SPORT SPEL De jubileumwedstrijden van De Kaag MAANDAG 22 JULI 1935 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD. - PAG. 6 BuvoeesEL Prinses Juliana's bezoek aan de Kagerplassen Borgerhoff Mulder wint tweemaal in de Olympia» jollen. Averij in de Regenboogklasse. De Teamwedstrijden begonnen. DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. *n Uitstekende tweede dag was de Zater dag der Kaagweek. De ietwat ongewoon geeindigde eerst dag lag den Kaag-bewo ners niet erg. Ik was te weinig belangstel ling op het water, en te veel op den wal vanwege de officieele feestelijkheden. De wedstrijden in den ochtend waren kalmpjes. Nog geen teamwedstrijden en nog geen zesmeterstrijd, want de inge schrevenen konden niet allen tijdig aan den start verschijnen, zoodat de wedstrijd der zesmeters tot den namiddag werd verscho ven. In den ochtend werd alzoo begonnen met de race der 45 M2 Kruiserkasse. Al dadelijk na den boei op het Zweiland, toen de Wal ta vrij als eerste gerond had, ontspon er zich een loefpartij tusschen de Boekanier en de Stormfügel, waarna laatstgenoemde door een lichte aanraking van eerstge noemde schip de dupe werd en uit den strijd was. De race werd een zege voor Vermaat, als tweede gevolgd door Fenenga, wier schepen beiden van top getuigd zijn, terwijl de overigen een gaffeltuig voeren. In de Starklasse bleven de Kaagzeilers stukken achter de Loosdrecht-vertegen woordigers. Minder routine in deze nog nieuwe klasse schijnt hieraan niet vreemd te zijn. Overigens deed zich bij deze klasse met nogal langwerpige zeiltjes nogal veel vuldig 't euvel voor, dat het zeiling achter de zaling bleef vastzitten, zoodat de scheep jes 'n slag moesten maken vooraleer het zeil weer vrij kwam. Mej. Visser, die als eenige dame in dezen wedstrijd meezeilde, maakte geen slecht figuur en deed weinig voor de heer en onder. In de Olympiajollen klasse maakte Bor gerhoff Mulder 'n goede beurt, mede door 'n ongelukkigen slag, door Jan Maas bij het opkruisen gemaakt. De Kaag-zeiler eindigde daardoor op de eerste plaats. In de Pampusklasse A leverde Monde fraai werk door als winnaar uit den strijd te komen uit een veld van vijftien scheep jes, nadat hij wel goed, doch te vroeg was gestart en hij te laat bemerkte, dat hij teruggeroepen was. Van de allerlaatste plaats èn ver achter kwam hij tenslotte toch als nummer één aan. M ooien strijd konden we overigens aanschouwen in de Regenboogklasse A, waarin de concurrentie tusschen Hollan ders en Friezen altijd 'n groote rol speelt. Na het vallen van het startschot bleek al dadelijk, dat de strijd wel weer zou gaan tusschen v. Staveren, Willem v. d. Mey, Oppenhuizen en Hendriks, want deze zei lers geven eikaar niets toe. Op het Norre- meer lag de Fries Oppenhuizen vrij aan den kop, Gerard de Vries Lentsch volgde op de tweede plaats en Cor van Staveren op de derde plaats. Bij het ronden van den boei drong laatstgenoemde tusschen den boei en bet schip van de Vries Lentsch, doch er was te weinig ruimte, zoodat de Hollandia het tuig van de Pieterke greep en het grootzeil in stukken trok. Laatstgenoem de was dus niet in staat verder mee te zei len en hoewel we v. Staveren in overtre ding achtten, bleef hij toch in den wed strijd. Het wedstrijdcomité echter heeft de Hollandia later uitgesloten. De strijd werd nu voornamelijk gestreden tusschen Oppenhuizen, v. d. Mey en Hendriks en eerst op het laatste rak slaagde de Leide- naar er in den Fries Oppenhuizen van de eerste plaats te verdringen. In den namiddag, toen de jollenklassen al weer binnen waren startten de Zesmeters nog, waarbij Nathan won. Prinses Juliana op de Kager plassen. Zaterdagmiddag tijdens de wedstrijden heeft H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan de Kagerplassen. De Prinses was des middags naar War mond gegaan, waar zij de gast was van den heer mr. E. E. Menten, penningmees ter van „De Kaag". Na aldaar de thee ge bruikt te hebben, vertrok de koninklijke gast naar de Kagerplassen, mede vergezeld van jhr. mr. dr. H. A. van Karnébeek, Mi nister van Staat en Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland, als mede van de burgemeesters mr. de Monchy uit Den Haag, mr. A. van de Sande Bak- huyzen uit Leiden, A. J. L. Ketelaar uit Warmond en mr. J. W. Peek uit Alkemade, benevens van den Dijkgraaf van het Hoog heemraadschap Rijnland, mr. A. J. Pijn- acker Hordijk. Aan de Kagerplassen aangekomen, be gaf de Prinses zich aan boord van de ^Zon netij IV" van de heeren Doedes en van Hoolwerff, waarmede vervolgens een tocht- tje over de plassen werd gemaakt en een kijkje werd genomen van de verschillende wedstrijden, welke toen aan den gang wa ren. Jammer genoeg werd het bezoek verge zeld van zware regenbuien, doch later klaarde het weer op en kon H. K. H. de plassen ook van de mooiste zijde, met zon en wind aanschouwen. De Prinses bleef dan ook nog geruim en tijd de wedstrijden bij wonen en zag de drie jollenklassen bene vens de A-Regenbogen in den strijd, waar na de „Zonnetij" Haar weer naar War mond terugbracht. De uitslagen van Zaterdag luiden als volgt: 45 M2 Kruiserklasse: 1. Walta, stuurm. C. A. Vermaat.2. Benati H, stuurm. B. Fenenga; 3. Boekanier, stuurm. A. War ners; 4. Coppelstock, stuurm. J. H. C. Sie- verts. D-Klasse: 1. Nar made, stuurm. H. H. Tie- leman; 2. Telogo Redjo, stuurm. D. de Graaff. Internationale Star klasse: 1. Goetzee, stuurm. Ir. J. Loeff; 2. Draak n, stuurm. H. A. Baerselman; 3. Bern, stuurm. Bob Maas. 12 M2 Klasse B: 1. Ronny II, stuurm. Chr. Overmaas, Hillegersberg; 2. Peet, stuurm. A. F. Marlet; 3. Spitsmuis, stuurm. J. H. Nauta; 4. Mieke II, stuurm. H. van Santen; 5. Peuleschil, stuurm. Th. F. Geb- hard; 6. Kieviet, stuurm. D. Hiel. Regenboogklasse B: 1. De Leede III, stuurvr. mej. Tine van der Mey; 2. Venne- meer, stuurm. I. J. C. Klingen; 3. Titia, stuurm. J. W. Maas Jr.; 4. Zenith II, stuur man H. W. Nyman; 5. Meteoor, stuurm. H. Muller. Pampusklasse A: 1. Bries, stuurm. M. Monde; 2. Fuut IL stuurm. W. van Hat- tem; 3. De Steur, stuurm. L. van der Steur; 4. Wervelwind, stuurm. jhr. E. G. van Benthem van den Berg; 5. Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch. Pampusklasse B: 1. Zweiland, stuurm. M. H. van Hooff Jr.; 2. Spriet, stuurm. J. M. G. Schrama; 3. De Kaag, stuurm. M. C. Heymans. 12 Voetsjollenklasse Dames A: 1. Ideaal II, stuurvr. mej. E. L. Karreman; 2. Weetie- kep, stuurvr. mej. Q. van Dijk. 12 Voetsjollenklasse Dames B: 1. Dread nought, stuurvr. mej. L. van der Kwast; 2. Kwikdruppel, stuurvr. mej. G. C. de Vries; 3. It Sweltsje, stuurvr. mej. N. van Dieten. Olympiajodlenklasse: 1. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder; 2. Jem, stuurm. J. Maas; 2. Jol 1 K.V.N.W.V., stuurm. D. Kagchelland; 4. Oranje, stuurm. P. Schief- fer; 5. Jol 5 K.V.N.W.V., stuurm. H. Coops. 12 M2 Klasse A: 1. Rakker, stuurm. A. Honigh; 2. Dinges, stuurm. W. J. H. Nauta; 3. Balder, stuurm. A. B. Kröger; 4. Flevo, stuurm. A. E. Dudok van Heel Jr.; 5. Sper wer, stuurm. G. A. S. Jongeneel; 6. TrLnil, stuurm. L. V. Arnold. B_M.-klasse: 1. Wetterwille, stuurm. H. van Eyck; 2. Aeolus, stuurm. A. O. van Cal- car; 3. Cily, stuurm. H. Recourt; 4. Mop, stuurm. H. Bollenmeyer; 5. Ronny, stuurm. F. Overmaas. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Mey; 2. Windekind, stuurm. D. Oppenhuizen; 3. Hennie, stuurm. M. Hendriks; 4. Hollandia, stuurm. C. van Staveren; 5. de Swan, stuurm. H. Zuider- baan. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Ans, stuurm. G. Landsman; 2. d'Artagnan, stuurm. W. van der Valk Jr.; 3. Pinguïn, stuurvr. mej. O. Bussemaker; 4. Nelly IV, stuurm. H. F. van 't Hoogerhuis; 5. Unkie, stuurm. A. Schoenmakers; 6. Isis, stuurm. J. W. van der Berg. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Waterhoen, stuurm. J. A. de Vries; 2. Wig, stuurm. A. K. H. Miniderhoud; 3. Pinokkio, stuurm. J. N. Braunbreger; 4. Windekind, stuurvr. mej. E. Morel; 5. Weetiekep, stuurm. K. van Dijk; 6. Castaban, stuurm. A. Robert son, 12 Voetsjollenklasse C: 1. Notedopje, stuurm. J. Ph. van Dalen; 2. Meerkoet, stuurvr. mej. L. Sieverts; 3. Jolly Joker, stuurm. Th. Beaujean; 4. Se mar, stuurvr. mej. K. Bussemaker; 5. Alvertje, stuurm. E. J. Coster Jr.; 6. Kruimeltje, stuurm. N. A. de Joncheere. Zesmeterklasse: 1. Braassemermeerstuur man Hans Nathan; 2. Lou, stuurm. C. van Staveren; 3. Piet Hein, stuurm. A. E. Du- dok van Heel. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Het weer viel Zondagochtend na den storm- en regennacht van Zaterdag nog mee. Er stond een dikke bries uit het Noord-Westen, maar het was toch droog. Later, toen de lucht wat betrok, werd het wat killer op het water en hoewel de be langstelling grooter was dan op de beide eerste dagen, de Zondagsvaarders waren niet zoo druk vertegenwoordigd als andere jaren. Het water was ook nogal wild en er waren steeds tientallen en tientallen sche pen in de wedstrijden, zoodat het ook niet raadzaam was uit te varen, vooral wijl het steeds drukste gedeelte een zwaar kruisrak was, waardoor grooté voorzchtigheid dub bel geboden was. De derde dag der Kaagweek begon met de teamwedstrijden, waarvan de eerste was de HollandFriesland Regenboogwed- strijd. Van de tien deelnemers was de Hen nie van Hendriks, gestuurd door Hofstra, niet aan den start; wel verscheen deze Re genboog later en zeilde hij ook de race mee, doch het wedstrijdcomité sloot hem uit, wijl hij niet op tijd los van den wal was geweest. De Fries Vrolijk en de Hol land-zeiler v. Staveren hadden al spoedig de beste plaatsen. Laatstgenoemde ging voorop, doch later ging Vrolijk hem voorbij. Bij het ingaan van de tweede ronde deed zich eenzelfde feit voor als Zaterdagmid dag in den gewonen Regenboogwedstrijd. Nu drong Oppenhuizen de Windekind on rechtmatig tusschen de boei en de Leede in v. d. Meij, waardoor het grootzeil van de Leede in eraan moest gelooven en finaal door midden werd gescheurd, hetgeen 'n troosteloozen aanblik opleverde. Hierdoor waren beiden uit den strijd. In den teamwedstrijd der 12 M2. klasse plaatste Het Nieuwe Diep zich het best, daarna volgde Losdrecht. De Zaanlandsche Zeilver. veroverde op dezen eersten dag het grootst aantal pun ten, maar Loosdr echt en de Rotterdamsche Zeilver. bleven daar niet ver onder. Van de gewone wedstrijden noemen we in de eerste plaats de overwinning van Du- dok van Heel op Hans Nathan in de Zesme terklasse. Hoewel slechts twee scheper^ aan dezen strijd deelnamen hebben beide toch nog voor de noodige spanning ge zorgd door om beurten aan den kop te gaan. Toen de overwinning Van Hans Na than vrij zeker scheen, kreeg hij in de tweede ronde pech door verschillende on regelmatigheden met zijn tuig en alzoo won Dudok van Heel vrij onverwacht. In de 45 M2. Kruiserklasse heeft Warners ditmaal zijn harde werken bekroond ge zien door Fenega te kloppern, terwijl de Walta door 'n reglementsovertreding den strijd had opgegeven. De Kaag-zeiler Borgerhoff Mulder boek te op dezen dag zijn tweede overwinning in de Olympiajollenklasse, hetgeen 'n aardige prestatie genoemd mag worden. Jan Maas bracht het er weer niet zoo goed af en moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. In de Regenboogklasse A waren het weer Vrolijk en v. Staveren, die op de eerste plaatsen beslag legden. De Winkekind was zoo onfortuinlijk op het Norremeer een ge- scheurden mast op te loopen, waardoor Op penhuizen den strijd moest staken. Toen de jollenklassen in den namiddag over de baan ging, stond er nog zulk 'n stevige bries, dat het wedstrijdcomité het raadzaam oordeelde de C-klasse de afge korte banen te doen varen. De uitslagen van Zondag luiden als volgt: HollandFriesland Regenboogwedstrijd: 1. Dolfijn, stuurm. K. Vrolijk, Friesl.; 2. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, Hol land; 3. Waterzonnetje, stuurm. Joh. Zwart Holland; 4. Schelm, stuurm. J. S. Oly, Friesland; 5. Saenden, stuurm. L. de Wit, Holland; 6. Janmaat, stuurm. J. Heinen, Holland; 7. de Swan, stuurm., H. Zuider- baan, Holland; de Hennie, Friesland, werd uitgesloten. De Leede III, Holland, en Win- deking, Friesland, hadden opgegeven. Friesland 25.1 punt en Holland 24 punten. Teamwedstrijd 12 M2 klasse: 1. stuurm A. Oonigh, Nieuwe Diep; 2. Trinil, stuurm. L. V. Arnold, Loosdrecht; 3. stuurm. G. Visser, Nieuwe Diep; 4. Bries, stuurm. C. Th. Gülcher, Loosdrecht; 5. Balder, stuur man A. B. Kröger, De Schinkel; Koh-I- Noor, De Schinkel, uitgesloten, Brasem en Dinges, De Kaag, opgegeven. Nieuwe Diep 14.1 punt, Loosdrecht 12 punten, De Schin kel 4 punten, De Kaag 0 punten. Teamwedstrijd 12 Voetsjollenklasse: 1. Wig, stuurm. G. van Lijnen Noomen, Zaan landsche Zeilver., 2. De Glipper, stuurm. D. J. M. Kagchelland, Rotterdamsche Zeil ver.; 3. Borreltje, stuurm. H. D. A. Coops, Loosdrecht; 4. Zomerweelde, Aegir; 5. Va gebond, stuurm. Th. van Helvert, De Kaag; 6. Hunter, stuurm. G. F. Bohré, Loosdrecht; 7. Ans, stuurm. G. Landsman, Zaanl. Zeilv.; 8. Isis, stuurm. J. W. van den Berg Jr., Rotterdamsche Zeilv.; Cupido en Juffer, Koenen, opgegeven; Hans, De Kaag, opge geven; Spirit, Aegir, niet gestart; Zaanland sche 181 punten, Loosdrecht 17 punten, Rot terdamsche 16 punten, Aegir 9 punten, De Kaag, 8 punten, de Koenen 0 punten. 45 M2. Kruiserklasse: 1. Boekanier, st.m. A. Warners; 2. Benati II, stuurm. B. Fenen ga; 3. Stoarmfügel, stuurm. F. de Boer; Walta opgegeven; Coppelstock uitgesl. Zesmeterklasse: 1. Piet Hein, stuurm. A. Leidsch distrïctselftal- Volendam 1-4. Geslaagde propagandawedstrijd. Fier wapperden de vlaggen in den wind, schallend klonken de marschen van „Pe- rosi" over het Leidsch R. K. Sportpark aan den Haagweg, toen gisterenmiddag de vele toeschouwers zich naar het voetbalveld be gaven om getuige te zijn van het treffen tusschen het Leidsch Districtselftal, het elftal, dat het vertegenwoordigend elftal van Rotterdam met 101 had geslagen, en den ongeslagen kampioen van R. K. Ne derland: Volendam. Spijt zullen de voetballiefhebbers niet gehad hebben van hun gang naar het Haagweg terrein, want zij hebben kunnen genieten van een prachtige partij voetbal. Men zag er vele bekende gezichten, de voorvechters voor een bloeiende katholieke sportbeweging, maar daarnaast waren er velen, die zelden of nooit naar een R. K. sportveld komen, want „het is immers toch maar R. K. voetbal en die kunnen er toch niets van". Hopelijk zijn van zulke tragen de oogen eindelijk open gegaan, wijl zij zich hebben kunnen overtuigen, dat er wel degelijk goede voetballers in R. K. Verband Want wat het met drie invallers spelend Volendam aan voetbal liet zien kan den toets met elke neutrale vereeniging door staan. Laten dan allen, die geringschattend de schouders hebben opgehaald voor den aan vang van den wedstrijd, het besluit nemen, om, na dezen wedstrijd gezien te hebben, trouwe supporters te worden van de R. K. voetbalsport, zoodat wij ook van hen kun nen zeggen als zij op het voetbalveld aan wezig zijn, „kijk dat zijn nu de steunpilaren van onze R. K. sport en jeugdbeweging." Over den wedstrijd het volgende: Nadat de spelers door een haag van junio ren, gevormd door de junioren van Leiden, R. W. D., Kolping Boys en S. J. C., waren binnen gekomen ging er een kleine huldi ging vooraf. De kampioenen werden met eenige hartelijke woorden toegesproken door den voorzitter der R. K. Sportcentrale, den heer Gussenhoven, die deze woorden vergezeld deed gaan van een blijvend aan denken en wel een ets van het afgebrande Leidsche stadhuis. Na dit geschenk onder dank aanvaard te hebben, liet scheidsrechter Haverkorn tossen. Volendam bleek goed geraden te hebben, zoodat het districts-elftal mocht beginnen. Volendam speelde met 'n drietal invallers en was als volgt samengesteld: Doel: J. Sier. Achter: J. Plat en J. Bond Jr. Midden: J. Kras, J. Tuyp en Fr. Tuyp. Voor: K. Koning, C. Jonk, Th. Bond, Th. Pooijer en H. Smit. De geestelijk adviseur van het Leidsche District, de weleerw. heer H. Schrama ver richt den aftrap voor de Leidsche uitver korenen, maar dadelijk neemt Volend. den aanval over en gaat op het Leidsche doel af. Deze eerste aanval levert niets op. Volen dam dat met den vrij sterken wind mee speelt is iets in de meerderheid maar weet dit overwicht niet in doelpunten uit te drukken. Leiden probeert het ook eens, maar de tot driemaal toe ingeschoten bal wordt door den keeper weggewerkt. Aan de overzyde gaat een schot juist naast. Een tam schot van een der Leidsche voorwaart- sen levert voor den keeper geen moeilijk heden op. Leiden begint zich meer te roeren, het samenspel vlot beter en het resultaat blijft dan ook niet uit. Na een kwartier krijgt v. d. Berg (SJC) den bal goed toegespeeld en het is 10. Volendam komt nu geweldig opzetten: De internationaal linksbuiten zet prachtig voor, de midvoor schiet echter tegen den onderkant van de lat, de terugspringende oal wordt opnieuw ingeschoten, maar wordt nu corner gewerkt welke niets oplevert. Reeds na 5 minuten is de stand echter weer gelijk, als de midvoor onhoudbaar inschiet (11). Het districts-elftal gaat weer ten aanval, maar de groote fout is hier, dat de bal dik wijls te hoog gespeeld wordt en daardoor zuiver plaatsen niet goed mogelijk is. Weer trekken de wijdbroeken ten aan val, een corner wordt geforceerd en goed voor doel geplaatst. De Leidsche keeper werkt onvoldoende weg en de midvoor der bezoekers heeft geen moeite om den kee per, wiens uitzicht belemmerd wordt, te passeeren (12). Het spel golft geruimen tijd op en neer; verschillende corners worden genomen, maar de beide verdedigingen blijven steeds meester van het terrein. Onveranderd breekt de rust aan. Na de thee trapt Volendam af, het leder komt bij den linksbuiten en het is deze speler, die er handig 13 van maakt. Er is dan 30 seconden gespeeld. Niet ontmoedigd valt Leiden weer aan, maar de beide invallers, die als backs fun- geeren staan him mannetje en weten van geen wijken. Leiden forceert een drietal corners maar deze leveren geen resultaat op. Dan gaat Volendam er weer van door, maar de kansen worden niet benut. Een verkeerd terug spelen op den Leidschen keeper wordt gevaarlijk, maar de midvoor der gasten schiet juist naast. Een schermutseling op de lijn van het Volendam-doel weet de keeper te bezwe ren. Leiden komt er steeds beter in, v. d. Berg krijgt den bal goed vrij, maar het harde schot wordt door den paal gekeerd. Dan begaat een der Leidsche backs de fout den bal geheel onnoodig met zijn han den te bespelen in het beruchte gebied. De toegekende strafschop wordt door de Ko ning benut (14). Leiden speelt nu een verloren wedstrijd, terwijl Volendam het kalm aan gaat doen. Het gevolg is, dat Leiden meer in den aan val komt, maar wat zij ook probeert en hoe zij ook zwoegt, doelpunten blijven verder uit en als de scheidsrechter, die een ge makkelijke taak had, einde blaast heeft Volendam een verdiende 14 overwinning behaald en heeft Leiden een prachtigen propaganda-wedstrijd gezien. E. Dudok van Heel, 2. Braassemermeer, stuurm. Hans Nathan, Lou niet gestart. D-klasse: 1. Telogo Redjo, stuurm. D. de Graaff. Starklasse: 1. Bern, stuurm. Bob Maas, 2. Goetzee, stuurm. ir. J. Loeff; Draak II opgeg.; overige niet gestart. 12 M2. klasse B.: 1. Pierewiet, stuurm. P. C. W. Stork, 2 Esi-Tesi, stuurm. W. A. Bos, 3. Ronny II, stuurm. Chr. Overmans, 4. Persephone, stuurm. E. S. Tollenaar; 5. Peet, stuurm. A. F. Marlet, 6. Ree, stuur man P. J. F. Simonis, Regenboogklasse B.: 1. Annie II, stuurvr. mej. A. van Nieuwenhuizen, 2. Pieterke, stuurm. G. de Vries Lentsch Jr., 3. Venne- meer, stuurm. I. J. C. Klingen; 4. De Lee de III, stuurvr. mej. Tine van der Mey, 5. Meeteoor, stuurm. H. Muller. Pampusklasse A.: 1. Pampus, stuurm. W. de Vries Lentsch, 2. Kieviet, stuurm. P. Schoen Pzn., 3. Bries, stuurm. M. Monde, 4. De Steur, stuurm. L. van der Steur, 5. Fuurt II, stuurm. W. van Hattem. Pampusklasse B.: 1. Zweiland, stuurm. M. H. van Hooff Jr., 2. Spriet, stuurm. J. M. G. Schrama, 3. De Gele Kemphaan, stuurm. jhr. G. A. de Bosch Kemper. 12 Voetsjollenklasse Dames A: 1. Weetie kep, stuurvr. mej. Q. van Dijk, 2. Ideaal II stuurvr. mej. E. L. Karreman. 12 Voetsjollenklasse Dames B.: 1. Dread nought, stuurvr. mej. L. van der Kwast, 2. Frank, stuurvr. mej. G. W. Maas, 3. Duc ky, stuurvr. mej. Ykema. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, stuurm. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. H. 1, stuurm. D. Kagchelland, 3 H6 stuurm. ir. A. F. Veen, 4. Jem, stuurman J. Maas, 5. H5 stuurm. H. Coops. 12 M2. klasse A: 1. Bakker, stuurm. A. Honingh, 2. Trinil, stuurm. L. V. Arnold, 3. Flevo, stuurm. A. E. Dudok van Heel, 4. Atalanta, stuurm. H. H- Dunker, 5. Bal der, stuurm. A. B. Kröger, 6. Sperwer, stuurm. G. A. S. Jongeneel. B.M.-klasse: 1. Aeolus, stuurm. A. O. van Calcar, 2. Kameleon, stuurm. J. Boom-, stra, 3. Wetterwille, stuurm. H. van Eyck, 4. Mop, stuurm. H. Bollemeijer, 5. Hilda II, stuurm. C. van Schelven. Regenboogklasse A: 1. Dolfijn, stuurm. K. Vrolijk, 2. Hollandit, stuurm. C. van Sta veren, 3. Schelm stuurm. J. Oly, 4. de Swan stuurm. H. Zuiderbaan, 5. Waterzonnetje, stuurm. Joh. Zwart. 12 Voetsjollen-klasse A.: 1. Windekind II, stuurm. H. Evers, 2. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, 3. Zomerweelde, stuurm. J. H. H. J. de Jong, 4. Ideaal II, stuurman J. N. Karreman, 5. Honame, stuurm. J. H. van de Stadt, 6. It Sweltsje, stuurm. A. A. van Tienhoven. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Jolly Joker, stuurm. Th. Beaujean, 2. Notedopje, stuurm. J. Ph. van Dalen, 3. Alvertje, stuurm. E. J. Coster Jr., 4. Doordrijvers, stuurm. S. H. van Hulst, 5. Meerkoet, stuurvr. mej. L. Sieverts, 6. Frily, stuurm. A. D. H. Heringa. 12 Voetsjollenklasse B.: 1. Waterhoen, stuurm. J. A. de Vries, 2. Daphnia stuurm. P. Vermeulen, 3. Windekind, stuurm. J. Moret, 4. Hot toddy, stuurm. F. Flu, 5. Elf, stuurm. E. de Visser, 6. Cheerio, stuurm. C. Quispel Szn.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6