„De Kaag11 bij haar zilveren bestaansfeest. DONDERDAG 18 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. Jfl WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Ch. Pelisier wint CannesMarseille. ,De 12e etappe voerde gisteren van Can nes naar Marseille over een afstand van 195 km. Met niet minder dan ongeveer 13 minuten voorsprong wist Oh. Pelissier deze etappe te winnen. In de sprint sloeg hij te Marseille den toerist Granier, den eenigen renner, die hem gevolgd was. De Franschman Merviel nam spoedig na het vertrek uit Cannes een voorsprong, welke hij steers meer vergrootte. Te Hyé- res had hij reeds 12 minuten voorsprong op een groote groep renners, welke voorloo- pig geen poging deden hem achter na te gaan. Even voorbij bovengenoemd plaatsje kwam Merviel onverwacht in botsing met een vrachtauto. Ernstig gewond werd de Fransche renner opgenomen. Met een ge broken sleutelbeen en ernstige verwondin gen aan het gelaat moest Merviel naar het ziekenhuis te Hyéres worden overge bracht Merviel was in deze etappe niet de eenige uitvaller. Behalve hij gaven hetzij door val partijen, hetzij door groote vermoeidheid nog op de Fransche individueel Lapebie, verder Di Paco (Italië), Alvarez (Spanje) en Bistagne (toerist). Bijna de helft van het aantal renners, dat te Parijs de Ronde be gon, heeft thans opgegeven. De groote winst heeft Ch. Pelissier ge maakt. Hij steeg in het algemeen klasse ment van de 21ste naar de 13e plaats. Aan den kop heeft R. Maes de leiding behou-' den met ongeveer 7 minuten voorsprong op Canusso en 10 minuten voorsprong op Speicher. Het resultaat dezer 12e etappe was: Cannes—Marseille 195 km.: 1. Ch. Pelis sier, Frankrijk, individueel tijd 6 uur 3 min. 2 sec.; 2. Graunier, Frankrijk, toerist, zelfden tijd; 3. Mauclair, Frankrijk, toerist tijd 6 uur 21 min. 4 sec.; 4. S. Maes, België, 5. Rimoldi, Italië; 6. Archambaud, Frank rijk; 7. Thierbach, Duitschland; 8. Lowie, België; 9. Berty, Frankrijk toerist. 10. F. Vervaecke, België; 11. Roth, Duitschland, allen zelfden tijd; 12. Le Greves, Frankrijk tijd 6 uur 23 min. 16 sec.; 13. Stach, Duitschland. In het algemeen klassement heeft R. Maes, België, de leiding met een totaal tijd van 75 uur 28 min. 9 sec.; 2e is Camusso, Italië 75 uur 35 min. 20 sec.; 3. Speicher Frankrijk, 75 uur 38 min. 33 sec.; 4. Morelli, Italië 75 uur 39 min. 27 sec. Landenklassement: 1. België tijd 227 uur 22 min. 2 sec.; 2. Frankrijk 227 uur 55 min. 44 sec.: 3. Italië 229 uur 1 min. 5 sec.; 4. Duitschland, 5. Spanje. DE A.S. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. Tweede oefening van de Neder!andsche renners te Floreffe. De 31 Nederlandsche renners hebben gisteren voor de tweede maal getraind op het 13.5 km. lange circuit van Floreffe. Gis terochtend om 10 uur werd gestart, waar bij het in de bedoeling lag den geheelen afstand van 216 km. te rijden. Zoover is men echter niet gekomen. De grootste pres tatie werd geleverd door de renners Hee- ren en Middelkamp, beiden profs, die het circuit dertien maal hebben gereden en dus 175 km. hebben afgelegd, in den tijd van 7 uur 5 min. De Hollandsche renners verklaarden na afloop, dat het parcours zeer moeilijk ge weest was. Zij bleken geen goede klim mers te zijn. Zooals gezegd hadden de meesten te kampen met de nieuwe versnel ling, terwijl velen bovendien last hadden van lekke banden, hetgeen voornamelijk moet worden toegeschreven aan de om standigheid, dat de wielen der fietsen van hard aluminium zijn geconstrueerd. De leiding van de N. W. U. heeft beslo ten over acht dagen de renners aan te wij zen, die zullen deelnemen aan de wereld kampioenschappen. De beide oefeningsritten hebben echter niet veel aanwijzingen opgeleverd. Men had gehoopt, dat Valentijn, Pellenaers en v. d. Ruit goed zouden hebben gereden, maar dat is niet het geval geweest. Toch zouden deze renners in aanmerking komen, alsmede Stuyts, Heeren en Middel kamp, die zich gisteren en vandaag hebben onderscheiden. Bij de amateurs waren Braspenninx en Schipper de besten. Deze laatste klimt vrij goed. Ook Swelm, Helleman, Kleynen, van Gageldonk en van Oss bleken over goede kwaliteiten te beschikken. Omtrent Pij nenburg, die niet is uitgekomen, valt wei nig te zeggen. De heer Viruly verklaarde, dat het doel van deze oefening was, de renners met het parcours gewend te maken. De renners gaan nu naar huis, zoodat morgen niet meer gereden zal worden. Op 5 Augustus keeren zij terug, om op nieuw te gaan trainen. Zy zullen dan niet meer te Namen logeeren, doch hun intrek nemen te Floreffe, in een hotel by het station. Na afloop van de Tour de France komen de Franschen, die te Rouillon hun tenten zullen opslaan. Verder heebben de Zwitsers aangekondigd dat zij. 15, 16 en 17 Augustus zullen ver schijnen, om met de training te beginnen. Zij zullen te Floreffe logeeren. BILJARTEN 2e KL. KAMP. L. B. B De uitslagen van gisteravond luiden: L. Lammens 126 41 10 3.07 I. Mazurel 150 41 17 3.65 J. Neuteboom 70 26 10 2.69 A. Verstraaten 150 26 29 5.76 J. Chrispijn 149 45 16 3.31 A. L. 150 45 12 3.33 L. Lammens 71 31 17 2.29 A. Verstraaten 150 31 16 4.83 PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Begunstigd door uitstekend weer ving gisterenmorgen onder groote belangstelling het 25ste concours hippique aan der ver- eeniging „Vooruit" te Haarlemmermeer. Onder de aanwezigen werden verschillen de vooraanstaande personen en militaire autoriteiten opgemerkt. Aan de lunch, die tijdens de pauze ook in de manege werd gehouden, heeft de voorzitter, de heer Noordam, hartelijke woorden van dank en waardeering gewijd aan de nagedachtenis van wijlen de algemeen geachte paarden vrienden, de heeren Jhr. van Sminia en den bekwamen leider van het springcon cours G. H. Bierman, die steeds met veel toewijding en sympathie de belangen van de paardenfokkerij hadden voorgestaan en behartigd. Na verder woorden van dank en hulde gebracht te hebben voor de van het Koninklijk Huis ondervonden groote belangstelling en den van verschillende zij den ontvangen steun en medewerking en voor de schitterende deelneming, uitte hij ten slotte de beste wenschen voor het wel slagen van het concours. Voor het groote springconcours, dat dui zenden bezoekers weder genotvolle momen ten verschafte, was een geheel nieuwe hin dernis-installatie geplaatst, hetgeen het j parcours in vele opzichten ten goede kwam. i De uitslagen waren: Ia. Handicap-dressuurproef voor lande- lijke ruiters (individueel), kl. B en L.: 1. G. Griffioen, De Amstelruisters te Boven kerk, met Bob, 8 punten; 2. A. C. v. Nieu- wenhuizen, kap. v. d. Wal te Hoofddorp, met Akbar, 7.8 punten; 3. P. Meerburg, idem met Nora 7.75 punten; 4. mej. N. Oskam, Siegfried te Berg-ambacht, met Nelly V 7.5 punt; 5. P. Voorsluys, idem, met Bob bie 7.1 p.; Eerv. vermeld. A. v. d. Breggen De Gouweruiters te Waddingsveen, met Prinska 7 punten. Ib. Dressuurproef klasse N voor lande lijke ruiters: 1. T. Eijkelenboom, Beyaart te Alblasserdam, met Emir 7.7 p.; 2. W. de Jonkg, de Amstelruiters, met Gap ie en 2. H. Hischemöllerv. d. Zijden, idem, met Dikkie, beide 7.6 p.; Eerv. vermeld. A. Vis ser, idem, met King, 7.4 p., en mej. E. van Wijk, de Venneperuiters te Nieuw Vennep. Ic. Dressuurproef voor 8-tallen van lan delijke rijvereenigingen: 1. Kapt. v. d. Wal te Hoofddorp met 92.5 p.; 2. De Amstelrui ters te Bovenkerk met 90,25 p.; 3. Siegfried te Berg-ambacht met 83.85 p.; 4. De Venne- perruiters te Nieuw Vennep met 78.25 p.; Eerv. vermeld. Pegasus te Bovenkerk; het 2e achttal van de Amstelruiters en ritm. de Kruyff te Halfweg. II. Eenspannen dekhengsten: 1. Ralf v. M. Wink te Vreeswijk; 2. Rheinsohn van Ver. „Ons Belang" te Haarlemmermeer; 3. Prins van Gebr. Bruijnis en D. van Wie- ringen te Haarlemmermeer; 4. Bodinus van de Ver. „Ons Belang" vn. III. Eenspannen tuigpaard in Nederland geboren (hengsten en hackney's uitgeslo ten). 1. Hilda v. H. Bolt te Groningen; 2. Diana van A. A. ten Bos te Almelo; 3. Wil son van J. Beunk en Zonen te Enschede; 4. Soliman van de N.V. Onderl. Bouwstal te Amsterdam; 5. Colonel van H. Bolt v.n. IV. Tweespannen landbouwtuigpaarden voor boerenwagens: 1. Ovia en Remone, resp. van Gebr. Bruijnis en D. van Wierin- gen te Haarlemmermeer; 2. Madrusa I en Supranel I. van P. K. Avis te Haarlemmer meer, 3. Itziba en Tekla van J. M. Knoop te Haarlemmermeer; 4. Gardista en Glarine van G. L. Warnaar te Mijnsheerenland; 5. N.N. en N.N. van L. W. Biesheuvel te Haar lemmermeer; Eerv. verm. Mirzada en Lu- chie van D. van Wieringen v.n. en Julia V en Phieta van A. Buurman te Heemstede. V. Springen met groepen van 3 ruiters per landelijke rijvereeniging: 1. L. R. Al blasserdam te Alblasserdam met 12 punten; 2e en 3e prijs gedeeld door twee groepen van L. R. Siegfried te Berg-ambacht, beide met 11 punten; 4. Pegasus te Bovenkerk met 10 punten; 5. De Amstelruiters te Bo venkerk met 9 punten. Eerv. vermeld. De Vennepruiters. VI. M. C.-merriën onder het zadel: le pr. Jetta van Gebr. Bruijnis te Nieuw Vennep; Tekla van M. Knoop te Haarlemmermeer en Houtra van B. Biesheuvel Azn. te Hout- rakpolder; 2e pr. Luxe van A. Buurman te Heemstede; 3e Latrusia I van C. v. d. Heu vel te Ouderkerk a. d. IJssel; 4e. Ovia van Gebr. Bruijnis v.n.; 5e Peternella van M. W. v. d. Schans te Bovenkerk; 6e Poulientje van A. Biesheuvel. VII. Eenspannen luxe tuigpaard. Klasse A, beneden 1.55 M. 1. Quick Boy van C. G. H. Otjens te Dongen; 2. Merry Girl van Gebr. v. d. Haar en Th. Gielen te Zeist; 3. Brynhear Beauty van G. de Mooy te Den Haag. Klasse B, 1.55 M. en grooter: 1. Gay Boy van Gebr. v. d. Haar en Th. Gielen v.n.; 2. Non Pareil van Gebr. v. d. Haar; 3. Bing- ley Victor van H. F. Bultman te Heemste de; Eerv. verm. Nordelph Leopard van dezelfde. Vin. Klavertje vier. Wedstrijd voor lan delijke ruiters. 1. De Venneperruiters te Nieuw-Vennep; 2 het 2e viertal van de Am stelruiters te Bovenkerk; 3. het 2e viertal van kap. v. d. Wal te Hoofddorp; 4. het le viertal van dezelfde vereeniging. Eerv. verm. het le viertal van de Amstelruiters. IX. Eenspannen fokmerriën, type land- bouwtuigpaard, afstammende van Olden- burgsch of Oostfriesch ras. 1. Nijsje van D. Bos te Groenekan (U.); 2. Jetta van Gebr. Bruijnis te Nieuw-Vennep; 3. Patty van D. Buurman te Heemstede; 4. Gardista van J. L. Wariaer GLzn., te Mijnsheerenland; 5. N.N. can J. M. Knoop te Nieuw Vennep; 6. Latrucia I van C. v. d. Heuvel te Ouder kerk; Eerv. verm. Luxe van A. Buurman, Ovia van Gebr.'Bruijnis en Madrusa I van P. K. Avis te Haarlemmermeer. X. (Parade van alle deelnemende lande lijke ruiters). XI. Tweespannen voor boerenwagen, type trekpaard (Belgen). 1. Peggy van Hersten ei Alice van J. Korte te Hoofddorp; 2. Poletta van J. B. de Jong te Amsterdam- sche polder met Flora van den Lindenboom van J. F. Haartsen te Houtrakpolder; 3, Julia van Luntershoek en Bella van M. Immink te Haarlemmermeer; 4. Corrie en Bertha, resp. van M. Immink en Ph. Vos te Haarlemmermeer; Eerv. verm. het span van Jac. de Graaf te Nw.-Vennep. XII. Schoonste rijpaard. Klasse licht ge wicht: 1. Carina van luit. Greter (mevr. v. Reedev. d. Goes); 2. Jolie Coeur van mevr. A. J. Blok te Scheveningen; 3. Os car van H. A. Fa an en te Amsterdam. Klas se zwaargewicht: 1. Scottish Dream van R. J. J. Hiemstra te Den Haag; 2. Nord- land König van mevr. Blok; 3. His Lord ship van de Amsterdamsche Rijtuig-Mij.; Eerv. verm. Imperator v. H. F. Bultman. XIII. Tweespannen landbouwtuigpaarden voor luxe rijtuig. 1. Diana en Helga van A. A. tei Bos te Almelo; 2. Hugo en Wilson van G. Beunk te Enschede; 3. Hendrik en Hendrika v. d. N.V. Onderl. Rouwstal te Amsterdam en 3. Hilda en Colonel van H. Bolt te Groningen. XTV. Tweespannen luxe-tuigpaard, open klasse, boven 1.50 M. 1. Gay Boy en Merry Girl van Gebr. v. d. Haar en Th. Gieden; 2. Bingley Victor en Nordelph Leopard van H. F. Bultman; 3. Tudor Emperor en Cape nor Victor van denzelfde. XV. Springconcours M., gereden door amateurs en professionals. 1. Ritm. G. P. de Kruyff met Tahiti in 1 min. 37 sec.; 2. D. H. Pasman met Dünenbank in 1 min. 42, en met Jagdheid, beide in 1 min. 42 sec.; 4. lt. Dorhout Mees met Alfred on 1 min. 43 sec.; 5. res.-luit. Vlyielander met Mücke in Ir. J. C. v. Hoolwerff mede-jubilaris. HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI 119. Door gangen en grotten kwam Piet Prikkel op de berg waarin de druipsteengrot gevestigd was en begon nu met seinvlaggetjes om hulp te seinen. De inwoners van Na gasaki begrepen onmiddellijk dat er geholpen moest worden en terwijl Piet maar door seinde werd de reddingsbrigade gewaarschuwd. 120. Van de reddingsbrigade van Nagasaki waren maar twee heeren thuis. Dat was echter voorloopig voldoende. Het was eigenlijk juist etenstijd, maar daar gaven de heeren niets om. „Als er geholpen moet worden dan moeten we be reid zijn", zeiden ze tegen elkaar, en ze trokken er op uit, voorzien van de noodige gereedschappen. De Koninklijke Zeil-, Roei- en Motor- sportvereeniging „De Kaag" bestaat in October as. vijf-en-twintig jaar, welk ju bileum echter, gelijk wij al eerder hebben gemeld, zal worden gevierd tijdens de a.s. Kaagweek van Vrijdag tot en met Dins dag. Uit de geschiedenis van De Kaag, een der grootste zeilvereenigingen in ons land, die in 1917 het Koninklijk praedicaat kreeg voor haar krachtigen steun bij de oprichting van de afdeeling Vaar- en Voerwezen van Vrij willige Landstorm, laten wij hieronder en kele der voornaamste feiten volgen. De gewone gang van zaken is, dat eerst een vereeniging wordt opgericht en dat daarna wedstrijden worden georganiseerd. Bij De Kaag ging het juist andersom. Het was op een Zondag in September van 1910, dat Van Hoolwerff bij alle schepen, die op den plas rondvoeren de Kagerplassen waren toen nog niet door zoovelen ontdekt als thans het geval is kwam bedelen om geld voor het houden van wedstrijden, dat tot dusver nog nooit bij Warmond was ver toond. Waar Van Hoolwerff zijn schouders on der zette lukte, dat bleek reeds in 1910, toen de eerste wedstrijden op 2 October werden gehouden; dat zou later blijken bij alles, wat de vereeniging De Kaag ging onder nemen die op 14 October 1910 definitief werd opgericht met 59 leden, waarvan er helaas niet heel veel meer over zijn. In het eerste bestuur hadden zitting de heeren: J. C. van Hoolwerff, voorzitter; C. J. Heynen, vice-voorzitter; J. F. la Rivière, secretaris; F. Visser, 2e secretaris; C. J. Sala, G. H. Cunaeus en J. van Mannekus. In dit bestuur kwam al heel spoedig wij ziging en zoo zien wij reeds in het eerste jaar den heer B. Ouwerkerk een plaats in het bestuur innemen. Maar welke wijzi gingen er in de 'bestuurssamenstelling ook mochten komen, Van Hoolwerff bleef in die vijf-en-twintig jaren steeds den voor zitterszetel innemen en Van Hoofwerff was de man met een krachtig initiatief, waar om de geheele vereeniging draaide. Zoo kon De Kaag, opgericht met 59 leden, in het tweede jaar van haar bestaan al 260 leden boeken om daarna uit te groeien tot een der grootste zeilvereenigingen in ons land met een ledenaantal van 535 ultimo 1934, het hoogste aantal, dat tot dusver werd be reikt. De activiteit der vereeniging ontplooide zich in de eerste jaren van haar bestaan op het gebied van onderlinge wedstrijden en het 'bezoeken van de zeilwedstrijden van Hollandia, waarvoor door het bestuur een Carstj ensboot beschikbaar werd gesteld. In een der jaarverslagen lezen wij hoe de mu ziek van Ulrich ook toen al een belangrijke rol speelde bij watersportfeesten. Het oprichten van een jachthaven te Warmond had het bestuur zich direct tot taak gesteld. In April 1911 werd machti ging verleend daarvoor een geldleening van 30.000.aan te gaan en hoewel er heel wat moeilijkheden waren te overwinnen, kon op 14 Juli 1912 de jachthaven officieel worden geopend en heesch de eere-voorzit ter, burgemeester Schölvinck van War mond, den clubstandaard in top. In den loop dier jaren werd deze haven steeds meer uit gebreid, o.a. door een geheel nieuw gedeelte aan de overzijde van de Leede, waar een groot aantal schuitenhuizen en overdekte ligplaatsen verrees. Als startterrein diende in de eerste jaren een stuk gehuurd land aan de Sprietlaak en bij vele feestelijkheden was „de Een zaamheid" dikwijls het middelpunt. In 1917 en 1918 werd een oude boerderij aan de Zijl tot Kaagsocieteit verbouwd. De oude so ciëteit was maar klein en het was er erg primitief. Maar het was er gezellig en aan die oude sociëteit hebben zeker velen met weemoed teruggedacht, toen enkele jaren geleden het nieuwe gebouw verrees. Op het startterrein, dat in 1917 ook van de Spriet laak naar de Zijl was overgeplaatst werd steeds meer verbeterd. Een betonnen start toren verving al gauw het wankele start torentje, dat veel te lijden had van weer en wind en vooral in het begin werd het Kaag- weer berucht. De groote feesttent kwam er, electrische verlichting; de drinkwatervoor ziening werd verbeterd, de startinstallatie zoo volkomen mogelijk gemaakt. Maar dit waren allemaal verbeteringen als gevolg van de Kaagweek, het groote zeilfeest, waardoor De Kaag vooral in en buiten ons land bekend is geworden. De Kaagweek, die in de latere jaren wordt voorafgegaan door de Voor-Kaag en wordt gevolgd in het late seizoen door de Na-Kaag. In 1918 sloot De Kaag zich aan bij de Kon. Verb. Ned. Watersportvereenigingen en in dat jaar werd de eerste Kaagweek gehouden, waaraan direct al door een groot aantal schepen deelgenomen. Zoo vinden wij in het eerste Kaag week-pro gramma ai 17 regenbogen vermeld en 27 jollen. De grootste belangstelling bestond echter toen voor de handicapklassen. In de D-klasse waren niet minder dan 14 schepen inge schreven. De Kaagweek groeide gestaag, gelijk ook De Kaag groeide. In 1922 startten er acht vijf-en-veerti gers, waaronder de Belg Fridt met de Jazz Band. In 1923 kwamen de eerste zesmeters op de Kagerplassen. Het hoogtepunt in deze DE KAAG-VOORZITTER, Ir. J. C. v. HOOLWERFF. klasse werd bereikt in 1926, toen er twaalf zesmeters waren, waaronder drie Belgen; de Ciss met Becker, de Antigon met Car lier en de Navaho n met Bloem. De klassen der groot ere schepen zijn daarna tijdens de Kaagweek, gelijk overal in ons land terug- geloopen, maar de Kaagweek is blijven groeien en zoo vermeldt het programma voor de Kaagweek 1935 meer dan 220 sche pen, de groepswedstrijden en de onderlin ge wedstrijden nog buiten beschouwing ge laten. Maar ook buiten de organisatie van het wedstrijdwezen heeft De Kaag veel ge daan. Bijv. voor het behoud van natuur schoon op de Kagerplassen. Een einde werd gemaakt aan het storten van vuil. De Plas- senverordening van Zuid-Holland, ter be scherming van wateren en hun oevers kwam mede op aandringen van Van Hool werff cs. tot stand. De rattenbestrijding werd op initiatief van De Kaag ter hand genomen. Zoo zouden wij kunnen voort gaan. Laten wij nog slechts wijzen op de cursussen, die 's winters worden georgani seerd, waardoor velen jongeren en ook ouderen de liefde voor de zeilsport en voor het Hollandsche water is bijgebracht. De Kaag mag thans feestvieren, met vol doening terugziende op vijf-en-twintig wel bestede jaren van haar bestaan. Maar dit feest van De Kaag is ook het feest van Van Hoolwerff, die al die jaren de vereeniging heeft geleid en die er de ziel van was en is, al zal hij zich bescheiden op den achter grond willen houden. De Kaag en vooral Van Hoolwerff onze geluk wenschen. Jammer genoeg viel er de laatste jaren een schaduw over de Kaagzeilerij, welke echter niet de watersport als wel de daar bij „meer en meer gebruikelijke" kleeding betrof. Deze uitwassen bij de watersport zijn echter o.i. meer te wijten aan de moraliteit of beter gezegd immoraliteit van sommige individuen, van „dames", die door zinne lijke kleederdracht willen trachten te be hagen. Wij houden ons ervan overtuigd, dat het bestuur de onwelvoegelijke kleeding zeker niet in de hand werkt. De „mode" en haar satellieten is hier de groote oorzaak, welke, indien niet ten eenen male wordt ingegrepen tot funeste gevolgen voor de watersport zal leiden. Daarom onderstreepen we van harte het beroep, dat het Kaagbestuur ook dit jaar weer in het wedstrijdprogramma doet op alle bezoekers(sters) van Warmond en van de Kagerplassen, om rekening te houden met de voorschriften der Gemeente hier omtrent. Daarom heeft het Kaagbestuur de vol gende bepalingen der Gemeenteverorde ning van Warmond vet in het wedstrijd boekje afgedrukt: Het is verboden: le. Zich binnen de gemeente Warmond op den publieken weg, in publieke locali- teiten en haar aanhoorigheden, of in of op openbare vervoermiddelen te vertoonen of te bevinden in bad- of zwemcostuum, of in onwelvoegelijke of onbehoorlijke, of niet aan de eischen der zedelijkheid voldoende kleeding, of in kleeding, welke het lichaam niet behoorlijk of niet voldoende bedekt; 2e. zich in openbare plaatsen, of op plaat sen van den openbaren weg, of van het openbaar vaarwater, zichtbaar op te hou den op oneerbare wijze. Voorts is het op bepaalde plaatsen ver boden te zwememn, terwijl het eveneens verboden is zonder vergunning van B. en W. te kampeeren. Wij hopen, dat de burgemeester van War mond, als hoofd der politie, deugdelijk toe zicht op de naleving dezer verordening zal doen houden, opdat de mooie watersport voor velen niet vergald worde door onze delijk gedoe. 1 min. 45 sec.; 6. dezelde met Wapi in 1 min. 49 sec.; 7. N.V. Oranje Manege met Gitane (mej. Pauptit) in 1 min. 59 sec. (alle 4 fouten); 8. D. H. Pasman met Pascha (8 fouten in 1 min. 39 sec.). XVL Jachtrit met eindloop, pLm. 2000 M. met eind wedloop van pl.m. 500 M. 1. Res. luit. v. d. Put met The Centaur v. d. Oranje Manege; 2. Riem met Framona v. m. Brussel te Den Haag; 3. D. Modderman met Malkater van de 's Gravenhaagsche Concours- en Handelsstal.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10