VRIJDAG 19 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TIERDE BLAD. TAG. 12 BOSKOOP Gemeenteraad. Maandag 22 Juli zal de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeenkomen in het gemeentehuis des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Opening trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Onderzoek van en beslissing op geloofsbrieven nieuw inkomende leden van den raad. 3. Vaststelling der notulen der vergadering van 3 Juni 1935. 4. Inge komen stukken. 5. Mededeelingen. 6. Voor stel tot hernieuwde vaststelling van de verordening regelende de eischen van be noembaarheid en de bezoldiging der veld wachters in dienst der gemeente Boskoop. 7. Voorstel tot wijziging der bouwverorde ning der gemeente Boskoop. 8. Voorstel tot vaststelling van een voorgevelrooilijn voor de Zuidkade en een gedeelte van den Ko ninginneweg. 9. Voorstel tot vaststelling van eenige pensioensgrondslagen. 10. Voorstel tot hernieuwde vaststelling ,van de verordening op de heffing van het ver gunningsrecht voor den verkoop van ster ken drank in het klein. 11. Voorstel tot verlenging van de verhuring van een ge deelte van het gemeentehuis aan het rijk voor huisvesting van het kantoor der di recte belastingen. 12. Aanbieding van de rekening van het electriciteits-, gas- en waterbedrijf over 1934. 13. Voorstel tot het kosteloos aan de provincie in eigendom be heer en onderhoud overdragen van de brug over de Goude c.a. 14. Voorstel tot her nieuwde vaststelling van de door de wo- ningbouwvereenigingen en stichting aan de gemeente verschuldigde anuiteiten. 15. Rondvraag. BODEGRAVEN. Waar de rijwielplaatjes blijven. De vereeniging tot bevordering der belangen v*»n T. B. C.-patiënten in Nederland, her innert aan de groote campagne, die zij vo rige jaren voerde, om oude rijwielplaatjes bijeen te garen, waardoor zij weer in de gelegenheid gesteld werd, een aantal pa tiënten te helpen. In 1931 was het resultaat 5000 K.G., in 1932 7000 K.G., in 1933 8000 K.G., in 1934 10.000 K.G. oude plaatjes. Toch blijven nog zeer veel oude plaatjes nutteloos liggen, vandaar, dat we de lezers nogmaals op wekken haar oude plaatje te bezorgen bij M. Lugtenburg, Prins Hendrikstraat 4, Bodegraven. U helpt met dat kleine een groot en goed werk steunen. Geboren Jansje d. van G. C. Burg- graaff en P. v. d. Pol Barend Arie z. van B. Huiden en A. G. Kemp Johanna d. van J. den Hollander en J. W. van der Horst. Ondertrouwd: B. Burger 25 j. en D. Nieremeijer 20 j. J. van den Berg 26 j. en M. E. van Geel 26 j. Overleden: A. M. Jongeneel, wed. van P. de Jong 64 j. Gevestigd: H. L. M. Tuïninga en echtgenoote z. b., van Amsterdam M. Kruik en echtgenoote, tuinman, van Roc- kanje A. Ph. de Vries en echtgenoote, schoenwinkelier, van Utrecht H. W. de Vos en gezin, kapper, van Hillegersberg G. Goudkuil, dienstbode, van Zwammer- dam J. Manschot en echtgenoote, bak ker, van Gouda A. Wieland, van Mun ster (Duitschland). Vertrokken: D. van Breukelen naar Zwammerdam P. Heij en gezin naar Kampen G. Postma naar Waddinxveen J. de Bruin, naar Driebergen-Rijsen- burg. NIEUWKOOP. Een niet alledaagsche vangst. De vis- scher G. Sanders alhier kwam gisteren, toen hij zijn palingfuiken op de Meesloot naging tot de ontdekking, dat zich een groote vischotter in een fuik bevond. Het dier is 's nachts waarschijnlijk op roof uit in de palingfuik gedoken en heeft alzoo de verdrinkingsdood gevonden. De waarde van zoo'n vischotter is in den zomer maar zeer gering, daar ze thans aan het verharen zijn. Het dier woog 21 pond. Benoemd. Onze plaatsgenoot de heer M. Zwart is benoemd tot kommies bij de directe belastingen. Een Gids. Voor de dorpen Nieuwkoop en Noorden is ter perse een gids, waarin een beschrijving voorkomt over deze dor pen met tal van gegevens, speciaal voor vreemdelingen, die zich hier tijdelijk of voorgoed willen vestigen. De kosten wor den gedekt door de advertentiën, waarvoor veel medewerking bestond. Concert..De muziekvereeniging „Eensgezindheid" alhier is vornemens op Zaterdagavond a.s. een concert te geven op een stukje terrein gelegen in het Zuid einde bij de ophaalbrug. HAZERSWOUDE Burgerwacht. Bij de gehouden schiet oefeningen te Katwijk van den Kring Rijn land voor Burgerwachten, behaalde de Ha- zerswoudsche Burgerwacht in de klasse A, B en C verscheidene mooie prijzen. De wiselbeker, geschonken door oud-burge meester J. van der Meulen, werd dit jaar gewonnen door den heer W. J. Dekker. Gered. Gistermiddag geraakte een 3- jarig zoontje van den heer D. alhier, bij de brug in het Oosteinde te water. De va der van het kind en de heer W. begaven zich te water om het kind, dat reeds was gezonken, op te sporen. Na veel moeite slaagden zij er in de kleine, die reeds be wusteloos was, weer op het droge te teengen. Door dr. Zoete, die inmiddels was ontboden, werden met zuster Boer pogin gen aangewend om de levensgeesten weer op te wekken, wat gelukkig met een gun stig resultaat werd bekroond. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Verkooping. Gisteravond had in hotel Sistermans de verkoop van diverse per- ceelen bij inzet plaats ten overstaan van notaris D. Lodder alhier. De uitslag was als volgt: een woonhuis aan de Haven 84, groot 1.35 A. hoogste bieder A. Leliveld 1725. Een woonhuis aan de Haven 86, groot 1.67 A. Hoogste bieder H. Roeland 1825. Een burgerwoonhuis, Stationsweg 74, groot 2.22 A., hoogste bieder Joh. Phi- lippo /7000. Een burgerwoonhuis, Stations weg 76a, groot 1.84 A, hoogste bieder K. de Groot 3600. Een woonhuis, Zilkerduin- weg 80, Noord wij kerhout met grond, sa men pl.m. groot 9 A, hoogste bieder G. M. Hermans ƒ4000. Een perceel Bloembollen land (zandgrond), Zilkerduinweg te Zilk, gem. Noord wij kerhout, groot 1 H.A. 80 A. 60 c.A., hoogste bieder H. van Wijnen Aer- denhout 8000. Een winkelwoonhuis Hoofdstraat 76, te Hillegom, groot 9.18 A. Hoogste bieder A. F. W. van Zonneveld 23800. Drukkerij-inventaris, hoogste bie der J. Uutee ƒ200. Het Recht van Uitgave der Hillegomsche Courant, hoogste bieder A. F. W. van Zonneveld 25.Toeslag en diverse combinaties over een week. KATWIJK AN DEN RIJN Tuinbouw. Er was wel eenige afwis seling in de afgeloopen week vooral wat betreft de aardappelhandel. Verlaging van den minimumprijs, waardoor de uitkomst tengevolge van het matige beschot ook maar zeer matigjes bleef, hierna nogeens verlaging van deze prijs, waardoor het vet geheel van den ketel was, met tenslotte de toestemming om Eigenheimers te rooien. Nu deed zich het eigenaardige geval voor dat, juist nadat de tweede minimumprijs verlaging was afgekomen, de prijs opliep en bleef, voor den geheelen aanvoer, bo ven deze minimumprijs. Dat zal wel van korten duur zijn, want een massa Eigen heimerstelers zaten te wachten op toe stemming om ook eens iets in het laadje te krijgen. Nu verkeert men hier in de on gunstige conditie dat de vroeg aardappe len aanmerkelijk later zijn dat b.v. in Noord-Holland, of in het Westland, waar men van de hooge minimumprijzen, uit het begin van het aardappelenseizoen, heeft kunnen profiteeren. Vorige week, voorna melijk de laatste dagen dier week, draai den honderden kisten per dag door, die dan voor export weggingen en waarvoor dadelijk de minimumprijs werd uitbetaald. De massa ging voor den minimumprijs, een enkel extra partijtje ging daar iets boven. Maandag echter toen de minimumprijs was resp. voor bonken, groote en drielingen p. kist 75 ct., 87 J4 ct. en 37 X ct., ging alles boven den minimumprijs, zelfs tot 1.20 p. kist voor groote. Goede sla kon steeds koo- pers vinden; een gedeelte draaide door. De prijs varieerde van ƒ0.501.30 per 100 stuks. Ook bospeen was als regel goed ge vraagd met prijzen varieerend van f3 tot 5.50 per 100 bos. Tuinboonen gingen naar gelang deze grooter werden, in prijs dalen, aanvankelijk op ƒ2.50 tot ƒ3.10 werd dit binnen enkele dagen 1.50 tot 2.30 per 100 K.G. Besuien brachten van 35 tot 50 ct. per 100 bos op, en pootuien 1.90 tot 2.60 per 100 bos. Bloemkool kwam maar in kleine kwanturns en de kwaliteit was niet extra. De eerste soort kon niettemin nog van 3.50 tot 6.10 op brengen. Over de te veld staande bloem kool komen weer de gewone klachten bin nen, n.L draaihartenziekte. Enkle percee- len zijn reeds nu bijna waardeloos, vooral in de zwarte grond. Dat staat er dus niet al te best voor. Een krasse. Mej. Leuntje Korpelshoek hoopt op 31 Juli e.k. den 95-jarigen leeftijd te bereiken. Vermoedelijk de oudste in woonster van ons dorp. Mej. K. verkeert nog in een vrij goeden doen en haar hoo ge leeftijd is haar nog lang niet tot last. De belangstelling zal, vooral thans, wel bijzonder groot zijn. LISSE Geboren: Neeltje Hendrika d. van C. F. Daudeij en N. H. de Kooker Jacob z. van J. J. Bos en J. Kamper Cornelis z. van J. de Vries en M de Blieck. O n d e r t ro u w d: P. de Koning 25 j. en E. M. Schravendeel 22 j. M. M. Hooger- vorst 28 j. te Sassenheim en H. J M. To- lido 25 j. M. Jansen 29 j. te Haarlem mermeer en Th Grimbergen 30 j A. A. Bliek 27 j. en G. Harting 20 j. Getrouwd: W. J. Caspers en M. C. de Beus te Amsterdam. Overleden: Jan de Jong 38 j. echtg. van W. van de Beid Catharina Maria Bergman 85 j. echtg. van J. Boot. Gevestigd: J. Mittertreiner uit Haar lemmermeer A. G. J. Brugman geb. Zoons uit 'sGravenhage A. van Loon u*t 'sGravenhage C. Keur uit Hille gom W. Kuilboer en gezin uit Haar lemmermeer C. M. Mesman uit Haar lemmermeer M. J. Kops uit Haarlem J. M. van der Sman, uit Leiden M. Tol- le uit Gouda J. J van Kesteren uit Roo sendaal en Nispen. Vertrokken: T. F. de Coo naar Noordwijk P. Jansen naar Heemstede B. Verhoef en gezin naar Sassenheim. LEID SCHEND AM. Uitstapje ouden van dagen. Gisteren hebben de ouden van dagen van Stomp wijk en Veur het jaarlijksche uitstapje gemaakt. Voor dit mooie doel was ook dit jaar ruime medewerking verleend. Ook de autobezit ters waren weer present om hun wagens voor een middag disponibel te stellen voor dit doel, waarvan ouden en gebrekkigen wederom zooveel hebben genoten. Zeer ze ker heeft ook de ijver van de organisato ren onder leiding van burgemeester Keij- zer het uitstapje in alle opzichten doen sla gen. Reeds omstreeks 12 uur reden de auto's af en aan om de oudjes van him huis af te halen en omstreeks 1 uur reden deze een voor een voor het raadhuis te Leidschen- dam, waar de oudjes voor onderweg wer den getracteerd, de mannen op sigaren, de vrouwen op eau de cologne en versnaperin gen, terwijl iedere wagen met een mooie tuil bloemen werd versierd. Heerlijk in de kussens en met glunde rende blijde gezichten namen de oudjes al les in ontvangst en knikten blijmoedig ieder toe en ze genoten nu reeds, van wat nog komen moest. Om 1.30 uur vertrok de lange stoet van pl.m. 60 auto's; een groote reclamewagen van de Fa. Hille reed in den stoet mede en deze zorgde voor opgewekte en vroolijke muziek. Over Voorburg, Den Haag, Scheveningen, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Noord wij kerhout trok de stoet, mede door de muziek, groote belangstel ling. In Groenendaal werden de oudjes onthaald en werd eenigen tijd op aangena me en prettige wijze verpoosd. Vandaar werd onder even groote belangstelling de terugtocht aanvaard en kwam men te pl.m. 9 uur te Leidschendam aan, waar de stoet door een groote menigte werd opgewacht en aan alle huizen waren toeschouwers, die naar de oudjes zwaaiden. Bij het Raadhuis werd de stoet ontbon den en werden toen de oudjes, die de orga nisatoren en de aanwezigen dankbaar toe wuifden, huiswaarts gebracht. Er was door allen volop genoten en het was voor allen een prettigen middag, welke door geen enkele wanklank werd gestoord; alleen brak van een der auto's nabij Hillegom een vooras, doch dit liep zonder ongelukken af, en de zich daarin bevindende oudjes wer den in andere auto's geplaatst. Zeer zeker past een woord van hule en dank aan allen, niet in het minst aan burg. Keijzer, het Comité en de autobezitters, die hebben medegewerkt de oudjes dezen mid dag vol vreugde te bezorgen. NOOTDORP T-b.c.-speldjesdag. A.s. Zondag zal al hier de jaarlijksche speldjesdag worden gehouden ten bate van de t.b.c.-bestrijding Deze dag bevelen wij gaarne ten zeerste aan. NOORDWIJKERHOUT Personalia. De heer J. W. Houtsma, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool St. Jozef" alhier, slaagde te 'sGravenhage voor de hoofdakte. Tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie der gemeente Koedijk is benoemd de heer J. Kempen, volontair ter secretarie alhier. NOORDWIJK Personalia. Door mej. S. C. J. van Es, kweekeling met akte aan de openbare school in deze gemeente, is aan B. en W. als zoodanig ontslag gevraagd met ingang van 1 September 1935. Winkelweek. Naar wij vernemen wr.rdt er door de gezamenlijke georgani seerde winkeliers te Noordwijk aan Zee van 6 tot 13 Augustus een winkelweek met étalagewedstrijd georganiseerd. NIEUWVEEN. Geboren: Geertruida Cornelia d. van Godf. van der Hoorn en C. Kiekens. Ondertrouwd: P. van Weldam van Velsen en E. Lenting. Overleden: Margje Breeveld, echtg. van J. van Vliet, 75 j. Gevestigd: D. de Jong van Gouda P. Revers van Castricum H. Dijkhui zen van Groningen. OUD-ADE Personalia. Onze plaatsgenoot H. W. v. d. Hulst, onderwijzer te Volendam, is te Haarlem geslaagd voor de hoofdakte. RUNSBURG Tuinbouw. Het artikel aan de veiling is thans aardappelen. Vroege aardappelen en de lataste dagen (sinds Maandag 1.1.) ook Eigenheimers. Van de prijs van aard appelen valt de laatste dagen weinig te vermelden. De minimumprijs en een enkel partijtje gaat daar iets boven. Die mi nimumprijs is per 100 K.G. voor bonken ƒ3.—, voor groote ƒ3.50, en voor Drielin gen ƒ1, waarbij dan komt de bekende heffing van 80 ct. per 100 K.G. Al is de prijs voor de tuinders niet om van te wa- tertanten, voor de consument is deze toch verre van laag. Integendeel er zullen meer dan genoeg zijn die heusch niet eiken dag aardappelen zullen kunnen eten. De eenigszins afwijkende partijen draaien door en worden dan voor export gekocht. Sla is de laatste dagen dalende. Thans 50 ct. tot ƒ1 per 100 stuks. Slauitjes 3045 ct. per 100 bos. Pootuien ƒ1.50—2.10 per 100 bos. TER AAR Gaan de ouden van dagen weer rijden? Het Comité voor Ouden van Dagen is ook thans weer voornemens op Donder dag 1 Augustus a.s. met de ouden van da gen die 65 jaren en ouder zijn, een auto tocht te maken naar de omstreken van Zeist, indien genoemd comité weder zou kunnen rekenen op de beschikking van de auto's in de gemeente en voldoende gelden ter bestrijding der kosten aanwezig zijn. Te dien einde zal in de gemeente een col lecte worden gehouden in de drie eerste dagen van de volgende week. Moge het comité op de medewerking van de ingezetenen rekenen om in de gelegen heid gesteld te worden de ouden van da gen een genoeglijken dag te verschaffen. De ouden van dagen, die wenschen mede te gaan, kunnen zich aanmelden tot en met Donderdag 25 Juli a.s. bij de heeren J. Hoogenboom, M. Robertz, C. T. de Bruyn, en C. Kroft Pzn. VOORSCHOTEN. Ondertrouwd): A. P. Valentijn, 25 j. en E. C. Langver, 23 j. Overleden: P. Th. van der Eüst, jd. oud 61 jaren. Ingekomen: M. P. M. Dongelmans, van Stompwijk; A. F. de Bruijn, van Lei derdorp; A. van den Nieuwendijk-Rooda, van Leiderdorp; P. A. B'lijleven, van Lei den; B. Kasbergen, van Oegstgeest. Vertrokken: P. Dubois, naar Hilver sum; J. Stoppelenburg, naar Voorburg; J. W. Caviet, naar Bussum; W. M. J. van der List, naar Koog aan de Zaan; W. G. J. van Ze lm van Eldik, naar Bergen op Zoom; C. Arons, naar 's-Gravenhage. WASSENAAR „De Gevleugelde Vrienden". In „De Ouwe Hoeve" hield de Postduivenvereeni- ging „De Gevleugelde Vrienden" alhier een ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer W. Florusse. Na een kort openingswoord en het voor lezen der notulen, deelt de voorzitter mede dat door den heer D. Th. Ruys een wissel beker werd toegezegd voor het weldadig heidsconcours vanuit St. Kathelijne Wa ver met jonge duiven, van welk concours de baten geheel zullen komen van de t.b. c.-bestrijding. Deze mededeeling ontving een warm ont haal. Verder deelt de voorz. mede, dat de deelname aan het concours voor Bor deaux hem zeer is tegengevallen. De helft der ingekorfde duiven zijn gebracht door betrekkelijk de jongste leden. Spreker hoopt dat deze liefhebbers met het succes zullen gaan strijken en spreekt den wensch uit dat het volgend jaar ieder lid duiven heeft die in staat zijn met succes vanuit Bordeaux te vliegen. Tot adspirant-lid wordt met op één na algemeen stemmen toegelaten de heer M. de Haan Jr. Aan de orde is nu de bespreking var: de weldarïigheidsvlucht, te houden op 28 Juli a.s. De zilveren wisselbeker blijft te win nen door den eersten prijs van de voor dit concours voor dit doel ingekorfde duiven winneer 1934 J. L. de Groot. Op voorstel van den voorz. en na uitvoerige bespre kingen waarop eerst nog een tweetal an dere ingediende voorstellen na geh'uden stemming waren verworpen, werd besloten de beker van den heer R. T. Ruys te be stemmen «Is wisselbeker voor den twee den prijswinnaar. Als derde wisssiprijs is er voorts een bokaal, aangeboden door het Districts-Consultatiebureau „Omgeving 's Gravenhage" van de Pi ov. Zuid Holl. Vereeniging to+ bestrijding van de tuber culose, ook speciaal voor dit doel ter be schikking gesteld. Eerst na uitvoerige besprekingen werd besloten deze wisselprijs beschikbaar te stellen voor die liefhebber, die het eerst twee voor dit doel ingekorfde vogels in de prijzen constateert. De bekers en de bokaal moeten twee jaar achtereen of drie maal in het geheel door denzelfden lief hebben worden gewonnen om definitief eigendom te kunnen worden. Ook werd besloten dat wanneer b.v. de zilveren be ker zal zijn toegekend, de volgende bekers op zullen schuiven naar lsten en 2den pr., doch de reeds behaalde prijzen in de la gere klasse blijxen gelden. Besloten wordt de bekers te doen ver zekeren tegen brand-diefstal en verduis tering. De overige ingekomen en toegezegde eere-prijzen zullen worden toegekend voor iedre eerste duif van de deelnemers. Het voorstel om de vliegdonateurs ook aan dit concours te laen deelnemen wordt ingetroken, omdat blijkt dat hiertegen vele overwegende bezwaren zijn, deze hebben n.l. geen klokken, en geen hok-coordinaten zoodat voor hen dan slechts bij benade ring zou .kunnen worden berekend hoe zij zich zouden classeeren in dezen wedstrijd. Na rondvraag sluiting. Geboren: Helena Josephina, Maria, d. van W. Zonneveld en M. J. Jansen Jo hanna, d. van J. Hermsen en J. van Del den Johannes Theodoras Cornelis, z. van T. J. J. Kortekaas en. C. M. Menken Simon Cornelis, z. van J. Nell en J. Poot Clasine Annè-Marie, d. van L. G. Horten- sius en M. A. Kleinschmid. Ondertrouwd: C. J. Schoorl en A. J. Knijnenburg F. H. J. de Graaf en J. de Beurs. Overleden: Hendrika Mathilda Schroder, 54 j., wed. H. W. F. Smits Hen drik Houtman 75 j. echtgen. van C. A. Sut- torp Cornelia Kooper 80 j., wed. H. van der Kamp. Gevestigd: P. Ackermans uit Den Haag L. Blasi uit Neuzeug J. P. de Bruijn uit Den Haag M. S. Bütler uit Rotterdam W. E. Campen uit Schiedam L. B. Captain uit Zoeterwoude J. A. Haselhof uit Den Haag M. H. J. Hekman uit Oldenzaal S. de Jong en gez. uit Baarderadeel I. M. G. A. Kreijmborg uit Maastricht A. E. C. Langerhorst uit Winterswijk H. L. Maaldrink uit Rot terdam A. Mayrhofer uit Griinbürg C. R. A. Meijer uit Haarlem J. W. van Noort uit Den Haag J. C. Pierlot uit Den Haag W. H. Pieterse uit Zaandam A. E. Ross uit Utrecht G. Rössler uit Den Haag H. Schroll uit Den Haag G. Slotemaker uit Katwijk M. C. Steijn uit Den Haag D. J. H. Vermeer uit Gronin gen M. W. de Vries uit Den Haag J. Zwetsloot en gez. uit Voorschoten. Vertrokken: C. A. Glass naar Den Haag J. P. A. Huibers naar Haarlem J. E. Lange naar Den Haag N. v. d. Hoek naar Leiden C. Schaffel en gez. naar Den Haag G. A. Brinkers naar Den Haag G. Veldhuis naar den Haag A. J. Gub- bels naar Den Haag A. Mesritz en vr. naar Heemstede W. Hop naar Harder wijk Jhr. H. A. Loudon naar Den Haag HET WARM WEER IS VOORBIJ, KOEL EN REGENACHTIG WEER IS NU TE VERWACHTEN. Vanaf dem 10 den Juli heeft de tempera tuur zich in dalende lijn bewogen, het sterkst vanaf den 14den. Aanvankelijk bleef het daarbij mooi weer, maar aan het begin der week is de bewolking hoe langer hoe zwaarder geworden en in de tweede helft der week is het na een droogte-periode van twee weken beginnen te regenen. Deze al- gemeene achteruitgang van de weersge steldheid is van groote beteekenis voor de verdere vooruitzichten, want er blijkt uit, dat dealgemeene weerstoestand in West- Europa langzamerhand een ander karakter begint aan te nemen. De verwachting, dat het gebied van hoo- gen druk over Zuidwest-Europa nog eeni gen tijd zou stand houden, is tot nog toe vervuld geworden, maar de laatste dagen nam het zoo sterk in beteekenis af, dat zijn invloed op de weersgesteldheid bij ons moest wijken voor dien van de depressies over Noordwest-Europa. Weliswaar was tot Donderdag de activiteit van deze de pressies gering, welke omstandigheid nog eenige hoop voor een wending ten goede in de weersgesteldheid geeft, maar men kan er nu toch niet meer op rekenen, dat de weersgesteldheid de stabiliteit van den laatsten tijd heeft behouden. Donderdag werd een nieuwe depressie ten Westen van Ierland gesignaleerd en voor zooverre kon worden vastgesteld be woog deze zich in Oostelijke richting. Er is zeer veel kans, dat deze depressie aan het einde der week nog niet voorbij getrok ken zal zijn. Omtrent de regenachtigheid van het weer is dus met zekerheid niets te voorspellen. Zeer waarschijnlijk neemt de regenneiging tegen het einde der week nog toe. Onweersbuien kunnen daarbij verwacht worden. Wat de warmtegraad betreft kunnen we voorloopig niet rekenen op warm weer. Op zijn best zal de thermometer zich op nor maal niveau voor dezen tijd van het jaar bewegen maar het weer zal eerder te koel blijven. In verband met den toestand van wisselwerking tusschen den hoogen druk in het Zuiden en Zuidwesten en de depres sies over Noord- en Noordwest-Europa kunnen wij voor het einde der week en voor Zondag zeer ongestadig weer verwach ten. WILT U IETS WETEN Vraag: Wat moet men doen aan een clivia welks bladeren en de punten der I bladeren geel beginnen te worden? Heeft de plant te lijden als men er een stek bij vandaan haalt? Antwoord: Zonder de plant gezien te' hebben is het moeilijk uit te maken, wat zij mankeert. Veelal wijzen gele bladeren op armoede der potaarde, waarin de plant staat. Om de twee of drie jaar moet een clivia verpot worden, in een pot welke iets grooter is: 1 deel bladaarde, 1 deel tuin grond, 1 deel oude koemest, 1 deel zand, tevens wat gecondentreerde mest er door mengen. De beste verplanttijd is het voor jaar na den bloei. De clivia iedere week af- sponsen, van November tot Maart weinig water geven, in den zomer flink water ge ven. Het is voor de plant beter geen stekken af te nemen. Vele menschen schijnen er een speciale liefhebberij van te maken om stekken van hun clivia te nemen, en er dan ieder familielid van zoo'n stek te voorzien. Het opkweeken van 'n stek gaat langzaam, pas na vijf of zes jaar komt er een bloem in. Een mooie clivia is. er een welke al zijn stekken, of grondscheuten mag behouden, al deze scheuten gaan bloeien. Vraag: Betreffende reis naar Brussel en daarbij noodige formaliteiten. Antwoord: Wij hebben reeds her haalde malen deze vraag beantwoord en kunnen niet steeds opnieuw in herhaling treden. Vraag: Welke is de route van Leiden naar Huybergen? Hoeveel km.? Welke ponten moeten gepasseerd, wat kosten zij en op welke tijden vaart de pont van den Moerdijk? Antwoord: Per rijwiel van Leiden, Zoetermeer, Hillegersberg, Rotterdam, Rijs- oord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Kruis land, Wouw, Nieuwe dorp, Huijbergen. Af stand 100 km. Overvaren te Zwijndrecht en Willemsdorp, geregelde diensten. De kosten bedragen niet veel, wij meenen van 1015 cent. Per auto kunt u beter Voorschoten, Rijs wijk, Rotterdam nemen. Veer kosten te Zwijndrecht 50 cent per auto met bestuur der, 4 cent per persoon; Moerdijk 2 of 1 per auto en 10 cent per persoon. Vraag: Welke is de kortste weg van Zoeterwoude naar Waalwijk? Hoeveel km.? Antwoord: Zoeterwoude, Zoetermeer, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam, Rijs- oord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Geertruidenberg, Waspik, Be- soyen, Waalwijk. Afstand pl.m. 90 km. Vraag: Iemand vraagt ons een middel tegen huisslakken. Kan een onzer lezers (essen) ons aan een afdoend middel hel pen? H. M. Parlevliet naar Leiden E. Dril ler naar Den Haag A. C. J. Alard naar Den Haag J. de Vries naar Den Haag M. Vosl naar Den Haag A. M. de Heij naar Alphen a. d. Rijn F. de Vries naar Den Haag M. Huth naar Den Haag M. J. Venmans naar Amsterdam t

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12