WOENSDAG 17 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 9 De Aanpassingspolitiek. H In plaats van toen aanstonds den omweg (dien de Regeering wilde) snel en ener giek te betreden, komt zij thans met een eenzijdig bezuiningsontwerp. Zij wil de tafel van ons te hooge kosten niveau in Nederland repareer en door van de eene poot wat af te zagen en bij de an dere wat bij te spijkeren. Nu is het echter den Minister van Eco nomische Zaken, na een jaar lang zijn tita- nenwerk vervuld te hebben, duidelijk ge worden, dat het onbegonnen werk is. De tafel van het Nederlandsche kosten niveau heeft n.l. niet 4 pooten, maar mis schien wel 200. Nu moet van tal van pooten een stuk af, maar dit is onmogelijk omdat 1i».v. de poot der vaste lasten niet van hout is, maar van gewapend beton of ijzer. Aan andere pooten moet weer een stukje aangezet b.v. de landbouw, veeteelt, tuin- 1 bouw, scheepvaart, maar tal van deze poo ten en anderen waar een stukje moet wor den aangezet zijn reeds vermolmd, zoodat de spijkers niet meer houden. Zie de resul taten van allerlei steunmaatregelen. Minister Steenberghe heeft eeu jaar lang geëxperimenteerd om aan de gevolgen van het hier aanvaardde monetaire systeem te ontkomen en ten slotte gezegd: laten wij de ongelijke tafel opzij zetten en een nieuwe maken met wat kortere pooten, waardoor onze concurrentie en ruilkracht weer wordt hersteld en die tevens ook- schuldcorrigeerend werkt. Talrijke andere invloedrijke personen zijn deze meening ook toegedaan. Prof. Kaag zegt op het Industria lisatiecongres: Handhaving van den Gouden Standaard onder de huidige omstandigheden is niet alleen zinloos, maar het is een directe benadeeling van de welvaart van ons geheele volk. Aan de goede uitslag van de door de Re geering gevolgde politiek gelooven niet meer: De Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur, De R. K. Nederland sche Boerenbond, de R. K. Werkgevers, de beide Centrale Boerenleenbanken te Utrecht en te Eindhoven, Serrarens, Eerste Kamerlid, voorman van de Kath. Arbeiders, Max v. Poll en tal van anderen ook in de Kath. Fractie. De Regeering beschouwt echter haar standpunt aLs van zelfsprekend de richting van haar politiek als onaanvechtbaar. Het Kabinet is, naar men zegt, homogeen in het te voeren monetaire beleid. Dit is echter niet voldoende; het moet'ook moge lijk zijn Het Kabinet zal het ook vermoedelijk wel hierover eens zijn dat het gewenscht is dat iedere huisvader b.v. in Nederland minstens 30 per week moet verdienen, maar direct daarachter staat de vraag: is het ook mogelijk. Zoo is het mi. ook bij het te voeren mo netaire beleid. Toen de Min.-Pres. tot op zekeren dag een omzwaai begon te maken ten opzichte van de handelspolitiek, zeide deze: In een wereld waar nergens geen vrijhandel meer bestaat, is het handhaven van den vrij handel door één land gelijk te stellen met Don. Quichoterie. Mij dunkt men behoeft vrijhandel maar te vervangen door Gouden Standaard en het is volkomen van toepassing op de huidige toestand bij het volgen van dit monetaire beleid. Wij staan immers in het wereldverkeer, door de goudpolitiek, als iemand die ter markt gaat met een koe die 100 waard is, waarvoor hij 150 vraagt. Of deze persoon nu al met klem verzekert, dat zijn kosten in Nederland zooveel hoo- ger zijn, het zal hem niet baten. Het zal mij wel benieuwen, hoe lang of men nog vol zal houden, dat devaluatie niet in het belang van het geheele volk. (Mr. Aaiberse heeft gisteravond in de Tweede Kamer nog verklaard devaluatie een ramp te achten. Red.) Hoe lang of de verbete ring van den economischen toestand (zie nu weer de rede van Cham berlain in tegenstelling met de Jere- mias-geluiden hier te lande) in andere landen aan zal moeten houden, voordat men bereid zal zijn deze niet maar als tijde lijk te qualificeeren. Hier heerscht zeer klaarblijkelijk misverstand over vermeen de tegenstelling van belangen, maar dit staat wel vast, dat het uiteindelijk voor ieder in Nederland van het allergrootste be lang is, dat weer een rendabel kostenpeil wordt geschapen, dus dat de prijzen van verschillende producten omhoog moeten en de lasten omlaag. Of wil men de prijzen der melk van 35 ct. of tuinbouwproduc ten of tal van andere producten die op een ongekend laag peil staan, nog verder aan passen. Laat men het dan zeggen, We hebben in Nederland, evenals over al elders, twee soorten van burgers. Zij n.l. die geld uitleenen en zij die vastgestel de salarissen ontvangen. Aan de andere zijde de ondernemers en de arbeiders in de bedrijven die de rente en salarissen moe ten opbrengen, want dit moet men goed in het oog houden: alles moet ten slotte komen uit het bedrijfsleven. Bij laaggecuitiveerde volken komt het voor, dat men op tweeërlei wijze gaat vis- schen, n.l. gaat een deel zelf te water met korven om te visschen op zandbanken; het zijn de ondernemers en de arbeiders in de onbeschutte bedrijven. Een ander deel gaat ook uit visschen maar heeft plaats geno men in booten, grootere en kleine; het zijn zij die geld uitleenden, in de groote booten en zij die een vastgesteld salaris genieten in kleinere booten. Na gaat het water stijgen of wel de gul den, waardoor de visschers met de korven hoe langer hoe dieper in het water komen en die roepen luidkeels om hulp en het lijkt mij toe, dat een deel van hen die in de bootjes hebben plaats genomen, zeggen, ik weet niet waar deze menschen zoo'n misbaar over maken, want wij hebben er heel geen erg in, dat het water stijgt; maar zij gingen m e t de bootjes of gulden om- GEMENGDE BERICHTEN KIND DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Ter hoogte van den Voskuilerdijk op den Rijksstraatweg te Wezep is het driejarig zoontje van den heer H. Fijn, terwijl het met andere kinderen den weg overstak, door een auto, bestuurd door den heer J. uit Edburg aangereden. Met een zware hersenschudding is het kind naar de R. K. Ziekenverpleging over gebracht, waar het gistermiddag aan de ge volgen is overleden. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Bestuurder oververmoeid. Omstreeks twee uur gistermiddag is op de Bosscher heide onder Well op den rijksweg VenloNijmegen een vrachtauto bestuurd door den expediteur F. Helmes uit Tegelen, vermoedelijk door oververmoeidheid van den bestuurder tegen een boom gereden. Met een ernstige hoofdwonde en een schaafwonde aan zijn been is de bestuur der naar het ziekenhuis te Venlo overge bracht. Zijn zoontje, die naast hem in de cabine zat, en een neefje, dat achter op den wagen zat, bekwamen lichte kneuzingen en schaaf wonden. De vrachtauto werd totaal ver nield. AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Tengevolge van het springen van een band is gistermiddag te omstreeks vier uur op den Rijksweg onder de gemeente Wel- lerloo een auto tegen een boom gebotst en totaal vernield. Van de drie inzittenden be kwam de chauffeur, de garagehouder Hel mes uit Tegelen een ernstige hersenschud ding. In zorgwekkenden toestand is hij naar zijn woning vervoerd. De beide andere in zittenden bleven ongedeerd. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks negen uur is op den Rijksweg onder de gemeente Baarle de 50-jarige wielrijder H. van Weert door een passeerende auto aangereden. Met een hersenschudding en een beenbreuk is de man in zorgwekkenden toestand naar het R. K. Ziekenhuis te Venlc overgebracht. De auto die de aanrijding veroorzaakte, is doorgereden. Men meent echter te weten welke wagen het geweest is. PETROLEUM GEDRONKEN. Kindje aan gevolgen overleden. Te Koudekerke heeft een ruim 3 1/2 ja rig zoontje van den heer de Schipper in een onbewaakt oogenblik uit een kan pe troleum gedronken. De kleine is een paar uur later aan de gevolgen overleden. hoog en vaarden voorloopig zelfs nog ge makkelijker. Hoe langer hoe meer echter zal blijken dat wanneer de werkers ten onder gaan, ook de menschen in de bootjes niet meer veilig zijn, men ziet zelfs nu al dat in de kleinere booten zoo af en toe al een golf slaat, door salarisverlaging en aantasting van pensioenrechten. Houdt de stormvloed aan, dan zal blijken, dat ook diegenen, die in de groote booten hebben plaats genomen, niet meer veilig zijn en groot gevaar loopen ook te ver gaan. Daarom is de taak van de Regeering het economisch welvaartsstreven te bevorderen, waarbij geen dogma mag zijn het handha ven van de gr ens ver houding van de gul den tot het goud. De peer, de devaluatie, is langzamerhand rijp geworden. Meent de Min.-Pres. aan zijn prestige verplicht te zijn, deze niet tijdig te plukken en in de hand te houden, dan zullen naar mijn ge voelens anderen dit moeten doen, om de kans te vermijden, dat deze kapot valt. Dit zal ongetwijfeld een groote verant woording zijn, maar men kan ook groote verantwoording dragen als men iets na laat. Veel wordt er tegenwoordig gesproken over de geestelijke veerkracht van ons volk, die intact moet worden gehouden en ver sterkt, d.w.z. dat men vertrouwen moet hebben op God en offers weet te brengen voor het gezamenlijk welzijn. Maar dan heeft dat deel van ons volk en ook voornamelijk dat deel van ons Kath. volk wat onder zoo ontzettende deprimee- rende omstandigheden leeft er ook recht op te weten, dat alles wat menschelijker wijze mogelijk is, om het economisch leven van ons land te redden, ook zal gebeuren. Er is een Duitsch spreekwoord wat zegt: „Men kan aan God alles overlaten, behal ve droog hooi", d.wz. dus men moet onder alle omstandigheden vertrouwen op God, maar men moet zelf doen wat onder be paalde omstandigheden mogelijk en nood zakelijk is. Mij lijkt de weeg, die door Prof. Kaag is aangegeven op het industrialisatiecongres der 4 groote Kath. Standsorganisaties, die door onzen bekwamen energieken afgetre den Minister van Economische Zaken is on derschreven, en thans door vrijwel het ge heele bedrijfsleven in Nederland wordt on dersteund, de eenige weg waarmede men het practisch verder zal brengen dan tot gepraat over schuld-correctie, activee ring van het bedrijfsleven en werkherstel en werkverruiming. M. P. v. d. WEIJDEN. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Werd gebruikt als kippenhok. Gisteravond omstreeks half acht is brand uitgebroken in een tot kippenhok ingericht oud dubbel woonhuis, gelegen aan het voor malige Vijzelaarspad aan de Oostzijde te Zaandam. Van de 160 kippen, die in het ge bouw vertoefden, kwamen 60 in de vlam men om. De oorzaak van den brand moet vermoedelijk gezocht worden in het stoken van vuur in de onmiddellijke nabijheid van een hoeveelheid houtkrullen. Met de auto spuit en de fabrieksspuit van de koekfa- briek van Hille werd het vuur bestreden. Het gebouw brandde desondanks geheel af. Verzekering dekt de schade voor zoover het gebouw betreft. De levende have was niet verzekerd. Het gebouw was in gebruik bij en eigendom van den heer J. Huigi. BOSCHW ACHTERSWONING AFGEBRAND. Gistermiddag tegen zes uur is de bosch- wachterswoning bewoond door den bosch wachter Baltussen te Maashees afgebrand. De brand is ontstaan in het achterhuis, waarvandaan het vuur zich spoedig mede deelde aan het voorhuis, zoodat in korten tijd de geheele woning in lichte laaie stond. De ijlings toegeschoten buren konden het grootste gedeelte van den inboedel en een geit redden; enkele konijnen k*ramen in het vuur om. Het huis is eigendom van Baron de Weichs de Wenne te Geysteren, bij wien Baltussen als boschwachter in dienst was. Het huis is geheel uitgebrand, verzeke ring dekt de schade. Omtrent de oorzaak van den brand staat nog niets vast. GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gisteravond is de groote boerderij van de familie Hobbelt te Hertme, gemeente Borne, tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden gered. Ook een zeer klein gedeelte van den inboedel kon in veilig heid worden gebracht. Door gebrek aan water stond de brandweer machteloos tegenover de vuurzee. De vermoedelijke oorzaak van den brand is hooibroei. De schade wordt door verzekering gedekt. SCHIPBRUG TE DEVENTER GERAMD. Schade van eenige duizenden guldens. Gistermiddag is de schipbrug te Deven ter door een Engelsch kustvaartuig zwaar beschadigd en grootendeels op de rivier op drift geraakt. Het verkeer over de brug is totaal gestremd. Het schip, de „Duoyöht", thuisbehoorèn- de te Huil, voer stroomafwaarts tegen de brug en nam die totaal wee. Het Engel- sche schip scheurde het bruggedeedte, ge dragen op de zes brugschepen, mee en voer daarna door. De politie gaf last om den EngeLsohman aan te houden. Het bleek, dat aan de schipbrug een schade was toe gebracht van eenige duizenden guldens. Het verkeer is verlegd over de spoorbrug. Het herstelwerk is onmiddellijk begonnen en men hoopt het verkeer over de schip brug vandaag in den loop van den dag te kunnen hervatten. UITVOERDER VAN EEN BOUWWERK ERNSTIG MISHANDELD. Gisteravond heeft zich in de Moreelse- laan te Utrecht een geval van ernstige mis handeling voorgedaan. Ten kantore van een maatschappij, die gewoonlijk grondwerk verricht had zich onlangs een werkman vervoegd, met het verzoek om werk. Men kon hem echter geen directe toezegging doen, met het gevolg dat de man zijn bezoek eenige malen her haalde. Men kon hem echter nog steeds geen werk in uitzicht stellen. De man schijnt daarop een wrok tegen een uitvoerder der maatschappij te heb ben opgevat, welke hij gisteravond in een daad omzette. Toen de uitvoerder op weg naar huis was, werd hij plotseling door den man aangeval len, die hem met een mes vier steken toe bracht in den rug en en der beenen. De man is naar de Rijksklinieken over gebracht. De dader kon door een agent van politie die in de nabijheid surveilleerde, ge arresteerd en naar het hoofdbureau van po litie worden overgebracht. Nadat hem daar een verhoor is afgenomen, is de man al daar ingesloten. DE MOORD TE HOENSBROEK. Wederom twee arrestaties. Door de Kon. Marechaussee van de Bri gade Hoensbroek werden in verband met den in Juli 1933 gepleegden roofdmoord op de wed. Haarmans aldaar, Dinsdag te Oss gearresteerd van O. en B. In verband met deze zelfde zaak werden gisteren te Eindhoven gearresteerd zeke ren V. en v. d. B., beiden afkomstig uit Oss, doch sedert geruimen tijd werkzaam te Eindhoven. Reeds vroeger waren deze personen, die ten tijde van den moord te Hoensbroek in de mijnen werkzaam waren, als ver dacht van den moord, gearresteerd, doch zij moesten toen wegens gebrek aan be wijs weer op vrije voeten gesteld worden. Thans zijn echter nieuwe aanwijzingen te gen hen* binnengekomen. Alle vier de gearresteerden ontkennen tot op heden iets met den moord uitstaande I te hebben. DE OSSCHE MISDADEN. Brandstichting van 1926 bekend. Zooals wij gisteren reeds hebben bericht werden te Oss nieuwe arrestaties verricht in verband met een brandstichting ten huize van Z. te Oss, waarbij een moeder met haar drie kinderen om het leven kwa men. Reeds eerder werden in verband hier mede eenige personen aangehouden die la ter evenwel weer op vrije voeten werden gesteld. Drie weken geleden ontving inspecteur van Kempen een tip, waardoor men meer licht in deze zaak kon brengen. Het uitge breide onderzoek van de rechercheurs ten Westenend en Leemhuis leverde aanvan kelijk weinig resultaat op. Op het eind van de vorige week kreeg men echter meer houvast en ging de politie over tot de ar restatie van den 47-jarigen KI. v. G., die hardnekkig bleef ontkennen. Niettemin is hij naar 's-Bosch overgebracht. Echter schijnt hij zijn mond toch voorbij gepraat te hebben. De politie ging n.l. Maandag j.l. over- tot een tweede arrestatie n.l. van een zeer berucht type, die meerdere malen met de politie in aanraking is geweest wegens vechtpartijen, dronkenschap en diefstal, n.l. den 32-jarigen D. v. B. Eerst ontkende deze ook alle schuld, maar na langdurige verhooren legde hij gistermiddag een be kentenis af. Hierbij verhaalde hij de geheele toe dracht van het gebeurde. De eigenaar van het huis, een zekere H. v. E., bijgenaamd „Driek van Renieren", had aan K. L. v. G. opdracht gegeven, om met eenige trawan ten het huis in brand te steken. De beloo ning voor dit hemeltergend feit zou be dragen 100. K. v. G. vond een berucht type, G. v. G. en T. v. B. bereid met hem dezen brand te stichten. Nadat ze het achterhuis in brand hadden gestoken, waren ze langs een omweg door den polder van Oss naar hun woningen teruggekeerd, om zich zoodoende een alibi te verschaffen. In den loop van den nacht ging de poli tie over tot arrestatie van den huiseigenaar den 57-jarigen H. v. E. Deze wordt er nog van verdacht een drietal andere woningen op het Schayksche Veld, Korenstraat en de woning door hem zelf bewoond aan den Berchemschenweg, die allen zijn eigen dom zijn, in brand te hebben doen steken. De woningen, die een geringe waarde hadden, waren hoog verzekerd, zoodat v. E. door deze handelingen zeer goede zaken deed. D. v. B. vertelde nog, dat men het geld, dat men voor de brandstichting had ont vangen, op de Bossche kermis had ver brast. INBRAAK BIJ JAN MUSCH. Tooneelsieraden en geld gestolen. Toen de tooneelspeler J Musch en zijn echtgenoote gisternacht omstreeks half twee uit 's-Hertogenbosch, waar, zooals men weet, de première ging van het Bos sche feestspel „Beatrijs", in zijn villa aan den Haboesweg te Laren terugkeerde, be merkten zij, dat was ingebroken. Het ge heele huis was overhoop gehaald en voor zoover tot nu toe kon worden vastgesteld, is een aantal tooneelsieraden en een bedrag aan geld ontvreemd. SPORT BELANGSTELLING VOOR DE R. K. SPORT! Wel niemand zal tegenwoordig meer het nut van de sport, mits met mate beoefend, voor het lichaam ontkennen. Dat de sport een goeden invloed kan hebben op den geest, dat zij de wilskracht kan verster ken, zelfbeheersching kan kweeken, ook daar bestaat wel geen meeningsverschil meer over. Dat het goed is, dat onze Room- sche jongens en meisjes in Roomsche clubs in Roomsch verband him sportieven lust botvieren, hier kan, gezien des bemoeiingen van de kerkelijke overheid in deze, wel geen twijfel over bestaan. Maar wil de Roomsche sport bloeien, dan is er méér noodig. En aan dit „meer noodige" dit „sine qua non" zelfs, ontbreekt nog maar al te veel! Belangstelling heeft de katholieke sport noodig, althans zeker in Leiden, méér dan tot nu toe. Bijna iederen Zondag kan men, ons sport park „Haagweg" bezoekend, constateeren hoe bedroevend weinig katholieke Leide- naars van hun interesse blijk geven. De beste propaganda voor de sport is be langstelling. Of zou de neutrale sportbewe- ging zulk een vlucht genomen hebben zon der gevulde tribunes, zonder de duizenden toeschouwers langs de lijnen rond hun sportvelden? Dit kan en moet bij ons ook zoo worden. Een prachtige gelegenheid biedt de ko mende Zondag, wanneer de kampioensclub van R. K. voetballend Nederland en een Leidsch districtselftal elkaar op het R. K. Sportpark „Haagweg" zullen bekampen. Moge de toeloop van degenen die met ons het belang van de R. K. Sport inzien, over weldigend zijn. W. J. SIMONS, Lid v. d. R. K. Sportcentrale. dèn in de Zon yWtP: In doozen van 20ei. af. R. K. Sportver. „A. S. C." Voor de wedstrijd R. K. F. kampioen District-elftal welke Zondag 21 Juli aa. op het Sportterrein aan den Haagweg wordt gespeeld, zijn een beperkt aantal toegangs bewijzen verkrijgbaar bij den secretaris den heer C. N. Onderwater, 't Watertje, Zoeterwoude. Deze kaarten zijn tegen ge reduceerde prijs verkrijgbaar tot en met Zaterdagavond uiterlijk. Voetballers en belangstellenden gaat allen deze wedstrijd bijwonen en getuige wezen van deze unieke match, en de pres taties welke ook in de R. K. Sportbeoefe ning bereikt kunnen worden. WATERPOLO H. Z. V.—V. Z. V. 4—3. Deze wedstrijd werd te Hillegom ge speeld. Na een paar vinnige aanvallen der Velsenaren (VZV) die telkens het eerst bij den bal zijn, krijgt J. Paardekooper den bal goed vrij en scoort onhoudbaar voor de thuisclub (HZV), terwijl hij direct daarop een strafwerp goed benut, zoodat de rust ingaat met 20. Na de rust krijgt dezelfde speler den bal, goed aangegeven door P. Veldhuis en het is 30. Dit wordt den Velsenaren toch te bar en de rechtsbuiten scoort tegen. Na .mge spannende momenten voor het Hil- legomsche doel, veroorzaakt door een cor ner, gaat de bal weer naar de overzijde en J. Cardol brengt via P. Veldhuis den stand op 41. Velsen forceert dan weder een corner en het is 42, terwijl het derde te- genpunt direct daarna komt van den uit gooi af. Door deze overwinning beginnen de Hillegommers een aardige gooi naar het afdeelingskampioenschap te doen. GOUD SC HE ZWEMKRING. Het kampioenschap van den Zwemkring Gouda is behaald door Elfhoeven. Het ze vental promoveert nu naar den K. N. Z. B. De standen van den Zwemkring zijn mo menteel als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Elfhoeven I 9 8 1 38—2 17 G. Z. C. IV 7 5 2 14—4 10 A. Z. C. H 6 2 1 3 5—9 5 De Gouwe H 6 2 4 5—12 4 Elfhoeven II 8 1 2 5 6—20 4 SZ PC III 6 2 4 1—22 2 A. Z. C. Jun. 3 1 2 3—2 4 G. Z. C. Jun. 3 1 1 1 4—2 3 De Gouwe Jun. 2 1 1 1—4 1 ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN DISTRICT ZUID-HOLLAND. Het District Zuid-Holland (Z. H. A. B.) organiseert op Zondag 28 Juli haar kam pioenschapwedstrijden voor dames op het A. S. C. terrein te Oegstgeest. Aan dezen wedstrijd is verbonden de driekamp om den Z. H. A. B. wisselbeker. De nummers hiervoor zijn: 100 M., speerwerpen en ver springen. Aanvang 12 uur. Om 2 uur beginnen de personeele num mers nL: 100 M., 200 M„ speerwerpen, dis cuswerpen, kogelstooten (4 kg.), hoog- en verspringen en 4 x 100 M. estafette. Hieraan is een vijfkamp verbonden (per soneel) voor de nummers: 100 M., speer werpen, kogelstooten, hoog- en versprin gen. Ook zijn er nummers voor meisjes tot en met 16 jaar ongelascht (alleen voor K. N. A. U.-leden). 60 M. hoogspringen, versprin gen en 4 x 60 M. estafette. De stand van de Competitie Brunhilde I tegen Nieuw Brunhilde I is gelijk nl. elk 64 punten. De beslissingsontmoeting zal eerst plaats hebben 20 Augustus. In die zelfde week de ontmoeting van de Brunhil de Il-ploeg tegen de winnende eerste ploeg Doordat Holland zich uit de Competitie heeft teruggetrokken, is de eerste ontmoe ting DonarUVS as. Maandag 29 Juli op het ASC-terrein. POSTDUIVEN OM DEN LSC-LUSTRUMBEKER. Door de gezamelijke Leidsche Postdui- venvereenigingen werden pl.m. 1200 duiven ingezonden ter opening der Lustrumfeesten op het U. V. S.-terrein wat zeer in den geest der Lustrumcommissie is gevallen. Deze commissie heeft een fraaie Lustrum beker hiervoor disponibel gesteld en zal nu een Lustrumconcours gehouden worden vanaf St. Kathalijn Waver (België). Af stand 119 km. De deelnemers, die voor dit lustrumfeest hun duiven inkorfden, mogen hieraan deelnemen en degene, die de eerste duif constateert vanaf dit station heeft dan den Lustrumbeker gewonnen. Door de postduivenvereeniging „De Vriendenclub" is een tweede beker beschikbaar gesteld, welke de 2e aankomende vogel kan win nen. Door meerdere prijzen hoopt men dit concours zoo aantrekkelijk mogelijk te ma ken. Er werden door 94 liefhebbers duiven ingekorfd. De commissie uit de verschillende ver- eenigingen zal a.s. Vrijdagavond in het clublokaal der Vriendenclub het concours verder regelen wat betreft het inkorven, klokken zetten en afslaan der klokken, zoo dat het concours zoo zuiver mogelijk be rekend wordt. Gevlogen zal worden Dp hokcoordinaat.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 9