inbz grootmoeders tijd R.K. SPORTPARK JAAGWEG" Leiden I - Kolpings Boys I WOENSDAG 10 JULI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 8 HEDENAVOND half acht om het kampioenschap van Leiden Entrée 10 cent. 4350 OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Hedenavond vindt op het sportpark aan den Haagweg de tweede wedstrijd om het kampioenschap van Leiden plaats, waar aan deelnemen Leiden, Rood Wit en Kol- ping Boys. Gespeeld wordt een halve com petitie. Rood Wit en Kolping Boys ont moetten elkaar reeds waarbij RWD met 32 won. De wedstrijd van hedenavond gaat tus- schen Leiden en Kolping Boys, de oudste en jongste vereeniging. Ofschoon een overwinning van Leiden het voor de hand liggende resultaat lijkt dienen de rood-zwarten de oranje-zwarten niet te onderschatten. Moge het een voor alles fairen strijd zijn waarbij de sterkste wint en waarbij een flink aantal belangstellenden aanwezig is. A.s. Zondag worden gespeeld de wed strijd RWD ILeiden I en Kolping Boys jun.Leiden jun; de laatste wedstrijd geldt voor het juniorenkampioenschap van Leiden. WATERPOLO WEDSTRIJDEN DE ZIJL. Morgenavond 8 uur speelt de Zijl II in de Zweminrichting „De Zijl" tegen DWR EI. Voor de competitie van den Kring den Haag worden dien avond te Den Haag ge speeld: ZIAN VI tegen De Zijl III en HGA I tegen De Zijl V. Gisterenavond werd in de Zweminrich ting „De Zijl" de competitie-wedstrijd ge speeld De Zijl IV tegen RPC I. Resultaat 3—1. De stand in 2e klasse afd. C. is: S. V. H. R. Z. C. Haarlem G. Z. C. De Zijl SZ. en PC. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 7 6—1 31—6 12 4 3 1 175 6 5 3—2 14—8 6 5 2—3 15—15 4 6 2 4 11 36 4 5 5 6—24 MOTORSPORT LEIDSCHE MOTOR TOERING CLUB. Nog nader melden wij, dat de Leidsche Motor Toering Club voor de behendigheids- wedstrijden van as. Zondag, die gehouden zullen worden op het terrein gelegen Hooge Rijndijk hoek Kanaal weg een wijziging tot voorbereiding heeft ondergaan. De orga nisator heeft met overleg van de Politie en het 'bestuur der L.M.T.C. besloten het terrein voor de helft in gebruik te nemen door afzetting met palen en touw en de overige helft gratis voor het publiek toe gankelijk gesteld. Het publiek wordt er overigens op gewe zen, dat de tweede ingang gelegen aan de zijde Kanaal weg gesloten zal zijn, en dat het verboden is, zich te begeven op het gedeelte dat toegewezen is aan bovenbe doelde vereeniging, ter uitvoering van de wedstrijden. De aanvang van de wedstrijden is plm. 1 uur. Er zullen 18 verschillende behen digheden door de deelnemers uitgevoerd moeten worden, en niet zooals in het vorige bericht van dit blad, hetzij met of zonder motor, maar uitsluitend op den motor. De behendigheden die zonder motor uitge voerd moesten worden zijn komen te ver vallen. Het reglement is verder uitgebreid met: elke behendigheid geeft bij een goede uit voering 10 winstpunten. Strafpunten wor den gegeven voor: het niet goed uitvoeren van een behendigheid; élke keer dat de deelnemer een zijner voeten op den grond plaatst, stoppen, een blokje of voorwerp omrijdt. Op schuiven met de voeten over den grond volgt disqualificatie. Bij het mis grijpen van een voorwerp is keeren toege staan. Het bestuur beslist en draagt verder geen verantwoordelijkheid voor gevallen tijdens, voor of na de rit. AUTOMOBILISME DE ALPENRIT 1935. Nederlandsche deelneming. Van 3 tot 11 Augustus as. wordt dit jaar de Alpenrit gehouden met start te Miin- chen en finish te Aix les Bains. In den merkenwedstrijd zal, naar wij vernemen, een Nederlandsch Fordteam uitkomen be staande uit 3 wagens. Teamleider is de heer J. A. van Beeck Calkoen (Maartens dijk) met als tweede bestuurder ir. van Wamelen (Heemstede), de tweede auto wordt bestuurd door de heeren Bakker Schut (Voorburg) en Mr. Lambert Hurrel- brinck (Antwerpen), terwijl de derde wa gen zal worden gereden door ir. Jaarsma (Den Haag) en den heer Couwenberg (Tilburg). Bovendien zal de heer A. van Strien (Cu- lemborg) met Ford V 8 individueel deel nemen, waarbij de heer C. Schade (Berli- cum) hem zal vergezellen. LAWNTENNIS De int. kampioenschappen te Noordwijk. Moeilijke zege van De Stefani op de Brauw. Het meest uitgezochte zomerweer kon den voortgang van de wedstrijden te Noordwijk uit den aard der zaak ten zeerste bevorde ren. Toch is er maar heel weinig gespeeld. In het dam es enkelspel werd de eerste ronde van de internationale afdeeling bijna geheel afgespeeld. Verschillende Neder landsche speelsters kwamen tegen buiten- landsche en moesten in al deze gevallen de meerderheid van het buitenland erkennen. Zoo kwam mej. Knottenbelt tegen de Duitsche internationale mej. Horn en de drive, welke deze ontwikkelde, had een zoo goede lengte en was doorloopend zoo goed gespeeld, dat onze jongste internatio nale speelster met 62, 60 geslagen werd in een wedstrijd, welke overigens lang niet eenzijdig was. Mej. Mechel kwam tegen een andere Duitsche speelster, mej. Sander, die ook vroeger in deze wedstrijden gespeeld heeft en trof haar in den eersten set buiten gewoon onvast. Mej. Mechel won dien set met niet minder dan 60, doch het bleek voornamelijk te danken te zijn aan het niet- ingespeeld zijn van de Duitsche speelster. Deze kwam meer en meer op dreef en in een base-line gevecht tusschen beide speelsters bleef ook hier de Duitsch drive in de meerderheid, 06. 62, 63 voor mej. Sander. Voorts won de Engelsche speelster miss Mac Ostrich van mej. Menko 60, 61. De Fransche kampioene, Mevr. Matthieu, had gelegenheid zich in te spelen tegen een der Zweedsche meisjes, die aan dit tournooi deelnemen, mej. Isaeus: 61, 60. De Fransche kampioene is ambitieus ge noeg om haar slagen zoo goed mogelijk op te voeren om dit kampioenschap van Ne derland te voegen bij de vele tournooien 16 overwinningen achtereen welke zij in het voorjaar aan de Riviera behaalde, j In het heerenenkelspel heeft de j kampioen van 1933 en 1934, de Italiaan De Stéfani heel wat moeite gehad om De Brauw te slaan. Dit lag eensdeels aan het zeer goede verdedigen, afgewisseld door aan val bij elke kans, die de Brauw voor zijn prachtige forehand kreeg, anderdeels aan de blessure aan zijn been, welke De Sté- fani te Wimbledon opgeloopen heeft, en waarom hij toch het medespelen in dit tournooi niet wilde laten. De dubbele forehand (links en rechts) gaf De Stéfani tenslotte het overwicht, waardoor hij in vier sets won 62, 57, 64, 63. De Australiër Hopman speelde een aan trekkelijke partij tegen onzen oud-kampioen Mr. v. d. Feen. Dat hij zijn fantasie kon toepassen en dat hij zich nu en dan terdege moest inspannen, pleit voor het zeer goede spel, waarover onze veteraan nog wist te 'beschikken. 61, 64, 61 voor den Australiër. Karsten kwam tegen den Hongaar Ga- browitz. Doordat deze al te veel de sterke backhand van Karsten bestookte en te wei nig op diens minder sterke forehand speel de, werd het één set gelijk: 63, 26. In den derden set kwam de Hongaar 42, doch door een sterkere pressie van Kars- ten's aanvallend spel, waarbij hij ook goed werk aan het net deed, kwam de Hongaar op 54. Hij kreeg zelfs een set-point en hij trof het waarlijk niet, dat de scheids rechter zijn tweede service, die oogenschijn- lijk op de lijn was, fault gaf, zoodat daar door een dubbele fault ontstond, welke niet alleen oorzaak was, dat hij den set niet met 64 won, doch de reactie, welke daar op volgde, kostte niet alleen dezen set (57), doch werkte nog na in de derde 62 j en zelfs nog wel een uur na den wedstrijd. De eenige overwinning van een Hollan der in deze eerste ronde was die van Heynen op den Dutscher Dr. Busch. Het zwakke punt van de vijf sets, lag midden in den derden set. Heynen stond hier 04, doch maakte vijf games achtereen (54) en daarna via een gemiste service-game 75. Hij won tenslotte den wedstrijd in vijf sets 6—4, 3—6, 7—5, 4—6, 6—4. De uitslagen van Dinsdag luiden als volgt: Dames Enkelspel, voorronde: mej. W. J. Broese van Groenou sl. mej. A. de Wal 8—6, 7—5. Ie ronde: Mme S. Matthieu sl. frl. M. Isaeus 61, 60; Miss Mc. Ostrich sE mej. C. Menko 60, 61; mevr. A. de Bruyn Kops sl. mevr. Th. A. Brauw 60, 60; Mile. M. M. Solé sl. frl. A. Björklund 6—0, 60; Frl. M. L. Horn sl. mej. T. Knotten belt 62, 60; Frl. G. Roberg sl. mej. T. Groenewegen 62, 62; Frl. E. Sander sl. mej. R. Mechel 06, 62, 63; mevr. R. de Jonquière sl. Frl. L. Roozen 62, 62; mej. A. Kerckhoff w.o.; mej. Van Lindonk sl. mej. Th. Broese van Groenou Heeren Enkelspel, 2e voorronde: L. J. Rinkel sl. mr. E. Nielsen 60, 64. Ie ronde: H Hopman sl. mr. M. van der Feen 61, 64, 61; F. Kukuljevic w.o.; E. Gabrowitz sl. W. Karsten 63, 26, 75, 62; A. Quist sl. C. E. Hoeke 63, 61, 63; G. de Stefani sl. jhr. R. de Brauw 62, 57, 64, 63; W. J. Heynen sl. dr. J. P. Buss 6—4, 3—6, 7—5, 6—4; F. Kukuljevic w.o.; E. Nourney sl. J. Boon 6—3, 6—3, 6—0. Heeren Dubbelspel, le ronde: I. Rhodius en C. Bracht w.o.; H. Hopman en A. Quist bye; J. Grandguillot en M. Bally bye; J. A. Jacobson en F. van der Graaff sl. Th. Ger ritsen en M. R. van Lennep 64, 61, 61; E. Nourney en dr. J. P. Buss bye; W. Kars ten en W. J. Alsbach sl. J. Oudes en J. van der Toch 64, 60, 61; H. Timmer en R. Gallèpe bye; E. Gabrowitz en F. Kukulje vic bye; B. Destremeau en J. Jamain bye; G. Troncin en bye; mr. A. J. Feiith en J. Boon bye; A. Graf Baworowski en G. von Metaxa bye. 'tot heden ten dage heeft zachte zeep, in elke Nederlandsche huishouding een voorname plaats ingenomen. En terecht, want niettegenstaande den lagen prijs bezit goede Transparantzeep een groote waschkracht! Bedenk eens voor hoeveel doeleinden zachte zeep, die door Nederlandsche fabrieken sinds eeuwen volmaakt gefabriceerd wordt, het ideale middel is: de groote wasch, het boenen en schrobben van gangen en trappen, marmer en graniet, het afsoppen van deuren, kozijnen, linoleum en het vatenwasschen. In schoonmaaktijd is zachte zeep beslist een uitkomst, van zolder tot kelder! En op het platteland valt er met zachte zeep nog heel wat meer te doen: om maar alleen het boenen van den buitenkant van het huis, het schrobben van stallen en hokken en het reinigen van tegelvloeren te noemen. T 2 1 -0176 De zachte groene zeep van vroeger is thans vervolmaakt tot de zuivere goud gele TRANSPARANTZEEP. die bij eiken winkelier verkrijgbaar is. Als extra voordeel is Transparant- zeep nu tijdelijk verpakt in prima emmers, blauw geëmailleerd en goud gebiesd. Desgewenscht de 10 Kg. emmer ook in wit emaille. Emmer inhoud netto 5 Kg. Trans parantzeep voor slechts 1,05 Emmer Inhoud netto 10 Kg. Trans parantzeep voor slechts 1,90 Denk eens aan, de beste zachte zeep, die er bestaat en nog een prima ge- emailleerde emmer geheel gratis, een prachtemmer om U te helpen bij het boenen van de gangen, de trappen, de stoep en om een heerlijk vet sop te maken van Transparantzeep. Voorts zullen op de boerderij zulke emmers uiterst welkom zijn voor het mengen van kippenvoer, het putten van welwater en regenwater, het spoelen van groenten, bij de inmaak, het afspoelen van ramen en deuren, als melkemmer enz Overal zullen deze prachtemmers wel kom zijn! Maar bedenk, dit zeldzame voordeel geldt slechts tijdelijk. Zorg dus, dat U hiervan profiteert] VINES NAAR NOORDWIJK. Sinds eenigen tijd zijn er onderhandelin gen gevoerd over het spelen van een wed strijd in ons land waarin Tilden en Vines zouden uitkomen. Tilden is gebonden aan andere engagementen, doch Vines was in de gelegenheid te komen. Het bestuur van den B.T.O.N. heeft het nu zoo georgani seerd dat er op Zaterdag 27 en Zondag 28 Juli te Noordwijk een wedstrijd gespeeld wordt tusschen een ploeg van Nederland sche professionals plus Vines, tegen een ploeg Fransche, bestaande uit de sterken Plaa en Ramillon, de twee die den Bon- nardel-beker gewonnen hebben. Het bestuur van den N-L.T.B. heeft toe stemming gegeven om de banen van de Noordwijksche Sportvereeniging voor dit doel te gebruiken. Op het programma komen o.a. voor: een partij Vines tegen Plaa, voorts een twee tal dubbelspelen van Vines, een met Hem mes en een met Goedraad, tegen Ramillon en Plaa. Voorts speelt ook Waasdorp tegen Plaa. En misschien ook, buiten het pro gramma, tegen Vines. Het is de eerste maal dat Vines in ons land zal spelen. BILJARTEN LIS SER BILJART KRING. De verdere uitslagen der 2de klasse lui- den: W. Veenboer G. Diedericks pnt. brt. h.s. 100 36 12 65 35 6 gem. 2.77 1.85 W. Veenboer J. Bosch 100 89 34 34 11 14 2.97 2.61 K. Stuhldrayer' P. Zon 100 70 40 30 13 8 2.50 1.76 J. Bosch K. Stuhldrayer 100 73 32 32 16 11 3.12 2.28 G. v. Eik J. Öbdam 100 86 35 34 11 13 2.86 2.52 G. v. Eik C. Toledo 100 60 38 37 13 9 2.63 1.62 W. de Bruin W. Mosseveld 100 86 38 38 15 8 2.63 2.26 W. de Bruin C. Toledo 100 99 56 55 9 10 1.78 1.80 POSTDUIVEN „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf Limoqes af stand hemelsbreed! gemiddeld 746 KJM.; in concours 45 vogels, welke Zaterdag om 13 uur met Noordenwind in vrijheid wer den gesteld. De laatste loodjes wegen het zwaarst was ook weer van toepassing op deze lange afstandvlucht. Zondagmorgen om 11 uur 48 min. en 45 seconde consta teerde S. N. v. Leeuwen den eersten vogel en tevens no. 8, G. A. L. v. d. Reyden 2, A. N. Erades 3, Chr. v. d. Pluym 4, G. P. Onvlee 5 en 6, Joh. Vogelenzang 7, 9 en 11, G. F. v. Dorp no. 10. De kampioenen lange afstand zijn: G. A. L. v. d. Reyden le kamp. met 152 punten; S. N. v. Leeuwen 2e kamp. met 128 p.; A. N. Erades 3e kamp. met 122 p. Vitesse en Lange afstand zijn: G. A. L. v. d. Reyden le kamp. met 313 punten; Joh. Vogelenzang 2e kamp. met 256 p.; A. H. Korenhof 3e kamp. met 250 p. As. Zaterdag van 6.30 tot 7 uur inkorven jonge duiven voor Dordrecht bij Bremmer, Beestenmarkt 34. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Limoges (Fr.), afstand hemelsbreed tot het hak van de n lsten prijswinnaar 738 K.M. 840 M. Losgelaten om 13 uur nam. (Zaterdag) bereikte de le duif het hok Zondagvoorm. om 7. u. 42 m. 22 sec. De sluiting van het concours van 22 uur tot 5 uur voorm. in acht genomen, vloog deze vogel dus met een gemiddelde snelheid van 1051.7 meter per minuut, de 19e duif werd Zondag om 16 u. 45 min. 54 sec. geconstateerd. De prijzen werden als volgt behaald: C. Zwaan le en 9e prijs, G. A. v. Adri- chem 2e, 3e, 11e, 15e, 17e en 19e prijs, A. de Graaf 4e en 6e prijs, F. le Mair 5e, 10e en 12e prijs, J. v. d. Burg 7e prijs, Querre- veld 8e en 16e prijs, J. Verhoeven 13e prijs, B. Versteegen 14e prijs, L. C. Janson, Stomp wijk 18e prijs, H. J. v. Klaveren 20e prijs. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Inzittende ongedeerd. Hedenmorgen is een lestoestel van de Nationale Luchtvaartschool, een F. K. 46 (een Koolhoventoestel), genummerd PH AKC op het vliegveld Waalhaven over den kop geslagen. Er zat een leerling in, die een solovlucht zou maken. Bij den start sloeg de motor af. Het toe stel reed daarop met zijn verkregen vaart door en kwam tegen het prikkeldraad te recht, waarna het vliegtuig over den kop sloeg. De leerling-vlieger bleef ongedeerd. Het toestel is vrij ernstig beschadigd. LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART RUSSISCH—ZWEEDSCHE LUCHTDIENSTEN. Een vertegenwoordiger van de Zweedsche Aero Transport vertoeft momenteel te Moskou voor onderhandelingen met de lei ding der Russische civiele luchtvaart voor de instelling van een Russisch-Zweedschen luchtdienst tusschen Leningrad, Helsing- fors, Abo en Stockholm. Naar verluidt is hieromtrent volkomen overeenstemming bereikt en zal de dienst in Mei 1936 geopend worden. Het ligt in de bedoeling, wanneer de luchthaven van Stokhoum gereed is, deze lijn via Kopenhagen en Amsterdam door te trekken tot Londen. Hierdoor zou Nederland dus in het rechtstreeksche luchtverkeer met Sovjet Rusland worden opgenomen. CRISIS-STEUNBESCHIKKING 1935 (FRUIT EN WARMOEZERIJGEWASSEN) De minister van oeconomische zaken heeft zijn beschikking van 19 Juni no. 8174 gewijzigd in dier voege, dat: I. het bepaalde onder B, voor zoover be treft andijvie, sla en spinazie, wordt gele zen als als: Periode Vergoe- Product. ophouds- dings- prijs prijs Andijvie per 100 stuks 0.50 0.25 Andijvie per 100 kg. 2.1. Sla per 100 krop 0.50 0.25 Sla per 100 kg. 2.1.-x Spinazie per 100 kg. 2.1. H. het bepaald onder B „kroten van 1/411/2 kg." wordt gelezen: „kroten van 3/4—11/2 kg." (St.ct.) Pas op, Oscar, pas op kerel; pas op je konin- adn! (Razzlel

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8