Effectenkoersen VRIJDAG 19 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 NEDERLANDSCH ELFTAL— FREE FORESTERS. Het team samengesteld. Naar wij vernemen is het Nederlandsch elftal, dat op 3 en 4 Augustus a.s. te den Haag tegen de Free Foresters zal uitko men, als volgt samengesteld: Mr. H. van Manen, aanvoerder, A. M. J. de Beus, Dr. M. Jansen, A. Terwiel, Jhr. W. v. d. Bosch, Mr. H. W. Glerum, L. J. Sodderland, A. van Baasbank, W. O. F. Wittebol, W. Kramer en Ir. R. Vis. De wedstrijd vindt plaats op het H.H.C.- terrein. Het N.C.B.-elftal, dat op 29 en 30 Juli a.s. te Haarlem (Rood en Wit-terrein) te gen de Free Foresters zal spelen, bestaat uit Jhr. J. v. d. Bosch, aanvoerder, Mr. P. C. G. Labouchère, H. de la Mar, A. v. d. Togt, P. de Ruig, F. Wunder, J. J. Alders, J. J.' Offerman, H. Schnitger, K. Neuer- burg en A. van Stuyvenberg. LUCHTVAART OPHEFFING DER K. L. M.-LIJNEN. In aansluiting met een mededeeling, op genomen in het 2de blad, vernemen wij nog: Het spreekt vanzelf, dat de tragische on gevallen met de machines der K. L. M. ook van invloed zijn op de personeelsformatie bij de Luchtvaartmaatschappij, waarom deze reeds genoodzaakt is geweest de me dewerking in te roepen van de Duitsche en van de Tsjechische maatschappij in ver band met den nachtdienst op Keulen en den dagdienst op Praag. Deze maatregelen zijn voorloopig slechts als tijdelijk bedoeld. In verband mét een en ander hebben wij geinformeerd of de personeelssterkte der K. L. M. van dien aard was, dat men thans een gebrek aan verkeersvliegers had. Dit is echter in het geheel niet het geval: zoo verzekerde men ons. De K. L. M. heeft nog voldoende vliegers om haar diensten te vervullen. Er is echter een andere reden, welke tot bijzondere maatregelen dwmgt. Dë K. L. M. heeft verschillende soorten toestellen: Fokkers in groote verscheiden heid, waaronder bijzonder zware machines en daarnaast het geheel aparte type Dou- olEn nu doet de moeilijkheid zich voor, dat niet elke piloot der K. L. M. een Douglas- piloot is, d. w. z. iemand, die op de Douglas- machines ingevlogen is. Ook zijn lang niet alle piloten vertrouwd met de zware Fok kers. Dit veroorzaakt complicaties nu midden in het seizoen een oude Douglas-vlieger als Silberstein, weggevallen is en de K. L. M. binnen een betrekkelijk kort tijdsverloop nog twee Indië-piloten heeft verloren. Voor alles is noodig, dat de Douglas- piloten thans op de Indië-route komen, ter wijl men met de overigen de Europeesche lijnen zal bezetten. In verband hiermede is het dan ook zeer waarschijnlijk, dat de K. L. M. besluiten zal in het binnenlandsch verkeer geen Douglas-machines meer te gebruiken, waardoor men de piloten be schikbaar krijgt voor de Indië-verbinding. De binnenlandsche lijnen zullen dan voor loopig met Fokkers worden gevlogen. Koningin en Prinses te Noord wijk Bij de Belgische Konings kinderen. De Koningin en Prinses hebben heden morgen een onverwacht bezoek gebracht aan de Belgische Koningskinderen, Omstreeks 11 uur arriveerden de hooge bezoeksters per auto uit den Haag op he* paviljoen aan het strand, waar de Belgi sche kinderen op dit moment aan het spe len waren. Na een bezoek van bijna een uur, ver trokken Koningin en Prinses weer, uitge leide gedaan door den Burgemeester van Noordwijk. De velen, die zich op het strand bevon den, begroetten de Koningin en de Prin ses op enthousiaste wijze. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Oranjeverceniging. Onder voorzitter schap van den heer Paardekooper hield de Oranjevereeniging haar alg. vergade ring. De belangstelling was zeer goed te noemen. Na voorlezing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld, bracht de secretaris, de heer J. van Noordt, zijn jaar verslag, waarin werd gememoreerd de zwa re slagen voor het Koninklijk Huis, het overlijden van de Koningin Moeder en Z. K. H. Prins Hendrik. Dank zij het werk der propaganda-commissie, is het ledental met 200 vermeerderd. De heer J. Vos bracht daarna financieel verslag uit en bleek een batig saldo van ruim 300 gulden aanwezig. Namens de kasoommissie verklaarde de heer H. W. Collee, dat de bescheiden in orde zijn bevonden. Spr. stelde voor den penningmeester te dechargeer en. In de kascommissie 1935 werden be noemd de heer A. J. Vester en Ir. van Dijk. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer J. den Ouden, zag zich met bijna alg. stemmen herbenoemd. Bij het punt der agenda „Bespreking feestviering" deelde de voorzitter mede, dat het koninginnefeest zal gevierd wor den op Donderdag 5 September. In ver band met de tijdsomstandigheden zal de feestviering min of meer beperkt blijven, doch er zal getracht worden om betere re geling te verkrijgen, wat mogelijk is nu het bestuur een commisie van bijstand naast zich heeft. Dit feit alleen zal reeds het feest veel ten goede komen. Verschillende wenken en raadgevingen werden nog naar voren gebracht. Ook werd gevreesd, dat wanneer de feestviering niet grootscher wordt veel leden zouden be danken. Het bestuur meende daaromtrent, dat men het toch nooit iedereen naar den zin zal kunnen maken Veel vertrouwen heeft het bestuur in de propagandacommissie, die invloed kan uitoefenen op de samen stelling van 't programma. De avondoptocht zal wat uitgebreid moeten worden en er zal overwogen wor den, daartoe contact te zoeken met di verse vereenigingen. De rondvraag leverde niets op, waarop sluiting volgde. R.-K. Harmonie „Triumph". Op de bijeenkomst der hamonie werd besproken het al of niet deelnemen aan 't concours te Zoeterwoude. De voorzitter deelde medeeen onderhoud te hebben gehad met den bondssecretaris, in verband met het niet aanzoeken van den heer Vrancken als jurylid, daar deze toch op de alg. vergadering als eerste re serve was aangewezen. Spreker noemde de houding van 't bondsbestuur onorganisato risch. Het is gebleken, dat het bondsbestuur gezwicht is voor de dreigementen van een drietal vereenigingen en daarom handelde tegen het besluit der alg. vergadering. De houding van het bondsbestuur als die van de betrokken vereenigingen is ten zeerste af te keeren. Op de eerstvolgende bondsver gadering zal hij daar nader op terugko men. Verschillende leden voerden hierover nog het woord en er werd besloten om niet aan 't concours deel te nemen. Geeft en u zal gegeven worden. Mor gen hoopt de Vereeniging tot bevordering der Belangen van t.b.c.-patiënten in deze gemeente een collecte te houden. Nog steeds moeten duizende t.b.c.-pa tiënten teleurgesteld worden, omdat geen geld beschikbaar is voor uitzending naar sanatorium. Help ons door uw gaven, zoo dat het mogelijk is weer eenige patiënten gelukkig te maken. LEIMUIDEN. K. J. C. Op Zondag 21 Juli zal de K. J. C. alhier een Tornierdag houden op 't terrein van de R. K. S. „O. D. I.", dat voor dit doel bereidwillig werd afgestaan. Medewerking zullen verleenen de afdee- lingen Rotterdam, Warmond en Hoog- made. Als 't weer eenigszins meewerkt belooft 't een grootsche en ware propagan- dadag te worden. Aan groote belangstel ling zal 't dan waarschijnlijk ook niet ont breken. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDER. Examen Nijverheidsonderwijs. Aan de R. K. Vakschool voor Meisjes al hier zijn ten overstaan van de Rijkscom missie voor Acte N VII geëxamineerd 11 candidaten. Geslaagd: G. Prins, Den Haag, A. M. Blox, den Bosch, A. E. Luchtenberg, G. Algra, C. Schoolenaar, allen Amster dam, M. E. van Lith de Jeude, G. R. M. Reuvekamp, beiden Amersfoort; Acte N VIII: geëxamineerd 8 candida ten. Geslaagd: A. D. Brouwers, L. J. Riet dijk, M. J. A. ten Thy (leerlingen van de vakschool) en M. M. Wesseling, H. H. J. Meys, G. Voorthuis, allen Amersfoort, A. E. de Bel, Rotterdam. Van de St. Babara-ULO-school Leven daal 54, slaagden gisteren voor 't MULO- examen te Den Haag: M. C. Braakman, G. M. v. d. Fluit, A. J. van Mil, (van Zoeter woude), P. Nieuwesteeg, H. C. Rijkelijk- huizen, J. A. Rijkelijkhuizen, G. M. Ver berg, W. M. v. d. Vooren. Afgewezen 1. Voor het examen nuttige handwerken, afgenomen door de Rijkcommissie te Rot terdam, is geslaagd mej. P. A. Ochtman, alhier, terwijl voor dit examen voorts al daar nog zijn geslaagd de dames A. P. Hui- zinga, W. Reef en W. de Jager alhier. Voor den Nederlandschen Bond tot Red den van Drenkelingen zijn te den Haag geslaagd voor het Bondsdiploma A. onze stadgenooten de heeren W. J. van Niekerk, A. Pardon en C. H. Rozier. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1526. D. M. Drieber gen, Rijnsburg, Vliet N.Z. 5, varkens- en runderslagerij. Deze zaak is dd. 1 Mei 1935 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma Gebrs. Drieber gen (B.P.). Venn.: D. M. Driebergen, Rijns burg; J. Driebergen, Katwijk aan den Rijn en J. Driebergen, Rijnsburg. 3020. J. van der Luyt en Zonen, Oegst- geest, Wijtenbachweg 12. Expeditie enz. N. Venn.: J. van der Luyt, Oegstgeest, (weder ingetreden dd. 1 Mei 1935). 6481. Gebrs. Aangeenbrug N.V., Sassen heim, Kerklaan 11. Kweeken van en han del in bloembollen enz. Uittr. Dir^ C. Aan geenbrug dd. 1 Juli 1935. 4SÈk OMGEVING. OEGSTGEEST. Begrafenis chef-controleur H. M. van den Berg. Hedenmorgen om 12 uur vond onder groote belangstelling op Rhijnhof de teraardibestelling plaats van wijlen den heer H. M. v. d. Berg, in leven chef-con troleur van de N.Z.H.T.M. alhier, diie j.l. Zondagnacht bij het oversteken van den Rijksstraatweg te Oegstgeest nabij de Deutzstraat door een personenauto werd aangereden en daarbij zoodanig verwond werd, dat hij aan de bekomen verwondin gen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren Ir. W. J. Modderman, chef van Exploitatie, D. v. <L Vijver, chef v. d. uitvoerenden dienst, Mr. D. A. E. Immink, secretaris v. d. N.Z.H.T.M. uit Haarlem, technisch en administratief personeel, oud- personeel van de paardentram uit Haar lem en oud-personeel van hier, de heer A. Kruit, technisch ambtenaar I, de heer Gieske, chef v. d. uitvoerenden dienst te Haarlem. Achter de stoet sloot zich het personeel aan zoowel van hier als van elders: Ten teeken van rouw waren van het haltege bouw aan den Rijnsburger weg de gordijnen gesloten en hing de vlag halfstok. Als eerste spreker trad naar voren de heer Ir. W. J. Modderman namens de Di rectie, die den overledene schetste als een nobel, edel en voortreffelijk ambtenaar. Spr. bracht hem hiervoor dank. Vervolgens werd het woord gevoerd door den controleur, den heer Geers uit Haar lem. Deze sprak een woord van afscheid en memoreerde de goede eigenschappen van den overledene. Hierna sprak de heer Hollinga, secretaris van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel. Ook sprak nog een zwager van den overledene eenige persoonlijke woor den. Ds. Jansen Schoonhoven, Ned. Herv. Pred. te Oegstgeest, voerde als laatste spre ker het woord en ging in gebed voor. Vele bloemen en kransen o.a. van Di rectie, personeel en familie, dekten de kist. De kist werd door controleurs en halte chefs grafwaarts gedragen. R.K. Harmonie „Triumph". Gisteren avond gaf genoemd gezelschap een concert voor de verpleegden van gesticht „Ende geest" onder leiding van den heer Jac. Kroon. Wegens de minder gunstige weers gesteldheid werd deze uitvoering in het nieuwe recreatiegebouw gegeven. Na af loop werd directeur en gezelschap dank ge bracht door den chef van den huishoude- lijken dienst. BINNENLAND. BEGRAFENIS VAN DE KWIKSTAART SLACHTOFFERS. Afscheidswoord van den heer Plesman. Hedenmiddag heeft onder groote deel neming te Amsterdam op „Sorghvliet" de begrafenis plaats gehad van de vier omge komen leden van de bemanning van „De Kwikstaart". De kisten waren onder bloe men bedolven. De directeur van de K. L. M., de heer Plesman heeft een afscheids woord gesproken. Wij danken den Heer, zeide spr., dat veertien levens zijn gespaard. In gevoelvolle woorden herdacht spr. de gevallenen. Beste makkers, besloot de heer Plesman, wij danken u voor uw werk, dat gij voor de K. L. M. hebt gedaan. Wij blij ven u, brave mannen, gedenken, ook na het laatste afscheid. Rust zacht! UITVAART MR. CORT VAN DER LINDEN Van zeer vele zijden werd heden belang stelling betoond bij de uitvaart van het stoffelijk overschot van mr. P. W. A. Cort van der Linden, Minister van Staat, oud lid van den Raad van State enz. Zoowel in de omgeving van het woonhuis der fami lie Cort van der Linden aan de Koninginne gracht, in welk huis de Remonstrantsche predikant dr. J. C. A. Fetter, een rouw dienst leidde, als op de begraafplaats Oud Eik en Duinen, waren talloozen tezamen gekomen om den ontslapen Staatsman een laatsten groet te brengen. De rouwdienst werd bijgewoond, behal ve door de nabestaanden, door den verte genwoordiger van H. M. de koningin, jhr. A. G. Sickinghe, Kamerheer van H. M., en door den vertegenwoordiger van H. K. H. prinses Juliana, mr. J. C. baron Baud, Ka merheer der Koningin ter beschikking van H. K. H., zoomede door den minister-presi dent, dr. H. Colijn, den vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland; den Nederlandschen Gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon; den Neder landschen Gezant te Brussel, jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkemborgh Stachou- wer; den vice-president van den Hoogen Raad, prof. dr. J. Kosters; mr. W. C. Beu- cker Andreae, administrateur van het De partement van Buitenlandsche Zaken, dr. J. C. Peters en dr. Exalto. Omstreeks kwart voor twaalf uur werd de rouwstoet geformeerd. Nadat de kist met het stoffelijk overschot van den ontsla pen staatsman in den rouwwagen was ge plaatst en met het lijkkleed was gedekt, werden aan dit kleed gehecht kransen van H. M. de koningin en van H. K. H. prinses Juliana, terwijl mede aan den wagen wer den bevestigd bloemwerken van het Per manente Hof van Internationale Justitie en van de Carnegie-Stichting en Academie voor Internationaal Recht en van jhr. dr. J. Loudon, die als Minister van Buitenland sche Zaken deel heeft uitgemaakt van het Ministerie-Cort van der Linden. Dadelijk achter den lijkwagen volgden twee gala-hofrij tuigen, in het eerste waar van gezeten was de vertegenwoordiger van de koningin, in het tweede waarvan had plaats genomen baron Baud, als vertegen woordiger der prinses. In de verdere volgrij tuigen namen de fa milie plaats, de hierboven genoemde auto riteiten, die den rouwdienst hadden bij gewoond. Op den weg naar dien doodenakker trok de stoet voorbij het Vredespaleis, waarvan ten teeken van rouw de raamgordijnen wa ren neergelaten, (ook van het geboüw van den Raad van State aan het Binnenhof wa ren de gordijnen neergelaten). Ter begraafplaats werd de stoet om. op gewacht door de ministers Van Schaik, De Wilde, Van Lidth de Jeude en Slotemaker de Bruine, voorts door den commissaris der koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, den burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, bestuurs leden van de Carnegie-Stichting, jhr. mr. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal, prof. mr. J. P. A. Francois en Staatsraad jhr. mr. van Bronkhorst Sandberg. Voorts waren aanwezig verschillende oud-ministers en talrijke autoriteiten. DOOR EEN MOLENWIEK GETROFFEN. Het 3-jarig dochtertje van de familie Fi- lies te Kortgene, dat bij een heg langs een molen speelde, is door een der wieken zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat het kind spoedig overleed. MET EEN MES GESTOKEN. Omstreeks middernacht liep op de Laan van N.-O.-Indië te 's Gravenhage een da me, die van haar man gescheiden leeft, met een anderen man te wandelen. De belee- digde echtgenoot, wonende in de Wagen straat, ontstak daardoor zoodanig in woede, dat hij een mes trok en eerstgenoemden man eenige niet-ernstige steken in rug en schouder toebracht. De dader werd door de politie aangehouden en in voorloopige bewaring gesteld. LAATSTE BERICHTEN DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoerver- gunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 1.—. DE NIEUWE VERKEERSBRUG OVER HET HOLLANDSCH DIEP. Derde spanning overgebracht. Om half vijf hedenmorgen ving het transport van de derde spanning voor de nieuwe verkeersbrug over het Hollandsch Diep bij Moerdijk aan. Het vervoer verliep zeer vlot en om zes uur was het Zuidelijke landhoofd reeds bereikt. Het gunstige tij maakte het invaren tusschen den eersten pijler en het landhoofd gemakkelijker, dan men aanvankelijk had gedacht en om 8 uur lag de spanning reeds vrij boven haar rustpunten. Door het snel zakken van het water kwam het constructiewerk vlot op de vaste plaatsen neer, zoodat om 5 minu ten voor tien het werk met gunstig ver loop beëindigd was. Rector-magnificus R. K. Handels- hoogeschool te Tilburg. Door curatoren der R. K. Handelshoo- geschool, hoogeschool voor economische en sociale wetenschappen te Tilburg, werd voor het studiejaar 1935/36 benoemd tot rector-magnificus prof. dr. F. A. Weve en tot secretaris van den senaat prof. mr. E. G. J. Gimbrère. VROUW VERBRAND TE GOUDA. Haar echtgenoot ernstig gewond. In een schuurtje achter zijn woning aan de Westerkade 9 te Gouda was de 30-jarige H. van Harten vanochtend omstreeks half 12 bezig met het smelten van parafinne, welke hij gebruiken wilde voor het water dicht maken van tentzeil. Zijn 30-jarige echtgenoote was hem bij dit werkje be hulpzaam. Toen de paraffine gesmolten en van het Primustoestel gezet was, ging de man ertoe over benzine bij te gieten. Op 't moment, dat de benzine bij de paraffine kwam, ontstond zelfontbranding en een groote vlam sloeg uit het pannetje op. De kleeren van de vrouw geraakten in brand en binnen weinige seconden was zij een brandende fakkel gelijk. Gillend ijlde zij naar buiten, gevolgd door haar man. Deze trachtte de vlammen te blusschen, doch dit gelukte hem niet. Zelf kreeg hij ernstige brandwonden. Buren, die 't geval zagen, snelden toe met matten en dekens en slaagden erin de brandende kleeren te dooven. Het slachtoffer bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De toestand van de vrouw is ho peloos; die van den man zorgwekkend, maar niet direct levensgevaarlijk. Aan de bekomen verwondingen overleden. In den afgeloopen nacht is in het zieken huis te Eindhoven overleden mejuffrouw Söntjes van den Eynden, uit Bladel, die bij een auto-ongeluk te Oirschot ernstige verwondingen had bekomen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hefmanus Adrianus, zoon van H. A. v. d. Reijden en E. Verstraaten. Ondertrouwd: L. C. J. van Kampen jm. 24 jaar en A. A. van Beek jd 23 jaar C. P. Dieben gesch. 49 jaar en B. J. Win tering wede. 50 jaar H. Arnoldus jm. 27 jaar en E. Bekooij, jd. 27 jaar P. Buijs jm. 28 jaar en M. G. C van Cleef jd 27 jaar TELEGRAMMEN RU§T TERUGGEKEERD TE BELFAST. LONDEN, 19 Juli. (A.N.P.) De politie autoriteiten van Belfast deelen mede, dat de Donderdag in het algemeen rustig ie verloopen; de volksoploopen zijn vermin derd. Het huis van een katholiek en de op straat op een hoop gesleepte meubels van een protestant werden verbrand. Schoten zijn niet meer gevallen. Als zevende slacht offer van de botsingen is in het ziekenhuis een jongeman, die in de maagstreek ge troffen was, overleden. ACHTJARIG MEISJE AAN DE GODEN GEOFFERD. CALCUTTA, 19 Juli( A.N.P.) Het ge rechtshof te Patna heeft een lid van de Munda-stam ter dood veroordeeld, die in April jj. een achtjarig meisje van andere spelende kinderen had weggelokt en het kind vervolgens had gedood om haar hoofd te offeren aan de goden en de geesten van zijn voorvaderen, ten einde deze gunstig te stemmen. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.Y., LEIDEN 19 Juli 1935 L.K. Heden I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 32 32% Berkels Patent 58 S/4 Calvé Delft c. v. A 587/8 581/, Küchenm. Acc. Ned. Ford 262 262 Philips Gem. Bez. 2593/, Uni Lever 100% 9»7/s Petroleum: Kon. Olie 187 186 Perlak 84 84 Rubber: A'dam Rubber 106 IOC»/, Deli Bat Rubber 69 Vico 116% Serbadjadi 647/8 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 3-4% 34 Oude Boot Mijnbouw: Boeton 33 Alg. Explor. Mfj 170 Suiker: H.V. A'dam 168 168 Vorstenlanden 16% Java Cultuur 93 N.I.S.U. 90% Tabak: Deli Mij. 1481/a 1493/4 Senembah 153 153 Deli Bat Tabak 1381/4 139 Oostkust 31s/i6 32 Am. Fondsen: 25% Am. Smelting Anaconda 9% Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel »Vl6 19% Cities Service 1%6 Central Public. 123/s Continental Oil 123/4 27/8 Gen. Aviation Int Nickel 16% 161/, Kennec. Copper 121/16 H% Milwaukee 5/l6 ld. Pref. 1V16 Keesport Tin PL 63l%j 68 North American 103/g Nevada Shell Union 6S/l6 63% Unit St Leather 41/16 Union Pacific 65 64 Wabash United St. Steel 63/4 61/, Tidew. A*s. Oil 223/4 231/j WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.21 Londen 7.26 New York1.461/3 Parfjs 9.725ys Brussel 24.78 Zwitserland 48.09 Milaan 12.14 Madrid 20.16 Oslo36.50 Kopenhagen32.45 Stockholm 37.45 Praag6.12i/2 Ween en Boedapest LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3