DONDERDAG 18 JULI 1935 at. LEIU5UHE CUUKANT TWEtDE BLAD. - PAG. 6 Aanpassing goedschiks of kwaadschiks. De heer Joekes (VD.) zegt, dat de te ruggang op economisch gebied met vermin dering der volkswelvaart leidt tot de con sequentie van aanpassing, goedschiks of kwaadschiks. We moeten ons bekrimpen, al is dat niet aangenaam. Wat uit de om standigheden moet voortvloeien, wordt op verschillende manieren bestreden, o.m. met de koopkracht-theorie, ook door den heer Albarda. Men zet daarmede de zaken op haar kop. Het gaat toch niet voor particu lieren en industrieel en, bij achteruitgang uitgaven en loonen op het oude niveau te houden, omdat anders de koopkracht zou dalen. De Staat moet dus wel verlaging van salarissen toepassen om het Staatsbudget niet voor goed in de war te brengen of de belasting steeds verder op te voeren, wat toch ook weer de koopkracht aantast. Spr. is het met den heer de Geer eens, dat er hier geen koopkracht-theorie in 't geding mag worden gebracht. De abnormale vorm van het thans voor gestelde is alleen verantwoord door de ab normale omstandigheden, waarnaar ook de Tweede Kamer en de Eerste zich hebben te gedragen. De regeering heeft overigens den moed gehad, tegemoet te komen aan ver schillende blijkens het Voorloopig Verslag geopperde bezwaren. Zoo heeft ze een aan tal artikelen betreffende volmachten ge wijzigd, terecht. Bij andere onderdeelen zal op de volmacht kunnen worden teruggeko men. Op verzoek van de Kamercommissie is de onderwijs-paragraaf uit het ontwerp gelicht, en ook op andere punten is aan de wenschen der Kamer tegemoet gekomen en de behandeling van het bezuinigingsont- werp vergemakkelijkt. Ambtenaarssalarissen. De vaststelling der salarissen is aan de regeering, doch aan de Kamer het recht om er wat over te zeggen. Wat er zal ge beuren moet eerst in de oommissie voor georganiseerd overleg worden bekeken. Maar men bedenke reeds nu, dat in 1914 vele ambtenaars-salarissen op een te laag peil stonden. Spr. herinnert te dezer zake aan het rapport van de commissie-Stork. Nadien zijn er herzieningen tot stand geko men, waardoor gekomen werd tot andere onderlinge waardeering van verschillende functies. Men moet met name voorzichtig zijn met het tewerk stellen van onderwij zers op een voor een lange reeks van jaren onvoldoende salarissen. De regeering geve kennis van haar voornemens, opdat de Ka mer er haar oordeel over kan zeggen. BU1TENLANPSCHE BERICHTEN MOORDENDE HITTEGOLF IN CALIFORNIë. 126 graden in het „dal van den dood". Door de geweldige hitte, die thans heerscht in het Z.-W. der Ver. Staten, zijn acht menschen bezweken. In het „dal van den dood" in Californië, de heetste plek ter wereld, is de temperatuur gestegen tot 126 graden. DE OVERSTROOMINGEN IN CHINA. Gele Rivier 1% meter gestegen. In de laatste dagen is de Gele Rivier in de provincie Sjantoeng 1% meter gestegen, meldt Reuter nader. In een oproep tot de bevolking zegt de gouverneur, dat de toestand nog nooit zoo ernstig en dreigend is geweest. Ongeveer 1000 plaatsen staan geheel onder water; het aantal vluchtelingen bedraagt twee mil- lioen. Het overstroomde gebied tusschen Joentsjeng en Koejeh heeft een oppervlak te van 80 bij 320 kilometer. Na den misluk ten oogst in het voorjaar is thans alle hoop op een tweede oogst teniet gedaan. Ook in het stroomgebied van den Jamgtse is de toestand ernstig. Te Haukou zijn alle leden van de Kwomintang opgecomman deerd om mee te helpen aan de versterking van de dijken. WONDERBAARLIJKE REDDING VAN EEN PARACHUTIST. Een parachutist van het Russisch leger is op wonderbaarlijke wijze gered, toen bij een parachutesprong zijn valscherm on klaar raakte. Twee parachutisten sprongen na elkaar uit hetzelfde toestel De vlieger Krasikof sprong het eerst, gevolgd door Noskof, die de fout maakte, onmiddellijk het valscherm open te trekken, waardoor het doek aan het vliegtuig bleef haken en geheel kapot scheurde. Noskof viel en kwam terecht op het reeds geopende scherm van Krasikof, die kans zag hem om het middel te grijpen. Beide mannen waren echter te zwaar voor het eene valscherm, zoodat Noskof probeerde zyn kleiner reserve-valscherm open te trekken, wat echter niet gelukte, waarop op het laatste moment Krasikof kans zag zijn eigen reserve valscherm open te trek ken. Beiden kwam aldus behouden op den grond terecht doet ze dat als overheid en niet als party. Mag men geldnemers in bankroetierspositie dwingen? Wie in natuurlijke aanpassing der schulden geen vertrouwen heeft, dien blijft alleen devaluatie over, in plaats van de lange jacht op schuldvorderingen. Indien de regeering onverhoopt op vroegere uitla tingen moet terugkomen, dan doe ze dit op andere wijze, dan den thans sohijnbaar in geslagen weg; anders kan spr. haar daarin niet volgen. Prof. Aalberse spreekt namens de Katholieke Kamerfractie. De heer Aalberse (R.K.) herinnerde er aan, dat hij bij het optreden van het ka- hkiet-Colyn verklaard heeft, dat de fractie het bewind niet naar het leven zou staan en een loyale houding tegenover de regee ring zou aannemen. Aan deze aankondiging heeft de fractie zich gehouden. Zonder eenig conflict met de volksverte genwoordiging heeft het kabinet twee mi nisters verloren. De Katholieken hebben hen met leedwezen zien heengaan. Zij heb ben in korten tijd ontzaglijk veel werk ver richt. Sprekers bewondering ging vooral uit naar den heer Steenberghe, dien hij geen „vaarwel", doch een „tot weerziens" toe riep. Waarom ging minister Steenberghe heen? De volksvertegenwoordiging heeft op deze vraag geen antwoord ontvangen. Wel behoort het gesprokene in den minis terraad naar buiten geheim te blijven, maar hier bleek het gevolg van het verschil van meening wel naar buiten en heeft de Ka mer recht op eenige nadere verklaring van den aard van dit aftreden. Volgens het perscommuniqué zou de heer Steenberghe devaluatie niet langer te ver mijden geacht hebben, omdat de deflatie- politiek naar zijn oordeel niet meer houd baar was. Lag de oorzaak van die beslis sing in de devaluatie van de Belga? J Devaluatie. Spr. zou ook gaarne worden ingelicht of de twijfel over de houding van het kabinet ten opzichte van de devaluatie al dan niet gegrond is. Wijst het dit middel niet even sterk als vroeger af, dan is dit van invloed op beslissingen, die thans van de Kamer gevraagd worden, b.v. een nieuwe verlaging van de ambtenarensalarissen en de aantas ting van de vaste lasten. Waardeering voor de personen van het kabinet is in sprekers fractie zonder eenige uitzondering aanwezig; dit kan echter niet beslissend zijn. Het economisch regeerbe- leid moet zeker bij een crisiskabinet kun nen worden onderschreven. Reeds in 1932 bepleitte spreker tegenover het vorige kabinet een krachtige handels politiek en maatregelen tot verlaging van huren, betoogde hij, dat laten uitzieken van de crisis niet meer mogelijk was en wees hij op de noodzaak van ordening van het bedrijfsleven. Toen achtten anderen in de Kamer de dertig opcenten op het tarief van minister De Geer zoo zeer in strijd met de gevoerde handelspolitiek, dat men op vyf minuten afstand van een kabinetscrisis was. In dit verband wees spr. het verwijt, dat de Katholieke fractie het kabinet-Colijn voortdurend geplaagd zou hebben, van de hand. Spr. is openhartig geweest en con structief. Nooit heeft hij zich .schuldig gemaakt aan de romantiek van den aanval. Men speculeere echter niet op de in het verleden betoonde gematigdheid en ver- warre ingehouden kracht niet met zwak heid. Zoowel in 1933 als in 1934 heeft spreker verschillende malen uitvoerig de ideeën der Katholieke fractie uiteengezet. Zijn vi sie op den wereldtoestand komt vrijwel overeen met die van minister Colijn. De crisis zal een totaal veranderden toe stand brengen, waarin men zich zal moe ten schikken en waaraan men zich zal die nen aan te passen. Wat de aanpassing van de productiekosten betreft streefde men echter al te eenzijdig naar loondaling, ter wijl men ten aanzien van de prijzen in den landbouw de tegenovergestelde houding zij het uit noodzaak aannam. Men had alle financieele en zakelijke pro ductiekosten omlaag moeten brengen; reeds vier jaar geleden is daarop van Katholie ke zijde aangedrongen. Brüning's No tv er- ordnung van 1935 werkte op dit gebied zeer doortastend. Volgt men een dergelijke methode niet, dan is devaluatie niet te ontgaan. Men heeft de keuze tusschen deze en een consequente deflatie. De regeering wenscht blijkbaar geen van beide. Vaste lasten. Wat het ingediende vaste-lasten-ontwerp betreft, merkte spr. op, dat het in hoofd zaak dienen moet om door een verlaging der huren een verdere loonsverlaging te bevorderen. Het is slechts een onderdeel van een vol ledig deflatie-ontwerp. Spreker vroeg de regeering of zij zelf dit wel voldoende acht om den steeds sterkeren drang naar deva luatie te keeren. Hy achtte spoed met de behandeling van dit ontwerp geboden. Ten eerste omdat de regeling van het executierecht nog ontbreekt en ten tweede, omdat vele leden der Ka mer bezwaar zullen hebben tegen een be slissing, over het bezuinigingsontwerp, in dien het lot van het vaste-lastenontwerp nog onbekend is. Aanpassing. Spr. behandelde vervolgens de aanpas sing in ruimeren zin. De volkshuishouding dient aan de gewij zigde wereldhuishouding te worden aange past. Maar men mag het volk niet paaien met een wissel op de toekomst. Er zal grondige wijziging moeten komen in de oriënteering onzer industrie, zij zal zich allereerst moeten richten op de eigen Nederlandsche en koloniale markten, zij zal zich moeten omvormen en moeten streven naar juiste arbeidsverdeeling Werkverruiming. Vervolgens dient gestreefd te worden naar werkbehoud en werkverruiming. Daardoor alleen is primair de daling van het volksinkomen tot staan te brengen. Met gemengde gevoelens heeft spr. gele zen, wat de regeering op de wenschen der katholieke fractie, dienaangaande in het Voorloopig Verslag geuit, heeft geantwoord. Voldoening mag er zyn, omdat dan tot da den zal worden overgegaan, welke voor heen werden afgewezen. Bezorgdheid moet er wezen, omdat ten aanzien der vaste las ten nog te aarzelend wordt opgetreden en de aankondiging van maatregelen op dit gebied met zooveel vorobehoud gepaard gaat. Wanneer zal trouwens de financieele toestand „voldoende verbeterd" zyn? Want eerst dan zal er wijziging komen in de eco nomische politiek, zegt de regeering. Met genoegen heeft spr. in de Memorie van Antwoord het werkplan van minister Gelissen aangetroffen. Hij herinnerde den betrokken bewinds man er echter aan, dat voor een minister het „memento mori" een dubbele beteeke- nis heeft. Daarom grijpe hy eerst aan, wat binnen den koristen tijd kan worden doorgezet De machtiging, welke de regeering aan vankelijk vroeg, kan spreker onbesproken laten. Zij zijn grootendeels teruggenomen en de Kamer is geen debatingclub. Veruit de hoofdzaak van dit debat was voor spreker het algemeen economische be leid van het kabinet Vooral de toestand der industrie achten de Katholieken zoo ernstig, dat de aarze ling van het kabinet op dit punt hun af keuring wekte. Daarom hoopt spr., dat de regeering zich thans zoo openhartig en dui delijk mogelijk uitspreke of zij de conse quente deflatie dan wel devaluatie kiest. Die keuze moet gedaan worden! En God geve, dat door de regeering en de volksvertegenwoordiging die keuze ge daan worde, waarvan Hij weet, dat zij voor de toekomst van ons volk de beste is. S. D. A. P. en defensie. Wat de bezuiniging op de defensie betreft, het is moeilijk, over te gaan tot maatrege len, die de preventieve waarde der weer macht aantasten. Maar zonder dit is be zuiniging wel mogelijk. Van het capitulan- tenstelsel is het nadeel, dat het particulie ren moeilijker zal vallen een betrekking te krijgen. Spr. verklaart, dat als de Minister van Defensie zijn standpunt wijzigt, er veel van de bezwaren van het capitulantenstel- sel zijn weggenomen. Wat betreft het Werkfonds, in den eer sten tyd van zijn bestaan is er te weinig voortvarendheid betracht. De Minister-Pr es id ent, de heer C o 1 y n: Het geld is op een millioen of zes na op. De heer Joekes: Dat hoor ik met ge noegen. Voor tal van groepen is in dezen abnor- malen tijd verlaging van lasten noodig. Op export-gebied is de regeering actief. Of ze echter actiever zal zijn, evenals t. a. v. openbare werken, hangt mede af van fi nancieele verhoudingen. De vergadering wordt te 10.50 uur ver daagd tot heden één uur. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3AGBLA0 ADVERTEEREN Gewelddadige pelgrims. Naar het D.N.B. uit Warschau meldt trok Zondag een lange stoet van pelgrims uit een naburig dorp de stad Kiela binnen. Te gen den bisschop van Kiela heerscht, naar men weet, veel ontstemming over zijn hou ding in de dagen van den nationalen rouw voor wijlen maarschalk Pilsoedski. De pelgrims, die met vaandels en kruis beelden door de stad trokken, zonden een deputatie naar den bisschop. Over het on derhoud, dat de deputatie met den bisschop heeft gehad, zijn geen bizonderheden be kend geworden, maar vaststaat, dat de bis schop tijdens het gesprek telefonisch poli tiebescherming liet inroepen. Een sterke politemacht heeft daarop de deputatie uit het bisschoppelijk paleis verwijderd en de pelgrims uiteengejaagd, die juist begonnen de poort van het paleis te vernielen, ten einde het paleis binnen te dringen. Schrijver pleegt zelfmoord voor de microfoon. De Russische schrijver Alexander Virken, die een radiolezing over zijn werk hield, zeide plotseling midden in de rede: „Deze woorden heb ik gesproken voor jou, die me hebt bedrogen". De luisteraars hoorden een knal en verder niets meer. In de studio ijl de men naar de kamer, waar men Virken reeds dood vond. Hij had zich, waarschijn lijk in verband met huiselijke moeilijk heden, met een revolver in het hoofd ge schoten. Ongewoon geval van oplichting.... In Mei 1932 werd in het ziekenhuis van Attendorn in Westfalen een 35-jarige man geopereerd. De galblaas werd hierbij weg genomen. Toch werd 's mans spijsvertering niet zooals de geneesheeren deze wel wenschten, maar er was geen voldoende aanleiding, om hem langer dan den gebrui- kelijken tijd in het ziekenhuis te houden. Toen de man veertien dagen thuis was, kreeg hij een hevige benauwdheid, welke werd veroorzaakt door een vreemd voor werp, dat uit de maag omhoog kwam. Op zekeren dag slaagde men erin het voor werp in den keel van den bezitter te grij pen en men trok een doek, zooals die bjj operaties wordt gebruikt en 50 cm. lang en 40 om. breed is, te voorschijn. De man wilde nu een schadeloosstelling van den dokter, die, naar bij beweerde, by de ope ratie den doek in de buikholte had achter gelaten. Dooh toen men den man stevig aan den tand voelde, moest hij bekennen, dat hy den doek had ingeslikt, teneinde een schadeloosstelling machtig te worden. De doekslikker heeft voor zijn werk twee maanden gevangenisstraf gekregen. Bijeenkomst van dikke mannen. Te Wilmington heeft de jaarlijksche reünie van de United States Fat Men's Club een gewicht van 17 ton aan dikzakken bij eengebracht. Zy aten zooveel als zij kon den verdragen en desniettegenstaande wo gen zy bij hun vertrek minder, dan bij den aanvang van de schranspartij. Dit resultaat vond zijn oorzaak niet alleen in de groote hitte, welke er dien dag heerschte, doch ook in een athletiek-programma waaraan 160 dikkers deelnamen. Degene die den prijs voor den smakelijks ten eter won, was de secretaris van de club, John Delaney, we gende 113.3 kg. Hij consumeerde vijf poivd kalkoen, 25 olijven, twee bossen selderij, 2 y. liter roomijs, 41/ï liter koffie en 12 flesschen bier. John nam niet aan de atletiekwedstrij den deel. RECHTZAKEN ZWARE STRAFFEN TEGEN VALSCHE MUNTERS GEEISCHT. De neven Jacob en Dirk K. hebben voor de Rechtbank te Alkmaar terechtgestaan wegens het vervaardigen van valsch geld. Terwijl zij met een woonschuit in Ewyck- sluis lagen betaalden zij aldaar gekochte sigaretten met een gulden. Daar deze er echter naar het oordeel van den winkelier te blinkend uitzag, waarschuwde deze de politie en werden beiden gearresteerd. In de woonschuit werd daarop door den com missaris van Den Helder en een inspecteur een ondrezoek ingesteld, waarbij in een luchtkoker nog 26 valsche guldens gevon den werden. Voor de beide verdachten, die bekenden, trad resp. mr, Dwars uit Hoorn en mr, Veltman op, die het er niet over eens wa ren wie van hun clienten de zwaarste straf toekwam. De Officier hield rekening met het on gunstig verleden van Dirk en vorderde resp. 3 jaar en 4 jaar gevangenisstraf. Uw vroaw beschuldigt U ervan, dat U in twee jaar niet tegen haar gesproken hebt. Kwam niet aan woord, edelachtbaarheid. FEUILLETON. DE DIEF, DIE EEN DIEF VING Naar het Engelsch van WYNDHAM MARTYN. Nadruk verboden) 64) Hij dacht er niet over om den strijd te ontwijken. Hij had zich voorgenomen om Charles Garland te overwinnen en was niet van plan om op dit moeilijk oogenblik de vrees te toonen, waarop Garland zich ongetwijfeld verheugde. In geen van de kamers, waar hij door was gekomen, vond hij iets, dat al wapen zou kunnen dienen. Hij was ongewapend in de val geloopen en ongewapend moest hij voor zijn vijand verschijnen. Hij aarzelde even, voor hij de laatste deur opende. Nu zou hij Gar land van aangezicht tot aangezicht ont moeten. Het was een ruim en hoog vertrek, dat hij betrad. De vensters waren dichtgemet seld, maar er viel voldoende licht door de gebrandschilderde bovenlichten. Doch voor hij dit besefte had Trent al ge zien, dat Garland hier niet was. Dus dit was nog een beproeving, waarbij hij bespied zou worden door den onzicht- baren meester van deze schatten. Tegen de brujne wanden hingen wel vijftig meester werken, over welker verlies de wereld ge treurd had. Tnent herkende enkele mees ters, hij zag van Dyck's vermiste „King Charles on the sorrel horse". Het gelaat van Helene Foument, dat op hem neerzag, ver ried een Rubens. Anthony Trent bekeek ze op zijn gemak. Hij meende, dat elke mi nuut, die hij voor deze schilderijen door bracht, Garland de wraak onthield, waar naar deze dorstte. Aan één zijde van deze vroegere kapel leidden treden naar wat eens het altaar ge weest was en dit heiligdom was afgeslo ten door een zwaar bronzen hekwerk, met een hekje er in. Tusschen het hek en de treden was een gordijn gespannen van rijk en kostbaar weefsel, oud goud en purper, door de eeuwen tot zacht lavendel ver bleekt. Trent was er zeker van, dat Gar land zich achter dit gordyn bevond. Mis schien had hij door een scheurtje de be wegingen van zijn gevangene bespied! Zonder aarzelen wierp Trent het hek open. En meteen schoven de gordijnen vaneen, als ware dit een afgesproken tee- ken, want Trent zag niet terstond, dat hij dit zelf had bewerkstelligd door op een veer te drukken. Hij had zich niet vergist. Garland zat daar op hem te wachten. Hij zat op een podium in een zeldzamen, kostbaar ge- beeldhouwden stoel. Hij leunde achterover, de linker elleboog op de zyleuing van den stoel, de kin in de hand steunend. De ge wone spottende glimlach speelde om zijn lippen, even wit als die van den zooge- naamden dr. Hyde, en de oogen waren half gesloten. Anthony Trent stond onder aan de tre den en staarde in dat raadselachtige ge laat. Garland hield geen wapen in de op zijn knie liggende rechterhand, maar een stuk papier. Hij droeg een kamer japon van kostbaar brocaat. Hij sprak niet en dat langdurige zwij gen was angstaanjagend. De indringer be klom de treden en naderde den zetel. Toen zag hij dat Garland dood was. Zijn bleekheid was de bleekheid des doods. Die wreede oogen zouden nooit meer geopend worden. Langen tijd bleef Trent onbewe gelijk staan en eerst langzaam besefte hij, dat hij overwinnaar gebleven was in den stryd en wat dit beteekende voor hem, die nog enkele minuten geleden geloofd had, dat zijn laatste uur geslagen had. Maar met die gedachte ontwaakte de twijfel, dat het niet waarschijnlijk was dat iemand, zoo sluw en wreed en zoo wraak zuchtig als Garland en zoo op alles voor bereid, zijn vijand een zoo gemakkelijke overwinning zou gunnen. Welke verborgen gevaren kon dit huis niet bevatten, die pas zouden blijken als hij trachtte te ont snappen? Op het met potlood gescheven papier ont waarde hij zijn eigen naam. Hier was dus de laatste brief, die deze raadselachtige man geschreven had. Aarzelend nam hij het papier uit de witte hand. „Niet ver van deze stad", las hij, „werd de slag bij Waterloo geleverd. En omdat zijn uur geslagen was, leed Napoleon de nederlaag. Maar heeft ooit eenig geschied schrijver het gewaagd te beweren, dat Wellington een grooter veldheer was? „Toen ik, in de poging om je te ontvluch ten, uit den rijdenden trein sprong, bezeer de ik me zoo ernstig, dat ik aan de ge volgen sterven zaL Ik wist niet, hoe zwaar ik gewond was, voor het te laat was mijn zaken te regelen, zooals mijn plan was ge weest. Joris, die je is gaan halen, weet niets, waarvoor je hem straffen kunt. „Ik bemerk, dat ik mijn rechterarm niet meer kan opheffen. Den linker heb ik ge broken toen ik uit den trein sprong. Mis schien kan ik dezen brief niet meer vol tooien, maar in den geest zal ik hier zijn, als je komt. My dunkt, dat van alle men schen jij wel het best zult begrijpen, hoe het lot je gunstig is geweest en je heeft doen zegevieren. „Dat zal je eenige triomf zijn. In mijn kleed zul je den brief vinden, dien ik had willen vernietigen voor je kwam en daar in zul je mijn waren naam en afkomst le zen Het zal je taak zijn om schande te brengen over een familie, die de wereld vrij in de oogen ziet en mij al jaren dood waant. En je zult de vrouw, die mij lief had, tranen doen storten." Het schrift werd onduidelijker. Blijkbaar ontbrak Garland de kracht, om het potlood op te tillen, en de woorden liepen in el kaar over en eindigden in een streep. „En toch sterf ik onoverwonnen. Ik nam wat ik begeerde. En ik zit hier en zie alles om me heen. En, eerder dan jij, zal ik vernemen, in welke vroegere levens we elkaar gezien, gehaat en bevochten heb ben...." In zijn eigen opinie stierf Charles Gar land onoverwonnen. En toch was, ten slot te, Anthony Trent de overwinnaar. Het was het letsel, opgedaan by het gevecht te Brussel, waaraan hij bezweken was. Maar zelfs in den laatsten brief kon de trotsche man er niet toe komen om te er kennen, dat zijn tegenstander gewonnen had. En hij zag niet in, dat den overwin naar een schoonere weg bleef om te triom- feeren. Anthony Trent trok uit den binnenzak een lange, met een groot wapen verzegelde enveloppe. Het opschrift luidde, dat deze bij den dood van Garland ongeopend ver nietigd moest worden. Hij woog de en veloppe op de hand. Hierin werd het verle den van dien geheimzinnigen man onthuld. Welk een speling van het noodlot, dacht Trent, dat de dood Garland juist op dit oogenblik overviel en zijn privé papieren in de macht van den vijand bracht! Welk een kwelling moest het voor hem geweest zijn, te beseffen, dat hij ze niet meer uit zijn zak kon halen, dat zijn arm niet meer gehoorzaamde aan den wil! Met dien brief in de hand daalde de in dringer de treden weer af en bleef naast een hooge Grieksche vaas staan. Toen streek hij een lucifer af. Langzaam vrat de vlam zich naar het zegel toe, flikkerde even hoog op, en verteerde toen de geheimen die zulk een sensatie zouden hebben ge wekt. De grijze asch viel in de vaas Anthony Trent naderde weer de stille gedaante in den stoel. Nu het gelaat glad geschoren was, leek hij weer meer dan ooit op den kop, dien Donatello zoovele jaren geleden gebeeldhouwd had. Anthony Trent keek hem aan en glimlachte even. „Op die manier speel ik het spel niet, Niccolo", zei hij. EINDE.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6