UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 19 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden, uitge zonderd de heeren H. Parlevliet en J. Eike lenboom, die bericht van verhindering zon den, terwijl er één vacature is (M. v. d. Bent). De notulen van 4 April 1.1. worden goed gekeurd. Dan is aan de orde mededeeling van in gekomen stukken, waarbij enkele van Ged. Staten, houdende goedkeuring (of niet goedkeuring) van genomen raadsbesluiten. Punt 3 is voorstellen tot verhuur van gemeente-eigendommen. Dit betreft een stukje grond, dat de heer A. Lammens te Leiden in huur heeft, liggende in de Zan derij De Ridder. Lammens heeft zijn hier naast liggende eigendommen verkocht aan de Maatschappij „Insulinde" en „Insulinde" wil nu ook deze grond in huur hebben. De vroegere huurprijs was ƒ249.79 per jaar, doch B. en W. meenen, dat, gezien de tijds omstandigheden, die prijs wel wat stijf is en mitsdien stellen zij voor dit bedrag te bepalen op 200.— per jaar. Conform be sloten. En Joh. Hoek wil een perceeltje van 30 R.R. gemeentegrond huren, liggend ten Westen van de Vreugdeweg aan het einde van het voormalig „Mallegat", tegen een prijs van ƒ4.p. jaar. De raad vind dit verzoek heelemaal niet mal en geeft met vreugde toestemming om tot deze transactie over te gaan. Punt 4, voorstel tot wijziging van de ver-- ordening op de heffing van havengeld, is ook al van weinig beteekenis. Het gaat in deze om het gebruik van wal en kade van de stinksloot in de zanderij De Ridder. De genen die tot heden gronden kochten langs deze sloot moesten 1 ct. per c.A. betalen voor het gebruik van vaart en kade. Deze betaling was verplichtend. Die bij deze re geling betrokken waren hebben schriftelijk verklaard met een nieuwe regeling genoe gen te nemen, n.l. door voor het gebruik havengeld te betalen ais b.v. in het P. H.- kanaal. Het gaat er dus maar om om de bestaande regeling aan te vullen en hierin op te nemen bedoelde zanderij vaart. Na eenige bespreking, waarbij de heer Meerburg enkele inlichtingen vraagt, wordt de wijziging aangenomen. Punt 5: voorstellen tot verkoop en rui ling van gemeentegrond. Door verhouwing van het perceel Freek v. Roonstraat 10 is daar ter plaatse eenige wijziging gekomen in den toestand, en om de toestand ook voor de toekomst aldaar „af" te maken is ruiling van grond met de firma Korn- dorffer noodig en deze firma is gaarne be reid aan de tot stand koming van deze verbetering mede te werken. Met een kos ten van enkele guldens wordt daar een ideale toestand geschapen. Maar een mast van het electrische tramnet moet verplaatst en dat kost ƒ70.Ten einde aan de eischen van een veilig verkeer aldaar tege moet te komen en aldaar een afdoende verbetering aan te brengen stellen B. en W. voor met de firma Korndoffer te onderhan delen en te besluiten als hierboven gezegd en voor het verplaatsen van de electr. paal aan de N.Z.H.T. 70.te betalen. De raad was ook hiertoe genegen te besluiten. De verbetering zal er komen. Punt 6 gaat over de jaarwedde van den Directeur der Arbeidsbeurs, die tot heden het schamele loon van 1000.(maximum 1200.geniet en tot over de ooren in het werk zit. De commissie van Toezicht op de arbeidsbeurs is van meening dat, hoewel de tijdsomstandigheden slechts bij hooge uitzondering salarisverhooging toelaten en in dit geval zeker aanleiding bestaat tot herziening van de aanvankelijk vastgestel de normen. De oommissie meent, dat de be zoldiging ais Directeur gelijk behoort te zijn aan die van een adjunct-commies ter secretarie. Ook de commissie voor de sa larisherziening 1934 acht onderbrenging van deze functie in de loonklasse van de adjunct-commiezen 2de klasse op 'n sala ris van 1200150Ö gewettigd. B. en W. ten slotte zijn het hiermede ook roerend eens en stellen den raad voor de bezoldi ging van den Directeur der gemeentelijke arbeidsbeurs met ingang van 1 Juli 1935 te bepalen op f 1200.tot 1500.— met vier tweejaarlijksche verhoogingen van 75.En conform dit voorstel wordt be sloten. Op voorstel van B. en W. wordt vervol gens besloten in te willigen het verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om beschikbaarstelling van een bedrag ad ƒ52.88 per leerling in de exploitatiekosten dier school over 1932. Het gemiddeld aan tal leerlingen uit-Katwijk bedroeg 11 2/12, wordt dus totaal 590.48. De heer P. Guijt merkt op, dat één der leerlingen slechts tijdelijk te Katwijk ver toefd heeft, en vraagt of de gemeente ook voor logé's moet betalen. Uit de bespreking blijkt, dat deze bijdrage geheel vrijwillig is. Het betreffende geval zal nader onder zocht worden. Vervolgens punt 8. wat in gewoon Hol- landsch beduidt: geef het kind een andere naam. In de begrooting is onder den naam „onderhoud van wandelplaatsen en plant soenen" uitgetrokken 1500.voor het be talen van toeslag aan hen die werkloozen- steun of onderstand ontvangen en bij wijze van contra-praestatie voor de gemeente werkzaamheden moeten verrichten. Daar het. in contra-praestatie laten werken van steuntrekkers door den Minister niet is toe gestaan, kunnen alleen de ondersteunden op deze wijze te werk worden gesteld, waarvoor een bedrag van 300.voldoen de zal zijn. De overblijvende 1200.zou den B. en W. dan „wenschen te gebruiken om daarvoor op gewone wijze losse arbei ders onderhoudswerk aan de plantsoenen te laten verrichten", waarvoor B. en W. thans machtiging vragen aan den raad, die deze machtiging met genoegen geeft. Voor enkele bijzondere uitgaven is wij ziging van de Gemeente-begrootingen, dienst 1934 en 1935 noodzakelijk. Voor die wijzigingen geeft de raad goedkeuring. Het voorstel tot wijziging der verorde ning, regelende de. heffing van het ver gunningsrecht, punt 10, is meer een forma liteit door in art. 1 de woorden „omvang van" te wijzigen in „omzet van sterken drank in". Over dit onbelangrijke punt ook geen discussie en het gaat onder den ha mer door. Van iets meer importantie is punt 11, het voorstel tot vaststelling der verordeningen, als bedoeld bij art. 9 en 10 der Drankwet en van de verordening op de tapperijen enz. Dit in verband met wijzigingen die de Drankwet heeft ondergaan en waardoor de lokaliteitseischen en wijkimaxima voort aan aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen zijn. Bij wijze van overgang werden overeenkomstig art. 77 der Drank wet de op 1 April 1932 bestaande veror dening ten aanzien van deze materie aan Ged. St. ter goedkeuring ingezonden, een maatregel om te voorkomen, dat bij het verstrijken van bedoelde termijn te dezen opzichte een rechtelooze toestand zou in treden. B. en W. zeggen het geboden te achten deze verordening te doen aanpas sen aan de gewijzigde wet op grond waar van de raad thans de ontwerpen ter vast stelling worden aangeboden. Ook deze verordeningen worden zonder discussie en z. h. st. aangenomen. Punt 12 volgt, voorstel tot wijziging der politieverordening. In de vergadering van Juni werd vastgesteld een verordening tot wijziging van art. 11 vah de alg. politie verordening tot strekking hebbende het innemen van standplaatsen op of aan den openbaren weg aan een vergunning van B. en W. te binden. Ged. St. hebben de ont vangst dezer verordening bericht, doch te vens in overweging gegeven deze veror dening aan te vullen in dezen zin, dat die verbodsbepaling niet geldt voor wegen waarop het reglement op de provinciale wegen van toepassing is; deze reglementen bevatten reeds een soortgelijk verbod. Volgens B. en W. bestaan er geen bezwa ren om aan het verzoek van Ged. Staten tegemoet te komen, zoodat B. en W. voor art. 11 een nieuwe redactie ontworpen hebben waardoor de vigeerende verorde ning komt te vervallen op den dag, waarop de thans ter vaststelling aangeboden ver ordening in werking zal treden. Conform besloten. De ijsverkoop op Zondag. Punt 13 (IJsco) heeft tot bedoeling een verordening vast te stellen om hierdoor te komen tot verplichte sluiting van de ijs- winkels op Zondag. In een vorige raadszitting hebben B. en W. reeds de toezegging gedaan aan den raad om na te gaan op welke wijze een verbodsbepaling zou kunnen worden ge maakt ten einde te maken, dat de ijswin- kels op Zondag gesloten zouden zijn. Het geopend zijn van deze winkels op Zondag is een gevolg van het feit, dat de z.g. spe cifieke ijswinkels niet onder de winkelslui tingswet vallen, zoodat op grond van de be palingen dier wet deze toestand moet wor den gedoogd. Het Christelijk karakter dezer gemeente verzet zich evenwel tegen het voortbestaan van ijsverkoopgelegenheden op Zondag, binnen de kom der gemeente. Steeds, zeg gen B. en W., is geijverd om de Zondagslui ting tot het wettelijk toelaatbare toe te pas sen, mede door aan de vergunningen tot het venten met consumptie-ijs de voorwaar de te verbinden, dat op Zondag niet bin nen de bebouwde kom mag worden ge vent. Het geopend zijn der ijswinkels past geheel niet in het kader der aangeduide maatregelen. Blijkens de jurisprudentie echter mag de uitzonderingspositie voor ijswinkels niet zoodanig worden opgevat, dat de raad krachtens de winkelsluitings wet tot aanvullende regeling bevoegd zou zijn. Het genoemde neemt evenwel niet weg, dat, naar de meening van B. en W. de hiervoor in het licht gesteld aangelegen heid een onderwerp betreft, dat tot de huis houding der gemeente behoort en daardoor den raad krachtens art. 168 der gemeente wet de bevoegdheid geeft nadere regelen te stellen. Op grond van een en ander hebben B. en W. een verordening ontworpen, die aan het geschetste bezwaar tegemoet komt en waar van art. 1 luidt: „Het is verboden om bin nen de bebouwde kom der gemeente gele gen ijswinkels,- waarin uitsluitend of in hoofdzaak consumptie-ijs in het publiek wordt verkocht of ter verkoop in voorraad gehouden, op Zondag voor het publiek ge opend te houden". De andere artikelen ge ven over ligging, ruimte, enz. een nadere omschrijving. Dr. Hueting kan zich met het doel bij zonder goed vereenigen. In de week vindt spr. het verorberen van ijsco's niet sympa thiek, op Zondag heelemaal niet. Of deze verordening echter niet in strijd is met een artikel uit de Winkelsluitingswet is nog een open vraag. Spr. vreest, dat de veror dening niet zal worden goedgekeurd. De voorzitter zegt, dat er nog niet één gemeente in ons land is, waar zulk een ver ordening bestaat. Er bestaat inderdaad een groot risico, dat zij vernietigd zal worden. Het belangrijke punt, waar het op aan komt is, dat het in het belang van de gemeente huishouding noodig geacht wordt, dat de ijswinkels op Zondag gesloten zullen zijn. De heeren C. v. Tongeren en L. v. d. Zwan danken B. en W., dat zij met dit voorstel komen. 80, misschien 90 pet. der bevolking ergert zich aan dezen verkoop op Zondag. Het js absoluut in strijd met den goeden gang van zaken in het huis houdelijk leven. De heer D. F. E. Meerburg vraagt zijn medeleden af, of het zoo verschrikkelijk is ais het warm weer is en er op Zondag een ijsco wordt gekocht. Spr. vindt het volko men menscheljjk en logisch. Wil men prin cipieel zijn, dan moet men ook den ver koop op het strand verbieden. 90 pet. van hen, die op Zondag in de ijscowinkel staan, zijn Kat wij kers. Moet men dan geen reke ning houden met de bevolking? Spr. wil geacht worden tegen te hebben gestemd. Z. h. st. wordt daarop de verordening aan genomen. Dan is aan de orde punt 14, het voorstel tot intrekking der besluiten inzake het bouwverbod op gronden in de Voorstraat te Katwijk aan Zee. In 1932 is door den raad besloten bouw verbod te leggen op eenige panden aan de Voorstraat, Noord- en Zuidzijde. Dit voor- tiging voorgedragen, omdat B. en W. bij nadere overweging tot de overtuiging kwa men, dat de daaraan verbonden consequen ties moeilijk waren te overzien, terwijl met dit bouwverbod slechts de verbreeding van het trottoir en niet van de straten zelve bereikt zou worden. Er waren ook door be langhebbenden verschillende bezwaren in gebracht die intrekking van het voorstel zouden motiveer en. Ook de commissie van fabricage is het met deze opvatting eens. B. en W. stellen mitsdien voor tot intrek king van voormelde ontwerp-verordening te besluiten. Over dit punt wordt uitvoerig gediscus sieerd. Voor en tegenstanders doen zich hooren. Men komt echter niet tot elkaar. Er gaan stemmen op tot uitstel op een volgende vergadering. De tijd tot bestudee ring van deze moeilijke materie was iets kort. Op voorstel van den heer J. v. d. Perk wordt het aangehouden tot een vol gende vergadering. Met den Minister lang niet eens. Punt 15: voorstel tot wijziging van het politieambtenarenreglement R. Blijkens een van den Commissaris der Koningin ontvan gen schrijven, heeft de Minister van Bin- nenl. Zaken met betrekking tot de hem, ter goedkeuring door de Kroon, toegezon den verordening regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de ambtenaren der gemeente-politie verschil lende bemerkingen gemaakt, naar aanlei ding vein het karakter der gemeente, de sa larissen, sommige werkzaamheden, enz. B. en W. zeggen het met het standpunt dat de Minister inneemt lang nieft eens te zijn en tegen dit standpunt ten sterkste stelling te moeten nemen. De reeks van opmerkin gen en aanmerkingen door den Minister gemaakt worden thans naar voren gebracht en uitvoerig besproken. Tevens wordt in behandeling genomen de verordening, re gelende de rangen, het aantal, de samen stelling, de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de politie-ambtenaren, zooals B. en W. deze heeft samengesteld, om ten slotte een besluit te nemen waar door de bij besluit van 24 April 1934 vast gestelde verordening regelende de tijde lijke toeslagen op de wedden van de in dienst der gemeente Katwijk zijnde amb tenaren, niet van toepassing zal zijn op de politieambtenaren. De heer H. W. Grimbergen noemt het on juist, dat de salaris-commissie gunstig gead viseerd heeft, om den Inspecteur den rang toe te kennen van Hoofd-Inspecteur. De voorzitter zegt, dat dit op een mis verstand moet berusten. De heer Grimber gen kan zioh dit niet indenken, doch ook de andere leden der commissie bevestigen dit. De heer J. v. d. Perk wijst op het eigen aardige van het voorstel, n.1. om de posi tie van den Inspecteur te handhaven, dezen te benoemen tot Hoofd-Inspecteur. Dit komt ook uit daarin, dat er geen inspecteur zal komen. Er ontbreekt dus eigenlijk een schakel. Spr. vraagt vastlegging in de no tulen, dat die schakel in de naaste toe komst niet zal worden aangevuld. De voor zitter zegt, dat dit dan eerst in den raad komt, daar het ambtenaren-reglement R. dan eerst gewijzigd moet worden. Een tus- sohenvoorstel van den heer C. v. Tonge ren jaagt veel stof op, en krijgt een uitge breide bespreking, terwijl aan het einde blijkt, dat niemand dit voorstel steunt, zoodat de bespreking overbodig was. Met 113 st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen de heeren C. v. Ton geren, H. W. Grimbergen en A. v. Rijn. Rondvraag. De heer B. v. d. Bent krijgt op een schriftelijk gestelde vraag omtrent de uitdeeling en verkoop van doorgedraai de groenten aan werkloozen het antwoord, dat, om daarvoor als gemeente in aanmer king te komen, aan zooveel voorschriften en bepalingen moet worden voldaan, dat de bezwaren te ernstig zijn en bovendien aan de gemeentekas hooge eischen zullen stellen. De heer B. v. d. Bent bepleit bij deze rondvraag nogmaals de invoering van goed- koope groenten op de minst kostbare wijze. Op een vraag van den heer C. v. Tonge ren betreffende het Pufaanvoerverbod deelen B. en W. mede, dat zy den Minis ter van Economische Zaken dringend ver zocht hebben, de uitvoering van dezen maatregel zoolang op te schorten, tot een overzicht gekregen is van de economische gevolgen voor de betrokkenen. De heer W. Kulk krijgt op zijn vraag over het ophangen der vlaggen op den Bou levard op Zondag ten antwoord, dat maat regelen zijn getroffen, dat dit niet meer op Zondag zal geschieden. De heer C. v. Tongeren vraagt ook naar de banken op den boulevard en in de plant soenen, en het rijden van den sproeiwagen. De banken zijn in de werkplaats om ge schilderd te worden en de besproeiing heeft plaats gehad. De heer D. v. Riessen vraagt hoe het staat met de -klok van den toren te Katwijk- Rijn. Zal onderzocht worden. De heer Meer burg vraagt zoo mogelijk verbetering van hoek VoorstraatZ. Boulevard. Ook hier naar zal een onderzoek ingesteld worden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdag 26 Juli des namid dags 7 uur. Opening, notulen, mededeelin- gen, ingekomen stuken. Agenda: lo. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling der vergoeding aan de Bijz. lagere scholen over het dienstjaar 1932. 2. Voorstel van B. en W. in zake ver lenging van kasgeldleeningen verstrekt aan de gemeente LJsselmonde. 3o. Voorstel van B. en W. in zake wij ziging der verordening op de heffing en invordering van het vergurmingrecht. 4o. Voorstel van B. en W. in zake wij ziging Personeele Belasting ten aanzien van biljarten. 5o. Voorstel van B. en W. in zake toe voeging van de boerderij „Bijdorp" aan de boerderij „De Kievit" en verhuring van de boerderij „De Kievit" aan den heer N. de Vos, alhier. 6o. Nota van Burgemeester en Wethou ders in zake de maatregelen met betrek king tot de huren der met voorschot ge bouwde woningen. 7o. Voorstel van B. en W. in zake ver laging van den aftrek voor de ambtswo ning van den burgemeester in verband met een missive daaromtrent van de Ge deputeerde Staten. 8o. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring eener wijziging der begrooting van het Algemeen Armbestuur, dienst 1935. 9o. Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van eene verordening betreffende de geneeskundige armenpractijk. lOo: Voorstel van B. en W. in zake vast stelling van: a. eene verordening tot regeling van den rechtstoestand van het personeel dat geen volledige taak heeft in dienst der ge meente; b. eene verordening betreffende de in dienstneming van personeel op arbeids contract; c. eene verordening ex art. 223, 2e lid der Gemeentewet, betreffende de politie ambtenaren. d. eene verordening tot regeling van den rechtstoestand van den Gemeente-se cretaris en den Gemeente-ontvanger; e. eene instructie voor den Gemeente secretaris; f. eene instructie voor den Gemeente ontvanger. Ho. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer W. Brouwer qq. 12. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer S. D. van Hemsbergen qq. 13o. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer B. Snel. 14o. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging van het raadsbeluit d.d. 7 Juni 1923 tot verkoop van bouwgrond aan den heer J. S. van der Sandt. 15o. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. 16o. Voorstel van B. en W. in zake re geling van de loonen der gemeente-werklie den. 17o. Voorstel van B. en W. in zake toe kenning subsidie aan de Burgerwacht en gratis gebruik van de schietbaan door de Burgerwacht 18o Voorstel van B en W. in zake wij ziging der gemeentebegrooting dienst 1935. Ernstige autobotsing. Gisteravond omstreeks 9 uur had langs den Rijksstraatweg in den Hoorn nabij de betonfabriek „De Hoorn" een ernstige auto botsing plaats. Op gemeld tijdstip kwam vanuit de richting Leiden een luxe-auto, bestuurd door H. P. uit Vreeswijk, terwijl vanuit de richting Utrecht een melkauto andere inzittenden en bestuurders kwamen Plotseling moest de bestuurder der luxe auto remmen voor een voor hem uit rij dende wielrijdster. Door dit remmen, wat zeer krachtig geschiedde, draaide de wagen rond om daarna met groote vaart in bot sing met genoemde melkauto te komen. In de luxe-auto zaten 3 personen, waarvan C. v. d. K. uit Bennekom door de botsing een gebroken linkerbovenarm bekwam. Dr. Munting verleende heelkundige hulp. De andere inzittenden en besturuders kwamen er goed af. Beide wagens woren zwaar be schadigd, vooral de melkauto moest het zwaar ontgelden. Door een kraanwagen moesten de wagens worden weggesleept. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in. BekroondOp het gisteren te Naaldwijk gehouden concours behaalde het kinder koor van de chr. zangver. „Sursum Cor- da" in de afd. uitmuntendheid een le prijs met 340 punten; het dameskoor in de le ai- deeling een le prijs met 319 punten. Voor Sursum en niet minder haar directeur den beer J. v. Beek, uit Woerden, een prachtig succes. Geboren: Evert z. van Agerinus Ouds hoorn en Dirkje Idelenburg. Antje d. v. Hendrik Haak en Trijntje Verkade. Em- ke d. v. Watte de Vries en Berber de Jong. Gradus Hendrikus z. v. Jan Franciscus van der Sluijs en Berdina Maria Sackers. Hendrik z. v. Jacob Eikelenboom en Clazina Margaretha Vonk. Willem z. v. Willem Geerlof en Anigje Mooij. Sara Niesje Gerritje d v. Dirk Arlman en Wil- helmina Cornelia Laros. Overleden: Margaretha van der Wil den, 76 j. echtgen. van Maarten van Donk. Margje Jacoba Schenkeveld 70 j. wed. van Leendert Kruijt. Gehuwd: Johannes Hendrikus Paarde- kooper 27 j. en KJazina Theresia Maria v. Leeuden 27 j. Hermanus Snoek 30 j. en Catharina Anna Hildernisse 22 j. Dirk Gorree 28 j. en Maria Buis 26 j. Ingekomen: Isaac J. Kuijf, van Lis- se. Francina E. Bunnik, van Mijdrecht. Grietje de Bruin, van Haarlemmermeer. Wilmelmina H. Verkerk, van Bodegra ven. Jan H. van 't Wout, van Leiden. Abraham van der Kleij en gezin, van Am sterdam. Willem Wouters, van Sittard. Lammert Kruisinga en gezin, van Kerkra- de. Antonie T. van Londen en echtgen., van 's-Gravenhage. Petrus L. Schuur man, van Steenbergen. Eitje Kruisinga en echtgen., van Sittard. Agnes E. A. Kauling, van 's-Gravenhage. Maaike Cornelia van Loon, van Bussum. Vertrokken: Gerrit Donker, naar Oegstgeest. Pieter van Driel en gezin, naar Rheden. Cornelia Eijkelboom en echtgen., naar Waddinxveen. Marigje Wille, na.r 's-Gravenhage. Johanna A. van den Hoogen, naar Boskoop. Tonia W. Peller, naar 's-Gravenhage. Geurtje Valk, naar Hilversum. Neltje Verwoerd, naar Moordrecht. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Donderdagavond vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den bur gemeester. Alle leden waren aanwezig be halve de heer Meijdam, wegens ziekte. Te ongeveer 7 uur opende de voorzitter de vergadering en deed hij mededeeling, dat alle nieuw benoemde leden van den gemeenteraad hun benoeming hebben aan genomen, Voorgesteld werd over te gaan tot onderzoek van die geloofsbrieven, waartoe een commissie werd benoemd, be staande uit de heeren van Bennekom, Wes- sel en Paardekooper en waarvan eerstge noemde rapporteerde, dat er geen bezwa- ten tegen de gelofsbrieven zijn gerezen, weshalve de commissie tot toelating advi seerde. Met algemeene stemmen werd daar na tot toelating besloten. Vervolgens las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Daarna deed de voor zitter mededeeling van de ingekomen stuk- kenu, waaronder missive van Ged. Staten houdende toezending van de gestelde re kening van het waterleidingbedrijf over 1933 en toezending van de Koninklijk goedgekeurde verordening tot heffing eener straatbelasting, welke stukken alle voor kennisgeving werden aangenomen. Besloten werd in de legesverordening, die in. de vorige vergadering werd gewijzigd, nog een aanvulling aan te brengen, con form opmerking van Ged. Staten, Een ver zoek van den heer Maclaine Pont om wij ziging te brengen in het uitbreidingsplan aan den Hooge Rijndijk, ten opzichte van „Grenshoek", werd verwezen naar B. en W. om praeadvies. Hierna had herstemming plaats over het voorstel van B. en W., om den derden amb tenaar van den burgerlijken stand te be zoldigen, conform besluit van Ged. Staten. In de vorige vergadering hadden de stem men gestaakt, terwijl thans wederom de stemmen staakten en het voorstel dus is verworpen. Aangeboden wierden vervolgens de reke ning van het waterleidingsbedrijf en de gemeenterekening over 1934. Eerstge noemde geeft een voordeelig saldo van 850.36, welk bedrag werd aangewend voor extra afschrijving. De gemeente rekening geeft in den gewonen dienst een batig slot van 9733.70, terwijl de kaptiaaldienst een nadeelig slot aangeeft v na/9137.91, het welk is ontstaan doordat kapitaalsuitgaven uit de gewone middelen zijn betaald en de geldleening daarvoor nog niet werd geslo ten. Besloten werd deze rekeningen in handen te stellen eener commissie van on derzoek, bestaande uit de heeren Berg, Wessel en Paardekooper. Het kohier straat belasting 1935 werd vervolgens vastgesteld op 9373,18, ter wijl aan de Chr. H. B. S. te Leiden eene subsidie werd verleend van 30.con form het voorstel van B. en W. Met betrekking tot een verzoek van de R-K. Sportvereeniging S. A. C. om eene subsidie van 150 voor het geven van gymnastiekonderwijs aan leerplichtige schooljeugd, stelden B. en W. voor afwij zend te beschikken, gelet op het stand punt dat het college bij de behandeling der begrooting had aangenomen. Na eenige dis cussie kwam in stemming een voorstel- Paardekooper om aan genoemde sportver eeniging over het reeds verstreken half jaar 1935 een subsidie toe te kennen van 75 en genoemde vereen iging verder te ontslaan van de verplichting tot het ge ven van bedoeld onderwijs. Dit voorstel werd aangenomen met 6 tegen 4 stemmen (Wessel, de Groot, Van Velzen en De Graaf). Daarna beschikte de Raad op re clames hondenbelasting conform het voor stel van B. en W. en werd besloten het loopende contract met de „Gekro" te Over- schie, hetwelk 31 Dec. as. eindigt voor drie jaren te verlengen. Besloten werd om een ondergeschikte wijziging te bren gen in de verordening tot heffing van een vergunningsrecht, in verband met een j.l. plaats gehad hebbende wijziging der Drankwet. Vastgesteld werd bestek en voor vaarden voor de vernieuwing van de brug bij van der Salm in de Zuidbuurt, alsmede tot vernieuwing der dekken van de Kooloos-Streng- en Hofbrug. De aanbe steding zal worden gehouden onder Zoe- terwoudsche aannemers. Ten slotte besloot de Raad een achterstallige betaler van wa ter geld gerechtelijk te doen vervolgen, waarna de rondvraag. De vorzitter deelde daarbij mede dat tot den Min. van Sociale Zaken een verzoek is gericht om ook de gemeente Zoeterwoude in de loontoeslag- regeling op te nemen. Hierna werd de ver gadering gesloten KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEERENI

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11