MAANDAG 15 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. - PAG. 7 LAWNTENNIS De int. kampioenschappen te Noordwijk. Mad. Mathieu en De Stefani kampioenen in het enkelspel. DE HALVE EINDSTRIJDEN. Zaterdag zijn te Noordwijk alle halve eindstrijden der internationale kampioen schappen van Nederland afgewerkt. In het heeren enkelspel verloor Hopman in 3 sets van De Stefani, terwijl Quist nog vijf sets noodig had om den Oosgtenrijk- schen Davisbekerspeler Bawarowski te slaan. Hopman beging de fout tegen den Ita liaan te veel op de baseline te blijven, en zijn aanvalspel te laten rusten. De Stefani ras echter schitterend op dreef, zag zelfs jeans om van half court verscheidene pun ten te scoren. De dropshots van Hopman waren bovendien niet kort genoeg, zoodat keer op keer de Italiaan in staat werd ge steld het zwakke punt in het spel van zijn tegenstander uit te buiten. De Stefani won den eersten set met 61, kwam op 41 in den tweeden set, doch verloor vervolgens 3 games achter elkaar. Toen dacht men, dat het Hopman zou gelukken door tac tisch uiteenrafelen van het spel van de Stefani den wedstrijd te winnen. Maar De Stefani voelde dit, ging krachtig aanvallen en won tenslotte den set nog met 64. In den derden set kwam de Stefani, blijkbaar onder de reactie van de beide eerste sets, op 03 achter te staan, doch hij herstelde zich tijdig, het werd 33 en toen was het met den Australiër gedaan. Met 6—1, 64, 64 won De Stefani dezen halven eindstrijd. In den anderen halven eindstrijd had Quist zijn ups en downs. In den eersten set volleerde de Australiër keurig en Ba warowski kon tegen dit spel niet op. Doch het sterke spel van Quist werd vaak af gewisseld door minder goed werk en in het resteerend gedeelt stonden de kansen vrijwel gelijk. In den vierden set kwam Quist zelfs met 12 achter te staan en imet 63 ging deze set naar den Oosten rijker. In den vijfden set viel de beslis sing. Quist viel fel aan; dank zij zijn schit terend volleeren en den constanten druk, welke op Bawarowski werd uitgeoefend, won Quist met 62. De cijfers waren 6—2, 2—6, 6—2, 3—6, 6—2. In den halven eindstrijd dames enkelspel won Mme Mathieu met 62, 60 van mevr. Hopman. Tegen de .groundstrokes van de Fransche speelster, ondanks haar snelheid en vast spel, kon mevr. Hopman niet op. Het veld had voor haar meer ope ningen dan voor mevrouw Mathieu. Mej. Horn was in den eersten set in den anderen halven eindstrijd te sterk voor mej. Adamoff. Zij speelde vast, haar drives waren keurig geplaatst en zij wisselde deze drives in de lengte en in de breedte. Mej. Adamoff trachtte hier tegenover een hoog en laag spel te stellen, doch mej. Horn was zeer vast en won met 62. In den tweeden set speelde mej. Horn voorzichti ger, waarvan de Fransche speelster een dankbaar gebruik maakte. Zij vertraagde het spel door afwisselend hog en laag te spelen, haalde de Duitsche speelster uit haar gewone spel en wón dezen set met 64. In den derden set had mej. Horn haar vastheid herkregen en met een uit nemende forehand en een goede backhand langs de lijnen wist zij zich met 62 in den eindstrijd te plaatsen. De andere resultaten waren: Dames dubbelspel: mevr. Mathieu en mej. Rollin Qouquerque si. mej. Horn en mej. Sander met 6—1, 64. Mevr. Hopman en Miss Mac Ostrich sl. mej. Adamoff en mej. Barbier met 61, 64. Heeren dubbelspel: Hopman en Quist sl. Nourney en Busz met 63, 46, 64, 61. Bawarowski en von Metaxa sl. Ga- brovitz en Kukuljevic met 63, 119, 62. Gemeng dubbelspel: mevr. Mathieu en Kukuljevic sl. mej. Rollin Couquerpue en Hopman met 60, 86. Mevr. Hopman en Quist sl. mej. Belzer en Knottenbelt met 6—2, 8—6. DE EINDSTRIJDEN. Op den laatsten dag waren de weers omstandigheden voor tennis bijzonder gunstig, het was niet te warm! Wel deden zich echter de nadeelen voelen van het spelen van 5 eindstrijden achter elkaar en vooral Quist is daardoor eenigszins gedu peerd. Begonnen werd met den eindstrijd hee ren enkelspel tusschen de Stefani en Quist, waarbij een bijzonder spannend gevecht werd geleverd. Voor de derde maal heeft de Stefani het kampioenschap behaald en is daarmede definitief in het bezit van den wisselbeker gekomen. Hij heeft de kans gehad om in 4 sets van Quist te winnen n.l. in den vierden set, toen hij met 2 tegen 1 set in het voordeel stond en op 42 was gekomen. Doch door magnifiek spel van den Australiër ging deze kans teniet. In den vijfden set kwam De Stefani met 35 achter te staan met de service van Quist in de volgende game. Doch toen kreeg de Australiër een van die merkwaardige in zinkingen, die hem den set en match nog deden verliezen. In den eersten set ging de Stefani da- delijk ten aanval met rechter- en linker forehand zooals bekend slaat de Ita liaan geen backhand en Quist kreeg weinig of geen gelegenheid zijn vollies in het spel te brengen. Het baselinespel was hem te machtig en met 64 won de Ste fani den eersten set. In den tweeden set kwam Quist met 24 achter te staan, doch daarna spreidde Quist zulk een all round spel met vollies en dropshots ten toon, dat hij den set won met 64 In den derden set ging het tot 33 ge lijk op en tot ieders verbazing werd de service in de zoo belangrijke zevende game van Quist zeer onvast. Met 63 voor de Stefani brak de rust aan. *In den vierden set trok Quist bij elke gelegenheid, gepast of ongepast, ten aan val. Niettemin kwam de Stefani voor, zelfs op 42, doch toen hervond Quist zijn spel. Schitterende returns kwamen van zijn racket, listig gingen de korte drives en dropshots over het net en met 64 stonden de sets weer gelijk. In den vijfden set zakte het spel, beiden verdedigden en zochten hun kansen. Het ging tot 33 gelijk op en zelfs kwam Quist op 53 te staan. In de negende game stond het 30 voor Quist, doch de pogin gen van Quist om kort spel den Italiaan uit slaan mislukten nu geheel, het werd 44( 55 Zelfs in eens was de linkerfore hand van de Stefani weer op dreef. Na 65 werd het 75 op een lovegame! Zoo won de Stefani dus met 64, 46, 63, 4—6, 7—5. Mme Mathieu had niet veel moeite om mej. Hora te slaan. De Fransche speelster zocht het in de lengte en breedte en voor al ook in de vaart. Dit gaf een zoo groot overwicht, dat zij met 62, 61 won. In het dames-dubbelspel kwam het paar Mme Mathieu en mej. Rollin Couquerque in den eersten set op 50. Toen kwamen mevr. Hopman en Miss Mac Ostrich in eens op 53, dank zij het snelle en listige spel van de Australische. In den tweeden set kwam het Fransche- Nederlandsche dubbel wederom tot 50. Ook nu misten mevr. Mathieu als mej. Rollin Couquerque de finishing touch in de rallies, zoodat de tegenstandsters kans kregen in te loopen. De spanning kwam er in en tenslotte werd het 86 voor het Fransch-Neder- landsche dubbel. In het heeren dubbelspel wonnen Hop man en Quist met 46, 60, 64, 63 van Bawarowski en von Metaxa (Oostenrijk). Tegen de drives en services der Australiërs konden de Oostenrijkers niet op. In het gemengd dubbelspel maakte Quist met mevr. Hopman spelend, een vermoeiden indruk, hoe kon het ook an ders. Mme Mathieu en Kukuljevic sloegen mevr. Hopman en Quist met 86, 63. Hiermede won mevr. Mathieu drie titels. De resultaten van het troosttournooi wa ren: mevr. Boutmy sloeg mej. Mechel 62, 62. Alsbach sloeg Dingemans 63, 6—3. OM DEN DAVISBEKER. Duitse hl and in de Eur. finale. Het dubbelspel in de ontmoeting Tsje- cho SlowakijeDuitschland voor den eind strijd der Europeesche zone van het Davis- bekertournooi werd Zaterdag door de Duitschers von Cramm en Lund gewonnen met 63, 97, 64 tegen de Tsjechen Menzl en Malecek. De stand is na den tweeden dag 2voor Duitschland. In deze Duitsche overwinning heeft van Cramm wel het grootste aandeel gehad. In 5 sets sloeg van Cramm gisteren den Tsjech Menzl, zoodat Duitschland thans een 31 voorsprong heeft gekregen en den wedstrijd reeds gewonnen heeft. WIELRENNEN VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. Op de Rijs wijksche wielerbaan hadden Zondagmiddag populaire wedstrijden plaats, bestaande uit 'n sprint met 42 deel nemers en een koppelrace met 12 koppels. De uitslag van de linale van den sprint luidt: 1. B. Leene, 2. Van Gelder, 3 de Ron (Tijd laatste 200 m. 13 seconden). De uitslag van de koppelrace luidt: 1. Verheijenvan Es, 16 punten; 2. MeijerDe Graaf, 13 punten; 3. Velhour Van der Wal, 7 punten; 4. de RonHulst en HoutmanBesterveld, 4 punten. VAN DE GOUDSCHE BAAN. Gisterenavond werd op de Goudsche Wielerbaan een 100 km. koppelwedstrijd verreden, bedoeld als revanche van de onlangs gehouden avond-Zesdaagsche. Van de renners, die daaraan deelnamen, ontbra ken Giellet, Suiker en Strobbink, terwijl ter completeering E. de Jong, die met v. d. Wiel een koppel vormde, was toegevoegd. Aanvankelijk riskeerden de leidende koppels niets. Zij bepaalden zich er toe elkaar terdege te bewaken, terwijl zij het demarreeren aan de minder sterke koppels overlieten. De door deze laatsten ontketen de jachten waren steeds van korten duur. Alleen de klassementsprints waren, voor al door de duels tusschen Biesheuvel en van Amsterdam, bijzonder spannend. Na het tweede klassement probeerden Cattel Peek eenige malen los te komen, een enkele keer werd een flinke voorsprong bereikt, doch dank zij het werk van Biesheuvel v. d. Star werden de pogingen telkens weer verijdeld. Hierna kreeg de wedstrijd over het algemeen een levendiger karakter, daar meerdere koppels, maar vooral v. d. Wiel de Jong en Riethovenv. d. Meer her haaldelijk demarreerden, echter steeds zonder succes. Biesheuvelv. d. Star volg den ditmaal een betere tactiek dan in de Zesdaagsche. Nu bepaalden zij zich er toe in de klassementsprints de leiding te ver overen en deze hardnekkig te verdedigen door iedere uitlooppoging te verhinderen. Zij slaagden er in op deze wijze de course welverdiend te winnen. Toch bleef de strijd tot het laatste toe spannend, daar het pun- tenverschil zoodanig was, dat eerst in het laatste klassement de beslissing kon vallen. Biesheuvel, die zich een zeer goede sprinter toonde, wist dit echter, na feilen strijd, op overtuigende wijze te winnen. De 100 km. werden afgelegd in 2 uur 34 min. De uitslag luidt: 1. Biesheuveld. Star 29 punten, 2. SchonermarckMein- ders 19 punten; 3. van AmsterdamAlthui zen 16 punten; 4. Verheijenvan Es 12 punten; 5. CattelPeek 1 punt; 6. Rietho venv. d. Meer en v. d. WielE. de Jong 0 punten. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. Aatn het programma van de Heemsteed- sche wielerbaan werd gisteren deelgenomen door de Nederlandsche kampioenen Van Egmond, Pijnenburg en Engelmoer, hetgeen tot gevolg had, dat velen de wedstrijden bijwoonden en genoten hebben van goede wedstrijden. De uitslagen luiden als volgt: Wedstrijd voor beroepsrijders over 800 Meter: le rit: 1. J. van Egmond (laatste 200 Meter 12.2 sec.). 2. G. Leene 1 lengte; 2e rit: 1. J. van den Heuvel, 12.1 sec.; 2. A. van der Linden 1 lengte; 3e rit: 1. J. van Egmond, 12 sec.; 2. J. van den Heuvel, 1 lengte; 4e rit: 1. A. van der Linden, 12.3 sec., 2. G. Leene een half lengte; 5e rit: 1. G. Leene, 12.3 sec.; 2. J. van den Heuvel, Vl lengte; 6e rit: J. van Egmond, 13 sec.; 2. A. van der Linden, y. lengte. Totaaluitslag: 1. J. van Egmond 3 p., Van der Linden, Vanden Heuvel en G. Leene ieder 5 p. Achtervolg inga wedstrijd voor Beroeps- rijders: le rit J. Pijnenburg haalt F. Slaats na 2000 Meter in; tijd 2 min. 36.4 sec.; 2e rit: J. van Hout haalt na 4000 meter A. Braspenninx in, tijd 5 min. 4.2 sec.; 3e rit: F. Slaats haalt na 2600 Meter Braspenninx in, tijd 3 min. 26.2 sec. 4e rit: finale: Pijnen burg haalt na 5 K.M. Van Hout twee Metier in, tijd 6 min. 27,2 sec. Wedstrijd voor amateurs over 8 K.M.: 1. B. van Wezep, 10 min. 55.6 sec.; 2. Lodewijk; 3. R. Groot. Klassementwedstrijd beroepsrijders en onafhankelijken: 1. A. Molendijk, 40 p.; 2. R. Loskamp, 30 p.; 3. K. Fruitema, 28 p.; 4. H. Metz, 25 punten. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs om den Heemstede brassard: G. van Wees (houder) haalt K. Veen (uitdager 20 Meter in ,tijd 5 min. 22.4 sec. Wedstrijd voor beroepsrijders tegen het uurwerk over 200 Meter: 1. A. van der Lin- ren, 12.1 sec.; 2. J. van den Heuvel 12.2 sec. Koppelwedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken over 50 K.M.: 1. Braspen ninxVan Hout 5 punten. Op één ronde: 2. WalsReineveld 10 punten; 3. W. Vroo- menZadelhof, 4 p.; op twee ronden: 4. W. MetzAdan, 10 p.; 5. J. Engelmoer Molendijk 6 punten; 6. K. FruitemaMolen dijk, 0 punten. „SWIFT". Gistermorgen is de tijdrace gereden door een A-klasser over 60 K.M. Het was alleen J. v. Wezel, die daarvoor op tijd aan de start was verschenen. W. Severijnen en A. v. Amsterdam waren beiden te laat. Bij de B-klassers die plm. 30 K.M. van- am de Zijl naar de N. Wetering en terug moesten rijden waren het J. Riethoven Adsz. 35 min. 8 sec.; H. Koene 35 min. 29 sec.; G. Groeneweg 35 min. 50 sec.; W. Mens 36 min. 4 sec.; en J. de Groot 41 min. 1 sec. Woensdagavond 8 uur start aan paal 21 voor het 20 K.M. record. Chr. Vink heeft zich gisteren op de Heem- steedsche wielerbaan in een 8 K.M. per soonlijke race van de 16 deelnemers als 5e weten te plaatsen, terwijl A. v. Egmond 8e werd in denzelfden wedstrijd. J. Riethoven en J. Verschoor hebben Za terdag op de VekaJbaan den 3 en prijs ge wonnen in den koppelwedstrijd. DE TOUR DE FRANCE. Zaterdag werd de negende etappe gere den van de Ronde van Frankrijk, nl. van Gap naar Digne, een afstand van 227 km., waarbij wederom twee zware passen moes ten worden overgetrokken, nl. de Col de Vars (2115 M.) en de Col d'Allos (2250 M.) Het resultaat was: 1. Vietto, Frankrijk, 8 uur 1 min. 27 sec.; 2. Camusso, Italië, 8 uur 1 min. 34 sec.; 3. F. Vervaecke, België 8 uur 3 min. 40 sec.; 4. Speicher, Frankrijk, 8 uur 4 min. 34 sec.; 5. Morelli, Italië; 6. Benoit Faure, Frank rijk, toerist; 7. Amberg, Zwitserland; 8. Archambaud, Frankrijk; 9. Fayolle, Frank rijk, allen zelfden tijd. In het algemeen klassement was de stand de volgende: 1. Romain Maes, België, 60 uur 17 min. 2 sec.; 2. Camusso, Italië, 60 uur 22 min. 18 sec.; 3. Morelli, Italië, 60 uur 23 min. 57 sec.; 4. Speicher, Frankrijk, 60 uur 24 min. 28 sec.; Lowie, België, 60 uur 27 min. 36 sec.; 6. Vervaecke, België 60 uur 29 min. 34 sec.; 7. Vietto, Frankrijk, 60 uur 37 min. 35 sec. In het landenklassement heeft België de leiding met een totaaltijd van 181 uur 14 min. 12 sec. De tiende etappe van de Ronde van Frankrijk leidde gisteren van Digne naar Nice over 156 K.M. De Belg Jean Aerts wist weer in den sprint deze etappe te win nen in 4 uur 22 min. 35 sec. 2. Lapebie (Frankrijk). 3. Ruozzi (Frankrijk) toerist. 4. Legreves (Frankrijk) allen zelefden tijd. 5. Speicher (Frankrijk tijd 4 uur 22 min. 45 sec. 6. Morelli (Italië) tijd 4 uur 25 min. 3 sec. 7. Pelissier (Frankrijk). 8. Teani (Ita lië). 9. Thierlbach (Duitschland). 10. R. Maes (België) a 11. Gamusso (Italië) allen zelfden tijd. Heit algemeen klassement luidde na deze etappe als volgt voor wat betreft de kop groep: 1. R. Maes (België) totaaltijd 64 uur 39 min. 37 sec. 2. Camusso (Italië) 64 uur 47 min. 21 sec. 3. Morelli (Italië) 64 uur 49 min. 4. Speicher (Frankrijk) 64 uur 49 min. 13 sec. Landen klassement: 1. België totaaltyd 194 uur 34 min. 44 sec. 2. Italië totaaltijd 195 uur 1 min. 43 sec. 3. Frankrijk totaaltijd 195 uur 16 min. 19 sec. 4. Duitschland 198 uur 11 min. 49 sec. 5. Spanje 204 uur 49- min. 9 sec. Heden is het een rustdag te Nice. DE SPAANSCHE RENNER CEPEDA OVERLEDEN. De Spaansche wielrenner Cepeda, die gedurende de 5de étappe van de Tour de France een val maakte en ernstig gewond weid, is zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, in een ziekenhuis te Grenoble over leden. MOTORSPORT LEIDSCHE MOTOR TOURING CLUB. Behendigheidswedstrijden. Begunstigd door prachtig zomerweer heeft de L. M. T. C. gisterenmiddag haar aangekondigde behendigheidswedstrijden gehouden op het terrein aan den Hoogen Rijndijk hoek Kanaalweg. Het veld was tot dit doel in twee gedeelten gesplitst. Op het grootste gedeelte kan het publiek gratis plaats nemen, terwijl op het overige ge deelte de wedstrijden plaats vonden. De politie zorgde op goede wijze, dat het pu bliek niet te dicht bij het wedstrijdterrein kwam. Velen hadden de warmte getrot seerd en waren op het terrein aanwezig, maar nog meerderen hadden zich geplaatst langs het kanaal, en zij hadden het nog niet zoo kwaad bekeken, want het was daar heerlijk koel onder het loof der boomen. De wedstrijden zelf hadden een vlot ver loop, dank zij de regelmatige afwerking van het programma. De organisatoren kunnen met genoegen op deze wedstrijden terugzien. De deelnemers waren verdeeld in klassen naar gelang der cM3. inhoud van hun motoren. Allen moesten evenwel dezelfde proef afleggen. De behendigheden zelf moesten uitge voerd worden achtereenvolgens en in een gesloten traject. Wij laten hier een kort overzicht volgen van de diverse hindemissen. Vanaf den start over een aantal planken rijden, daarna een parapluie openen en sluiten en vervolgens in een standaard plaatsen. Na over een tweetal wippen gere den te zijn moest men tusschen een aantal losse blokjes doorrijden om daarna een vlag van den eenen koker in een andere te de- poneeren, een flesch van een tafeltje in e<an mandje plaatsen, dan met een stok een kurk van een paal slaan en met denzelfden stok door een ring probeeren te steken, daarna een bord eieren van een paal ne men om het een eind verder weer op een andere paal te plaatsen. Was dat achter den rug, dan vijf hoepels een voor een oppak ken en om een paal gooien, vervolgens een gevuld glas oppakken en verder weer neer zetten en dan tot slot een kinderwagen ipeenemen en in een vierkant plaatsen om vervolgens tusschen eenige vlaggenpaden door te rijden en via een stel planken en een bel het eindpunt te bereiken. Dat het niet meeviel zeggen de uitslagen duidelijk. Om het nog moeilijker te maken was be paald, dat er voor het voeten d. i. met zijn voet den grond raken en voor stoppen straf- punten zouden worden gegeven. Bij een gelijk aantal punten besliste de gemaakte tijd. De uitslagen luiden als volgt: Klasse A inhoud 250 cM.3: 1. C. J. Vink, Voorschoten, op Rudge 2 strafpunten; 2. J. Zijlaard, Rotterdam, op D. K. W. 17 straf punten; 3. G Korving, Leiden, op Ariel 23 strafpunten. Klasse B. inhoud 350 cM3. 1. C. J. Vink, Voorschoten, op FN, 17 strafpunten. 2. S. Tumps, Amsterdam op Velocette 28 straf punten; 3. Varkevisser, Leiden, op F. N. 34 strafpunten. Klasse C inhoud 500 cM3.: 1. J. C. Hen- neken, Den Haag op BSA, 6 strafpunten; 2. Cancrinis, Leiden, op New Imperial 29 strafpunten; 3. Schwab Jr., Amsterdam, op Rudge 51 strafpunten. Na afloop werden de prijzen met eenige toepasselijke woorden uitgereikt door den heer Hoppenbrouwer. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De pitslagen. le klasse. HCC IIHaarlem gew. door HCC met 1 run; RWHCC I gew. door HCC met 73 runs; VOCVVV gew. door VW met 2 r. Overgangsklasse. CVHExcelsior gew. door CVH met 44 runs; Excelsior 67, CVH 111. RCHKampong geëindigd in een draw; RCH 81, Kampong 76 voor 9 tijd. PWQuick (N.) ged. door Quick met 122 runs op de le innings. Quick 250, PW 128. SpartaHCC 3 draw HCC 309 voor 7; Sparta 282 voor 5. Ajax (L.)HBS gew. door HBS met in nings en 22 runs. HBS 222, Ajax 67 en 133. 2e klasse A. Haarlem IIOlympia gew. door Haarlem met innings en 112 runs, Haarlem 208, Olympia 43 en 48 2e klass B. Excelsior IIVOC II gew. door VOC met innings en 91 runs. VOC 243. Excelsior 1ste innings 62, 2e innings 90. VUCHCC 4 gew. door VUC met 72 runs VUC 139. HCC IV 67. HBS IIQuick (H.) gew. door HBS op de 1ste innings met 113 runs. HBS 182. Quick le innings 69, 2e innings 91 coor 6. IlBS geeft op. 2e klasse C. TCCHTCC gew. door TCC met 22 runs op de eerste mnings. TCC 90, HTCC 68. Quick (NIIArnhem gew. door Arn hem met 16 runs op de eerste innings. 3e klasse A. Kconpong IISCHC 2 gew. door Kam pong II mer innings en 14 runs. Kampong II 166. SCHC II 86 en 66. AlbionVVV III gew door Albion met innings en 139 runs. VW 9 en 32. Albion 180. 3e Klasse B. HCC V—HBS III gew. door HBS met 43 runs. HBS Hl 141, HCC V 98. Leonid asHBS IV gew. door Leonidas op de le innings met 80 runs. Quick (H.)Excelsior gew. door Quick met 37 runs. Quick 123, Excelsior 86. DERDE TESTMATCH ENGELAND— ZUID - AFRIKA. Te Leeds begonnen. De derde testmatch tusschen Engeland en Zuid-Affika, is Zaterdag onder prachtige weersomstandigheden te Leeds aangevan gen. Engeland won den toes en ging het eerst batten. 15.000 toeschouwers waren aanwezig. Sensationeel was het begin, toen Wyatt direct gevangen werd, zonder dat hij ge scoord had. De stand na den eersten dag was, dat En geland in de eerste innings 216 runs maak te, terwijl Zuid-Afrika bij het sluiten op 26 stond voor 1 wicket. Heden wordt de match voortgezet. WANDELSPORT JUBELEUM-MARSCH L.P.S.V. Zaterdag was het voor de L.P.S.V. een hoogtij-dag, daar de afdeeling wandelsport haar eerste lustrum vierde. Om deze reden had het bestuur van de L.P.S.V. dan ook gemeend, iets bijzonders te moeten geven op het gebied van Wandel sport en er werd dan ook besloten een kin derwandeltocht te organiseeren, welke uit nemend is geslaagd, dank zij de groote me dewerking van mevr. Dieben-Konings en mej. Steffelaar, reap. pres. en leidster van Brunhilde. De algemeene leiding berustte bij den heer K. W. Wijk, die zich met volle toe wijding hieraan heeft gegeven en een on misbare steun bleek, Alvorens de afmarsch plaats had van de wandelaars voor de 30 KJVL, weid het bestuur van L.P.S.V. ver rast met een prachtige bloeemnimand, ge schonken door de Leidsche Wandelsport Vereeniging, welk geschenk met grooten dank in ontvangst werd genomen. By de Zeevaartschool aan het Noordein de was het weer een gezellige drukte van wandelaars, die onder prachug wandelweer den tocht zoo spoedig mogelijk wilden aan vaarden. Vanwege de warmte had het bestuur een half uur eerder laten starten en wij zagen resp. de Haagsche Politie, Haarlemsohe Po litie en Pro Patria allen in uniform, de Leidsche Wandelsport Vereeniging, de Princeviag, de Bataven, Kadetje enz. in clubcostuum en vele individueele wande laars keurig afmarcheeren. Ook de groep uit Rhijngeest maakt een goeden indruk. T .angR den Haagweg en Laan van Maal drift werd Wassenaar bereikt, vanwaar het door het prachtige Rijksdorp ging. De Politie van den Haag en Haarlem, de Leidsche Wandelsport Vereen, en Rhijn geest maakte over het geheele parcours een uitstekenden indruk; een ware propaganda voor de Wandelsport in het algemeen. Pro Patria had al spoedig een paar van haar leden, die door de warmte waren bevangen en door leden van de E.HR.O. werden ver- frischt. Jammer, dat deze later per auto terug gingen, zoodat Pro Patria niet voor een korpsprijs in aanmerking kwam, doch de anderen hielden de eer van hun vereeni ging hoog en kwamen keurig binnen, even als de vele individueele wandelaars. De meeste deelnemers waren reeds voor halfacht binnen en verpoosden zich nog een half uur in Oud Hortuszicht, alwaar het po litie Muziekgezelschap de deelnemers ver gastte op eenige marsohen. De kinderen die naar Zoeterwoude waren geweest en langs Kanaalweg, Fruinlaan, Koninginne- laan, Stadhouderslaan naar Oud Hortus- zicht kwamen, mengden zich onder de ouderen. Te 8 uur stelden alle deelnemers zich achter het Pol. Muziekgez. op en trok deze keurige stoet, waarin zich ook de Mond- harmonicacluib „Bravo" bevond en de pad vinders met trommels en trompetten, langs Witte Singel, Doezastraat, Zonneveldstraat, Langebrug, Steenschuur, Breestraat Noord einde, Witte Singel naar Oud-Hortuszicht. VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. R. W. D. kampioen. Gisterenavond had onder een behoorlijke temperatuur de laatste wedstrijd om het kampioenschap van Leiden plaats tusschen R. W. D. en Leiden. Leiden telde enkele invallers. Na aftrap bleek direct dat beide partijen aan elkaar gewaagd zijn. Leiden heeft het eerst succes als bij een algemeene aanval de door den keeper teruggestompte bal bij een der Leiden voorwaartsen belandt, die zijn club de leiding geeft. Voor de rust weet R. W. D. uit een corner direct te doelpun ten: Rust 11. R. W. D. heeft het eerst succes als na een mooien voorzet van den linksbuiten een der voorwaartsen met zijn hoofd den bal in het Leiden-doel deponeert. Lang be houden zij hun voorsprong niet, want na mooi solospel weet de Leiden linkshalf met een hard laag schot de partijen op gelijken voet te brengen. Leiden komt meer opzetten, maar hst eind breekt aan met gelijken stand. Daar beide clubs 3 punten hebben moest ver lengd worden, waarbij het eerste doelpunt beslissend was. In de tweede helft hiervan weet R. W. D. uit een vrijen schop via het hoofd van een der Leiden-spelers te doel punten en won daarmede den wedstrijd 3—2. De eindstand luidt: gesp. gew. gel. ver!, v.t. pnt. R. W. D. 2 2 64 4 Leiden 2 1—1 5—3 2 Kolp. Boys 2 2 26

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7