DONDERDAG 18 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar w aarnemingen verricht ia den morgen van 13 Juli 1935, medegedeeld door het Kon. .Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerst.: 765.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 749.1 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 19 Juli: De hooge druk in het Ztiid-Westen nam weer verder in beteekenis af. Over Scan dinavië werd de depressie wat dieper, over IJsland is de barometer stijgende, doch in het Verre Westen kondigt zich in de scheepswaarnemingen weer een nieuwe depressie aan. Over het algemeen is de tem peratuur weer wat verder gedaald. Ook waren de afgetapte regenhoeveelheden weer grooter dan gisteren (Hamburg 13 m.m. Aberdeen 17 m.m.), zoodat het weer over geheel West-Europa weer iets slechter is geworden. Vrijwel overal is het weer be wolkt of betrokken. Er mag ten onzent nog geen verandering in den heerschenden toe stand verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR. 18.4 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 23 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 22 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JU Van Donderdagnamiddag 9.43 uur tot Vrijdagmorgen 4.31 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Vrijdag 19 Juli: voorm. 5.34 uur en nam. 5.54 uur. ENGELAND. ANTI KATHOLIEKE OPHITSING IN ULSTER EN SCHOTLAND. Openbaar schrijven van den Aartsbisschop van Edinburgh. Op twaalf Juli van ieder jaar vieren de Noord-Iersche Oranjemannen de overwin ning, die onze stadhouder Willem Hl, Ko ning van Engeland, behaalde op zijn schoon vader Jacobus H. Deze veldslag had plaats te Drogheda en beteekende in zijn uitslag het einde van den Ierschen tegenstand. Dit feest gaat sedert onheuglijken tijd met anti- Katholieke relletjes van het ergste soort ge paard. Ook dit jaar was het weer erg. Er wer den scherpe aanvallen gericht op den Paus en de Katholieke Kerk. De trouw aan En geland werd opnieuw bezworen. Allerlei klachten over de behandeling der protes tanten in den Vrijstaat werden geuit, niet tegenstaande de Iersche protestanten altijd opnieuw de verdraagzaamheid hunner Ka tholieke medeburgers prijzen. De hoogste autoriteiten van Ulster stoken echter voort durend het vuur der ophitsing tusschen de beide confessies aan. Daaraan is het te wij ten, dat in Belfast bloedige ongeregeldheden plaats hadden en volgens de jongste be richten nog steeds plaats hebben. De Aartsbisschop van Edinburgh en St. Andrews heeft in zijn bisdom met soortge lijke ophitsing te doen. In een openbaar schrijven protesteert hij tegen de anti-ka tholieke beweging in Schotland en tegen de ongeregeldheden van het plebs in Edin burgh. De bisschop schrijft: „Sedert verschillende maanden is het voor een Katholiek priester vrijwel onmogelijk geweest, om in de straten van Edinburgh te verschijnen, zonder het voorwerp te we zen van ongekende onwaardige behande ling, zonder bespuwd en gemolesteerd te worden. In fabrieken en ateliers heeft het katholieke personeel, vooral het vrouwe lijke, dat zich niet kan weren, bittere ver volging moeten dulden. Alle.pogingen zijn aangewend, om de werkgevers er toe over te halen, hun Katholiek personeel wegens religieuze redenen op straat te zetten. Deze schandelijke gebeurtenissen, die den goe den naam van Edinburgh in het slik heb ben gesleurd, waren slechts het voorspel van het uitbreken van een zinloozen haat ter gelegenheid van het Eucharistische Con gres. De zelftucht der Katholieken was be wonderenswaardig, maar er zijn tenslotte grenzen voor ieder menschelijk geduld. Wanneer het voortduren van zulke toestan den leidt tot gevaarlijke onrust en wanorde, dan kan de verantwoording daarvoor niet op de Katholieken worden gelegd". De Aartsbisschop eindigt zijn openbaar schrijven met een beroep op alle burgers, welke verantwoordingsgevoel bezitten, en vooral op de autoriteiten, afdoende maatre gelen te treffen tegen herhaling der treu rige gebeurtenissen. OOSTENRIJK. SCHUSCHNIGG HERVAT ZIJN WERK. Bondskanselier Schuschnigg heeft giste ren zijn arbeid hervat. ITALIË. VERSCHERPTE GRENSBEWAKING. Tegen propaganda en tegen desertie. In de laatste weken is de Italiaansche grensbewaking aanzienlijk verscherpt. Vooral bij de bergpassen aan de Zwitser- sche grens zijn drastische maatregelen ge nomen. Het doel hiervan is tweevoudig. In de eerste plaats wordt er in den laatsten tijd veel anti-fascistische lectuur het land binnengesmokkeld, waarin de bevolking gewaarschuwd wordt tegen den geld-ver- slindenden komenden oorlog. Doch in de tweede plaats schijnen niet alle Italianen zoo geestdriftig te zijn voor het dienst nemen in Oost-Afrika. In de laatste weken schijnen vele Italianen over de grens te zijn uitgeweken om niet ge dwongen te worden dienst te nemen bij de voor Oost-Afrika bestemde regimenten. AMERIKA. DE 40-URIGE WERKWEEK VOOR DE POSTERIJEN. Volgens het wetsontwerp tot invoering van de 40-urige werkweek bij de posterijen, dat reeds is goedgekeurd door het Huis van Afgevaardigden en dat deze week in den Senaat zal worden behandeld, zal de ar beidsweek van 120.000 postambtenaren, die thans 44 uur in zes dagen werken, worden verkort tot 40 uren in vijf dagen. BINNENLAND EEN NIEUWE NEDERLANDSCHE BIJBELVERTALING. Een handige, goedkoope uitgave van den Bijibel in tegenwoordig Nederlandsch was reeds geruim en tijd het verlangen van veel priesters en leeken. De Nederlandsche provincie der Paters Franciscanen heeft met Teulings' Uitge vers-Maatschappij te 's-Hertogenibosch thans een dergelijke uitgave gecontracteerd, met de verschijning waarvan reeds dit najaar een aanvang wordt gemaakr. De vertaling van dezen Bijbel wordt ver zorgd door P. Dr. Laetus Himmelreich O.F.M., de vroegere secretaris van Pater Klumpér z.g., generaal der orde. P. Dr. Laetus maakte zijn studies te München en te Innsbrück; na het aftreden van Pater Klumper als generaal der orde werden deze studies nog eenige jaren te Rome voortge zet. Vertaald wordt uit de oorspronkelijke tekst, dus resp. uit de Hebreeuwsche of Grieksche tekst; op plaatsen waar deze duis ter lijkt, is aan de Vulgaat de voorkeur ge geven. Zulks is dan in de noten verant woord. Bij de noten is naar kortheid gestreefd, en alleen die noten zijn ingelascht, die nood zakelijk zijn om de tekst te kunnen begrij pen. De vertaler wordt bijgestaan door den do cent Nederlandsch aan het Missiecollege te Katwijk: P. Gorgonius Verbeek O.F.M. De bedoeling van deze Bijbelvertaling (dus van de volledige boeken van het Oude en Nieuwe Verbond) is den ontwikkelden Katholieken een leesbare H. Schrift te geven, die tevens voor geestelijken en stu deerenden nuttig zal zijn tot betere kennis en begrijpen van Gods woord. De Hoogeerwaarde Pater Honoratus Ca- minada, O.F.M., provinciaal der Nederland sche provincie, droeg de censuur der orde op aan P. Dr. Crispinus Smits, professor in de H. Schrift aan het Seminarie te Weert. Gedelegeerde voor de kerkelijke censuur van het Bisdom is P. Dr. Dorotheus Corne- lisse O.FJVL Deze was gedurende vele jaren als docent in de Dogmatiek verbonden aan het internatinaal Franciscaansch College en het Seminarium Lateranense te Rome. Daarbij was hij consultor van de Congrega tie de Propaganda Fide en van de Congre gatie Seminariorum en Universitatum Stu diorum. De totaalomvang van het boek bedraagt omstreeks 1700 tot 1800 bladzijden. Desniet tegenstaande wordt het in zijn geheel niet dikker dan 'n vijf centimeter en de prijs blijft gebonden in linnen band beneden acht gulden. Binnenkort zal dus ook Nederland even als reeds zoo lange jaren Frankrijk, Enge land, Italië en Duitschland, zijn Katholiek Nederlandsch „Bijbeltotum" bezitten. Als wij vernemen, dat na twee jaar de on gewijzigde herdruk van den z.g. Professo ren-Bijbel (een vertaling uit den Vulgaat stammend uit de jaren 1900) aan f 37.in zeven dikke deelen binnen enkele maan den zoo goed als werd uitverkocht, mogen we voor deze handige goedkoope Bijbel uitgave der Franciscanen groote belangstel ling verwachten. Den Paters Franciscanen zij dank ge bracht voor het gelukkig initiatief. Wij zijn ervan overtuigd dat hier voor Ka tholiek Nederland door bekwame handen een goed werk wordt tot stand gebracht. Goedkoope trein. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een goedkoope trein naar Breda, Oisterwijk, Eindhoven, Goes, Middelburg en Vlissingen op de Don derdagen t.m. 29 Augustus. Het oud-Kamerlid Braat. Naar „Het Volk" verneemt heeft het oud-Kamerlid Braat zich aangemeld bij het zoogenaamde Volksfront, een oppositiebe weging, die uit de N. S. B. is ontsproten. R.-K. WERKLIEDENVERBOND. Gisteren werd in „Casino" te 's-Hertogen- bosch de Verbondsvergadering van het R. K. Werkliedenverbond voortgezet. Na zijn openingswoord stelde de voorzit ter, de heer A. C. de Bruijn de inleiding aan de orde van pastoor F. van Leeuwen uit Driel, geestelijk adviseur van den Ned. R.-K. bouwvakarbeidersbond. Spr. behandelde het onderwerp: „De mo- reele gevolgen van de werkloosheid en de bestrijding er van". Spr. ging na hoe de werkloosheid den geest afstompt en ook wel doet af keer en vam God. Op den grondslag van het katholieke geloofsleven is verbetering mogelijk, be toogt spr., vooh de moreele psychische ge volgen der werkloosheid Het „zoekt eerst het Rijk der Hemelen", houdt nog altijd het geheim in voor algeheele verbetering, ook in het familieleven. Daarnaast moet het verval door de werk loosheid worden tegengegaan door tal van sociale werken, vooral voor de jeugd, en door gebed. Ook de instellingen van het R.-K. Werk liedenverbond kunnen in deze richting on getwijfeld veel bereiken. De inleider oogstte veel applaus en de voorzitter achtte het woord van pastoor van Leeuwen van zoo groot belang, dat hij den inhoud van het gesprokene wilde doen uitgeven. De voorzitter sloot daarna de goedge slaagde bondsvergadering en opende tege lijk de vakbondsvergadering. De jaar- en financieele verslagen wer den vastgesteld. Bij enkele candidaatstelling werd de heer L. F. Guyt herkozen als lid van het bonds bestuur. In de controle-commisssie W. F. en R. F. werd in de vacature S. van Tol voorzien; de uitslag zal nader worden bekend ge maakt. De voorzitter sloot hierna de vergade ring en het gezelschap begaf zich naar het stadhuis. Ten stadhuize waren ter begroeting aan wezig het voltallig college van B. en W. en vele raadsleden. De burgemeester memoreerde in zijn welkomstrede de beteekenis van het R.-K. Werkliedenverbond in Den Bosch en in ge heel Brabant. Spr. hoopte, dat met de hulp krachten van den Bosch en geheel Bra bant „Rerum Novarum" immer in daden zal begrepen worden. Brabant toch ként strijd, Brabant weet wat er gedaan moet worden om rechten te verkrijgen en te be houden. De voorzitter, de heer De Bruijn, wees in zijn dankwoord op wat Den Bosch voor de sociale belangen in het algemeen en voor de arbeiders in het bijzonder heeft gedaan. Spr. prees daarbij de werkwijze van wethouder Krijgsman en memoreerde in verband hiermede de enorme verbete ring van huisvesting, het groot aantal wo ningen, dat Den Bosch voor de arbeidende klasse bouwde. De burgemeester nam de gelegenheid te baat, sprekende tot den voorzitter, het Eerste Kamerlid De Bruijn, het wetsont werp tot tolheffing het allerongelukkigste wetsontwerp te noemen, dat ooit van Den Haag is uitgegaan. 't Is ook tegen het arbeidersbelang! Een halve cent belasting op de benzine méér en we zijn er zonder kostbare administratie ve rompslomp! De burgemeester leidde het gezelschap rond, nadat ververschingen waren aange boden. Zeer enthousiast gestemd zong het gezelschap een „Lang zal hij leven!" op den burgemeester. Na de officieele ontvangst ten stadhuize vertrokken de deelnemers naar Grave voor een excursie naar 't R.-K. Blindeninstituut. „Msbd." CONGRES R.K. POLITIEBOND „ST. MICHAëL". Het congres van den R.K. Politiebond „St. Michaël", dat Dinsdag en Woensdag te Bergen op Zoom gehouden werd, is den eersten dag ingezet met een muzikale wan deling door de stad. De stoet werd vooraf gegaan door het muziekcorps van de Til- burgsche afdeeling. Bij het H. Hart-monu ment onderbrak men den tocht een wijle, waarvan de afdeeling Bergen op Zoom gebruik maakte om een krans te leggen aan den voet van het beeld. De bondsadvi- seur, de zeereerw. heer Goossens, hield daarbij een korte toespraak. Te 1 uur in den middag werden de congressisten officieel ten stadhuize ontvangen. Ter verwelkoming waren hierbij aanwezig het voltallige col lege van B. en W. enkele burgemeesters uit de omliggende gemeenten en vele raads leden. Nadat men zich in de groote zaal had vereenigd, sprak burgemeester mr. drs. P. A. F. Blom, het welkomstwoord en memo reerde in korte trekken het 15-jarig bestaan van de afdeeling Bergen op Zoom, ter ge legenheid van welk feit dit jaar het lande lijk congres te dezer stede werd gehouden. De voorzitter van den Bond dankte namens de congressisten voor de hartelijke woorden tot hen gesproken. Nadien werd het hoofd en afdeelingsbestuur met Bonds- en af- deelingsadviseurs op de pastorie aan de Groote Markt door Deken dr. C. van Dam ontvangen. De voorzitter, de heer Kruyk, heeft voor dit blijk van medeleven van de kerkelijke overheid zijn groote erkentelijkheid be tuigd. Vervolgens verzamelden de deelne mers zich in „De Hollandsche Tuin". In totaal waren 68 afdeelingen tegen woordig, vertegenwoordigend 1945 leden. De voorzitter van de afdeeling Bergen op Zoom, de heer Chr. van Dijk, kreeg na ope ning der vergadering allereerst gelegenheid een welkomstwoord te spreken, waarna de bondsvoorzitter zijn aangekondigde rede hield. In het bijzonder wees spr. hierin op het wetsontwerp tot verlaging van de open bare uitgaven, waarin wordt voorgesteld wederom de salarissen van het Rijksperso neel te verlagen met 10 millioen gulden. Mede met andere instanties heeft de R.K. Centrale van Overheidspersoneel, waarbij „Sint Michaël" is aangesloten, hiertegen een krachtige actie ontwikkeld. En het mag woixlen gezegd, met volle sympathie onzer zijds, aldus spr. Zeer uitvoerig ging de voorzitter op deze kwestie in, om tenslotte met een propagandistisch woord en een opwekking tot de leden te eindigen. In den loop der vergadering werden in het hoofdbestuur herkozen de heeren Th. Raaphorst en Th. J. Gerritsen en in de plaats van den zich niet meer herkiesbaar stellenden majoor B. Kemperman, de heer D. Morre, brigadier-majoor der Rijksveld- wacht te Oostelbeers. In de Woensdag voortgezette vergadering werd o.m. een motie aangenomen, van de afdeeling Eindhoven, welke als volgt luidt: Het congres van den R.K. Politiebond „St. Michaël" d.d. 16 en 17 Juli, te Bergen op Zoom bijeen, gezien den toestand waarin menig politieman door de naar zijn mee ning reeds te ver doorgevoerde salarisver laging in het algemeen is komen te ver- keeren; kennis genomen hebbende van de ondanks deze weer aan de orde zijnde voor stellen, waarin naar 't blijkt, vooral de la gere groepen van ambtenaren zullen dee len; gehoord de gevolgde besprekingen van oordeel, dat door nog ver doorvoeren van verlaging van dit salarispeil, de onafhan kelijkheidspositie van de Nederlandsche politie in het algemeen en hierdoor de be trouwbaarheid van den politieman in het bijzonder in gevaar wordt gebracht (of mis schien nog verder wordit gebracht), dringt er bij de regeering met kracht en klem op aan de onfahankelijkheidspositie van de politie in Nederland door een behoorlijke, met haar ambt en positie overeenkomen de salarieering te waarborgen. Besluit deze motie ter kennis te brengen van de regee ring, de R.K. Kamerfractie en de pers en gaat over tot de orde van den dag. Voorts nam de vergadering een motie aan van de afdeeling Oss, waarin ten sterk ste wordt stelling genomen tegen enkele berichten in de pers, waarin niet meer of minder wordt beweerd, dat de Ossche ge meentepolitie niet voor haar taak bere kend is. Naar de afgevaardigde mededeelde heeft de Ossche politie den marechaussée's, vele leiddraden in handen gegeven, die tot de arrestatie van verschillende misdadigers hebben geleid. De politie verdient dan ook geenszins om door de pers met modder te worden ge gooid aldus vervolgde spr., weshalve hij er krachtig op aandrong deze motie aan te nemen, teneinde de gemeentepolitie in haar geheel te rehabiliteer en. Deze motie werd met langdurigen bijval ondersteund. Na afloop der bijeenkomst maakten de congressisten een tocht door West-Noord- Brabant, terwijl des avonds de afdeeling Bergen op Zoom, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan, werd gehuldigd. NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Woensdag a_s. verkrijgbaar. Met ingang van Woensdag 24 Juli a.s. zul len op de kantoren der posterijen verkrijg baar zijn de rijwièlbelastingmerken voor het belastingjaar 1935'36 (1 Augustus 1935 t.m. 31 Juli 1936). De minister van Financiën heeft bepaald dat gedurende het tijdvak van 1 tot en met 7 Augustus 1935 geen boete zal zijn ver beurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn voor het vereischte bevestigde be last in gmerk. EEN FRAUDEERENDE BURGEMEESTER? Vragen van het Kamerlid Wendelaar. Het Tweede Kamerlid Wendelaar (Vrij heidsbond) heeft den minister van binnen- landsche zaken de volgende vragen gesteld: Is het waar, dat de burgemeester van Nieuwveen door een door aantal samen werkende gemeenten gedreven waterlei ding maatschappij is ontslagen als secretaris van dat bestuur, omdat aan het licht kwam, dat hij voor door hem naar zijn beweren gemaakte dienstreizen op door een automo biel vérhuurder te goeder trouw verstrekte blanco rekening-formulieren groote bedra gen in rekening bracht en uitbetaald kreeg? Indien het antwoord op het in de eerste vraag gestelde ontkennend mocht luiden, wat heeft de minister dan 'gedaan om het voortwoekeren van dezen, voor het gezag schadelijken laster te beletten? Indien het gestelde in de eerste vraag be vestigend mocht worden beantwoord, wil de minister dan mededeelen, welke maat regelen hij genomen heeft tegen een zóó onwaardigen drager van het hoogste ge zag in een gemeente? SLAPTE IN DE SCHOENINDUSTRIE. Ontslag aan 250 arbeiders aangezegd. Te Kaatsheuvel is, wegens groote slapte in het bedrijf, aan het personeel van de schoenfabrieken van de firma's P. H. Vroe- mans, W. Nieuwstad en de N.V. „De Hori zon" tegen Zaterdag a.s. ontslag aangezegd aan ongeveer 250 arbeiders. Algemeen wordt verwacht, dat nog meer fabrieken zullen worden stopgezet. DE NEDERLANDSCHE KAASPOSITIE. Een Commissie tot onderzoek ingesteld- De groote moeilijkheden, welke zich voor doen ten aanzien van de Nederlandsche kaaspositie, de consumptiemelkmoeilijk- heden en het ondermelkvraagstuk hebben den Minister van Economische Zaken aan leiding gegeven, een Commissie in te stel len, welke tot taak heeft de moeilijkheden, welke zich daarbij voordoen te onderzoe ken en den Minister voorstellen te doen, welke tot verbetering zouden kunnen strek ken. De leiding van deze Commissie is op gedragen aan den heer Ir. S. L. Louwes, AGENDA LEIDKN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL 274. Regeeringscommissaris voor den akker bouw en veehouderij, terwijl de navolgen de heeren deel van de Commissie uitmaken: J. Anema te Leeuwarden, G. J. Blink te Wassenaar, L. Bückmann te 's-Gravenhage, J. A. Geluk te 's-Gravenhage, H. M. Thiel Groenestege te Nijmegen, C. H. W. Heus- dens te Gouda, T. J. Huisman te 's-Graven hage, U. Kooistra te Leeuwarden, A. N. Vaandrager te Rotterdam, J. Veldstra te Opmeer en A. van Wijnen te Gouda. De Commissie is heden geïnstalleerd en heeft terstond haar werkzaamheden aan gevangen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Begrafenis chef-controleur H. M. van den Berg. Hedenmorgen om 12 uur vondi onder groote belangstelling op Rh ij nhof de teraardbestelling plaats van wijlen den heer H. M. v. d. Berg, in leven chef-con troleur van de N.Z.H.TM. alhier, die j.l. Zondagnacht bij het oversteken van den Rijksstraatweg te Oegstgeest nabij de Deutzstraat door een personenauto werd aangereden en daarbij zoodanig verwond werd, dat hij aan de bekomen verwondin gen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden overleed. Onder de aanwezigen merkten wij aa. op de heeren Ir. W. J. Modderman, chef van Exploitatie, D. v. d. Vijver, chef v. <L uitvoerenden dienst, Mr. D. A. E. Immink, secretaris v. d. N.Z.H.T.M. uit Haarlem, technisch en administratief personeel, oud- personeel van de paardentram uit Haar lem en oud-personeel van hier, de heer A. Kruit, technisch ambtenaar I, de heer Gieske, chef v. d. uitvoerenden dienst te Haarlem. Achter de stoet sloot zich het personeel aan zoowel van hier ails van elders. Ten teeken van rouw waren van het haltege bouw aan den Rijnsburger weg de gordijnen gesloten en hing de vlag halfstok. Als eerste spreker trad naar voren de heer Ir. W. J. Modderman namens de Di rectie, die den overledene schetste als een nobel, edel en voortreffelijk ambtenaar. Spr. bracht hem hiervoor dank. Vervolgens werd het woord gevoerd door den controleur, den heer Geers uit Haar lem. Deze sprak een woord van afscheid en memoreerde de goede eigenschappen van den overledene. Hierna sprak de heer Holiinga, secretaris van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel. Ook sprak nog een zwager van den overledene eenige persoonlijke woor den. Ds. Jansen Schoonhoven, Ned. Herv. Pred. te Oegstgeest, voerde als laatste spre ker het woord en ging in gebed voor. Vele bloemen en kransen o.a. van Di rectie, personeel en familie, dekten de kist. De kist werd door controleurs en halte chefs grafwaarts gedragen. R.K. Harmonie „Triumph". Gisteren avond gaf genoemd gezelschap een concert voor de verpleegden van gesticht „Ende geest" onder leiding van den heer Jac. Kroon. Wegens de minder gunstige weers gesteldheid werd deze uitvoering in het nieuwe recreatie gebouw gegeven. Na af loop werd directeur en gezelschap dank ge bracht door den chef van den huishoude- lijken dienst. WARMOND. DE ZILVEREN KAAGWEEK. Straatversiering, die geen geld kost. De Kaagweek, welke morgen aanvangt en tot en met 23 Juli duurt, zal dezen keer een bijzonder feestelijk karakter dragen, wegens het zilveren Jubileum van de Kon. Vereeniging etc. „De Kaag" en van den voorzitter, den heer Hoollwerf. En het ju bileum van „De Kaag" mag tegelijkertijd heeten het zilveren jubileum van War mond als centrum van de watersport. De watersport heeft aan Warmond een natio nale vermaardheid gegeven, een ver maardheid, welke ieder jaar veel drukte, fleur en welvaart aan de Leede brengt. Warmond zal zijn reputatie als een gast vrij oord weten te handhaven en de sportslui die aan de jubileumwedstrijden gaan deelnemen, een vroolijke en vrien delijke ontvangt willen bereiden. Er be staat een middel om zonder kosten of feestcomité's het dorp in een feestelijke stemming te brengen, die voor de leden der Zilveren Kaag het bewijs zal zijn, dat de burgerij van Warmond mede-jubileert. Steekt allen tijdens de Kaagweek de drie kleur uit. Geen mooier straatversiering bij Warmond's Lustrumfeest dan de wapperen de banen van ons rood, wit en blauw. Het feest zal zich niet uitsluitend op de meren afspelen. Maandagavond wordt een groote gondelvaart gehouden. De deel name hieraan is voor iedereen en voor elk soort booten opengesteld, mits de vaartuigen zijn versierd of verlicht. De vloot vaart af van de Groote Sloot en be geeft zich door de Leede en de Sprietlaeck naar de Sociëteit, waar gekeerd wordt. Er zijn voor de meest geslaagde versiering en verlichting buitengewoon mooie prijzen beschikbaar gesteld. Een schitterend vuurwerk zal de Jubi leum-Kaag verlichten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2