde zich bij de B- klassers te voegen, waardoor de eindbe slissing in een sprint werd beslecht. W. Severijnen wist zich eerste te plaat sen waarbij J. Riethoven Adrzn. met ge ring verschil volgde, 3e. W. Mens, 4e. A. v. Egmond, 5e. G. Groeneweg, 6e. K. de Groot, 7e. H. Koene. De heer Laurier, die deze wedstrijd per motor volgde, zag daarbij vaak mooie strijd tusschen Mens en Groeneweg, die toch in het voordeel van Mens eindigde. Woensdagavond moet „Swift" uitkomen in de demifinale om het clubkampioen schap van Zuid-Holland op de baan te Rijswijk. De tegenstanders in deze finale zijn: „Sparta" den Haag, „Rotterdam", R'dam, benevens een der clubs, die zich alsnog in de herkansing weet te plaatsen. Voor „Swift" zullen uitkomen J. Riethoven, J. Verschoor, A. v. Amsterdam, W. Severijnen en Chr. Vink. Het vertrek is bepaald 5.30 uur vanaf het clublokaal van den heer v. Meizen. De sportcommissie geeft hierbij den of- ficieelen stand op voor wedstrijden om de racefiets, en de baan- en wegwielen met banden. De A-klassers: R. v. Aart 27 p., J. v. We zel 11 p., J. Rietbroek 10 p., A. v. Egmond 8 p., W. Severijnen en Chr. Vink 7 p., J. v. Ruiten 5 p. B-klassers: W. v. d. Berg 15 p., W. Bak ker 10 p.; C. v. Amsterdam en J. Schuller 5 p., J. Kipping 3 p. C-klassers: H. Koene 32 p., G. Groene weg 20 p., W. Mens 15 p., J. Bosman 12 p., v. d. Werf 11 p., Fase 6 p., J. Riethoven Adrz. 3 p., K. de Groot 1 p. WIELERWEDSTRIJDEN TE GRONINGEN Een val van Pijnenburg. Gisteren vonden op de Groningsche wie lerbaan wedstrijden plaats, waarvoor groo te belangstelling bestond. Als onderdeel van het programma werd een wedstryd achter motoren gehouden. In de laatste manche vond een ongeval plaats, dat misschien nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Toen Pijnenburg p.l. direct na den start Wals «wilde passeeren, brak een voet van zijn motor, welke door Sles- ker gereden werd. Tengevolge hiervan remde de machine sterk en Pijnenburg, die op dat moment met een snelheid van 60 K.M. reed, vloog over den kop. Hy kwam met een smak op de baan terecht. Eerst dacht men, dat hij een sleutelbeen gebroken had, doch Pijnenburg weigerde zich onder dokters behandeling te stellen. Hij had enkele verwondingen aan de bee nen en een zeer pijnlijke schouder. Of hij heden, Maandagavond te Zwolle zal kun nen starten is zeer de vraag en hangt ge heel van zijn toestand af. SCHAKEN HET INTERNATIONAAL SCHAAK- TOURNOOI TE YARMOUTH. Prins verliest van Resjevsky. De resultaten van de 11de ronde van het Internationaal Tournooi te Yarmouth lui den: Resjevsky won van Prins. Seitz remise met Sonja Graf. Wood won van Kitto. Vera Menchik won van Klein. De resultaten der afgebroken partijen wa ren: Resjevsky won van Iwanoff in een partij uit de negende ronde; Seitz remise met Klein, eveneens in een partij uit de 9e ronde. Ook de afgebroken partijen uit de 10e ronde worden voortgezet, waarbij Seitz van Iwanoff won en Kitto van Vera Menchik. Resjevsky heeft het tournooi gewonnen met 10 punten. Op de tweede plaats ein digde Seitz met 8 1/2 punt. Daar nog en kele partijen moeten worden afgespeeld, is de volledige eindstand nog niet op te maken. In het tournooi om het kampioenschap van Engeland is Winter tot veler verras sing als eerst geëindigd met 8 1/2 punt uit elf ronden. Op de tweede plaats eindigde Sir Thomas met 7 1/2 punt, terwijl Golom- .bek, Lenton en Michell elk 7 punten ver kregen. De resultaten der 11e en laatste ronde waren: Cole wo nvan Michell; Lenton verloor van Abrahams; Thomas verloor van Tylor; Golombek verloor van Saunders; Spencer remise met Winter; Cross remise met Davey. De afgebroken partijen uit de 10e ronde hadden tot resultaat, dat Winter van Cross won en Spencer van Saunders. De eindstand in het dames-tournooi luidt: Kampioene mevrouw Michell 10 1/2 punt; 2. Mevrouw Holly way 81/2 punt. 3 en 4 mevrouw Stevenson en mevrouw Thomp son elk 7 1/2 punt. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Op de Renbaan Duindigt zijn heden we derom rennen en draverijen gehouden. De resultaten waren: Vierde Aanmoedingsprijs, prijzendraverij 4e klasse over 1740 meter: 1. Vent d'Ouest (Eig. A. de Vlieger), 2. Y. Kernei (Eig. W. H. Geersen). Elianeprijs, ren op de vlakke baan over 1900 meter: 1. Sourdeval (Eig. Stal Duin hoeve). 2. The Centuur (Eig. P. Pauptit). Dianaprijs, handicap le klasse: I. Olym- pia (Eig. R. van Leeuwen), 2. Determina tion (Eig. J. de Vliegéï). Emeraudeprijs, ren op de vlakke baan (handicap klasse A) over 1375 m.: 1. Coro ner (Eig. Stal Duinhoeve). 2. Le Sextan (Eig. W. H. Habraken). Dauphinprijs, prij zendraverij 2e en 3e klasse over 2040 meter: 1. X. Doorlooper. (Eig. J. de Vlieger), 2. Xilandra G. (Eig. Stal Birkhoven). Ermitageprijs, ren op de vlakke baan: I. Telville (Eig. M. P. van Son). 2. Staunch Welsh (Eig. Stal Duinhoeve). Vierde Heerrijdersprijs, prij zendraverij le klasse over 2040 meter: 1. Quitewell Stal Lancier (Eig. G. v. d. Oord). 2. The Gleaner (Eig. W. H. Geersen). POSTDUIVEN „De Vriendenkring" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Roozendaal. Afstand 70 K.M. met jonge duiven. Inge- korfd werden 216 duiven. Lostijd onbe kend met Westen wind. De uitslag is als volgt: Joh. Vogelen zang 1 en 2. A. N. Erades 3, 9, 10, 21, 28 29, 42 en 43. L. Gijsman 4, 12 en 23. J. Philippo 5 en 11. A. Brugman 6 en 26. Joh. Neuteboom 7 en 27. G. A. L. v. d. Reyden 8, 13, 19, 35, 39, 40 en 41. C. Vlaarlinger- broek 14, 18, 24, 32, 34 en 37. G. P. On- vlee 15 en 17. S. N. v. Leeuwen 16, 25, 33 en 38. A. H. Korenhof 20, 22 en 30. A. v. Polanen 31. Varkevisser 36, le duif 10, 32, 51 en 43ste duif. Geconstateerd om 10,54.2. Willen alle Leidsche liefhebbers welke met het a.s. lustrum stedelijk concours mede doen er aan denken, dat ieder 2 in- korfstaten moet schrijven 1 voor stedelijk en 1 voor hun vereeniging. Dat al de No.'s in de klokken zitten voor de controle. Dat Zaterdag 27 Juli 's middags 4 uur de moe- derklokken gelijk gezet worden in het club- lokala der Vriendenclub. Dat al de liefheb bers in him eigen lokaal kunnen inkorven en klokken zetten en dat Zondag 28 Juli des avonds 19 uur de klokken worden afgesla gen op het terrein van de L. P. C. Pest huislaan.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8